دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
۱۳:۱۹ - ۰۵ آبان ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۸۰۱۰۰۵
لیگ برتر و جام حذفی

عمران‌زاده: از بزرگتر‌ها و هواداران استقلال گلایه دارم/ استراماچونی مربی نیست که با اینستاگرام به کسی بازی بدهد

حنیف عمران‌زاده,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
مدافع سابق تیم فوتبال استقلال گفت: از بازیکنان بزرگ‌ استقلال و همچنین هواداران گلایه دارم چون آنها زحماتی که محسن کریمی برای این تیم کشیده را فراموش کردند.

حنیف عمران‌زاده در گفت‌وگو با فارس، درخصوص آخرین شرایط تیم استقلال و همچنین حضورش در بازی روز گذشته ‌آبی‌پوشان مقابل تیم ملی جوانان صحبت‌های زیر را انجام داد: 

ابتدا از اوضاع و احوال استقلال صحبت کن؟ 

خوشبختانه شرایط خوب است؛ بعد از دو پیروزی در جام حذفی تیم جان گرفت و شرایط خیلی بهتر شد. استقلال آن روزها نیاز به برد داشت و فقط اعتماد به نفس می‌خواست که خوشبختانه این اتفاق افتاد؛ در بازی با پارس جنوبی هم تیم خوب بازی کرد و من خیلی خوشحال هستم که استقلال فوتبال قابل قبولی به نمایش می‌گذارد. در آن بازی استقلالی‌ها در عرض خوب پاس می‌دادند و در عمق طراحی حمله می‌کردند و یکی از ویژگی‌های قابل توجه تیم استقلال این است که این تیم با برنامه بازی می‌کند و به هنگام حمله خوب به یکدیگر اضافه می‌شوند البته تیم نقاط ضعفی هم دارد و فکر می‌کنم باید چند بازیکن به تیم اضافه شوند چون رفته رفته کار سخت می‌شود. 

یعنی معتقدی استقلال باز هم بازیکن می‌خواهد؟ 

حتما؛ بازی‌های سخت استقلال باقی مانده و طبیعتا در نیم فصل دوم کارها سخت هم می‌شود. به همین خاطر است که می‌گویم تیم به بازیکن نیاز دارد. سپاهان، تراکتورسازی، پدیده و ... بازی‌های سخت استقلال هستند که همین بازی‌ها در نیم فصل دوم هم تکرار خواهد شد. اینها همه مسائلی است که باید رعایت شود. من در بازی با پارس جنوبی متوجه برخی اشکالات شدم و دیدم در برخی از دقایق مسابقه بین مدافعان و هافبک‌ها فاصله‌هایی وجود دارد یا از سویی دیگر هر وقت وریا غفوری دچار فضا می‌شد تیم راه می‌افتاد اما یکی از مشکلاتی که استقلال دارد زوج‌سازی است؛ زمانی در تیم ما من و صادقی حیدری و حمودی، جباری و تیموریان زوج‌هایی را تشکیل داده‌ بودیم که تا سال‌ها با هم هماهنگ می‌شدیم اما الان در استقلال این موضوع دیده نمی‌شود البته همانطور که گفتم استقلال با جذب چند بازیکن یکی از مدعیان اصلی امسال خواهد بود. 

استراماچونی را در این فصل چطور دیدید؟ 

او یک مربی خارجی خوب، جنتلمن و بزرگ است و کارش را بلد است طبیعتا یک مربی باید  دستش پر باشد تا تیمی خوب بسازد. او باید وقتی دچار مشکل شد به نیمکتش نگاه کند و فکر باز کردن بازی باشد اما اگر دست او خالی باشد نمی‌تواند کاری انجام دهد؛ بازیکنان استقلال هم باید از این مربی خوب استفاده کنند و نکات فنی را از وی یاد بگیرند. 

روز گذشته هم در محل بازی دوستانه استقلال حضور داشتی؟ 

بله؛ ما در کلاس‌های مربیگری حضور داشتیم و وقتی متوجه شدم استقلال بازی دوستانه دارد به آنجا رفتم؛ بچه‌ها را دیدیم، گفتیم و خندیدیم ولی من یک ناراحتی از بزرگترهای استقلال دارم.

چه ناراحتی؟ 

اقدامی که بچه‌ها برای داریوش شجاعیان انجام دادند کار مهم و خوبی بود و من معتقدم شجاعیان امسال بهترین سال فوتبالش را پشت سر می‌گذاشت ولی ای کاش کاری که بازیکنان و هواداران برای شجاعیان انجام دادند برای دو نفر انجام می‌دادند. محسن کریمی هم بازیکن تیم استقلال است و انگار بچه‌های تیم یادشان رفته که کریمی هم در استقلال مصدوم شده است؛ شما هر مدلی حساب کنید کریمی قدیمی‌ترین بازیکن این تیم است و حتی از کاپیتان‌های فعلی استقلال با سابقه‌تر. اینکه محسن کریمی بازیکن بی‌حاشیه‌ای است و هیچ وقت علیه تیمش موضع‌گیری نکرده و همیشه سرش پایین بوده دلیل نمی‌شود زحمات او را نادیده گرفت. من یک سوال از هواداران و بازیکنان استقلال بخصوص بزرگترهای تیم دارم.

حنیف عمران‌زاده,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

چه سوالی؟ 

مگر محسن کریمی در خانه‌اش مصدوم شده که زحمات او نادیده گرفته شده است؟ او در این سال‌ها آیا در کوچه و خیابان مصدوم شده است؟ کریمی هر بار برای استقلال بازی کرد موثر بود و روند فوتبال استقلال را تغییر داد. تمام آسیب‌دیدگی‌های او در زمین مسابقه بوده است و امسال هم در بازی با ذوب ‌آهن مصدوم شد. حرف من این است که هوادار استقلال به معرفت و جوانمردی مشهور است و ای کاش کاری که هواداران برای شجاعیان انجام دادند برای کریمی هم انجام می‌دادند. ما استقلالی‌ها در مکتبی بزرگ شدیم که همیشه پشت یکدیگر بوده و هوای هم را داشتیم من از همه هواداران استقلال می‌خواهم که این اشتباهشان را جبران کرده و در بازی بعد در تهران از زحمات محسن کریمی که محصول آکادمی این باشگاه بوده و  هیچ وقت برای تیمش  حاشیه درست نکرده تشکر کنم. این کار نشانه دوستی و اتحاد است. کریمی ۲۵ سال سن بیشتر ندارد و در اوج جوانی‌اش زمانی که پیشنهاد خوب داشت در استقلال ماند و قرارداد سه ساله بست. یک عده در ابتدای فصل روحیه او را خراب کردند اما او باز هم به تیمش وفادار ماند و تلاش کرد. همه حرف و ناراحتی من این است که تا حال ندیده‌بودم که استقلالی‌ها زحمات بازیکنانشان را نادیده بگیرند و حالا هم انتظار دارم  پشت محسن کریمی باشند. 

کلاس‌های مربیگری چطور است؟ 

کلاس‌های دوره B آسیا را پشت سر می‌گذاریم و با حضور ۷-۶ استقلالی کار برایم راحت‌تر شده است. البته مدرس کلاس آقای امیرحسین پیروانی است که به موقع شوخی می‌کند و به وقتش هم جدی است. این کلاس‌ها متکلم وحده نیست و پرسش و پاسخ در آن صورت می‌گیرد و بهترین فرصت است که ما نهایت استفاده را از این کلاس‌ها ببریم. از آقای ماجدی هم که شرایط برگزاری چنین کلاسی را فراهم کرده تشکر می‌کنم ضمن آنکه استاد ریاحی هم به عنوان بدنساز در این کلاس‌ها حضور دارد و از نظر من یک کلاس کامل را پشت سر می‌گذاریم. 

روز گذشته که در جریان بازی دوستانه استقلال حضور داشتی با برخی از بازیکنان صحبت می‌کردی آیا به بازیکنی نصیحتی نکردی چون رضا آذری بعد از بازی با پارس جنوبی پستی اعتراض‌آمیز داشت و مدعی بود که وقتی بازی نمی‌کند از استقلال خواهد رفت؟ 

من با آذری صحبت نکردم ولی او پسر خوبی است ولی به او یک نصحیت می‌کنم و از او می‌خواهم که صبور باشد هر بازیکنی که از استقلال رفته پشیمان شده و من به او توصیه می‌کنم مثل سجاد آقایی تمرین کند تا جایش را بگیرد. آذری فقط ۲۰ سال سن دارد و می‌تواند سال‌ها برای استقلال بازی کند. یک بازی برای استقلال برابر است با ۱۰ بازی برای تیم‌های دیگر بنابراین توصیه من به آذری این است که این مسائل را کنار بگذارد. متاسفم که باید بگویم اینستاگرام بازیکنان فوتبال ما را تحت تاثیر قرار داده و اگر اینستاگرام نبود ما الان در تیم ملی‌مان ستاره‌های بیشتری داشتیم. مربی استقلال هم مربی نیست که تحت تاثیر اینستاگرام کسی را بازی بدهد یا پسرش در کارش دخالت کند. من به آذری که اتفاقا دوستش دارم توصیه می‌کنم فوتبالش را بازی کند و با تمرین جای خودش را در تیم بگیرد و در آن صورت می‌بیند که گرفتن جایگاهش در استقلال چقدر برایش لذتبخش است. 

 • 19
 • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
پیر امیدیار,بیوگرافی پیر امیدیار,پیرامیدیار بیوگرافی پیر امیدیار، بنیان گذار و رئیس سایت Ebay (+ تصاویر)

زاده:۲۱ ژوئن ۱۹۶۷ 

محل تولد: پاریس، فرانسه

شغل: بنیانگذار شرکت eBay

مادر: الهه میر جلالی امیدیار

پدر: کوروش امیدیار

همسر: پاملا کر امیدیار

ادامه
برادران رایت,برادران رایت اختراع هواپیما,زندگی نامه ی برادران رایت زندگینامه ی برادران رایت و اختراعات آنها

ویلبر رایت

ارویل رایت

- تاریخ تولد برادران رایت

ویلبر رایت: ۱۶ آوریل ۱۸۶۷

ارویل رایت: ۱۹ آگوست ۱۸۷۱

ادامه
حضرت محمد (ص),تولد حضرت محمد (ص),میلاد حضرت محمد (ص) زندگی نامه حضرت محمد (ص) از ولادت تا رحلتش

نام پدر: عبدالله

نام مادر: آمنه

شهرت: خاتم پیامبران، رسول خدا، امین

كنیه: ابوالقاسم و ابوابراهیم.

القاب حضرت محمد (ص): رسول اللّه، نبى اللّه، مصطفى، محمود، امین، امّى، خاتم، مزّمل، مدّثر، نذیر، بشیر، مبین، كریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشّر، منذر، مذكّر، یس، طه‏ و... 

زمان تولد: ۱۷ ربیع الاول ۵۷۱ میـلادی

ادامه
علی صادقی,فیلم های علی صادقی,علی صادقی و ملیکا زارعی بیوگرافی علی صادقی بازیگر معروف طنز ایرانی (+ مصاحبه)

تولد: ۱۰ آذر ماه ۱۳۵۹ 

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر

مدرک تحصیلی: فوق دیپلم کامپیوتر

ادامه
سهراب سپهری,دبستان سهراب سپهری,زندگینامه سهراب سپهری زندگینامه سهراب سپهری (+ عکس)

زادروز: ۱۵ مهر ۱۳۰۷

محل تولد: کاشان

پیشه: شاعر، نقاش و مدرّس هنرستان هنرهای زیبا

مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۸۰

علت مرگ: سرطان خون 

ادامه
محسن تنابنده,همسر محسن تنابنده,محسن تنابنده عکس بیوگرافی محسن تنابنده، فیلمنامه نویس و بازیگر مطرح ایرانی(+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۶ فروردین ماه ۱۳۵۴

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته بازیگری

همسر: روشنک گلپا

فرزند: یک پسر به نام نامی

ادامه
برد پیت,فیلم های برد پیت,برد پیت و ورزش مورد علاقه اش بیوگرافی برد پیت مشهورترین بازیگر آمریکایی (+ تصاویر همسران برد پیت)

ملیت: آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۸ دسامبر ۱۹۶۳

محل تولد: شانی، اکلاهما، آمریکا

محل زندگی: اسپرینگفیلد، میزوری

زمینه فعالیت: بازیگر سینما و تلویزیون

همسران: جنیفر آنیستون (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵)، آنجلینا جولی (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶)

ادامه
پوریا فیاضی,پوریا فیاضی بازیکن والیبال,تصاویر اینستاگرامی پوریا فیاضی بیوگرافی پوریا فیاضی و سوابق ورزشی اش (+ مصاحبه)

تاریخ تولد:۲۲ دی ۱۳۷۱

زادگاه: ارومیه، ایران

قد: ۱۹۵ سانتیمتر

رشته ورزشی: والیبال

پُست: دریافت کننده قدرتی

ادامه
استیو هانکه,زندگینامه استیو هانکه,زندگی نامه استیو هانکه بیوگرافی استیو هانکه، اقتصاددان مشهور آمریکا (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۹ دسامبر ۱۹۴۲

محل تولد: ماکن، جورجیا

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

فارغ التحصیل: دانشگاه کلرادو بولدر

مؤسسه: مدرسه معادن کلرادو، دانشگاه برکلی، دانشگاه جانز هاپکینز

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۲۰ مرداد
  هفته ۲۸ لیگ برتر ایران
  شاهین شهرداری بوشهر - تراکتور
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • یک‌چهارم نهایی جام حذفی ایران
  استقلال - سپاهان
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • یک چهارم نهایی لیگ اروپا
  اینتر - بایرلورکوزن
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • ﺳﻪشنبه ۲۱ مرداد
  یک چهارم نهایی لیگ اروپا
  ولورهمپتون - سویا
  ساعت: ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش