دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲
۲۱:۳۸ - ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۱۱۲۱۶
لیگ برتر و جام حذفی

الهویی: سپاهان از فوتبال ایران عذرخواهی کند | مورایس: شاید به خاطر فیرپلی چهار بازیکن از دست دادیم

مربی تیم فوتبال گل‌گهر معتقد است عذرخواهی نکردن باشگاه سپاهان در مورد گل اول دیدار برابر شاگردان قلعه‌نویی فضای فوتبال ایران را بد خواهد کرد.

به گزارش ورزش‌سه، سعید الهویی مربی تیم فوتبال گل‌گهر در کنفرانس خبری پس از دیدار برابر سپاهان که با پیروزی ۴ بر ۱ طلایی‌پوشان اصفهانی همراه شد، ضمن تبریک به تیم حریف بابت این برد، گفت: تبریک می‌گویم به باشگاه سپاهان و هوادارانش. بازی خیلی خوبی بود. خیلی دوست ندارم درباره مسائل فنی به صورت جزئی صحبت کنم، چون ما با وجود اینکه دو سه موقعیت خیلی خوب در نیمه اول ایجاد کردیم، اشتباهات فردی بسیار بزرگی انجام دادیم و جریمه شدیم.

او با اشاره به جریان بازی در نیمه دوم ادامه داد: در نیمه دوم بازی کاملا از مدار تاکتیکی مورد نظر ما خارج شد و سپاهان با توجه به کیفیت بازیکنان خط هجومی‌اش و به ویژه شهریار مغانلو که فکر می‌کنم امروز فوق‌العاده بود به گل رسید.

بخش بعدی صحبت‌های الهویی اشاره به شرایطی بود که گل اول سپاهان در آن رقم خورد: به باشگاه سپاهان باز هم تبریک می‌گویم، اما یک خواهشی دارم. بازیکن اصلا در جایگاهی نیست که ما به عنوان مربی بخواهیم با او حرف بزنیم یا راجب به او صحبت کنیم. من دو سال در سپاهان بوده‌ام و آقای قلعه‌نویی ۴ سال در سپاهان بوده‌اند، پس بزرگی سپاهان، مربیان، مدیران و هوادارانش را بهتر از کسی می‌دانیم.

من از آقای ساکت مدیرعامل باشگاه و آقای مورایس سرمربی تیم خواهش می‌کنم که صحنه گل اول را محکوم کنند و بابت آن معذرت خواهی کنند، چون اگر این اتفاق نیفتد، این شکل را دوباره خواهیم دید. فیرپلی معنایی دارد و قرار نیست ما برای به دست آوردن سه امتیاز دست به هر کاری بزنیم. ما بازی را ۴ بر ۱ خوردیم و من مربی می‌دانم که گل اول روند بازی را تغییر داده، هر چند تیم ما از موقعیت‌هایی که داشت استفاده نکرد و پیام نیازمند چند توپ را فوق‌العاده گرفت. اما تکرار شرایط گل اول سپاهان، فضای بدی را در فوتبال ایران ایجاد خواهد کرد. من از آقای ساکت و مورایس می‌خواهم این گل از فوتبال ایران معذرخواهی کنند و بگویند باشگاه سپاهان به عنوان یک باشگاه بزرگ با چنین رفتارهایی که فوتبال را از فیرپلی خارج میکند، مقابله می‌کنند.

او ادامه داد: یادشان نرود کار اشتباهی که امروز می‌کنیم، ممکن است یک جای دیگر سر خودمان بیاید. پس بهتر است که الان بابت اتفاقی که افتاده نه از ما که از جامعه فوتبال معذرت خواهی کنند. حالا هر طور می‌خواهند با بازیکنانشان برخورد کنند دیگر به خودشان مربوط است. این بدعت در فوتبال ایران شکل می‌گیرد.

الهویی درباره حضور هواداران و تاثیری که آنها در پیروزی پر گل مقابل گل‌گهر داشتند، بیان کرد: نکته مهمی است. تیم‌‌هایی مثل سپاهان، پرسپولیس، استقلال و تراکتور که بهترین تیم‌های ایران هستند، هواداران می‌توانند در بازی تاثیر بگذارند. به ویژه وقتی جریان بازی به نفع تیمشان است و تیم حریف از نظر ذهنی در تنگنا است. بعد از گل اول، اشتباهاتی که پشت سر هم انجام دادیم و بعد گل دوم را خوردیم، بخشی از آن به خاطر حضور هواداران بود که فشار روی تیم ما ایجاد کردند ولی در سطح لیگ برتر باید تمرکز برای تصمیمات حتی زیر فشار هواداری بهتر و بالاتر باشد. ما نتوانستیم در لحظات آخر تصمیمات درستی را به ویژه در نیمه اول پیاده کنیم؛ چه در فاز دفاعی و چه در فاز هجومی. به خاطر همین موقعیت های زیادی را از دست دادیم و خیلی ساده گل خوردیم و روند بازی در نیمه دوم علیه ما شد.

او سپس در واکنش به سوال خبرنگاری که چرا گل‌گهر وقتی سپاهان ۱۰ نفره هم شد نتوانست نتیجه را جبران کند، اینطور توضیح داد: من اصلا تقصیر شکست را گردن گل اول بازی نینداختم. من تبریک گفتم و عرض کردم دلیل شکست ما این بود که تصمیمات خوبی در لحظات آخر چه در دفاع و چه در حمله نگرفتیم. شما ببینید که ما موقعیت های خیلی بهتری از گلی که شهریار مغانلو در نیمه دوم زد، خلق کردیم ولی نتوانستیم از آنها استفاده کنیم. ارزش کیفی موقعیت شهریار در مسابقه فوتبال بالا نبود ولی این گل جریان مسابقه را عوض کرد. همچنین در نیمه اول در بدترین موقع توپ را به حریف دادیم و گل خوردیم. باز هم می گویم مقصر باخت ما گل اول نبود، ولی بدعتی ممکن است ایجاد شود که بعدا گریبان سپاهان را بگیرد. اگر با این رفتار برخورد نشود و محکوم نشود، فوتبال ما آنارشی مخصوص به خود را دارد و همین را کم دارد که کسی به فیرپلی دیگر توجهی نکند. باز هم به سپاهان بابت پیروزی تبریک می‌گویم. از موقعیت هایشان استفاده کردند و ما استفاده نکردیم و برد حق‌شان بود.

مربی گل‌گهر سپس در واکنش به هجمه‌هایی که علیه باشگاه‌های صنعتی برای هزینه کردن وجود داشت، بیان کرد: من کوتاه می‌گویم. امروز چند هوادار در استادیوم بود. اگر مشکلات برداشته شود، در تمام استادیوم ها ۵۰ هزار هوادار می آید. چه اشکالی دارد که در فوتبال پول به اندازه کافی بیاید، مدیریت شود، شما عزیزان و همه یک صنعت جذاب و پولساز را داشته باشیم. فکر می‌کنم اگر در هر چیزی روشن سازی باشد، هزینه کردن در ورزش اتفاق بدی نیست و به مردم و جامعه کمک می‌کند که حس بهتری داشته باشند. فقط باید روشن گری وجود داشته باشد و همه چیز شفاف باشد.

سوال بعدی از الهویی این بود که چه زمانی قرار است اشتباهات فردی گل گهر تمام شود که مربی آبی پوشان سیرجانی به این سوال اینطور پاسخ داد: در کادر فنی گل گهر ۴ ، ۵ مربی داریم و هر کدام مسئول یک پست هستند. کار تحلیل و آنالیز را انجام می‌دهند تا به هماهنگی در جلسات کادر فنی برسیم. جلسات روان شناسی برای بازیکنان داریم و تلاش می کنیم تا اشتباهات به حداقل برسد. اگر همچنان اشتباهاتی وجود دارد، شاید مقصرش ما و سایر اعضای کادر فنی هستیم و شاید باید بیشتر کار کنیم. مطمئنا از همین امشب این کار را انجام می دهیم که اشتباهات به حداقل برسد. به هر حال شکل بازی ما در نیمه اول را دیدید ولی باید از فرصت هایمان استفاده کنیم.

از الهویی درباره دیدار رفت پرسیده شد که چرا نتیجه بازی رفت تکرار نشد. او گفت: فکر می کنم فرصت طلبی. از لحاظ فنی ما به اندازه بازی رفت و حتی بیشتر ولی فرصت طلبی و تمرکز را نداشتیم ولی گل سوم و چهارم را ساده به ما زد و جریان را به جایی که می خواست کشید.

مورایس: شاید به خاطر فیرپلی چهار بازیکن از دست دادیم 

 سرمربی تیم فوتبال سپاهان می‌گوید گل اول تیمش هیچ مشکلی نداشته و بازی جوانمردانه رعایت شده است. 

ژوزه مورایس سرمربی پرتغالی تیم فوتبال سپاهان در کنفرانس خبری پس از پیروزی ۴ بر ۱ مقابل گل‌گهر سیرجان اینطور حرف‌هایش را درباره برد خانگی ارزشمند تیمش که پس از هفته‌ها با حضور هواداران برگزار شد را آغاز کرد: قبل از شروع صحبت‌هایم باید بگویم خیلی بابت حضور تماشاگران خوشحالم که توانستند پس از مدت‌ها بیایند و تیم‌شان را تشویق کنند. انرژی که تماشاگران در ورزشگاه به ما می‌دهند با مواقعی که در منازل‌شان حضور دارند تفاوت زیادی دارد. به بازیکنانم برای نشان دادن کیفیت‌ و سازماندهی‌شان تبریک می‌گویم. اصلا کار ساده‌ای نبود که با یک بازیکن کمتر مقابل تیمی مثل گل‌گهر که همیشه کامبک می‌زند دو گل در نیمه دوم بزنیم.

مورایس سپس در واکنش به اعتراض گل‌گهر و حرف‌های سعید الهویی در نشست خبری که خواهان عذرخواهی سپاهان بابت گل اول شده بود، عنوان کرد: همانطور که من را می‌شناسید، هیچ وقت در مورد قضاوت داور صحبت نمی‌کنم، اما داوری امروز برای گل‌گهر خوب بود. دقیقه ۲، در صحنه‌ای که روی شهریار مغانلو تکل زده شد، می‌توانست پنالتی باشد. در صحنه‌ای که اشاره شد دو بازیکن قدرتمند روی هوا پریدند و بازیکن گل‌گهر وقتی دید دوئل را باخته است و توپ دست بازیکن سپاهان است، خودش را روی زمین انداخت.

نمی‌دانم  صحنه سرنگون شدن نورافکن در محوطه جریمه گل‌گهر پنالتی بود یا نه، ولی اگر بخواهیم درباره بازی جوانمردانه صحبت کنیم باید بگویم این ما بودیم که ۴۵ دقیقه ۱۰ نفره بازی کردیم. تصور کنید بازیکنی خطای بزرگی انجام می‌دهد و تمام بازیکنان به خاطر این صحنه متوقف می‌شوند. اگر داور صحنه را ندیده باشد و بازیکن صاحب توپ آن را بیرون نزد می‌شود گفت بازی جوانمردانه رعایت نشده، ولی وقتی در این صحنه اتفاقی نیفتاده است نمی‌توانیم بگوییم فیرپلی رعایت نشده است.

سرمربی پرتغالی سپاهان سپس در واکنش به این سوال که آیا تیمش می‌تواند به همین روند خوب ادامه بدهد، پاسخ کوتاهی داد:  در تلاش هستیم این اتفاق بیفتد. ما می‌خواهیم شخصیت بهتری برای متحد شدن داشته باشیم.

مورایس در واکنش به محرومیت امید نورافکن، رامین رضاییان، محمد دانشگر و محمد کریمی در دیدار بعدی سپاهان به دلیل اخطارهایی که امروز دریافت کردند، با خنده و به شوخی گفت:  شاید به خاطر فیرپلی این چهار بازیکن را از دست دادیم.

سوال بعدی از مورایس صدرنشینی سپاهان در روز توقف پرسپولیس بود و در اینباره گفت: هدف‌مان این است که روز به روز بهتر شویم تا بتوانیم مردم را خوشحال کنیم. خارج از فوتبال در کل دنیا باید هر روز به بهتر شدن فکر کنیم. اگر این فکر باشد در کل دنیا هیچ مشکلی پیش نمی‌آید. قصدمان این است که بازی باکیفیتی نشان دهیم. مردم به بازی‌ تیم‌های دیگر نگاه می‌کنند، ولی من اهمیتی به نتایج سایر تیم‌ها نمی‌دهم. مساوی کردن پرسپولیس ما را قهرمان نمی‌کند، بلکه پیروزی‌های خودمان، ما را به قهرمانی می‌رساند. از صمیم قلبم برای حریفان و مربیان آرزوی موفقیت می‌کنم.

سرمربی سپاهان سپس در واکنش به سوالی درباره احتمال حضور یزدانی در مصاف با فولاد خوزستان با توجه به محرومیت چند بازیکن کلیدی تیمش اینطور پاسخ داد: قبلاً هم گفتم که یزدانی بازیکن خوبی است و اگر بازیکن آزاد باشد خیلی خوب می‌شود که بتوانیم او را جذب کنیم. ما باید لیست ۲۰ نفره باید برای بازی بعدی آماده کنیم و بازیکنان امید را داریم و باید با داشته‌های‌مان پیش برویم. امیدوارم با فیرپلی بازی کنیم.

 • 16
 • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سارا خادم الشریعه,بیوگرافی سارا خادم الشریعه بیوگرافی سارا سادات خادم الشریعه استاد بزرگ شطرنج

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۵

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عناوین: استاد بین‌المللی (۲۰۱۵)، استادبزرگ زنان (۲۰۱۳)، استاد بین‌المللی زنان (۲۰۱۱)، استاد فیده زنان

(۲۰۰۸)

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
رسول خادم,بیوگرافی رسول خادم,تصاویر رسول خادم رسول خادم ورزشکار و سیاستمدار مردمی

تاریخ تولد: ۲۷ اسفند ۱۳۵۰

محل تولد: مشهد، ایران

حرفه: کشتی گیر، مدیر ورزشی و سیاستمدار

سبک ورزشی: کشتی آزاد

تحصیلات: دکتری جامعه شناسی

ادامه
ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,عکس های ژیلا شاهی بیوگرافی ژیلا شاهی، بازیگر توانمند سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۲ اسفند ۱۳۶۴

محل تولد: اردبیل، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۹ تا کنون

آثار برنده جایزه: قصر شیرین، موقعیت مهدی

ادامه
هجویری,زندگینامه هجویری,بیوگرافی هجویری درباره زندگی هجویری دانشمند بزرگ سده پنجم

لقب: داتا گنج بخش

دوره زندگی: سده پنجم هجری

محل تولد: غزنین

نام اثر: کشف المحجوب

درگذشت: ۴۸۱ و ۵۰۰ هجری قمری

محل دفن: میان دروازه بهاتی لاهور

ادامه
گری وینر,بیوگرافی گری وینر,عکس های گری وینر گری وینرچاک کارآفرین و نویسنده موفق آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۴ نوامبر ۱۹۷۵

محل تولد: اتحاد جماهیر شوروی

ملیت: آمریکایی- بلاروسی

حرفه: کارآفرینی، رسانه‌های دیجیتال و بازاریابی

شناخته شده برای: کارآفرینی و نویسندگی

دارایی: ۱۶۰ میلیون دلار

ادامه
میترا رفیع,بیوگرافی میترا رفیع,زندگینامه میترا رفیع بیوگرافی میترا رفیع، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

تولد:۱۲ آذر ۱۳۷۳

زادگاه:تهران

پیشه:بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون

تحصیلات:فوق لیسانس بازیگری

ملیت:ایرانی

ادامه
محمود صادقی,بیوگرافی محمود صادقی,عکس های محمود صادقی بیوگرافی محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی

تاریخ تولد: ۲ فروردین ۱۳۴۱

محل تولد: الیگودرز، ایران

حرفه: سیاستمدار ایرانی

تحصیلات: دکترای حقوق خصوصی

حزب سیاسی: روحانیون مبارز

ادامه
زانکو,بیوگرافی زانکو,عکس های زانکو زانکو خواننده محبوب و جوان ایرانی

حرفه: خواننده

سبک فعالیت: پاپ

سال شروع: ۱۳۹۸

ساز تخصصی: گیتار

زانکو,بیوگرافی زانکو,تصاویر زانکوبیوگرافی زانکو

ادامه
میرفندرسکی,ابوالقاسم میرحسینی فندرسکی,زندگینامه میرفندرسکی ابوالقاسم میرحسینی فندرسکی عارف و دانشمند دوران صفوی

تاریخ تولد: ۹۴۲ خورشیدی

محل تولد: فندرسک، گرگان، ایران

دلیل شهرت: دانشمند و حکیم

دوران زندگی: صفویه

وفات: ۱۰۱۹

محل دفن: تخت فولاد اصفهان

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۶ فروردين
  جام ملت های اروپا
  لوکزامبورگ - پرتغال
  ۲۲:۱۵
 • جام ملت های اروپا
  مالت - ایتالیا
  ۲۲:۱۵
 • دوشنبه ۷ فروردين
  جام ملت های اروپا
  جمهوری ایرلند - فرانسه
  ۲۲:۱۵
 • جام ملت های اروپا
  هلند - جبل الطارق
  ۲۲:۱۵
 • سه شنبه ۸ فروردين
  جام ملت های اروپا
  گرجستان - نروژ
  ۱۹:۳۰
 • دوستانه
  ایران - کنیا
  ۲۰:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسکاتلند - اسپانیا
  ۲۲:۱۵
 • جام ملت های اروپا
  ترکیه - کرواسی
  ۲۲:۱۵
 • دوستانه
  آلمان - بلژیک
  ۲۲:۱۵
 • پنج شنبه ۱۰ فروردين
  لیگ برتر ایران
  نفت مسجدسلیمان - تراکتور
  ۱۹:۱۵
 • جمعه ۱۱ فروردين
  لیگ برتر ایران
  استقلال - ذوب آهن
  ۱۹:۱۵
 • لیگ برتر ایران
  سپاهان - صنعت نفت آبادان
  ۱۹:۱۵
 • لیگ برتر ایران
  مس رفسنجان - پرسپولیس
  ۲۱:۱۵
ویژه سرپوش