یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱
۱۴:۲۸ - ۱۷ آذر ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۹۱۶۰۲
جام جهانی

خواهر CR7: به خانه بیا و جام‌جهانی ۲۰۲۲ را ترک کن/ بازگشت استرلینگ به قطر

فدراسیون پرتغال: رونالدو تصمیمی برای ترک اردوی تیم نداشته است/ واکنش کریس به شایعات جنجالی

کریستیانو رونالدو,تهدید رونالدو علیه سرمربی تیم ملی پرتغال
نشریه رکورد در خبری اختصاصی اعلام کرد که کریستیانو رونالدو پس از اینکه متوجه شد در ترکیب اصلی بازی با سوئیس قرار ندارد، فرناندو سانتوس را تهدید به ترک اردو کرد.

به گزارش ورزش سه، پس از یک مکالمه پرتنش با فرناندو سانتوس و زمانی که متوجه شد در ترکیب ابتدایی پرتغال برابر سوئیس جایی ندارد، رونالدو تهدید به ترک اردو کرد. نشریه رکورد گزارش خود در مورد جنجال رونالدو را اینچنین شروع می کند.

 نیمکت نشینی رونالدو برابر سوئیس مثل یک بمب فوتبال دنیا را تکان داد و تیتر شماره یک امروز رکورد نیز به همین اختصاص دارد:«رونالدو تهدید به رفتن کرد.»

داستان از اینجا شروع شد که سانتوس تصمیم گرفت در دقیقه ۶۵ بازی برابر کره جنوبی رونالدو را تعویض کند. فوق ستاره که از این تصمیم خشمگین بود، هنگام رفتن به سمت نیمکت رو به مربی گفت:«مثل اینکه خیلی عجله داشتی من را تعویض کنی.»

 جمله ای که کافی بود تا سانتوس را عصبانی کند. رونالدو در واقع یکی از تعویضی هایی بود که سانتوس برای عوض کردن جریان بازی در نظر گرفت. در دیداری که پرتغال در نهایت ۱-۲ باخت.

 در نشست خبری قبل از بازی با سوئیس وقتی از سانتوس در مورد عصبانیت رونالدو از تعویض سوال شد، او اینگونه پاسخ داد:«البته که از رفتار او خوشم نیامد ولی الان اینجا نیستیم تا در مورد رونالدو حرف بزنیم. این موضوعی است که در خود تیم حل خواهد شد و نیازی نیست با رسانه ها در موردش حرف بزنم. همه تمرکز ما روی سوئیس است.» 

مشخص بود که سانتوس در واکنش به رفتار رونالدو برنامه ای خاص دارد و آن هم نیمکت نشین کردن او در بازی تعیین کننده برابر سوئیس بود.

رکورد نوشته است که سانتوس در رختکن و قبل از اعلام یازده بازیکن اصلی به رونالدو اطلاع می دهد که در ترکیب ثابت نیست. رونالدو که انتظار شنیدن چنین حرفی را نداشت با عصبانیت و تهدید گفت:«شرایط اینطور باشد من از اردو می روم.»

 این ادعا توسط فدراسیون فوتبال پرتغال رد شده ولی رکورد اصرار به درستی آن دارد. همچنین رکورد نوشته است که رونالدو خیلی زود از تصمیم خود برای ترک اردو عقب نشینی می کند. او به این نتیجه رسیده که حرکتش ممکن است باعث به حاشیه رفتن تیم و حذف از جام جهانی شود و در این صورت او مقصر اصلی معرفی خواهد شد که برای وجه مثبت او در میان مردم پرتغال خطری بالقوه محسوب می شد. او تیم ملی را در اولویت قرار داد و پرتغال نیز ۶-۱ سوئیس را برد.

کار به اینجا ختم نشد. رونالدو روز گذشته با تیم ذخیره ها تمرین نکرد و تصمیم گرفت با بازیکنانی که برابر سوئیس به میدان رفته بودند در سالن بدنسازی تمرین کند. این در حالی است که تیم پزشکی پرتغال تایید کرده است که رونالدو هیچ مصدومیتی ندارد و در بهترین فرم به سر می برد. تصمیمی که حیرت خبرنگاران پرتغالی حاصر در کمپ را به دنبال داشت. سرپیچی دوباره از دستور سانتوس ممکن است برای رونالدو عواقب سخت دیگری را نیز به دنبال داشته باشد. پرتغال شنبه باید در یک چهارم نهایی برابر مراکش قرار بگیرد و شاید رونالدو در آن بازی یک دقیقه هم بازی نکند. حاشیه ها برای کریستیانو تمامی ندارند.

واکنش رسمی پرتغال به خبر جنجالی درباره رونالدو

فدراسیون فوتبال پرتغال رسماً به خبر جنجالی که امروز درباره کریستیانو رونالدو منتشر شد واکنش نشان داد.

در این بیانیه آمده است: " اخبار منتشر شده در روز پنجشنبه گزارش می‌دهد که کریستیانو رونالدو طی گفتگو با فرناندو سانتوس، سرمربی تیم ملی، تهدید به ترک اردوی تیم ملی کرده است. فدراسیون فوتبال پرتغال تاکید می کند که کریستیانو رونالدو، کاپیتان تیم ملی، هیچ وقت تهدید به ترک اردوی تیم ملی در قطر نکرده است.

کریستیانو رونالدو هر روز یک رکورد منحصر به فرد در خدمت تیم ملی و کشور ثبت می کند که باید به آن احترام گذاشت و نشان دهنده میزان تعهد غیرقابل انکار او به تیم ملی است.  اتفاقاً میزان فداکاری بازیکنی که بیشترین بازی را برای پرتغال داشته است، بار دیگر در پیروزی مقابل سوئیس در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ نشان داده شد.

تیم ملی، بازیکنان، مربیان و فدراسیون فوتبال پرتغال همانطور که از روز اول اینگونه بوده، کاملا متعهد و مشتاق در ساختن چیزی است که کشور می خواهد؛ آن هم چیزی نیست جز این که قطر بهترین جام جهانی برای پرتغال باشد."

واکنش رسمی رونالدو به شایعات جنجالی

کاپیتان تیم ملی فوتبال پرتغال به خبر جنجالی درباره خودش واکنش نشان داد.

رونالدو نوشت: «گروهی منسجم‌تر از آن که توسط هیچ نیروی خارجی شکسته شود، ملتی شجاع که به خود اجازه نمی‌دهد از دشمنی بترسد و اتحادش شکسته شود. تیمی به معنای واقعی کلمه که تا آخر برای رویاش می جنگد!

کریستیانو رونالدو,تهدید رونالدو علیه سرمربی تیم ملی پرتغال

پیام مهم رونالدو: آماده بازی هستم

کریستیانو رونالدو، ستاره ۳۷ ساله تیم ملی پرتغال، دوباره در تمرینات گروهی این تیم شرکت کرد.

کریستیانو رونالدو,تهدید رونالدو علیه سرمربی تیم ملی پرتغال
کریستیانو رونالدو,تهدید رونالدو علیه سرمربی تیم ملی پرتغال
کریستیانو رونالدو,تهدید رونالدو علیه سرمربی تیم ملی پرتغال

درخواست عجیب و غریب خواهر رونالدو/ به خانه بیا و جام‌جهانی ۲۰۲۲ را ترک کن!

کاتیا آویرو، خواهر کریستیانو رونالدو، که به شدت از نیمکت‌نشینی برادرش ناراحت بود، پیامی احساسی در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد و از برادرش خواست که تیم پرتغال را ترک کند و به خانه نزد خانواده‌اش بازگردد.

کاتیا آویرو نوشت: «پرتغال برد. خدا را شکر. استعدادهای جدید درخشیدند. شگفت‌انگیز است. آیا قرار است قهرمان شویم؟ من این طور فکر می‌کنم!! در زمین نام رونالدو را فریاد می‌زدند. دلیلش این نبود که پرتغال داشت بازی را می‌برد... این را من نمی‌گویم. جهان تماشا کرد...چرا؟ من خوشحالم که پرتغال پیروز شد.. (بارها پیروزی پرتغال را دیده‌ام). و حتی این هم حقارت بخش بزرگی از مردم پرتغال را باطل نمی‌کند. و این همان چیزی است که درست نیست، چراکه آنها به فحش دادن ادامه می‌دهند، همچنان بر توهین و ناسپاسی پافشاری می‌کنند.

بسیار ناراحتم از آنچه که می‌خوانم و می‌شنوم، نه اینجا در قطر بلکه در کشورم، در کشور او... واقعاً غم‌انگیز است. و من واقعا می‌خواستم به خانه بیاید، تیم ملی را رها کند و کنار ما بنشیند تا بغلش کنیم و بگوییم همه چیز خوب است، به او یادآوری کنیم که چه افتخاراتی کسب کرده و از کجا آمده است. من واقعاً می‌خواستم او دیگر به آنجا نرود، ما به اندازه کافی زجر کشیدیم، آنها هرگز بزرگی تو را درک نمی‌کنند، آدم‌های حقیر متوجه نمی‌شوند که چقدر بزرگ هستی ... به خانه خود بیا. جایی که تو را درک می‌کنند، جایی که تو را در آغوش می‌گیرند. مثل همیشه. جایی که فقط سپاسگزاری ببینی، و نه ناسپاسی.

متشکرم رونالدو. متشکرم. متشکرم. متشکرم. متشکرم. متشکرم. من واقعاً این را می‌خواستم ... اما هر تصمیمی بگیری ما پشتت هستیم. تا زمان مرگ. متشکرم.»

کاتیا قبل از پست کردن این پیام، از سرمربی پرتغال در استوری اینستاگرام انتقاد کرده بود. او گفت: «بله رونالدو ابدی نیست، بله رونالدو برای همیشه بازی نخواهد کرد، متأسفانه او اکنون گل نمی‌زند، او پیر است، پرتغال به رونالدو نیازی ندارد. (با اموجی‌های تشویق) ما در مورد چیزهایی که شنیدیم صحبت کردیم، تمام کارهایی که او انجام داد مهم نیست، همه کارهایی که انجام داد فراموش شد. حالا طلب بخشش می‌کنند و به او نیاز ندارند. من این چیزها را ثبت می‌کنم و بعدا صحبت می‌کنیم. سانتوس برای چه عذرخواهی کرد؟ شرم‌آور است کسی را تحقیر کنی که خیلی کارها انجام داده.»

***

بازگشت استرلینگ به قطر برای دیدار با فرانسه

ستاره تیم ملی انگلیس روز جمعه به قطر برمی‌گردد تا سه‌شیرها را برای دیدار مقابل فرانسه همراهی کند.

کریستیانو رونالدو,تهدید رونالدو علیه سرمربی تیم ملی پرتغال

روز بازی انگلیس برابر سنگال برای رحیم استرلینگ به بدترین شکل ممکن گذشت. او بعد از شنیدن خبر حمله مسلحانه به منزلش، اردوی انگلیس را ترک کرد و بلافاصله خودش را به لندن رساند تا در کنار خانواده‌اش قرار بگیرد.

هرچند انگلیس توانست آن بازی را با نتیجه سه بر صفر به سود خودش به پایان برساند، اما بازیکنان و اعضای کادر انگلیس با استرلینگ همدردی کرده و توجه خودشان را از هم‌تیمی غایب خود دریغ نکردند.

راب هریس، خبرنگار اسکای، با اعلام بازگشت استرلینگ به قطر، از ملحق‌شدن وینگر تیم چلسی به اردوی سه‌شیرها در روز جمعه خبر داد.

به این ترتیب ساوت‌گیت می‌تواند از این ستاره تیمش برای دیدار برابر فرانسه در صورت لزوم، استفاده کند.

 • 13
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سپیده معافی,بیوگرافی سپیده معافی,عکس سپیده معافی بیوگرافی سپیده معافی بازیگر ایرانی- آمریکایی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۸ سپتامبر ۱۹۸۵

محل تولد:رگنسبورگ، بایرن، آلمان غربی

ملیت:ایرانی- آمریکایی

شهروندی:ایالات متحده آمریکا

حرفه:بازیگر سینما و تلویزیون

ادامه
علی فتح الله زاده,بیوگرافی علی فتح الله زاده,عکس های علی فتح الله زاده علی فتح الله زاده؛ محبوب ترین مدیر باشگاه استقلال

تاریخ تولد: ۱۹ دی ۱۳۳۷

محل تولد: خوی، ایران

حرفه: مدیرعامل باشگاه فوتبال استقلال تهران

شروع فعالیت: ۲۳ مهر ۱۴۰۱

تحصیلات: دکتری اقتصاد از آکادمی ملی علوم آذربایجان

ادامه
سردار اسعد بختیاری,بیوگرافی سردار اسعد بختیاری,عکس سردار اسعد بختیاری زندگینامه سردار اسعد بختیاری رهبر جنبش آزادی خواهی

تاریخ تولد: ۱۲۳۶

محل تولد: منطقه چغاخور در استان چهارمحال و بختیاری

ملیت: ایرانی

حرفه: سیاستمدار

خویشاوندان مهم: صمصام‌السلطنه (برادر)، بی‌بی مریم بختیاری (خواهر)، حسین‌قلی‌خان ایلخانی (پدر)

درگذشت: ۱ آبان ۱۲۹۶

ادامه
علی ضیا,بیوگرافی علی ضیا,عکس های علی ضیا بیوگرافی سید علی ضیا؛ مجری خوب برنامه های ایرانی

تاریخ تولد: ۲۶ شهریور ۱۳۶۴

محل تولد: کاشان

حرفه: مجری برنامه های صدا و سیما و گوینده رادیو

تحصیلات: کارشناسی مکانیک طراحی جامدات از دانشگاه آزاد واحد کاشان

شروع فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

ادامه
احمد علیرضابیگی,بیوگرافی احمد علیرضابیگی,عکس های احمد علیرضابیگی بیوگرافی احمد علیرضابیگی

تاریخ تولد: ۲۲ بهمن ۱۳۴۲

محل تولد: ارومیه، ایران

حرفه: نظامی، سیاستمدار و نماینده تبریز در دو دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی

تحصیلات: دکتری امنیت ملی از دانشگاه دفاع ملی

شروع فعالیت: از اوایل انقلاب

حزب سیاسی: بدون حزب سیاسی

ادامه
سرنای ساریکایا,بیوگرافی سرنای ساریکایا,عکس های سرنای ساریکایا سرنای ساریکایا بازیگر زیبای ترکی

تاریخ تولد: ۱ جولای ۱۹۹۱

محل تولد: آنکارا، ترکیه

حرفه: بازیگر، مدل

شروع فعالیت: سال ۲۰۰۶ تا کنون

تحصیلات: مقطع دبیرستان

ادامه
لیلا حاتمی,بیوگرافی لیلا حاتمی,عکس های لیلا حاتمی بیوگرافی لیلا حاتمی فرزند مرحوم علی حاتمی

تاریخ تولد: ۹ مهر ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع به کار: سال ۱۳۶۱ تا کنون

تحصیلات: دانشجوی انصرافی رشته برق

همسر: علی مصفا

ادامه
عسجدی,زندگینامه عسجدی,آثار عسجدی زندگینامه عسجدی شاعر دربار غزنویان

دوران زندگی: قرن چهارم و پنجم هجری

پادشاهی: پادشاهای غزنوی

حرفه: شاعر 

درگذشت: ۴۳۲ هجری قمری

عسجدی,زندگینامه عسجدی,عسجدی شاعرزندگینامه عسجدی

ادامه
مهدی پاکدل,بیوگرافی مهدی پاکدل,عکس های مهدی پاکدل بیوگرافی مهدی پاکدل و ماجرای ازدواجش

تاریخ تولد: ۱۰ تیر ۱۳۵۹

محل تولد: اصفهان

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر، خواننده، مدل

شروع فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی انصرافی گرافیک

نام همسر: رعنا آزادی ور

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۸ بهمن
  سوپرلیگ ترکیه
  سیواس اسپور - آدانا دمیراسپور
  ۱۴:۰۰
 • جام حذفی انگلیس
  والسال - لسترسیتی
  ۱۶:۰۰
 • جام حذفی انگلیس
  اکرینگتون - لیدز
  ۱۶:۰۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  هاتای اسپور - ترابزون اسپور
  ۱۶:۳۰
 • لیگ برتر امارات
  البطائح - الاتحاد کلبا
  ۱۶:۴۵
 • سری آ ایتالیا
  امپولی - تورینو
  ۱۷:۳۰
 • بوندسلیگا آلمان
  وردربرمن - ولفسبورگ
  ۱۸:۰۰
 • جام حذفی انگلیس
  ایپسویچ - برنلی
  ۱۸:۳۰
 • جام حذفی انگلیس
  ساوتهمپتون - بلکپول
  ۱۸:۳۰
 • جام حذفی انگلیس
  فولام - ساندرلند
  ۱۸:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  خیرونا - بارسلونا
  ۱۸:۴۵
 • سوپرلیگ ترکیه
  گره‌سون اسپور - گالاتاسرای
  ۱۹:۳۰
 • لیگ یک فرانسه
  تروا - لانس
  ۱۹:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  کرمونزه - اینتر
  ۲۰:۳۰
 • بوندسلیگا آلمان
  بایرن مونیخ - آینتراخت فرانکفورت
  ۲۱:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  سویا - الچه
  ۲۱:۰۰
 • جام حذفی انگلیس
  پرستون - تاتنهام
  ۲۱:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  آتالانتا - سمپدوریا
  ۲۳:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  ختافه - رئال بتیس
  ۲۳:۳۰
 • جام حذفی انگلیس
  منچستریونایتد - ردینگ
  ۲۳:۳۰
 • لیگ یک فرانسه
  مارسی - موناکو
  ۲۳:۳۰
 • یکشنبه ۹ بهمن
  سری آ ایتالیا
  آث میلان - ساسولو
  ۱۵:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  وایادولید - والنسیا
  ۱۶:۳۰
 • جام حذفی انگلیس
  برایتون - لیورپول
  ۱۷:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  یوونتوس - مونزا
  ۱۷:۳۰
 • بوندسلیگا آلمان
  شالکه - کلن
  ۱۸:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  اوساسونا - اتلتیکومادرید
  ۱۸:۴۵
 • بوندسلیگا آلمان
  بایرلورکوزن - دورتموند
  ۲۰:۰۰
 • سه شنبه ۱۱ بهمن
  لیگ برتر والیبال زنان
  سایپا - سریک
  ۱۳:۰۰
 • جام اتحادیه انگلیس
  نیوکسل - ساوتهمپتون
  ۲۳:۳۰
 • چهارشنبه ۱۲ بهمن
  لیگ برتر ایران
  سپاهان - گل گهرسیرجان
  ۱۵:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  پرسپولیس - آلومینیوم اراک
  ۱۷:۰۰
 • پنج شنبه ۱۳ بهمن
  لیگ برتر ایران
  صنعت نفت آبادان - هوادار
  ۱۷:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  مس کرمان - استقلال
  ۱۷:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  رئال مادرید - والنسیا
  ۲۳:۳۰
 • جمعه ۱۴ بهمن
  لیگ برتر انگلیس
  چلسی - فولام
  ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش