دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
۰۹:۰۸ - ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۰۵۰۶۶۰۰
اخبار خواندنی ها و دیدنی ها

از کوه های آلپ تا جنگل های بالی؛

مکان هایی دیدنی که قبل از مرگ باید دید! + تصاویر

اقامت در هتلی خوب می‌تواند مجالی باشد تا سفر شما را غرق در شگفتی کند، چنانکه از دیگر نقش سکه که بنگریم، هتلی بد در بهشت هم، طعم راحتی نمی‌دهد. از مقدمه که بگذریم، چشم‌هامان را بسته‌ایم و تصور می‌کنیم سفر به بهترین هتل‌ها در بهترین مکان‌ها، کارهایی هست که قبل از مرگ انجام دهیم و افسانه‌های مدرنی که در یابیم.

از آن دوران خیلی دور که سقف مسافر آسمان پر ستاره شب باشد، دیگر رنگی باقی نمانده، به گفتن ضرورت نمی‌یابد که گردشگران دنیای امروز، بخشی از رضایت سفر خود را با کیفیت محل اقامت خود می‌سنجند.

 

اقامت در هتلی خوب می‌تواند مجالی باشد تا سفر شما را غرق در شگفتی کند، چنانکه از دیگر نقش سکه که بنگریم، هتلی بد در بهشت هم، طعم راحتی نمی‌دهد.

 

از مقدمه که بگذریم، چشم‌هامان را بسته‌ایم و تصور می‌کنیم سفر به بهترین هتل‌ها در بهترین مکان‌ها، کارهایی هست که قبل از مرگ انجام دهیم و افسانه‌های مدرنی که در یابیم. با کجارو همراه باشید تا هتل‌های افسانه‌ای از این دست را به تماشا بنشینیم.

 

۱- تفرجگاه لادِرا (Ladera Resort, St. Lucia) در سنت لوسیا

شاید اینجا بهترین نقطه برای گردش شما در حوزه‌ی کارائیب باشد که ترکیبی از برترین طراحی، تجمل و مکانی ایده‌آل است. این اقامتگاه امکاناتی چون اسپا دارد و به راحتی می‌تواند شما را از یک نیمکت به داخل استخر بکشاند.

 

 

مکان هایی دیدینی جهان,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

۲- گردشگاه مانتا (Manta Resort,Tanzania) در تانزانیا

آیا تا به حال دوست داشتید که به طبقه پایین اتاق خود بروید، پرده‌ها را کنار بزنید و به ماهی‌ها خیره شوید؟ آیا فکر می‌کنید چنین چیزی بتواند به واقعیت تبدیل شود؟ خب مجبورید دور از ساحل اتراق کنید؟ اگر پاسخ هر دو سؤال را مثبت اعلام کرده‌اید (مثل من) پس عکس‌های مانتاریسورت احتمالاً انگیزه‌ای می‌شود که جزیره پمبا تانزانیا را در لیست جاهای دیدنی خود قرار دهید.

 

مکان هایی دیدینی جهان,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

 

اگر به دنبال مکانی هستید که در آن از پله‌های اتاقتان به داخل دریا بروید، از پنجره‌ی اتاقتان دسته‌های ماهی را تماشا کنید و حتی کل گردشگاه‌تان در زیر آب باشد، با دیدن این تصاویر، تفرجگاه مانتا در جزیره‌ی پِمبای تانزانیا را به لیست مقاصد سفرهای بعدی خود اضافه خواهید کرد.

 

۳- اِشِر کلیف (Äscher Cliff) در سوئیس

چیزی بیشتر از یک مسافرخانه با سوییت‌های لوکس، گریزی که دقیقاً به سمت صخره Ebelalp دارد باعث می‌شود که عزم خود را جزم کنید و به شمال کوه‌های آلپ سفر کنید. منظره اینجا از بهترین چشم‌اندازهای کوهستان‌های سوئیس شما را تا رسیدن به کوه‌های سوئیس شارژ و سرپا نگه می‌دارد.

 

مکان هایی دیدینی جهان,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

 

۴- جیراف مانور (Giraffe Manor) در کنیا

این تصاویر با فتوشاپ ایجاد نشده‌اند. در جیراف مانور که در حومه‌ی شهر نایروبی قرار دارد، پرورش زرافه انجام می‌شود و در حین صبحانه می‌توانید از مصاحبت با این حیوانات زیبا لذت ببرید. این زرافه‌ها پس از پرورش و نگهداری در این محل ساکن شده‌اند که تماشای آنها می‌تواند به‌عنوان بخشی از برنامه صبحانه شما گنجانده شود.

 

مکان هایی دیدینی جهان,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

۵- هتل کاکسلاتانن (Kakslauttanen) در فنلاند

اگر تا به حال نام این مکان به گوشتان خورده باشد، احتمالاً زمان زیادی در اینترنت در مورد آن جستجو و تحقیق کرده‌اید یا پس احتمالاً زمان خیلی کمی را در اینترنت می‌گذرانید. این هتل با اتاقک‌های شیشه‌ای به شکل خانه‌ی اسکیموها، تجربه‌ی زمستان را در محیطی گرم برای‌تان فراهم می‌کند.

 

شما می‌توانید در عین حال که از زیبایی جنگل‌های برفی و زمستان فوق‌العاده لذت می‌برید، در اتاقی خصوصی و گرم و نرم استراحت کنید؛ با کلبه‌های شیشه‌ای اسکیموها که نمای داخلی چوبی دارند.

 

می‌توانید منظره زیبای یک جنگل یخ‌زده و منظره باورنکردنی از شفق زمستانی را در حالی تماشا کنید که به‌طور همزمان در حباب شیشه‌ای گرم و نرم خود دراز کشیده‌اید. این هتل به شما یک زمستان منحصربه‌فرد پیشنهاد می‌دهد.

 

مکان هایی دیدینی جهان,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

۶- باغ‌های معلق اوبود (Ubud Hanging Gardens, Bali) در بالی

بخشی از این باغ‌ها هتل بوتیک، بخش دیگر استخر بی‌کران،‌ بخش دیگر جنگلی انبوه و بخش دیگر شاهکار معماری است که همگی آنها با هم تفرجگاهی بی‌نظیر را به وجود می‌آورند. هم هتلی لوکس، هم یک استخر بی‌نهایت بزرگ و هم جنگل Payangan، همراه با یک شاهکار معماری برای خوردن یک نوشیدنی صبحگاهی. اگرچه اوبود به خاطر ویلاهای درختی‌اش معروف است اما این هتل همه جایزه‌های مربوط به بهترین استخرهای دنیا را از آن خود می‌کند (اتفاقا این استخر جوایزی هم برده است).

 

مکان هایی دیدینی جهان,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

 

۷-هتل یخی (Jukasjarvi) در سوئد

گذراندن وقت در هتل یخی مانند زندگی در یک بنای هنری است که البته بسیار سرد است. اگرچه امکانات یخی فقط یک فصل از سال در دسترس هستند، این هتل «امکانات گرم» و فعالیت‌های تابستانی مثل تجربیات هنری با یخ، ماجراجویی در حیات‌وحش اطراف در زیر آفتاب را نیز ارائه می‌دهد.

 

در ابتدای لیست هتل‌هایی که باید بروم، هتل یخی بر فراز آسمان هنر می‌درخشد. یک هنر بسیار سرد. با وجود اینکه سازه‌های یخی تنها یک فصل از سال ایجاد می‌شوند، این هتل همیشه به میهمانان خود فضایی گرم برای فعالیت‌های تابستانی و امکان خلق آثار هنری با یخ را فراهم می‌کند؛ همراه با ماجراجویی‌هایی در اطرافش که در زیر نور خورشید نیمه‌شب خود دارد.

 

مکان هایی دیدینی جهان,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

۸- تفرجگاه جزیره‌ی کاکائو (Cocoa Island Resort) در مالدیو

جزیره‌ی کاکائو که فاصله‌اش با فرودگاه اصلی مالدیو فقط ۴۰ دقیقه است، بیش از ۳۳ سوئیت بر روی آب دارد که همگی نزدیک ساحل استوایی با شن‌های سفید قرار دارند، همراه با دو آب گرم خصوصی که برای معالجه استفاده می‌شود.

 

 

مکان هایی دیدینی جهان,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

۹- لویسابا استار بدز (Loisaba Star Beds) در کنیا

دو نوع تختخواب ستاره‌ای در حیات وحش کنیا وجود دارد. یکی تخت‌های «کیکوبو» هستند که در بالای دریاچه‌ای قرار دارند و تخت‌های دیگر «کویجا» نام دارند که در بالای رودخانه‌ی اِواسو نگیرو (Ewaso N’giro) قرار گرفته‌اند. هر کدام از این تختخواب‌ها دارای چرخ‌هایی هستند که قابلیت بیرون آمدن از سرپناه را دارند (هر کدام از این استراحتگاه ها شامل Mukokoteni هستند.)

 

مکان هایی دیدینی جهان,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

کنیا به خاطر حیات وحشش معروف است و اگر علاقه دارید جانوران وحشی مختلف را ببینید، نباید چنین مکانی را از دست بدهید. کنیا به حیات وحش خود مشهور است پس هنگامی که اوقات خود را در بیرون می گذرانید از این موجودات شگفت‌انگیز زیاد خواهید دید.

 

۱۰- برج العرب در دبی

این هتل یکی از بلندترین هتل‌های جهان است که در جزیره‌ای ساخت انسان، با ۳۰۰ متر ارتفاع ساخته شده و با پلی خصوصی، به جزیره‌ی اصلی متصل شده است. داخل این برج ۲۰۲ اتاق دو طبقه وجود دارد که بزرگ‌ترین‌شان ۷۸۰ متر مربع مساحت دارد و دوازدهمین سوئیت گران‌قیمت در جهان محسوب می‌شود.

 

مکان هایی دیدینی جهان,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها
tabnakbato.ir
  • 15
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
ویژه سرپوش