جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
۱۰:۲۲ - ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۰۴۴۸
لژیونرها

مهرداد محمدی:مثل طارمی درخشیدم، اما از تیم ملی محرومم!

مهرداد محمدی,درخشش درلیگ ستارگان قطر
درخشش در لیگ ستارگان قطر کاری کرد تا دوباره ستاره ایرانی السیلیه بر سر زبان‌ها بیفتد.

به گزارش ورزش سه، نمایش فوق‌العاده در سپاهان موجب شد تا بدون تجربه حضور در تیم ملی، مورد توجه باشگاه آوس پرتغال قرار بگیرد و در نخستین فصل حضورش در فوتبال اروپا نمایشی فراتر از تصور ارائه کند و در حالی که همزمان با مهدی طارمی به لیگ این کشور رفت، توانست هشت گل و پنج پاس گل ثبت کند ولی پس از آن دوباره به آسیا برگردد؛ مسیری که با بدشانسی و مصدومیت و البته درخشش در زمان حضور در میادین همراه بود.

حضور در العربی قطر و انجام ۲۰ بازی در لیگ ستارگان، آمار قابل توجهی بود که در کنار آن توانست ۱۰ گل به ثمر رساند و سه پاس گل بدهد و علاوه بر آن دو گل در جام حذفی و دو گل در امیر کاپ داشته باشد تا ماندنش در این باشگاه تمدید شود، اما یک بدشانسی و مصدومیت بدموقع کاری کرد تا در فصل ۲۲-۲۰۲۱ نتواند بیش از هفت بازی(در مجموع سه جام) به میدان برود و پنج گل بزند.

دو هفته ابتدایی فصل ۲۳-۲۰۲۲ هم با شروع موفق همراه بود؛ یک گل زده و یک پاس گل، اما یک مصدومیت جزئی کاری کرد تا به پایان دوران حضورش در العربی برسد و انتقال به السیلیه را تجربه کند؛ یک جابه‌جایی که علی‌رغم سقوط تیمش به دسته پایین‌تر در پایان فصل، اما با یک آمار عالی دیگر رقم خورد تا احتمالا برای سال بعد یک جابه‌جایی بهتر در قطر یا حتی فوتبال اروپا داشته باشد.

تعداد گل، پاس گل و گرفتن پنالتی‌ها در السیلیه نیز جالب توجه‌تر از تیم‌های قبلی بود که مهرداد محمدی به آن اشاره کرده و صحبت‌های جالبی انجام داده؛ حرف‌هایی که با جذابیت و بعضا افسوس بر زبان آورده و متن آن در زیر قابل خواندن است:

* با فصلی که پشت سر گذاشتی شروع کنیم. بازگشت از مصدومیت و پیوستن به السیلیه. از سالی که داشتی بگو؟

بعد از ۱۰ ماه از مصدومیت برگشتم. در هفت بازی اول حضور نداشتم. از هشتمین بازی شروع کردم و خوب خوب شدم و بدنم آماده شده بود. خدا را شکر توانستم پس از آسیب‌دیدگی که خیلی سخت بود، با تلاش و زحمت و تمرینات سخت، مهرداد قبل باشم و خوشبختانه با زحماتم توانستم بدنم را آماده نگه دارم و امسال عملکرد خوبی داشته باشم و مثل گذشته آمار خوبی در گل و پاس گل ثبت کنم.

* اما در نهایت السیلیه به دسته پایین‌تر سقوط کرد. دلیلش را در چه می‌بینی؟

دلیل سقوط السیلیه بخاطر این بود که مالک باشگاه سر تمرینات نمی‌آمد و برای تیم خرج نمی‌کرد. پول بازیکنان را نمی‌دادند و بچه‌ها اعتصاب می‌کردند. شب بازی هتل نمی‌رفتیم و یک جور تیم روی هوا بود. به نظرم دلیل اصلی سقوط تیم، مدیریت باشگاه بود که پول و شرایط مطلوبی نداشت.

* امسال به لحاظ فردی آمار فوق‌العاده‌ای داشتی. در مجموع ۲۵ بازی، ۱۲ گل زدی و دو پاس گل دادی. آماری که برای یک تیم قعرنشین واقعا خوب بود.

۲۰ بازی برای السیلیه انجام دادم که پنج بازی در زمان جام جهانی در کاپ اوریدو بود؛ رقابت‌هایی که خیلی اهمیت نداشت ولی در مدت کوتاه و ۱۵ دقیقه‌ای حضورم در زمین، کمک زیادی برای حفظ آمادگی‌ام شد. ۲۰ بازی رسمی و مهم کردم که دو مسابقه در امیرکاپ بود و در مجموع توانستم ۱۲ گل بزنم و دو پاس گل بدهم و سه پنالتی بگیرم.

* قراردادت با السیلیه هم در پایان فصلی که گذشت، به اتمام می‌رسد و البته بعید است که بخواهی در همین تیم که سقوط کرده بمانی...

قراردادم را با السیلیه فسخ کردم و دیگر با آنها قرارداد ندارم و بازیکن آزاد هستم.

* شخصا دوست داری فوتبالت را به‌عنوان لژیونر دنبال کنی یا با توجه به در پیش بودن جام ملت‌ها ترجیح می‌دهی به لیگ ایران برگردی؟

فرقی ندارد در ایران یا خارج باشم؛ به نظرم دیگر به این نتیجه رسیدم چه آقای گل شوم و چه عملکردم خوب باشد، دیگر من را به تیم ملی دعوت نمی‌کنند. هر اندازه تلاش کنم، به پیراهن ملی نخواهم رسید. من به پرتغال رفتم و گل‌های زیادی زدم و نمایش خوبی داشتم و بعد هم یک‌سال در العربی ۱۶ گل زدم و همین فصل ۱۲ گل به ثمر رساندم، پاس گل دادم و پنالتی گرفتم، اما خودم به این نتیجه رسیدم هر کاری انجام بدهم، به تیم ملی دعوت نخواهم شد.

* در مورد انتخاب قلعه‌نویی برای تیم ملی صحبت کن. بالاخره در سپاهان با او کار کردی و با توجه به عملکرد خوبت در لیگ ستارگان، قاعدتا انتظار داری دعوت شوی. در مجموع این انتخاب را چطور می‌بینی؟

یک سال با امیرخان در سپاهان کار کردم. مدیریت عالی، کار بلد و از نظر فنی خوب هستند و می‌توانند با تیم ملی نتیجه بگیرند و بهترین گزینه بودند. شخصا خیلی امیدوارم تیم ملی با امیرخان موفق شود.

* وقتی به آوس رفتی، گران‌ترین بازیکن لیگ ایران بودی ولی بدون تعارف آن انتقال، مطابق انتظارت پیش نرفت. اگر به عقب برگردیم، بازهم لیگ پرتغال را انتخاب می‌کنی؟

همزمان با مهدی طارمی به پرتغال رفتم و با آوس قرارداد بستم. آن زمان مبلغ ترانسفر مارکت من ۷۰۰ هزار دلار بود که بخاطر عملکردم در پایان فصل به ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار رسید. مهدی، آقای گل شد ولی تیم من خوب نبود و پایین جدولی بودیم ولی با این وجود ۱۰ گل زدم و ۸ پاس گل دادم. البته باید اشاره کنم با توجه به عملکرد من و مهدی، راه انتقال بازیکن ایرانی به پرتغال باز شد. وقتی پس از سال اول من و مهدی در آنجا بودیم و عملکرد خوبی داشتیم، راه برای دیگر ایرانی‌ها باز شد و خیلی‌ها آنجا رفتند و همین الان هم خیلی‌ها می‌توانند خودشان را در پرتغال نشان بدهند.

* یک سری شایعاتی هم مطرح شد که شاید با میلاد، امسال دو تایی در یک تیم ایرانی بازی کنید. حالا جدای از درست یا غلط بودن این شایعات، اصلا تا به حال شده هماهنگی و مشورتی با میلاد داشته باشید که هر دو در یک تیم بازی کنید؟

میلاد یک سال دیگر با آ. ا. ک آتن قرارداد دارد. با او حرف می‌زنم. میلاد قبل از اینکه به جام جهانی بیاید و در تیم ملی مصدوم شود، در تیم خودش فیکس بود و شرایط عالی داشت ولی پس از مصدومیت در تیم ملی، طبیعی بود که نمی‌توانست بازی کند. الان آماده است، اما فرصت زیادی به او داده نمی‌شود. نمی‌دانم چرا دوباره به تیم ملی دعوت نشد و پشت او نبودند. خیلی بی‌انصافی است که پشت او نبودند چراکه میلاد خیلی برای تیم ملی زحمت کشید. میلاد در تیم ملی و بازی مقابل آمریکا مصدوم شد. او الان که آماده شده، دعوتش نمی‌کنند و خیلی بی‌انصافی در حق یک بازیکن است که چنین رفتاری با او شود.

* وضعیت خودت برای فصل بعد چطور است؟

من بازیکن آزاد هستم. هیچ پیشنهادی از ایران دریافت نکردم ولی باید ببینم خدا چه می‌خواهد. امسال را دست خدا سپردم تا مثل فصلی که بازیکن ملی نبودم و به پرتغال رفتم، این فصل هم انتقال خوبی داشته باشم.

* به‌عنوان سوال آخر. دو، سه ماه دیگر ۳۰ ساله می‌شوی؛ چشم‌انداز پیش روی خودت را کجا می‌بینی؟ امیدوار هستی باز هم در اروپا بازی کنی؟

دو، سه ماه دیگر ۳۰ ساله می‌شوم. یک هدف داشتم که حضور در تیم ملی بود. توانایی من خیلی زیاد است. مردم ایران آنطور که باید و شاید فوتبال من را ندیدند ولی در خودم می‌بینم بتوانم کمک زیادی به تیم ملی داشته باشم. مردم ایران فقط گل یا پاس گل‌های من را نگاه می‌کنند ولی هنوز عملکرد فنی بنده را ندیده‌اند. خیلی دوست دارم به تیم ملی دعوت شوم و بازی خودم را نشان بدهم. اطمینان دارم کارایی من به تیم ملی می‌آید و تمام تلاشم را خواهم کرد تا امیرخان دعوتم کند و مطمئن باشند که جواب دعوت‌اش را می‌دهم و او را راضی می‌کنم.

 • 9
 • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی شریفی زارچی بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

ادامه
عمران خان بیوگرافی عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان

تاریخ تولد: ۵ اکتبر ۱۹۵۲

محل تولد: لاهور، پاکستان

ملیت: پاکستانی

حرفه: نخست وزیر سابق پاکستان

شروع فعالیت: ۲۵ آوریل ۱۹۹۶

حزب سیاسی: تحریک انصاف پاکستان

ادامه
ژوائو فلیکس ژائو فلیکس سوپراستار نوظهرو فوتبال

تاریخ تولد: ۱۰ نوامبر ۱۹۹۹

محل تولد: ویزئو، پرتغال

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم / هافبک هجومی / وینگر

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۱۴ 

ادامه
رضا شکاری رضا شکاری بازیکن با استعداد فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۰ خرداد ۱۳۷۷

محل تولد: محله خاک سفید، تهرانپارس

اصالت: سراب، آذربایجان شرقی، ایران

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک هجومی

باشگاه کنونی: باشگاه فوبتال سپاهان

ادامه
الکساندر میتروویچ بیوگرافی الکساندر میتروویچ بازیکن فوتبال موفق صربستانی

تاریخ تولد: ۱۶ سپتامبر ۱۹۹۴

محل تولد: اسمدرفو، صربستان و مونته‌نگرو

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۹

ادامه
حامد آهنگی بیوگرافی حامد آهنگی، کمدین پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۷ تیر ۱۳۵۸

محل تولد: بندر انزلی، گیلان

حرفه: استندآپ کمدین، بازیگر، مجری، کارگردان

آغاز فعالیت: ۱۳۸۱ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق

ادامه
جابر بن حجاج جابر بن حجاج یار با وفای امام حسین (ع)

محل تولد: کوفه

تاریخ شهادت: ظهر عاشورا 

محل شهادت: کربلا

طول عمر: حدود ۴۵ سال

دلیل شهرت: از یاران امام حسین (ع) 

