سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۴۰۰۰۲

معرفی تاریخچه دانشگاه وین و امکانات آن

دانشگاه وین,دانشگاه وین اتریش,تحصیل و بورس دانشگاه وین اتریشدانشگاه وین در سال ۱۳۶۵ میلادی در پایتخت اتریش شروع به کار کرد
دانشگاه وین در شهر وین اتریش، از برترین دانشگاه های عمومی شناخته میشود که توسط مؤسسه QS در رتبه بندی دانشگاه های جهان در سال ۲۰۲۱، رتبه ی ۱۵۰ و در اروپا رتبه ۶۱ را بدست آورد. در این مطلب از سرپوش با دانشگاه وین اتریش آشنا می شوید.

دانشگاه وین

در شهر وین اتریش،  یک دانشگاه عمومی تحت عنوان دانشگاه وین تاسیس شده که از قدیمی ترین دانشگاههای اروپایی محسوب میشود. بیش از ۱۸۸رشته علمی در دانشگاه وین، تدریس می شود. استادان و فارغ التحصیلان این دانشگاه در لیست برندگان جوایز نوبل قرار دارند.

دانشگاه وین دارای ۱۵ برنده ی جایزه ی نوبل میباشد که از این اساتید می توان به رابرت برونی، هانس فیشر، اتو لووی، جولیوس واگنر- جاورگ، کارل لندشتاینر، ویکتور فرانتس هس، اروین شرودینگر، کنراد لورنز و فردریش هایک اشاره کرد.

کتابخانه دانشگاه وین دارای امکاناتی از جمله یک کتابخانه اصلی و ۵۰ کتابخانه دیگر در نقاط مختلف دانشگاه شهر وین می باشد. اعضای دانشگاه، مسئولیت اصلی كتابخانه را بر عهده دارند.

تاریخچه دانشگاه وین

دانشگاه وین در سال ۱۳۶۵ میلادی به عنوان قدیمی ترین دانشگاههای اروپایی محسوب میشود که در کشور اتریش واقع شده است. باتوجه به قدمت زیاد این دانشگاه، جزء بزرگ ترين دانشگاه های اروپا و مشهورترین در خصوص علوم انسانی قرار دارد.

دانشکده ها و برنامه های تحصیلی دانشگاه وین

دانشگاه وین دارای دانشکده ها و برنامه های تحصیلی مختلفی نظیر الهیات کاتولیک، الهیات پروتستان، شیمی، تجارت و اقتصاد و آمار، فیزیک، علوم کامپیوتر، علوم زمین و جغرافیا و نجوم، ریاضیات، زیست شناسی مولکولی، مطالعات تاریخی و فرهنگی، حقوق، علوم طبیعی، مطالعات ترجمه، مطالعات فلسفی و فرهنگی، روانشناسی، علوم اجتماعی، فلسفه و آموزش، علوم تربیت بدنی و ورزش دانشگاهی و تعلیم و تربیت معلم است.

ویژگی های برتر دانشگاه وین,دانشگاه وین پذیرش,دانشگاه ویندانشگاه وین بالاترین رتبه را در رشته های هنر و علوم انسانی دارد

ویژگی های برتر دانشگاه وین

این دانشگاه در زمینه ی تربیت و آموزش دانشجویان مقطع دکترا، سابقه ی درخشانی داشته است. این دانشگاه از کیفیت و ساختار آموزشی بسیار عالی برخوردارست؛ به همین خاطر دانشجویان مقطع تحصیلی دکترا به منظور کسب موفقیت های درخشان، توانایی تمرکز کافی برای انجام مطالعات و تکمیل پروژه های تحقیقاتی خود را دارند. در سال ۲۰۱۶مکتب های دکتری دانشگاه وین و آکادمی های دکترای آن با هدف حمایت و پشتیبانی دانشجویان دکترا تاسیس شده اند. علاوه‌براین ، دانشگاه وین برای تربیت و پیشبرد مهارت های دانشجویان خود، کارگاه های علمی و اموزشی بسیاری را فراهم می کند. به این ترتیب دانشجویان میتوانند فعالیت های علمی و پژوهشی خود را در یک محیط مناسب بهمراه فعالیت های ارتباطی و شبکه ای دنبال کنند.

تدوین و اجرای اقدامات مختلف برای پیشبرد فعالیت های علمی زنان، از مهم ترین ویژگی های این دانشگاه به شمار می رود. به همین منظور این دانشگاه برای رسیدن به چنین هدفی کارگاه های آموزشی بسیاری را برگزار می کند. وین برای دانشجویان زن در مقطع دکتری، برنامه های اموزشی بلند مدتی را ارائه می دهد. دانشجویان دکترا میتوانند در مقطع دکترا در این دانشگاه در بیش از ۲۷ رشته تحصیل کنند. علاوه‌براین ، وین در اتریش به عنوان بزرگترین مرکز تربیت معلم می باشد. تربیت معلمان، یکی از اهداف تأسیس این دانشگاه محسوب میشود و دانشگاه متعهد است که تعلیم و تربیت معلمان دانشگاه محور را از نظر محتوا، نحوه ی اموزش، و سازمان دهی، توسعه دهد.

زبان تحصیل در دانشگاه وین 

دانشجویان در دانشگاه وین و در کشور اتریش ، به زبان آلمانی تحصیل میکند. البته در برخی از رشته ها امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد که قطعاً باید هزینه اضافی بپردازید. چنانچه مسلط شما به زبان آلمانی با سطح B2باشید؛ مجوز شرکت در ازمون ورودی این دانشگاه را دارید. با این حال، باید مهارت زبان آلمانی خود را برای اخذ پذیرش در سطح C1 داشته باشید و به اثبات آن با ارائه مدرک بپردازید.

>> تحصیل در دانشگاه وین در مقطع کارشناسی:

دانشجویان باید برای تحصیل در دانشگاه وین در مقطع کارشناسی، مدرک دیپلم معتبر داشته باشند. تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی بمدت چهار سال، زمان میبرد. دانشجویان در حال تحصیل در اتریش و دانشگاه وین میتوانند در هر هفته بمدت ۱۰ ساعت کار دانشجویی پاره وقت انجام دهند. علاقه مندانی که میخواهند در دانشگاه وین به صورت رایگان تحصیل کنند باید مسلط به زبان آلمانی باشند. متقاضیان باید برای تحصیل در دانشگاه وین در مقطع کارشناسی به سایت دانشگاه، مراجعه کنند و فرم درخواست پذیرش را بگیرند و درخواستشان را برای دانشگاه ارسال نمایند.

تحصیل در دانشگاه وین در مقطع دکترا,تاریخچه دانشگاه وین,دانشگاه وین اتریشدانشگاه وین شامل ۱۵ دانشکده و چهار مرکز میباشد

متقاضیان باید برای دریافت پذیرش از دانشگاه ملی وین، مدرک زبان آلمانی B2/2 داشته باشند. دانشگاه وین دارای مصاحبه میباشد و دانشجویان باید تمامی مدارک لازم را همراه داشته باشند که از آن ها می توان به مدارک تحصیلی، ریز نمرات و همچنین مدرک زبان اشاره کرد. پذیرش و تحصیل شما در دانشگاه ملی وین در صورت قبولی در مصاحبه قطعی می گردد.

>> تحصیل در دانشگاه وین در مقطع کارشناسی ارشد:

تحصیل در دانشگاه وین در مقطع فوق لیسانس، نسبت به دیگر مقاطع، متقاضیان بیشتری دارد و دانشجویان مقطع فوق لیسانس، مجوز انتخاب رشته ی مرتبط با رشته دوره کارشناسی را دارند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بمدت دو سال، زمان میبرد. دانشجویان دانشگاه وین می توانند در هفته به مدت ۲۰ ساعت کار دانشجویی پاره وقت انجام دهند.

در صورتی که متقاضیان، قصد تحصیل در دانشگاه وین در مقطع فوق لیسانس و رشته های فاقد ازمون ورودی را دارند؛ باید به صورت رسمی، مدارکی نظیر مدارک هویتی، عکس، پاسپورت، مدارک تحصیلی و ریز نمرات و غیره را ترجمه و اسکن کنند و همه را برای بخش پذیرش دانشگاه وین به صورت فایل پی دی اف ارسال نمایند. سپس دانشجویان علاقمند به تحصیل در اتریش باید اقدام به افتتاح حساب، درون سایت دانشگاه وین نمایند و برای دریافت نامه پذیرش خود از سوی دانشگاه، منتظر بمانند. دانشجویان میتوانند پس از دریافت پذیرش، از طریق حساب افتتاح شده، مبلغ شهریه و هزینه های مربوطه را پرداخت نمایند و کارت دانشجوییشان را بگیرند.

>> تحصیل در دانشگاه وین در مقطع دکترا:

داوطلبانی که میخواهند در دانشگاه وین در مقطع دکترا تحصیل کنند؛ باید مدرک کارشناسی ارشد داشته باشند. مدت زمان تحصیل در اتریش در مقطع دکترا، ۳ سال است و دانشجویان می توانند مدرک دکترای خود را پس از اتمام موفقیت آمیز این دوره بگیرند.

دریافت ویزای تحصیلی اتریش و بررسی ویزای همراه

اتریش، از کشور های اتحادیه اروپا محسوب میشود. درواقع شما به ویزای تحصیلی برای ورود به این کشور و تحصیل در دانشگاه وین اتریش و سایر دانشگاه ها نیاز دارید. شما به اسناد و مدارکی برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور، نیاز دارید که یکی آن ها بررسی ویزای همراه میباشد که به همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی، در این کشور اعطاء می شود. دانشجویان پذیرفته شده در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد برای دریافت ویزای همراه باید پس از ورود به این کشور، اقدام کنند درحالیکه همراهان دانشجویان دکتری میتوانند درخواست ویزا بطور هم زمان بدهند.

تحصیل در دانشگاه وین در مقطع کارشناسی,تحصیل و بورس دانشگاه وین اتریش,دریافت ویزای تحصیلی اتریشزبان تحصیل در اکثر رشته های دانشگاه وین آلمانی می باشد

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 10
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
ویژه سرپوش