چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
۰۸:۲۷ - ۰۷ مهر ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۷۰۴۶۸
لیگ برتر و جام حذفی

آل‌کثیر و باشگاه منتظر تصمیم یحیی

آل کثیر,پرسپولیس

تیم پرسپولیس ۴ روز دیگر در تهران میزبان تراکتورسازی تبریز خواهد بود تا بعد از مدتی تعطیلی لیگ و حضور ملی‌پوشان در اردوی اتریش بار دیگر تب فوتبال کشور داغ‌تر از قبل شود. صدرنشین لیگ تلاش می‌کند با تداوم پیروزی‌هایش جایگاه خود را در صدر جدول مستحکم‌تر از قبل کند. البته جدای از حواشی جذاب این رقابت‌ها پرسپولیس با حاشیه‌های داخلی خود نیز دست‌به‌گریبان است و حالا با یک حکم قضایی دیگر روبه‌رو شده است.

«فرهیختگان» نگاهی انداخته به اخباری که در مورد این حکم قضایی و البته مسائل دیگری که به‌تازگی مطرح شده است. بد نیست شما هم خواننده این مطلب باشید.

 شکایت قدیمی یقه پرسپولیس را گرفت

ماجرای مسدود شدن حساب باشگاه پرسپولیس که دیروز در «فرهیختگان» از آن خبر دادیم به شکایتی بازمی‌گردد که برای دو فصل قبل است. نماینده تهیه البسه فصل باشگاه پرسپولیس بابت طلبی که از این باشگاه داشته، شکایتی را مطرح کرده و خواستار دریافت طلبش شده است. ظاهرا مدیران قبلی باشگاه به این شکایت توجهی نکردند و طبق معمول جریان شکایت را رها کردند تا به حکم نهایی برسد. این نماینده که گفته می‌شود امروز دیگر با شرکت آل‌اشپورت همکاری ندارد، شکایتش را تا دریافت حکم مسدود شدن حساب باشگاه دنبال کرده و حالا به‌نتیجه رسیده است! حکمی که برای پرسپولیس دردسرهایی را به‌وجود آورده است. البته مدیران باشگاه تاکید کرده‌اند که این پرونده از سوی تیم حقوقی کاملا بررسی‌شده و ادعای مطرح‌شده علیه باشگاه درست نیست و اقدامات لازم در راستای ظرفیت‌های قانونی در جهت حفظ منافع بیت‌المال و حقوق مردم برای به جریان افتادن دوباره پرونده درحال انجام است.

 بدهی ۳۷ میلیاردی تایید نمی‌شود!

گفته‌شده طلبکار جدید پرسپولیس رقمی در حدود ۳۷ میلیارد تومان از سرخ‌های پایتخت طلب کرده است. هنوز مشخص نیست این رقم بابت چه خدمتی طلب شده و باشگاه پرسپولیس هم در این مورد اطلاع‌رسانی انجام نمی‌دهد. از آنجا که چندسالی است اسپانسرهای پیراهن باشگاه پرسپولیس بابت در اختیار گذاشتن پیراهن‌های فصل پولی دریافت نمی‌کنند، مطرح شدن چنین رقمی سوال‌برانگیز شده است. حال از اطرافیان باشگاه در این مورد سوال می‌کنیم رسما این رقم را تایید نمی‌کنند و فقط می‌گویند باشگاه رقمی خیلی کمتر از رقم منتشرشده به این شخص بدهکار بوده که توسط مدیران قبلی پرداخت‌نشده و شکایت طرف منجر به بسته شدن حساب باشگاه شده است. باشگاه می‌گوید با در اختیار گرفتن یک وکیل و با پیگیری واحد حقوقی به‌زودی این مشکل برطرف خواهد شد.

 قرارداد بدون پرداخت هزینه

وقتی از باشگاه پرسپولیس درمورد قرارداد اسپانسر تهیه لباس فصل باشگاه سوال می‌کنیم با قاطعیت می‌گویند این قرارداد بدون پرداخت مبلغ است و شرکت مذکور مکلف‌شده لباس‌های مورد نیاز تیم را در فصل جاری بدون دریافت رقمی در اختیار باشگاه پرسپولیس قرار دهد. البته باید دید بعدا دوباره شاکی از دل این شرکت علیه پرسپولیس بیرون می‌آید یا نه! گفتنی است شرکت مذکور اعلام کرده که هیچ ارتباطی با شاکی پرونده ندارد و همکاری آنها مدت‌ها قبل به پایان رسیده است.

 مذاکرات با زمین تهرانسر از سر گرفته شد

چندی قبل خبر دادیم که باشگاه پرسپولیس قصد دارد زمین نفت تهرانسر را اجاره کند تا تمرینات پرسپولیس از ورزشگاه شهیدکاظمی به این زمین منتقل شود. اما متوجه شدیم مذاکرات در این زمینه متوقف شده بود. ظاهرا مدیر این ورزشگاه تغییر کرده و باشگاه پرسپولیس هم منتظر مانده بود مدیر جدید انتخاب شود و مسند کار را در دست بگیرد. حالا از باشگاه پرسپولیس خبر می‌رسد این اتفاق افتاده و مجددا مذاکرات آغاز شده است.

نامناسب بودن چمن ورزشگاه شهیدکاظمی باعث شده کادر فنی این باشگاه از وضعیت این زمین انتقاد کند و باشگاه هم درصدد برآید به‌دنبال در اختیار گرفتن زمین دیگری باشد تا همه تمرینات در زمین کاظمی برگزار نشود. 

 آخرین تلاش برای حضور هواداران مقابل تراکتور

پرسپولیس یکشنبه هفته آینده از هفته هفتم رقابت‌های لیگ برتر کشور میزبان تیم تراکتورسازی خواهد بود. البته به‌خاطر وقایعی که فصل قبل در جریان بازی دو تیم در تبریز رخ داد و برخورد هواداران تراکتورسازی در ورزشگاه منجر به لغو بازی شد، حالا اعلام‌شده که بازی در تهران بدون حضور تماشاگران برگزار می‌شود. هرچند به‌نظر نمی‌آید تغییری در این تصمیم ایجاد شود اما باشگاه پرسپولیس می‌گوید تلاش خواهد کرد این مشکل را برطرف کند. این درحالی است که می‌گویند احتمالا کل بازی‌های این هفته بدون تماشاگر خواهد بود!

 آل‌کثیر و باشگاه منتظر تصمیم یحیی

عیسی آل‌کثیر، مهاجم مصدوم پرسپولیس کم‌کم تمرینات آماده‌سازی‌اش را آغاز کرده و درتلاش است سریع‌تر به مرز آمادگی برسد. او تحت‌نظر کادر پزشکی پرسپولیس در محل تمرین حضور پیدا می‌کند و مشخص است علی‌رغم قرار نداشتن نامش در لیست این فصل سرخ‌ها علاقه زیادی به ادامه همکاری با این تیم دارد. البته او پیشنهادی هم از تراکتورسازی تبریز داشت که به آن جواب رد داد. حالا هم باشگاه و هم این بازیکن منتظرند تا یحیی گل‌محمدی در مورد اضافه شدن نام این بازیکن به لیست اعلام نظر کند. به‌محض تایید سرمربی پرسپولیس قرارداد آل‌کثیر تمدید خواهد شد و آخرین جای خالی لیست نفرات بزرگسال پرسپولیس با نام او پر می‌شود.

 توافق کامل پرسپولیس با ایرانسل

ظاهرا قرار است شرکت ایرانسل این فصل اسپانسر پرسپولیس باشد. از باشگاه پرسپولیس خبر می‌رسد که مذاکرات با این اپراتور مخابراتی کامل شده و می‌گویند از نظر رقم با آنها به توافق کامل رسیده‌اند. البته هنوز این قرارداد به شکل رسمی امضا نشده است. باشگاه پرسپولیس قصد دارد اول وضعیت قرارداد خود با کارگزار را روشن کند و بعد نسبت به امضای قرارداد با این شرکت اقدامات حقوقی را انجام دهد.

 ادامه تلاش برای لغو قرارداد کارگزار

باشگاه پرسپولیس همچنان درتلاش است تقرارداد خود را با شرکت ایده‌پویان‌ماژ کارگزار فصل قبل خود فسخ کند. از آنجا که امکان فسخ قرارداد به شکل یک‌طرفه برای پرسپولیسی‌ها وجود ندارد مسئولان این باشگاه از مدت‌ها قبل مذاکرات خود را با مدیران این شرکت آغاز کرده‌اند. ظاهرا هنوز توافقی میان طرفین به‌وجود نیامده و برای همین مذاکرات ادامه دارد. به‌نظر می‌رسد سرانجام این مذاکرات هم چیزی مانند مذاکرات باشگاه با کارگزار قبلی بوده است. هنوز مشخص نیست دقیقا چه قراردادی میان مجید صدری و این شرکت بسته ‌شده که باشگاه پرسپولیس نسبت به آن معترض شده اما چیزی که تا اینجا مشخص ‌شده این است که شرکت مذکور رقم ۳۳۰ میلیاردی اعلامی در مورد این قرارداد اصلا پرداخت ‌نشده و رقم دریافتی از کارگزار بسیار کمتر از این رقم بوده و هر اسپانسری هم که پرسپولیس پیدا کرده باید رقمی را به این شرکت پرداخت کند و قرارداد تحت نظر اسپانسر به امضا برسد!

 دوشنبه، نشست آتی هیات‌مدیره

هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس ظاهرا دوشنبه هفته آینده جلسه‌ای تازه خواهد داشت. این هیات‌مدیره که به‌تازگی دو عضو جدید در اختیار گرفته و ریاست هیات‌مدیره نیز در اختیار یکی از این دو عضو جدید یعنی حسین شهریاری قرارگرفته، قرار است نظارت دقیق‌تری روی قراردادهای این باشگاه با اسپانسر و مذاکرات با اسپانسر قبلی برای فسخ قرارداد داشته باشد. باید دید در این جلسه چه گزارشی از روند این مذاکرات ارائه خواهد شد.

 • 13
 • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
افسانه بایگان,بیوگرافی افسانه بایگان,عکس افسانه بایگان بیوگرافی افسانه بایگان بازیگر و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۳۴۰/۱۰/۲۶

محل تولد:تهران

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

پیشه:هنرپیشه

ادامه
میریام فارس,بیوگرافی میریام فارس,میریام فارس خواننده لبنانی بیوگرافی میریام فارس خواننده، رقاص و بازیگر لبنانی (+ تصاویر)

متولد:۳ مهٔ ۱۹۸۳ روستای كفر شلال٫ جنوب لبنان

ملیت:لبنانی

سبک( ها):پاپ عربی

حرفه( ها):خواننده، رقاص، بازیگر

زمینهٔ فعالیت:موسیقی

ادامه
داوود عابدی,بیوگرافی داوود عابدی,داوود عابدی مجری بیوگرافی داوود عابدی، گوینده و مجری سابق صدا و سیمای ایران (+ تصاویر)

زاده:یک تیر ۱۳۵۴

زادگاه:تهران

تحصیلات:کارشناسی روزنامه نگاری

پیشه:مجری و گوینده خبر

ملیت:ایرانی

ادامه
سحر زکریا,بیوگرافی سحر زکریا,عکس سحر زکریا بیوگرافی سحر زکریا و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:بازیگر

تولد:۲۸ آذر ۱۳۵۲

محل تولد:اراک 

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
المیرا شریفی مقدم,عکس المیرا شریفی,تصاویر خانم المیرا شریفی مقدم المیرا شریفی مقدم، گوینده و مجری ایرانی (+تصاویر خانوادگی)

سال تولد:۱۳۶۰

محل تولد:تبریز

تحصیلات:دانشجوی رشته میکروبیولوژی

پیشه:گویندگی خبر

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
کتانه افشاری نژاد,بیوگرافی کتانه افشاری نژاد,زندگینامه کتانه افشاری نژاد بیوگرافی کتانه افشاری نژاد، بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۳ مرداد ۱۳۵۲

محل تولد:تهران

فعالیت:بازیگر و گوینده

سالهای فعالیت:۱۳۷۰- تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
شقایق دهقان,بیوگرافی شقایق دهقان,عکس شقایق دهقان بیوگرافی شقایق دهقان بازیگر و نویسندهٔ ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۴ اسفند ۱۳۵۷

زادگاه:آلمان

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر و نویسندهٔ ایرانی

ادامه
خزر معصومی,بیوگرافی خزر معصومی,عکس های خزر معصومی بیوگرافی خزر معصومی و ماجرای کشف حجاب او (+ تصاویر)

زاده:۱۳۶۰

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر

تحصیلات:فارغ التحصیل رشته حقوق

ادامه
دنیا مدنی,بیوگرافی دنیا مدنی,عکس های دنیا مدنی بیوگرافی دنیا مدنی بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:سینما، تلویزیون، تئاتر

متولد:۱۳ تیرماه ۱۳۶۹ تهران

پیشه:بازیگر

سال های فعالیت:۱۳۹۱- تاکنون

تحصیلات:طراحی لباس

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۹ آذر
  جام جهانی
  تونس - فرانسه
  ۱۸:۳۰
 • جام جهانی
  استرالیا - دانمارک
  ۱۸:۳۰
 • جام جهانی
  لهستان - آرژانتین
  ۲۲:۳۰
 • جام جهانی
  عربستان - مکزیک
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۱۰ آذر
  جام جهانی
  کرواسی - بلژیک
  ۱۸:۳۰
 • جام جهانی
  کانادا - مراکش
  ۱۸:۳۰
 • جام جهانی
  ژاپن - اسپانیا
  ۲۲:۳۰
 • جام جهانی
  کاستاریکا - آلمان
  ۲۲:۳۰
 • جمعه ۱۱ آذر
  جام جهانی
  کره جنوبی - پرتغال
  ۱۸:۳۰
 • جام جهانی
  غنا - اروگوئه
  ۱۸:۳۰
 • جام جهانی
  کامرون - برزیل
  ۲۲:۳۰
 • جام جهانی
  صربستان - سوئیس
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش