چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳
۰۷:۲۳ - ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۱۱۱۴۹۰
لیگ برتر و جام حذفی

دوست من ماشاریپوف را آورد/ سعید مهری بدون اجازه من رفت

نکونام: در استقلال دشمن دارم/ مدیریت می‌خواهد زمین بخورم

جواد نکونام,سرمربی استقلال تهران
جواد نکونام روی آنتن زنده برنامه فوتبال برتر، یک بار دیگر بابت عدم جذب بازیکنان مورد نظرش، به شدت از مدیریت باشگاه انتقاد کرد.

به گزارش ورزش سه، جواد نکونام مهمان تلفنی برنامه فوتبال برتر بود. او درخصوص مسائل مختلف و مشکلات استقلال و عدم جذب بازیکنان مورد نیازش به صحبت پرداخت که مشروح آن را در زیر می‌خوانیم:

* تیم ملی لیاقت قهرمانی را داشت

به بازیکنان و کادرفنی تیم ملی خسته نباشید می‌گویم که زحمت کشیدند، بخصوص دیدار برابر ژاپن که باعث خوشحالی مردم شدند. با توجه به کیفیت تیم ما، لیاقت قهرمانی را داشت. ولی به هر حال باید به آینده نگاه کنیم تا به موفقیت برسیم. شاید در مرحله گروهی کیفیت تیم‌ها پایین‌تر بود ولی هر چقدر جلوتر می‌رفتیم، اوضاع بهتر می‌شد. تیم ملی هم می‌دانست از بازی‌ها چه می‌خواهد، ولی در جاهایی نتوانست شرایط مناسب را مقابل برخی از حریفان ایجاد کند. ولی به هر حال به همه آنها خسته نباشید می‌گویم. زندگی و فوتبال ادامه دارد و باید نگاهمان به جام جهانی و المپیک باشد.

* باید برای جام ملت‌های بعدی برنامه‌ریزی کنیم

کسی فکر نمی‌کرد که کره جنوبی، ژاپن، استرالیا و ایران بین چهار تیم نباشند. شرایطی پیش آمد که تصور می‌شد برنده دیدار ایران و ژاپن قهرمان شود. پس از پیروزی ایران، همه بازی خوب تیم ملی را تحسین کردند. واقعا تیم نسبت به تاکتیکی که برای آن بازی در نظر گرفته بودند، خوب کار کرد. وقتی تیمی مانند اردن به فینال می رسد و با توجه به کیفیت بازیکنان، توقع مردم بالا می رود. ما بازیکنان خوبی داریم بخصوص در خط حمله که می‌توان گفت بهترین‌های آسیا را داریم. به هر حال روز فوتبالی و اتفاقات فوتبالی و روز بد بازیکن سبب می‌شود که شما در یک تورنمنت، از جام کنار بروی. باید برنامه‌ریزی ما بلندمدت باشد و بدانیم چه هدفی داریم. ببینید هدف ما جام جهانی نیست چون مدعی نیستیم و هدفمان کسب تجربه برای جام ملت‌هاست. بهتر است برای موفقیت در جام ملت‌های بعدی برنامه‌ریزی کنیم.

* دو بازیکن را از دست دادیم و دو بازیکن گرفتیم

در تعطیلات، تمریناتمان را شروع کردیم. با این تفاوت که دو بازیکن ما در اردوی تیم ملی بودند. تعداد نفرات ما در تمرینات و بازی‌های دوستانه کم بود. حتی بازی‌هایی که برگزار کردیم با زمان کمتری بود تا بازیکنانمان مصدوم نشوند. ما لیست را به مدیریت تحویل دادیم و نقل و انتقالات را شروع کردیم و تا اینجا پیش رفتیم که سیلوا و ماشاریپوف را جذب کردیم ولی متأسفانه سعید مهری و کوین یامگا را از دست دادیم ولی به جذب بازیکن نیاز داشتیم و داریم. منتظریم ببینیم چه اتفاقی رخ می‌دهد.

* رئیس هیئت مدیره با آن بیانیه مخالف بود

مسئولیت این باشگاه با این همه افتخار و پیشکسوتان بزرگ، در اختیار من است که خوشحال می‌شوم افتخاری کسب کنم در غیر اینصورت حداقل امانتدار خوبی باشم. بیانیه‌ای که (پس از لغو اردوی امارات) منتشر شد نشان می‌دهد که من آنجا دشمن دارم. دشمنان منتظر اتفاقات هستند. زمانی که با آقای افضلی رئیس هیئت مدیره صحبت کردم، ایشان کاملا با آن بیانیه مخالف بودند و بدون اجازه ایشان منتشر شده بود و آقای افضلی از این موضوع ناراحت بودند.

* بارها گفتم اگر بازیکنی جذب نشود، به اردو نمی‌رویم

من تا روز آخر گفتم اگر دو بازیکن هم بگیریم به اردو می‌رویم، ولی وقتی بازیکنی گرفته نشد، طبیعی است. من هم در کنفرانس، هم تلفنی و هم حضوری گفتم اگر بازیکنی جذب نشود، به اردو نمی‌رویم. چون من با چهارده، پانزده بازیکن به اردو نمی‌روم. حتی در دوران بدنسازی با هفده، هجده بازیکن هم نمی‌شود به اردو رفت چون بازیکن نهایتا حدود ۵۰ دقیقه بتواند بازی کند. اگر پنج نفر را تعویض کنم، پنج نفر دیگر باید ۹۰ دقیقه بازی کنند و قطعا باعث مصدومیت آنها می‌شود و تیم ضربه می‌خورد.

* مدیر باشگاه گفت دو بازیکن ستاره باید جذب کنیم

من لیست اول و دوم را دادم که عین واقعیت بود و باید انجام می‌شد. شما ببینید الآن صیادمنش کجا رفت؟ ما حتی با او مذاکره نکردیم. پدرش مصاحبه کرد و این را گفت. سعید عزت اللهی چطور؟ اگر می‌تواند جدا شود چرا نمی‌تواند پیش ما بیاید؟ حداقل مذاکره کنید. شاید اصلا دوست نداشته باشد بیاید، ولی مذاکره کنید. بازیکنانی که من اعلام کردم، چیزی بود که مدیر باشگاه به من زنگ زد و خودش گفت ما به دو ستاره نیاز داریم. اسم بازیکنان را نمی‌آورم. گفتند با ایکس و ایگرگ صحبت کنید. گفتم برای این بازیکنان پول هست؟ گفتند بله. خب من هم نسبت به آنها لیست دادم و گفتم از بین آنها دو نفر را بگیریم و حتی یک نفر را جذب کنیم کافی است. نگفتم که ۶ تا لژیونر می خواهم. یک زمانی بازیکنانی مانند من که در اروپا بودیم، آرزو داشتیم به استقلال بیاییم. آخرش هم گفتند لیست کهکشانی است.

* قانون سقف بودجه ظلم و خیانت به فوتبال ایران بود

من باز هم می‌گویم، باشگاه بزرگ به بازیکن بزرگ نیاز دارد. باید از آن لیست، بازیکن جذب می‌شد. ما در نیم فصل اول نتوانستیم بازیکنان مدنظرمان را جذب کنیم، چون می گفتند قانون سقف قرارداد است. خودتان دیدید چه اتفاقی افتاد. باشگاهی که ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد هزینه می‌کند، اصلا جریمه چهار میلیاردی برایش مهم است. هر کسی که قانون سقف بودجه را گذاشت و تعداد بازیکنان را کم کرد، به فوتبال ایران ظلم و خیانت کرد. باشگاه‌های ایران اگر می‌خواهند کاری را انجام دهند که به نفع فوتبال باشد، باید فیرپلی مالی داشته باشند.

* ببینید چند بازیکن جوان آواره شدند

برید ببینید امسال چقدر بازیکن زیر ۲۵ سالی که همیشه داشتیم، آواره شدند. همه لیست تیم‌ها را در همه جای دنیا افزایش می‌دهند تا بازیکنان بتوانند در لیگ برتر خودشان را نشان دهند. ما این لیست را کم کرده‌ایم. ببینید چند بازیکن از لیگ برتر رفته‌اند که در لیگ دسته اول بازی کنند. چند بازیکن در فوتبال ایران نابود شد. بجای اینکه راه دزدی را ببندیم، به بازیکنان جوان و آیندگان فوتبال ضربه زدند. ما بجای افزایش بازیکن، تعداد بازیکنان لیگ برتر را کاهش دادیم. باز هم می‌گویم، قانون فوتبال را باید فوتبالی‌ها بنویسند.

