شنبه ۰۵ اسفند ۱۴۰۲
۲۰:۰۳ - ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۱۲۰۵۵
لیگ برتر و جام حذفی

حمله گل‌محمدی به فدراسیون فوتبال: این صحبت‌های جدید بیشتر مرا عصبی کرد/ هیچ جوابی برای ما ندارید!

یحیی گل محمدی,سرمربی پرسپولیس
سرمربی پرسپولیس ضمن تسلیت درگذشت سه ملی‌پوش فوتبال قطع عضو ایران در زلزله ترکیه و تاکید بر رسیدگی به زلزله‌زدگان خوی، به شدت از فدراسیون فوتبال انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، پرسپولیس و هوادار فردا (دوشنبه) در چارچوب هفته بیستم لیگ برتر فوتبال به مصاف هم می‌روند. یحیی گل‌محمدی، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس  در نشست خبری پیش از این دیدار گفت: بازی مهمی است. با توجه به رقابت در بالای جدول به همه بازی‌ها به چشم فینال نگاه می‌کنیم. با تیمی بازی داریم که جوان است و کادر فنی خوبی دارد. آن‌ها فوتبال خوبی ارائه می‌دهند. فکر می‌کنم بازی راحتی برای ما نخواهد بود. ما برای مسابقه آماده هستیم. امروز با توجه به شرایط جوی نتوانستیم تمرین داشته باشیم و در هتل تمرین کردیم ولی انگیزه زیادی برای کسب سه امتیاز بازی فردا داریم تا با تمرکز خوب و رعایت نکات تاکتیکی به هدفمان برسیم. امیدوارم بازیکنانمان فردا بتوانند قابلیت‌هایشان را مقابل یک تیم سخت‌کوش و تیمی که راحت امتیاز از دست نمی‌دهد، نشان دهند.

بازی سپاهان با زنیت چه دستاوردی دارد؟

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره اظهار نظر سهیل مهدی مبنی بر اینکه «بازی سپاهان و زنیت برای فوتبال ایران دستاورد دارد،» بیان کرد: من از آقای سهیل مهدی می‌خواهم بپرسم این بازی چه دستاوردی دارد جز این که تقویم بازی‌ها را تغییر داده است؟ البته تغییر تقویم فقط برای تیم ما رخ داده است. اجحاف بزرگی در حق تیم ما رخ داده و این برنامه‌ریزی فقط برای ضربه زدن به تیم ماست.

صحبت‌های سهیل مهدی داغ ما را بیشتر کرد

او افزود: صحبت‌های آقای مهدی داغ دل ما را بیشتر کرد و ما را بیشتر عصبانی کرد. هیچ توجیهی ندارد که وسط کوران مسابقات این بازی انجام شود. ما دنبال امتیاز گرفتن از فدراسیون و سازمان لیگ نیستیم. ما به دنبال این هستیم که عدالت برای همه تیم‌ها در برنامه‌ریزی انجام شود. من چند بار به باشگاه این موضوع را گفته‌ام اما در یک ماه گذشته باشگاه کوتاهی کرده است که نمی‌دانم دلیلش چیست. این برنامه‌ریزی به ضرر پرسپولیس است و چیزی است که خودشان دوست داشتند.

گل‌محمدی ادامه داد: اگر تیم‌های رقیب می‌خواستند برنامه‌ریزی کنند اینقدر خوب نمی‌توانستند این کار را انجام دهند. سازمان لیگ باید پاسخگو باشد و توضیحات سهیل مهدی قابل قبول نیست. ما به دنبال جواب بهتری هستیم. می‌دانم جوابی ندارند. این ظلم بزرگی در حق پرسپولیس بود و نمی‌دانم چطور می‌خواهند پاسخ آن را بدهند.

ارکان فدراسیون علیه پرسپولیس تصمیم‌گیری می‌کنند

من الان نگران بازی با سپاهان نیستم. ما تیم‌مان را آماده مسابقات می‌کنیم. من نگران اتفاقاتی هستم که برای تیم ما رخ می‌دهد. تا حرفی می‌زنیم کمیته انضباطی جریمه می‌کند. فکر می‌کنم همه ارکان فدراسیون علیه تیم ما تصمیم‌گیری می‌کنند. من بارها به باشگاه این موضوع را گفته‌ام. ما باید قوی‌تر و محکم‌تر واکنش نشان دهیم تا حق پرسپولیس پایمال نشود. من نگران این موضوع هستم وگرنه در بحث فنی تلاش می‌کنیم که بیشتر کار کنیم ولی وقتی این اتفاقات می‌افتد، تمام انرژی ما را می‌گیرد. این اواخر، این اتفاقات تمام ذهن ما را درگیر کرده و کسی پاسخگو نیست. من هم در این حد که در کنفرانس خبری صحبت کنم، از دستم برمی‌آید.

او افزود: همه چیز مشخص است. من نمی‌خواهم راجع به جزئیات حرف بزنم. همه اتفاقاتی که افتاده است در حوزه فوتبال است. تمام ارکان فدراسیون متاسفانه علیه ما تصمیم‌گیری می‌کنند. این آدم را نگران می‌کند.

۱۳ هفته پنالتی طلب داریم

سرمربی پرسپولیس همچنین گفت: بعضی‌ها بعد از بازی قبلی ما برابر نفت مسجدسلیمان صحبت‌هایی کردند، خصوصا آقای فیروزی که ممکن است فشار داوری را علیه ما کند. آقای فیروزی از پیشکسوتان و عزیزان ما هستند. درباره صحبتی که مطرح کردند، فیلم بازی را ببینید، گل ما کاملا سالم بود و شک و شبهه‌ای نداشت اما مساله را وارونه جلوه دادند که ممکن است فشار داوری را علیه ما کند. اگر بنا به طلب باشد، ما باید ۱۳ هفته پنالتی طلب داشته باشیم. من هیچ وقت در سخت‌ترین شرایط راجع به این مسائل صحبت نکرده‌ام و می‌خواستم تمرکزم روی بحث فنی باشد اما تعدادی اشتباه داوری پشت سر هم اتفاق افتاد و ضربه دیدیم.

گل‌محمدی در پاسخ به سوال دیگر ایسنا مبنی بر اینکه تیمش چند امتیاز به خاطر داوری از دست داده است؟ گفت: جدول تغییر کرده است. ما با صحبت‌هایمان دنبال امتیاز گرفتن از داوری نیستیم. اصلا به این موضوعات اعتقاد ندارم و فقط می‌خواهم عدالت در همه بازی‌ها برقرار باشد. ما می‌دانیم کار داوران سخت است. من بر اساس مدرک صحبت می‌کنم. شما بروید و بازی‌ها را ببینید. اشتباهات داوری علیه تیم ما و تیم‌های رقیب ببینید که چطور بوده است.

دنبال امتیاز داوری نیستیم

او ادامه داد: می‌گویند اشتباهات جزئی از بازی است و من هم قبول دارم. حتی ممکن است وقتی VAR باشد داوران اشتباه کنند. بحثی در این موضوع نیست. بعد از جام جهانی ۹ بازی کردیم که در هشت بازی، داوری علیه ما بود. بازی با ذوب آهن یک، هیچ جلو بودیم و می‌توانستیم در دقیقه ۸۰ با نتیجه ۲ بر صفر جلو باشیم و استرس نکشیم. من گفتم که داوری کار سختی است. در بحث مالی بسیار ضعیف هستند. آن‌ها نیاز به حمایت بیشتری دارند. باید بیشتر به این مساله پرداخته شود و برای حل مشکلاتشان قدم برداریم.

پریرا فیزیک خوبی دارد، دیاباته گره‌گشاست

سرمربی پرسپولیس درباره وضعیت پریرا، مهاجم برزیلی جدید تیمش هم گفت: او با این که دو ماه از مسابقات دور بود اما بدن و فیزیک مناسبی دارد. از بازی فردا و بازی‌های آینده می‌توانیم از او کم کم استفاده کنیم.

او درباره شرایط دیاباته هم بیان کرد: متاسفانه در دو مقطع دیاباته را به خاطر مصدومیت از دست دادیم. او می‌تواند کیفیت خوبی به ما بدهد و گره‌گشاست.

گل‌محمدی درباره قدرت رقابت تیم‌های ایرانی با حریفانی عربستانی گفت: من راجع به این مسائل زیاد صحبت کرده‌ام. از نظر امکاناتی خیلی عقب هستیم. در بحث زمین تمرین مشکل داریم. در بحث ساختار و امکانات اولیه فوتبال مشکل ساختاری داریم. همه چیز مشخص است و فکر نمی‌کنم کسی این مشکلات را نداند. ما قدمی نمی‌بینیم که مشکلات را حل کند. فوتبال ما مملو از استعدادهای فراوان است اما هیچوقت کشف نشده‌اند و کم اتفاق افتاده که بازیکنی از لیگ ما به عنوان بازیکن جوان بالا بیاید چرا که فوتبال ما نتیجه گرا شده و فوتبال پایه هم ضعیف شده‌ است. جای دوری نیست، همین همسایه ما جام جهانی برگزار کرده و الهلال به فینال جام باشگاه‌های جهان رسیده است. ما نمی‌گوییم در حد آن‌ها باشیم اما امکاناتی دارند که ما حالاحالاها به آن نمی‌رسیم. حتی از تیم‌های متوسط آسیا مانند عراق و اردن هم امکانات کمتری داریم.

به مربی ایرانی اندازه کی‌روش زمان بدهیم

سرمربی پرسپولیس درباره سوال دیگر ایسنا مبنی بر ایرانی یا خارجی بودن مربی تیم‌ملی گفت: من راجع به این مساله صحبت کرده‌ام. باتوجه به وضعیت موجود، من فکر می‌کنم یک مربی ایرانی می‌تواند کمک حال فوتبال ما باشد. البته باید مثل کی‌روش از او حمایت شود؛ یعنی امکاناتی که ۱۰ سال به کی‌روش دادیم به مربی ایرانی بدهیم. کی‌روش هم برای فوتبال ما زحمت کشید و تاثیرگذار بود. به نظرم در این مقطع می‌توانیم به مربی ایرانی اعتماد کنیم تا باتوجه به شناختی که از فوتبال ما دارد، به تیم‌ملی کمک کند.

خوی را فراموش نکنیم

گل‌محمدی در ابتدای نشست خبری نیز اظهار کرده بود: فکر کنم امروز سالگرد شهادت فوتبالیست‌های چوار بود. به خانواده آن‌ها تسلیت می‌گوییم. همچنین به خانواده فوتبالیست‌های قطع عضو هم تسلیت می‌گویم که در حادثه ترکیه از دستشان دادیم. آقای محمدرضا میراحمدی، مهدی سعیدی و حامد مطرودی، روحشان شاد باشد. جا دارد یک بار دیگر راجع به خوی صحبت کنیم. مشکلات آن‌ها را فراموش نکنیم. در شرایط سخت اقتصادی که فشار زیادی به مردم زلزله زده می‌آید، جا دارد هم مردم و هم مسئولان همت و توجه بیشتری برای حداقل کردن مشکلات این عزیزان انجام بدهند.

 • 19
 • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ژاوی هرناندز بیوگرافی ژاوی هرناندز؛ فوتبالیست افسانه‌ای و مربی آینده‌دار

تاریخ تولد: ۲۵ ژانویه ۱۹۸۰

محل تولد: تراسا، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

پست: هافبک میانی

باشگاه: بارسلونا

قد: ۱ متر ۷۰ سانتی متر

ادامه
یورگن کلوپ بیوگرافی یورگن کلوپ، یکی از برجسته‌ترین مربیان فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۶ ژوئن ۱۹۶۷

محل تولد: اشتوتگارت، آلمان

پست سابق: مهاجم، دفاع راست، مدافع میانی

حرفه: بازیکن سابق فوتبال، مربی فوتبال

قد: ۱ متر ۹۴ سانتی متر

ادامه
گیلدا ویشکی بیوگرافی گیلدا ویشکی بازیگر جوان سینما ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۰

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، نوازنده

تحصیلات: ارشد بازیگر از مدرسه گارجنیدزه لهستان

شروع فعالیت: سال ۱۳۹۳ تاکنون

ادامه
اردلان سرافراز بیوگرافی اردلان سرافراز؛ شاعر آهنگ های پرخاطره

تاریخ تولد: ۲۴ تیر ۱۳۲۹

محل تولد: داراب، استان فارس، ایران

محل زندگی: فرانکفورت، آلمان

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر و ترانه سرا

زمینه کاری: ادبیات فارسی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنج شنبه ۳ اسفند
  لیگ برتر ایران
  هوادار - شمس آذر قزوین
  ۱۵:۰۰
 • جام جهانی فوتبال ساحلی
  برزیل - ژاپن
  ۱۵:۰۰
 • جام جهانی فوتبال ساحلی
  -
  ۱۵:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  صنعت نفت آبادان - فولاد
  ۱۶:۰۰
 • جام جهانی فوتبال ساحلی
  بلاروس - پرتغال
  ۱۶:۳۰
 • لیگ برتر ایران
  ملوان - استقلال
  ۱۷:۱۵
 • جام جهانی فوتبال ساحلی
  ایران - امارات
  ۱۹:۰۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  الاتحاد - نوبهار نمنگان
  ۱۹:۳۰
 • جام جهانی فوتبال ساحلی
  ایتالیا - تاهیتی
  ۲۰:۳۰
 • لیگ اروپا
  رن - آث میلان
  ۲۱:۱۵
 • لیگ اروپا
  تولوز - بنفیکا
  ۲۱:۱۵
 • لیگ اروپا
  قره باغ - براگا
  ۲۱:۱۵
 • لیگ کنفرانس اروپا
  بوده - آژاکس
  ۲۱:۱۵
 • لیگ کنفرانس اروپا
  دیناموزاگرب - رئال بتیس
  ۲۱:۱۵
 • لیگ قهرمانان آسیا
  الهلال - سپاهان
  ۲۱:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  تورینو - لاتزیو
  ۲۳:۱۵
 • لیگ اروپا
  مارسی - شاختار
  ۲۳:۳۰
 • لیگ اروپا
  آاس رم - فاینورد
  ۲۳:۳۰
 • لیگ اروپا
  اسپارتا پراگ - گالاتاسرای
  ۲۳:۳۰
 • جمعه ۴ اسفند
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  دالاس ماوریکس - فینیکس سانز
  ۰۴:۰۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  گلدن استیت واریرز - لس آنجلس لیکرز
  ۰۶:۳۰
 • فینال لیگ برتر والیبال زنان
  مهرسان تهران - سایپا تهران
  ۱۳:۰۰
 • لیگ برتر فوتسال
  گیتی پسند - شهرداری ساوه
  ۱۵:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  بایرلورکوزن - ماینتس
  ۲۳:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  رئال سوسیداد - ویارئال
  ۲۳:۳۰
 • چمپیونشیپ انگلیس
  لیدز - لسترسیتی
  ۲۳:۳۰
 • شنبه ۵ اسفند
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  فیلادلفیا - کلیولند کاوالیرز
  ۰۴:۰۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  لس آنجلس لیکرز - سن آنتونیو اسپرز
  ۰۷:۰۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  کایسری اسپور - آنکاراگوچو
  ۱۴:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  گرانادا - والنسیا
  ۱۶:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  استون ویلا - ناتینگهام فارست
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  برایتون - اورتون
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  کریستال پالاس - برنلی
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  منچستریونایتد - فولام
  ۱۸:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  بارسلونا - ختافه
  ۱۸:۴۵
 • سوپرلیگ ترکیه
  فنرباغچه - کاسیم پاشا
  ۱۹:۳۰
 • لیگ برتر امارات
  شارجه امارات - الاتحاد کلبا
  ۱۹:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  بورنموث - منچسترسیتی
  ۲۱:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  بایرن مونیخ - لایپزیش
  ۲۱:۰۰
 • اردیویسه هلند
  زووله - آیندهوون
  ۲۲:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  جنوا - اودینزه
  ۲۳:۱۵
 • لیگ برتر انگلیس
  آرسنال - نیوکسل
  ۲۳:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  آلمریا - اتلتیکومادرید
  ۲۳:۳۰
 • یکشنبه ۶ اسفند
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  نیویورک نیکس - بوستون سلتیکس
  ۰۵:۰۰
ویژه سرپوش