پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲
۰۸:۲۷ - ۰۷ مهر ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۷۰۴۶۸
لیگ برتر و جام حذفی

آل‌کثیر و باشگاه منتظر تصمیم یحیی

آل کثیر,پرسپولیس

تیم پرسپولیس ۴ روز دیگر در تهران میزبان تراکتورسازی تبریز خواهد بود تا بعد از مدتی تعطیلی لیگ و حضور ملی‌پوشان در اردوی اتریش بار دیگر تب فوتبال کشور داغ‌تر از قبل شود. صدرنشین لیگ تلاش می‌کند با تداوم پیروزی‌هایش جایگاه خود را در صدر جدول مستحکم‌تر از قبل کند. البته جدای از حواشی جذاب این رقابت‌ها پرسپولیس با حاشیه‌های داخلی خود نیز دست‌به‌گریبان است و حالا با یک حکم قضایی دیگر روبه‌رو شده است.

«فرهیختگان» نگاهی انداخته به اخباری که در مورد این حکم قضایی و البته مسائل دیگری که به‌تازگی مطرح شده است. بد نیست شما هم خواننده این مطلب باشید.

 شکایت قدیمی یقه پرسپولیس را گرفت

ماجرای مسدود شدن حساب باشگاه پرسپولیس که دیروز در «فرهیختگان» از آن خبر دادیم به شکایتی بازمی‌گردد که برای دو فصل قبل است. نماینده تهیه البسه فصل باشگاه پرسپولیس بابت طلبی که از این باشگاه داشته، شکایتی را مطرح کرده و خواستار دریافت طلبش شده است. ظاهرا مدیران قبلی باشگاه به این شکایت توجهی نکردند و طبق معمول جریان شکایت را رها کردند تا به حکم نهایی برسد. این نماینده که گفته می‌شود امروز دیگر با شرکت آل‌اشپورت همکاری ندارد، شکایتش را تا دریافت حکم مسدود شدن حساب باشگاه دنبال کرده و حالا به‌نتیجه رسیده است! حکمی که برای پرسپولیس دردسرهایی را به‌وجود آورده است. البته مدیران باشگاه تاکید کرده‌اند که این پرونده از سوی تیم حقوقی کاملا بررسی‌شده و ادعای مطرح‌شده علیه باشگاه درست نیست و اقدامات لازم در راستای ظرفیت‌های قانونی در جهت حفظ منافع بیت‌المال و حقوق مردم برای به جریان افتادن دوباره پرونده درحال انجام است.

 بدهی ۳۷ میلیاردی تایید نمی‌شود!

گفته‌شده طلبکار جدید پرسپولیس رقمی در حدود ۳۷ میلیارد تومان از سرخ‌های پایتخت طلب کرده است. هنوز مشخص نیست این رقم بابت چه خدمتی طلب شده و باشگاه پرسپولیس هم در این مورد اطلاع‌رسانی انجام نمی‌دهد. از آنجا که چندسالی است اسپانسرهای پیراهن باشگاه پرسپولیس بابت در اختیار گذاشتن پیراهن‌های فصل پولی دریافت نمی‌کنند، مطرح شدن چنین رقمی سوال‌برانگیز شده است. حال از اطرافیان باشگاه در این مورد سوال می‌کنیم رسما این رقم را تایید نمی‌کنند و فقط می‌گویند باشگاه رقمی خیلی کمتر از رقم منتشرشده به این شخص بدهکار بوده که توسط مدیران قبلی پرداخت‌نشده و شکایت طرف منجر به بسته شدن حساب باشگاه شده است. باشگاه می‌گوید با در اختیار گرفتن یک وکیل و با پیگیری واحد حقوقی به‌زودی این مشکل برطرف خواهد شد.

 قرارداد بدون پرداخت هزینه

وقتی از باشگاه پرسپولیس درمورد قرارداد اسپانسر تهیه لباس فصل باشگاه سوال می‌کنیم با قاطعیت می‌گویند این قرارداد بدون پرداخت مبلغ است و شرکت مذکور مکلف‌شده لباس‌های مورد نیاز تیم را در فصل جاری بدون دریافت رقمی در اختیار باشگاه پرسپولیس قرار دهد. البته باید دید بعدا دوباره شاکی از دل این شرکت علیه پرسپولیس بیرون می‌آید یا نه! گفتنی است شرکت مذکور اعلام کرده که هیچ ارتباطی با شاکی پرونده ندارد و همکاری آنها مدت‌ها قبل به پایان رسیده است.

 مذاکرات با زمین تهرانسر از سر گرفته شد

چندی قبل خبر دادیم که باشگاه پرسپولیس قصد دارد زمین نفت تهرانسر را اجاره کند تا تمرینات پرسپولیس از ورزشگاه شهیدکاظمی به این زمین منتقل شود. اما متوجه شدیم مذاکرات در این زمینه متوقف شده بود. ظاهرا مدیر این ورزشگاه تغییر کرده و باشگاه پرسپولیس هم منتظر مانده بود مدیر جدید انتخاب شود و مسند کار را در دست بگیرد. حالا از باشگاه پرسپولیس خبر می‌رسد این اتفاق افتاده و مجددا مذاکرات آغاز شده است.

نامناسب بودن چمن ورزشگاه شهیدکاظمی باعث شده کادر فنی این باشگاه از وضعیت این زمین انتقاد کند و باشگاه هم درصدد برآید به‌دنبال در اختیار گرفتن زمین دیگری باشد تا همه تمرینات در زمین کاظمی برگزار نشود. 

 آخرین تلاش برای حضور هواداران مقابل تراکتور

پرسپولیس یکشنبه هفته آینده از هفته هفتم رقابت‌های لیگ برتر کشور میزبان تیم تراکتورسازی خواهد بود. البته به‌خاطر وقایعی که فصل قبل در جریان بازی دو تیم در تبریز رخ داد و برخورد هواداران تراکتورسازی در ورزشگاه منجر به لغو بازی شد، حالا اعلام‌شده که بازی در تهران بدون حضور تماشاگران برگزار می‌شود. هرچند به‌نظر نمی‌آید تغییری در این تصمیم ایجاد شود اما باشگاه پرسپولیس می‌گوید تلاش خواهد کرد این مشکل را برطرف کند. این درحالی است که می‌گویند احتمالا کل بازی‌های این هفته بدون تماشاگر خواهد بود!

 آل‌کثیر و باشگاه منتظر تصمیم یحیی

عیسی آل‌کثیر، مهاجم مصدوم پرسپولیس کم‌کم تمرینات آماده‌سازی‌اش را آغاز کرده و درتلاش است سریع‌تر به مرز آمادگی برسد. او تحت‌نظر کادر پزشکی پرسپولیس در محل تمرین حضور پیدا می‌کند و مشخص است علی‌رغم قرار نداشتن نامش در لیست این فصل سرخ‌ها علاقه زیادی به ادامه همکاری با این تیم دارد. البته او پیشنهادی هم از تراکتورسازی تبریز داشت که به آن جواب رد داد. حالا هم باشگاه و هم این بازیکن منتظرند تا یحیی گل‌محمدی در مورد اضافه شدن نام این بازیکن به لیست اعلام نظر کند. به‌محض تایید سرمربی پرسپولیس قرارداد آل‌کثیر تمدید خواهد شد و آخرین جای خالی لیست نفرات بزرگسال پرسپولیس با نام او پر می‌شود.

 توافق کامل پرسپولیس با ایرانسل

ظاهرا قرار است شرکت ایرانسل این فصل اسپانسر پرسپولیس باشد. از باشگاه پرسپولیس خبر می‌رسد که مذاکرات با این اپراتور مخابراتی کامل شده و می‌گویند از نظر رقم با آنها به توافق کامل رسیده‌اند. البته هنوز این قرارداد به شکل رسمی امضا نشده است. باشگاه پرسپولیس قصد دارد اول وضعیت قرارداد خود با کارگزار را روشن کند و بعد نسبت به امضای قرارداد با این شرکت اقدامات حقوقی را انجام دهد.

 ادامه تلاش برای لغو قرارداد کارگزار

باشگاه پرسپولیس همچنان درتلاش است تقرارداد خود را با شرکت ایده‌پویان‌ماژ کارگزار فصل قبل خود فسخ کند. از آنجا که امکان فسخ قرارداد به شکل یک‌طرفه برای پرسپولیسی‌ها وجود ندارد مسئولان این باشگاه از مدت‌ها قبل مذاکرات خود را با مدیران این شرکت آغاز کرده‌اند. ظاهرا هنوز توافقی میان طرفین به‌وجود نیامده و برای همین مذاکرات ادامه دارد. به‌نظر می‌رسد سرانجام این مذاکرات هم چیزی مانند مذاکرات باشگاه با کارگزار قبلی بوده است. هنوز مشخص نیست دقیقا چه قراردادی میان مجید صدری و این شرکت بسته ‌شده که باشگاه پرسپولیس نسبت به آن معترض شده اما چیزی که تا اینجا مشخص ‌شده این است که شرکت مذکور رقم ۳۳۰ میلیاردی اعلامی در مورد این قرارداد اصلا پرداخت ‌نشده و رقم دریافتی از کارگزار بسیار کمتر از این رقم بوده و هر اسپانسری هم که پرسپولیس پیدا کرده باید رقمی را به این شرکت پرداخت کند و قرارداد تحت نظر اسپانسر به امضا برسد!

 دوشنبه، نشست آتی هیات‌مدیره

هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس ظاهرا دوشنبه هفته آینده جلسه‌ای تازه خواهد داشت. این هیات‌مدیره که به‌تازگی دو عضو جدید در اختیار گرفته و ریاست هیات‌مدیره نیز در اختیار یکی از این دو عضو جدید یعنی حسین شهریاری قرارگرفته، قرار است نظارت دقیق‌تری روی قراردادهای این باشگاه با اسپانسر و مذاکرات با اسپانسر قبلی برای فسخ قرارداد داشته باشد. باید دید در این جلسه چه گزارشی از روند این مذاکرات ارائه خواهد شد.

 • 13
 • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۱۲ مهر
  لیگ قهرمانان آسیا
  بانکوک یونایتد - چونبوک موتورز
  ۱۵:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ایران - جمهوری چک
  ۱۶:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ایتالیا - آلمان
  ۲۰:۰۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  آنتورپ - شاختار
  ۲۰:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  اتلتیکومادرید - فاینورد
  ۲۰:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  سلتیک - لاتزیو
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  ستاره سرخ بلگراد - یانگ بویز
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  دورتموند - آث میلان
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  پورتو - بارسلونا
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  نیوکسل - پاری سن ژرمن
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  لایپزیش - منچسترسیتی
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۱۳ مهر
  والیبال انتخابی المپیک
  برزیل - اوکراین
  ۰۳:۰۰
 • لیگ MLS آمریکا
  شیکاگو فایر - اینتر میامی
  ۰۴:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  شمس آذر قزوین - ذوب آهن
  ۱۷:۱۵
 • لیگ برتر ایران
  آلومینیوم اراک - تراکتور
  ۱۷:۱۵
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الریاض - الشباب
  ۱۸:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  التعاون - الطائی
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر ایران
  استقلال خوزستان - پیکان
  ۱۹:۳۰
 • لیگ اروپا
  مارسی - برایتون
  ۲۰:۱۵
 • لیگ اروپا
  اسپورتینگ - آتالانتا
  ۲۰:۱۵
 • لیگ اروپا
  فرایبورگ - وستهم
  ۲۰:۱۵
 • لیگ اروپا
  آ ا ک آتن - آژاکس
  ۲۰:۱۵
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاتفاق - الفتح
  ۲۱:۳۰
 • لیگ اروپا
  لیورپول - سن ژیلواز
  ۲۲:۳۰
 • لیگ اروپا
  آاس رم - سروت
  ۲۲:۳۰
 • لیگ اروپا
  مولده - بایرلورکوزن
  ۲۲:۳۰
 • لیگ اروپا
  ویارئال - رن
  ۲۲:۳۰
 • جمعه ۱۴ مهر
  والیبال انتخابی المپیک
  کانادا - بلغارستان
  ۰۵:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  مکزیک - بلژیک
  ۰۸:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  آمریکا - اسلوونی
  ۱۰:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  لهستان - آرژانتین
  ۱۱:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ژاپن - صربستان
  ۱۳:۵۵
 • والیبال انتخابی المپیک
  چین - هلند
  ۱۵:۰۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  برزیل - کوبا
  ۱۶:۳۰
 • لیگ برتر امارات
  الاتحاد کلبا - حتا
  ۱۶:۵۰
 • لیگ برتر ایران
  هوادار - فولاد
  ۱۷:۰۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  النصر - ابها
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر امارات
  بنی یاس - الوحده امارات
  ۱۹:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ایتالیا - ایران
  ۲۰:۰۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاتحاد - الاهلی عربستان
  ۲۱:۳۰
 • بوندسلیگا آلمان
  مونشن گلادباخ - ماینتس
  ۲۲:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  اتلتیک بیلبائو - آلمریا
  ۲۲:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  اوکراین - قطر
  ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش