پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
۰۹:۱۹ - ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۱۱۱۲۳۰
فوتبال ملی

مایلی‌کهن: تیم ملی خوب نبود/ زمان ما دکتر نبود اما الان لیدر و تماشاگر اعزام شدند

واکنش‌ها به حذف ایران از جام ملت‌های آسیا با شکست مقابل قطر/ نحسی عدد ۱۳ علیه تیم‌ ملی فوتبال

دیدار ایران و قطر,واکنش‌ها به حذف ایران از جام ملت‌های آسیا با شکست مقابل قطر
شکست تیم ملی فوتبال ایران و حذف از جام ملت‌های آسیا با واکنش رسانه ها و چهره های ورزشی ایران و جهان روبرو شد.

به گزارش فارس، تیم ملی فوتبال کشورمان در نیمه نهایی جام ملت های آسیا مقابل قطر با نتیجه ۳ بر ۲ شکست خورد و حذف شد.

همین اتفاق باعث واکنش بسیاری از چهره ها و رسانه های ورزشی شد.

واکنش AFC: قطر برای دومین بار متوالی به فینال آسیا صعود کرد

کنفدراسیون فوتبال آسیا در واکنش به این نتیجه نوشت: قطر برای دومین بار متوالی به فینال آسیا صعود کرد. قطر، ایرانی را شکست داد که ۳ بار توانسته فاتح آسیا شود.

دیدار ایران و قطر,واکنش‌ها به حذف ایران از جام ملت‌های آسیا با شکست مقابل قطر

بازتاب حذف ایران از جام ملت‌های آسیا در صفحه معروف ۴۳۳

صفحه معروف ۴۳۳ که یکی از بهترین رسانه‌های دنیا در امر تولید محتوای فوتبالی است، با انتشار تصویری از سعید عزت‌اللهی به حذف ایران از جام ملت‌های آسیا واکنش نشان داد. 

دیدار ایران و قطر,واکنش‌ها به حذف ایران از جام ملت‌های آسیا با شکست مقابل قطر

واکنش «فاینورد» به شکست تیم ملی ایران برابر قطر

تیم فوتبال «فاینورد» هلند که علیرضا جهانبخش را در اختیار دارد پس از این دیدار به شکست تیم ملی واکنش نشان داد و با انتشار تصویری از این بازیکن ملی پوش نوشت: سفر تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا در مرحله نیمه‌نهایی به پایان رسید. این تیم خطاب به علیرضا جهانبخش هم نوشت: ما به تو افتخار می‌کنیم.

دیدار ایران و قطر,واکنش‌ها به حذف ایران از جام ملت‌های آسیا با شکست مقابل قطر

واکنش یحیی گل‌محمدی به شکست ایران مقابل قطر

یحیی گل‌محمدی پس از شکست تیم ملی فوتبال ایران مقابل قطر در نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا درباره بحث فنی این مسابقه اظهار کرد شاید یکی از دلایلی که تیم ملی نتوانست برنده بازی شود این بود که نیمه اول خوبی نداشتیم.

سرمربی سابق پرسپولیس گفت: درصد پایین دقت پاس‌های دو تیم نشان دهنده استرس بیش‌ از حد مسابقه بود و بازیکنان ما تمرکز خوبی نداشتند و متاسفانه این استرس روی آنها تاثیر گذاشته بود.

گل‌محمدی افزود: در یک سوم دفاعی داشتیم خیلی راحت توپ‌ها را از دست می‌دادیم درصورتیکه در خط جلو بازیکنانی مثل طارمی و آزمون که حفظ توپ فردی بسیار خوبی دارند می‌توانستیم توپ‌ها را نگهداریم.   

مایلی‌کهن: تیم ملی خوب نبود/ زمان ما دکتر نبود اما الان لیدر و تماشاگر اعزام شدند

محمد مایلی‌کهن درباره شکست تیم ملی فوتبال ایران مقابل قطر در مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا، اظهار کرد: دیگر فوتبال همین است. همین باخت‌ها و نتایج دور از انتظار باعث جذابیت فوتبال شده است. ممکن است در یک بازی یک تیم باید ۶ گل بخورد اما نمی‌خورد و در مقابل تیمی می‌تواند ۶ گل بزند و نمی‌زند. ما در مجموع در این مسابقات خوب نبودیم. در جایی که گروه ما گروه سختی نبود و صعود کردیم. بعد از دور گروهی مگر ندیدید جلوی سوریه چطور برنده شدیم و آمدیم بالا؟ مقابل تیمی مثل سوریه کارمان به پنالتی کشیده شد.

سرمربی پیشین تیم ملی، افزود: اگر یادمان باشد در سال ۲۰۰۷ هم با همین مربی در ضربات پنالتی اوت شدیم. به هر حال فوتبال همین است. آیا سال گذشته حق پرسپولیس قهرمانی بود یا سپاهان باید قهرمان می‌شد؟ سپاهان در بازی آخر در خانه مقابل ملوان که اصلا نیازی به امتیاز نداشت مساوی کرد و با همین مساوی، پرسپولیس به قهرمانی رسید.

وی درباره انتظار به حق مردم از تیم ملی برای قهرمانی در جام ملت‌های آسیا در شرایطی که تیم‌هایی مثل قطر و اردن را برای رسیدن به این حسرت پیش‌رو داشت، گفت: مردم که به حق توقع داشتند. همه امکانات برای تیم ملی مهیا بود. زمان من تعداد کادر فنی‌ام فقط ۴ نفر بود. حتی دکتر هم نداشتیم و بعدا به تیم اضافه شد اما این‌جا دیدید که فقط ۲۵ نفر با کت و شلوار یک‌دست فقط همراه تیم ملی به قطر رفته بودند. چندین نفر لیدر به قطر بردند. تماشاگران زیادی برده بودند که خود آقای تاج برای استقبال از آن‌ها به فرودگاه رفته بود.

مایلی‌کهن با اشاره به عملکرد داور این مسابقه، گفت: آقای مسعود مرادی که بهترین داور ما هستند صراحتا اعلام کرد داور مسابقه بهترین قضاوت خود را داشته است. حرف‌هایی که باید در تلویزیون توسط خداداد عزیزی که عنوان بهترین بازیکن آسیا را دارد، زده شد.

وی در ادامه، با انتقاد از این که چرا به بازیکنی مثل قایدی فرصت حضور در این بازی داده نشده است، خاطرنشان کرد: مگر قایدی بد بازی کرده بود که به او فرصت بازی ندادند؟ او فقط چوب خوب بازی کردنش را خورد. هر بازیکنی که در تیم ملی خوب بازی کرد مجازات شد و رفت روی نیمکت.

مالی‌کهن در پایان درباره انتقادها از علت تعویض نشدن بازیکنانی مثل مهدی طارمی با وجود عملکرد ضعیف در این بازی، گفت: به هر حال بازیکنی مثل طارمی هر لحظه ممکن بود که یک توپ را به گل تبدیل کند.

نحسی ۱۳ گریبان تیم ملی را گرفت

تیم ملی فوتبال ایران دیشب در حالی مقابل قطر شکست خورد و از صعود به فینال جام ملت‌های آسیا بازماند که در ثانیه‌های پایانی علیرضا جهانبخش می‌رفت که مثل بازی با ژاپن ایران را به جام برگرداند اما بازی ضربه فنی کاپیتان تیم ملی به شکل عجیبی پس از برخورد به تیرک عمودی خط طولی دروازه را رد کرد راهی اوت شد تا کادر فنی و ملی‌پوشان در حسرت گل نشدن یکی از بهترین‌های موقعیت‌های باقی بمانند.

اما زمان ضربه جهانبخش و از دست رفتن این موقعیت سوژه رسانه‌های ورزشی شده است.

داور مسابقه برای این بازی ۱۳ دقیقه وقت تلف شده اعلام کرد عددی که براساس خرافات برخی از ایرانی‌ها نحس بوده و اینطور که به نظر می‌رسد توپ جهانبخش روی زمان ۱۳دقیقه و ۱۳ ثانیه به تیرک برخورد کرده و گل نشده است.

دیدار ایران و قطر,واکنش‌ها به حذف ایران از جام ملت‌های آسیا با شکست مقابل قطر

باخت تیم ملی از نگاه هوش مصنوعی

عکس هوش مصنوعی از باخت تیم ملی را ببینید.

دیدار ایران و قطر,واکنش‌ها به حذف ایران از جام ملت‌های آسیا با شکست مقابل قطر

بازتاب شکست ایران برابر قطر در رسانه‌های عربی

الریاضیه "حسرت و شوق"

این روزنامه عربستانی نوشت: تیم ملی فوتبال قطر به درخشش خود در جام ملت‌های آسیا ادامه داد و توانست در دیدار برابر ایران با نتیجه ۳ بر ۲ به پیروزی دست پیدا کند تا یک فینال تمام عربی برگزار شود.

تیم ملی فوتبال ایران شروع بسیار خوبی در این بازی داشت و توانست توسط سردار آزمون به گل برسد و حتی فرصت دو برابر کردن نتیجه را هم داشت اما قطر خیلی زود به بازی برگشت و دو گل پیاپی با درخشش اکرم عفیف به ثمر رساند تا نیمه نخست را با پیروزی به رختکن برود. در نیمه دوم ایران توانست خیلی زود با یک پنالتی که به کمک VAR برای آنها گرفته شد بازی را به تساوی بکشاند. با وجود آنکه ایران حمله می‌کرد و فرصت‌های زیادی خلق کرد اما این قطر بود که روی هوشیاری معز علی به گل رسید. ایران فرصت‌های زیادی را به دست آورد و در دقایق پایانی توپ را به تیر هم زد با این حال دروازه قطر باز نشد تا این تیم راهی فینال شود. در دقایق پایانی هم مهدی طارمی با درگیری خود جنجال ساز شد و هم شاهد صحنه‌های حسرت و خوشحالی در بین بازیکنان دو تیم بودیم.

الوطن "یک حماسه تاریخی، شادی ملت و وطن"

روزنامه الوطن قطر با تیتر فوق اینگونه به پیروزی برابر ایران واکنش نشان داد: تیم ملی فوتبال قطر توانست ایران را سه تایی کند و برای دومین دوره پیاپی به فینال جام ملت‌های آسیا صعود کند. بازیکنان ما در این بازی جولان دادند و تاختند و دست به نوآوری زدند. آنها به تاریخ سازی خود ادامه می دهند و برای دومین بار پیاپی به فینال راه پیدا کردند. هواداران با حضور پرشور و تشویق‌های بی امان خود یک حماسه تاریخی را خلق کردند. شاگردان لوپس با روحیه جنگجویی که داشتند مردانه بازی کردند و پیروزی ارزشمندی را به دست آوردند. همه بازیکنان عملکرد خوبی از خود نشان دادند. این است قطری که می‌شناسیم. آنها زمین را لرزاندند.

الامارات الیوم "تکرار تاریخ‌سازی قطر با شکست ایران"

این روزنامه اماراتی هم نوشت: تیم ملی فوتبال قطر با شکست دادن ایران دست به تاریخ سازی زد و برای دومین دوره پیاپی توانست به فینال جام ملت‌های آسیا راه پیدا کند. قطر در دیداری هیجان انگیز در ورزشگاه الثمامه ایران را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست داد تا یک فینال تمام عربی روز شنبه برگزار شود. این برای سومین بار در تاریخ جام  ملت‌های آسیاست که یک فینال تمام عربی برگزار می‌شود. پیش از این در سال‌های ۱۹۹۶ دو تیم عربستان و امارات و در سال ۲۰۰۷ تیم‌های عربستان و عراق فینال را برگزار کردند که در هر دو بازی عربستان پیروز شد.

"قطر با تغییر تاکتیک ایران را کنار زد"

این سایت عراقی در واکنش به پیروزی قطر برابر ایران نوشت: تیم ملی فوتبال قطر شب باشکوهی را برای هواداران خود رقم زد و در ورزشگاه الثمامه در بازی هیجان انگیز با نتیجه ۳ بر ۲ ایران را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. بدون شک ستاره این بازی و ستاره کل جام، اکرم عفیف بود که روی ۸ گل نقش داشته است. او در دیدار برابر ایران یک بازی بسیار خوب را به نمایش گذاشت و با دوندگی بسیار بالای خود در همه جای زمین دیده شد. او تلاش زیادی از خود نشان داد. قطر با وجود آنکه در بازی برابر ایران در کارهای دفاعی تغییر تاکتیک داد اما بسیار خوب ظاهر شد.

این سایت عراقی در ادامه به انتقاد از عملکرد خط دفاعی ایران پرداخت و نوشت: ایران تفاوت زیادی در دفاع و کارهای هجومی داشت. ایران در خط حمله بازیکنان بسیار خوبی در اختیار داشت اما در کارهای دفاعی ناامید کننده بود. سرمربی قطر به خوبی می‌دانست که نقطه قوت ایران سمت راست است و رامین رضاییان زیاد نفوذ می‌کند به همین خاطر این قسمت از زمین را بست و خط حمله ایران به ویژه طارمی به خوبی در این بازی مهار شد. قطر شخصیت یک قهرمان را داشت. قهرمانی اخیر آنها در جام ملت‌های آسیا باعث شد بازیکنان تیم با آرامش بازی کنند و حتی با وجود دریافت گل زود هنگام به هیچ وجه آرامش خود را از دست ندادند. تغییرات تاکتیکی سرمربی قطر بسیار خوب جواب داد و باعث حذف ایران شد.

شفق نیوز "قطر باز هم فینالیست شد"

این روزنامه عربی با بازتاب پیروزی قطر برابر ایران نوشت: تیم ملی فوتبال قطر در دیداری هیجان انگیز و پر گل با نتیجه ۳ بر ۲ تیم ملی ایران را در نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا شکست داد تا برای دومین دوره پیاپی به فینال این رقابت بزرگ صعود کند. ایران بازی را بهتر آغاز کرد و توسط سردار آزمون پیش افتاد اما قطر دو گل پیاپی زد و نیمه نخست را با پیروزی به رختکن رفت. در نیمه دوم ایران از روی نقطه پنالتی کار را به تساوی کشاند اما قطر در دقایق پایانی توسط معز علی به گل رسید. شجاع خلیل زاده در دقایق پایانی با کارت قرمز داور از بازی اخراج شد تا شرایط برای ایران سخت شود و در نهایت قطر حریف اردن در فینال شد.

روزنامه بطولات "پیروزی تاریخی قطر برابر ایران"

این روزنامه مصری نوشت: تیم ملی فوتبال قطر پیروزی سخت را برابر ایران به دست آورد و راهی فینال شد. قطر در این بازی با وجود آنکه شروع خوبی نداشت اما در نهایت با نتیجه ۳ بر ۲ به پیروزی دست پیدا کرد تا حریف اردن در فینال شود. پیروزی قطر برای ایران تاریخی بود چرا که آنها بعد از ۲۳ سال توانستند ایران را شکست دهند.

 • 12
 • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۹
غیر قابل انتشار: ۹
جدیدترین
قدیمی ترین
نحسى دامنگيرشان شد
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۲۹ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  هلند - برزیل
  ۱۲:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کانادا - ژاپن
  ۱۶:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  بلغارستان - ترکیه
  ۱۸:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  ترکیه - گرجستان
  ۱۹:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  اسلوونی - آرژانتین
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  پرتغال - جمهوری چک
  ۲۲:۳۰
 • چهارشنبه ۳۰ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  آلمان - فرانسه
  ۱۰:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ایران - آمریکا
  ۱۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  کرواسی - آلبانی
  ۱۶:۳۰
 • لیگ برتر بسکتبال
  شهرداری گرگان - طبیعت
  ۱۷:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کوبا - صربستان
  ۱۸:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  آلمان - مجارستان
  ۱۹:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ایتالیا - لهستان
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  اسکاتلند - سوئیس
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۳۱ خرداد
  لیگ MLS آمریکا
  اینتر میامی - کلومبوس کرو
  ۰۳:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  آلمان - کانادا
  ۰۶:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ایران - هلند
  ۱۰:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  برزیل - آمریکا
  ۱۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ترکیه - آرژانتین
  ۱۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسلوونی - صربستان
  ۱۶:۳۰
 • جام حذفی ایران
  مس رفسنجان - سپاهان
  ۱۷:۴۵
 • لیگ ملت‌های والیبال
  بلغارستان - ایتالیا
  ۱۸:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  دانمارک - انگلیس
  ۱۹:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کوبا - اسلوونی
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  اسپانیا - ایتالیا
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش