سه شنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۳
۰۸:۰۰ - ۱۳ تير ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۴۱۱۹۳
لیگ برتر و جام حذفی

کانون هواداران استقلال منحل شد/ واکنش حجازی به حواشی تمرین استقلال

عذرخواهی معاون باشگاه استقلال از حواشی تمرین آبی‌ها/ واکنش نکونام به حضور آزمون در تمرینات استقلال

تیم استقلال,عذرخواهی معاون باشگاه استقلال از حواشی تمرین آبی‌ها
قائم باشگاه استقلال به شایعاتی که در حوزه نقل و انتقالات این تیم به گوش می‌رسد پاسخ داد.

به گزارش ایرنا، علی امیری قائم‌مقام باشگاه استقلال در یک گفت‌وگوی تلویزیونی درباره اتفاقات تلخ اولین تمرین استقلال، گفت:جمعیت زیادی به کمپ آمد و ازدحام سبب شد که نیروهای انتظامات نتوانند فضا را کنترل کنند. رخ دادن این اتفاقات روی سکوهای کمپ که اسم ناصر حجازی روی آن است تاسف عمیقی را به وجود آورد و باز هم از هواداران عذرخواهی می‌کنم و مسئولان انتظامی در حال بررسی هستند که این اتفاقات هیج جای دیگری تکرار نشود.

امیری با اشاره به اینکه در آرامش به دنبال بستن یک تیم قوی هستیم و در اتفاقات تمرین کسی از باشگاه دست نداشت، افزود: وقتی تمرین باز اعلام می‌شود، هر کسی حضور پیدا می‌کند و مسئولیتی متوجه باشگاه نیست و این افراد در فصل‌های گذشته هم در تمرینات حضور داشته‌اند.این افراد داخل رختکن نبودند اما با عملکرد ضعیف انتظامات وارد زمین شدند.برخورد با انتظامات انجام شد و در اولین اقدام کانون هواداران منحل شد و لیدرها تعلیق شدند.

قائم مقام باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: چرا باید مدیریت باشگاه از سکوها بترسد،در حالی که با شروع به کار حجت کریمی به عنوان سرپرست باشگاه، تیم از نظر مالی منضبط شده است و بدهی‌ها پرداخت و جواد نکونام به عنوان سرمربی معرفی شد، تنش در سکوها جای شک و شبهه دارد.

امیری درباره بنرهایی که برای او و سرپرست باشگاه در کمپ نصب شده بود و حاشیه‌ساز شد، گفت: در جریان این بنر نبودیم، یکی از بچه‌های کمپ ناصر حجازی این بنر را نصب کرده بود و با او برخورد شد. هر کسی که این بنر را پاره کرد، کار خوبی کرد و با وجود بزرگانی مانند منصور پورحیدری، ناصر حجازی و دیگر بزرگان، ما در این باشگاه محسوب نمی‌شویم.

وی درباره احوالپرسی سرپرست باشگاه با یکی از ارازل و اوباش حاضر در تمرین که درگیری با هواداران را کلید زد، خاطرنشان کرد: کریمی وی را نمی شناسد و مدیرعامل به هر حال چهره شناخته‌شده‌ای است و همه با وی سلام و علیک می‌کنند.

امیری در ادامه درباره تلاش‌های این تیم در فصل نقل و انتقالات هم تصریح کرد: با توجه با لیست نکونام با ۱۰ بازیکن در حال مذاکره هستیم. هواداران صبوری کنند و اگر اسم مطرح شود قیمت بازیکن بیشتر می‌شود و کار ما را خراب می‌کند اما هواداران مطمئن باشند که یک تیم خوب و قوی با بازیکنان ملی‌پوش خواهیم ساخت.

قائم‌مقام باشگاه استقلال با بیان اینکه نکونام لیست خروجی و مازاد به باشگاه نداده است، خاطرنشان کرد:با مرادمند تمدید کرده ایم، چون بقیه قرارداد داشتند در تمرینات حضور پیدا کردند.

وی در ادامه درباره استوری خداحافظی سیدحسین حسینی دروازه‌بان این تیم، گفت: سید حسین بازیکن بزرگی است و کاپیتان تیم است و هر زمان در لیست نکونام قرار بگیرد، با او مذاکره می‌شود.برداشت باشگاه از این استوری خداحافظی نبود.حسینی خودش گفت این استوری به معنی خداحافظی نبوده و این بازیکن برای باشگاه زحمت کشیده است.

امیری درباره ماندن یا نماندن مهدی قایدی برای فصل آینده، اظهار کرد:کریمی مشغول مذاکره با باشگاه اماراتی و خود قایدی است و تمام تلاشمان را می‌کنیم و اگر بحث مالی در سقف بگنجد انجام می‌دهیم. باشگاه اماراتی هنوز به ما عدد و رقم نداده است.

وی در ادامه با رد پرداخت ۶۰۰ هزار دلار به باشگاه سانتاکلارای پرتغال برای رضایتنامه محمد محبی، تصریح کرد :سانتاکلارا با توجه به اینکه سال گذشته بخشی از۲۴۰ هزار یورو پول رضایتنامه محبی به دلیل تحریم‌ها به حساب این باشگاه ننشست، با ابطال قرارداد، به دادگاه عالی ورزش شکایت کرده است. با این حال نماینده باشگاه استقلال در پرتغال در حال مذاکره با این باشگاه است.

قائم‌مقام باشگاه استقلال درباره ادعای پرسپولیسی‌ها که می‌گویند استقلال قبل از فسخ قرارداد با بیرانوند مذاکره کرده است، گفت: این را تکذیب می‌کنم، استقلال یک باشگاه حرفه‌ای است و همان طور که وکیل این دروازه‌‎بان اشاره کرد بعد از فسخ، کریمی با وی یک جلسه مفصل داشته و این مذاکرات فردا ادامه پیدا می‌کند.

امیری درباره شکایت پرسپولیس از استقلال به دلیل مذاکره با بیرانوند پیش از فسخ قرارداد، گفت:باشگاه پرسپولیس هر موضوعی را می‌تواند بگوید و بعد از فسخ با وکیل وی صحبت شده است و این حق هر باشگاهی است. ما کار غیرقانونی انجام ندادیم و بعد از فسخ مذاکره کردیم، اینکه فسخ قانونی بوده است یا نه، را ما دیگر تشخیص نمی‌دهیم.

وی در ادامه با بیان اینکه سرپرست باشگاه نظم و انضباط مالی خاصی را حاکم کرده است، خاطرنشان کرد: با توجه به سقف بودجه، نکونام از برخی بازیکنان خواسته است قراردادشان را پایین بیاورند. یکی از بازیکنان تعریف می‌کرد سال گذشته به قرارداد ۸ میلیاردی هم قبل از صحبت با مدیران وقت استقلال راضی بوده است اما وقتی پای مذاکره می‌رود،مسئول تیم به او گفته بود ۱۵ میلیارد خوب است؟ که این بازیکن گفته است با ۱۶ میلیارد امضا می‌کند.با توجه به بستن چنین قراردادهای به دنبال اصلاح آنها هستیم.خیلی از بازیکنان همراهی کردند و اگر این قراردادها اصلاح نشود استقلال با چالش عجیبی روبه‌رو می شود.

امیری در ادامه درباره وضعیت مدافع برزیلی این تیم هم افزود:سیلوا قراردادش را یک طرفه به واسطه طلبش فسخ کرده است اما در حال مذاکره برای بازگشت وی هستیم اما وکیل او درخواستی دارد که مورد قبول باشگاه نیست. قرارداد سیلوا برای فصل آینده ۵۰۰ هزار دلار است که وکیل درخواست افزایش آن به ۸۰۰ هزار دلار را دارد که مورد قبول کریمی و نکونام قرار نگرفت.

وی درباره سعید مهری هم گفت:او با مدیرعامل و سرمربی جلسه داشت و ظرف امروز و فردا به تمرین برمی‌گردد.

قائم مقام باشگاه استقلال در پایان درباره اینکه گفته می‌شود مهدی هاشمی‌نسب قرار است به کادر فنی اضافه شود، گفت: این در حوزه اختیارات سرمربی تیم است و کادر فنی هر درخواستی داشته باشد، باشگاه آن را اجابت می‌کند.

***

واکنش حجازی به حواشی تمرین استقلال

آتیلا حجازی، بازیکن سابق استقلال در گفت‌وگو با ایسنا، درباره حوادث اولین جلسه تمرین استقلال در کمپ زنده یاد حجازی اظهار کرد: اتفاقات روز پنج شنبه را همه دنیا دیده‌اند! حالا اگر من ناراحت هم شده باشم مگر چه اتفاقی می‌افتد؟ در باشگاهی که بی‌ دروپیکر باشد این چیزها طبیعی است.

این چیزها برای ما عجیب و غریب نیست

وی ادامه داد: افرادی را که در راس باشگاه هستند، ببینید! خودتان دیگر انتهای این داستان را بخوانید. البته خب همه چیز ما باید به همه چیزمان بیاید و دیدن این رفتارها و چنین صحنه‌هایی در حاشیه یک تمرین فوتبال دیگر برای ما موضوع عجیب و غریبی نیست.

حجازی درباره اینکه با توجه به حوادث و اتفاقاتی که در کمپ ناصرحجازی رقم خورد، نام پدرش باید از روی کمپ باشگاه استقلال برداشته شود یا خیر بیان کرد: قطعا باید نام این کمپ را تغییر بدهند. در کمپی که این اتفاق‌ها می افتد و این آدم‌ها به آنجا رفت و آمد دارند اصلا درست نیست نام ناصر حجازی روی آن گذاشته شود. یک زمانی این باشگاه ابهت و اقتدار داشت، اما هربار یکسری آدم کوچک وارد این باشگاه می‌شوند؛ نه فقط اینها، حتی گروه‌های قبل از این‌ها. این آدم‌ها آن‌قدر کوچک‌اند و در حد نام استقلال نیستند که برای عرضه و نشان دادن خودشان به کارها و برنامه‌های‌ مختلف متوسل می‌شوند. بنرها را دیدید؟ واقعا مسخره است! منصورپورحیدری بیش از ۴۰ سال در این باشگاه بود و از این کارها (نصب بنر) نکرد.

استقلال را کوچک و کوچک‌تر کرده‌اند

بازیکن سابق استقلال در ادامه گفت: متاسفانه این آدم‌ها و امثال این آدم‌ها که هربار به باشگاه آمده‌اند استقلال را کوچک و کوچک‌تر کرده‌اند و شان آن را پایین آورده‌اند. ما خانواده ناصر حجازی می‌خواهیم این تابلو و این نام از سردر چنین کمپی برداشته شود.

***

حضور سردار آزمون در استقلال ادامه‌دار شد!

سردار آزمون عصر روز گذشته برای دومین بار در تمرینات استقلال حضور فعالی داشت.

تیم استقلال,عذرخواهی معاون باشگاه استقلال از حواشی تمرین آبی‌ها

حضور در ایران و آغاز تمرینات برای فصل جدید سبب شده تا سردار آزمون چند روزی را در تمرین استقلال حضور پیدا کند. اتفاقی که روز گذشته رخ داد و در روزهای آینده و تا زمان بازگشت وی به آلمان ادامه خواهد داشت.

مهاجم بایرلورکوزن که هنوز وضعیتش برای فصل بعد نامشخص است، از آغاز تمرینات استقلال در کمپ مرحوم ناصر حجازی نهایت استفاده را برده و پس از اینکه روز گذشته باعث سورپرایز هواداران این تیم شد، امروز نیز با بازیکنان این تیم مشغول انجام تمرینات شد.

تیم استقلال,عذرخواهی معاون باشگاه استقلال از حواشی تمرین آبی‌ها

گفته می‌شود که آزمون حداقل یک هفته دیگر مهمان تمرین استقلال است و تا زمانی که در ایران حضور دارد، زیر نظر جواد نکونام برای آغاز فصل جدید تمرینات خود را برگزار می‌کند تا از لحاظ بدنی در وضعیت ایده‌آلی قرار بگیرد.

ستقلال از چهار روز پیش و زیر نظر نکونام تمرینات خود را در دو نوبت برگزار می‌کند که آبی‌ها صبح‌ها مشغول انجام تمرینات بدنسازی می‌شوند و عصر نیز روی چمن و در کمپ حجازی تمرینات خود را برگزار می‌کنند که آزمون نیز در این جلسات، آبی‌ها را همراهی می‌کند.

این در شرایطی است که وضعیت سردار برای فصل بعد نامشخص است و بسیاری از رسانه‌ها اعلام کرده‌اند وی بایرلورکوزن را ترک خواهد کرد و راهی تیم دیگری می‌شود. با وجود اینکه چند باشگاه به دنبال جذب مهاجم لورکوزن هستند اما وضعیت او هنوز نامشخص است.

از زمان حضور آزمون در تمرینات استقلال، هواداران این تیم برای زمان بازگشت وی به فوتبال ایران برنامه‌ریزی کرده‌اند و علاقه‌مند هستند که با بازگشت وی به کشور در سال‌های آینده، سردار لباس آبی را بر تن کند.

واکنش نکونام به حضور آزمون در استقلال

در شرایطی که گفته می‌شود تا زمان حضور آزمون در ایران او در تمرینات استقلال حضور پیدا می‌کند، جواد نکونام نیز با انتشار یک استوری در صفحه شخصی خود، از این بازیکن تشکر کرد.

در این استوری، نکونام تصویری از خودش و سردار آزمون را به اشتراک گذاشته و بابت حضور او در استقلال، از این بازیکن تشکر کرده است.

تیم استقلال,عذرخواهی معاون باشگاه استقلال از حواشی تمرین آبی‌ها

در ادامه نیز سردار آزمون با بازنشر استوری نکونام نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و خطاب به سرمربی استقلال نوشت: بدون شک بهترینی ۶ معروف

تیم استقلال,عذرخواهی معاون باشگاه استقلال از حواشی تمرین آبی‌ها

 • 13
 • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۵ تیر
  جام ملت های اروپا
  فرانسه - لهستان
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  هلند - اتریش
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  دانمارک - صربستان
  ۲۲:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  انگلیس - اسلوونی
  ۲۲:۳۰
 • چهارشنبه ۶ تیر
  کوپا آمریکا
  پرو - کانادا
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  شیلی - آرژانتین
  ۰۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسلواکی - رومانی
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اوکراین - بلژیک
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  گرجستان - پرتغال
  ۲۲:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  جمهوری چک - ترکیه
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۷ تیر
  کوپا آمریکا
  اکوادور - جامائیکا
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  ونزوئلا - مکزیک
  ۰۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ژاپن - کانادا
  ۱۸:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  لهستان - برزیل
  ۲۱:۳۰
 • جمعه ۸ تیر
  کوپا آمریکا
  پاناما - آمریکا
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  اروگوئه - بولیوی
  ۰۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ایتالیا - فرانسه
  ۱۸:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  اسلوونی - آرژانتین
  ۲۱:۳۰
ویژه سرپوش