پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
۱۱:۴۲ - ۰۶ آبان ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۸۰۴۶۱
سرپوش فوتبالی

جواد زرینچه: در دوران استراماچونی در رختکن استقلال طلسم و جادو پیدا کردیم!

جواد زرینچه,افشاگری جواد زرینچه از جادوگری در استقلال
بازیکن اسبق استقلال گفت: چیزهایی شبیه طلسم با تلاش بچه‌های تدارکات در رختکن استقلال پیدا شد و بلافاصله به آنها اعلام کردم این وسایل را از داخل رختکن خارج کنند و با هیچکس پیرامون آن صحبت نکنند.

جواد زرینچه در گفت‌وگو با خبر ورزشی به نکات جالبی اشاره و یک افشاگری بزرگ هم کرده است. مهمترین اظهارات او را در زیر بخوانید:

* اگرچه با توجه به اینکه فقط دو هفته از آغاز فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر گذشته و نمی‌توان درباره شرایط تیم‌ها قضاوت کرد ولی استقلال نشان داد که جوانان با انگیزه‌ای جذب کرده است و این بازیکنان با تمرینات مداوم می‌توانند بازی به بازی بهتر و یکدست تر شوند. استقلال تا اینجای کار امیدوارکننده نشان داده و قطعاً در آینده بهتر می‌شود. یامگا هم با وجود اینکه مدت زیادی از حضورش در تمرینات استقلال نمی‌گذشت، همه را نسبت به خودش امیدوار کرد. به نظرم در جدال مقابل تراکتور با نمایش هماهنگ‌تری را از استقلال شاهد خواهیم بود و امیدوارم چنین اتفاقی رخ بدهد.

خلق موقعیت

* اینکه استقلال در دو بازی گذشته خود موقعیت‌های زیادی خلق نکرده دقیقاً به همان ماجرای هماهنگ شدن نفرات بازمی‌گردد. بدون شک ما پس از هماهنگی بیشتر میان بازیکنان شاهد خلق فرصت‌های بیشتری نیز توسط آنها خواهیم بود و معدل گل‌های زده استقلال افزایش پیدا می‌کند. فراموش نکنیم که تازه دو هفته از فصل جدید گذشته و تیم نیازمند هماهنگی بیشتر است.

اعتماد به بازیکنان

* شرایط بازیکنان با هم متفاوت است و نمی‌توان آنها را مقایسه کرد ولی امیر حسین حسین‌زاده نشان داد که فوتبالیست مستعدی است.

* به نظرم حسین‌زاده و سایر نفرات که جذب شده‌اند، باید مورد اعتماد همه قرار بگیرند و خودشان هم با جو حاکم بر استقلال کنار بیایند تا بازی به بازی بهتر شوند و بتوانند توانایی‌های خود را به طور کامل نمایش بدهند.

* در مورد سیاوش یزدانی که این روزها خوب بازی می‌کند نیز باید گفت سیاوش نسبت به سال‌های گذشته باتجربه‌تر و پخته‌تر شده و بدیهی است که نمایش بهتری ارائه می‌کند. مطمئن باشید با اضافه شدن روزبه چشمی و قرار گرفتن او در خط جلوی مدافعان، شرایط دفاعی استقلال بهتر هم خواهد شد.

گرفتار حاشیه

* الهی شکر که استقلال شرایط مناسبی دارد. ان‌شاءالله اگر در مسیر قهرمانی گرفتار حاشیه نشود بدون شک شانس بسیار زیادی برای فتح لیگ بیست و یکم خواهد داشت. البته آقای آجرلو باید قدم به قدم با کادر فنی برای حل مشکلات استقلال تلاش کند. نه تنها مدیرعامل بلکه اعضای هیئت مدیره باید چنین سیاستی داشته باشند چون واقعیت امر این است که برای قهرمان شدن یک تیم فقط زحمت و تلاش کادر فنی و بازیکنان کفایت نمی‌کند بلکه تدابیر کادر مدیریتی در بیرون زمین هم فوق‌العاده مؤثر است.

* مدیران باید شرایط را به گونه‌ای فراهم کنند که مربیان فقط دغدغه امور فنی داشته باشند و خیالشان از بابت مسائل اجرایی، امکانات و امور مالی راحت باشد.

* خوشبختانه در حال حاضر هماهنگی خوبی میان مربیان و مدیران وجود دارد و این مسئله در نوع خود عامل مهم و مناسبی برای موفقیت مجموعه تلقی می‌شود.

درخواست از استراماچونی

* کم کم به زمان صدور رأی دادگاه عالی ورزش پیرامون شکایت آندره آ استراماچونی نزدیک می‌شویم و نگران این مسئله هستم که آرامش استقلال به واسطه رأی مذکور بر هم بخورد و خدای‌ نکرده دوباره درگیر حاشیه شویم.

* به نظرم هواداران استقلال می‌توانند به شکل بسیار مؤدبانه و محترمانه به صفحه این مربی ایتالیایی در فضای مجازی مراجعه کنند و از ایشان درخواست کنند با توجه به مناسب شدن شرایط استقلال در فصل جاری و آرامش خوبی که حاکم شده است به نوعی با طرف ایرانی کنار بیاید و مسئله را طوری حل و فصل کند که استقلال دوباره دچار دردسر نشود.

* حتی به نظرم بازیکنانی که هنوز با استرا در تماس هستند و رابطه خوبی با او دارند می‌توانند با این مربی تماس بگیرند و از او بخواهند در این شرایط به استقلال فرصت بیشتری بدهد تا فضای آرام حاکم بر این تیم باقی بماند.

* من با استراماچونی کار کرده‌ام و به خوبی می‌دانم این مربی اصلاً آدم لجبازی نیست و اگر شرایط را به صورت منطقی با او جلو ببریم، حتماً راه حلی برای این پرونده پیدا خواهد شد.

بازیکنان تکنیکی؛ مشکلات تاکتیکی

* در رابطه با ماجرایی که چند روز قبل پیرامون مهدی طارمی و دراگان اسکوچیچ رخ داد باید حواسمان خیلی جمع باشد تا دود چنین مسائلی به چشم تیم ملی نرود. شرایط بسیار خوبی برای صعود مجدد به جام جهانی داریم و نباید در این وضعیت خودمان حاشیه را به داخل مجموعه تیم تزریق کنیم.

* چند روز قبل با میرشاد ماجدی عزیز صحبت می‌کردم و اتفاقاً بحث بر سر استعدادیابی و برنامه‌ریزی اصولی برای افزایش ضریب کارایی فوتبالیست‌های جوان بود. به نظرم اگر بتوانیم فوتبالیست‌های خودمان را از همان دوران طفولیت با برنامه‌ریزی اصولی بالا بیاوریم قطعاً در آینده ستارگان بیشتری خواهیم داشت.

جواد زرینچه,افشاگری جواد زرینچه از جادوگری در استقلال

* در مورد بحث تکنیک و تاکتیک که سوژه شده باید قبول کنیم همین حالا اغلب بازیکنان تیم ملی ما به قدرت تکنیکی خودشان اتکا دارند و شرایط لازم برای تاکتیک‌پذیری بالا را ندارند. این اصلاً به معنای آن نیست که بازیکنان ما تاکتیک پذیر نیستند بلکه به دلیل این است که اغلب آنها از دوران نونهالی، نوجوانی و جوانی به شکل غریزی فوتبال را یاد گرفته‌اند و تدابیر تاکتیکی کمتر برایشان تعریف شده است.

داستان جادوگری و ادرار کودکان

* این بحث‌ها که در مورد ورود جادوگران به فوتبال مطرح می‌شود، در دوران بازیگری خود ما هم کم‌وبیش شنیده می‌شد. یادم می‌آید آن زمان که ما فوتبال بازی می‌کردیم، یک عده مدعی بودند دروازه‌ها را با ریختن ادرار کودکان و... طلسم می‌کنند!

* مسائل دیگری هم از این دست مطرح بود. از همان قدیم‌الایام می‌گفتند آفریقایی‌ها جادوگر دارند که به تیم‌های آنها در رقابت‌های جام جهانی کمک می‌کنند ولی واقعیت امر این است که چنین مواردی نمی‌تواند جایی در فوتبال داشته باشد.

* فوتبالیست‌ها و مربیان ما باید نهایت تلاش خودشان را انجام دهند، سطح دانش خود را بالا ببرند و با کمک گرفتن از خداوند برای رسیدن به موفقیت مبارزه کنند. آنها فقط باید از خدا و معصومین کمک بگیرند. به نظر من این ماجرای جادوگری و.... نمی‌تواند کمکی به قهرمان شدن یا سقوط نکردن تیم‌ها بکند.

طلسم در رختکن

* حالا که بحث جادوگری و طلسم مطرح شده، می‌خواهم مسئله مهمی در رابطه با استقلال مطرح کنم. زمانی که من سرپرست استقلال بودم، قبل از هر مسابقه به دوستان واحد تدارکات تأکید می‌کردم پیش از آنکه کادر فنی و بازیکنان به داخل رختکن بروند، وارد رختکن شوند و تمام فضای آن را با دقت بگردند تا مبادا چیزهایی در رابطه با ماجرای جادو پیدا شود چون می‌دانستم اگر چنین وسایلی پیدا شود بدون شک جنجال بزرگی به  راه خواهد افتاد.

* اتفاقاً مواردی را پیدا کردیم! چیزهایی شبیه طلسم و «ورد» که با تلاش بچه‌های تدارکات پیدا شد و بلافاصله به آنها اعلام کردم این وسایل را از داخل رختکن خارج کنند و با هیچکس پیرامون آن صحبت نکنند. تأکید می‌کردم سرمربی، دستیارانش و بازیکنان استقلال به هیچ عنوان نباید بویی از این موارد ببرند.

* خوشبختانه استقلال در آن مقطع نتایج فوق‌العاده ارزشمندی گرفت و کسی نتوانست دردسر ایجاد کند. ما با استرا حتی به صدر جدول هم می‌رسیدیم اما پس از آن اتفاقاتی افتاد که همه در جریان هستند و مرد ایتالیایی دیگر حاضر به ماندن در ایران نشد.

فریب نخوریم

* استقلال شنبه با تراکتور بازی دارد. تیمی که آقای کریمی سرمربی آن است و بدون شک این مربی محترم آنقدر تجربه دارد که بداند شاگردان خود را چگونه به مصاف آبی‌ها بفرستد بنابراین امیدوارم استقلالی‌ها برای رویارویی با تراکتور فریب پیروزی‌های دو هفته آغازین را نخورند و با تمام وجود برای کسب یک برتری جدید وارد میدان شوند. ما توانایی شکست دادن تراکتور را داریم و امیدوارم این اتفاق به وقوع بپیوندد.

 • 14
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنج شنبه ۳۱ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  ایران - هلند
  ۱۰:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  برزیل - آمریکا
  ۱۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ترکیه - آرژانتین
  ۱۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسلوونی - صربستان
  ۱۶:۳۰
 • جام حذفی ایران
  مس رفسنجان - سپاهان
  ۱۷:۴۵
 • لیگ ملت‌های والیبال
  بلغارستان - ایتالیا
  ۱۸:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  دانمارک - انگلیس
  ۱۹:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کوبا - اسلوونی
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  اسپانیا - ایتالیا
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش