دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۰۰۰۸۳

همه چیز درباره جراحی لیفت گردن

جراحی لیفت گردن,چگونگی انجام جراحی لیفت گردن,مراحل جراحی لیفت گردنجراحی لیفت گردن
لیفت گردن یکی از روش های جراحی است که به جهت حذف کردن پوست و چربی اضافه ناحیه گردن انجام می شود. این جراحی توانایی متوقف کردن پروسه پیری را ندارد اما نتیجه حاصل شده برای مدت طولانی ماندگاری دارد.

جراحی لیفت گردن چیست؟

جراحی لیفت گردن به اقدامی گفته می شود که به منظور بهبود افتادگی پوست ناحیه گردن و جوانسازی آن انجام می شود. در این جراحی پوست اضافی و شل برداشته شده و با تکنیک های خاصی به زیبا و صاف تر شدن این ناحیه کمک می کنند. 

بر اساس معاینات صورت گرفته باتوجه به سن بیمار؛ لیفت گردن ممکن است همراه با اقدامات زیبایی دیگر مانند پلاتیسما پلاستی به همراه لیفت صورت یا بدون آن و همچنین جراحی های بزرگ کردن چانه انجام شود. نتایج حاصل از این جراحی به قوام و الاستیسیته بودن پوست گردن برمی گردد. 

افرادی که به صورت ژنتیکی خط فک و چانه ای واضح دارند نتایج بهتری از جراحی خواهند گرفت در غیر این صورت همزمان برجسته سازی چانه مثلا با استفاده از پروتز چانه انجام می شود. 

بعد از انجام معاینات تصمیمات لازم درباره بهترین و بی خطرترین روش برای لیفت گردن گرفته می شود که البته در طی روند مشاوره بیمار با پزشک خواهد بود. 

مدت زمانی که برای جراحی لیفت گردن درنظر می گیرند بستگی به نوع جراحی دارد. بعد از جراحی پزشک به منظور پیشگیری از عفونت، همچنین کاهش درد داروهایی را تجویز می کند. 

جراحی لیفت گردن,چگونگی انجام جراحی لیفت گردن,چگونگی انجام جراحی لیفت گردنچگونگی انجام جراحی لیفت گردن

مراحل جراحی لیفت گردن:

در ابتدا با استفاده از دارو های بیهوشی بیمار را تحت بیهوشی کامل و عمومی قرار می دهند.

براساس تکنیک های مختلفی که وجود دارد برش هایی را روی مناطق مورد نظر ایجاد می کنند

چربی و پوست های اضافی گردن را حدف کرده و در نهایت بخش های برش خورده را بخیه می زنند. 

انواع روش های لیفت گردن:

تکنیک هایی که در روند جراحی لیفت گردن استفاده می شوند شامل سه مورد خواهند بود:

لیپوساکشن: در این تکنیک چربی های اضافی گردن را حذف می کنند. 

سرویکوپلاستی: در این تکنیک هدف اصلی برداشتن پوست اضافی خواهد بود و بعد از انجام آن پوست ناحیه گردن صاف تر از قبل می شود. 

پلاتیسماپلاستی: در این تکنیک پزشک با استفاده از روش هایی به حذف یا افزایش استحکام عضلات گردن کمک می کنند. این اقدامات منجر به از بین رفتن خطوطی که در گردن وجود دارد می شود.

لیفت گردن چه مواردی را می تواند درمان کند؟

غبغب که در اثر تجمع چربی و پوست اضافی گردن شکل می گیرد. 

چربی بیش از اندازه که زیر ناحیه چانه تجمع پیدا کرده است.

رفع شل شدگی پوست ناحیه گردن

ترمیم بافت های عضلانی که باعث ایجاد خطوط نامناسب روی گردن شده اند. 

از بین بردن خط و خطوطی که روی صورت و گردن در اثر عوامل مختلفی مانند فاکتورهای موروثی، جاذبه زمین، عوامل محیطی و استرس ایجاد می شوند.

برخی از افراد تمایلی به انجام لیفت گردن همراه با صورت ندارند زیرا بخش بالایی پوست صورت کیفیت مطلوبی دارد. با این وجود برخی از مراجعه کنندگان علاوه بر چین و چروک بیش از حد در پوست گردن دارای غبغب یا به اصطلاح پوست بوقلمونی نیز شده اند و به دلیل خطوط چانه؛ به انجام لیفت گردن روی می آورند.

زمانی که پوست گردن با پوست صورت از لحاظ کیفیت تناسب نداشته باشند، لیفت گردن گزینه مناسبی خواهد بود تا به این تعادل رسیدگی شود. 

همانطور که اشاره شد در برخی از موارد یکسری از فعالیت ها همراه با لیفت گردن انجام می شوند تا مشکلات بیشتری را برطرف کنند. برخی از این موارد به شرح زیر می باشند: 

لیفت ابرو که برای از بین بردن چین و چروک خط و خطوط عمیق این ناحیه انجام می شود. 

انتقال دادن چربی جهت افزایش حجم مناطقی مانند لب، گونه همچنین کاهش چروک های سطحی آنهابلفاروپلاستی با جراحی پلک که به جهت جوانسازی پوست اطراف چشم انجام می شود. 

جراحی لیفت گردن,چگونگی انجام جراحی لیفت گردن,انواع روش های لیفت گردندرمان نشانه های پیری در کنار جراحی لیفت گردن

مزایای جراحی لیفت پوست گردن:

از جمله مهم ترین مزیت هایی که برای این نوع جراحی نام می برند شامل موارد زیر می باشد: 

از بین رفتن چربی و پوست شل و آویزان ناحیه گردن

از بین بردن چربی هایی که در ناحیه زیر چانه تجمع پیدا کرده اند

از بین بردن خطوط و لایه های چربی که کنار همدیگر تصویری نامناسب در ناحیه گردن ایجاد می کنند. 

افزایش استحکام پوست ناحیه گردن

اصلاح فرم کلی عضلات گردن

بهبود ظاهر و فرم کلی چانه و فک

تثبیت وضعیت کلی پوست گردن و جلوگیری از لایه لایه شدن

در نتیجه تمام اقدامات زیبایی که صورت می گیرند نتیجه مثبتی حاصل خواهد شد و فرد گردنی باریک تر، جوان تر و زیباتر خواهد داشت. 

بهترین کاندیدها برای انجام جراحی لیفت گردن:

برای انجام این جراحی بیماران باید سلامت جسمانی حداقلی را داشته باشند، ممنوعیت پزشکی در خصوص جراحی دریافت نکرده باشند. به طورکلی افرادی که می توانند جهت جراحی لیفت گردن باید شرایط زیر را داشته باشند: 

فرد باید از لحاظ جسمانی وضعیت مناسبی داشته باشد یا به بیماری خاصی مبتلا نشده باشد. بیماری هایی مانند ایدز یا هپاتیت اجازه جراحی ندارد. 

سیگاری نباشد

الکلی نباشد

زنان در دوان بارداری یا شیردهی اجازه جراحی را نخواهند داشت. 

افرادی که به نتایج حاصل شده به دید منطقی نگاه می کنند و توقع بیجا از جراحی و تغییرات گسترده در ناحیه گردن و صورت ندارند. 

جراحی لیفت گردن,چگونگی انجام جراحی لیفت گردن,کاندیدای مناسب برای جراحی لیفت گردنکاندیدای مناسب برای جراحی لیفت گردن

خطرات و عوارض جراحی لیفت گردن:

عمده عوارضی که می توان برای این جراحی در نظر داشت شامل موارد زیر می باشد: 

- آسیب عصب ها

- جای ضخیمی از زخم

- عفونت

- زخم های باز

- خونریزی زیر پوست

- ری اکشن به مواد بیهوشی

- لخته های خون

- از دست دادن پوست

- عارضه دیگر این جراحی ممکن است مربوط به عدم رضایت بیمار از جراحی باشد، در چنین مواردی جراحی دیگری می تواند انجام شود.

مراقبت های قبل از جراحی لیفت گردن:

برای کسب آمادگی بیشتر جهت انجام جراحی لیفت گردن ممکن است از شما خواسته شود تا موارد زیر را انجام دهید: 

- صورت دادن تست های آزمایشگاهی

- مصرف برخی از داروهای یا تنظیم استفاده از برخی داروها

- قطع مصرف دخانیات

- پیش از جراحی باید از مصرف داروهایی که موجب رقیق شدن خون و در نهایت خونریزی می شوند مانند آسپیرین، داروهای ضد التهابی و مکمل های گیاهی خودداری کرد. 

جراحی لیفت گردن,چگونگی انجام جراحی لیفت گردن,لیفت گردن چه مواردی را می تواند درمان کندتاثیرات ناشی از جراحی لیفت گردن

مراقبت ها و پیگیری های پس از جراحی لیفت گردن:

جراحی لیفت گردن باید در کلینیک های مجهز، مراکز جراحی مجاز و یا بیمارستان ها صورت بگیرد. درصورتی که جراحی شما سرپایی باشد بهتر است همراه داشته باشید تا به شما در مسیر رسیدن به منزل کمک کرده و اولین شب بعد از جراحی کنار شما باشد. 

تمام داروها و قرص هایی که از سمت پزشک تجویز می شوند را براساس دستور و دقیقا سرساعت مصرف کنید. پزشک به منظور پیشگیری از ایجاد عفونت بعد از جراحی داروهایی را تجویز خواهد کرد، پس باید براساس دستورالعمل از آنها استفاده شود. 

باید از مصرف کردن داروهایی که خاصیت ضدانعقادی دارند برای مدت ۲ هفته پیش از جراحی خودداری کنید زیرا آنها سرعت بهبودی را کاهش خواهند داد. 

از درن هایی که برای تخلیه ترشحات استفاده می شوند به خوبی نگهداری کنید. 

درصورتی که درد داشته اید حتما از داروهای مسکنی که پزشک تجویز کرده است استفاده کنید. 

برای کاهش میزان تورم از بخش هایی که جراحی شده اند حتما گردن را به صورت صاف نگه دارید، از چرخاندن یا خم کردن گردن تاجایی که امکان دارد دوری کنید. 

کمپرس های سرد می توانند تورم و التهاب ناحیه گردن را کاهش دهند، البته باید توجه شود که هیچگاه یخ را به صورت مستقیم روی پوست نگذارید زیرا جریان خود را از بین برده و عوارضی را به دنبال خواهد داشت. 

از پوشیدن لباس هایی با یقه تنگ که از سر وارد می شوند، خودداری نمایید.

جراحی لیفت گردن,چگونگی انجام جراحی لیفت گردن,مراقبت های بعد از جراحی لیفت گردناستفاده از کمپرس سرد؛ مراقبت های بعد از جراحی لیفت گردن

دوران نقاهت و‌ بهبودی پس از جراحی لیفت گردن:

بعد از جراحی لیفت گردن باید دوران نقاهت را برای کاهش تورم، کبودی ناشی از جراحی لیفت گردن طی کرد، در این دوران صورت و گردن با استفاده از بانداژ خاصی پوشانده می شود، همچنین لوله ای ظریف به نام درن برای انتقال خونابه و مایعات اضافی زیر پوست گذاشته می شود. پزشک به شما برنامه مخصوصی جهت مراقبت و دوران نقاهت خواهد داد که معمولا شامل موارد زیر می باشد: 

مراقبت و نگهداری از محل جراحی و درن ها وسیله ای که برای تخلیه ترشحات در انواع جراحی بوده و اساس کارش مانند دستگاه ساکشن می‌باشد.

داروهایی را به جهت بهبود و پیشگیری از عفونت در بدن تجویز خواهند شد. 

برای کاهش تورم هایی که ناشی از جراحی هستند بهتر است سر را صاف نگه دارید( از خم کردن یا چرخاندن سر خودداری کنید)

زمان استراحت و خواب سر را بالاتر از بدن قرار دهید. 

از قرار دادن یخ به صورت مستقیم درناحیه جراحی شده خودداری کنید، این کار می تواند جریان خون را کاهش داده و در نهایت منجر به مرگ سلول های پوستی می شود. 

درصورت بروز هرگونه علامت نگران کننده در محل جراحی شده که موجب به خطر افتادن سلامت عمومی شما می شوند باید سریعا به پزشک اطلاع دهید. 

چه نتایجی بعد از جراحی لیفت گردن حاصل‌ می شود؟

زمانی که قصد ارزیابی نتایج حاصل از جراحی لیفت گردن را دارید باید توجه کنید که برطرف شدن التهابات مدت زمانی تقریبا طولانی می طلبد به طوری که شما چند هفته و چند ماه زمان نیاز دارید. از طرفی حداقل ۶ ماه زمان نیاز خواهد بود تا جای بخیه ها از بین بروند. 

سبک زندگی سالم همچنین استفاده از ضد آفتاب هایی با ماندگاری بالا؛ می تواند نتایج حاصل از جوانسازی پوست را پایدارتر کند. زمانی که تورم و کبودی های ناشی از جراحی از بین رفتند و بهبودی هایی از طریق جراحی لیفت گردن ایجاد شدند می توانید نتایج را مشاهده کنید. باید توجه شود این روش نمی تواند جوانی را به صورت کامل برگرداند اما موجب افزایش اعتماد به نفس خواهد شد. 

باید توجه شود نتایج مثبتی که از جراحی لیفت گردن انتظار دارید تضمینی نیستند و در برخی از موارد ممکن است یک جراحی نتواند نتایج مطلوبی را ایجاد کند. لذا انجام جراحی های تکمیل کننده دور از ذهن نمی باشد. درصورتی که به توصیه های جراح توجه شود می توان تاحدی به موفقیت جراحی مطمئن بود. 

فشار وارد نکردن، سایش نداشتن، نخاراندن و عدم تحرک بیش از حد ناحیه جراحی شده تا رسیدن به بهبودی کامل از نکات بسیار مهم مراقبتی هستند. جراح شما دستورالعمل خاصی را برای مراقبت از خود در دوران نقاهت در اختیارتان قرار خواهد داد که لازم است به آنها توجه زیادی شود.

جراحی لیفت گردن,چگونگی انجام جراحی لیفت گردن,جراحی موفقیت آمیز لیفت گردننمونه های جراحی موفقیت آمیز لیفت گردن

هزینه لیفت گردن:

هزینه این جراحی تحت تاثیر عوامل مختلف است، دستمزدی که یک جراح پلاستیک دریافت می کند باتوجه به مهارت، تکنیک و موقعیت جغرافیایی کلینیک متفاوت خواهد بود. 

بیشتر شرکت های بیمه ای هزینه های مربوط به لیفت گردن و عوارض احتمالی ناشی از آن را تحت پوشش قرار نمی دهند. ولی جراحان فوق تخصص پلاستیک معمولاً راهبردهای بهینه تر و کم هزینه تری برای جراحی شما دارند. حتماً در مورد این موضوع از جراح خود سوال نمایید.

گردآوری: بخش مراقبت و زیبایی سرپوش

  • 18
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سارا خادم الشریعه,بیوگرافی سارا خادم الشریعه بیوگرافی سارا سادات خادم الشریعه استاد بزرگ شطرنج

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۵

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عناوین: استاد بین‌المللی (۲۰۱۵)، استادبزرگ زنان (۲۰۱۳)، استاد بین‌المللی زنان (۲۰۱۱)، استاد فیده زنان

(۲۰۰۸)

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
رسول خادم,بیوگرافی رسول خادم,تصاویر رسول خادم رسول خادم ورزشکار و سیاستمدار مردمی

تاریخ تولد: ۲۷ اسفند ۱۳۵۰

محل تولد: مشهد، ایران

حرفه: کشتی گیر، مدیر ورزشی و سیاستمدار

سبک ورزشی: کشتی آزاد

تحصیلات: دکتری جامعه شناسی

ادامه
ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,عکس های ژیلا شاهی بیوگرافی ژیلا شاهی، بازیگر توانمند سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۲ اسفند ۱۳۶۴

محل تولد: اردبیل، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۹ تا کنون

آثار برنده جایزه: قصر شیرین، موقعیت مهدی

ادامه
هجویری,زندگینامه هجویری,بیوگرافی هجویری درباره زندگی هجویری دانشمند بزرگ سده پنجم

لقب: داتا گنج بخش

دوره زندگی: سده پنجم هجری

محل تولد: غزنین

نام اثر: کشف المحجوب

درگذشت: ۴۸۱ و ۵۰۰ هجری قمری

محل دفن: میان دروازه بهاتی لاهور

ادامه
گری وینر,بیوگرافی گری وینر,عکس های گری وینر گری وینرچاک کارآفرین و نویسنده موفق آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۴ نوامبر ۱۹۷۵

محل تولد: اتحاد جماهیر شوروی

ملیت: آمریکایی- بلاروسی

حرفه: کارآفرینی، رسانه‌های دیجیتال و بازاریابی

شناخته شده برای: کارآفرینی و نویسندگی

دارایی: ۱۶۰ میلیون دلار

ادامه
میترا رفیع,بیوگرافی میترا رفیع,زندگینامه میترا رفیع بیوگرافی میترا رفیع، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

تولد:۱۲ آذر ۱۳۷۳

زادگاه:تهران

پیشه:بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون

تحصیلات:فوق لیسانس بازیگری

ملیت:ایرانی

ادامه
محمود صادقی,بیوگرافی محمود صادقی,عکس های محمود صادقی بیوگرافی محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی

تاریخ تولد: ۲ فروردین ۱۳۴۱

محل تولد: الیگودرز، ایران

حرفه: سیاستمدار ایرانی

تحصیلات: دکترای حقوق خصوصی

حزب سیاسی: روحانیون مبارز

ادامه
زانکو,بیوگرافی زانکو,عکس های زانکو زانکو خواننده محبوب و جوان ایرانی

حرفه: خواننده

سبک فعالیت: پاپ

سال شروع: ۱۳۹۸

ساز تخصصی: گیتار

زانکو,بیوگرافی زانکو,تصاویر زانکوبیوگرافی زانکو

ادامه
میرفندرسکی,ابوالقاسم میرحسینی فندرسکی,زندگینامه میرفندرسکی ابوالقاسم میرحسینی فندرسکی عارف و دانشمند دوران صفوی

تاریخ تولد: ۹۴۲ خورشیدی

محل تولد: فندرسک، گرگان، ایران

دلیل شهرت: دانشمند و حکیم

دوران زندگی: صفویه

وفات: ۱۰۱۹

محل دفن: تخت فولاد اصفهان

ادامه
ویژه سرپوش