شنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۹
۰۸:۵۰ - ۰۳ مهر ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۷۰۰۱۴۱
لیگ قهرمانان و جام ملت ها

شکایت الهلال به CAS به دلیل کنار گذاشته شدن از ادامه لیگ قهرمانان آسیا/ بیانیه مفصل تیم عربستانی علیه AFC

شکایت الهلال به دادگاه داوری ورزشی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ قهرمانان و جام ملت ها
تیم فوتبال الهلال به CAS شکایت می‌کند.

تیم فوتبال الهلالعربستان پس از کنار گذاشته شدن از ادامه لیگ قهرمانان آسیا اعلام‌کرد که به دادگاه داوری ورزشی شکایت خواهد کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از العاجل، کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) دیشب تصمیم گرفت که الهلال را از ادامه لیگ قهرمانان آسیا کنار گذارد.

الهلال عربستان در دیدار برابر الشباب امارات تنها ۱۱ بازیکن داشت و جالب این که در ترکیب اصلی تیم نام ۹ بازیکن بود که همین سبب شد تا داور بازي را برگزار نکند و در نهایت هم AFC تصمیم به حذف الهلال گیرد.

این باشگاه عربستانی به شدت به این حکم AFC اعتراض کرد و آنرا ظالمانه دانست.

شکایت الهلال به دادگاه داوری ورزشی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ قهرمانان و جام ملت ها

باشگاه الهلال این حکم را قبول ندارد و اعلام کرد که شکایت خود را به دادگاه داوری ورزشی (CAS) ارائه خواهد داد.

با توجه به اینکه مرحله یک هشتم نهایی روز شنبه برگزار می شود بسیار بعید است که الهلال بتواند نتیجه ای بگیرد.

***

بیانیه مفصل الهلال علیه کنفدراسیون فوتبال آسیا

ورزش سه نوشت: فهد بن سعد بن نافل مدیر باشگاه الهلال عربستان در بیانیه‌ای خطاب به هواداران این باشگاه و همه فوتبال‌دوستان در واکنش به تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد: از زمان حضور باشگاه الهلال در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا پس از شیوع بحران کرونا که به صورت متمرکز در کشور قطر برگزار می‌شد، بیش از ۳۰ عضو کاروان این باشگاه به این ویروس مبتلا شدند اما مدیریت باشگاه الهلال تصمیم گرفت تا به رغم اتفاقات رخ داده به کار خود ادامه دهد؛ آن‌هم به دلایلی از جمله این‌که پرچم عربستان را در این مسابقات بالا نگه دارد و نشان بدهد که این مسیر را با قدرت ادامه خواهد داد و دلیل دیگر این‌که آرزوها و امیدهای هواداران الهلال را نمی‌خواست مدیریت باشگاه ناامید کند و می‌خواست با هر شرایطی آن‌ها را خوشحال نماید.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما سعی کردیم تا بتوانیم شرایط را برای خودمان مهیا کنیم آن‌هم بدون آن‌که حقی از الهلال در این تورنمنت ضایع شود یا خللی در برگزاری مسابقات ایجاد شود که مهم‌ترین آن، درخواست برای تعویق مسابقات الهلال بود که فرصت بیشتری برای مبتلایان فراهم آید تا آن‌ها بتوانند استراحت کنند؛ این درخواست برای آن بود که وضعیت کرونا بهبود پیدا کند و آمار مبتلایان کاهش پیدا کند، نه تنها برای الهلال بلکه برای همه تیم‌های حاضر در رقابت‌ها. این باشگاه حتی به رغم شرایط بدی که داشت و لیستش به حد نصاب قانونی نرسیده بود، در روز دیدار با شباب الاهلی به ورزشگاه رفت تا تیم را بازنده تلقی نکرده و کنار نگذارند.

با همه آنچه مطرح شد اما ما نتوانستیم موافقتی را از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا دریافت نکردیم علی رغم آن‌که شرایط سختی بود و انتظار می‌رفت AFC ما را نیز همراهی کند؛ با توجه به این‌که AFC تغییراتی را در لوایح و قوانین به دلیل شیوع ویروس کرونا داده بود و یکی از اصلی‌ترین تغییرات این بود که اگر باشگاهی به دلیل نرسیدن بازیکنان خود به حدنصاب ۱۳ نفره به علت شیوع کرونا، از ماده قانونی ۴-۳ از قواعد خاص مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در زمان ویروس کووید ۱۹ می‌تواند استفاده کند و بازی‌های آن تیم را به تعویق انداخته شود. اما این درخواست از سوی AFC با بهانه اینکه شرایط استثنایی و ویژه در الهلال وجود ندارد، رد شد.

AFC به تیم ما اعلام کرد که تعویق دیدارهای الهلال می‌تواند برنامه ریزی مسابقات را دچار مشکل کند و این‌که مبنا را روی حدنصاب حداقل ۱۳ نفری قرار داد و این مخالف قانون فیفاست؛ چرا که طبق گفته فیفا باید دیدار بین دو تیم با حداقل ۱۱ نفر می‌تواند دنبال شود که یکی از آن‌ها البته باید دروازه‌بان باشد، و در صورتی اجازه ادامه بازی داده نمی‌شود که دو تیم کمتر از ۷ نفر شوند که در این شرایط قانون کنفدراسیون فوتبال آسیا با فیفا تداخل دارد.

در این بیانیه تاکید شده است که مدیریت باشگاه الهلال فرجام خواهی می‌کند و به دستگاه‌های مربوطه شکایت خود را خواهد برد تا از حقوق باشگاه دفاع کند؛ آن‌ها تصمیم‌شان به ادامه حضور در مسابقات بود علی رغم آن‌که ۱۹ بازیکن خود را از دست داده بودند و برخی اعضای کادرفنی خود را هم نداشتند، همچنین برخی بازیکنان از جمله سلمان فرج پس از تست دوباره هم مشخص شد که امکان حضور در مسابقه را ندارد. برخی دیگر از بازیکنان هم تست‌شان منفی شد اما به لحاظ بدنی دشوار بود که آن‌ها را بتوان در مسابقات به میدان فرستاد. اما با تمامی شرایط پیش آمده این بازیکنان دوران نقاهت ابتلا به بیماری را در حال گذراندن بودند و به چند روز استراحت نیاز داشتند تا بتوانند به میدان بازگردند اما لیستی که برای دیدار با شباب الاهلی بود، تنها ۱۱ نام در آن دیده می‌شد که سه نفر دروازه‌بان بودند ولی AFC تصمیم گرفت تا این تیم را کنار بگذارد.

در ادامه بیانیه باشگاه الهلال آمده است: میان آمار رسمی باشگاه و کنفدراسیون فوتبال آسیا اختلاف وجود دارد، ضمن آن‌که طبق قوانین فوتبال عربستان تنها اجازه ثبت نام ۳۰ بازیکن در فهرست یک تیم داده می‌شود در حالی‌که AFC که مدعی است می‌توانست این باشگاه ۳۵ بازیکن را معرفی کند. ضمن آن‌که از ۳۰ بازیکن در فوتبال عربستان می‌توانند ۷ بازیکن خارجی باشند اما در لیگ قهرمانان آسیا تنها چهار بازیکن خارجی می‌توانند حضور پیدا کنند تا تعداد نفرات لیست این باشگاه به ۲۷ بازیکن برسد. همچنین باشگاه الهلال از اعلام همراهی کنفدراسیون فوتبال آسیا متعجب است چرا که این باشگاه درخواست تعویق دیدار با شهر خودرو را داشت که از سوی AFC رد شد و آن‌ها همراهی ویژه‌ای با باشگاه الهلال نداشته‌اند.

در پایان بیانیه جنجالی باشگاه الهلال بیان شده که مدیریت این باشگاه از احساس مسئولیت ویژه بازیکنان و کادرفنی الهلال کمال قدردانی را دارد چرا که تلاش آن‌ها برای این‌که بتوانند به عنوان نماینده عربستان در لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا کنند و از عنوان قهرمانی خود دفاع کنند، جای تقدیر و تشکر دارد. از همگان در سراسر جهان که برای رفع این ویروس تلاش می‌کنند متشکریم و برای آن‌ها که در حال جنگیدن با ویروس کرونا هستند، آرزوی سلامتی داریم. همچنین از هواداران باشگاه الهلال که حمایت کردند و حمایت دائم آن‌هاست که باعث می‌شود که تیم در شرایط مختلف حضور پیدا کند و تلاش کند، ممنون و سپاسگزاریم و انشالله که خداوند همگان را از این ویروس ایمن نگه دارد.

شکایت الهلال به دادگاه داوری ورزشی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ قهرمانان و جام ملت ها

واکنش‌های احساسی به حذف الهلال از آسیا 

پس از اینکه تیم الهلال نتوانست مطابق با قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا سیزده بازیکن را برای دیدار در مقابل شباب الاهلی امارات آماده کند، AFC تصمیم گرفت تا این تیم را از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا حذف کند و نتایج این تیم نیز پاک شد. به این ترتیب تیم های پاختاکور و شباب الاهلی راهی مرحله یک هشتم نهایی شدند.

اما یاسر القحطانی ستاره سابق الهلال و تیم ملی عربستان از طریق حساب شخصی خود در توییتر نوشت: صرف نظر از تصمیم AFC برای حذف الهلال از مسابقات لیگ قهرمانی آسیا آن هم با وجود وضعیت فورس ماژور و غیرطبیعی و صرف نظر از مواضع بد AFC با فوتبال عربستان و به خصوص الهلال، برای من روشن شد که الهلال از همه اتفاقات بالاتر است و اینکه الهلال بیمار می شود ولی نمی میرد.

وی افزود: من به چیزی که می گویم اعتقاد دارم و به سخنانم اعتماد دارم و این همان چیزی است که باعث می شود من بگویم که من اطمینان کامل دارم که برادر من فهد بن نفال (رئیس الهلال) تمام تلاش خود را برای حفظ الهلال در این رقابت انجام داده است. اما اراده خدا و آنچه او خواسته چیز دیگری بود و من کاملاً مطمئن هستم که الهلال با مدیریت فعلی روزهای خوبی را در پیش خواهد داشت.

وی ادامه داد: من به تمامی بازیکنانی که برای برافراشتن پرچم الهلال تلاش کردند، بسیار افتخار می کنم. آنها فداکاری کردند و برای جلب رضایت هواداران تمام تلاششان را انجام دادند. بهتر است امور اداری در خصوص پیگیری اعتراض به حکم AFC را به افراد مربوطه بسپاریم و در کنار الهلال خود بایستیم و از همه تصمیمات مدیریت باشگاه خود پشتیبانی کنیم و روحیه خود را بالا ببریم. ستاره های الهلال متوقف نمی شود و به عقب نگاه نمی کند، ما مسابقات زیادی را در پیش داریم و برای قهرمانی های بیشتر می جنگیم.

از طرف دیگر، سلمان الفرج کاپیتان فعلی الهلال با انتشار یک استوری در اینستاگرام خود نوشت: به خدای متعال قسم، تو بزرگ هستی الهلال. علیرغم حذف از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، همچنان تیم اول گروه هستی و اگر این مسابقات با حضور تو به پایان برسد، قهرمان خواهی شد و همه این را می دانند، اما تحت هر شرایطی خدا را شاکریم.

شکایت الهلال به دادگاه داوری ورزشی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ قهرمانان و جام ملت ها

 • 16
 • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
احمد جنتی,سن احمد جنتی,احمد جنتی بیوگرافی زندگینامه احمد جنتی و فعالیت های او (+ تصاویر)

زاده: ۳ اسفند ماه ۱۳۰۵  

زادگاه: لادان، اصفهان

شروع به کار : ۲۷ اسفند ماه ۱۳۷۵

سمت: پنجمین رئیس مجلس خبرگان رهبری

تحصیلات: اجتهاد

گمارنده: سید علی خامنه ای

ادامه
شیخ بهایی,درباره شیخ بهایی,لقب شیخ بهایی زندگی نامه شیخ بهایی شاعر و عارف ایرانی (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ فوریهٔ ۱۵۴۷

زادگاه: بعلبک، لبنان

تاریخ مرگ: ۱ سپتامبر ۱۶۲۱

آثار برجسته: کشکول

محل دفن: حرم امام رضا (علیه السلام)، مشهد، ایران

ملیت: ایرانی

ادامه
محسن ربیع خواه,افتخارات محسن ربیع خواه,بازی های باشگاهی محسن ربیع خواه بیوگرافی محسن ربیع خواه و تصاویری از وی

زادروز: ۳ دی ۱۳۶۶ ‏

زادگاه: تهران

قد: ۱٫۷۹ متر

پست: هافبک دفاعی، مدافع

ملیت: ایرانی

ادامه
مهدی کوشکی,ازدواج اول مهدی کوشکی,گروه لیو مهدی کوشکی بیوگرافی مهدی کوشکی بازیگر و کارگردان سینمای ایران + تصاویر همسرانش

تاریخ تولد: مرداد ماه ۱۳۵۹

محل تولد: خرم آباد، ایران

حرفه: بازیگر، نویسنده

ملیت: ایرانی

تحصیلات: لیسانس ادبیات نمایشی

قد: ۱.۷۰

ادامه
حضرت زینب (س),زندگینامه حضرت زینب (س),سرگذشت حضرت زینب (س) زندگی نامه حضرت زینب (س) از کودکی تا به شهادت رسیدنش

نام پدر: حضرت امیرالمؤمنین (علیه السلام)

نام مادر: حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)

ناریخ ولادت: پنجم جمادی الأولی سال پنجم (یا ششم) هجری قمری

محل تولد: مدینه منوره

همسر: عبدالله بن جعفر بن ابی‎طالب

وفات: شب یکشنبه ۱۵ رجب سال ۶۲ هجری قمری

ادامه
خواهران منصوریان,زندگی نامه خواهران منصوریان,زندگینامه خواهران منصوریان بیوگرافی خواهران منصوریان ( شهربانو - الهه - سهیلا ) + تصاویر

ملیت: ایران

زادهٔ: ۸ بهمن ۱۳۶۴

محل تولد: سمیرم

قد: ۱٫۷۵ متر

وزن: ۶۰ کیلوگرم

ورزش: ووشو

ادامه
نظامی گنجوی,کتاب نظامی گنجوی,زندگی نامه ی نظامی گنجوی زندگینامه نظامی گنجوی و آثارش (+ تصاویر)

زادروز: ۵۳۷ هـ. ق گنجه

محل زندگی: گنجه

ملیت: ایرانی

پیشه: شاعر، تاریخ نگار و داستان سرا 

سبک: عراقی

عنوان: حکیم نظامی

ادامه
محمود فکری,عکس محمود فکری,تعداد بازی ملی محمود فکری بیوگرافی محمود فکری و فوتبالیست شدن او (+ تصاویر)

زادروز: ۴ مرداد ۱۳۵۲

زادگاه: جوی بار، ایران

پُست: مدافع

ملیت: ایرانی

سال فعالیت: ۱۳۶۵

ادامه
سحر قریشی,طلاق سحر قریشی از همسرش,زندگی نامه سحر قریشی بیوگرافی سحر قریشی و علت مشهور شدنش (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۶ دی ماه ۱۳۶۶

زادگاه: تهران

قد: ۱٫۷۰ متر

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر، مدل

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • جمعه ۲ آبان
  هفته ۶ لیگ برتر انگلیس
  استون ویلا - لیدز
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • شنبه ۳ آبان
  هفته ۶ لیگ برتر انگلیس
  وستهام - منچسترسیتی
  ساعت: ۱۵:۰۰
 • هفته ۵ بوندسلیگا
  بایرن مونیخ - فرانکفورت
  ساعت: ۱۷:۰۰
 • هفته ۶ لیگ برتر انگلیس
  منچستریونایتد - چلسی
  ساعت: ۲۰:۰۰
 • هفته ۶ لیگ برتر انگلیس
  لیورپول - شفیلد یونایتد
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • یکشنبه ۴ آبان
  هفته ۶ لیگ برتر انگلیس
  آرسنال - لسترسیتی
  ساعت: ۲۲:۴۵
 • دوشنبه ۵ آبان
  هفته ۶ لیگ برتر انگلیس
  برایتون - وست برومویچ
  ساعت: ۲۱:۰۰
 • هفته ۵ سری آ ایتالیا
  آث میلان - آاس رم
  ساعت: ۲۳:۱۵
ویژه سرپوش