ادامه
انوری زندگینامه انوری ابیوردی شاعر بزرگ قرن ششم

تاریخ تولد: اواخر قرن پنجم یا اوایل قرن ششم هجری قمری، ۱۱۲۶ میلادی

محل تولد: ابیورد، درگز

دوران زندگی: سلجوقیان

حرفه: شاعر، دانشمند، خوشنویس، موسیقی دان، ریاضی دان، ستاره شناس، فیلسوف

لقب: انوری ابیوردی، حجّة الحق

آثار: دیوان اشعار، البشارات فی شرح الاشارات

ادامه
مری بارا بیوگرافی مری بارا، مدیر اجرایی جنرال موتورز

تاریخ تولد: ۲۴ دسامبر ۱۹۶۱

محل تولد: رویال اوک، میشیگان

ملیت: آمریکایی

حرفه: مدیر عامل اجرایی شرکت جنرال موتورز 

آغاز فعالیت: از سال ۲۰۱۳

محل تحصیل: دانشگاه استنفورد

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۲۹ شهریور
  لیگ قهرمانان اروپا
  رئال مادرید - یونیون برلین
  ۲۰:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  گالاتاسرای - کپنهاگن
  ۲۰:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  آرسنال - آیندهوون
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  بایرن مونیخ - منچستریونایتد
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  بنفیکا - سالزبورگ
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  براگا - ناپولی
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  رئال سوسیداد - اینتر
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  سویا - لانس
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۳۰ شهریور
  لیگ MLS آمریکا
  اینتر میامی - تورنتو
  ۰۳:۰۰
 • بازیهای آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ (فوتبال)
  امید ایران - امید ویتنام
  ۱۵:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  مس رفسنجان - آلومینیوم اراک
  ۱۸:۱۵
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاتفاق - الطائی
  ۱۸:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  ضمک - الهلال
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر ایران
  استقلال خوزستان - ذوب آهن
  ۱۹:۰۰
 • لیگ اروپا
  لاسک - لیورپول
  ۲۰:۱۵
 • لیگ اروپا
  بایرلورکوزن - هاکن
  ۲۰:۱۵
 • لیگ اروپا
  پاناتینایکوس - ویارئال
  ۲۰:۱۵
 • لیگ اروپا
  شریف تیراسپول - آاس رم
  ۲۰:۱۵
 • لیگ کنفرانس اروپا
  فنرباغچه - نوردشیلند
  ۲۰:۱۵
 • لیگ کنفرانس اروپا
  لژیا - استون ویلا
  ۲۰:۱۵
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاتحاد - الفتح
  ۲۱:۳۰
 • لیگ اروپا
  آژاکس - مارسی
  ۲۲:۳۰
 • لیگ اروپا
  برایتون - آ ا ک آتن
  ۲۲:۳۰
 • لیگ اروپا
  وستهم - باکا توپولا
  ۲۲:۳۰
 • لیگ اروپا
  گلاسکو رنجرز - رئال بتیس
  ۲۲:۳۰
 • لیگ کنفرانس اروپا
  کلوب بروژ - بشیکتاش
  ۲۲:۳۰
 • لیگ کنفرانس اروپا
  دیناموزاگرب - آستانه
  ۲۲:۳۰
 • جمعه ۳۱ شهریور
  بازیهای آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ (فوتبال)
  امید افغانستان - امید سوریه
  ۱۱:۳۰
 • بازیهای آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ (فوتبال)
  امید هنگ کنگ - امید ازبکستان
  ۱۵:۰۰
 • بازیهای آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ (فوتبال)
  اميد قطر - امید فلسطین
  ۱۵:۰۰
 • لیگ برتر فوتسال
  فوتسال مس سونگون - فرش آرا
  ۱۶:۰۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاخدود - الخلیج
  ۱۸:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الریاض - الفیحا
  ۱۸:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  سالرنیتانا - فروزینونه
  ۲۰:۰۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  النصر - الاهلی عربستان
  ۲۱:۳۰
 • بوندسلیگا آلمان
  اشتوتگارت - دارمشتات
  ۲۲:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  لچه - جنوا
  ۲۲:۱۵
 • لیگ یک فرانسه
  موناکو - نیس
  ۲۲:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  آلاوس - اتلتیک بیلبائو
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش