چهارشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۴۰۰۰۲

معرفی تاریخچه دانشگاه وین و امکانات آن

دانشگاه وین,دانشگاه وین اتریش,تحصیل و بورس دانشگاه وین اتریشدانشگاه وین در سال ۱۳۶۵ میلادی در پایتخت اتریش شروع به کار کرد
دانشگاه وین در شهر وین اتریش، از برترین دانشگاه های عمومی شناخته میشود که توسط مؤسسه QS در رتبه بندی دانشگاه های جهان در سال ۲۰۲۱، رتبه ی ۱۵۰ و در اروپا رتبه ۶۱ را بدست آورد. در این مطلب از سرپوش با دانشگاه وین اتریش آشنا می شوید.

دانشگاه وین

در شهر وین اتریش،  یک دانشگاه عمومی تحت عنوان دانشگاه وین تاسیس شده که از قدیمی ترین دانشگاههای اروپایی محسوب میشود. بیش از ۱۸۸رشته علمی در دانشگاه وین، تدریس می شود. استادان و فارغ التحصیلان این دانشگاه در لیست برندگان جوایز نوبل قرار دارند.

دانشگاه وین دارای ۱۵ برنده ی جایزه ی نوبل میباشد که از این اساتید می توان به رابرت برونی، هانس فیشر، اتو لووی، جولیوس واگنر- جاورگ، کارل لندشتاینر، ویکتور فرانتس هس، اروین شرودینگر، کنراد لورنز و فردریش هایک اشاره کرد.

کتابخانه دانشگاه وین دارای امکاناتی از جمله یک کتابخانه اصلی و ۵۰ کتابخانه دیگر در نقاط مختلف دانشگاه شهر وین می باشد. اعضای دانشگاه، مسئولیت اصلی كتابخانه را بر عهده دارند.

تاریخچه دانشگاه وین

دانشگاه وین در سال ۱۳۶۵ میلادی به عنوان قدیمی ترین دانشگاههای اروپایی محسوب میشود که در کشور اتریش واقع شده است. باتوجه به قدمت زیاد این دانشگاه، جزء بزرگ ترين دانشگاه های اروپا و مشهورترین در خصوص علوم انسانی قرار دارد.

دانشکده ها و برنامه های تحصیلی دانشگاه وین

دانشگاه وین دارای دانشکده ها و برنامه های تحصیلی مختلفی نظیر الهیات کاتولیک، الهیات پروتستان، شیمی، تجارت و اقتصاد و آمار، فیزیک، علوم کامپیوتر، علوم زمین و جغرافیا و نجوم، ریاضیات، زیست شناسی مولکولی، مطالعات تاریخی و فرهنگی، حقوق، علوم طبیعی، مطالعات ترجمه، مطالعات فلسفی و فرهنگی، روانشناسی، علوم اجتماعی، فلسفه و آموزش، علوم تربیت بدنی و ورزش دانشگاهی و تعلیم و تربیت معلم است.

ویژگی های برتر دانشگاه وین,دانشگاه وین پذیرش,دانشگاه ویندانشگاه وین بالاترین رتبه را در رشته های هنر و علوم انسانی دارد

ویژگی های برتر دانشگاه وین

این دانشگاه در زمینه ی تربیت و آموزش دانشجویان مقطع دکترا، سابقه ی درخشانی داشته است. این دانشگاه از کیفیت و ساختار آموزشی بسیار عالی برخوردارست؛ به همین خاطر دانشجویان مقطع تحصیلی دکترا به منظور کسب موفقیت های درخشان، توانایی تمرکز کافی برای انجام مطالعات و تکمیل پروژه های تحقیقاتی خود را دارند. در سال ۲۰۱۶مکتب های دکتری دانشگاه وین و آکادمی های دکترای آن با هدف حمایت و پشتیبانی دانشجویان دکترا تاسیس شده اند. علاوه‌براین ، دانشگاه وین برای تربیت و پیشبرد مهارت های دانشجویان خود، کارگاه های علمی و اموزشی بسیاری را فراهم می کند. به این ترتیب دانشجویان میتوانند فعالیت های علمی و پژوهشی خود را در یک محیط مناسب بهمراه فعالیت های ارتباطی و شبکه ای دنبال کنند.

تدوین و اجرای اقدامات مختلف برای پیشبرد فعالیت های علمی زنان، از مهم ترین ویژگی های این دانشگاه به شمار می رود. به همین منظور این دانشگاه برای رسیدن به چنین هدفی کارگاه های آموزشی بسیاری را برگزار می کند. وین برای دانشجویان زن در مقطع دکتری، برنامه های اموزشی بلند مدتی را ارائه می دهد. دانشجویان دکترا میتوانند در مقطع دکترا در این دانشگاه در بیش از ۲۷ رشته تحصیل کنند. علاوه‌براین ، وین در اتریش به عنوان بزرگترین مرکز تربیت معلم می باشد. تربیت معلمان، یکی از اهداف تأسیس این دانشگاه محسوب میشود و دانشگاه متعهد است که تعلیم و تربیت معلمان دانشگاه محور را از نظر محتوا، نحوه ی اموزش، و سازمان دهی، توسعه دهد.

زبان تحصیل در دانشگاه وین 

دانشجویان در دانشگاه وین و در کشور اتریش ، به زبان آلمانی تحصیل میکند. البته در برخی از رشته ها امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد که قطعاً باید هزینه اضافی بپردازید. چنانچه مسلط شما به زبان آلمانی با سطح B2باشید؛ مجوز شرکت در ازمون ورودی این دانشگاه را دارید. با این حال، باید مهارت زبان آلمانی خود را برای اخذ پذیرش در سطح C1 داشته باشید و به اثبات آن با ارائه مدرک بپردازید.

>> تحصیل در دانشگاه وین در مقطع کارشناسی:

دانشجویان باید برای تحصیل در دانشگاه وین در مقطع کارشناسی، مدرک دیپلم معتبر داشته باشند. تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی بمدت چهار سال، زمان میبرد. دانشجویان در حال تحصیل در اتریش و دانشگاه وین میتوانند در هر هفته بمدت ۱۰ ساعت کار دانشجویی پاره وقت انجام دهند. علاقه مندانی که میخواهند در دانشگاه وین به صورت رایگان تحصیل کنند باید مسلط به زبان آلمانی باشند. متقاضیان باید برای تحصیل در دانشگاه وین در مقطع کارشناسی به سایت دانشگاه، مراجعه کنند و فرم درخواست پذیرش را بگیرند و درخواستشان را برای دانشگاه ارسال نمایند.

تحصیل در دانشگاه وین در مقطع دکترا,تاریخچه دانشگاه وین,دانشگاه وین اتریشدانشگاه وین شامل ۱۵ دانشکده و چهار مرکز میباشد

متقاضیان باید برای دریافت پذیرش از دانشگاه ملی وین، مدرک زبان آلمانی B2/2 داشته باشند. دانشگاه وین دارای مصاحبه میباشد و دانشجویان باید تمامی مدارک لازم را همراه داشته باشند که از آن ها می توان به مدارک تحصیلی، ریز نمرات و همچنین مدرک زبان اشاره کرد. پذیرش و تحصیل شما در دانشگاه ملی وین در صورت قبولی در مصاحبه قطعی می گردد.

>> تحصیل در دانشگاه وین در مقطع کارشناسی ارشد:

تحصیل در دانشگاه وین در مقطع فوق لیسانس، نسبت به دیگر مقاطع، متقاضیان بیشتری دارد و دانشجویان مقطع فوق لیسانس، مجوز انتخاب رشته ی مرتبط با رشته دوره کارشناسی را دارند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بمدت دو سال، زمان میبرد. دانشجویان دانشگاه وین می توانند در هفته به مدت ۲۰ ساعت کار دانشجویی پاره وقت انجام دهند.

در صورتی که متقاضیان، قصد تحصیل در دانشگاه وین در مقطع فوق لیسانس و رشته های فاقد ازمون ورودی را دارند؛ باید به صورت رسمی، مدارکی نظیر مدارک هویتی، عکس، پاسپورت، مدارک تحصیلی و ریز نمرات و غیره را ترجمه و اسکن کنند و همه را برای بخش پذیرش دانشگاه وین به صورت فایل پی دی اف ارسال نمایند. سپس دانشجویان علاقمند به تحصیل در اتریش باید اقدام به افتتاح حساب، درون سایت دانشگاه وین نمایند و برای دریافت نامه پذیرش خود از سوی دانشگاه، منتظر بمانند. دانشجویان میتوانند پس از دریافت پذیرش، از طریق حساب افتتاح شده، مبلغ شهریه و هزینه های مربوطه را پرداخت نمایند و کارت دانشجوییشان را بگیرند.

>> تحصیل در دانشگاه وین در مقطع دکترا:

داوطلبانی که میخواهند در دانشگاه وین در مقطع دکترا تحصیل کنند؛ باید مدرک کارشناسی ارشد داشته باشند. مدت زمان تحصیل در اتریش در مقطع دکترا، ۳ سال است و دانشجویان می توانند مدرک دکترای خود را پس از اتمام موفقیت آمیز این دوره بگیرند.

دریافت ویزای تحصیلی اتریش و بررسی ویزای همراه

اتریش، از کشور های اتحادیه اروپا محسوب میشود. درواقع شما به ویزای تحصیلی برای ورود به این کشور و تحصیل در دانشگاه وین اتریش و سایر دانشگاه ها نیاز دارید. شما به اسناد و مدارکی برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور، نیاز دارید که یکی آن ها بررسی ویزای همراه میباشد که به همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی، در این کشور اعطاء می شود. دانشجویان پذیرفته شده در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد برای دریافت ویزای همراه باید پس از ورود به این کشور، اقدام کنند درحالیکه همراهان دانشجویان دکتری میتوانند درخواست ویزا بطور هم زمان بدهند.

تحصیل در دانشگاه وین در مقطع کارشناسی,تحصیل و بورس دانشگاه وین اتریش,دریافت ویزای تحصیلی اتریشزبان تحصیل در اکثر رشته های دانشگاه وین آلمانی می باشد

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 10
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
ویژه سرپوش