سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
۰۱:۳۸ - ۰۲ مرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۴۲۵۵۳
لیگ برتر و جام حذفی

حسینی: هواداران به فصل آینده امیدی نداشته باشند/ مطهری: پدر من هم می‌تواند مدیرعامل شود

گلایه و انتقادات بازیکنان استقلال از شرایط باشگاه/ روزبه چشمی: می‌خواهند یک تیم معمولی باشیم

روزبه چشمی,گلایه و انتقادات بازیکنان استقلال از شرایط باشگاه
روزبه چشمی در پایان دیدار دوستانه با آلومینیوم، به شدت نسبت به وضعیت کنونی استقلال اعتراض کرد.

به گزارش ورزش سه، استقلال در یک دیدار دوستانه برابر آلومینیوم به تساوی یک – یک رضایت داد. روزبه چشمی در پایان این بازی گفت: اگر بخواهم از اوضاع و احوال باشگاه بگویم، همانجایی هستیم که هفت ماه قبل بودیم. یعنی جابجا شدند ولی اتفاق مثبتی برای ما رخ نداده است. من نمی‌دانم که این بازیکنان چگونه باید برادریشان را ثابت کنند.

او در مورد اینکه برخی از بازیکنان مبلغ قراردادشان را کم کرده‌اند، گفت: بحث کاهش قراردادها نیست. بحث این است بقیه تیم‌ها همگی تسویه کرده‌اند. یعنی هیچ کسی نمی‌تواند بگوید طلب دارد و حتی برخی‌ها پیش پرداخت فصل جدید را نیز گرفته‌اند. بعد بازیکنان ما از سال پیش هنوز طلب داشته باشند؟ اگر پول نیست، چطوری برای همه باشگاه‌ها هست و فقط برای استقلال نیست؟

وی اظهار داشت: من یکدبار گفته.ام، برای بازیکن گرفتن ما هزار مشکل است و می‌گویند از یک مبلغی بیشتر نمی‌توانیم بپردازیم. برای بازیکن خارجی گفتند بیشتر از این مبلغ نمی توانیم پرداخت کنیم ولی بازیکن ایرانی با بیشتر از آن مبلغ در کشور خودمان جابجا می‌شود. چند سال پیش در یک مصاحبه‌ای گفتم دارند استقلال را به یک تیم معمولی تبدیل می‌کنند. آن زمان فکرش را نمی.کردم اتفاقات بدتری نسبت به آن دوره رخ دهد ولی اکنون می‌بینم اتفاقات بدتری می‌تواند برای استقلال رخ دهد.

بازیکن استقلال اظهار داشت: اگر بازیکنان امید نباشند، اصلا نمی.توانیم تمرین کنیم. یعنی بازیکنان کافی برای تمرین کردن نداریم. در هر جلسه، هشت تا ۱۰ بازیکن از تیم امید می‌آیند و کمک می‌کنند تا تمرین کنیم. ما اکنون چهار دروازه‌بان داریم. من امروز مصدوم بودم و بازی نکردم.

چشمی ادامه داد: حدود ۱۵ روز پیش جلسه ‌ی را با آقای خطیر برگزار کردیم. ایشان تازه آمده بودند و گفتند به زمان نیاز دارند. یک فرصت ۲ هفته‌ای از ما خواستند. خود من فکر نمی‌کردم بازیکنان این را قبول کنند چون ۶، ۷ ماه است پول نگرفته‌اند. باز هم بازیکنان برادریشان را ثابت کردند و ۲ هفته منتظر ماندند ولی هنوز اتفاقی رخ نداده است.

او در مورد اینکه دریافتی اعضای تیم چند درصد بوده است، اظهار داشت: اصلا پولی نگرفته‌ایم. آخرین دریافتی ما برای سال قبل است. برخی‌ها زیر ۵۰ درصد دریافت کرده‌اند و برخی نیز تا ۶۰ درصد گرفته‌اند. ما اکنون دنبال این هستیم که پولمان از سال قبل را به ۷۰ تا ۸۰ درصد برسانند. ۱۰ روز دیگر مسابقات شروع می.شود! یعنی بچه‌های ما هنوز درگیر سال قبل هستند. هیچ باشگاهی پیدا نمی‌کنید بازیکنان مبالغی را با این درصدها طلب داشته باشند. حالا زمانی ۱۰ تا ۲۰ درصد از قراردادها می‌ماند. ولی اینکه بازیکنی ۴۰ درصد گرفته باشد، بازیکن دیگری ۵۰ تا ۵۵ درصد دریافتی داشته باشد و نزدیک به ۵۰ تا ۷۰ درصد طلبکار باشد و هیچ اتفاقی هم نیفتد، مگر می‌شود؟ یک قدم مثبت برای تیم بردارید.

وی در مورد اینکه تلاش برای جذب بیرانوند در باشگاه آشفتگی ایجاد کرد، اظهار داشت: آن زمان اتفاقاتی در باشگاه رخ داد و قراردادی که امضا نشد. بحث من این است چگونه می‌شود بازیکنانی که از سال قبل در این تیم مانده‌اند، چه کار بدی کرده‌اند که حقشان را تا الآن نگرفته‌اند؟ دیگر می‌بینید که بازیکنان مصاحبه نمی‌کنند و حوصله حرف زدن ندارند. هر مدیرعاملی تا ۲ ماه از بازیکنان وقت خواستند. زمانیکه آن زمان تمام شد، فرد جدیدی می‌آمد. الآن به ۶ ماه رسیده‌ایم.

چشمی ادامه داد: این اتفاق عجیب است. توقع هوادار از استقلال کم نمی‌شود. این استقلال باید همیشه مدعی باشد و برای قهرمانی بسته شود. شما نمی‌توانید بگویید چون بازیکن نداریم، چهارم یا پنجم شویم. هواداران همیشه توقع دارند. بازی‌ها شروع شود، چه کسی می‌ماند؟ مربی، کادرفنی و بازیکنان می‌مانند. باخت باشد، فشار روی بازیکنان و مربیان است. هر اتفاقی که بیفتد، دوم بشی، سوم بشی و قهرمان نشوی، فشار روی ماست! اینکه الآن اینگونه تنها باشیم و هیچ قدم مثبتی برداشته نشود...

بازیکن استقلال خاطرنشان کرد: آقا جواد آمده‌اند و فکر نمی‌کردند شرایط اینقدر سخت باشد. بخدا بازیکنان سنگ تمام گذاشته اند. تیم هایی داشته‌ایم تمرینات این فصلشان را شروع نکرده اند تا پول بگیرند و تسویه شوند. بازیکنان ما یک ماه است سر تمرین می آیند. الآن یک ماه گذشته و یک درصد حقوق اضافه نگرفته اند. هیچ قدم مثبتی برای باشگاه ما برداشته نمی شود. نه در طلب هایی که باید پرداخت می شده، نه در بازیکن گرفتن و...

وی اضافه کرد: ما ۱۰، ۱۲ بازیکن از سال قبل مانده ایم، باید وایسیم با مربی و بازیکنان امید کار کنیم و ۱۰ روز دیگر بازی داریم. استقلال چه زمانی این وضعیت را داشته است؟ اگر می‌خواهید با این شرایط توقع هوادار را کم کنید، در استقلال باید برای قهرمانی بجنگید چه بازیکن ۲۰سالش باشد چه ۳۰ سال. توقع بازیکن و هوادار و مربی کم نمی‌شود و این تیم باید برای قهرمانی بسته شود.

او ادامه داد: یک بازیکن، چند روز با من در تماس بوده و گفته دوست دارد بیاید ولی کارش اتفاق نمی‌افتد. یکی از بازیکنانی بود که خارج از کشور بود. بازیکن ایرانی داخل ایران با این مبلغ جا به جا می‌شود. تیم‌های دیگر واقعا ۱۵ میلیارد قرارداد می‌بندند. ما بازیکنان خودمان را نتوانستیم نگه داریم. تیمی که قهرمان نشده علاوه بر حفظ تیم باید تقویت هم بشود. ما تقویت نشدیم و تیم سال پیش‌مان را هم حفظ نکردیم. در لیگ هوادار فقط مربی و بازیکن را می‌بیند.

وی گفت: آقایان در این چندماه جوری راجع به بدهی باشگاه استقلال صحبت کردند که انگار بقیه رئال مادرید و بارسلونا هستند و هیچکس جز استقلال بدهی ندارد. آخر این همه جستجو در باشگاه چه بود و چه اتفاقی افتاد؟ چه مشکلی از باشگاه استقلال حل شد؟

بازیکن استقلال توضیح داد: یک گروهی بودند که باعث شده کار به اینجا بکشد. نفرات در هر پستی رفتند و آمدند اما قدمی برای باشگاه استقلال برداشته نشده است. ما جایی بودیم که هفت ماه پیش بودیم. اردو نرفتیم و بازیکن نتوانستند بگیرند و بازیکنان خودمان هم حفظ نکردند. چه کار می‌توانستند بکنند که این تیم به یک تیم معمولی تبدیل شود و نتیجه نگیرد.

چشمی خاطرنشان کرد: ما فصل بدنسازی را بدون مربی بدنساز جلو رفتیم. مربی بدنساز یک هفته دیگر بیاید به چه درد ما می‌خورد؟ انقدر مشکل زیاد است که این را یادم رفته بود. هیچ قدم مثبتی برداشته نشده و هیچکس هم نمی‌تواند از بازیکنان گله کند. بازیکنانی که از سال پیش اینجا بودند به همه مدیرانی که آمدند برادری‌شان را ثابت کردند ولی هیچ نکته مثبتی ندیدند.

روزبه در پایان گفت: در مورد قراردادهایی که بیرون می‌آید باید بگویم این کار کاملا غیر حرفه‌ای است. اگر قرار باشد قراردادی که من بستم بیرون بیاید خودم آن را روی پیج اینستا می‌گذارم و به خبرگزاری‌ها می‌دهم ولی اینکه قرارداد را بیرون بدهید و بازیکن را مقابل هواداران قرار بدهید قدیمی شده است. الان هواداران انقدر باهوشند که بدانند چه کسی مقصر است. اینکه بخواهی مردم را فریب بدهی برای چندسال پیش بود. خودشان می‌دانند کجای کار می‌لنگد و آن کسی که نمی‌خواهد کاری برای باشگاه انجام دهد چه کسی است. با این شرایط می‌خواهند استقلال را به تیم معمولی تبدیل کنند و این را باید هواداران بدانند.

***

حرف‌های تند مطهری علیه همه مدیران استقلال!

ارسلان مطهری با اظهاراتی بسیار تند و کم سابقه، مدیران استقلال را متهم به عملکرد ضعیف کرد.

روزبه چشمی,گلایه و انتقادات بازیکنان استقلال از شرایط باشگاه

ارسلان مطهری پس از تساوی مقابل آلومینیوم اراک در گفتگو با خبرنگاران راجع به وضعیت مدیریتی باشگاه گفت: از کجا شروع کنیم؟ من هیچ‌جاشو دوست ندارم.

او با اشاره به طلب بازیکنان از باشگاه اظهار داشت: مشکل استقلال این است که یک مدیرعامل فلان‌قدر پول می‌آورد، یک مدیرعامل دیگر می‌آید و به او می‌گویند ۳۰۰ میلیارد تومان در حساب است. اگر ۳۰۰ میلیارد در حساب باشد که به شما نمی‌گویند بیایید! یک مدیرعامل دیگر می‌آید می‌گوید من دنبال اسم و رسم نیستم آمدم مشکلات را حل کنم در صورتی که خودش در هیئت‌مدیره قبلی بوده. یک مدیرعامل دیگر می‌آید می‌گوید اتفاقاتی در حال رخ دادن است. این حرف‌ها را ما یک سال و سه ماه است که داریم می‌شنویم.

وی افزود: ما نمی‌دانیم باید به چه کسی اعتماد کنیم و به کسی نمی‌توانیم اعتماد کنیم. یکی می‌آید می‌گوید مدیرعامل قبلی بدهی بالا آورده. اوکی شما که می‌دانید بدهی به بار آمده، برای چی آمدید؟ خیلی دوست دارم بدانم که... بگذارید اینطور بگویم؛ هیچکس و هیچ نهاد و هیچ مسئول و هیچ شخصی به فکر استقلال نیست. بفرمایید، سوال بپرسید.

مطهری در پاسخ به این سوال که بازیکنان از فصل گذشته طلب دارند و این فصل هم دریافتی نداشته‌اند و آیا ممکن است اعتصاب کنند؟ گفت: در مورد خودم که دوست ندارم صحبت کنم و من تاوان چیزی را می‌دهم که دوستش دارم. مشکل اصلی استقلال، ثبات مدیریتی است، ثبات مدیریتی که بداند وقتی آمده چرا آمده؟ بداند قبلا چه اتفاقاتی افتاده؟ بداند اینجا استقلال است... هرکسی می‌آید می‌گوید یک هفته و دو هفته... یک بار با مدیرعاملی نشستیم صحبت کردیم، گفت فردا می‌روم بانک و پول در حسابتان است، در حالی که فردا جمعه بود!

مهاجم استقلال ادامه داد: الان تمام بازیکنان فقط به خاطر دوست داشتن استقلال است که سر تمرین می‌آیند. ما هیچی نداریم، هیچی. نمی‌دانم باید در مورد چه چیزی صحبت کنم.

ارسلان راهکار خود را اینطور توضیح داد: اصلا در مورد لیگ صحبت کردن، خوب نیست. پارسال به ما خوب ندادند و با آن شرایط، عملکرد ما کمتر از قهرمانی نبود. خیلی اوضاع خیطه، از فراتر از فکر شما خیطه! هرکسی هم می‌آید می‌گوید من به فکر استقلالم و برای استقلال آمدم. بابای من هم اینطوری می‌تواند مدیرعامل شود. هی می‌گویند دکتر فلانی، دکتر فلانی، من هم با دیپلم می‌توانم مدیرعامل شوم.

او راجع به نظر روزبه چشمی که گفته بود می‌خواهند استقلال را تیم معمولی کنند، گفت: این خیلی واضح است و نیاز به گفتن ندارد. همه کار دارید با این تیم می‌کنید، بازیکن نمی‌گیرید و زمین تمرین افتضاح است. روی کمپ اسم ناصر حجازی را گرفتید، آمدید درست کردید و نصفش معلوم نیست چیست. یک چمن ریختید و یک سالن جلسه و رختکن ساختید. این همه هزینه کردید، چه کسی این پول را خورده؟

مطهری در مورد پاسخگوشدن نهادها اظهار داشت: استقلال زیر نظر کیست؟ وزارت اقتصاد؟ این‌ها همه اسم است، این تیم برود زیر نظر این نهاد، آن یکی زیر این نهاد. آخر خودتان هم نمی‌دانید چه می‌کنید. شاید این وسط افراد یا نهادهایی هستند که نمی‌گذارند شما کار کنید یا نمی‌دانید چه کار می‌کنید. مگر می‌شود این همه بی‌مسئولیتی؟ اصلا نمی‌دانم از کجا شروع کنم و ما فقط تمرین می‌کنیم و می‌رویم.

او درباره غیبت مربی بدنساز گفت: مربی بدنساز ما اصلا نیامده. اولین کسی که می‌آید باید مربی بدنساز باشد. به درد خوردن یا نخوردن را سرمربی می‌گوید. سرمربی وقتی آمده از مدیرعامل انتظار دارد. همه می‌آیند قول بدهند و می‌گویند مدیران قبلی بدهی به بار آوردند. بابا ما می‌دانیم مدیران قبلی بدهی بار آوردند، برنامه شما چیست؟ خب بگو... چهار مدیرعامل عوض شده و پنجمی می‌آید، باید بگوید چه کار می‌خواهد بکند. به والله من هم می‌توانم اینطور کار کنم. من نمی‌گویم کسی بُرده یا خورده، چون من فقط یک بار مدیرعامل را دیدم. تمام توانتان را گذاشتید که تمام توانمان را بگیرید، هیچ نهادی پاسخگو نیست و ما ماندیم و سرمربی و کادرش و هواداران. ما باید به هوادار پاسخگو باشیم و حس هوادار را می‌دانیم.

***

حسینی: ما به جای زیر میز، روی میز پول گرفتیم/ هواداران به فصل بعد امیدوار نباشند

سید حسینی حسینی می‌گوید هواداران با این وضعیت نباید به فصل آینده استقلال امیدوار باشند. سید حسینی حسینی می‌گوید هواداران با این وضعیت نباید به فصل آینده استقلال امیدوار باشند.

روزبه چشمی,گلایه و انتقادات بازیکنان استقلال از شرایط باشگاه

سید حسین حسینی، کاپیتان استقلال پس از بازی دوستانه با آلومینیوم از مشکلات تیمش گفت. او در ابتدا راجع به بازی گفت: یک بازی خیلی خوبی داشتیم، در فصل بدنسازی بازی یک مقدار مشکل است و به نظرم نتیجه مهم نیست و امیدوارم به مرز آمادگی برای هفته اول برسیم.

او در مورد ارزیابی‌اش از عملکرد خالدآبادی، گلر جدید آبی‌ها گفت: خداراشکر همه کنار هم تلاش می‌کنیم که بتوانیم موفق باشیم. انشاالله هر اتفاقی میفتد برای استقلال خیر باشد.

کاپیتان استقلال راجع به اینکه گفته می‌شد قراردادش سفید امضا شده، توضیح داد: شما زیاد به آن توجه نکنید. من خواسته‌ای نداشتم و از آن رقم مورد نظر خیلی کمتر بسته شد.

حسینی راجع به مشکلات تیمش بیان کرد: من اینجا هستم که در مورد مشکلات مالی استقلال صحبت کنم. این تیم رها شده و رقبای ما بهترین تیم را بستند و اردو رفتند ولی ما حتی نمی‌توانیم اردوی داخلی هم برویم. چندماه گذشته اینطوری بوده و ۷ ماه خودمان بودیم و کادر فنی. آخرش نتیجه نگرفتیم و خود بازیکنان مقصر شدند در صورتی که مدیریت ضعیفی داشتیم. انگار هیچکس نمی‌خواهد این تیم موفق باشد. اگر می‌خواهند ورود کنند الان وقتش است.

او در مورد فصل آینده گفت: نمی‌خواهم هوادار را ناامید کنم اما به فصل جدید نباید خیلی امیدوار باشیم. دلمان برای آقای نکونام می‌سوزد. فشارهای زیادی روی ایشان است ولی شرایط خوبی برایش رقم نزدند. امیدوارم همه چیز عادلانه باشد.

او در مورد خواسته دقیق بازیکنان و قراردادهای بالای فصل گذشته این تیم گفت: خواسته ما الان پول است. شما می‌توانید بیاورید؟! هرکس بیاورد ما نوکرش هم هستیم! همه باشگاه‌ها قراردادشان پارسال بالا بود و یکسری زیرمیزی گرفتند و ما روی میز گرفتیم اینجوری شد.

***

غلامپور: انشالله لیگ بعدی دریافتی خواهیم داشت/ وضعیت استقلال فاجعه است

بهزاد غلامپور وضعیت حال حاضر استقلال را فاجعه قلمداد کرد.

روزبه چشمی,گلایه و انتقادات بازیکنان استقلال از شرایط باشگاه

بهزاد غلامپور، مربی گلرهای استقلال پس از بازی دوستانه با آلومینیوم در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: بازی خوبی بود، چون در بدنسازی هستیم بچه‌ها شرایط ایده آل را فعلا ندارند ولی در مجموع وضع خیلی بدتر از این می‌شود و فاجعه است و این را در این چندین سال در استقلال ندیده‌ام. ما از بازی‌های پارسال تا الان دریافتی به آن صورت نداشتیم. از فاجعه بالاتر چیزی نداریم.

او در مورد اینکه قرار بود امروز دریافتی داشته باشند، گفت: خودتان می‌گویید انجام نشده. انشاالله لیگ بعدی همه این‌ها انجام می‌شود. تا حالا دو هفته این اتفاق نیفتاده است.

او ادامه داد: آقای نکونام ریسک بزرگی کرده که این تیم را بدون پول و بازیکن گرفته است و به نظرم با آبرویش بازی می‌کند. با این حال تا آخرش ایستاده ولی همه باید به او کمک کنند.  

غلامپور در مورد اینکه در فصل جدید ۴ گلر این تیم می‌مانند یا نه به یک کلمه بسنده کرد: انشاالله.

 • 12
 • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۱۱ آذر
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  فنیکس سانز - دنور ناگتس
  ۰۶:۳۰
 • جام جهانی نوجوانان
  نوجوانان آلمان - نوجوانان فرانسه
  ۱۵:۳۰
 • چمپیونشیپ انگلیس
  وست برومویچ - لسترسیتی
  ۱۶:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  خیرونا - والنسیا
  ۱۶:۳۰
 • بوندسلیگا آلمان
  بایرن مونیخ - یونیون برلین
  ۱۸:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  آرسنال - ولورهمپتون
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  برنتفورد - لوتون
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  برنلی - شفیلد یونایتد
  ۱۸:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاخدود - الاتفاق
  ۱۸:۳۰
 • لیگ یک فرانسه
  لانس - لیون
  ۱۹:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  پندیک اسپور - گالاتاسرای
  ۱۹:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  لاتزیو - کالیاری
  ۲۰:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  رئال مادرید - گرانادا
  ۲۱:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  ناتینگهام فارست - اورتون
  ۲۱:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  اشتوتگارت - وردربرمن
  ۲۱:۰۰
 • لیگ برتر پرتغال
  فامالیسائو - پورتو
  ۲۱:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الشباب - التعاون
  ۲۱:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  آث میلان - فروزینونه
  ۲۳:۱۵
 • لیگ برتر انگلیس
  نیوکسل - منچستریونایتد
  ۲۳:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  اوساسونا - رئال سوسیداد
  ۲۳:۳۰
 • یکشنبه ۱۲ آذر
  اردیویسه هلند
  فاینورد - آیندهوون
  ۱۴:۴۵
 • لیگ یک فرانسه
  لو آور - پاری سن ژرمن
  ۱۵:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  چلسی - برایتون
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  لیورپول - فولام
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  منچسترسیتی - تاتنهام
  ۲۰:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  بایرلورکوزن - دورتموند
  ۲۰:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  ناپولی - اینتر
  ۲۳:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  بارسلونا - اتلتیکومادرید
  ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش