۰۹:۲۸ - ۲۲ دي ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۱۰۰۵۲۶۸
لیگ برتر و جام حذفی

نیامدن کالدرون به ضرر چه بازیکنانی است؟

تیم پرسپولیس
با جدایی قطعی سرمربی آرژانتینی پرسپولیس بی شک جایگاه تعدادی از بازیکنان این تیم نیز به خطر خواهد افتاد.

به گزارش خبرورزشی، با ادعای مدیر عامل پرسپولیس بازگشت گابریل کالدرون به پرسپولیس منتفی به نظر می رسد. دقیقاً سناریوی استراماچونی در استقلال این بار با نام کالدرون در پرسپولیس در حال تکرار است. چندی پیش در خبرورزشی نوشتیم نیامدن کالدرون به سود چه بازیکنانی است (اینجا بخوانید). این بار، اما بد ندیدیم گزارشی بنویسیم در خصوص بازیکنانی که نیامدن سرمربی آرژانتینی ممکن است به ضرر آن‌ها تمام شود.

۱- بوژیدار رادوشویچ؛ در زمان گابریل فیکس شد

بوژیدار رادوشویچ که سه سال پشت سر علیرضا بیرانوند به عنوان گلر ذخیره و شماره ۲ مانده بود توسط گابریل کالدرون فیکس شد. سنگربان کروات پرسپولیس در دوران کالدرون به جایگاهی رسید که هرگز در زمان مربیگری برانکو هموطنش هم آن را تجربه نکرده بود. او در ۶ بازی پرسپولیس فیکس بازی کرد و از قضا توانست کلین‌شیت هم کند. در صورتی که کالدرون به ایران برنگردد، هر مربی ایرانی جانشین او شود از علیرضا بیرانوند به عنوان گلر فیکس پرسپولیس استفاده خواهد کرد. اگر کالدرون به ایران برگردد حتی امکان دارد علیرضا بیرانوند لژیونر شده و ایران را ترک کند. جالب آنکه سه‌شنبه شب گذشته اولین کسی که خبر نیامدن کالدرون به ایران را استوری گذاشت مصطفی سلیمانی وکیل علیرضا بیرانوند بود!

۲- محمدحسین کنعانی‌زادگان؛ ثابت‌تر از سیدجلال و شجاع!

اگر قبل از شروع فصل جاری کسی به شما می‌گفت محمدحسین کنعانی‌زادگان، سیدجلال حسینی و شجاع خلیل زاده را نیمکت‌نشین می‌کند باور نمی‌کردید. هرچند این مدافع ملی‌پوش دو هفته اول را روی نیمکت نشست، اما در ادامه ثابت‌تر از دو مدافع کارکشته پرسپولیس شد. یک هفته پیش از شروع لیگ نوزدهم خبری منتشر شد مبنی بر اینکه محمدحسین کنعانی‌زادگان با نظر گابریل کالدرون جذب نشده و در لیست مازاد سرمربی آرژانتینی است! بلافاصله کنعانی‌زادگان به این خبر واکنش نشان داد و با انتشار استوری در اینستاگرام خود نوشت: «کاش در خبرسازی خدا را در نظر می‌گرفتید.

آقای کالدرون رودررو به من گفتند تو جزو بازیکنانی بودی که خودم شخصاً انتخاب کردم و از این انتخاب دفاع می‌کنم. به هر حال مربی تازه آمده و ترکیب‌های متفاوت را امتحان می‌کند و من هم مثل یک سرباز مطیع فرمانده کالدرون هستم. چه ترکیب، چه نیمکت، چه سکو. هرجا بگویند می‌روم و برای تیمم حاشیه نمی‌سازم. آنچه مهم است پرسپولیس بزرگ است که باید به قهرمانی چهارم برسد.» در ادامه، اما کنعانی‌زادگان به مدافع مورد علاقه کالدرون تبدیل شد. نیامدن سرمربی آرژانتینی از هر جهت که حساب کنید می‌تواند به ضرر این مدافع ملی‌پوش خوزستانی تمام شود، چون خلیل زاده و سیدجلال در پرسپولیس اسم و رسم‌دارتر هستند.

۳- محمد انصاری؛ مورد اعتمادتر از نادری ملی‌پوش

محمد انصاری در فصل جاری به مهره مورد اعتماد گابریل کالدرون تبدیل شده است. مدافع چپی که سرمربی آرژانتینی او را به محمد نادری ملی‌پوش ترجیح می‌دهد. این در حالی بود که نادری ذاتاً بازیکنی پا به توپ و تکنیکی است. او دو سال پیش به کورتریک بلژیک پیوست که خیلی به او بازی نرسید، اما نادری زمانی دیده شد که پیراهن پرسپولیس را پوشید. این بازیکن جوان در بازی هم عنصر جوانی‌اش را به خوبی نشان می‌دهد و خیلی‌ها معتقد بودند در مراسم بهترین‌های سال فوتبال ایران جایزه پدیده سال حق او بوده است.

به واسطه همین درخشش محمد نادری به پیراهن تیم ملی بزرگسالان هم رسید. با این وجود گابریل کالدرون تصمیم گرفت محمد انصاری را در سمت چپ خط دفاعی خود بازی بدهد و نادری را در خط میانی به بازی بگیرد یا اینکه روی نیمکت بنشاند. ناگفته پیداست عدم بازگشت سرمربی آرژانتینی به ایران می‌تواند به ضرر محمد انصاری تمام شود. البته اخلاق و سبک بازی انصاری به گونه‌ای است که می‌تواند مربیان ایرانی را هم تحت تأثیر قرار دهد.

۴- مهدی شیری؛ با نمره متوسط تمدید شد

اواخر آذرماه گذشته مهدی شیری مدافع راست پرسپولیس قراردادش در پی توافق با محمدحسن انصاری‌فرد مدیر‌عامل باشگاه پرسپولیس را به مدت یک فصل دیگر تمدید کرد. او مدافع متوسطی بود که از نیم‌فصل دوم لیگ هجدهم به پرسپولیس پیوست، اما هرگز نتوانست دوران موفق رامین رضاییان و صادق محرمی را در سمت راست خط دفاعی این تیم تکرار کند. با این وجود شیری با نظر مستقیم و مثبت گابریل کالدرون قراردادش را با پرسپولیس برای یک فصل دیگر تمدید کرد. این بازیکن تا پایان لیگ بیستم با پرسپولیس در حالی قرارداد دارد که با نظر کالدرون فیکس است، اما با حضور هر مربی دیگری ممکن است جایگاهش به خطر بیفتد. پرسپولیس در حال حاضر حسین ماهینی و سیامک نعمتی را دارد که می‌توانند در پست دفاع راست بازی کنند. دو بازیکنی که چندان مورد نظر کالدرون آرژانتینی نیستند!

۵- محسن ربیع‌خواه؛ پسر برانکو، پسر کالدرون شد!

در زمان حضور برانکو در پرسپولیس بازیکنان زیادی محبوب او بودند و لقب «پسر برانکو» نشان از محبوبیت بیش از حد آن‌ها نزد سرمربی تیم داشت. یکی از بازیکنانی که به این عنوان معروف بود و برعکس برانکو، هواداران خیلی دوستش نداشتند؛ محسن ربیع‌خواه بود. بازیکنی که حضور او در ترکیب اصلی پرسپولیس اعتراضات و انتقادات زیادی را به همراه داشت.

پیش‌بینی می‌شد بعد از رفتن برانکو خیلی زود نام او به عنوان اولین نفر به لیست خروجی‌ها اضافه شود، اما او نه تنها در پرسپولیس ماندنی شد بلکه جایگاه ثابتی هم پیدا کرد. خیلی‌ها غیبت کمال کامیابی‌نیا به دلیل مصدومیت را دلیل فیکس شدن ربیع‌خواه در تیم کالدرون عنوان کردند در حالی که پس از بازگشت شماره ۱۱ هم باز پسر برانکو ثابت بازی کرد. ربیع‌خواه جزو بازیکنان خوش‌اخلاق و بی‌حاشیه‌ای است که خیلی هم ساده فوتبال بازی می‌کند. سبک بازی او مورد توجه مربیان خارجی قرار می‌گیرد، اما اینکه مربی ایرانی هم بازی او را بپسندد سؤالی است که جوابش نامعلوم است!

۶- وحید امیری؛ شاید نیمکت‌نشین شود

هر چند وحید امیری دیگر فوتبالیست خوش‌اخلاق پرسپولیس در دو دیدار آخر تیمش گل زد و خوش درخشید، اما ممکن است با جدایی کالدرون او هم نیمکت‌نشین شود. در شرایطی که انتظار می‌رفت امیری پس از بازگشت از ترکیه از انگیزه بالایی برخوردار باشد، او ابتدای فصل بازی‌های بحث‌برانگیزی انجام داد، اما کالدرون پای ملی‌پوش خود ایستاد. سرمربی آرژانتینی در شرایطی که امید عالیشاه و فرشاد احمدزاده را هم در اختیار داشت ترجیح می‌داد از امیری درخط میانی و حمله خود استفاده کند. نیامدن کالدرون می‌تواند به ضرر این فوتبالیست تکنیکی لرستانی هم تمام شود. شاید با حضور مربی جدید وحید امیری هم نیمکت‌نشینی را در پرسپولیس تجربه کند!

 • 12
 • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۵ اسفند
  هفته ۲۷ لیگ برتر انگلیس
  لیورپول - وستهام
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • ﺳﻪشنبه ۶ اسفند
  لیگ قهرمانان اروپا
  ناپولی - بارسلونا
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  چلسی - بایرن مونیخ
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • چهارشنبه ۷ اسفند
  لیگ اروپا
  براگا - گلاسکو رنجرز
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  لیون - یوونتوس
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  رئال‌مادرید - منچسترسیتی
  ساعت: ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید