پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳
۱۹:۵۹ - ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۰۷۰۱
لیگ برتر و جام حذفی

بحران در اردوی استقلال؛ دومین ستاره آبی‌ها هم مصدوم شد | همراه اول دوباره بدقولی کرد❗️

آخرین اخبار استقلال,مصدومیت بازیکنان استقلال
مدافع میانی استقلال بخاطر مصدومیت تمرین امروز تیمش را ترک کرد و احتمالا در دربی غایب است.

به گزارش ورزش سه، ریکاردو ساپینتو در روزهای گذشته یکی از دغدغه‌های اصلی خود را روی بازی کردن کوین یامگا در دربی ۱۰۱ گذاشته بود؛ چراکه این ستاره فرانسوی خیال سرمربی تیمش را از سمت راست خط دفاعی راحت می‌کرد و علاوه بر آن، می‌توانست در فاز هجومی موثر باشد و در گلزنی تاثیرگذار ظاهر شود ولی علاوه بر او، یک بازیکن دیگر این تیم هم با مصدومیت مواجه شد.

در شرایطی که کوین یامگا در روزهای گذشته نتوانسته در تمرینات گروهی شرکت کند و بعید به نظر می‌رسد بتواند مقابل پرسپولیس به میدان برود، در تمرین امروز استقلال مشخص شد عارف غلامی هم احتمالا به فینال جام حذفی نمی‌رسد و دیگر غایب مهم آبی‌ها در دربی پیش رو خواهد بود.

عارف غلامی که در مسابقه مرحله نیمه نهایی جام حذفی مقابل نساجی مازندران نتوانست تا پایان در زمین بماند و بخاطر آسیب دیدگی در دقیقه ۸۵ از زمین بیرون رفت و خط دفاعی استقلال را در لحظات پایانی این دیدار دچار تغییر کرد، امروز هم نیمه کاره از تمرین آبی‌پوشان رفت تا ریکاردو ساپینتو را با چالش جدید و مشکل بزرگی مواجه کند.

این مدافع با تجربه استقلال بخاطر درد شدید در عضله زیر شکم در دیدار مقابل نساجی تعویض شد و پس از آن در تمرینات به سختی کار می‌کرد که امروز از شدت درد نتوانست تا پایان در کار گروهی بماند و از محل تمرین آبی‌ها رفت تا احتمالا یکی از غایبان این تیم در دیدار فینال مقابل پرسپولیس باشد.

غلامی در یک هفته اخیر از همین ناحیه احساس درد داشته و سعی کرد با گرفتن ام‌آر‌آی و انجام فیزیوتراپی خود را در شرایط بازی و تمرین حفظ کند، اما امروز آسیب دیدگی او جدی‌تر شد تا احتمال حضورش در دربی خیلی کم شود.

مصدومیت عارف غلامی به طور جدی و طولانی مدت نخواهد بود، اما او حداقل باید یک هفته استراحت کند و بخاطر درد شدید شرایط بازی برای او وجود ندارد تا بدین ترتیب ساپینتو علاوه بر کوین یامگا، امروز هم یک مدافع اصلی دیگرش را از دست بدهد.

همراه اول، آخرین تلاش‌های استقلال به در بسته خورد!

 آخرین امیدهای استقلال برای دریافت مبلغی از شرکت همراه اول به در بسته خورده و تمام جلسات و پیگیری‌ها بی‌نتیجه مانده است. 

آخرین اخبار استقلال,مصدومیت بازیکنان استقلال

چالش باشگاه استقلال و شرکت همراه اول مربوط به امروز و دیروز نیست. از ماه‌ها قبل و بعد از برکناری مصطفی آجورلو از مدیریت باشگاه استقلال این کشمکش ادامه داشته و حالا هم ادامه دارد. اگرچه استقلالی‌ها هفته گذشته با این شرکت اپراتور تلفن همراه تفاهم‌نامه جدیدی امضا کردند اما همچنان خبری از پرداخت پول به باشگاه آبی پوش پایتخت نیست.

**جزییات قرارداد استقلال و همراه اول چیست؟

قرارداد همکاری و اسپانسری همراه اول با باشگاه استقلال در اواخر آبان سال ۱۴۰۰ و حدود یکماه بعد از مدیرعاملی مصطفی آجورلو در این باشگاه به امضای طرفین رسید. قراردادی که یکساله و به مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان بود و در ازای حک شدن نام شرکت روی پیراهن استقلال،‌ این شرکت مبلغ مذکور را در قسط های متوالی پرداخت می‌کرد.

در شرایطی که مصطفی آجورلو در اواخر دوره مدیریتی خود به دنبال تمدیدقرارداد با همراه اول به مدت یک فصل دیگر بود، اما ناگهان او در تاریخ ۲۵ مهر ۱۴۰۱ از کار برکنار شد و این درحالی بود که قرارداد قبلی اواخر آبان ماه خاتمه پیدا می‌کرد.

جالب اینجا است که از قرارداد سال اول استقلال و همراه اول مبلغی در حدود ۱۲ میلیارد تومان باقی مانده بود که بعد از روی کار آمدن علی فتح‌الله‌زاده، اسپانسر آن را به مدیرعامل جدید پرداخت کرد.

**قرارداد تمدید نشد، نام اسپانسر روی پیراهن ماند!

بعد از برکناری آجورلو از مدیرعاملی استقلال، علی فتح‌الله‌زاده به عنوان جایگزین در یکی از اولین اقدامات خود برای تمدید قرارداد با همراه اول اقدام کرد. او جلسه‌ای را با مدیران این شرکت اپراتور تلفن همراه داشت اما در هیچ کدام از آنها توافق برای تمدید صورت نگرفت.

مساله مهم اما اینجا است با وجود اینکه قرارداد اسپانسر اواخر آبان ماه تمام شده و تمدیدی هم در کار نبود،‌ با دستور علی فتح‌الله زاده نام این شرکت روی پیراهن استقلال باقی ماند و تا همین چند هفته قبل هم همراه اول در قسمت جلوی پیراهن استقلال به ثبت می‌رسید!

فتح‌الله‌زاده با این کار قصد داشت به نوعی مدیران همراه اول را در عمل انجام شده قرار بدهد تا شاید در جلسات آینده ای که با آن‌ها برگزار می‌کند بتواند قرارداد جدید را به امضا برساند و پول دریافت کند. موضوعی که هیچ وقت به نتیجه نرسید و فتح‌الله‌زاده در نهایت بدون موفقیت در اجرای آن از سمتش کنار رفت!

**ادعای کریمی در بدو ورود: طلب ۱۶۰ میلیاردی

بعد از قطعی شدن سرپرستی حجت کریمی در باشگاه استقلال و حضور او روی صندلی علی فتح‌الله‌زاده، این مدیر در یکی از اولین مصاحبه‌های خود ادعا کرد که شرکت همراه اول ۱۶۰ میلیارد تومان به باشگاه استقلال بدهکار است! این در حالی بود که قرارداد شرکت با استقلال آبان ماه ۱۴۰۱ تمام شده بود و کریمی اوایل سال ۱۴۰۲ این صحبت را مطرح کرد. ظاهرا در آن زمان حجت کریمی که در زمان مدیریت آجورلو نیز عضو هیات مدیره باشگاه استقلال اطلاع دقیقی از جزییات اتفاقات نداشته است.

ماجرا از این قرار است که مصطفی آجورلو در روزهای آخر مدیریت خود در استقلال با مدیران شرکت همراه اول صحبت‌هایی را انجام داده بود تا قرارداد جدیدی برای سال دوم میان طرفین به امضا برسد. بر اساس کسب اطلاع خبرنگار ما آجورلو در جلسات برگزار شده مبلغ ۱۶۰ میلیارد تومان را برای تمدید پیشنهاد کرده و این در حالی است که نظر مدیران اسپانسر روی ۱۲۰ میلیارد تومان بوده است. در نهایت هم آجورلو برکنار شده و قراردادی روی کاغذ نیامده است.

۱۶۰ میلیاردی که کریمی درباره اش صحبت کرده بود نیز احتمالا همان مبلغی است که آجورلو قصد داشته وارد قرارداد با همراه اول شود اما در نهایت از کار برکنار شده و به نتیجه نرسیده است. خصوصا اینکه کریمی دیگر هیچ‌گاه حرف از طلب ۱۶۰ میلیارد تومانی از همراه اول نزد.

**ناگهان ماجرا گره خورد

ماجرای استقلال و همراه اول وقتی گره خورد که باشگاه استقلال در تعطیلات نوروز برای پرداخت طلب استراماچونی تا پایان ددلاین مربوط به تکمیل مدارک حرفه‌ای سازی(۱۱ فروردین) نیاز به پول داشت و از این شرکت درخواست کمک کرد. در آن مقطع فتح‌الله‌زاده که چند ماه بدون قرارداد نام همراه اول را روی پیراهن استقلال زده بود،‌ می‌خواست از این شرکت سریعا پول دریافت کند که البته توافقی حاصل نشد و پولی هم به باشگاه پرداخت نشد.

از طرفی بازیکنان استقلال در روز ۱۱ فروردین و قبل از مصاف با ذوب‌آهن به نشانه اعتراض دستان خود را روی نام اسپانسر بردند و این در حالی است که شاید بازیکنان نمی‌دانستند اسپانسر روی پیراهن قراردادی با باشگاه ندارد!

**ادامه مذاکرات توسط کریمی و حصول نتیجه

یکی از موضوعاتی که حجت کریمی از روزهای اول حضور در استقلال پیگیری کرد، امضای قرارداد جدید با همراه اول بود. او بعد از آنکه متوجه شد ادعای ۱۶۰ میلیاردی‌اش به واسطه صحبت‌های مدیران قبلی درست نبوده، با مدیران همراه اول جلسات متعددی داشت و در نهایت کار به جایی رسید که هفته گذشته دوطرف به توافق رسیدند و تفاهم نامه جدیدی را به امضا رساندند. تفاهم‌نامه ای که تاریخ آن از آبان ۱۴۰۲ تا آبان ۱۴۰۳ است و البته اطلاع دقیقی از مبلغ آن در دست نیست اما ظاهرا مبلغی بسیار پایین تر از ۱۶۰ میلیارد تومانی است که آجورلو قصد داشت در قرارداد بیاورد. کریمی بعد از این تفاهم در مصاحبه‌ای اعلام کرد که بر اساس وعده مدیران همراه اول تا روز یکشنبه (۷ خرداد) مبلغی به حساب باشگاه واریز می‌شود تا یک قسط دیگر از مطالبات اعضای تیم پرداخت شود.

**یکشنبه و دوشنبه گذشت و پول نیامد

در چنین شرایطی از صبح روز یکشنبه بازیکنان و مربیان استقلال که ماه‌ها است به جز چند پاداش بابت بردهای خود پولی بابت رقم قراردادهای خود دریافت نکرده‌اند، پیگیر واریز پول به حساب باشگاه از سمت همراه اول بودند. بازیکنان استقلال حتی تا آخرین دقایق وقت اداری و تعطیلی بانک‌ها در خصوص پیگیری هایی را از مدیران باشگاه انجام دادند اما در نهایت یکشنبه هم تمام شد و پولی به حساب استقلال نرفت. با اینکه امیدواری‌ها درباره واریز پول به حساب باشگاه تا پایان وقت اداری دوشنبه ادامه داشت، اما بازهم خبری از پر شدن حساب باشگاه استقلال نشد تا ناراحتی مدیریت استقلال را در پی داشته باشد.

**طعنه به اپراتور با یک بانک

با وجود اینکه از زمان پرداخت بدهی سنگین به استراماچونی توسط بانک شهر و در قالب یک وام چند هفته‌ای می‌گذرد ، مدیران استقلال ناگهان امروز تصمیم به تشکر از این شرکت روی رسانه رسمی خود گرفتند! ظهر روز دوشنبه با ادامه خالی ماندن حساب باشگاه استقلال، پست تشکر از مدیران بانک شهر و به خصوص احمدی مدیرعامل این بانک روی کانال رسمی باشگاه استقلال رفت که به نظر می‌رسد به نوعی طعنه به همراه اول نیز باشد.

**نه کریمی و نه همراه اول، کسی مقصر نیست

اصل ماجرای پیش آمده میان استقلال و همراه اول این است که نباید کار به اینجا می‌کشید! اگرچه مدیران استقلال با همراه اول تفاهماتی در هفته گذشته داشته‌اند تا مبلغی را دریافت کنند اما با توجه به اینکه یک بازی بیشتر تا پایان فصل جاری باقی نمانده دریافت پول از این شرکت سخت به نظر می‌رسد. از کل ماجرا اینطور به نظر می‌رسد که همراه اول اساسا از ابتدا موافق این قرارداد نبوده و کشاندن ماجرا به بازی اسپانسرینگ در مدیریت قبلی استقلال تلاشی عبث به حساب می‌آید.

حالا اما حسین قربانزاده رییس سازمان خصوصی سازی به عنوان یک سازمان واسطه تلاش‌هایی کرده تا اتفاق بزرگ رخ بدهد و مبلغی را به باشگاه استقلال کمک کند. البته طبیعی است وقتی یک بازی به پایان فصل باقی مانده شرکتی که با هیات مدیره و با مدیریتی گسترده اداره می‌شود، راضی به پرداخت پول به باشگاه استقلال نباشد، مگر اینکه اراده قوی‌تری واسطه شود و این شرکت را مجاب به این امر کند.

در کنار این مساله اما عدم واریز پول از سمت همراه اول به حساب باشگاه استقلال باعث شده تا مدیران باشگاه پیش اعضای کادرفنی و بازیکنان هم بدقول شوند و این مساله در فاصله کوتاه تا دربی پایتخت اصلا اتفاق خوبی برای این باشگاه نیست.

استقلالی‌ها عصر چهارشنبه در شرایطی حساس‌ترین بازی فصل خود را انجام می‌دهند که میزان دریافتی کادرفنی و بازیکنان بین ۴۷ تا ۵۵ درصد است و از آخرین پولی که به عنوان قسط قرارداد به آن‌ها پرداخت شد، بیش از ۵ ماه می‌گذرد! اگرچه بازیکنان استقلال مثل دیدارهای گذشته در دربی روز چهارشنبه نیز با تمام توان خود به میدان می‌روند اما بدون تردید اینکه چند روز قبل از دربی بازهم به آن‌ها وعده واریز پول داده شده و اجرا نشده شاید عواقبی مثل گلایه بازیکنان و کادرفنی بعد از پایان مسابقه با پرسپولیس از بی‌پولی‌های ادامه دار باشگاه را به همراه داشته باشد.

حالا مدیران استقلال در این برهه امیدوار هستند که حتی تا صبح چهارشنبه هم واریزی به باشگاه انجام شود تا آن‌ها بتوانند نهایتا ساعتی قبل از بازی با پرسپولیس به اعضای تیم پول پرداخت کنند اما اگر این اتفاق رخ ندهد، شاید شاهد واکنشی جدید از سوی حجت کریمی و همکارانش در استقلال باشیم.

 • 10
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنج شنبه ۲۸ تیر
  هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین - قطر
  ۱۱:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین تایپه - هنگ کنگ
  ۱۳:۱۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  ژاپن - عربستان
  ۱۵:۰۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  کره جنوبی - بحرین
  ۱۶:۴۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  عمان - ایران
  ۱۸:۳۰
 • دوستانه
  آژاکس - الوصل امارات
  ۲۰:۰۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  اردن - کویت
  ۲۰:۱۵
 • دوستانه
  گالاتاسرای - ترنچین
  ۲۱:۰۰
 • جمعه ۲۹ تیر
  سوپرلیگ آرژانتین
  آرژانتینوس جونیورز - اتلتیکو تیگره
  ۰۱:۱۵
 • لیگ تابستانی NBA
  ساکرامنتو کینگز - واشنگتن ویزاردز
  ۰۲:۴۰
 • لیگ تابستانی NBA
  کلیولند کاوالیرز - لس آنجلس لیکرز
  ۰۴:۴۰
 • لیگ تابستانی NBA
  هیوستون راکتس - مینه سوتا تیمبرولوز
  ۰۶:۴۰
 • دوستانه
  الهلال - وینر نشتات
  ۱۵:۳۰
 • لیگ برتر فوتسال
  فولاد زرند ایرانیان - فولاد هرمزگان
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر فوتسال
  سفیر گفتمان - پالایش نفت اصفهان
  ۱۶:۰۰
 • دوستانه
  آژاکس - المپیاکوس
  ۱۶:۳۰
 • شنبه ۳۰ تیر
  دوستانه
  کوئینز پارک - تاتنهام
  ۱۷:۳۰
 • دوستانه
  اسپارتاک ترناوا - استون ویلا
  ۱۷:۳۰
 • دوستانه
  منچستر یونایتد - گلاسکو رنجرز
  ۱۸:۳۰
 • دوستانه
  راپید وین - آث میلان
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر روسیه
  روستوف - زسکامسکو
  ۲۰:۳۰
ویژه سرپوش