سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
۱۹:۲۸ - ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۱۷۵۹
لیگ برتر و جام حذفی

مورایس: ۲ گل به پرسپولیس زدیم که یکی قبول شد/ گل‌محمدی: شرمنده هواداران هستیم

مورایس,دیدار سپاهان و پرسپولیس
سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان گفت: بازی زیبایی بود که ۲ گل زدیم اما یکی از آن‌ها قبول شد.

به گزارش فارس، خوزه مورایس بعد از پیروزی یک بر صفر مقابل پرسپولیس در نشست خبری اظهار داشت: باید بگویم بازی زیبایی بود که ۲ گل زدیم اما یکی از این ۲ گل قبول شد و مقابل پرسپولیس قرار گرفتیم که تیم خوبی است، بازیکنان،کادرفنی و سازماندهی خوبی دارد. 

سرمربی سپاهان ادامه داد: خوشحالم برای حضور هواداران که از ابتدا تا انتهای مسابقه ما را حمایت کردند. بازیکنان می‌خواستند من را به سمت هوادارانمان ببرند و  این برد شیرین را جشن بگیرند ولی من چیزی برای جشن گرفتن در این بازی نمی‌دیدم. ضمن اینکه ما در خانه حریف بودیم و می‌خواستیم به حریف احترام بگذاریم. این بازی معمولی بود مثل بازی‌های دیگر و می‌خواهیم به این روند ادامه می‌دهیم  و زمانی این شادی را با هواداران جشن می‌گیریم که قهرمان لیگ شویم. هواداران ما را از ابتدا تا انتها حمایت کردند.

وی در مورد اینکه می‌توان سپاهان را قهرمان لیگ دانست با توجه به بازی‌های آسانی پیش رو دارید، اظهار داشت: فکر نمی‌کنیم چنین نظری بدهیم هر بازی عقبه خاص خودش را دارد و ۲۱ امتیاز دیگر باقی مانده و باید با همین روال کارمان را بدهیم و  امروز هواداران ما با این برد خوشحال بودند و لیاقتش را هم داشتند ولی قهرمانی زمانی به وجود می‌آید که با برد مقابل حریفان پیش رو رقم بخورد. برد مقابل حریف مستقیم ما بود و کیفیت لازم را هم داشت  برای قهرمانی حتی ولی بازی‌های مهمی را هنوز پیش رو داریم.

مورایس در مورد تعویض رضائیان و احمدزاده که این تعویض‌ها تاکتیکی بود یا این دو بازیکن خسته شده بودند، گفت: کل تیم بازی خیلی خوبی انجام دادند و به عملکرد بازیکنان‌مان تبریک می‌گویم.

مورایس در مورد اینکه در بازی قبل ۴ گل از پرسپولیس خوردید اما امروز پیراهن دروازه‌بان شما حتی خاکی هم نشد و چه تفاوتی بین دو مسابقه بود، گفت: در آن بازی‌ اتفاقاتی رخ داد که بازیکنان ما بازی خودشان را انجام ندادند. آن هم در دیداری که ۱۲۰ دقیقه طول کشید و نمی‌توانستیم بگوییم خوب بازی کردیم. مسئولیت آن باخت هم با من بود ولی در ۹۰ دقیقه بازی ۲ بر ۲ مساوی بود و موقعیت پنالتی هم برایمان رخ داد که نمی‌توانست طبیعی باشد و دو گل در وقت‌های اضافه خوردیم. از این اتفاقات برای آینده یاد می‌گیریم و برای بهتر شدن فردا،  زندگی می‌کنیم. امروز خوشحالیم. به موقعیت‌هایی که پیش می آید به چشم یادگیری و فراگیری نگاه می‌کنم ولی امروز بازی متفاوتی ارائه کردیم.

سرمربی سپاهان درمورد داوری پیام حیدری گفت: در مورد داور می‌توانم بگویم بازی سختی بود چون برای هر سوتی که داور می‌زد روی نیمکت هر دو تیم و بازیکنان هر دو تیم بحث و گلایه‌ای را می‌دیدیم. در هر موقعیتی که داور می‌خواست سوت بزند بازیکنان به سمت داور رفتند و باعث عدم تمرکز داور شدند و چون VAR هم نبود کار برای داور سخت شد. در جام حذفی هم گفتم داور علیه ما هم سوت زد، امروز هم داور علیه ما سوت زد مثل گلی که زدیم. موقعیت سختی بود ولی توانستیم برنده شویم. گاهی ما و گاهی حریف به داور گلایه می‌کردیم همانطور که ما اشتباه می‌کنیم داوران هم ممکن است اشتباه کنند. باید به داوران کمک کنیم تا بهتر شوند، با  آنالیز داوری‌شان ، شبیه سازی‌هایی که دارند و دخالت‌هایی که با سوت‌هایشان در جریان بازی می‌توانند داشته باشند.  به داور تبریک می‌گویم، بازی آسانی نبود. باید داوری در ایران بهتر و بهتر شود. اگر همین کاری که داوران انجام  می‌دهند بهترین کارشان باشد می پذیریم و به آنها خسته نباشید می‌گویم.

***

گل‌محمدی: شرمنده هواداران هستیم

سرمربی پرسپولیس گفت: باید از همه هواداران عذرخواهی کنم که نتوانستیم آنها را با حضور گرم و پرشورشان خوشحال‌شان کنیم و شرمنده هستیم.

مورایس,دیدار سپاهان و پرسپولیس

یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پس از دیدار پرسپولیس و سپاهان اصفهان که به برتری یک بر صفر میهمان انجامید، گفت: قبل از هر چیزی باید از همه هواداران عذرخواهی کنم که نتوانستیم آنها را با حضور گرم و پرشورشان خوشحال‌شان کنیم و شرمنده هستیم.

وی اضافه کرد: در نیمه اول بازی خوبی انجام ندادیم و تحت تأثیر حریف بودیم. با ۱۰ نفره شدن تنبیه شدیم اما در نیمه دوم بازیکنان ما شجاعانه بازی کردند و دفاع جانانه‌ای برابر سپاهان داشتند. شرایط برای بازی کردن در این نیمه سخت شده بود و موقعیتی به حریف ندادیم. در دقایقی گل خوردیم که نمی‌توانستیم جبران کنیم. به عملکرد نیمه دوم بازیکنانم افتخار می‌کنم. شکست بد موقعی بود و کارمان را برای قهرمانی سخت کرد و فاصله امتیازی زیاد شد. نباید ناامید شویم و باید بیشتر کار کنیم و چیزی که از بازیکنان می‌خواهم این است که با تلاش زیاد ناامید شوند و فکر نکنند قهرمانی از دست‌شان رفته است. به آینده امیدوار هستیم که بتوانیم جبران کنیم.

سرمربی پرسپولیس در رابطه با آخرین وضعیت مصدومیت مرتضی پورعلی‌گنجی تصریح کرد: خبر خاصی ندارم و باید MRI‌ بگیرد. او از ناحیه گردن دچار مصدوم شد و هنوز در بیمارستان است.

گل‌محمدی در خصوص مشکلات مالی باشگاه و عدم دریافتی دستیاران خارجی‌اش گفت: بازی را باخته‌ایم و نتوانستیم امتیاز بگیریم، به همین دلیل فکر نمی‌کنم صحبت‌هایم در این رابطه خریدار و گوش شنوایی داشته باشد. در هر باشگاهی که تیمش می‌خواهد قهرمان شود و روزهای خوبی برای هواداران بسازد، همه باید وظیفه‌شان را درست انجام دهند. فعلاً درباره این بحث‌ها صحبتی ندارم و باید ببینیم چه اتفاقاتی می‌افتد.

وی درباره اینکه در چند دیدار گذشته به دلیل برخی ناراحتی‌ها در نشست‌های خبری شرکت نمی‌کرد و اکنون که به نشست آمده، چه گلایه‌هایی دارد، گفت: اتفاقاتی در چند ماهه اخیر افتاد. نمی‌خواهم مسائل را باز کنم، هم داخل تیم، هم بیرون و هم بابت وضعیتی که در داوری داشتیم، یکسری مسائل وجود دارد. از داوری ضربه خورده‌ایم و در بحث اشتباهات داوری تیم ما قطعاً در صدر جدول قرار دارد.

گل‌محمدی ادامه داد: تیم ما شکست خورده و اگر بخواهیم حرفی بزنیم شاید کسی اهمیتی به این مسائل ندهد ولی نمونه‌اش را باید بگویم. در پنج دقیقه بازی آخر امروز داور دو خطای راحت را به سپاهان هدیه داد. بازیکن روی سر کمال کامیابی‌نیا سر زده ولی خطای بازیکن ما را گرفت یا عیسی آل‌کثیر از بازیکن حریف رد شد ولی خطای عیسی را گرفت. در این دقایق، تیم ما تحت فشار بود و داور خیلی راحت بازی را به سپاهان داد. شاید کسانی که در استادیوم یا تلویزیون این مسائل را می‌دیدند، متوجه نشوند ولی ما که در فوتبال حضور داریم، متوجه می‌شویم. صحنه‌های زیادی بود ولی من درباره این پنج دقیقه آخر مثال زدم. در جاهایی که می‌توانست آوانتاژ بدهد، نداد یا سخت‌گیرانه قضاوت کرد. این دو مورد را حتماً ببینید. خیلی راحت بازی را به حریف دادند. نمی‌خواهم درباره بحث‌های گذشته صحبت کنم و در شروع صحبت‌هایم گفتم که شرمنده هواداران هستم.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه با توجه به فاصله امتیازی تیمش با سپاهان در لیگ برتر ، آیا تمرکزشان بیشتر روی مسابقات جام حذفی خواهد بود، یادآور شد: برای هر دو جام یک کار را باید انجام دهیم؛ اینکه تمرکز کنیم و بجنگیم. درست است که فاصله زیاد شده ولی تسلیم و ناامید نمی‌شویم. از هر دو جام نمی‌گذریم و تنها راهی که می‌توانیم انتخاب کنیم تلاش کردن است.

گل‌محمدی در واکنش به این پرسش که به نظر می‌رسید شاگردانش در باد پیروزی جام حذفی مقابل سپاهان خوابیده بودند، گفت: قبل از بازی اتفاقات بدی برای ما افتاد، از جمله مصدومیت و بیماری بازیکنان. برخی از بازیکنان نیمکت نشین در حد ۵ دقیقه می‌توانستند بازی کنند. مصدومیت و بیماری‌های بد موقع به ما ضربه زد، به همین دلیل کارمان سخت شد. متأسفانه شرایط خوبی روی نیمکت نداشتیم و بازیکنان مثل وحدت هنانوف و گولسیانی در حد پنج دقیقه می‌توانستند بازی کنند. ضمن اینکه سپاهان در نیمه اول خوب بازی کرد و تحت تأثیر آنها قرار گرفتیم. پس از ۱۰ نفره شدن خوب بازی کردیم ولی در دقایقی گل خوردیم که نمی‌توانستیم جبران کنیم.

وی در خصوص عجیب و غریب بودن مصدومیت بازیکنان پرسپولیس از جمله سعید صادقی و شیخ دیاباته یادآور شد: محمد عمری مصدومیت مزمن دارد و پس از استراحت خوب می‌شود ولی دوباره به او فشار وارد می‌شود. مصدومیت، جزیی از کاری است که بازیکنان با آن درگیر می‌شوند. متأسفانه مصدومیت برخی از بازیکنان‌مان طولانی شد. کار را واقعاً سخت کرد ولی با توجه به تعطیلی لیگ فرصت خوبی برای ریکاوری و رساندن مصدومان وجود دارد. مصدومیت جزیی از فوتبال و اجتناب ناپذیر است.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه احساس می‌شود بین بازیکنان نیمکت‌نشین و اصلی فاصله زیادی وجود دارد، گفت: زیاد اعتقادی به این مسئله ندارم. بازیکنانی که داریم شرایط برابری دارند. در هر تیمی سه چهار بازیکن ممکن است ممتاز باشند. بازیکنانی که بیشتر بازی کرده‌اند بیشتر در شرایط بازی قرار گرفته‌اند و اعتماد به نفس دارند. وقتی تغییراتی بوجود می‌آید و بازیکن وارد زمین می‌شود از شرایط بازی به دور است.

 • 14
 • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بیوگرافی آماندا سایفرد آماندا سایفرد؛ از مدلینگ تا سینما و تلوزیون

تاریخ تولد: ۳ دسامبر ۱۹۸۵

محل تولد: آلن تاون، پنسیلوانیا

حرفه: بازیگر، خواننده، صداپیشه و مدل

آغاز فعالیت: ۲۰۰۰

تحصیلات: دیپلم

ادامه
عبدالله بن علی زندگینامه عبدالله بن علی فرزند امام علی (ع)

تاریخ تولد: ۳۵ هجری قمری

نام پدر: امام علی (ع) 

نام مادر: ام البنین

وفات: ۶۱ هجری قمری در کربلا

از یاران: امام حسین (ع)

ادامه
ابوالقاسم زهراوی پدرعلم جراحی نوین؛ ابوالقاسم زهراوی

تاریخ تولد: ۹۳۶ هجری قمری

محل تولد: مدینة الزهراء اسپانیا

ملیت: اسپانیایی

حرفه: پزشک و جراح

شهرت: پدر جراحی مدرن

آثار: التصریف لمن عجر عن التالیف

ادامه
ایمان صفا بیوگرافی هنرمند مردمی؛ ایمان صفا

چکیده ای از بیوگرافی ایمان صفا:

نام کامل: ایمان صفا

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

حرفه: هنرپیشه، بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس هنر و معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز

ادامه
احمد شاه قاجار زندگینامه احمد شاه قاجار؛ آخرین پادشاه سلسله قاجاریه

تاریخ تولد: ۱۲ بهمن ۱۲۷۵

محل تولد: تبریز، آذربایجان غربی، ایران

سلطنت: ۲۵ تیر ۱۲۸۸ تا ۹ آبان ۱۳۰۴

پیشین: محمدعلی شاه

جانشین: رضا شاه، موسس حکومت پهلوی

درگذشت: ۹ اسفند ۱۳۰۸ در نویی سورسن، اودوسن، فرانسه

ادامه
جمال الدین عبدالرزاق جمال الدین عبدالرزاق اصفهانی، شاعر قرن ششم

زندگی: قرن ششم

محل تولد: اصفهان

حرفه: شاعر، حکیم 

آثار: دیوان اشعار به دو زبان فارسی و عربی

وفات: ۵۸۸ هجری قمری

مدفن: اصفهان

ادامه
میخایلو مودریک ستاره نوظهور در دنیای فوتبال؛ میخایلو مودریک

تاریخ تولد: ۵ ژانویه ۲۰۰۱

محل تولد: کراسنوراد - اوکراین

شهرت: میشا

حرفه: فوتبالیست 

باشگاه: چلسی

پست: وینگر

ادامه
هادی کاظمی بیوگرافی هادی کاظمی بازیگر مردمی ایران

تاریخ تولد: ۱۳ آبان ۱۳۵۵

محل تولد: تهران، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: از سال ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته بازیگری از دانشگاه آزاد

همسر: سمانه پاکدل، بازیگر

ادامه
معین زد بیوگرافی معین زد، خواننده و ترانه سرای ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۷۰

محل تولد: همدان

حرفه: خواننده 

سبک موسیقی: خواننده و ترانه سرا

شروع فعالیت: پاپ، رپ

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۹ خرداد
  نیمه نهایی یورو زیر ۱۷ سال
  لهستان - آلمان
  ۱۸:۰۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  آنکاراگوچو - گالاتاسرای
  ۲۰:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  فنرباغچه - آنتالیااسپور
  ۲۰:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  کاراگومروک - کایسری اسپور
  ۲۰:۳۰
 • نیمه نهایی یورو زیر ۱۷ سال
  اسپانیا - فرانسه
  ۲۱:۳۰
 • چهارشنبه ۱۰ خرداد
  جام حذفی ایران
  استقلال - پرسپولیس
  ۱۹:۴۵
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاتحاد - الطائی
  ۲۱:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  النصر - الفتح
  ۲۱:۳۰
 • لیگ اروپا
  سویا - آاس رم
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۱۱ خرداد
  پلی آف اردیویسه هلند (سهمیه لیگ کنفرانس اروپا)
  اوترخت - اسپارتا روتردام
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش