جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۲۰۰۸۴

انواع طرح های شلوار زنانه

انواع شلوار,عکس انواع شلوار,معرفی انواع مدل های شلوارانواع شلوار
یکی از مهمترین آیتم هایی که به صورت روزانه و در موقعیت های مختلف از آن استفاده می شود شلوار است. این پوشش انواع مختلفی دارد که می توان از آنها برای شرایط مختلف استفاده کرد. در ادامه این مقاله سرپوش به انواع شلوار و مدل های آن اشاره خواهد شد.

یک خانم خوش پوش علاوه بر اینکه به زیبایی لباس ها توجه دارد به موقعیت مدنظر و نوع استایل استفاده شده نیز دقت می کند به طوری که می داند کدام مانتو باید با کدام شلوار و کفش پوشیده شود تا استایل زیبا و جذابی بسازد. این موضوع در صنعت پوشاک همیشه مدنظر بوده است به طوری که سالانه مطالب زیاد و به روزی از سمت سایت های معتبر در سراسر دنیا منتشر می شود. در ادامه به یکی از آیتم های ضروری در پوشاک به خصوص استایل بانوان ایرانی اشاره می شود.

انواع شلوار:

شلوار بگ:

درصورتی که به دنبال استایلی راحت، کژوال یا غیررسمی هستید پیشنهاد می کنیم شلوارهای جذب را کنار گذاشته و یک شلوار بگ بپوشید. این شلوار با اینکه جزئی از استایل های قدیمی هستند اما امروزه به شدت طرفدار دارند و مورد استقبال قرار گرفته اند. باوجودی که از این شلوار بیشتر برای استایل های بیرون استفاده می شود اما شما می توانید در منزل، مهمانی های دخترانه هم از آنها استفاده کنید. شلوارهای بگی از جمله مواردی هستند که از بالا تا پایین آزاد و گشاد هستند و در قسمت کمر یک کش دارند گاهی نیز به صورت کامل کمری هستند. 

این شلوارها در جنس و رنگ های متنوعی تولید و عرضه می شوند و بیشتر برای افراد قدبلند و لاغر مناسب خواهد بود. از طرفی شلوارهای راحتی برای استفاده در منزل خواهند بود. 

استایل با شلوار بگی:

شلوارهای بگی بهتر است با مانتوهای جلو باز و نسبتا کوتاه مانند کت استفاده شوند. استایل شلوار بگی با تاپ یا پیراهن هم ایده خوبی است البته باید قسمت پایین پیراهن را داخل شلوار بگذارید تا جلوه زیباتری برایتان ایجاد کند. همچنین این مدل شلوار با کفش های پاشنه بلند ، صندل تخت و یا حتی کتانی ست می شوند.

تفاوت بگ با شلوار دامنی:

شلوارهای دامنی با دامن شباهت زیادی دارند آنها از بالا به پایین گشاده می شوند این درحالی است که شلوارهای بگی راسته و گشاد هستند. این شلوارها از جنس نخی و ابریشم بوده و بسیار نرم و لطیف هستند اما شلوارهای بگی غالبا خشک و زمخت اند، از طرفی قد شلوار دامنی ها نسبتا کوتاه تر است. 

انواع شلوار,عکس انواع شلوار,شلوار بگانواع شلوار؛ شلوار بگ

شلوار بوت کات:

این نوع شلوار همان نوع شلوار دمپا هستند که از قسمت بالای شلوار تا سرزانو راسته اند و قسمت پایینی آنها گشاده می شود. طراحی این شلوار به دهه ۷۰ و ۸۰ برمی گردد اما در سال های اخیر استفاده از آن مجددا ترند شده است. 

طراحی این شلوارها به گونه ای است که با انواع بوت ست می شوند به همین دلیل این نام را برای آن انتخاب کرده اند. شلوارهای بوت کات انواع مختلفی دارند که در ادامه به آنها اشاره شده است: 

انواع شلوار زنانه بوت کات:

بوت کات چاکدار : این نوع شلوار در قسمت پایین دارای چاکی زیبا و جذاب است. 

بوت کات کراپ : این نوع شلوار بوت کات همانگونه که مشخص است قد کوتاه تری نسبت به سایر شلوارها دارند و غالبا بالاتر از مچ هستند. این شلوار برای افراد قدکوتاه و بلند مناسب هستند.

بوت کات فاق کوتاه : این نوع شلوارها فاق نسبتا کوتاه تری دارند به طوری که قسمتی از ناحیه شکم و کمر دیده می شود. 

بوت کات فاق بلند : این نوع شلوار دارای فاق بلندتری هستند به همین دلیل برای افرادی که دوست دارند کمر و شکم آنها پوشیده باشد مناسب است. 

- بوت کات طرحدار

- بوت کات جین

- بوت کات پارچه ای

استایل با شلوار بوت کات:

این نوع شلوار می تواند با انواعی از لباس ها استایل می شوند. شلوار بوت کات علاوه بر اینکه با بوت ست می شوند با پاشنه بلند، کفش پاشنه تخت، صندل حتی بوت یا چکمه های نوک تیز یا گرد هم زیبا می شود، البته باید توجه شود که شلوار حتما باید بالای چکمه قرار بگیرد. 

رنگ تیره این شلوار می تواند برای مهمانی مناسب باشد و نوع رنگ روشن آن برای استفاده های روزانه جذاب خواهد بود. 

این نوع شلوارها برای افرادی که پاهای کوتاهی دارند مناسب است زیرا منجر به کشیده و بلندتر به نظر رسیدن پاها می شوند. دلیل این موضوع هم به گشاده بودن بخش انتهایی شلوار برمی گردد. این شلوارها برای افرادی که قد بلند و توپر دارند بسیار فوق العاده و جذاب است. افرادی که قد کوتاه دارند بهتر است از شلوارهای جذب استفاده کنند.

انواع شلوار,عکس انواع شلوار,شلوار بوت کاتانواع شلوار؛ شلوار بوت کات

شلوار مام استایل:

شلوار مام استایل فاق بلندی دارند که تا بالای ناف قرار می گیرند. فاق بلند این شلوار منجر می شود که باسن بزرگتر دیده شود، از طرفی پاها را از آنچه هستند کشیده تر می کند. از دیگر خصوصیاتی که می توان به این شلوار نسبت داد این است که حالتی آزاد دارند و جذب نیستند. قسمت بالایی شلوار آزاد است و هرچه به سمت پایین می آید تنگ تر می شوند، به طوری که مخروطی به نظر می رسند. 

جنس این شلوار غالبا پارچه ای جین و ضخیم است که غالبا در پشت کمر کش کار می شود، این موضوع سبب راحتی بیشتر شلوار خواهد شد. مدل های کلاسیک این شلوار ساده اند اما امروزه می توان از مدل های زاپ دار آن را نیز در بازار دید.  

استایل با شلوار مام استایل:

این شلوارها برای گردش های دوستانه، کافه گردی یا حتی مراجعه به گالری های هنری مناسب است. این شلوار گزینه خوبی برای شما است که دورهمی و مهمانی ها را زیباتر کنید از طرفی می توانید این نوع شلوار را با یک بلوز ابریشمی بپوشید تا استایل رسمی تری داشته باشید. 

از جمله خصوصیات خوبی که این شلوار دارد ست شدن با انواعی از لباس ها است از طرفی این مدل شلوار بسیار کاربردی هستند، در تمام فصول می توانید از این نوع شلوار استفاده کنید. برای مثال هوای سرد زمستان مام استایل همراه با یک پلیور، یک نیم بوت و کت چرم بسیار مناسب است. درفصل زمستان هم می توانید آن را با یک تیشرت سفید ساده استایل کنید. 

شلوارهای مام استایل با کفش اسپرت یا حتی کفش پاشنه بلند بسیار زیبا است و جلوه ای خاص به استایل شما خواهد داد. 

انواع شلوار,عکس انواع شلوار,شلوار مام استایلانواع شلوار؛ شلوار مام استایل

تفاوت شلوار مام استایل با مام فیت:

شلوارهای مام فیت شبیه به شلوارهای مام استایل هستند که هردو فاق بلند و مخروطی دارند، تنها در چند مورد باهمدیگر متفاوت اند که در ادامه به آنها اشاره می شود: 

جنسی که شلوارهای مام استایل زنانه دارند جین ضخیم است اما شلوارهای مام فیت الزاما جین نیست و از انواع مختلفی پارچه ضخیم یا نازک در رنگ های مختلف تولید خواهند شد. 

شلوارهای مام استایل نسبت به شلوارهای مام فیت آزادتر هستند، شلوارهای مام فیت بیشتر به پا میچسبند و جذب تر خواهند بود. 

شلوارهای مام استایل به دلیل اینکه گشادتر هستند برای افراد لاغر مناسب تر خواهند بود، اما شلوارهای مام فیت برای همه نوع اندامی زیبا خواهد بود. 

شلوار سندبادی:

این نوع شلوارها فاق بلند، گشاد و دمپاکش هستند. این اسم از شخصیت کارتونی سندباد گرفته شده است. شلوارهای سندبادی را با نام شلوار هندی هم می شناسند که به تاریخچه کشورهایی مانند هند، ترکیه عثمانی و خاورمیانه برمی گردد. این نوع شلوارها غالبا نخی هستند که به دلیل راحتی و خنگی از جمله شلوارهای مناسب برای تابستان هستند. البته شلوارهای سندبادی از جنس لمه، ساتن و کتان هم ممکن است تولید شوند. 

این شلوارها بسته به اینکه نوع پارچه و دوختشان چیست مدل های مختلفی دارند، برخی از آنها فاق بلند و شبیه به دامن دارند از طرفی دربرخی قسمت های پارچه شلوار جمع شده است، برخی هم به نسبت نوع اول فاق کوتاه ‌تری دارند و از بالا پف‌دار و در قسمت مچ جمع می‌شوند.

استایل با شلوار سندبادی:

این نوع شلوارها بیشتر برای یک استایل راحت مناسب اند و به نظر نمی رسد برای مجالس مناسب باشند. شلوار سندبادی برای افرادی که به استایل های بوهو یا هنری علاقه دارند توصیه می شود. شما می توانید نوع پارچه و طرح این شلوار را برای استایل خود انتخاب کنید برای مثال شلوارهای سندبادی که طرح های سنتی دارند برای افرادی که قصد دورهمی های دخترانه دارند مناسب خواهد بود. 

شما می توانید شلوارهای سندبادی پاچه کشی را با تاپ یا تی شرت استایل کنید که جزء بهترین و ساده ترین انتخاب های شما خواهد بود. 

اگر می‌خواهید شلوار سندبادی‌تان را در استایل بوهو ست کنید صندل‌ بندی و کفش‌ کالج بهترین انتخاب‌ برای شماست و در استایل های کژوال‌ و راحت می‌توانید علاوه بر صندل ، کتانی هم استفاده کنید .

انواع شلوار,عکس انواع شلوار,شلوار سندبادیانواع شلوار؛ شلوار سندبادی

شلوار اسلش زنانه:

شلوارهای اسلش نوعی شلوار اسپرت هستند که در ناحیه ساق پا فیت می شوند از طرفی کمر و مچ پای آنها کش دارد. این شلوار شباهت زیاد به شلوار خانگی دارند با این تفاوت که جنس آنها نسبت به شلوارهای خانگی ضخیم تر است. غالبا شلوارهای اسلش کشی اند و از جنس پلی استر و پنبه هستند. ازین نوع شلوار ها می توان برای ورزش کردن و یا برای یک استایل خیابانی راحت و اسپرت استفاده کرد.

انواع شلوار,عکس انواع شلوار,شلوار اسلشانواع شلوار؛ شلوار اسلش

شلوار لگ زنانه:

شلوار لگ زنانه تنگ، چسبان و فوق العاده راحت اند. در طرح و رنگ های مختلفی در بازار عرضه می شوند، امروزه در میان بانوان طرفداران زیادی برای این نوع شلوار وجود دارد. لگ ها بسیار کاربردی اند و می توان از آنها در موقعیت و فصول مختلف استفاده کرد. جنس این شلوارها از مواد کشی مانند لاکرا، نایلون، پلی استر و پنبه است که کشسانی بالایی دارد البته مدل هایی دیگری از جنس پشم و پارچه هایی با بافت مصنوعی نیز وجود دارند.

انواع شلوار لگ:

- شلوار لگ جین

- شلوار لگ تابستانی با پارچه های خنک

- شلوار لگ زمستانی با کرک‌ های داخلی

- شلوار لگ ورزشی زنانه

انواع شلوار,عکس انواع شلوار,شلوار لگانواع شلوار؛ شلوار لگ

جوراب شلواری:

جوراب شلواری نوعی شلوار بسیار چسبان هستند که در قسمت بالایی بافت متراکم و ضخیم تری خواهند داشت. این نوع شلوار با ضخامت های متفاوتی عرضه می شوند و ممکن است از جنس نایلون و لاکرا باشند. 

انواع جوراب شلواری:

- جوراب شلواری ساده

- جوراب شلواری توری

- جوراب شلواری طرح دار 

- جوراب شلواری شفاف 

- جوراب شلواری غیرشفاف 

- جوراب شلواری فانتزی

جوراب شلواری عیوب پا را می پوشاند و فرم پا را زیبا و صاف تر نشان می دهد اگر رنگ آن به پوست شما بیاید نمای بیشتری ایجاد می کنند. 

انواع شلوار,عکس انواع شلوار,جوراب شلواریانواع شلوار؛ جوراب شلواری

چه زمانی جوراب شلواری بپوشیم:

زمانی که می خواهید لباس های کوتاه بپوشید حتما جوراب شلواری مناسب با لباس خود استفاده کنید تا پاها با جلوه بیشتری نمایش داده شوند. بهتر است زمانی که لباس روشن می پوشید از جوراب شلواری مشکی استفاده نکنید یا اگر لباسی طرحدار به تن کرده اید باید جوراب شلواری طرحدار نپوشید. این کار استایل شما را به هم ریخته می کند. همچنین زمانی که از جوراب شلواری مشکی استفاده می کنید بهتر است همراه آن کفش مشکی یا رنگ تیره بپوشید زیرا در غیر اینصورت جلوه ی زیبایی به استایل شما نمی دهد.

گردآوری: بخش مد سرپوش

  • 13
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
ویژه سرپوش