پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳
۱۰:۳۶ - ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۱۲۰۷۵۹
اخبار فلزات، طلا و ارز

مقایسه قیمت میلگرد نورد کرمان و قیمت میلگرد بردسیر

میلگرد نورد کرمان

آهن پرایس: صنعت فولاد به عنوان یکی از پایه‌های اصلی اقتصاد هر کشور، نقش مهمی در توسعه و پیشرفت آن ایفا می‌کند. در جنوب شرق ایران، دو شرکت بزرگ فولادی به نام‌های «صنایع فولاد مشیز بردسیر» و «مجتمع ذوب آهن و نورد کرمان» به عنوان پیشگامان این صنعت شناخته می‌شوند. این دو شرکت با تولید انواع میلگرد و شمش فولادی با کیفیت بالا و قیمت مناسب، نیازهای منطقه را به طور کامل تأمین می‌کنند.

در این مقاله به معرفی دو شرکت صنایع فولاد مشیز بردسیر و مجتمع ذوب آهن و نورد کرمان، بررسی محصولات، مزایا و کاربردهای میلگردهای تولیدی این کارخانه‌ها پرداخته شده است؛ همچنین به مقایسه قیمت میلگرد آجدار نورد کرمان و قیمت میلگرد آجدار بردسیر کرمان و علل اختلاف قیمت آنها نیز اشاره شده است.

صنایع فولاد مشیز بردسیر

کارخانه صنایع فولاد مشیز بردسیر

شرکت صنایع فولاد مشیز بردسیر، به عنوان یکی از پایگاه‌های مهم صنعتی در پهناورترین استان کشور، قدیمی‌ترین و اولین شرکت در حوزه فولاد در جنوب شرق ایران و وابسته به شرکت معدنی و صنعتی گهر زمین است. این شرکت در سال ۱۳۶۹ در شهرستان بردسیر، در ۴۵ کیلومتری غرب شهر کرمان آغاز به کار کرد.

کارخانه بردسیر کرمان تولیدکننده سالانه ۱۷۰ هزار تن انواع میلگرد است و قابلیت افزایش تولید میلگرد تا ۳۵۰ هزار تن در سال را نیز دارد. قیمت میلگرد آجدار بردسیر کرمان در میان بسیاری از برندهای مشابه بسیار مقرون به صرفه است. گفتنی است این شرکت ظرفیت تولید ۶۰۰ هزار تن شمش فولادی استاندارد در سال را دارد.

محصولات شرکت بردسیر کرمان

بردسیر کرمان انواع میلگرد آجدار را در گریدهای A2 و A3 تولید می‌کند به این صورت که میلگرد آجدار A2 در سایز ۸ تا ۱۴ میلی‌متر و میلگرد آجدار A3 در سایز ۱۶ تا ۲۰ میلی‌متر تولید و عرضه می‌شود. نشان تجاری میلگرد آجدار بردسیر کرمان که روی بدنه محصول حک شده و بیانگر اصالت میلگرد است علامت اختصاری « KSMR-CO» است.

کاربرد میلگرد بردسیر کرمان

شرکت بردسیر کرمان با تولید سالانه ۱۷۰ هزار تن میلگرد و ۴۰۰ هزار تن شمش فولادی، نقش مهمی در تأمین نیازهای صنعت و ساختمان در منطقه جنوب شرق کشور ایفا می‌کند. موقعیت جغرافیایی این کارخانه، باعث ایجاد فرصت‌های مناسبی برای ساکنین منطقه شده تا قیمت میلگرد آجدار بردسیر برای پروژه‌های ساختمانی و صنعتی بسیار به صرفه باشد.

در واقع می‌توان گفت قیمت میلگرد آجدار بردسیر کرمان محصولی ارزان به شمار می‌رود به همین دلیل برای کاهش هزینه‌ها در انواع پروژهای صنعتی و ساختمانی به اشکال مختلفی به کار می‌رود. از جمله کاربردهای میلگرد آجدار بردسیر کرمان می‌توان به اسکلت بندی، فونداسیون، سقف، سوله‌سازی، ماشین سازی و تجهیزات صنعتی اشاره کرد.

