سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۷۰۱۵۷

همه چیز درباره استایل مینیمال، ایده های استایل مینیمال

استایل مینیمال,استایل مینیمال چیستاستایل مینیمال
درصورتی که از طرفداران مد و فشن هستید یا حداقل سعی می کنید درباره آنچه می پوشید اطلاع داشته باشید، حتما نام استایل مینیمال به گوشتان خورده است، این استایل در عین سادگی بسیار زیبا و جذاب است البته اگر نکات مربوط به آن را به درستی رعایت کنید.

استایل مینیمال چیست؟

مینیمالیسم نوعی نگرش است که در تمامی ابعاد زندگی انسان بازتاب داشته است، یکی از این ابعاد مهم بدون شک استایل می باشد. در این سبک با پیاده کردن معیار، عناصر و اصول کلاسیک در قالب سبکی نوین و امروزی استایلی جدید ساخته شده است. در صورتی که می خواهید کمی امروزی تر باشید و سلیقه خودتان هم در انتخاب لباس های دخیل باشد استایل مینیمال یکی از بهترین گزینه ها است. 

فردی که بر اساس قوانین مینیمال لباس می پوشد بدون شک ظاهری ساده، بی زرق و برق در عین حال جذاب دارد، استایل او همواره مطابق با استانداردهای جهانی خواهد بود. لباس های مینیمال را می توان سالیان طولانی پوشید بدون اینکه از مد خارج شود در حقیقت استایل مینیمال باید بازتاب درون شما باشد.

استایل مینیمال,قوانین استایل مینیمالاستایل مینیمال چیست؟

از مد مینیمالیست گاهی با عنوان مد کلاسیک هم یاد می شود. این موضوع به عنوان بخشی از یک جنبش هنری شناخته می شود که از اواخر دهه ۱۹۵۰ آغاز شد و طرح هایی ساده و غیر پیچیده، بدون جزییات اضافی با رنگ‌های ساده و خنثی که اوایل در هنر‌های زیبا و مجسمه‌ سازی و نقاشی و دکوراسیون خودش را نمایش می دهد و اکنون وارد صنعت پوشاک شده است. 

این تعبیر کاملا تحت اللفظی می باشد که از هر چیز عجیب و غریب گریزان است. در این سبک هیچ چاپ شلوغ، دستمال ، روبان یا پاپیون و... دیده نمی شود و این موضوع برای هر دو جنس زن و مرد صدق می کند. 

طراحان مدی که در این بخش فعالیت می کنند خطوط و شکل های ساده می سازند، از پیشگامان توسعه استایل مینیمال می توان به Coco Chanel ، YvesSaint Laurent و Calvin Klein اشاره کرد.

استایل مینیمال,استایل مینیمال زنانهنحوه تشکیل استایل مینیمال

المان‌های مهم در استایل مینیمال:

درصورتی که می خواهید استایلی به سبک مینیمال را دنبال کنید باید به جزئیات توجه بسیاری داشته باشید. کیفیت پارچه و دوخت، کیفیت و نوع رنگ‌ها، تناسب و کیفیت طرح‌های روی لباس‌ها مواردی نکات ضروری و بسیار تاثیر گذار هستند. در ادامه به آیتم های مهم در استایل مینیمال اشاره می شود تا شما یک ظاهر ساده، شیک و جذاب داشته باشید و هیچگاه از آن خسته نشوید.

رنگ و طرح در استایل مینیمال:

با توضیحات مختصری که درباره استایل مینیمال داده شد اولین رنگ هایی که به نظر شما می آیند؛ سیاه ، سفید ، طوسی و بژ است اما باید اشاره کرد که این موارد تنها بخشی از پالت رنگی مینیمال هستند و می توان در این صنعت از رنگ های شاد دیگری مانند قرمز و زرد هم استفاده کرد. 

رنگ های خنثی انرژی و زیبایی بیشتری به استایل شما خواهد داد. تا اینجا مشخص شد که استایل مینیمال استفاده از لباس هایی که ساده و کاربردی یا به عبارتی بیسیک هستند مربوط می باشد. در صورتی که اینگونه لباس ها در کمد شما باشند بدون شک دیگر نیازی به لباس های پر زرق و برق ندارد. لباس های ساده با سایر آیتم ها به راحتی استایل می شوند در عین حال بسیار شیک هستند. 

لباس های استایل مینیمال معمولا بدون طرح و بافت هستند اما اگر قصد استفاده از لباس های طرحدار را دارید باید  طرح هایی مانند راه راه یا خال خالی را استفاده کنید. در ادامه به جزئیات بیشتر اشاره خواهد شد.

استایل مینیمال,ویژگی های استایل مینیمال رنگ و طرح های مناسب در استایل مینیمال

اکسسوری‌های مناسب سبک مینیمال:

برخی به اشتباه فکر می‌کنند استایل مینیمال با استفاده از اکسسوری ها مخالف است. اما شما می توانید در کنار لباس‌های سبک مینیمالیستی‌تان از اکسسوری‌های ساده اما شیک استفاده کنید. برای مثال گوشواره و دستبند‌هایی که به تازگی مد شده و سبک مدرن دارند برای این استایل مناسبند و یا استفاده از کیف و کفش‌هایی که کمی نگین یا یراق‌آلات فلزی دارند مانعی ندارد.

استایل مینیمال,اکسسوری های مناسب برای استایل مینیمالاکسسوری های مناسب برای استایل مینیمال

نوع پارچه و دوخت در استایل مینیمال:

برای انتخاب یک استایل مینیمال پارچه و دوخت با کیفیت بسیار اهمیت دارد، در لباس هایی که شما پارچه و دوخت مناسبی مشاهده نمی کنید، احساس راحتی هم نخواهید داشت. با انتخاب استایل مینیمال باید آیتم هایی را خریداری کنید که دوام خوبی دارند البته انتخاب ها باید محدود و در عین حال کارآمد و با‌کیفیت باشند. برای انتخاب آیتم های با کیفیت مبلغ مناسبی پرداخت کنید تا هم ظاهر مناسبی داشته باشید و هم برای مدتی طولانی از لباس استفاده کنید. 

استایل مینیمال,استایل مینیمالیستینوع پارچه و دوخت استایل مینیمال

خطوط و طرح‌های مناسب در استایل مینیمال:

زمانی که لباس شما خطوط مناسب و منظم داشته باشد؛ انعکاس مناسی از زندگی مطلوب و منظم خواهید داشت. زمانی که درگیر بی نظمی های ذهنی یا آشفتگی افکار هستید؛ پوشیدن لباس‌هایی با خطوط منظم و متناسب، ذهن و فکرتان را آرام‌تر می‌کند.  

استایل مینیمال,استایل مینیمال مردانهطرح و خطوط مناسب برای استایل مینیمال

هماهنگی لباس با فرم بدن در استایل مینیمال: 

نه تنها در استایل مینیمال بلکه در تمام سبک ها پوشیدن لباس که کاملا مناسب اندام باشد بسیار اهمیت دارد، لباس نباید بیش از حد گشاده یا تنگ باشد در این صورت احساس ناراحتی خواهید کرد. زمان خرید باید بسیار دقیق لباس را پرو کنید تمامی برش ها را بررسی کنید تا با بدن شما تطبیق داشته باشد، در این صورت بعد از استایل کردن کاملا برازنده اندام شما خواهد بود. 

درصورتی که قصد خرید اینترنتی دارید باید به دقت سایز خود را اندازه بگیرید و بر اساس آنها آیتم های مورد نیاز را سفارش بدهید. در استایل مینیمال هماهنگی لباس با اندام بسیار حائز اهمیت است. پس اگر لباس هایی را بخرید که کاملا اندازه و مناسب شما نیستند باید با مراجعه به خیاط ماهر آنها را فیت تن خود کنید. 

نحوه‌ی ست کردن لباس‌ها در استایل مینیمال:

همانطور که تا اینجای کار مطالعه کردید یک استایل ساده و شیک با لباس های ساده و تک رنگ حتما محقق خواهد شد، با توجه به این نکته می توانید از ست های زیر استفاده کنید: 

تیشرت یا شومیز:

یک تیشرت یا شومیز با رنگ ساده و ترجیحا تک رنگ، سفید یا مشکی در تابستان بسیار کارآمد خواهد بود، با استفاده از آن می توانید به راحتی دامن یا شلوار ست بپوشید. 

شلوار جین پاگشاد:

شلوار جین راسته یا دم پا گشاد در استایل مینیمال بسیار کارآمد خواهد بود، همچنین شما می توانید جین آبی یا مشکی را همراه با یک تی شرت ساده انتخاب کرده و از پوشیدن روزانه آن خسته نشوید. 

اورکت یا بارانی:

بهتر است برای استایل های پاییزی یا زمستانی خود از یک اورکت یا بارانی با رنگی خنثی مثل شتری یا سرمه ای استفاده کنید. 

استایل مینیمال,ست کردن لباس‌ها در استایل مینیمالست کردن مناسب برای استایل مینیمال

نحوه آرایش و مدل مو:

برای زنانی که پیرو استایل های مینیمال هستند نحوه آرایش و مدل مو هم اهمیت دارد، باید توجه  داشت آرایش و مدل باید باید ساده باشد، از مدل های شلوغ و پرزرق و برق پرهیز شود و با لباس های ساده کاملا هماهنگ باشد. 

استایل مینیمال مردانه و پسرانه:

امروزه استایل های مینیمال پسرانه هم طرفداران بسیاری دارد، در این نوع استایل باید حداکثر تلاش خود را داشته باشید تا از رنگ های خنثی استفاده کنید. از رنگ های زیادی شاد و یا خیلی پررنگ دور شوید، به جای آن از رنگ های سنگین تری استفاده کنید. به عنوان مثال از یک تیشرت سفید یا مشکی به همراه شلوار کتان طوسی روشن استفاده کنید و یک استایل مینیمال جذاب و راحت بسازید. از طرفی ترکیب اورکت بلند طوسی تیره، شلوار جین تیره، بافت طوسی روشن و کتانی سفید چرمی می تواند انتخاب بسیار مطلوبی باشد. 

استایل مینیمال,استایل مینیمال چیستاستایل مردانه مینیمال

استایل مینیمال زنانه و دخترانه:

در استایل های مینیمال زنانه استفاده از رنگ های شاد هیچ اشکالی ندارد، البته در کنار رعایت نکات سادگی. در واقع هنر استفاده از رنگ ها باید رعایت شود تا شما یک استایل زیبا، ساده، جذاب و دخترانه داشته باشید. استایل های مینیمال زنانه را می توان به عنوان استایل کژوال، رسمی یا نیمه رسمی نیز استفاده کرد، پس باید به موقعیت و مکان مورد نظر خود دقت داشته باشید و از ترکیب رنگ های مناسب بهره بگیرید. 

توجه داشته باشید همچنان باید از رنگ های موقر و خنثی استفاده کنید زیرا این موارد گزینه های بهتری برای استایل مینیمال هستند. به عنوان مثال استفاده از یک شلوار جین آبی روشن، یک کت یا مانتوی مشکی، یک شومیز سفید و یک جفت کفش مشکی می تواند یک استایل مینیمال دخترانه و زنانه برای شما بسازد.

استایل مینیمال,رنگ و طرح در استایل مینیمال ایده استایل مینیمال

استایل مینیمال, استایل مینیمال شیکایده استایل مینیمال شیک

گردآوری: بخش مد سرپوش

  • 16
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
مائوریستو موتا پائز بیوگرافی مائوریسیو موتا پائز؛ سرمربی والیبال

تاریخ تولد: ۲۶ مه ۱۹۶۳

محل تولد: ریو دو ژانیرو، برزیل

ملیت: فرانسه

حرفه: سرمربی والیبال

آغاز فعالیت: سال ۱۹۹۴ تاکنون

ادامه
ویژه سرپوش