دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
۱۲:۰۶ - ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۱۱۰۶۶۵
فوتبال ملی

سرمربی سوریه: با احترام به ایران، برد می‌خواهیم

قلعه‌نویی: به من خیلی ظلم شد؛ دلخورم ولی فراموش نمی‌کنم/ ۳۰۰ مقاله علیه بنده نوشتند

امیر قلعه نویی,سرمربی تیم ملی فوتبال
امیر قلعه نویی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری قبل از بازی با سوریه گفت: با شناختی که از مربی بزرگشان و تیم سوریه داریم، یقینا ساختار دفاعی قوی‌ای دارند و کار سختی برابر این تیم خواهیم داشت.

به گزارش خبرورزشی، امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری قبل از دیدار مقابل سوریه در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ اظهار کرد: در رابطه با بازی به نظر من یکی از سخت‌ترین بازی‌ها خواهد بود. با شناختی که از مربی بزرگشان و تیم سوریه داریم، یقینا ساختار دفاعی قوی‌ای دارند. در سه بازی گذشته هم یک گل خوردند و ما با تیم سخت‌کوشی بازی داریم. به همین دلیل ما باید بیشتر از آنها دوندگی داشته باشیم، با کمترین اشتباه.

او افزود: امیدوارم مثل بازی با امارات بازیکنان بتوانند توانایی‌هایشان را در زمین پیاده کنند. تیم ایران بازیکنان بزرگی دارد و باید کیفیت و تمرکز خوبی داشته باشیم. نتایج و رفتارهای قبل به ما درس داده و ما باید تمرکز کافی داشته باشیم. امیدوارم بتوانیم بازی خوبی با سوریه داشته باشیم.

او درباره عملکرد منسجم دفاعی سوریه و چند ملیتی بودن این تیم که چند بازیکن از آمریکای جنوبی در سوریه حضور دارند، گفت: بخشی از سوالتان را درباره چند ملیتی بودن سوریه جواب نمی‌دهم چون این سیاست آنهاست. اعتقاد من این است که فوتبال به دو بخش ساختار دفاعی و حمله تقسیم شده است. تیم سوریه با آقای کوپر در بخش دفاعی قوی است. تیم‌هایی که در گذشته داشتند مانند والنسیا و تیم‌های ملی در ساختار دفاعی خوب عمل می‌کردند. ما هم پیشرفت‌های خیلی خوبی داشتیم و در روزی که مسئولیت با من است تغییر نگرش دادیم و از فوتبال دفاعی به فوتبال هجومی رسیدیم.

قلعه‌نویی افزود: شما می‌توانید بحث مالکیت و امید گل را ملاحظه کنید که نشان می‌دهد در یک زمان کم به این مهم رسیدیم. در باشگاه شما می‌توانید ۱۵۰ جلسه تمرین داشته باشید اما در تیم‌ملی در سال شاید ۲۰ جلسه تمرین داشته باشید. پس ما در یک زمان کم پیشرفت خوبی داشتیم و نگرش چندین ساله را به خوبی تغییر داده‌ایم. اشتباهات فردی داشتیم که مربوط به گل‌هایی بود که در این دو بازی خوردیم که به ساختار دفاعی ما ارتباطی نداشت. نمی‌توان اشتباهات فردی را ۱۰۰ درصد از بین برد. ما در بازی بعدی به دنبال این هستیم که بازی هجومی انجام دهیم. این وظیفه بازیکنان است که بتوانند افکار ما را در زمین انجام دهند. من همیشه به بازیکنانم گفته‌ام که فرامین تاکتیکی است اما توانایی‌های فنی‌تان را بیشتر کنید. این خاصیت فوتبال ایرانی است. با این که تکنیک‌ها کم شده اما باز هم ما می‌توانیم در دنیا در این بحث و بحث فیزیکی حرف برای گفتن داشته باشیم. امیدوارم بازیکنان فردا با تمرکز بتوانند از توانایی‌های فنی‌شان استفاده کنند و از تکنیکشان استفاده کنند.

سرمربی تیم‌ملی درباره تفاوت‌های جام ملت‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۲۳ و جلوگیری از رخ دادن شگفتی توضیح داد: من خدمتتان عرض کنم که نمی‌خواهم به گذشته ورود کنم ولی شما می‌توانید از یک خبرنگار خارجی از طرف من سوال کنید که یک مربی را در بدترین شرایط تاریخ فوتبال یک کشور می‌آورند که فدراسیون رئیس ندارد و دو گروه سیاسی درگیر هستند ولی آن مربی با سه برد صعود می‌کند، چه برخوردی باید کرد؟ من از رفتاری که شد ناراحت هستم. فکر نمی‌کنم در هیچ کجای دنیا چنین اتفاقی رخ دهد. باید به اتفاقات جام جهانی ۲۰۰۶ هم توجه کرد. یک گروه خاص بودند که آن زمان با من مشکل داشتند. به همین خاطر آن برنامه تلویزیونی را درست کردند. من یادم است که ۳۰۰ مقاله علیه من نوشتند. من گفتم که در ۳۰ سال گذشته هیچ مقامی به دست نیاورده‌ایم. الان قطر به عنوان مدافع عنوان قهرمانی حضور دارد. در ۲۰۰۷ شرایط عجیبی وجود داشت که من مسئولیت قبول کردم. ما در بازی کره هم بهترین کیفیت را داشتیم. حتی الان هم ترکش‌هایش وجود دارد.

او ادامه داد: من تا لحظه‌ای که هستم وظیفه‌ام را انجام می‌دهد. عاشق ایران و جوانانش هستم. کسی که از بالاترین مسئولیت فوتبال ایران که تیم‌ملی است به مس کرمان می‌رود، نشان می‌دهد که عاشق فوتبال است. انسان‌هایی به من فوتبال را یاد داده‌اند که می گفتند فوتبال عاشقی است. اگر بخواهید بگویید قهرمان جام جهانی ۷۰ چه تیمی شد، کسی یادش نیست ولی مسائل اخلاقی باقی می‌ماند. ما می‌خواستیم عاشقی ادامه دهیم ولی نگذاشتند. من دلایل اختلاف بعضی‌ها با من را فهمیدند. من الان به عنوان کسی که پنج دهه در فوتبال هستم، از شما خواهش دارم که با آدم‌ها، مربیان و بازیکنان طوری رفتار کنید که قداستشان را نشکنید. من خودم خیلی از بازیکنان را به درست یا غلط کنار گذاشتم ولی قداستشان را نشکاندم. در تیم‌ملی هم همینطور بوده است. من سعی کردم که در رفتارم صداقت داشته باشم. بازیکنان الان من باهوش و زرنگ هستند. شاید به خاطر مسائل ارتباطات جمعی باشد. آنها فرق صداقت و غیر صداقت را تشخیص می‌دهند. من فیلمی دیدم که بغض کردم. وقتی رامین تصمیم به حضور در زمین داشت، دیدید که کریم (انصاری‌فرد) با تجربه بالا چطور به او کمک کرد. فوتبال جریان دارد. ما در این رابطه بازیکنان را توجیه کرده‌ایم. عراق با یک اشتباه کوچک حذف شد. ما بازیکنانمان را آماده مراحل حذفی کرده‌ایم.

قلعه‌نویی درباره مصدومان خط دفاعی تیم‌ملی در بازی با سوریه اظهار کرد: من خدمتتان عرض کنم که خوشبختانه ۲۶ بازیکن ما نزدیک به هم هستند. البته مصدومیت حسینی و محرمی و همچنین پورعلی‌گنجی به ما ضربه زد چرا که بازیکنان بزرگی هستند. ما بازیکنان چند پسته‌ای داریم ولی مصدومیت آنها بدشانسی بزرگی برای ما بود. با این حال حتی در حال حاضر آریا یوسفی هم می‌تواند در ۱۱ بازیکن اصلی ما باشد. طبیعتا باید به تدریج در تیم تغییراتی ایجاد کنیم ولی این تیم، به نظرم تا انتهای جام جهانی هم می‌توانند بازی کنند. شما کریم انصاری‌فرد یا امید ابراهیمی را می‌بینید که عملکرد خوبی داشتند. پس ما دغدغه‌ای از این بابت نداریم.

او بیان کرد: صحبت‌هایی که من راجع به آدم‌هایی کردم به این معنا نیست که از آنها دلخور هستم اما مسائلی هست که آدم حلال می‌کند ولی فراموش نمی‌کند.

***

سرمربی سوریه: با احترام به ایران، برد می‌خواهیم

سرمربی تیم ملی سوریه ابراز امیدواری کرد بتوانند مقابل ایران به پیروزی دست پیدا کنند.

امیر قلعه نویی,سرمربی تیم ملی فوتبال

هکتور کوپر در نشست خبری پیش تیم ملی سوریه از بازی با ایران عنوان کرد: فردا مقابل یک تیم خیلی قدرتمند مسابقه داریم ولی تلاش می‌کنیم با نظم و انضباط کارمان را انجام بدهیم. باید اشتباهات خودمان را کم کنیم، چراکه می‌دانیم چگونه از اشتباهات حریف بهره ببریم. از لحاظ روحی و روانی بسیار آماده هستیم‌ و می‌دانیم که تیم خوبی داریم.

او در واکنش به صعود تاریخی تیم ملی سوریه به مرحله حذفی جام ملت‌های آسیا و همچنین تجربه‌اش در باختن مقابل تیم‌های بزرگ در زمان سرمربیگری در والنسیا و اینتر ایتالیا که منجر به از دست دادن قهرمانی با تیم‌هایش شده بود و احتمال رقم خوردن این اتفاق برابر ایران ابراز کرد: قیاس شما درباره این موضوع اشتباه است. این موضوع می‌تواند به شانس‌های کم و اشتباهات ربط داشته باشد و شاید حتی داور هم اشتباه کند.

سرمربی تیم ملی سوریه اضافه کرد: ما خوشحال هستیم که توانستیم موجب خوشحالی مردم سوریه شویم ولی الان باید بگویم باید خیلی سختکوش کارمان را انجام بدهیم و بتوانیم خودمان را برای رقابت سخت آماده کنیم. تنها تمرکز ما باید روی مسابقه فردا مقابل ایران باشد تا بتوانیم مردم سوریه را خوشحال کنیم‌.

کوپر یادآور شد: وقتی شما بازی‌های بزرگ را ببازید، نشان می‌دهد عملکرد درخشانی دارید که به اینجا رسیده‌اید. سخت تلاش کردم و از منتقدان تا خانواده‌ام همگی تلاش من را دیده‌اند؛ به همین دلیل به خودم افتخار می‌کنم.

او که تجربه نایب قهرمانی در جام ملت‌های آفریقا با هدایت تیم ملی مصر را دارد، در خصوص حذف این تیم از جام ملت‌ها و همچنین پاسخ به سوال دیگری در مورد راهکارشان برای رسیدن به گل مقابل ایران که خط دفاعی خوبی دارد، اظهار کرد: بی‌احترامی است که قبل از بازی با ایران درمورد چیزهای دیگر صحبت کنم. ما مقابل یک تیم بزرگ بازی داریم که به خوبی سازماندهی شده و باید با تمرکز کامل بازی کنیم. باید همه تلاش خود را برای رسیدن به گل به کار بگیریم. قدم اول این است که بتوانیم صعود کنیم. برای این منظور نباید در ابتدا گل بخوریم و سپس باید به حمله فکر کنیم. تمام ساختار تیم بر این مبنا چیده شده و تمام بازیکنان انگیزه و هیجان دارند تا بهترین خود را به نمایش بگذارند.

سرمربی تیم ملی سوریه تاکید کرد: سیستمی که می‌خواهیم استفاده کنیم، این است که بتوانیم گل بزنیم و از بیشترین پتانسیل هر بازیکن استفاده کنیم. برخی اشتباهات موجب می‌شود نتیجه تغییر کند‌‌ که امیدوارم این اتفاق بازی فردا نیفتد و به برد خوبی برسیم.

 • 9
 • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۲۷ خرداد
  جی لیگ ژاپن
  اف سی توکیو - جوبیلو ایواتا
  ۱۲:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  لهستان - هلند
  ۱۶:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسلوونی - دانمارک
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  صربستان - انگلیس
  ۲۲:۳۰
 • سری آ برزیل
  کورینتیانس - سائوپائولو
  ۲۲:۳۰
 • دوشنبه ۲۸ خرداد
  جام ملت های اروپا
  رومانی - اوکراین
  ۱۶:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  بلژیک - اسلواکی
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اتریش - فرانسه
  ۲۲:۳۰
 • سه شنبه ۲۹ خرداد
  سری آ برزیل
  اتلتیکو مینیرو - پالمیراس
  ۰۳:۰۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  بوستون سلتیکس - دالاس ماوریکس
  ۰۴:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  هلند - برزیل
  ۱۲:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کانادا - ژاپن
  ۱۶:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  بلغارستان - ترکیه
  ۱۸:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  ترکیه - گرجستان
  ۱۹:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  اسلوونی - آرژانتین
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  پرتغال - جمهوری چک
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش