شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
۱۲:۰۱ - ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۳۰۱۴۰۷
لیگ برتر و جام حذفی

به دنبال احتمال تبانی در لیگ دسته یک

در انتظار حکم قطعی کمیته انضباطی

تبانی در فوتبال,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

همه چیز از برد سنگین نساجی مازندران در برابر راه‌آهن در بازی آخر لیگ یک شروع شد. نساجی در این بازی که نیازمند برد پر گل بود و چشم امید به تساوی یا باخت تیم هم استانی‌اش خونه‌به‌خونه بابل در برابر برق جدید شیراز داشت، باعث شد تا شایعات گوناگون برایش ساخته شود.

 

بازی نهایی بود و از بین دو تیم نساجی و خونه‌به‌خونه قاعدتا فقط یک تیم می‌توانست به لیگ برتر صعود کند. هر چند شانس چند تیم دیگر هم با اما و اگر‌ها ممکن بود ولی با توجه به موقعیت نفت مسجد‌سلیمان در صدر جدول و تیم‌های بادران و فجر‌سپاسی در رده‌های بعدی، شانس این دو تیم مازندرانی بیشتر بود و حساسیت هم بالا. در این بین نساجی توانست با پیروزی ۶ بر صفر مقابل راه‌آهن در برابر برد خفیف ۲ بر یک خونه‌به‌خونه در برابر برق جدید شیراز و با تفاضل بهتر، صعود خود به لیگ برتر را جشن بگیرد.

 

 

 برد بحث‌برانگیز

همین موضوع برد پر گل باعث شد تا حرف و حدیث‌های فراوانی، هم برای این تیم سقوط کرده به لیگ دو و هم برای نساجی ساخته شود و تهدیدهایی هم صورت بگیرد که البته هیچ‌کدام تاثیرگذار نبود.

 

هفته پیش اما دوباره شایعه‌ای از طریق دو سایت و خبرگزاری داخلی منتشر شد که در آن اشاره شده بود؛ کمیته انضباطی با توجه به شکایت باشگاه خونه‌به‌خونه از نساجی مازندران بابت تخلفاتش در بازی برابر راه‌آهن و تبانی با این تیم اعلام کرده که به‌زودی رای نهایی را مبنی‌بر محرومیت نساجی از لیگ برتر و سقوطش به لیگ دو کشور صادر خواهد کرد. البته این مطلب به غیر از دو سایت مذکور در سایت‌های معتبر دیگری مطرح نشد اما لازم بود با پیگیری‌ها به نتیجه دقیق رسید. آخرین خبر در این زمینه حاکی است که رسانه رسمی باشگاه خونه به خونه روز جمعه گذشته فیلمی تحت عنوان «صحنه‌های بحث برانگیز دیدار راه‌آهن تهران و نساجی قائمشهر در هفته پایانی لیگ دسته اول فوتبال کشور» منتشر و توضیحات زیر را هم به آن اضافه کرده است:

 

 فیلم بحث‌برانگیز

«نمایش اوج جوانمردی و فوتبال پاک در هفته پایانی لیگ دسته اول فوتبال کشور!!!

 

صحنه‌های بحث برانگیز دیدار راه‌آهن تهران و نساجی قائمشهر در هفته پایانی لیگ دسته اول فوتبال کشور: تیم نساجی قائمشهر در صورتی می‌توانست به لیگ برتر راه یابد که در صورت برتری با اختلاف یک گل خونه به خونه مقابل برق جدید شیراز، تیم راه‌آهن تهران را در ورزشگاه تختی این شهر با اختلاف پنج گل شکست دهد، ولی همان‌طور که در تصاویر و فیلم بازی می‌بینید، نتیجه عجیب ۶ بر صفر به‌سود نساجی رقم خورد.

 

این اتفاق سبب شد تا چند انسان آزاده و باوجدان که دوست نداشتند آخرت‌شان را برای دنیای دیگران تباه کنند، یک‌سری مدارک و مستندات بی‌حرف و حدیث درخصوص شکایت اتهام تبانی در این دیدار را به باشگاه خونه به خونه ارائه دادند تا زمینه شکایت باشگاه به کمیته اخلاق را در پی داشته باشد.

 

باشگاه خونه به خونه جدای از این مدارک و شواهدی که به این کمیته ارائه داد، معذور از انتشار آنها می‌باشد؛ تنها فیلم صحنه‌های بحث برانگیز دیدار راه‌آهن و نساجی به همراه توضیحات کامل هر صحنه را نیز در اختیار این کمیته اخلاق قرار داد تا مورد قضاوت عادلانه آن کمیته محترم قرار گیرد.

 

در فیلم می‌توانید صحنه‌های عجیب و باورنکردنی این دیدار را بدون توضیحاتش مشاهده کنید و دریابید در این دیدار چه اتفاقاتی رخ داد تا نتیجه ۶ بر صفر رقم بخورد.

 

برای آن دسته از عزیزانی که شاید بعضی از صحنه‌های این فیلم مبهم باشد لازم است یادآور شویم:

در این ویدئو بعضی از بازیکنان راه‌آهن را می‌بینیم که پست اصلی خود را ترک کرده‌اند تا بازیکنان نساجی در شرایط بهتری برای موقعیت‌سازی و گلزنی قرار گیرند.

 

در این ویدئو بازیکنانی هستند که بدون توجه به سایر بازیکنان تیم، به بازیکنان نساجی آشکارا پاس می‌دهند.

 

در این ویدئو به‌خوبی مشخص است مدافع راه‌آهن کوچک‌ترین تلاشی برای جلوگیری از شوتزنی و موقعیت‌سازی بازیکن نساجی از خود به‌خرج و به تقابل با بازیکن حریف تن نمی‌دهد.

 

در این و یدئو خواهید دید بازیکن راه‌آهن یا زیرکانه خود را از جریان بازی خارج می‌سازد یا توپ را به‌سادگی لو داده و در اختیار بازیکنان نساجی قرار می‌دهد تا تیم حریف وقت بیشتر برای موقعیت‌سازی داشته باشد.

 

در این ویدئو خواهید دید بازیکن راه‌آهن می‌تواند به همبازی‌های خود پاس دهد ولی با ارائه مانورهای مضحک، به بهانه دریبل بازیکنان نساجی، توپ را به‌سادگی در اختیار این بازیکنان قرار می‌دهد تا در موقعیت گلزنی قرار گیرند.

 

در این ویدئو به عینه شاهدیم بازیکنان راه‌آهن در نقش پاسور ظاهر می‌شوند و با وجودی که می‌توانند تصمیمات بهتری اتخاذ کنند، بازیکنان نساجی را عملا در موقعیت گلزنی قرار می‌دهند.

 

در این ویدئو می‌بینید بازیکن راه‌آهن می‌تواند بازیکن تیمش را در موقعیت گلزنی قرار دهد ولی در کمال تعجب توپ را در اختیار مدافعان نساجی قرار می‌دهد تا تیمش را از بخت مسلم گلزنی محروم سازد.

 

در این ویدئو اشتباهات عجیب داور این دیدار و پنالتی‌های جالبی که برای نساجی گرفت و چشم‌پوشی‌هایش در صحنه‌های خطای بازیکنان نساجی روی بازیکنان راه‌آهن را شاهد خواهید بود.

 

در پایان لازم است یادآور شویم این اتفاقات فقط توسط چند تن از بازیکنان راه‌آهن رخ داد و باشگاه خونه‌به‌خونه از سایر بازیکنان این تیم قدیمی و ریشه‌دار که با ارائه یک بازی پاک و جوانمردانه همیشه سرشان مقابل خدای متعال و وجدان‌شان بالا خواهد بود، نهایت تشکر را دارد.

 

از تمام عزیزان خواهش می‌کنیم فارغ از هر گونه تعصب، بغض و کینه به صحنه‌های این ویدئو توجه کنند و با مراجعه به وجدان خود قضاوتی عادلانه در این خصوص داشته باشند و تلاش کنند تا نگذارند زحمات یک فصل  باشگاه به هدر برود.

 

وَمَکَرُوا وَمَکَرَ اللَّه وَاللَّه خَیْرُ الْمَاکِرِینَ و مکر ورزیدند و خدا [در پاسخشان] مکر در میان آورد و خداوند بهترین مکرانگیزان است.»

 

 سکوت بحث‌برانگیز

در این باره مسئولان کمیته انضباطی فدراسیون اظهار بی‌اطلاعی کردند و صدور چنین رایی را تکذیب کردند. ضمن اینکه مدیرعامل باشگاه نساجی مازندران هم با رد تمام شایعات منتشر شده اعلام کرد: «کمیته اخلاق پاسخ این آقایان را داده و نیازی نیست ما حرفی در این باره بزنیم. تهمت مسئولان تیم خونه‌به‌خونه به بازیکنان با‌غیرت راه‌آهن هم مسیر پیگیری خودش را طی می‌کند که ما در آن دخالت نمی‌کنیم. این بازی برای ما حکم زندگی دوباره برای مازندران و قائم‌شهر را داشت و باید برای رسیدن به آن از‌خودگذشتی نشان می‌دادیم. همین هم شد و بازیکنان با جنگندگی و تلاش دوچندان آن را محقق کردند و درایت آقای نکونام و توانایی‌اش در امر مسائل فنی نیز آن را به اثبات رساند. »

 

 توضیح و تکذیب

علی امیری گفت: «با توجه به اینکه تیم خونه‌به‌خونه از نظر مالی به مشکل برخورده و توان اداره آن را ندارد و به‌احتمال زیاد از تیمداری انصراف بدهد، به همین دلیل دست به ایجاد شایعات می‌زنند تا ضعف و مشکلات‌شان را پوشش دهند. اما ما به خودمان و بازیکنان و مربیانمان اعتماد داریم و هیچ‌گونه شکی نیست که صعودمان به لیگ برتر در سلامت کامل و جوانمردانه بوده است و قائم‌شهر و مازندران لیاقت آن را داشتند. »

 

وی در مورد تمدید قرار داد جواد نکونام هم اظهار داشت: «ما با آقای نکونام یک ساله قرارداد بسته‌ایم و این خواست خود ایشان بود. از این به بعد هم دنبال جذب بازیکنانی هستیم که در لیگ برتر بتوانند عرض‌اندام و ما را یاری کنند. »

 

امیری در مورد بودجه باشگاه نساجی و سقف در‌نظر گرفته شده برای فصل آینده این تیم در لیگ برتر گفت: «ما مشکلی از این بابت نداریم و هنوز سقفی برایش تعیین نکرده‌ایم. طبق برنامه‌های سرمربی در زمینه جذب بازیکن اقدام خواهیم کرد و تلاش‌مان این است که با کمترین مبلغ قراردادها، بهترین بازیکنان را برای نساجی استخدام کنیم.»

 

مرتضی موسوی‌زنوز

 

 

newspaper.fdn.ir
 • 9
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۷
غیر قابل انتشار: ۱۳
جدیدترین
قدیمی ترین
متاسفم برای کسانی که با پخش اکاذب باعث تنش بین همشهریان بابل و قائمشهر ایجاد میکنند مطمنا عواقب خوشایندی را در بر نخواهد داشت تیمی که لیاقتشو داشت به لیگ برتر سعود کرد بقیه اش تنش بین هواداران هست و بس
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
محمد بن راشد آل مکتوم بیوگرافی محمد بن راشد آل مكتوم حاکم موفق دبی

تاریخ تولد: ۱۵ ژوئیه ۱۹۴۵

محل تولد: دبی

ملیت: امارات متحده عربی

لقب: والاحضرت شیخ محمد

حرفه: حاکم دبی

ادامه
یزدگرد سوم زندگینامه یزدگرد سوم؛ آخرین پادشاه حکومت ساسانی

تاریخ تولد: ۶۲۴ میلادی

محل تولد: استخر، ایران شهر

سلطنت: ۶۳۲ – ۶۵۱ میلادی

خاندان: ساسانی

پدر: پسر شهریار

جانشین: مرگ او همراه با نابودی حکومت ساسانی بود

ادامه
فابیو کاپلو بیوگرافی فابیو کاپلو؛ اسطوره فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۴۶

محل تولد: سن کانزیان دیسونزو، ایتالیا

لقب: دن فابیو

حرفه: فوتبالیست پیشین و سرمربی 

پست: هافبک پیشین و مربی 

آغاز فعالیت: ۱۹۶۴ تاکنون

ادامه
ارنست رادرفورد زندگینامه ارنست رادرفورد؛ نابغه‌ای که اتم را دگرگون کرد

تاریخ تولد: ۳۰ اوت ۱۸۷۱

محل تولد: حومه برایت‌واتر شهر نلسون، ساحل شمالی جزیره جنوبی، نیوزیلند

ملیت: بریتانیایی

حرفه: فیزیک دان، استاد دانشگاه

محل تحصیل: دانشگاه کانتربوری، دانشگاه کمبریج

درگذشت: ۱۹ اکتبر ۱۹۳۷

ادامه
مجتبی حیدرپور بیوگرافی مجتبی حیدرپور هندبالیست تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۲۹ شهریور ۱۱۳۶۷

محل تولد: سرخس

حرفه: هندبالیست

پست: گوشه چپ

باشگاه کنونی: سپاهان

قد: ۱ متر ۸۰ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۱۲ اسفند
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  شیکاگو بولز - میلواکی باکس
  ۰۶:۳۰
 • چمپیونشیپ انگلیس
  هادرسفیلد - لیدز
  ۱۶:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  سویا - رئال سوسیداد
  ۱۶:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  ریزه اسپور - کایسری اسپور
  ۱۶:۳۰
 • بوندسلیگا آلمان
  یونیون برلین - دورتموند
  ۱۸:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  برنتفورد - چلسی
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  ناتینگهام فارست - لیورپول
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  تاتنهام - کریستال پالاس
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  فولام - برایتون
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  نیوکسل - ولورهمپتون
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر امارات
  الوحده امارات - الجزیره امارات
  ۱۹:۴۵
 • سری آ ایتالیا
  مونزا - آاس رم
  ۲۰:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاهلی عربستان - الفتح
  ۲۰:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  لوتون - استون ویلا
  ۲۱:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  ولفسبورگ - اشتوتگارت
  ۲۱:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  تورینو - فیورنتینا
  ۲۳:۱۵
 • لیگ یک فرانسه
  کلرمون - مارسی
  ۲۳:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  والنسیا - رئال مادرید
  ۲۳:۳۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  بروکلین نتس - آتلانتا هاوکس
  ۲۳:۳۰
 • یکشنبه ۱۳ اسفند
  لیگ برتر انگلیس
  برنلی - بورنموث
  ۱۶:۳۰
 • اردیویسه هلند
  آیندهوون - فاینورد
  ۱۷:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  کلن - بایرلورکوزن
  ۱۸:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  اتلتیکومادرید - رئال بتیس
  ۱۸:۴۵
 • لیگ برتر انگلیس
  منچسترسیتی - منچستریونایتد
  ۱۹:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  ناپولی - یوونتوس
  ۲۳:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  اتلتیک بیلبائو - بارسلونا
  ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش