یکشنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۲
۱۱:۵۲ - ۱۷ آذر ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۹۱۵۸۴
اخبار خواندنی ها و دیدنی ها

وقتی با تمام وجودتان از طبیعت می‌ترسید

کسانی که رابطه‌ای با طبیعت فراتر از لایک کردن تصاویر در گوشی تلفن همراهشان دارند، به خوبی می‌دانند همین طبیعت زیبا و چشم نواز چقدر می‌تواند ترسناک و خطرناک باشد. دقیقا به همین دلیل است که طبیعت گردی بدون اطلاعات، راهنما و تجهیزات مناسب، می‌تواند به حسرتی همیشگی برای شما تبدیل شود.

در این مقاله فکر کردیم در کنار انبوه عکس‌های سحرآمیز و تماشایی از طبیعت و ساکنانش، سراغ روی ترسناک و دلهره‌آورِ طبیعت برویم و به مرور تصاویری با هم بپردازیم که برخی از آن‌ها شاید به این زودی از ذهنمان پاک نشود.

کندویی با چشم‌های درخشان

طبیعت,طبیعت ترسناک

در توضیح این عکسِ عجیب، نوشته شده که ظاهرا دسته‌ای از زنبورهای غیر عسل یا وسپ تصمیم گرفته‌اند پیرامون این چراغ‌ها کندو بسازند و نتیجه آن بویژه در شب می‌تواند مو بر تنِ هر رهگذرِ ناآشنایی سیخ کند.

یک قلقلکِ ساده

طبیعت,طبیعت ترسناک

تماشای این تصاویر و آگاه شدن از توضیح آن احتمالا برای کسانی که به آراکنوفوبیا یا ترس شدیدِ روانی از عنکبوت مبتلا هستند، یک کابوسِ تمام عیار خواهد بود. فردی که عکس را گرفته، درباره آن این‌گونه توضیح می‌دهد:"بیشتر ما در خط تولیدِ کارخانه و به دلیلِ صدای زیاد ماشین‌ها، از چنین گوش‌گیرهایی استفاده می‌کنیم. امروز بارها احساس کردم که چیزی گوشم را قلقلک می‌دهد و بالاخره با این صحنه روبرو شدم."

همکارِ شیطان

طبیعت,طبیعت ترسناک

سوژه با عظمت این عکس نوعی جغد به نام جغدِ استیجین است. به خاطر ظاهر خاص این پرنده و چشم‌هایی که عمدتا به خاطر بازتاب نور، قرمز و خون‌آلود به نظر می‌رسند، اهالی محلی از دیرباز این پرنده را شوم و مرتبط با شیطان می‌دانند و روبرو شدن با آن برای اهالی محلی بدشانسی بزرگی محسوب می‌شود.

یک پروانه بی‌خطر یا یک هیولای فضایی

طبیعت,طبیعت ترسناک

نام کامل سوژه عجیب و غریبِ این عکس شب‌پره کریتونوتوس گنگیس است و ظاهرا در زمان‌های خاصی از سال و برای یافتن جفت، به این طریق فرومون‌های خود را در هوا آزاد می‌کند.

یک کرم ابریشمِ بامزه

طبیعت,طبیعت ترسناک

کرمی که در عکس مشاهده می‌کنید بزرگترین کرم ابریشم دنیاست و کاملا بی‌خطر است. این کرم با نام کامل شیطانِ شاخدارِ درخت گردو، گاه تا ۱۶ سانتی متر هم رشد می‌کند و سرانجام به نوع خاصی از شب‌پره با نام شب‌پره ریگال تبدیل می‌شود.

دستِ یک زامبی

طبیعت,طبیعت ترسناک

زیلوریا پلی‌مورفا یا قارچِ انگشتانِ مرد مرده، نوعی خاص از قارچ است که معمولا روی باقی‌مانده درختان قطع شده می‌روید و به دلیل شکل خاصش بارها بارها باعث وحشت گردشگران شده است.

زنگ تفریح

طبیعت,طبیعت ترسناک

هرچند این مورد اصلا ترسناک نیست اما دلم نیامد بچه تمساح‌های ملانیستی و آلباینو را نبینید.

کلکسیونی از استخوان‌ها

طبیعت,طبیعت ترسناک

عکاسِ این عکس در توضیح آن نوشته:"این‌ها تمام محتویاتِ لانه یک عقابِ هارپی است."

فسیل‌هایی از هیولاهای هالیوودی

طبیعت,طبیعت ترسناک

عکاسِ، این عکس از فسیل ِمجموعه‌ای از موجودات پیش از تاریخ را به اشتراک گذاشته است. موضوعی که به سرعت نظر کاربران را به خود جلب کرد شکل خاص این موجودات و شباهت فراوانشان به چیزی است که در فیلم‌های هالیوودی به عنوان موجودات فضایی نشان داده می‌شود.

زندگی آرام در ژاپن یا جنگ با موجوداتی که از انیمه‌ها بیرون آمده‌اند

طبیعت,طبیعت ترسناک

این عکس را فردی پست کرده که به تازگی به ژاپن مهاجرت کرده است و تنها چیزی که در توصیف این موجود شبیه به هزارپاهای غول پیکر نوشته و قطعا باعث نخواهد شد حس بهتری پیدا کنید، این است که این موجودات بسیار سریع هستند.

یک عملیات انتحاری

طبیعت,طبیعت ترسناک

در این تصویر جسم بی‌جانِ دو موجود دریایی را مشاهده می‌کنید. مارماهی بی‌نوا ظاهرا تصمیم به شکار و بلعیدن ماهی بادکنکی گرفته و ماهیِ بخت برگشته با متورم کردن بدنش، باعث مرگ هم مارماهی و هم خودش شده است. روی دیگر سکه زیبایی و لطافتِ طبیعت، یک نبردِ همیشگی برای زنده ماندن است.

نگهبان درهای جهنم

طبیعت,طبیعت ترسناک

موجودی که سوژه این عکس است و شباهت فراوانی به اکشن فیگورِ شخصیت‌های فیلم‌های ترسناک دارد، درحقیقت عضو خاصی از خانواده آخوندک یا مانتیس است.

اگر جرئت داری غذایت را به او تعارف نکن

طبیعت,طبیعت ترسناک

حتما برایتان پیش آمده که مشغول غذا خوردن باشید و موجودی مانند گربه، کلاغ یا موش، تکه‌هایی از غذایتان را بدزدد. پس از دیدن این تصویر حتما نگاه متفاوتی به گربه‌ها وسگ‌های محله‌تان پیدا خواهید کرد. فرد پست کننده این عکس، در توضیح آن نوشته:"من و پسرعمویم در خانه مشغول غذا خوردن بودیم که این عنکبوت شکارچی تکه‌ای از بیکِنِ پسرعمویم را دزدید."

یک نقاشی از طبیعت خوش ذوق

طبیعت,طبیعت ترسناک

حتما این یکی هم باعث وحشتتان نخواهد شد. عکاس این عکس در توضیح آن نوشته که با وجود رنگ‌های روشنِ روی بدن و لاکِ این موجود، این حلزون کاملا بی‌خطر است و هیچ سلاحی جز لاکش ندارد."

برخورداری از رنگ‌های روشن در طبیعت در بسیاری از مواقع نشانه‌ای از سمی بودنِ آن حیوان است.

یک عکسِ بی‌نهایت معمولی

طبیعت,طبیعت ترسناک

حتما دارید به این فکر می‌کنید که یک عکس معمولی از یک شالی‌زار یا لجن‌زار چرا باید در چنین مقاله‌ای جای داشته باشد. در پاسخ باید بگویم اگر اندکی روی عکس زوم کنید درخواهید یافت که تمام نقاطِ قهوه‌ایِ موجود در این عکس را عنکبوت‌ها تشکیل داده‌اند.

یک هیولای درست و حسابی

طبیعت,طبیعت ترسناک

در برخی از بکرترین نقاط کره زمین، جایی که به دلایل متفاوت هنوز ردپایِ انسان را در خود نمی‌بیند، موجوداتی زندگی می‌کنند که با معیارهای ما یک هیولای کامل محسوب می‌شوند. این مارماهی در عمقی از اقیانوس‌ها زندگی می‌کند که حتی نور خورشید به آن بخش‌ها نفوذ نمی‌کند.

ماهیِ ماهیگیر

طبیعت,طبیعت ترسناک

شاید تصویر این ماهی عجیب و غریبِ به خشکی افتاده را در اینترنت دیده باشید. این ماهیِ خاص ماهی انگلِر یا ماهیگیر نام دارد دلیل این نام‌گذاری سبک خاص شکار این موجود است. این ماهی با شاخکی نورانی روی سرش، ماهی‌های کوچکتر را به هوای شکار به خود نزدیک می‌کند و سپس با دندان‌های ترسناکی که در عکس می‌بینید، کارِ ماهی بی‌نوا را تمام می‌کند.

حلزونی با لاکِ آهنین

طبیعت,طبیعت ترسناک

این مورد هم هرچند که چندان ترسناک نیست اما حتما برایتان جالب خواهد بود. سوژه این عکس حلزونِ آتش‌فشانی با نام علمی کریسومالون اسکوامیفریوم است و از آن‌جایی که در مناطقی بسیار گرم مانند آتش‌فشان‌ها زندگی می‌کنند، به ناچار لاک‌های آهنی دارند. این حلزون‌ها توانایی زندگی در مناطقی با دمای ۴۰۰ درجه سانتی گراد را دارا هستند.

یک کیلو تخمِ چشمِ انسان لطفا!

طبیعت,طبیعت ترسناک

این تصویر را یک گردشگرِ شگفت‌زده پست کرده و این عکس در بیشتر جاهای دنیا مورد توجه قرار گرفته است. سوژه عکس ظاهرا میوه گیاهی از خانواده گوارانا است. از این گیاه و میوه‌اش برای ساخت نوشیدنی‌های انرژی‌زا استفاده می‌شود.

چقدر خونسردی مرد!

طبیعت,طبیعت ترسناک

سوژه این عکس که انگار از فیلم بیگانه ریدلی اسکات بیرون آمده است، یک مارماهی گرگی است. سخت است چنین موجودی در عکس باشد و جای دیگری از عکس نظرتان را جلب کند اما برای من خونسردی ماهیگیر در‌حالی‌که دندان‌های ترسناک این موجود تنها چند سانتی متر با صورتش فاصله دارند، بسیار عجیب است.

bartarinha.ir
  • 11
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
ویژه سرپوش