یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲
۱۱:۴۲ - ۰۶ آبان ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۸۰۴۶۱
سرپوش فوتبالی

جواد زرینچه: در دوران استراماچونی در رختکن استقلال طلسم و جادو پیدا کردیم!

جواد زرینچه,افشاگری جواد زرینچه از جادوگری در استقلال
بازیکن اسبق استقلال گفت: چیزهایی شبیه طلسم با تلاش بچه‌های تدارکات در رختکن استقلال پیدا شد و بلافاصله به آنها اعلام کردم این وسایل را از داخل رختکن خارج کنند و با هیچکس پیرامون آن صحبت نکنند.

جواد زرینچه در گفت‌وگو با خبر ورزشی به نکات جالبی اشاره و یک افشاگری بزرگ هم کرده است. مهمترین اظهارات او را در زیر بخوانید:

* اگرچه با توجه به اینکه فقط دو هفته از آغاز فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر گذشته و نمی‌توان درباره شرایط تیم‌ها قضاوت کرد ولی استقلال نشان داد که جوانان با انگیزه‌ای جذب کرده است و این بازیکنان با تمرینات مداوم می‌توانند بازی به بازی بهتر و یکدست تر شوند. استقلال تا اینجای کار امیدوارکننده نشان داده و قطعاً در آینده بهتر می‌شود. یامگا هم با وجود اینکه مدت زیادی از حضورش در تمرینات استقلال نمی‌گذشت، همه را نسبت به خودش امیدوار کرد. به نظرم در جدال مقابل تراکتور با نمایش هماهنگ‌تری را از استقلال شاهد خواهیم بود و امیدوارم چنین اتفاقی رخ بدهد.

خلق موقعیت

* اینکه استقلال در دو بازی گذشته خود موقعیت‌های زیادی خلق نکرده دقیقاً به همان ماجرای هماهنگ شدن نفرات بازمی‌گردد. بدون شک ما پس از هماهنگی بیشتر میان بازیکنان شاهد خلق فرصت‌های بیشتری نیز توسط آنها خواهیم بود و معدل گل‌های زده استقلال افزایش پیدا می‌کند. فراموش نکنیم که تازه دو هفته از فصل جدید گذشته و تیم نیازمند هماهنگی بیشتر است.

اعتماد به بازیکنان

* شرایط بازیکنان با هم متفاوت است و نمی‌توان آنها را مقایسه کرد ولی امیر حسین حسین‌زاده نشان داد که فوتبالیست مستعدی است.

* به نظرم حسین‌زاده و سایر نفرات که جذب شده‌اند، باید مورد اعتماد همه قرار بگیرند و خودشان هم با جو حاکم بر استقلال کنار بیایند تا بازی به بازی بهتر شوند و بتوانند توانایی‌های خود را به طور کامل نمایش بدهند.

* در مورد سیاوش یزدانی که این روزها خوب بازی می‌کند نیز باید گفت سیاوش نسبت به سال‌های گذشته باتجربه‌تر و پخته‌تر شده و بدیهی است که نمایش بهتری ارائه می‌کند. مطمئن باشید با اضافه شدن روزبه چشمی و قرار گرفتن او در خط جلوی مدافعان، شرایط دفاعی استقلال بهتر هم خواهد شد.

گرفتار حاشیه

* الهی شکر که استقلال شرایط مناسبی دارد. ان‌شاءالله اگر در مسیر قهرمانی گرفتار حاشیه نشود بدون شک شانس بسیار زیادی برای فتح لیگ بیست و یکم خواهد داشت. البته آقای آجرلو باید قدم به قدم با کادر فنی برای حل مشکلات استقلال تلاش کند. نه تنها مدیرعامل بلکه اعضای هیئت مدیره باید چنین سیاستی داشته باشند چون واقعیت امر این است که برای قهرمان شدن یک تیم فقط زحمت و تلاش کادر فنی و بازیکنان کفایت نمی‌کند بلکه تدابیر کادر مدیریتی در بیرون زمین هم فوق‌العاده مؤثر است.

* مدیران باید شرایط را به گونه‌ای فراهم کنند که مربیان فقط دغدغه امور فنی داشته باشند و خیالشان از بابت مسائل اجرایی، امکانات و امور مالی راحت باشد.

* خوشبختانه در حال حاضر هماهنگی خوبی میان مربیان و مدیران وجود دارد و این مسئله در نوع خود عامل مهم و مناسبی برای موفقیت مجموعه تلقی می‌شود.

درخواست از استراماچونی

* کم کم به زمان صدور رأی دادگاه عالی ورزش پیرامون شکایت آندره آ استراماچونی نزدیک می‌شویم و نگران این مسئله هستم که آرامش استقلال به واسطه رأی مذکور بر هم بخورد و خدای‌ نکرده دوباره درگیر حاشیه شویم.

* به نظرم هواداران استقلال می‌توانند به شکل بسیار مؤدبانه و محترمانه به صفحه این مربی ایتالیایی در فضای مجازی مراجعه کنند و از ایشان درخواست کنند با توجه به مناسب شدن شرایط استقلال در فصل جاری و آرامش خوبی که حاکم شده است به نوعی با طرف ایرانی کنار بیاید و مسئله را طوری حل و فصل کند که استقلال دوباره دچار دردسر نشود.

* حتی به نظرم بازیکنانی که هنوز با استرا در تماس هستند و رابطه خوبی با او دارند می‌توانند با این مربی تماس بگیرند و از او بخواهند در این شرایط به استقلال فرصت بیشتری بدهد تا فضای آرام حاکم بر این تیم باقی بماند.

* من با استراماچونی کار کرده‌ام و به خوبی می‌دانم این مربی اصلاً آدم لجبازی نیست و اگر شرایط را به صورت منطقی با او جلو ببریم، حتماً راه حلی برای این پرونده پیدا خواهد شد.

بازیکنان تکنیکی؛ مشکلات تاکتیکی

* در رابطه با ماجرایی که چند روز قبل پیرامون مهدی طارمی و دراگان اسکوچیچ رخ داد باید حواسمان خیلی جمع باشد تا دود چنین مسائلی به چشم تیم ملی نرود. شرایط بسیار خوبی برای صعود مجدد به جام جهانی داریم و نباید در این وضعیت خودمان حاشیه را به داخل مجموعه تیم تزریق کنیم.

* چند روز قبل با میرشاد ماجدی عزیز صحبت می‌کردم و اتفاقاً بحث بر سر استعدادیابی و برنامه‌ریزی اصولی برای افزایش ضریب کارایی فوتبالیست‌های جوان بود. به نظرم اگر بتوانیم فوتبالیست‌های خودمان را از همان دوران طفولیت با برنامه‌ریزی اصولی بالا بیاوریم قطعاً در آینده ستارگان بیشتری خواهیم داشت.

جواد زرینچه,افشاگری جواد زرینچه از جادوگری در استقلال

* در مورد بحث تکنیک و تاکتیک که سوژه شده باید قبول کنیم همین حالا اغلب بازیکنان تیم ملی ما به قدرت تکنیکی خودشان اتکا دارند و شرایط لازم برای تاکتیک‌پذیری بالا را ندارند. این اصلاً به معنای آن نیست که بازیکنان ما تاکتیک پذیر نیستند بلکه به دلیل این است که اغلب آنها از دوران نونهالی، نوجوانی و جوانی به شکل غریزی فوتبال را یاد گرفته‌اند و تدابیر تاکتیکی کمتر برایشان تعریف شده است.

داستان جادوگری و ادرار کودکان

* این بحث‌ها که در مورد ورود جادوگران به فوتبال مطرح می‌شود، در دوران بازیگری خود ما هم کم‌وبیش شنیده می‌شد. یادم می‌آید آن زمان که ما فوتبال بازی می‌کردیم، یک عده مدعی بودند دروازه‌ها را با ریختن ادرار کودکان و... طلسم می‌کنند!

* مسائل دیگری هم از این دست مطرح بود. از همان قدیم‌الایام می‌گفتند آفریقایی‌ها جادوگر دارند که به تیم‌های آنها در رقابت‌های جام جهانی کمک می‌کنند ولی واقعیت امر این است که چنین مواردی نمی‌تواند جایی در فوتبال داشته باشد.

* فوتبالیست‌ها و مربیان ما باید نهایت تلاش خودشان را انجام دهند، سطح دانش خود را بالا ببرند و با کمک گرفتن از خداوند برای رسیدن به موفقیت مبارزه کنند. آنها فقط باید از خدا و معصومین کمک بگیرند. به نظر من این ماجرای جادوگری و.... نمی‌تواند کمکی به قهرمان شدن یا سقوط نکردن تیم‌ها بکند.

طلسم در رختکن

* حالا که بحث جادوگری و طلسم مطرح شده، می‌خواهم مسئله مهمی در رابطه با استقلال مطرح کنم. زمانی که من سرپرست استقلال بودم، قبل از هر مسابقه به دوستان واحد تدارکات تأکید می‌کردم پیش از آنکه کادر فنی و بازیکنان به داخل رختکن بروند، وارد رختکن شوند و تمام فضای آن را با دقت بگردند تا مبادا چیزهایی در رابطه با ماجرای جادو پیدا شود چون می‌دانستم اگر چنین وسایلی پیدا شود بدون شک جنجال بزرگی به  راه خواهد افتاد.

* اتفاقاً مواردی را پیدا کردیم! چیزهایی شبیه طلسم و «ورد» که با تلاش بچه‌های تدارکات پیدا شد و بلافاصله به آنها اعلام کردم این وسایل را از داخل رختکن خارج کنند و با هیچکس پیرامون آن صحبت نکنند. تأکید می‌کردم سرمربی، دستیارانش و بازیکنان استقلال به هیچ عنوان نباید بویی از این موارد ببرند.

* خوشبختانه استقلال در آن مقطع نتایج فوق‌العاده ارزشمندی گرفت و کسی نتوانست دردسر ایجاد کند. ما با استرا حتی به صدر جدول هم می‌رسیدیم اما پس از آن اتفاقاتی افتاد که همه در جریان هستند و مرد ایتالیایی دیگر حاضر به ماندن در ایران نشد.

فریب نخوریم

* استقلال شنبه با تراکتور بازی دارد. تیمی که آقای کریمی سرمربی آن است و بدون شک این مربی محترم آنقدر تجربه دارد که بداند شاگردان خود را چگونه به مصاف آبی‌ها بفرستد بنابراین امیدوارم استقلالی‌ها برای رویارویی با تراکتور فریب پیروزی‌های دو هفته آغازین را نخورند و با تمام وجود برای کسب یک برتری جدید وارد میدان شوند. ما توانایی شکست دادن تراکتور را داریم و امیدوارم این اتفاق به وقوع بپیوندد.

 • 14
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
گوستاوو بلانکو بیوگرافی گوستاوو بلانکو بازیکن مهاجم آرژانتینی

تاریخ تولد: ۵ نوامبر ۱۹۹۱

محل تولد: مندوسا، آرژانتین

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم

باشگاه کنونی: استقلال

شماره پیراهن: ۹

ادامه
جواد خواجوی بیوگرافی جواد خواجوی کمدین پرطرفدار ایرانی (+تصاویر)

چکیده بیوگرافی جواد خواجوی

نام کامل: جواد خواجوی

تاریخ تولد: ۲۴ خرداد ۱۳۷۱

محل تولد: مشهد

حرفه: کمدین، بازیگر و دوبلور

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی انصرافی رشته سینما

ادامه
کیم تهیونگ کیم تهیونگ از اعضای گروه محبوب BTS

تاریخ تولد: ۳۰ دسامبر ۱۹۹۵

محل تولد: دگو، کره جنوبی

حرفه: خواننده، ترانه سرا، بازیگر و مدل 

ژانر: آراندبی، نئو سول، ایندی پاپ، کی-پاپ

ساز تخصصی: آواز

آغاز فعالیت: ۲۰۱۳ تاکنون

ادامه
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۱۹ آذر
  هفته ۷ لیگ آ استرالیا
  فوتبال وسترن سیدنی - ملبورن ویکتوری
  ۰۹:۳۰
 • هفته ۷ لیگ آ استرالیا
  -
  ۰۹:۳۰
 • هفته ۷ لیگ آ استرالیا
  -
  ۱۲:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  اتلتیکومادرید - آلمریا
  ۱۶:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  کایسری اسپور - پندیک اسپور
  ۱۶:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  فولام - وستهم
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  لوتون - منچسترسیتی
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  اورتون - چلسی
  ۱۷:۳۰
 • بوندسلیگا آلمان
  اشتوتگارت - بایرلورکوزن
  ۱۸:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  تاتنهام - نیوکسل
  ۲۰:۰۰
 • لیگ یک فرانسه
  لوریان - مارسی
  ۲۳:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  بارسلونا - خیرونا
  ۲۳:۳۰
 • دوشنبه ۲۰ آذر
  سری آ ایتالیا
  امپولی - لچه
  ۲۱:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  کالیاری - ساسولو
  ۲۳:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  رایو وایه کانو - سلتاویگو
  ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش