یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۱۰۴۵

انواع مدل ریش مردانه متناسب با فرم صورت

مدل ریش,انواع مدل ریش و سبیل,مدل ریش ایرانیمدل ریش مردانه
مردان برای گذاشتن ریش و یا استایل دهی به آن دچار سردرگمی می شوند. ریش در صورت مردها، طرفداران زیادی دارد. انتخاب مدل ریش برای آقایان به قدری که مدل مو برای خانم‌ها اهمیت دارد، نیز مهم است. انواع مدل های ریش مردانه در آراستگی ظاهری شما نقش مهمی دارد.

مدل ریش

در حالت معمول، ریش  بر صورت مردان پس از سن بلوغ رشد می کند.  برای زیبایی صورت از ریش استفاده می شود. انواع مدل ریش برای الگو برداری منبع خوبی هستند برای این که آن ها با اجرای بسیاری از سبک های ابتکاری در خود و ایده های لباس مدلهای متنوعی می آفرینند. پیش از هر چیزی برای انتخاب مدل ریش مناسب، باید فرم یا شکل صورت خود را بدانید. امکان دارد بر اساس کلیات شکل ظاهری فکر کنید فرم صورتتان را می دانید، ولی خیلی اوقات پس از اندازه گیری متوجه خواهید شد درباره ی فرم صورتتان اشتباه می کرده اید.

انواع مدل ریش,مدل ریش,انواع مدل ریش مردانهمدل ریش ایرانی

انواع مدل ریش مردانه

مدل ریش مردانه انواع گوناگونی دارد. از انواع این مدل می توان به ریش پرفسوری، ریش بزی، ریش زیر لبی، ریش بلند، ته ریش، ریش کوتاه، مدل کوبه ای، ریش وصل نشده، ریش محو، ریش یکساله، ریش گرد شده، ریش دستکاری شده، ریش انبوه، ریش بالبو، ریش مدل نوار چانه و مدل ریش خط آرواره... اشاره نمود که برای انتخاب آنها باید به فرم صورت دقت کرد.

انتخاب مدل ریش مردانه با توجه به فرم صورت

نخستین قدم برای ریش گذاشتن این ست که ببینید به صورتتان چه مدل ریشی می آید پس در ابتدا باید فرم صورتتان را بشناسید و متناسب با آن فرم صورت، مدل ریش مناسبی انتخاب کنید که در ادامه شما را با انواع این مدل ریش آشنا می کنیم:

- مدل ریش برای صورت بیضی:

با داشتن فرم صورت بیضی میتوانید از خیلی از انواع مدل ریش مردانه که برای سایر آقایان جالب نیست، لذت ببرید. بدین دلیل که صورت شما ویژگی هایی از هر دو فرم مربع و گرد را دارد و لازم نیست نگران ایجاد تعادل باشید. تنها کافیست مطمئن شوید که در بهترین و زیباترین حالت ریش خود را حفظ می کنید. به جای اینکه از آزادی خود بعنوان فرصتی برای تغییر دادن مداوم مدل ریش استفاده کنید، پیشنهاد می کنیم یک مدل کلاسیک و همیشگی را برگزینید که مردانی با دیگر فرم های صورت آرزوی داشتن آنرا داشته باشند.

مدل ریش جدید,مدل ریش وسبیل,مدل ریشتصاویر مدل ریش مردانه برای صورت بیضی

- مدل ریش برای صورت های گرد:

شکل و ابعاد صورت یکی از نکات مهم برای انتخاب مدل ریش روی صورتتان است، در صورتیکه صورت گردی دارید باید توجه کنید که ریش پر پشت و بلند صورت شما را شبیه به یک توپ گرد می کند .مدل ریش مناسب برای صورت های گرد به این صورت است که ابتدا باید ریش روی گونه های خود را کوتاه کنید و هر چه به سمت پایین می آید پر پشت تر کنید تا صورتتان مستطیلی شود و چانه شما پهن تر شود. مدل ریشی را برای باریک کردن صورت انتخاب کنید که در امتداد چانه نسبتا بلند باشد و در گونه ها کوتاه تر شود، مدل ریش و سیبیل برای صورت گرد نیز باید به گونه ای باشد که سیبیل تا منحنی گونه تمام شود و ادامه دار نباشد.

مدل ریش,عکس مدل ریش و سبیل,مدل ریش مردانه سادهانواع مدل ریش

- مدل ریش برای صورت مثلثی:

چهره های مثلثی چانه نسبتا بلندی دارند و درنتیجه طول صورت کشیده ای دارند. پس برای این فرم صورت، مدل ریشی مناسب است که به کم کردن طول صورت شما کمک کند. برای تراز کردن چهره خود باید روی دو طرف گونه سایه ها را افزایش دهید ولی نه در چانه، بلکه فقط روی گونه ها این کار را انجام دهید. مدل خط ریش مناسب در صورت مثلثی و پیوند خوردن آن با ریش بسیار مهم است زیرا اگر می خواهید چشمانتان بزرگ بنظر برسد بهتر است که انها را پرپشت و بلند کنید. همینطور در صورت تمایل، میتوانید خط ریش خود را در امتداد فک خود امتداد دهید. این مدل صورت نیازمند اینست که مرکز توجه را به بالای صورت خود ببرید و تمرکز ریش پر را روی چانه و فک بردارید. مدل ته ریش و سیبیل برای صورت مثلثی بسیار مناسب می باشد.

انواع مدل ریش صورت,مدل ریش,مدل ریش مردانهمدل ریش و سبیل برای صورت های مثلثی

- مدل ریش برای صورت مستطیل:

در واقع فرم صورت مستطیل اصلاً به ریش احتیاجی ندارد. در صورتیکه مدل موی مناسب را انتخاب کنید بدون ریش، چهره ی شما به اندازه ی کافی جذاب خواهد بود ولی چنانچه دوست دارید ریش داشته باشید باید توجه کنید که فرم صورت مستطیل یک فرم کشیده است، بدین ترتیب گذاشتن ریش بلند، مثلثی یا نوک تیز( ریش بزی)، جز اینکه روی کشیدگی چهره بیش از اندازه تأکید کند، کمکی به شما نخواهد کرد. به جای آن بهتر است تلاش کنید ریش خود را بیشتر پهن کنید. بلندتر بودن ریش روی گونه ها به پهن تر شدن فک شما کمک می کند و توجه دیگران به طول صورتتان کم میشود. با این مدل ریش، دیگر فرم صورت شما بیش از اندازه کشیده دیده نخواهد شد.

مدل ریش,بهترین مدل ریش,زیبا ترین مدل ریش مردانهعکس مدل ریش زیبا برای صورت مستطیل

- مدل ریش برای چهره ی قلبی شکل:

هیچ مردی نمی خواهد چانه ای لاغر داشته باشد. خوش بختانه افرادیکه چهره ی قلبی شکل دارند اگر ریش داشته باشند، تعادل به صورتشان برمی گردد. مدل ریش برای فرم صورت قلبی شکل به این صورت است که بهتر است در اطراف صورت خود ته ریش داشته باشید و اجازه دهید ریش اطراف چانه و سبیل شما نسبت به سایر نقاط صورت بلندتر شود تا چانه شما بزرگتر و پرتر دیده شود.

مدل ریش پروفسوری,مدل ریش,مدل ریش زیبامدل ریش زیبا

- مدل ریش برای صورت مربعی:

هر چند فرم صورت مربع برای مردان جذاب است، ولی این فرم صورت محدودیت های ویژه خودش را دارد. به عنوان مثال یک مدل ریش مردانه که بر فرم مربعی صورت بیش از حد تأکید کند، برای شما مناسب نیست. با توجه به اینکه فک پهنی دارید نباید سراغ ریش مربعی با خطوط تیز و زاویه های قائمه بروید. برای تکمیل کردن زیبایی فرم صورت مربعی باید ناحیه ی چانه شما شکلی گرد یا مثلثی پیدا کند. بلند کردن ریش روی چانه به حالت بزی یا پرفسوری کمک می کند در عین حفظ حالت جذاب استخوانی چهره، اندکی از پهنی و درشتی استخوان فک کم شود. با این کار همینطور تمرکز چشم روی دیگر اجزای چهره هم بیشتر می شود و چشمان نافذتان هم فرصتی برای درخشش پیدا می کنند.

عکس انواع مدل ریش بسرانه,مدل ریش و سبیل,مدل ریشمدل ریش مردانه ساده

- مدل ریش برای چهره ی لوزی شکل:

صورت لوزی شکل در قسمت استخوان های گونه پهن ترین قسمت بوده و با یک خط پیشانی و خط فک باریک که تقریباً در پهنا متقارن هستند مشخص می شود. به این ترتیب برای جبران این موضوع مدل ریش متناسب با این فرم صورت به گونه ایست که باید همیشه روی چانه، ریش داشته باشید. به منظور ایجاد دید متعادل تر از ساختار استخوانی صورت خود در حالت ایده آل ، باید چانه ای برجسته ایجاد کنید. از این جهت برای دست یابی به این هدف پیشنهاد می شود یک سبیل باریک و در عین حال تأکید بیشتر روی قسمت گونه و فک داشته باشید.

مدل ریش,مدل ریش و سبیل,عکس مدل ریشتصاویر مدل ریش برای چهره لوزی

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 17
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ژوزه مورینیو,شبکه اجتماعی ژوزه مورینیو,فعالیت های ژوزه مورینیو بیوگرافی ژوزه مورینیو یکی از مربیان برتر فوتبال جهان + تصاویر خانوادگی

متولد: ۲۶ ژانویهٔ ۱۹۶۳

محل تولد:پرتغال

فعالیت فعلی:مربیگری

پست گذشته:هافبک

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
راغب,زندگینامه راغب,اظهارات راغب در مورد مهاجرتش به یزد زندگینامه راغب خواننده ایرانی موسیقی پاپ (+ تصاویر)

نام هنری:مصطفی راغب

متولد:اسفند ماه ۱۳۶۸

زادگاه:تهران

مهارت:نقاشی، بازیگری و موسیقی پاپ

مدرک تحصیلی:کارشناسی مدیریت

شغل:تدریس و آموزش صداسازی و آواز

ادامه
محمود احمدی نژاد,دکتر محمود احمدی نژاد,عکس محمود احمدی نژاد بیوگرافی محمود احمدی نژاد ششمین رئیس جمهور ایران (+ تصاویر)

زادروز: ۶ آبان ۱۳۳۵

زادگاه: آرادان، گرمسار، ایران

دین: اسلام، شیعه

ملیت:ایرانی

پیشه:سیاستمدار ،  هیئت علمی

ادامه
ساره بیات,عکس ساره بیات,بیوگرافی ساره بیات متولد بیوگرافی ساره بیات بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر خانوادگی)

تایخ تولد: ۱۴ مهر ۱۳۵۸

محل تولد:تهران

پیشه:بازیگر

سال های فعالیت:۱۳۸۰  تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
روبرت امرسون لوکاس,تصاویر روبرت امرسون لوکاس,بهینه‌سازی ساختار مالیات رابرت لوکاس بیوگرافی رابرت لوکاس و فعالیت های او در زمینه اقتصاد (+ تصاویر)

زاده:۱۵ سپتامبر ۱۹۳۷

زادگاه:یاکیما، واشینگتن,  ایالات متحده آمریکا

زمینه:اقتصاد کلان

ملیت:ایالات متحده آمریکا

مکتب فکری:اقتصاد کلان کلاسیک نو

ادامه
بیوگرافی و زندگینامه لیندا کیانی عکس,لیندا کیانی,عکس های جدید لیندا کیانی بیوگرافی لیندا کیانی بازیگر موفق کشور (+ تصاویر اینستاگرامی)

تاریخ تولد:۲۳ شهریور ۱۳۵۹

محل تولد:آبادان

تحصیلات:فوق لیسانس فلسفه

ملیت:ایرانی

زمینه فعالیت:بازیگر

ادامه
ابوریحان بیرونی,درباره ی ابوریحان بیرونی,شرح حال ابوریحان بیرونی زندگینامه ابوریحان بیرونی دانشمند مشهور ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۳ ذیحجه ۳۶۲

زادگاه:کاث،  خوارزم

ملیت:ایران

دین:اسلام

دیگر نام ها:ابوریحان محمد بن احمد بیرونی

ادامه
هادی ساعی,هادی ساعی در نقش,زندگینامه هادی ساعی زندگینامه هادی ساعی تکواندوکار پیشین و بازیگر ایرانی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۱ خرداد ۱۳۵۵

محل تولد:شهرستان بستان آباد

ملیت:ایرانی

سال های فعالیت:۱۳۸۷ – ۱۳۶۵

پیشه:مدیر ورزشی، بازیگر

ادامه
سبک خاص حجت اشرف زاده,شهرت حجت اشرف زاده با ماه و ماهی,حجت اشرف زاده بیوگرافی حجت اشرف زاده خواننده ترانه ی معروف ماه و ماهی (+ تصاویر خانوادگی)

نام:حجت اشرف زاده

تاریخ تولد:۱۲ آذر ۱۳۵۸

محل تولد: نیشابور- خراسان رضوی

سبک: تلفیقی پاپ و سنتی

تحصیلات: کارشناس نرم افزار

ملیت: ایرانی

ادامه
ویژه سرپوش