شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳
۱۱:۱۰ - ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۱۲۱۱۷۴
لیگ برتر و جام حذفی

علت غیبت نکونام را از خودش بپرسید/ دربی نمی‌تواند بدون تنش و حاشیه باشد

هاشمی‌نسب: فقط یک گل دربی را به یادم دارم/ مشکلات ماشاریپوف حل شد

مهدی هاشمی نسب,مربی استقلال
حضور مهدی هاشمی نسب به جای جواد نکونام، نکته جالب نشست مطبوعاتی پیش از دربی است. مربی آبی‌ها از تنش‌های بین خطیر و نکونام گرفته تا گل‌هایش با لباس پرسپولیس به استقلال صحبت‌های جنجالی را مطرح کرد.

به گزارش ورزش سه، جدال حساس و مهم استقلال و پرسپولیس از هفته بیستم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران، فردا در استادیوم آزادی تهران برگزار می شود. نشست خبری پیش از این دیدار در سالن روابط عمومی سازمان لیگ برگزار شد که مهدی هاشمی نسب در این کنفرانس حضور یافت.

مربی آبی‌ها که سال‌ها از انتقال جنجالی‌اش از پرسپولیس به استقلال می‌گذرد، همواره خاص‌ترین چهره فوتبالی نزد هواداران سرخ پوش بوده است. او در غیاب نکونام راهی نشست مطبوعاتی شد و در اظهاراتی قابل توجه مدعی بود که ممکن است تنش‌های میان سرمربی و مدیرعامل این تیم یک جنگ زرگری باشد. او حتی در بخش دیگری از صحبت‌هایش مدعی بود تنها یک گل از دربی را به یاد دارد که آن را با لباس آبی‌ها وارد دروازه عابدزاده کرد.

در زیر، مشروح صحبت های مهدی هاشمی نسب را می خوانیم:

این دربی سه امتیاز بیشتر ندارد

قبل از هر چیز فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را به همه مسلمانان تبریک می‌گویم. جا دارد خدمت مردم عزیز سیستان و بلوچستان بگوییم که در کنارشان هستیم، امیدوارم که با مساعدت مسئولان ذی ربط، مشکلات آنها خیلی زود حل شود. در مورد بازی نیز باید بگویم که سه امتیاز بیشتر ندارد؛ همان جملات کلیشه‌ای همیشگی. فقط حساسیت و سنتی بودن دربی هست که برای تماشاگران از جمله هواداران خودمان خیلی مهم است.

دربی نمی تواند بدون تنش و حاشیه باشد

امیدوارم بازی خوبی باشد، نمی‌توانم بگویم دیداری به دور از حاشیه باشد. به هر حال این بازی جذابیتش به این است که همیشه تنش و حاشیه در آن وجود داشته باشد. مطمئن باشید که تیم ما روی بحث فنی خیلی متمرکز است و امیدوارم هر تیمی که بهتر بازی کند و از نقاط ضعف حریفش استفاده کند، مستحق ۳ امتیاز باشد و به پیروزی برسد. امیدوارم که این تیم استقلال باشد. برای موفقیت و خوشحالی هوادارانمان از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم، تلاش می‌کنیم و می‌جنگیم تا به سه امتیاز دست پیدا کنیم.

علت غیبت نکونام را از خودش بپرسید

علت عدم حضور نکونام در نشست‌های خبری؟ والله خود من هم نمی‌دانم که دلیل آن چیست. اینگونه نبوده که او همیشه در کنفرانس‌ها غایب باشد و در نشست‌های شهرستان‌ها حضور پیدا کرده است. می‌توانید این را از او بپرسید تا جواب مستقیم را بدون واسطه از زبان خودش بشنوید. من دلیلش را نمی‌دانم، واقعاً نمی‌دانم. با توجه به شناختی که از من دارید، اگر دلیلش را می‌دانستم صراحتا آن را می‌گفتم. من اطلاعی ندارم که دلیلش چیست.

مشکلات ماشاریپوف حل شده است

غیبت ماشاریپوف در تمرین؟ مشکلات همیشه وجود دارد، در تیم‌های بزرگی مانند استقلال این مشکلات بیشتر به چشم می‌آیند. قطعاً با این مشکلات در فوتبالمان آشنا هستیم، به خصوص خارجی‌هایی که وارد تیم می‌شوند. ماشاریپوف هم از این قضیه مستثنا نیست. نمی‌دانم اسم این را ناهماهنگی بگذاریم یا مسائل دیگر. با مدیر برنامه های او جلسه ای را برگزار کردند و خیلی زود حل شد. او اکنون در کنار ما هست با ما تمرین می‌کند و امیدوارم که به تیم کمک کند.

آمادگی در دربی را به بازیکنان انتقال می دهیم

آمادگی جو تیم برای دربی؟ منظور شما از آماده بودن از چه نظر است. از نظر فنی ما آماده هستیم و این را در این ۱۹ هفته نشان داده‌ایم که آماده‌ایم. از لحاظ روحی و روانی هم چون خودمان همیشه در دربی آماده بوده‌ایم، این را به بازیکنان انتقال می‌دهیم. مطمئن باشید که آنها نیز آماده هستند.

بازیکنان اهمیت سه امتیاز را می‌دانند

قطعاً از رقیب شناخت کافی داریم. هر تیمی نقطه قوت دارد و در کنارش نقطه ضعفی هم دارد. ما روی هر دو نقاط کار کرده‌ایم. این موضوع را به بازیکنان انتقال داده‌ایم و روی آن کار کرده‌ایم؛ خیلی زیاد هم کار کرده‌ایم. بازیکنان شرایط تیم و حساسیت مسابقه و همچنین اهمیت سه امتیاز را می‌دانند. باز هم تکرار می‌کنم که برای خوشحالی هواداران با تمام وجود می‌جنگیم.

شاید حاشیه‌های ما ساختگی باشد

حواشی کنار تیمی که صدر نشین لیگ برتر است؟ شما خیلی با صراحت و با اطمینان می‌گویید حواشی! شما می‌دانید این حاشیه‌ها آیا جنگ زرگری است یا خیر؟ شاید یکی از دلایلی که تیم ما صدر جدول است، این است که نیاز دارد این حاشیه‌ها کنارش باشد. شاید هم این حاشیه‌ها ساختگی باشد.

نمی‌دانم چه کسی مدیررسانه‌ای است

غیبت مدیر رسانه‌ای؟ من خودم در استقلال نمی‌دانم که مدیر رسانه‌ای ما کیست. باورتان می‌شود؟

مشکلات خود هاشمی نسب با باشگاه و غیبت در تمرینات؟ من هیچ مشکلاتی نداشتم. در فوتبال ایران باید کوچکترین مشکلات خانوادگی را هم با مردم در جریان بگذارید. مردم می‌خواهند بدانند مثلاً پدر من چه مشکلی دارد و باید برایشان توضیح بدهم که من به این دلیل در تمرینات حضور پیدا نکردم. حتی بازیکنان هم نمی‌دانستند که من چرا در تمرین شرکت نکردم. این مسائل مهم نیست، من قطره‌ای هستم در دریای استقلال و باشم یا نباشم مهم نیست. یک سری مشکلات خانوادگی وجود داشت. خیلی‌ها در میان همکاران مطبوعاتی هستند که ما را دوست دارند و با توجه به پیشینه و سابقه‌ای که داریم، ممکن است خبرهایی را منتشر کند. به هر حال مشکل خانوادگی بود و بحث من با استقلال بحث مالی نیست، نبوده و نخواهد بود.

به داور گفتیم در دربی پنالتی نگیرد

پنالتی زن استقلال پس از یامگا؟ ما با داور صحبت کرده‌ایم چون ما یامگا را نداریم و در سمت مقابل گولسیانی هم غایب است. به داور گفتیم پنالتی نگیرد. ولی قطعاً هر زمانی که پنالتی گرفته شد، آن بازیکنی که اعتماد به نفس کافی را داشته باشد، توپ را برمی‌دارد و پنالتی را می‌زند. هر بازیکنی آرزو دارد در دربی پنالتی بزند. حالا اینکه چرا بازیکنان از این موضوع فرار می‌کنند را نمی‌دانم. اما پنالتی زن ما در بازی قبل برابر مس آقای حردانی بود که متاسفانه ضربه او گل نشد. به صالح گفتیم که اشکالی ندارد و خود من شخصاً به او گفتم اگر در بازی بعد دوست داشت، می‌تواند پنالتی بزند. ولی بازیکنان با تجربه‌ای هستند که فکر می‌کنم خیلی مایل باشند در دربی پشت ضربه پنالتی بایستند.

قول نمی‌دهم بازی جذابی شود ولی تلاش می‌کنیم

بازی جذاب در دربی فردا؟ در این چند ساله و قبل از دربی همه وعده و وعید می‌دهند ولی من به شما قول نمی‌دهم که بازی جذابی باشد، چون حساسیت این مسابقه اجازه بازی جذاب را نمی‌دهد. ولی دیدار دور رفت هم بی کیفیت نبود و مسابقه خوب و پرتنشی را دیدیم که گل هم داشت. اما از طرف تیم ما تلاش می‌کنیم که بازی خوبی برگزار شود تا تماشاگر از دیدن آن لذت ببرد. امیدوارم که بتوانیم از موقعیت‌هایمان استفاده کنیم و اگر مستحق پیروزی بودیم به سه امتیاز دست پیدا کنیم.

یکی از گل‌های دربی را به یاد دارم

متفاوت بودن گلزنی در دربی با سایر مسابقات؟ باید در دربی گل بزنی تا بفهمی چه لذتی دارد. من یک گل زده‌ام و می‌دانم چه لذتی دارد.

زمانی که خبرنگار به هاشمی نسب گفت که او پنج بار در دربی گلزنی کرده که چهار موردش با لباس پرسپولیس بوده است، مربی استقلال پاسخ داد: فقط یکی از آنها را به یاد دارم.

خبرنگار دیگری پرسید آن چهار گل دیگر دربی با لباس پرسپولیس را به یاد ندارید؟ که هاشمی نسب گفت: من نگفتم که یادم نیست، گفتم یکی از گل‌ها را به یاد دارم.

دربی باز بودن پس از سوت پایان مشخص می‌شود

دربی بازترین بازیکن فعلی دو تیم؟ این موضوع بعد از سوت پایان بازی مشخص می‌شود. قبل از شروع مسابقه همه دربی باز هستند. امیدوارم که همه بازیکنان خوب باشند.

بازی دفاعی؟ مسابقه دور رفت را ببینید

احتمال انجام بازی دفاعی توسط استقلال در دربی و کسب یک امتیاز؟ هاشمی نسب در پاسخ گفت: استقلال دفاعی بازی کند؟؟ به بازی دور رفت و نیمه دوم رجوع کنید که می‌توانید جواب سوالتان را بگیرید.

***

یامگا: داربی تهران مثل دیدار یونایتد - سیتی است

کوین یامگا، تنها فرانسوی که در ایران بازی می‌کند، به خبرگزاری فرانسه گفت: این بازی مهم‌ترین بازی است. جو دیوانه‌واری وجود دارد که تجربه کردن آن باورنکردنی است. در این بازی نیمی از سکوها آبی و نیمی قرمز هستند. این بازی یک رقابت بسیار حساس است و می‌توان آن را با رقابت بین یونایتد و سیتی یا گلاسکو و سلتیک مقایسه کرد.

یامگا که در سال ۲۰۲۱ به استقلال پیوست، در پنج داربی بازی کرده است اما این بازیکن فرانسوی به دلیل مصدومیت به میدان نخواهد رفت.

هم‌چنین امسال برای اولین بار در ایران یک داور زن به تیم داوری اضافه شده است. مهسا قربانی ۳۴ ساله اگرچه در زمین حضور ندارد اما به همراه دو نفر دیگر به عنوان کمک داور ویدیویی مسابقه را قضاوت خواهند کرد.

از ۱۰۲ بازی تاکنون ۴۹ بازی با تساوی به پایان رسیده و پرسپولیس ۲۷ برد و استقلال ۲۶ برد کسب کرده‌اند.

در بخش دیگری از گزارش خبرگزاری فرانسه، بعید است شاهد تکرار شکست ۶ بر صفر استقلال از پرسپولیس باشیم که یاد و خاطره آن بازی سالهاست با هواداران موفق ترین باشگاه ایرانی بوده است.

 • 17
 • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۲۳ تیر
  بازی دوستانه باشگاهی
  آژاکس - رنجرز
  ۱۷:۳۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  اسلوونی - مصر
  ۲۰:۰۰
 • بازی دوستانه باشگاهی
  بنفیکا - سلتاویگو
  ۲۱:۳۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  لهستان - آلمان
  ۲۲:۰۰
 • یکشنبه ۲۴ تیر
  کوپا آمریکا
  کانادا - اروگوئه
  ۰۳:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین تایپه - کره جنوبی
  ۱۲:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  قطر - ژاپن
  ۱۴:۱۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  هنگ کنگ - بحرین
  ۱۶:۰۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین - کویت
  ۱۷:۴۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  هند - عمان
  ۱۹:۳۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  لهستان - اسلوونی
  ۲۰:۰۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  آلمان - مصر
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  اسپانیا - انگلیس
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش