دوشنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۰
۰۸:۲۹ - ۱۰ شهریور ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۶۰۲۴۷۳
اخبار فلزات، طلا و ارز

اخبار لحظه‌ای از بازار ارز و طلا/ قیمت روز دلار در بازار آزاد ۹۷/۰۶/۱۰

قیمت دلار و قیمت سکه (شنبه ۱۰ شهریور ۹۷) / آیا دلار به ۱۱ هزارتومان بر می‌گردد؟

ارز و سکه,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز

قیمت دلار و قیمت سکه ۹۷/۰۶/۱۰؛ به گزارش سرپوش، در اولین هفته کامل شهریورماه، استقبال از ربع‌سکه بیشتر از دلار و سایر سکه‌ها بود. روز چهارشنبه، ربع‌سکه پس از ۲ رشد پیاپی ۳۰ هزار تومانی، ۵ هزار تومان افزایش دیگر را تجربه کرد تا روی قیمت ۹۷۵ هزار تومان قرار بگیرد.

 

این قیمت بیش از ۷ درصد افزون‌تر از قیمت پنج‌شنبه ۲ هفته پیش همین فلز گرانبها بود. سکه تمام و قیمت نیم سکه نیز هفته گذشته به ترتیب، ۹/ ۴ و ۴ درصد رشد کردند. دلار نیز کم اقبال‌تر از سکه ۵/ ۴ درصد رشد کرد. با توجه به بازدهی دلار و سایر سکه‌ها، می‌توان گفت که ربع‌سکه یکه‌تاز بازار هفته اول شهریورماه بوده است. به گفته فعالان، ورود زیاد متقاضیان خرد به بازار مهم‌ترین عاملی بود که زمینه‌ساز رشد ربع‌سکه بیش از سایر سکه‌ها شد. در واقع، از نظر شماری از فعالان، افرادی که توان خرید سکه‌های بزرگ‌تر را ندارند، معمولا به بازار ربع‌سکه مراجعه می‌کنند.

 

البته عده دیگری از بازیگران دلیل رشد رکوردی ربع‌سکه را ناشی از خریدهای مردم در آستانه عید غدیر دانستند. از نظر آنها در آستانه اعیاد مذهبی تقاضا برای خرید سکه‌های کوچک بالاتر می‌رود. بازدهی ربع‌سکه در هفته گذشته بیشترین میزان در یک ماه گذشته بود؛ آخرین بار در هفته منتهی به ۱۲ مرداد، ربع‌سکه رشدبیشتری را تجربه کرده بود.

 

برخلاف رشد ربع‌سکه در روز چهارشنبه، سکه تمام بهار آزادی کاهش قیمت را تجربه کرد. در پنجمین روز هفته، سکه ۱۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به قیمت ۴ میلیون و ۴۰ هزار تومان رسید. به گفته فعالان، معامله‌گران پس از خریدهای سنگین روز سه‌شنبه کمی احتیاط کردند و با فروش بخشی از سکه‌های خریداری شده، زمینه‌ساز کاهش قیمت شدند. از نظر برخی بازیگران، سکه روز چهارشنبه کمی تعدیل قیمت را تجربه کرده بود. باید دید سکه در اولین روز هفته نیز می‌تواند خود را بالای مرز ۴ میلیونی نگه دارد؛ از نظر فعالان، ماندن بالای این مرز به معنی حرکت سکه به سوی سطح مقاومتی ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی خواهد بود.

 

در روزی که سکه کاهش قیمت را ثبت کرد، دلار افزایش قیمت را تجربه کرد. روز چهارشنبه، دلار ۶۰ تومان افزایش را به ثبت رساند و روی عدد ۱۰ هزار و ۹۷۰ تومان ایستاد. به گفته فعالان، مهم‌ترین عاملی که در بازار ارز زمینه‌ساز افزایش قیمت شده است، ورود تقاضای خرد و احتیاطی به بازار بوده است. همچنین برخی از معامله‌گران عنوان کردند، تقاضای ارز برای مهاجرت یا تحصیل نیز در بازار ارز بیشتر شده است. عده دیگری باور دارند، هر چقدر به زمان اجرایی شدن دور دوم تحریم‌ها نزدیک شویم، به مرور تقاضا برای خرید ارز افزایش بیشتری پیدا می‌کند.

 

این در حالی است که دسته دیگری از فعالان باور دارند، دلار و سکه در ماه‌های اخیر رشد قابل توجهی را تجربه کرده‌اند و به دلیل خریدهای بیش از اندازه، رشد قیمت‌ها در این ۲ بازار طی ماه‌های آینده بیش از نرختورم نخواهد بود؛ همچنین گروه دیگری از معامله‌گران باور دارند، در صورتی که در هفته جاری پیش فروش ۴۰ هزار خودرو انجام شود، با ورود بخشی از نقدینگی به این بازار، زمینه برای افزایش دامنه نوسان در بازار ارز فراهم نخواهد بود. همچنین به گفته فعالان، یکی از مهم‌ترین متغیرهایی که در ماه‌های آتی وضعیت بازار ارز را تحت‌تاثیر قرار خواهد داد، میزان صادرات نفت خواهد بود.

 

در کنار این، اگر سیاست‌گذار بتواند فضا را برای تغییر انتظارات تا حدی مهیا کند، می‌توان انتظار کاهش ورود تقاضا به بازارها را داشت. با این حال، عده دیگری از فعالان باور دارند، در صورتی که سیگنال نااطمینانی ازسوی بازار دریافت شود، همچنان امکان رشد قیمت دلار و سایر ارزها در بازار وجود خواهد داشت. در کنار دلار آمریکا، در آخرین روز کاری هفته، پوند انگلیس نیز افزایش قیمت را تجربه کرد و با ۲۰۰ تومان افزایش به قیمت ۱۴ هزار و ۳۰۰ تومان رسید.

 

ارز و سکه,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز

 

۱۶:۲۵ ۱۰ شهریور ۹۷

قیمت دلار و قیمت سکه (۹۷/۰۶/۱۰)

امروز شنبه دهم شهریور ماه هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با نرخ... کلیک کنید.

۱۵:۱۲ ۱۰ شهریور ۹۷

خطر بزرگ که بازار فیزیکی طلا را تهدید می کند

موسسه ای بی سی بولیون استرالیا به بررسی ۴ تهدید بزرگ پرداخته است که بازار فیزیکی طلا را در معرض تهدید جدی قرار داده است. *پیشرفت فناوری های جدید و نوظهور می تواند تاحد زیادی وضعیت تقاضای فیزیکی طلا طی سال های آینده را در معرض خطر و تحولات جدید قرار دهد. *بر اساس این گزارش جوردن الیسو تحلیلگر ارشد اقتصادی موسسه ای بی سی بولیون استرالیا تاکید کرد: پیشرفت تکنولوژی بهتر از گذشته تهدیدات و خطرات علیه بازار فیزیکی طلا را نمایان کرده است. به نظر من ۴ تهدید بزرگ علیه بازار فیزیکی طلا طی ده سال آینده وجود دارد. *وی در ادامه تصریح کرد: ارزهای دیجیتال، رقابت از سوی محصولات شبیه طلا، کنترل سرمایه و هزینه ، از جمله ریسک هایی است که به شدت بازار فیزیکی طلا را در معرض خطر قرار خواهد داد. *این در شرایطی است که برخی تحلیلگران بر این باورند که پیشرفت فناوری طی سال های آینده جایگاه طلا به عنوان یک مکان مطمئن سرمایه گذاری را به خطر می اندازد. شاید پیشرفت فناوری بتواند ارزش طلا را در جوامع مختلف تحت تاثیر قرار دهد.

۱۱:۲۲ ۱۰ شهریور ۹۷

امکان فروش حواله ارزی برای‌‌ حقیقی‌ها و حقوقی‌ها در سامانه نیما‌ فراهم شد

امکان فروش حواله ارزی برای همه اشخاص (اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی) در سامانه نیما فراهم شده است. *بدین منظور کافی است متقاضیان پس از ثبت نام در سامانه جامع تجارت (www.ntsw.ir) ، با انتخاب نقش پایه حقیقی یا پایه حقوقی اقدام به عرضه ارز خود کنند. *شرکت‌ها و سازمان هایی که تمایل دارند ارز خود را عرضه کنند با انتخاب نقش پایه حقوقی اقدام به این کار کنند.

۱۰:۵۰ ۱۰ شهریور ۹۷

دلار از مبادلات تجاری ایران و عراق حذف شد

رییس اتاق بازرگانی ایران و عراق تاکید کرد که دلار از مبادلات تجاری ایران و عراق حذف شده و تجارت با یورو، ریال و دینار انجام می‌شود.

۱۰:۴۰ ۱۰ شهریور ۹۷

ذخاير ارزى ناموس بانك مركزى است/ اگر لازم باشد در تعيين نرخ بازار ثانويه نيز ورود مى كنيم

عبدالناصر همتى، رييس كل بانك مركزى در بيست و نهمين همايش بانكدارى اسلامى: *بايد با اصلاح مقرررات و قانون بانكى بدون ربا، سطح بالاترى از بانكدارى را در سطح كشور ايجاد كنيم. *دخالت سهامداران در اداره بانك بايد كاهش پيدا كند. *اتفاق بازار ارز محصول ناترازى ترازنامه بانكى و رشد نقدينگى و اصرار بر افزايش نقدينگى است. *من حركتى در جهت كاهش نقدينگى نمى بينم و تا زمانى كه اين روال ادامه داشته باشد بازار ارز به همين صورت خواهد بود. *نبايد خود را در تله تحريم آمريكا مى انداختيم به همين جهت بسته اخير ارزى طراحى و اجرا شد كه نتايج مثبتى داشت. *در شرايط تحريم مهم ترين مسئله كنترل نرخ ارز و جلوگيرى از هدر رفتن منابع ارزى است. *ذخاير ارزى ناموس بانك مركزى است و بايد به بهترين شكل از آن نگهدارى شود. *در حال حاضر سياست ما اين است كه منابع بانك مركزى را براى كنترل بازار ارز استفاده نكنيم. *بازار ثانويه را هر روز كنترل مى كنيم و عملكرد مثبتى داشته است. *گفته ايم بانك مركزى در تعيين نرخ بازار ثانويه دخالت نمى كند نه در كنترل بازار. *اگر لازم باشد بانك مركزى در كنترل بازار ثانويه نيز ورود مى كند. *٩٧درصد مبادلات در بازار ثانويه و ٣ درصد در صرافى ها انجام مى شود به همين دليل نرخ سنا و نيما به هم نزديك تر هستند. *رشد نقدينگى نتيجه خلق شبه پول و افزايش نرخ سود بانكى است اما اين روند ادامه نخواهد يافت. *در تصميم گيرى ها و كنترل بازار از نظرات تمام جناح ها استفاده مى كنم و القا پذير نيستم بنابراين نگويند همتى از افراد خاصى مشورت مى گيرد. *١٥٠ هزار ميليارد ريال به بدهى بانك ها اضافه شده كه رقم بسيار بزرگى است. *٢٣درصد سود بانكى دستور بانك مركزى نبوده است. *شايد سپرده هاى دو يا سه ساله را نيز راه اندازى كنيم. *از مردم مى خواهيم دارايى هاى خود را وارد جريان اقتصادى كشور كنند.

۴

۱۰:۰۰ ۱۰ شهریور ۹۷

نرخ ارز دولتی/ ارزش ۲۲ ارز کاهش یافت (شنبه ۱۰ شهریور ۹۷)

ارزش ۲۲ ارز در حالی روند نزولی به خود گرفته که ارزش یورو همچون روز گذشته روند نزولی به خود گرفته است. (برای مشاهده نرخ ارزها کلیک کنید)

۰۹:۰۰ ۱۰ شهریور ۹۷

هزینه سفر هوایی عتبات به ۳.۵ میلیون تومان نزدیک شد

مرتضی آقایی، مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت: *با توجه به پرداخت ارزی هزینه‌های اقامت، تغذیه، امنیت و ترانسفر، قیمت سفر هوایی به عراق حدود ۶۰ درصد و سفرهای زمینی تا ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده است. *در حال حاضر بسته سفر عراق گران‌، سه میلیون و ٣٨٠ هزار تومان قیمت دارد که هوایی انجام می‌شود و ارزان‌ترین آن که زمینی است یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تمام خواهد شد.

۰۸:۳۰ ۱۰ شهریور ۹۷

آخرین اخبار از اقدامات شورای نگهبان برای تشکیل شورای فقهی بانک مرکزی

سیامک ره‌پیک، عضو حقوقدان شورای نگهبان: *بانک مرکزی ۶ نفر را برای عضویت در شورای فقهی بانک مرکزی به شورای نگهبان معرفی کرده است. *از این تعداد صلاحیت ۴ فقیه پس از انجام مصاحبه برای عضویت در شورای فقهی بانک مرکزی تأیید شده و فقط یک نفر باقی مانده که پس از معرفی از سوی شورای نگهبان، جهت عضویت در شورای فقهی بانک مرکزی، به این بانک معرفی می‌شود. *یکی از اساسی‌ترین کارکردهای شورای فقهی بانک مرکزی تعیین شروط و ضوابط شرعی برای میزان سود بانک‌هاست که پس از تکمیل اعضای این شورا، فعالیت‌های آن آغاز می‌شود.

  • 28
  • 11
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
زندگی نامه غلامحسین اسماعیلی,غلامحسین اسماعیلی,تحصیلات غلامحسین اسماعیلی بیوگرافی غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس‌جمهور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۴۴ بیرجند

زادگااه:بیرجند

ملیت:ایرانی

حزب سیاسی:مستقل

بیوگرافی غلامحسین اسماعیلی

غلامحسین اسماعیلی در شهر بیرجند در سال ۱۳۴۴ دیده به جهان گشود. پدر او که در حال حاضر در قید حیات نیست؛ در حوزه ی کشاورزی فعالیت داشت و در دروس حوزه به صورت مقدماتی تحصیل کرده بود و به عنوان روحانی محل شناخته میشد. وی دارای سه برادر میباشد که یکی از آن ها درگذشته است.

ادامه
مزدک میرعابدینی,بیوگرافی مزدک میرعابدینی,زندگینامه مزدک میرعابدینی بیوگرافی مزدک میرعابدینی، بازیگر و کارگردان سینمای کشور (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۹ فروردین ۱۳۵۵

محل تولد:تهران

پیشه:بازیگر سینما و تلوزیون، کارگردان، تهیه کننده، نویسنده

سالهای فعالیت:۱۳۸۷- تاکنون

همسر:ندا صارمی منفرد

ادامه
ابوالعباس نیریزی,بیوگرافی ابوالعباس نیریزی,زندگینامه ابوالعباس نیریزی زندگینامه ابوالعباس نیریزی ستاره شناس و اخترشناس ایرانی

زاده:نیمه اول سده سوم هجری قمری

زادگاه:نیریز، شهری کوچک در جنوب شیراز فعلی

پیشه:ریاضی دان و اخترشناس ایرانی

ملیت:ایرانی

وفات:۳۱۰ هجری

ادامه
حامد قدوسی,فعالیت های حامد قدوسی,تحصیلات حامد قدوسی بیوگرافی حامد قدوسی و فعالیت های این اقتصاددان (+ تصاویر)

نام خانوادگی:قدوسی

زاده:۱۳۵۶

زادگاه:ارومیه

تحصیلات:مدرک کارشناسی مهندسی صنایع و کارشناسی ارشد مدیریت

سمت:عضو دپارتمان اقتصاد دانشگاه( موسسه) تکنولوژی استیونس

ادامه
 همام تبریزی,بیوگرافی همام تبریزی,آثار همام تبریزی زندگینامه ی همام تبریزی شاعر پارسی‌سرا و تاتی‌سرای ایران

زاده:۶۳۶ هجری

زادگاه:تبریز

درگذشته:صفر ۷۱۴

سمت:شاعر پارسی سرا و تاتی سرای( آذری سرای)

سده:هشتم هجری

ادامه
سیاوش یزدانی,بیوگرافی سیاوش یزدانی,زندگینامه سیاوش یزدانی بیوگرافی سیاوش یزدانی فوتبالیست مدافع میانی کشور (+ تصاویر)

متولد:۱۲ اسفند ۱۳۷۰

زادگاه: مشهد

پیشه: بازیکن فوتبال

پست: مدافع میانی/ دفاع چپ

مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد

قد: ۱۹۲ سانتیمتر

ادامه
علي مصفا همسر لیلا حاتمی,عکس پرتره علی مصفا,بیوگرافی علی مصفا بیوگرافی علی مصفا و ماجرای ازدواجش (+ تصاویر خانوادگی)

نام خانوادگی:مصفا

تاریخ تولد:۱۱/۹/۱۳۴۵

فعالیت:در بخش های کارگردان، دستیار کارگردان، نویسنده، بازیگر، تهیه کننده.

مدرک تحصیلی:فارغ التحصیل عمران

نام همسر:لیلا حاتمی

ادامه
زهره کودایی,بیوگرافی زهره کودایی,زندگینامه زهره کودایی بیوگرافی زهره کودایی، گلر تیم ملی فوتبال زنان (+ تصاویر )

متولد:۳ آذر ۱۳۶۸

زادگاه:خوزستان

زمینه فعالیت:ورزش فوتبال

پیشه:دروازه بان فوتبال

ملیت:ایرانی

ادامه
افتخارات یوسف نوری,تحصیلات یوسف نوری,سوابق علمی و پژوهشی یوسف نوری بیوگرافی یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش کشور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۴۰

زادگاه:ایلام

ملیت:ایرانی

سمت:سیاست مدار و مدیر اجرایی

دین:اسلام

ادامه
ویژه سرپوش