سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲
۱۹:۲۸ - ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۱۷۵۹
لیگ برتر و جام حذفی

مورایس: ۲ گل به پرسپولیس زدیم که یکی قبول شد/ گل‌محمدی: شرمنده هواداران هستیم

مورایس,دیدار سپاهان و پرسپولیس
سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان گفت: بازی زیبایی بود که ۲ گل زدیم اما یکی از آن‌ها قبول شد.

به گزارش فارس، خوزه مورایس بعد از پیروزی یک بر صفر مقابل پرسپولیس در نشست خبری اظهار داشت: باید بگویم بازی زیبایی بود که ۲ گل زدیم اما یکی از این ۲ گل قبول شد و مقابل پرسپولیس قرار گرفتیم که تیم خوبی است، بازیکنان،کادرفنی و سازماندهی خوبی دارد. 

سرمربی سپاهان ادامه داد: خوشحالم برای حضور هواداران که از ابتدا تا انتهای مسابقه ما را حمایت کردند. بازیکنان می‌خواستند من را به سمت هوادارانمان ببرند و  این برد شیرین را جشن بگیرند ولی من چیزی برای جشن گرفتن در این بازی نمی‌دیدم. ضمن اینکه ما در خانه حریف بودیم و می‌خواستیم به حریف احترام بگذاریم. این بازی معمولی بود مثل بازی‌های دیگر و می‌خواهیم به این روند ادامه می‌دهیم  و زمانی این شادی را با هواداران جشن می‌گیریم که قهرمان لیگ شویم. هواداران ما را از ابتدا تا انتها حمایت کردند.

وی در مورد اینکه می‌توان سپاهان را قهرمان لیگ دانست با توجه به بازی‌های آسانی پیش رو دارید، اظهار داشت: فکر نمی‌کنیم چنین نظری بدهیم هر بازی عقبه خاص خودش را دارد و ۲۱ امتیاز دیگر باقی مانده و باید با همین روال کارمان را بدهیم و  امروز هواداران ما با این برد خوشحال بودند و لیاقتش را هم داشتند ولی قهرمانی زمانی به وجود می‌آید که با برد مقابل حریفان پیش رو رقم بخورد. برد مقابل حریف مستقیم ما بود و کیفیت لازم را هم داشت  برای قهرمانی حتی ولی بازی‌های مهمی را هنوز پیش رو داریم.

مورایس در مورد تعویض رضائیان و احمدزاده که این تعویض‌ها تاکتیکی بود یا این دو بازیکن خسته شده بودند، گفت: کل تیم بازی خیلی خوبی انجام دادند و به عملکرد بازیکنان‌مان تبریک می‌گویم.

مورایس در مورد اینکه در بازی قبل ۴ گل از پرسپولیس خوردید اما امروز پیراهن دروازه‌بان شما حتی خاکی هم نشد و چه تفاوتی بین دو مسابقه بود، گفت: در آن بازی‌ اتفاقاتی رخ داد که بازیکنان ما بازی خودشان را انجام ندادند. آن هم در دیداری که ۱۲۰ دقیقه طول کشید و نمی‌توانستیم بگوییم خوب بازی کردیم. مسئولیت آن باخت هم با من بود ولی در ۹۰ دقیقه بازی ۲ بر ۲ مساوی بود و موقعیت پنالتی هم برایمان رخ داد که نمی‌توانست طبیعی باشد و دو گل در وقت‌های اضافه خوردیم. از این اتفاقات برای آینده یاد می‌گیریم و برای بهتر شدن فردا،  زندگی می‌کنیم. امروز خوشحالیم. به موقعیت‌هایی که پیش می آید به چشم یادگیری و فراگیری نگاه می‌کنم ولی امروز بازی متفاوتی ارائه کردیم.

سرمربی سپاهان درمورد داوری پیام حیدری گفت: در مورد داور می‌توانم بگویم بازی سختی بود چون برای هر سوتی که داور می‌زد روی نیمکت هر دو تیم و بازیکنان هر دو تیم بحث و گلایه‌ای را می‌دیدیم. در هر موقعیتی که داور می‌خواست سوت بزند بازیکنان به سمت داور رفتند و باعث عدم تمرکز داور شدند و چون VAR هم نبود کار برای داور سخت شد. در جام حذفی هم گفتم داور علیه ما هم سوت زد، امروز هم داور علیه ما سوت زد مثل گلی که زدیم. موقعیت سختی بود ولی توانستیم برنده شویم. گاهی ما و گاهی حریف به داور گلایه می‌کردیم همانطور که ما اشتباه می‌کنیم داوران هم ممکن است اشتباه کنند. باید به داوران کمک کنیم تا بهتر شوند، با  آنالیز داوری‌شان ، شبیه سازی‌هایی که دارند و دخالت‌هایی که با سوت‌هایشان در جریان بازی می‌توانند داشته باشند.  به داور تبریک می‌گویم، بازی آسانی نبود. باید داوری در ایران بهتر و بهتر شود. اگر همین کاری که داوران انجام  می‌دهند بهترین کارشان باشد می پذیریم و به آنها خسته نباشید می‌گویم.

***

گل‌محمدی: شرمنده هواداران هستیم

سرمربی پرسپولیس گفت: باید از همه هواداران عذرخواهی کنم که نتوانستیم آنها را با حضور گرم و پرشورشان خوشحال‌شان کنیم و شرمنده هستیم.

مورایس,دیدار سپاهان و پرسپولیس

یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پس از دیدار پرسپولیس و سپاهان اصفهان که به برتری یک بر صفر میهمان انجامید، گفت: قبل از هر چیزی باید از همه هواداران عذرخواهی کنم که نتوانستیم آنها را با حضور گرم و پرشورشان خوشحال‌شان کنیم و شرمنده هستیم.

وی اضافه کرد: در نیمه اول بازی خوبی انجام ندادیم و تحت تأثیر حریف بودیم. با ۱۰ نفره شدن تنبیه شدیم اما در نیمه دوم بازیکنان ما شجاعانه بازی کردند و دفاع جانانه‌ای برابر سپاهان داشتند. شرایط برای بازی کردن در این نیمه سخت شده بود و موقعیتی به حریف ندادیم. در دقایقی گل خوردیم که نمی‌توانستیم جبران کنیم. به عملکرد نیمه دوم بازیکنانم افتخار می‌کنم. شکست بد موقعی بود و کارمان را برای قهرمانی سخت کرد و فاصله امتیازی زیاد شد. نباید ناامید شویم و باید بیشتر کار کنیم و چیزی که از بازیکنان می‌خواهم این است که با تلاش زیاد ناامید شوند و فکر نکنند قهرمانی از دست‌شان رفته است. به آینده امیدوار هستیم که بتوانیم جبران کنیم.

سرمربی پرسپولیس در رابطه با آخرین وضعیت مصدومیت مرتضی پورعلی‌گنجی تصریح کرد: خبر خاصی ندارم و باید MRI‌ بگیرد. او از ناحیه گردن دچار مصدوم شد و هنوز در بیمارستان است.

گل‌محمدی در خصوص مشکلات مالی باشگاه و عدم دریافتی دستیاران خارجی‌اش گفت: بازی را باخته‌ایم و نتوانستیم امتیاز بگیریم، به همین دلیل فکر نمی‌کنم صحبت‌هایم در این رابطه خریدار و گوش شنوایی داشته باشد. در هر باشگاهی که تیمش می‌خواهد قهرمان شود و روزهای خوبی برای هواداران بسازد، همه باید وظیفه‌شان را درست انجام دهند. فعلاً درباره این بحث‌ها صحبتی ندارم و باید ببینیم چه اتفاقاتی می‌افتد.

وی درباره اینکه در چند دیدار گذشته به دلیل برخی ناراحتی‌ها در نشست‌های خبری شرکت نمی‌کرد و اکنون که به نشست آمده، چه گلایه‌هایی دارد، گفت: اتفاقاتی در چند ماهه اخیر افتاد. نمی‌خواهم مسائل را باز کنم، هم داخل تیم، هم بیرون و هم بابت وضعیتی که در داوری داشتیم، یکسری مسائل وجود دارد. از داوری ضربه خورده‌ایم و در بحث اشتباهات داوری تیم ما قطعاً در صدر جدول قرار دارد.

گل‌محمدی ادامه داد: تیم ما شکست خورده و اگر بخواهیم حرفی بزنیم شاید کسی اهمیتی به این مسائل ندهد ولی نمونه‌اش را باید بگویم. در پنج دقیقه بازی آخر امروز داور دو خطای راحت را به سپاهان هدیه داد. بازیکن روی سر کمال کامیابی‌نیا سر زده ولی خطای بازیکن ما را گرفت یا عیسی آل‌کثیر از بازیکن حریف رد شد ولی خطای عیسی را گرفت. در این دقایق، تیم ما تحت فشار بود و داور خیلی راحت بازی را به سپاهان داد. شاید کسانی که در استادیوم یا تلویزیون این مسائل را می‌دیدند، متوجه نشوند ولی ما که در فوتبال حضور داریم، متوجه می‌شویم. صحنه‌های زیادی بود ولی من درباره این پنج دقیقه آخر مثال زدم. در جاهایی که می‌توانست آوانتاژ بدهد، نداد یا سخت‌گیرانه قضاوت کرد. این دو مورد را حتماً ببینید. خیلی راحت بازی را به حریف دادند. نمی‌خواهم درباره بحث‌های گذشته صحبت کنم و در شروع صحبت‌هایم گفتم که شرمنده هواداران هستم.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه با توجه به فاصله امتیازی تیمش با سپاهان در لیگ برتر ، آیا تمرکزشان بیشتر روی مسابقات جام حذفی خواهد بود، یادآور شد: برای هر دو جام یک کار را باید انجام دهیم؛ اینکه تمرکز کنیم و بجنگیم. درست است که فاصله زیاد شده ولی تسلیم و ناامید نمی‌شویم. از هر دو جام نمی‌گذریم و تنها راهی که می‌توانیم انتخاب کنیم تلاش کردن است.

گل‌محمدی در واکنش به این پرسش که به نظر می‌رسید شاگردانش در باد پیروزی جام حذفی مقابل سپاهان خوابیده بودند، گفت: قبل از بازی اتفاقات بدی برای ما افتاد، از جمله مصدومیت و بیماری بازیکنان. برخی از بازیکنان نیمکت نشین در حد ۵ دقیقه می‌توانستند بازی کنند. مصدومیت و بیماری‌های بد موقع به ما ضربه زد، به همین دلیل کارمان سخت شد. متأسفانه شرایط خوبی روی نیمکت نداشتیم و بازیکنان مثل وحدت هنانوف و گولسیانی در حد پنج دقیقه می‌توانستند بازی کنند. ضمن اینکه سپاهان در نیمه اول خوب بازی کرد و تحت تأثیر آنها قرار گرفتیم. پس از ۱۰ نفره شدن خوب بازی کردیم ولی در دقایقی گل خوردیم که نمی‌توانستیم جبران کنیم.

وی در خصوص عجیب و غریب بودن مصدومیت بازیکنان پرسپولیس از جمله سعید صادقی و شیخ دیاباته یادآور شد: محمد عمری مصدومیت مزمن دارد و پس از استراحت خوب می‌شود ولی دوباره به او فشار وارد می‌شود. مصدومیت، جزیی از کاری است که بازیکنان با آن درگیر می‌شوند. متأسفانه مصدومیت برخی از بازیکنان‌مان طولانی شد. کار را واقعاً سخت کرد ولی با توجه به تعطیلی لیگ فرصت خوبی برای ریکاوری و رساندن مصدومان وجود دارد. مصدومیت جزیی از فوتبال و اجتناب ناپذیر است.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه احساس می‌شود بین بازیکنان نیمکت‌نشین و اصلی فاصله زیادی وجود دارد، گفت: زیاد اعتقادی به این مسئله ندارم. بازیکنانی که داریم شرایط برابری دارند. در هر تیمی سه چهار بازیکن ممکن است ممتاز باشند. بازیکنانی که بیشتر بازی کرده‌اند بیشتر در شرایط بازی قرار گرفته‌اند و اعتماد به نفس دارند. وقتی تغییراتی بوجود می‌آید و بازیکن وارد زمین می‌شود از شرایط بازی به دور است.

 • 14
 • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۱۰ مهر
  لیگ قهرمانان آسیا
  آلمالیق - نیروی هوایی عراق
  ۱۵:۳۰
 • لیگ آزادگان
  نفت مسجدسلیمان - خلیج فارس ماهشهر
  ۱۸:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  نسف قارشی - السد
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  سپاهان - الاتحاد
  ۱۹:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  کایسری اسپور - باشاک شهیر
  ۲۰:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  النصر - استقلال تاجیکستان
  ۲۱:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  الدحیل - پرسپولیس
  ۲۱:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  فولام - چلسی
  ۲۲:۳۰
 • سه شنبه ۱۱ مهر
  والیبال انتخابی المپیک
  آرژانتین - بلغارستان
  ۰۵:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  صربستان - مصر
  ۰۷:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  هلند - بلژیک
  ۰۸:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  آمریکا - ترکیه
  ۱۰:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  لهستان - کانادا
  ۱۱:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  کاوازاکی - اولسان هیوندای
  ۱۳:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ژاپن - تونس
  ۱۳:۵۵
 • لیگ قهرمانان آسیا
  شاندونگ تایشان - یوکوهاما مارینوس
  ۱۵:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ایران - قطر
  ۱۶:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  نوبهار نامانگان - مومبای سیتی
  ۱۷:۳۰
 • جام حذفی روسیه
  لوکوموتیو مسکو - روستوف
  ۱۷:۴۵
 • لیگ قهرمانان آسیا
  نساجی مازندران - الهلال
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  الفیحا - پاختاکور
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  سالزبورگ - رئال سوسیداد
  ۲۰:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  کپنهاگن - بایرن مونیخ
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  اینتر - بنفیکا
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  لانس - آرسنال
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  منچستریونایتد - گالاتاسرای
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  ناپولی - رئال مادرید
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  آیندهوون - سویا
  ۲۲:۳۰
 • چهارشنبه ۱۲ مهر
  والیبال انتخابی المپیک
  برزیل - آلمان
  ۰۳:۰۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  آرژانتین - بلژیک
  ۰۸:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  آمریکا - تونس
  ۱۰:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  لهستان - مکزیک
  ۱۱:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  اوراوا ردز - هانوی اف سی
  ۱۳:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ژاپن - ترکیه
  ۱۳:۵۵
 • لیگ قهرمانان آسیا
  بانکوک یونایتد - چونبوک موتورز
  ۱۵:۳۰
ویژه سرپوش