دوشنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۷۰۰۷۰

آشنایی با پیشینه و دانشکده ها و رشته های تحصیلی در دانشگاه توکیو

تحصیل در دانشگاه توکیو,اسامی رشته های دانشگاه توکیو,مدارس دانشگاه توکیو ژاپندانشگاه توکیو جزو نخستین دانشگاه های مهم و سلطنتی کشور ژاپن بوده است
در کشور ژاپن، یکی از مهم ترین مراکز اموزش عالی به نام دانشگاه توکیو می باشد که در کلیه زمینه های اموزشی و فرهنگی در سطح جهانی از مقام والایی برخوردارست. این دانشگاه در آسیا بر پایه رتبه بندی دانشگاه ها موفق به کسب رتبه اول شده است.

دانشگاه توکیو

دانشگاه توکیو بعنوان نخستین دانشگاه های مهم و سلطنتی در ژاپن به شمار می رود. این دانشگاه، تاکنون جوایز و افتخارات متعددی را دریافت کرده که از آنها میتوان به نوبل، جایزه پریتزکر، مدال فیلدز و غیره اشاره کرد. دانشگاه توکیو یکی از مؤسسه های برتر تحقیقاتی است و در آن پژوهش های زیادی صورت گرفته است. شرط پذیرش در کلیه مقطع های تحصیلی دانشگاه توکیو، ثبت نام در امتحان ورودی است و فقط در صورتی که قبول شدید، میتوان به ادامه تحصیل بپردازید. بطور کلی با کسب نمرات زبان انگلیسی بالا برای دوره های انگلیسی، شانس پذیرش شما در این دانشگاه بیشتر می شود.

پیشینه دانشگاه توکیو

در سال ۱۸۷۷ نخستین دانشگاه ملی ژاپن که به نام دانشگاه تحقیقاتی ژاپن بود، راه اندازی شد. رتبه ی این دانشگاه از نظر علمی بسیار بالاست. دانشگاه توکیو دارای رشته های متنوعی می باشد که در رشد فکری و کسب مهارت های حرفه ای تاثیر بسزایی داشته است. دانشگاه توکیو ژاپن از فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی در تمامی مقاطع تحصیلی برخوردار است.

اسامی رشته های دانشگاه توکیو,مدارس دانشگاه توکیو ژاپن,پذیرش در دانشگاه توکیودانشگاه توکیو به عنوان یک موسسه برتر تحقیقاتی نیز شناخته میشود

قدمت دانشگاه توکیو ژاپن به بیش از ۱۵۰ سال قبل باز می گردد که هر ساله از سرتاسر دنیا دانشجویان فراوانی را پذیرش می کند. دانشجویان در صورتیکه در دوره های تحصیلی قبول شوند و مدارک معتبر از دانشگاه توکیو دریافت کنند ، میتوانند باتوجه به رتبه قابل قبول این دانشگاه در سطح بین الملل به راحتی وارد بازار کار در کشورهای مختلف شوند. در رتبه بندی دانشگاه جهانی، رتبه و رنکینگ دانشگاه توکیو ژاپن معادل ۶۰ میباشد. رتبه علمی دانشگاه های ژاپن، فوق العاده بالاست و میتوان گفت که در جهان از اعتبار بالایی برخوردار است. بر روی سیستم های آموزشی در کشور ژاپن، سخت گیری های زیادی میشود، صرفا به این دلیل که دانشجویان، تجربه های بالایی را بمنظور کار و ادامه تحصیل بدست آورند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش دانشگاه توکیو

* گذرنامه معتبر متقاضی

* شناسنامه معتبر و ترجمه شده

* ترجمه مدارک دیپلم دورازده ساله بهمراه ریز نمرات

* ترجمه و ریز نمرات تمامی مدارک تحصیلی پس از دیپلم

* ارائه رسید پرداخت شهریه و خوابگاه

* ارائه انگیزه نامه دانشجویان متقاضی

* ارائه توصیه نامه استاد

* ارائه گواهی سلامت و نامه پزشکی

دانشکده های دانشگاه توکیو ژاپن

دانشکده های دانشگاه مجهز توکیو عبارتند از:

>> دانشکده قانون دانشگاه توکیو

>> دانشکده داروسازی دانشگاه توکیو

>> دانشکده مهندسی دانشگاه توکیو

>> دانشکده آموزش و تربیت در دانشگاه توکیو

>> دانشکده علوم پایه در دانشگاه توکیو

>> دانشکده کشاوررزی در دانشگاه توکیو

>> دانشکده اقتصاد در دانشگاه توکیو

>> دانشکده علوم و هنر در دانشگاه توکیو

>> دانشکده پزشکی در دانشگاه توکیو

>> دانشکده علوم دارویی در دانشگاه توکیو

>> دانشکده زبان دانشگاه توکیو

مدارس دانشگاه توکیو ژاپن,پذیرش در دانشگاه توکیو,رشته های تحصیلی دانشگاه توکیوبرای کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه توکیو باید در ابتدا برای امتحان ورودی ثبت نام کنید

مدارس دانشگاه توکیو ژاپن

> مدرسه عالی کشاورزی و علوم زیستی

> مدرسه عالی علم و هنر

> مدرسه عالی اقتصاد

> مدرسه عالی آموزش و تربیت

> مدرسه عالی مهندسی

> مدرسه عالی علوم پیشتاز

> مدرسه عالی علوم اجتماعی و جامعه شناسی

> مدرسه عالی فناوری وعلم ارتباطات

> مدرسه عالی مطالعات بین رشته ای اطلاعات

> مدرسه عالی حقوق و سیاست

> مدرسه عالی علوم ریاضی

> مدرسه عالی پزشکی

> مدرسه عالی علوم داروسازی

> مدرسه عالی سیاست عمومی

> مدرسه عالی علوم

رشته های تحصیلی دانشگاه توکیو

دانشکده های موجود در دانشگاه توکیو، اقدام به آموزش دانشجویان در رشته های متنوع می کنند. از دانشکده های این دانشگاه میتوان به دانشکده پزشکی، هنر، علوم کشاورزی، داروسازی، اقتصاد و غیره اشاره کرد. بخش هایی در دانشکده مهندسی جود دارد که شامل مهندسی کامپیوتر، مهندسی مواد، مهندسی برق، مهندسی مکانیک و غیره می باشد. رشته های مختلفی در هر کدام از این بخش ها به دانشجویان اموزش داده می شود. برای مثال گرایش های مختلفی در دانشکده مهندسی کامپیوتر ارائه شده که از آن ها میتوان به نرم افزار ، سخت افزار و غیره اشاره کرد. گرایش های مختلف دیگر دانشکده ها نظیر مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی معماری، برق، الکترونیک و غیره است. هرکدام از دانشکده های این دانشگاه، سایت مجزایی را به خود اختصاص داده اند.

کمپس های دانشجویی دانشگاه توکیو و امکانات آنها

سه پردیس اصلی در کمپس های دانشگاه توکیو وجود دارد که به نام های Hongo، Komaba و Kashiwa شناخته میشود و در سایر مناطق ژاپن، از امکانات اضافی برخوردار است. امکانات ورزشی ورزشگاه یاد بود گوتنشیتا در پردیس هونگو راه اندازی شد. هدف از تاسیس این پردیس، ارتقاء سلامت دانشجویان و اعضای هیئت علمی بود. امکانات ورزشی این مرکز عبارتند از: یک زمین ورزشی مصنوعی که در شب روشن می شود، یک استخر آب گرم که به دلیل استفاده از سیستم ضد باکتری پیشرفته و چند منظوره کاملا واضح است.

دوره های آموزشی دانشگاه توکیو

دانشکده های دانشگاه توکیو در مقطع کارشناسی، اقدام به تدریس در زمینه هایی همچون حقوق، پزشکی، مهندسی و… نموده اند. دانشگاه های توکیو در سال های گذشته دانشجویان خارجی را نمی پذیرفتند ولی مقامات این دانشگاه در سال های اخیر برای دانشجویان بین المللی با شرط اجرای برنامه هایی به زبان انگلیسی، اقدامات را فراهم کرده اند و زمینه ی تحصیل در این دانشگاه در مقاطع بالا به زبان انگلیسی را گرایش داده اند. در همین راستا از سال ۲۰۱۲ میلادی دانشگاه توکیو برای دانشجویان کارشناسی، برنامه هایی را به زبان انگلیسی ارائه داد.

پیشینه دانشگاه توکیو,امکانات دانشگاه توکیو,رشته آی تی در دانشگاه توکیوهزینه های تحصیل در دانشگاه توکیو بسته به مقطع تحصیلی متقاضی و رشته انتخابی متغیر میباشد

هزینه تحصیل در دانشگاه توکیو

یکی از موارد بسیار مهم برای دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه توکیو، هزینه های تحصیل در این دانشگاه می باشد. با توجه به مقطع تحصیلی متقاضی و رشته انتخابی اش میتوان هزینه های تحصیل در دانشگاه توکیو را تعیین کرد. همچنین از دیگر موارد قابل توجه در این دانشگاه میتوان به تغيير هزینه های دانشجویان بین المللی اشاره کرد.

تحصیل رایگان در دانشگاه توکیو

در دانشگاه توکیو نمیتوان به صورت رایگان تحصیل کرد و دانشجو ملزم به پرداخت هزینه های تحصیلی است. البته این دانشگاه، هزینه های معقولی را برای تحصیل دانشجویان در نظر گرفته تا بتواند آنها را بپردازد. دانشگاه توکیو به منظور پوشش این هزینه ها برای دانشجویان، بورسیه های تحصیلی را اعطا کرده است. این بورسیه ها به دانشجویان دانشگاه توکیو در تمامی مقاطع تحصیلی اعطا می گردد.

شرایط بورسیه های تحصیلی در دانشگاه توکیو ژاپن

دانشگاه توکیو قادر به ارائه ی بورسیه های تحصیلی مختلفی می باشد. بورسیه تحصیلی دانشگاه توکیو ژاپن در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری و بورسیه تحصیلی پیشنهادی این دانشگاه MEXT می باشد. به وزارت آموزش، فرهنگ، ورزش، علوم و فناوری، MEXT می گویند که در رشته های تحصیلی مختلفی، بورس تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکترا را ارائه می دهد. در مقطع کارشناسی ارشد، این بورس تحصیلی بمدت ۲ سال در نظر گرفته شده در حالیکه برای مقطع دکترا بمدت ۳ سال می باشد. تمام متقاضیان کشورها میتوانند بورسیه تحصیلی این دانشگاه را درخواست دهند. همچنین بهتر است بدانید که پوشش مالی این بورسیه کامل است و قابلیت تامین بیشتر هزینه های دانشجو را دارد.

امکانات دانشگاه توکیو

دانشگاه توکیو از سیستم کتاب خانه ی بسیار بزرگی برخوردارست و در پردیس های مختلف، کتاب خانه های بسیاری دارد. از سیستم های کتابخانه دانشگاه توکیو میتوان به کتابخانه عمومی در پردیس هنگو، کتابخانه کاشیوا در پردیس کاشیوا، کتابخانه کومابا در پردیس کومابا و ۳۲ کتابخانه دیگر در دانشکده های تحصیلات تکمیلی اشاره کرد. هشت موزه در دانشگاه توکیو وجود دارد که پوشش دهنده ی زمینه های گوناگونی نظیر پزشکی، کشاورزی و هنر می باشد. امکانات ورزشی دانشگاه توکیو شامل Gotenshita Memorial Arena و Kemigawa Athletic Grounds and Kemigawa Seminar House می باشد. همچنین Sportia دارای امکاناتی بهداشتی است که در این مکان برای دانشجویان این دانشگاه، امکانات ورزشی علاوه بر بهداشتی ارائه میشود.

خوابگاه های دانشگاه توکیو

Housing Office نام دفتری در دانشگاه توکیو است که دانشجویان دانشگاه توکیو به منظور گرفتن خوابگاه به آن مراجعه می کنند. خوابگاه های ارائه شده توسط این دفتر برای دانشجویان از کیفیت بالایی برخوردارست و هزینه هایش مناسب است. همچنین اگر در داخل شهر توکیو قصد گرفتن آپارتمان را دارید، یکی از قابلیت های این دانشگاه اینست که بعنوان یک ضامن به شما کمک می کند. برای انجام چنین اموری، صفحه ای به نام " سیستم ضامن دانشگاه" وجود دارد.

افراد مشهور دانشگاه توکیو

از افراد مشهوری که در دانشگاه توکیو تحصیل کرده اند میتوان به آقای ایساکو ساتو اشاره کرد که از سال ۱۹۶۴ میلادی تا سال ۱۹۷۰ بعنوان نخست وزیر ژاپن فعالیت داشته است. او در ژاپن بعنوان دومین نخست وزیر شناخته میشد که بمدتی طولانی در این سمت کار میکرد. او بهمراه آقای شان مک براید موفق به دریافت جایزه صلح نوبل شد.

مدارس دانشگاه توکیو ژاپن,پذیرش در دانشگاه توکیو,رشته های تحصیلی دانشگاه توکیودانشگاه توکیو در سال ۱۸۷۷ به عنوان اولین دانشگاه ملی ژاپن تاسیس شد

یکی از دیگر افراد معروف دانشگاه توکیو، آقای کیتاساتو شیباسابورو بود. این دانشمند معروف در کشور ژاپن بعنوان پدر باکتری شناسی معرفی شد. از دیگر افراد مشهور تحصیل کرده دانشگاه توکیو میتوان، کیچی میازاوا را نام برد که یک سیاست مدار معروف در ژاپن بود و در سمت نخست وزیر از سال ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۳ میلادی فعالیت داشت. طبق قانون مصوب دولت کیچی میازاوا، ژاپن می تواند نیروهایش را به خارج از کشور اعزام کند. درواقع هدف از اعزام این نیرو ها، ماموریت های صلح و مذاکره در مورد توافق تجاری با آمریکا بود.

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 13
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
زندگی نامه غلامحسین اسماعیلی,غلامحسین اسماعیلی,تحصیلات غلامحسین اسماعیلی بیوگرافی غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس‌جمهور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۴۴ بیرجند

زادگااه:بیرجند

ملیت:ایرانی

حزب سیاسی:مستقل

بیوگرافی غلامحسین اسماعیلی

غلامحسین اسماعیلی در شهر بیرجند در سال ۱۳۴۴ دیده به جهان گشود. پدر او که در حال حاضر در قید حیات نیست؛ در حوزه ی کشاورزی فعالیت داشت و در دروس حوزه به صورت مقدماتی تحصیل کرده بود و به عنوان روحانی محل شناخته میشد. وی دارای سه برادر میباشد که یکی از آن ها درگذشته است.

ادامه
مزدک میرعابدینی,بیوگرافی مزدک میرعابدینی,زندگینامه مزدک میرعابدینی بیوگرافی مزدک میرعابدینی، بازیگر و کارگردان سینمای کشور (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۹ فروردین ۱۳۵۵

محل تولد:تهران

پیشه:بازیگر سینما و تلوزیون، کارگردان، تهیه کننده، نویسنده

سالهای فعالیت:۱۳۸۷- تاکنون

همسر:ندا صارمی منفرد

ادامه
ابوالعباس نیریزی,بیوگرافی ابوالعباس نیریزی,زندگینامه ابوالعباس نیریزی زندگینامه ابوالعباس نیریزی ستاره شناس و اخترشناس ایرانی

زاده:نیمه اول سده سوم هجری قمری

زادگاه:نیریز، شهری کوچک در جنوب شیراز فعلی

پیشه:ریاضی دان و اخترشناس ایرانی

ملیت:ایرانی

وفات:۳۱۰ هجری

ادامه
حامد قدوسی,فعالیت های حامد قدوسی,تحصیلات حامد قدوسی بیوگرافی حامد قدوسی و فعالیت های این اقتصاددان (+ تصاویر)

نام خانوادگی:قدوسی

زاده:۱۳۵۶

زادگاه:ارومیه

تحصیلات:مدرک کارشناسی مهندسی صنایع و کارشناسی ارشد مدیریت

سمت:عضو دپارتمان اقتصاد دانشگاه( موسسه) تکنولوژی استیونس

ادامه
 همام تبریزی,بیوگرافی همام تبریزی,آثار همام تبریزی زندگینامه ی همام تبریزی شاعر پارسی‌سرا و تاتی‌سرای ایران

زاده:۶۳۶ هجری

زادگاه:تبریز

درگذشته:صفر ۷۱۴

سمت:شاعر پارسی سرا و تاتی سرای( آذری سرای)

سده:هشتم هجری

ادامه
سیاوش یزدانی,بیوگرافی سیاوش یزدانی,زندگینامه سیاوش یزدانی بیوگرافی سیاوش یزدانی فوتبالیست مدافع میانی کشور (+ تصاویر)

متولد:۱۲ اسفند ۱۳۷۰

زادگاه: مشهد

پیشه: بازیکن فوتبال

پست: مدافع میانی/ دفاع چپ

مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد

قد: ۱۹۲ سانتیمتر

ادامه
علي مصفا همسر لیلا حاتمی,عکس پرتره علی مصفا,بیوگرافی علی مصفا بیوگرافی علی مصفا و ماجرای ازدواجش (+ تصاویر خانوادگی)

نام خانوادگی:مصفا

تاریخ تولد:۱۱/۹/۱۳۴۵

فعالیت:در بخش های کارگردان، دستیار کارگردان، نویسنده، بازیگر، تهیه کننده.

مدرک تحصیلی:فارغ التحصیل عمران

نام همسر:لیلا حاتمی

ادامه
زهره کودایی,بیوگرافی زهره کودایی,زندگینامه زهره کودایی بیوگرافی زهره کودایی، گلر تیم ملی فوتبال زنان (+ تصاویر )

متولد:۳ آذر ۱۳۶۸

زادگاه:خوزستان

زمینه فعالیت:ورزش فوتبال

پیشه:دروازه بان فوتبال

ملیت:ایرانی

ادامه
افتخارات یوسف نوری,تحصیلات یوسف نوری,سوابق علمی و پژوهشی یوسف نوری بیوگرافی یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش کشور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۴۰

زادگاه:ایلام

ملیت:ایرانی

سمت:سیاست مدار و مدیر اجرایی

دین:اسلام

ادامه
ویژه سرپوش