کارخانه میلگرد نورد کرمان

کارخانه میلگرد نورد کرمان

مجتمع ذوب آهن و نورد کرمان در سال ۱۳۷۴ در زمینی به مساحت ۵.۲ هکتار در شهر کرمان آغاز به کار کرد. این مجتمع به عنوان یکی از بزرگترین مجتمع های فولادی جنوب شرق کشور، با تعهد به قوانین و استانداردهای ملی و بین‌المللی و با اتکا به نیروی انسانی متخصص، تجهیزات پیشرفته و تکنولوژی‌های روز دنیا، در زمینه تولید میلگرد به روش نورد گرم و شمش فولادی با ابعاد ۱۲۵در۱۲۵ تا ۱۵۰در۱۵۰ با طول ۶ متر فعالیت می‌کند.

گفتنی است کارخانه نورد کرمان ظرفیت تولید ۵۰۰ هزار تن انواع میلگرد در سایزهای ۸ تا ۴۰ میلیمتر و ۱۰۰ هزار تن شمش فولادی در سال را دارد.

محصولات کارخانه نورد کرمان

محصولات متعددی در کارخانه نورد کرمان تولید و عرضه می‌گردد، در ادامه به معرفی محصولات اصلی این کارخانه پرداخته می‌شود.

•    میلگرد آجدار A3 در سایز ۸ تا ۴۰ میلی‌متر: این نوع میلگرد با دارا بودن مقاومت بالا، برای استفاده در اسکلت‌بندی ساختمان‌ها و سازه‌های بتنی مناسب است علاوه‌بر این قیمت میلگرد آجدار نورد کرمان جزو محصولات ارزان به شمار می‌رود.

•    میلگرد ترمو مکانیکی (TMT): این نوع میلگرد با دارا بودن خواص مکانیکی و جوشکاری مناسب، برای کاربردهای صنعتی و تولیدی مناسب است.

نقش کارخانه نورد کرمان در صنعت فولاد

این کارخانه با تولید سالانه ۵۰۰ هزار تن میلگرد، نقش مهمی در تأمین نیازهای صنعت و ساختمان در منطقه جنوب شرق ایران ایفا می‌کند. موقعیت جغرافیایی این کارخانه، باعث ایجاد فرصت‌های مناسبی برای ساکنین منطقه شده تا قیمت میلگرد آجدار نورد کرمان را که برای پروژه‌های ساختمانی و صنعتی این مناطق بسیار مقرون به صرفه است، تهیه کنند.

میلگرد آجدار نورد کرمان

مزایای میلگرد نورد کرمان و میلگرد بردسیر کرمان

میلگرد آجدار بردسیر کرمان و میلگرد آجدار نورد کرمان با توجه به مواد اولیه به کار گرفته شده در تولید و استاندارد تولید جزو محصولات با کیفیت به شمار می‌روند که بخش عظیمی از نیاز صاحبان صنایع به میلگرد آجدار را در جنوب شرقی کشور تأمین می‌کنند. در ادامه به برخی از مزایای مشترک این دو برند پرداخته می‌شود.

•    کیفیت بالا: استفاده از مواد اولیه مرغوب و فرآیندهای تولید پیشرفته.

•    مقاومت بالا: تضمین استحکام و پایداری سازه.

•    قیمت مناسب: قیمت میلگرد آجدار بردسیر کرمان و قیمت میلگرد آجدار نورد کرمان مقرون به صرفه و اقتصادی است.

•    تنوع در سایز و گرید: پاسخگویی به نیازهای مختلف.

•    قابلیت جوشکاری: سهولت در اجرا و اتصال میلگردها.

•    مقاومت در برابر خوردگی: افزایش طول عمر سازه.

علاوه‌بر مواردی که بیان شد وزن میلگرد بردسیر کرمان سبک‌تر از میلگرد آجدار نورد کرمان است، بنابراین با توجه به اینکه قیمت میلگرد براساس وزن آن تعیین می‌شود می‌توان گفت قیمت میلگرد آجدار بردسیر کرمان از قیمت میلگرد نورد کرمان ارزان‌تر است.

به عنوان نمونه وزن میلگرد ۱۴ بردسیر کرمان در هر شاخه ۱۲ متری حدود ۱۴ کیلوگرم است اما وزن میلگرد ۱۴ نورد کرمان ۱۴.۵ کیلوگرم است. همچنین وزن میلگرد ۱۶ بردسیر کرمان در هر شاخه ۱۲ متری ۱۸ کیلوگرم و وزن میلگرد ۱۶ نورد کرمان ۱۸.۵ کیلوگرم است.

گفتنی است از علل اختلاف قیمت میلگرد آجدار نورد کرمان با میلگرد بردسیر کرمان به دلیل وزن و استاندارد تولید این میلگردها است.

شرکت آهن پرایس قیمت میلگرد نورد کرمان و قیمت میلگرد آجدار بردسیر کرمان را به طور روزانه روی وبسایت خود آپدیت می‌کند، برای اطلاع از آخرین قیمت میلگرد آجدار می‌توانید به سایت این مجموعه مراجعه کنید؛ همچنین برای خرید میلگرد نیز می‌توانید با شماره ۰۲۱۵۴۱۰۳ تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

  • 14
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
فرامرز اصلانی بیوگرافی فرامرز اصلانی از تحصیلات تا شروع کار هنری

تاریخ تولد: ۲۲ تیر ۱۳۳۳

تاریخ وفات : ۱ فروردین ۱۴۰۳ (۷۸ سال)

محل تولد: تهران 

حرفه: خواننده، آهنگساز، ترانه‌سرا، نوازندهٔ گیتار 

ژانر: موسیقی پاپ ایرانی

سازها: گیتار

ادامه
علیرضا مهمدی بیوگرافی علیرضا مهمدی؛ پدیده کشتی فرنگی ایران

تاریخ تولد: سال ۱۳۸۱ 

محل تولد: ایذه، خوزستان، ایران

حرفه: کشتی گیر فرندگی کار

وزن: ۸۲ کیلوگرم

شروع فعالیت: ۱۳۹۲ تاکنون

ادامه
ابراهیم بن جعفر ابی طالب زندگینامه ابراهیم بن جعفر ابی طالب

نام پدر: جعفر بن ابی طالب

سن تقریبی: بیشتر از ۵۰ سال

نسبت های مشهور: برادر محمد بن ابی طالب

ابراهیم بن جعفر ابی طالبزندگینامه ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب

زندگینامه ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب

ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب فرزند جعفر بن ابی طالب بوده است، برخی از افراد ایشان را همراه با محمد از نوه های جعفر می دانند که عمال بن زیاد وی را به شهادت رساند. برخی از منابع می گویند که ابراهیم و محمد هر دو از لشکر ابن زیاد فرار کرده بودند که بانویی در کوفه آنها را پناه می دهد، اما درنهایت سرشان توسط همسر این بانو که از یاران ابن زیاد بود از جدا شد و به شهادت رسیدند. 

ادامه
مریم طوسی بیوگرافی مریم طوسی؛ سریع ترین دختر ایران

تاریخ تولد: ۱۴ آذر ۱۳۶۷

محل تولد: تهران

حرفه: ورزشکار، دونده دوهای سرعت

تحصیلات: کارشناسی تربیت بدنی از دانشگاه تهران

قد: ۱ متر ۷۲ سانتی متر

ادامه
زهرا گونش بیوگرافی زهرا گونش؛ والیبالیست میلیونر ترکی

چکیده بیوگرافی زهرا گونش

نام کامل: زهرا گونش

تاریخ تولد: ۷ جولای ۱۹۹۹

محل تولد: استانبول، ترکیه

حرفه: والیبالیست

پست: پاسور و دفاع میانی

قد: ۱ متر و ۹۷ سانتی متر

ادامه
سوگل خلیق بیوگرافی سوگل خلیق بازیگر جوان سینمای ایران

تاریخ تولد: ۱۶ آبان ۱۳۶۷

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

تحصیلات: لیسانس کارگردانی تئاتر از دانشگاه هنر تهران

ادامه
شیگرو میاموتو سفری به دنیای بازی های ویدیویی با شیگرو میاموتو

تاریخ تولد: ۱۶ نوامبر ۱۹۵۲

محل تولد: سونوبه، کیوتو، ژاپن 

ملیت: ژاپنی

حرفه: طراح بازی های کامپیوتری و نینتندو 

تحصیلات: کالج هنر کانازاوا

ادامه
ویژه سرپوش