* برای بازیکنی که بند فسخ داشت هم کاری نکردید

قرار بود سقف را سوراخ کنیم و مانند بقیه تیم‌ها بازیکن بگیریم. خب چه شد؟ فردا نگویند چرا این بازیکن می‌آ‌ید یا آن بازیکن میآید. من دو لیست دادم که هیچ بازیکنی از آن جذب نشده است. مثلا یک بازیکنی گفته‌اند که در خانه با ما مذاکره کرده است. مگر خانه جای مذاکره است؟ فرض کنید باشگاهی در اروپا می‌خواهد رونالدو را بخرد. به باشگاه النصر نامه‌ای می‌زند و این تیم عربستانی یک قیمت پرت اعلام می‌کند تا کسی سمت رونالدو نیاید. ولی وقتی که شما با چک یا پول نقد بروی، فرق می‌کند. الآن بازیکن داریم که اگر پول رضایت‌نامه‌اش را پرداخت کنیم، می‌تواند جدا شود. حالا اسم نمی‌آورم ولی مربی ذوب آهن خودش این را گفت. خب این کار را هم انجام نمی‌دهید، من باید چکار کنم؟

* دوستم را فرستادم تا با ماشاریپوف صحبت کند

من متأسفانه یامگا را از دست داده‌ام. با اینکه سعید مهری قرارداد داشت، نمی‌دانم چطوری جدا شده است. چون با اجازه من نرفته است. ما دو بازیکن داشتیم که نیستند و باید جای آنها بازیکن بگیریم. قرار بوده است در نیم فصل، سقف را رعایت نکنیم یا حتی اگر هم رعایت کنیم، باید بازیکن می‌گرفتیم. آیا ما بازیکن جذب کردیم؟ در مورد ماشاریپوف نیز من خودم دوستم را فرستادم تا با او صحبت کند. اول فصل نیز با ماشاریپوف صحبت کرده بودم و توانستیم او را به تیممان بیاوریم. حالا باشگاه هزینه‌های او را پرداخت کرده و دستش درد نکند. ولی خب سعید مهری جدا شده و ما جای او هافبک می‌خواهیم.

* فخرالدینی خودش پول رضایت‌نامه داده است

هوادار با یک سری بازیکن که قبلا در این تیم بوده زاویه دارد و می‌گویند به استقلال نیایند که حق دارند. ولی من ۱۰ تا لیست دادم و الآن دیگر بازیکنی نیست که جذب کنیم. باز هم خدا پدر و مادر میلاد فخرالدینی را بیامرزد که خودش پول رضایت‌نامه داده تا به تیم ما بیاید. من لیست داده‌ام و بازیکنانم مشخص بوده‌اند. من نمی‌توانم با هفده بازیکن وارد لیگ شوم و بازی کنم.

* من با سیزده بازیکن جلوی این جنگ می‌ایستم

در جنگی که متأسفانه علیه من، تیم من و استقلال به راه افتاده که می‌خواستند به یک تیم معمولی تبدیل شود می‌ایستم. حتی اگر تعداد بازیکنانم سیزده نفر باشد. الآن که خدا را شکر هفده نفر هستیم. هر اتفاقی که افتاد، من می‌خواهم هوادار بداند. ان‌شاءالله میلاد فخرالدینی آمد، دیگر بازیکنی نمی‌خواهیم. ما گفتیم زبیر نیک نفس برود که او را برمی‌گردانیم و با همین نفرات جلو می‌رویم. من جمعه بازی دارم، بازیکن الآن هم بیاید چطور می خواهد با تیم هماهنگ شود؟

* شک نکنید که مدیریت استقلال از من خوشش نمی‌آید 

قطعا و به صراحت می‌گویم که ما در یک کشتی نیستیم. (در پاسخ به صحبت‌های میثاقی مبنی بر اینکه آیا مدیریت استقلال می‌خواهد نکونام بخورد زمین): اصلا شک نکنید! اصلا شک نکنید. چرا را نمی‌دانم ولی شاید از من خیلی خوششان نمی‌آید! من روی منافع خودم و تیمم نه به کسی باج می‌دهم و نه با کسی تعارف دارم. هر تیمی که باشم، برای منافع تیمم می‌جنگم. زحمتم را در این فوتبال کشیده‌ام و عمرم را گذاشته‌ام تا به کسی باج ندهم. من اجازه نمی‌دهم بخاطر اینکه کسی از من خوشش نمی‌آید، من را زمین بزند و با تیم استقلال بازی کند. من الآن سرمربی استقلال هستم و باید شرایط برای باشگاه استقلال فراهم باشد.

* اینکه از من خوششان نیاید ایرادی ندارد

ایشان (خطیر) با من مشکل دارد، ایرادی ندارد و طبیعی است که شخصیتی از من خوشش نیاید. شاید در تیم خودم و در بین ۵۰ بازیکن، ۱۰ نفرشان از من خوشش نیاید. ایرادی ندارد ولی بازیکن نمی‌تواند بد تمرین کند. بازیکن باید خوب تمرین کند. شاید ایشان از من خوشش نیاید که ایرادی ندارد ولی باید به عنوان همکار با همدیگر کار کنیم. کارمان چیست؟ باشگاه استقلال را به جایگاهی که لایقش است برسانیم. اگر بتوانیم این کار را بکنیم، وظیفه مان را انجام داده‌ایم. اگر هم نتوانستیم، حداقل تلاشمان را کرده‌ایم. از بیانیه‌ای که دادند همه چیز مشخص است که رئیس هیئت مدیره می‌گوید خبر نداشته است.

* می‌گفتند امتیازات کسرشده برنمی‌گردد ولی ما ضرر کردیم

من اصلا مشکلی ندارم و از اول صحبتم سر بازیکن گرفتن بوده است. آن زمان گفتند بخاطر سقف بودجه نمی‌توانیم بازیکن بگیریم. ببینید ما بخاطر کم کردن این قرارداد بازیکنان چه داستان‌هایی داشتیم. شما با هر کدام از بازیکنان دوست دارید تماس بگیرید و توی پنج دقیقه از مشکلاتش به شما بگوید. با تمام این مسائل، تیم در نیم فصل اول وظیفه‌اش را انجام داد. من همیشه به بازیکنان می‌گویم، ما جلوی هواداران هیچی نیستیم. آنها جانشان را برای ما می گذارند بعد ما بخاطر ۱۰ میلیارد پول که وظیفه باشگاه است و تعهدی است که دارد پرداخت کند، ما بخواهیم از امروز و فردا کردنشان ناراحت شویم؟ نه ما وظیفه مان را انجام دادیم. نیم فصل اول گفتند امتیاز کم می‌شود و امتیازات کسر شده دیگر تیم‌ها برنمی‌گردد ولی خب چه شد؟ کی ضرر کرد؟ استقلال. در نیم فصل گفتند ما بازیکن می گیریم ولی اسم هر بازیکنی را دادیم، شروع کردند به مسخره کردن. هر لیستی که دادیم، به رسانه ها می‌دادند تا اذیتشان کنند و به استقلال نیایند. من الآن بازیکن کم دارم. کی را بگیرم؟ در این بازار چه بازیکنی را جذب کنیم؟

* هر بازیکنی که اینجا می‌آید، روی او شناختی وجود دارد

هوادار به ما اعتماد دارد و می‌داند بازیکنی که به اینجا می‌آید، شناختی از او داریم و قطعا وقتی به اینجا می آید، بهترین عملکردش را ارائه می کند. ما الآن دو بازیکنمان را از تیم کنار گذاشته‌ایم و اصلا مانده‌ایم چکار کنیم. واسه اینکه لیست را خالی کنیم و بازیکن جذب کنیم، مجبور شدیم جابجایی‌ها را انجام دهیم. چون به به ما قول دادند بازیکن می گیرند و به همین دلیل این کار را کردیم. وگرنه در نیم فصل اول نیز این اتفاق افتاد، من برخی بازیکنان را آزاد کردم، دوباره همان‌ها را برگرداندم و خدا را شکر دیدید چه عملکرد درخشانی داشتند.

* دیگر جذب بازیکن برای من تمام شد!

امروز سه‌شنبه است و جمعه بازی داریم. من نمی‌توانم تمرکزم را روی جذب بازیکن بگذارم. دیگر تمام شد! من مربی هستم که وظیفه و کارم مشخص است. می‌نشینم و برای تیمم برنامه ریزی می کنم و الآن تمام تمرکزم روی تیمی است که دارم. اینها را گفتم چون وظیفه ام است به هواداران توضیح بدهم چون آنها باید همه چیز را بدانند. از روز اول نیز با صداقت جلو آمدم و وظیفه ام را نسبت به هواداران انجام می‌دهم.

* امروز بخاطر قرارداد حامدی فر مشکلاتی داشتیم

وضعیت امید حامدی‌فر؟ او در نیم فصل اول آمد و جلسه ای با مدیریت باشگاه برگزار کرد و بخاطر اینکه سقف بودجه رعایت شود، با مردانگی، قراردادش را کم کرد. قرار شد در نیم فصل دوم، قرارداد او اصلاح شود. به توافق رسیده بودیم اگر خواستیم تمدید کنیم، در نیم فصل مبلغ قرارداد به اندازه ای که در سطح بازیکن است، تغییر کند در غیراینصورت او بتواند جدا شود. خب بازیکن الآن می‌گوید من بخاطر استقلال در نیم فصل اول با این مبلغ قرارداد بستم و الآن توقع دارم قراردادم اصلاح شود. صحبتی شد که امیدوارم حل شود ولی متأسفانه امروز در این زمینه مشکل داشتیم.

* جر و بحث در باشگاه طبیعی است

وی در پاسخ به سوال میثاقی مبنی بر اینکه امروز درخصوص قرارداد حامدی‌فر جر و بحث پیش آمده؛ گفت: به هر حال شما اخبار داغ را داری. اینگونه مسائل پیش می‌آید و رخ دادن آن در باشگاه طبیعی است.

* روی بازیکنان فشار آوردند تا به استقلال نیایند

نامه به نساجی برای جذب فرشید اسماعیلی؟ من نمی‌دانم چون اگر باشگاه نامه هم زده باشد، برای من ارسال نکرده ولی من اسامی بازیکنان موردنظرم را ارسال کرده‌ام. ولی همان‌هایی که لیست یک و دو را نگرفته و آن را مسخره می‌کردند، همان‌ها باعث شدند فشار روی همین بازیکنان زیاد شود تا به استقلال نیایند. الآن در پست سعید مهری یک بازیکن را می خواهیم که بتواند به ما کمک کند. گرچه قرار ما بر این بود که بتوانیم یارگیری خوبی انجام دهیم تا سیستم تیممان را عوض کنیم و بتوانیم با چند چینش بازی کنیم.

* صالح حردانی را در همه پست‌ها بازی دادیم

در شروع مربیگری ام و کل فوتبلم، همواره ۴۲۳۱ و ۴۳۳ بازی کرده‌ام. ولی الآن مجبورم با سه مدافع بازی کنم. در نیم فصل اول دیدید که صالح حردانی همه جا برای من بازی کرد که خدا حفظش کند. من یامگا را در پست های فوروارد نوک، دفاع راست، پیستون راست، وینگر چپ و... بازی داده‌ام. بعد در نقل و انتقالات هم باید حرص بخوری و تهش هم هیچ بازیکنی نمی گیرند. از روز اول به همه همکارانم گفتم بازیکن نمی‌گیرند.

* برای اورونوف هم هایجک شدیم!

وی درباره اینکه آیا اورونوف را می‌خواسته، گفت: این هایجک که از اول فصل در رسانه‌ها مطرح شده، از تراکتور و سپاهان و... زیاد تجربه کرده و به آن عادت کرده ایم. ما امسال دو بازیکنمان را به یک تیمی کادو داده‌ایم. قرار بوده در نیم فصل یک بازیکن بگیرم، چون ارتباط تنگاتنگی با آن تیم دارند و رفیق هستند، قرار شد یک بازیکن را برای ما جذب کنند. ولی می‌گویند که آن بازیکن را به ما نمی‌دهند. در جواب می‌گویم خب چرا اول فصل دو بازیکن را به این تیم کادو دادید؟ الآن چی شد؟ قرار شد این بازیکن را بگیرید که! می‌گویند: نمی‌توانیم، نمی‌شود!

* دنبال این بودند که تیم من نتیجه نگیرد

دوستان صد در صد دنبال این بودند که تیم من نتیجه نگیرد و به موفقیت نرسد وگرنه تا این حد دشمنی و علنی کردنش واقعا...! الآن ممکن است من و شما (میثاقی) اختلاف سلیقه‌ای با همدیگر داشته باشیم ولی نمی‌شود که این را در کار دخالت دهیم. چون ما به خاطر نام استقلال و باشگاه استقلال داریم کار می‌کنیم. باید کار باشگاه انجام شود، همین! من، بازیکن، مدیر و اعضای هیئت مدیره همگی باید مثل ساعت کار کنند حتی اگر از همدیگر خوشمان نیاید. چون وظیفه‌مان است که کنار هم خوب کار کنیم.

* بازیکنان اعتصاب کردند که خب حق دارند

تیمی که از پارسال ۵۰ تا ۶۰ درصد طلب داشته و این‌همه تلاش می‌کند و با تمام کمبود بازیکن و بودجه مشکلی نداشته و کار و وظیفه‌اش را انجام داده، باید تمام آن بازیکنان را طلا گرفت. چنین چیزی کم پیدا می‌شود. برخی بازیکنان بخاطر آپشن قراردادشان اعتراض می‌کنند ولی امسال صدای تیم من درنیامده است. بازیکنان بخاطر طلب پارسالشان اعتصاب کردند، حقشان را می‌خواهند. من می‌‌گویم درست است. با این حال، کار و وظیفه‌اش را انجام داده است تا به هوادار مدیون نباشد.

* بودن هواداران باعث موفقیت در نیم فصل اول شد

من باز هم مثل همیشه از هواداران عزیزمان تشکر می‌کنم. بودن آنها کنارمان سبب شد تا در نیم فصل اول موفق باشیم. باز هم کنار هم زحمت می‌کشیم و تلاشمان را می‌کنیم، قسمت و تقدیرمان هر چیزی باشد، همان اتفاق رخ می‌دهد. ولی ما باید تلاش کنیم که اگر با سیزده بازیکن هستیم یا پانزده یا هفده نفر، باید تلاشمان را بکنیم و هر اتفاقی رخ داد، به دست خداوند می‌سپاریم تا ببینیم چه تقدیری برایمان رقم زده است.

 • 10
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
فرامرز اصلانی بیوگرافی فرامرز اصلانی از تحصیلات تا شروع کار هنری

تاریخ تولد: ۲۲ تیر ۱۳۳۳

تاریخ وفات : ۱ فروردین ۱۴۰۳ (۷۸ سال)

محل تولد: تهران 

حرفه: خواننده، آهنگساز، ترانه‌سرا، نوازندهٔ گیتار 

ژانر: موسیقی پاپ ایرانی

سازها: گیتار

ادامه
عقیل بن ابی طالب زندگینامه عقیل بن ابی طالب؛ از صحابه پیامبر و امام علی (ع)

تاریخ تولد: ده سال بعد از عام الفیل

محل تولد: مکه

محل زندگی: مکه، مدینه

دلیل شهرت: صحابه و پسرعموی محمد

درکذشت: دوران حکومت معاویه، مدینه

مدفن: بقیع

ادامه
علیرضا مهمدی بیوگرافی علیرضا مهمدی؛ پدیده کشتی فرنگی ایران

تاریخ تولد: سال ۱۳۸۱ 

محل تولد: ایذه، خوزستان، ایران

حرفه: کشتی گیر فرندگی کار

وزن: ۸۲ کیلوگرم

شروع فعالیت: ۱۳۹۲ تاکنون

ادامه
حسن معجونی بیوگرافی حسن معجونی بازیگر کمدی سینمای و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حسن معجونی

نام کامل: محمد حسن معجونی

تاریخ تولد: ۲۸ دی ۱۳۴۷

محل تولد: زنجان، ایران

حرفه: بازیگر، کارگردان، طراح، مدرس دانشگاه

تحصیلات: رشتهٔ ادبیات نمایشی از دانشکده سینما تئاتر دانشگاه هنر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

ادامه
ابراهیم بن جعفر ابی طالب زندگینامه ابراهیم بن جعفر ابی طالب

نام پدر: جعفر بن ابی طالب

سن تقریبی: بیشتر از ۵۰ سال

نسبت های مشهور: برادر محمد بن ابی طالب

ابراهیم بن جعفر ابی طالبزندگینامه ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب

زندگینامه ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب

ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب فرزند جعفر بن ابی طالب بوده است، برخی از افراد ایشان را همراه با محمد از نوه های جعفر می دانند که عمال بن زیاد وی را به شهادت رساند. برخی از منابع می گویند که ابراهیم و محمد هر دو از لشکر ابن زیاد فرار کرده بودند که بانویی در کوفه آنها را پناه می دهد، اما درنهایت سرشان توسط همسر این بانو که از یاران ابن زیاد بود از جدا شد و به شهادت رسیدند. 

ادامه
مریم طوسی بیوگرافی مریم طوسی؛ سریع ترین دختر ایران

تاریخ تولد: ۱۴ آذر ۱۳۶۷

محل تولد: تهران

حرفه: ورزشکار، دونده دوهای سرعت

تحصیلات: کارشناسی تربیت بدنی از دانشگاه تهران

قد: ۱ متر ۷۲ سانتی متر

ادامه
زهرا گونش بیوگرافی زهرا گونش؛ والیبالیست میلیونر ترکی

چکیده بیوگرافی زهرا گونش

نام کامل: زهرا گونش

تاریخ تولد: ۷ جولای ۱۹۹۹

محل تولد: استانبول، ترکیه

حرفه: والیبالیست

پست: پاسور و دفاع میانی

قد: ۱ متر و ۹۷ سانتی متر

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۵ اردیبهشت
  فوتسال جام ملت‌های آسیا
  تاجیکستان - افغانستان
  ۱۰:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  ایران - قرقیزستان
  ۱۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  یوکوهاما مارینوس - اولسان اچ دی
  ۱۳:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  تایلند - عراق
  ۱۴:۳۰
 • لیگ برتر هندبال
  مس کرمان - پیکان سبزوار
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر روسیه
  اورنبورگ - دینامو مسکو
  ۱۶:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  ازبکستان - ویتنام
  ۱۷:۳۰
 • لیگ یک فرانسه
  لوریان - پاری سن ژرمن
  ۲۰:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  ولورهمپتون - بورنموث
  ۲۲:۱۵
 • لیگ برتر انگلیس
  کریستال پالاس - نیوکسل
  ۲۲:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  اورتون - لیورپول
  ۲۲:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  منچستریونایتد - شفیلد یونایتد
  ۲۲:۳۰
 • جام حذفی ایتالیا
  آتالانتا - فیورنتینا
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۶ اردیبهشت
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  بوستون سلتیکس - میامی هیت
  ۰۲:۳۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  اوکلاهاما سیتی تاندر - نیو اورلینز پلیکانز
  ۰۵:۰۰
 • لیگ برتر روسیه
  اورال - روستوف
  ۱۶:۳۰
 • جام ملت های زیر ۲۳ سال آسیا
  اميد قطر - امید ژاپن
  ۱۷:۳۰
 • جام حذفی ایران
  مس رفسنجان - پیکان
  ۱۷:۴۵
 • اردیویسه هلند
  هیرنفین - آیندهوون
  ۲۰:۱۵
 • سری آ ایتالیا
  اودینزه - آاس رم
  ۲۱:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الریاض - الاهلی عربستان
  ۲۱:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  برایتون - منچسترسیتی
  ۲۲:۳۰
 • اردیویسه هلند
  ایگلز - فاینورد
  ۲۲:۳۰
 • جمعه ۷ اردیبهشت
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  اورلاندو مجیک - کلیولند کاوالیرز
  ۰۲:۳۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  لس آنجلس لیکرز - دنور ناگتس
  ۰۵:۳۰
 • لیگ برتر امارات
  النصر دبی - الاتحاد کلبا
  ۱۷:۳۵
 • جام حذفی ایران
  فجر سپاسی - گل گهرسیرجان
  ۱۸:۰۰
 • جام حذفی ایران
  هوادار - مس سونگون
  ۱۸:۱۵
 • جام حذفی ایران
  آلومینیوم اراک - پرسپولیس
  ۱۸:۱۵
 • جام حذفی ایران
  تراکتور - ذوب آهن
  ۱۸:۳۰
 • جام حذفی ایران
  ملوان - سایپا
  ۱۸:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الهلال - الفتح
  ۱۸:۳۰
 • جام حذفی ایران
  استقلال آبی پوش ملاثانی - سپاهان
  ۱۹:۳۰
 • لیگ برتر امارات
  الامارات - الوحده امارات
  ۲۰:۱۵
 • سوپرلیگ ترکیه
  آدانا دمیراسپور - گالاتاسرای
  ۲۰:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاتحاد - الشباب
  ۲۱:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  رئال سوسیداد - رئال مادرید
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش