یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۰
۰۸:۳۰ - ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۲۰۹۵
حوزه بهداشت و رفاه

یشنهاد تعطیلی ۷ تا ۱۰ روزه تهران

بیمارستان‌های تهران زیر فشارسنگین ویروس انگلیسی!/ زالی: هفته سخت کرونایی در انتظار تهران است

پیک چهارم کرونا در تهران,افزایش بستری کرونایی در تهران
تهران بعد از چهار ماه قرار گرفتن در وضعیت نارنجی و سپس زرد کرونایی دیروز از نوار قرمز عبور کرد و به‌طور رسمی وارد پیک چهارم کرونا شد.

به گزارش ایران،  آخرین بار ۱۱ آذرماه بود که تهران از وضعیت قرمز کرونا خارج شده بود. این ویروس در حالی در ۴۲ شهرستان قرمز کرونایی خیز تندی برداشته که تنها در فاصله روزهای ۱۴ و ۱۵ فروردین تعداد موارد فوتی ۳۱ درصد افزایش داشته است. دیروز هم با تکرار چندباره مرگ‌های سه رقمی در کشور طی روز‌های اخیر ۱۷۲ مورد فوتی جدید کرونا ثبت شد و حال ۴ هزار و ۵۲ نفر وخیم گزارش شده است. گفته می‌شود سوشه بریتانیایی ویروس کرونا در بیمارستان‌های کشور جولان می‌دهد و اغلب بستری‌ها به ویروس انگلیسی آلوده شده‌اند. این در حالی است که طبق اعلام نظر رؤسای بیمارستان‌ها و اپیدمیولوژیست‌ها هم‌اکنون تهران و اغلب شهرستان‌های کشور در حالی وارد فاز تهاجمی شده‌اند که هنوز تأثیر سفرهای نوروزی در آمار جانباختگان کرونا خود را کاملا نشان نداده و طی روزهای آتی مشخص می‌شود و با توجه به افزایش فعلی موارد مبتلایان از دو هفته دیگر افزایش فاحشی را در تعداد مرگ و میر مبتلایان کرونا شاهد خواهیم بود.

البته هشدارهای بهداشتی و نگرانی از چرخش ویروس انگلیسی در همه استان‌ها از چند روز مانده به تعطیلات نوروزی داده شده بود اما باز هم پروتکل‌شکنان این هشدارها را جدی نگرفتند، سفرهای نوروزی به راه بود و بساط پروتکل‌شکنان نیز به راه‌تر. به‌طوری که میانگین رعایت پروتکل‌های بهداشتی در نوروز به زیر ۵۵ درصد سقوط کرد و ۱۵ هزار بیمار کرونا مثبت بین شهرها جابه‌جا شدند. حالا با گذشت کمتر از سه ماه منحنی شیوع کرونا به نقطه‌ای رسیده که عدد و رقم‌هایش با شیب تندی پیشروی می‌کنند. پیش‌بینی می‌شود ویروس جهش‌یافته کرونا از عادی‌انگاری‌ها و سفرهای نوروزی و دورهمی‌های خانوادگی در جان‌ها رخنه کرده و موج چهارم با طغیان ویروس بریتانیایی در کشور سهمگین‌تر از سه موج قبلی باشد. تحلیل وزیر بهداشت نیز بر این است که موج چهارم کرونا یکی از سهمگین‌ترین امواج کرونا خواهد بود و نظام سلامت دوران پرچالشی را پیش‌رو دارد.

۷ استان در منطقه قرمز

بررسی داده‌های اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد، ایران در هفته دوم بهمن ماه هیچ شهر قرمز کرونایی نداشت و حالا با گذشت کمتر از دو ماه به نقطه‌ای رسیده که شاهد کاهش ۹۰ درصدی شهرهای آبی در کشور هستیم. در نقطه مقابل اما، شهرهای قرمز و نارنجی بیش از ۹۰ درصد افزایش داشته‌اند. علاوه بر تهران و مطابق جدیدترین رنگ‌بندی شهرها همچنین ۴۲ شهرستان شامل هفت مرکز استان از دیروز در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتند. وضعیت در کرج، اصفهان، شیراز، ایلام، شهر کرد و زنجان نیز قرمز اعلام شده است. همچنین ۵۴ شهرستان از جمله ۶ مرکز استان اردبیل، بجنورد، کرمان، رشت، همدان و یزد از ۱۵ فروردین نارنجی شدند. بنابر اعلام اپلیکیشن ماسک، موج چهارم کرونا با سرعت در حال پیشروی از نیمه غربی به سمت نیمه شرقی کشور است و هم‌اکنون ۸۸ شهرستان قرمز، ۱۳۹ شهرستان نارنجی، ۱۹۸ شهرستان زرد و ۲۳شهرستان آبی هستند. متخصصان حوزه سلامت همچنان بر استفاده از ماسک، خودداری از دورهمی و مراسم عروسی و سوگواری تأکید دارند و هشدار می‌دهند استفاده از وسایل نقیله عمومی پرازدحام، خوردن غذا در رستوران و حضور در اماکن پرجمعیت و بخصوص سرپوشیده از عوامل اصلی انتقال کرونا است.

وضعیت در تهران به حدی بحرانی شده که روزانه نزدیک به ۶ هزار بیمار به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تهران مراجعه می‌کنند که تنها هزار نفرشان بستری می‌شوند. معاون درمان وزارت بهداشت دستور به تعطیلی جراحی‌های غیر‌اورژانسی داده و ستاد مقابله با کرونا در تهران از رؤسای بیمارستان‌ها درخواست کرده تعداد تخت‌های بستری را توسعه دهند. از سوی دیگر دیروز اعضای ستاد مقابله با کرونا در تهران در جلسه‌ای اورژانسی با استانداری درباره وضعیت قرمز پایتخت تصمیم‌گیری کردند تا بدین ترتیب محدودیت‌های کرونایی را مجدداً به پایتخت بازگردانند.

آنطور که معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در تهران پیش از این  اعلام کرده بود؛ تصمیمات در شرایط قرمز شامل منع تردد و فعالیت مشاغل گروه ۳ و ۴، دورکاری ادارات به شکل یک سوم حاضر در محل کار و دو سوم در منزل و کاهش ساعت کاری و... است. در همین زمینه معاون استاندار تهران نیز با اشاره به شرایط قرمز تهران اعلام کرده است؛ در ادارات با کار ضروری حداکثر تا ۵۰ درصد و ادارات با کار غیرضروری حداکثر تا ۳۰ درصد می‌توانند کارمندان را به صورت حضوری به‌کار بگیرند. به گفته غلامرضا عباس‌پاشا؛ اجرای مصوبات ستادملی مقابله با کرونا لازم‌الاجراست و بر همین اساس اجرای شرایط شهرهای قرمز به تمامی دستگاه‌های استان تهران ابلاغ شده و بر اجرای آن نیز نظارت خواهد شد.

موارد بستری اغلب به سوشه بریتانیایی ویروس کرونا مبتلا هستند

گزارش‌های ستاد مقابله با کرونا در تهران نشان می‌دهد؛ در تهران نسبت به دو هفته گذشته موارد سرپایی، بستری و فوت بین ۵۰ الی ۷۰ درصد افزایش داشته است. با این حال رئیس مرکز تحقیقات ویروس‌شناسی بیمارستان مسیح دانشوری می‌گوید بیش از ۹۰ درصد موارد بستری در بیمارستان‌های تهران از سوشه بریتانیایی ویروس بوده و تهران به عنوان قلب اپیدمی کشور روزهای بسیار سختی را در پیش دارد. علیرضا ناجی می‌افزاید: با این روند روبه افزایش تعداد موارد بستری در مراکز درمانی پایتخت تعداد موارد مرگ‌و‌میر بیشتری را شاهد خواهیم بود. پیش‌بینی ما افزایش بسیار زیاد مرگ‌و‌میر‌های کرونایی است. اگرچه که هنوز وارد حداکثر منحنی پیک چهارم کرونا نشده‌ایم اما بیش از ۹۰ درصد موارد مثبت سوشه‌های مثبت کووید۱۹ نشان می‌دهد که سوشه‌ها ماهیت بریتانیایی دارند که شیوع و سرعت انتقال بالایی دارند و بیماری‌زایی آن متفاوت از سوشه‌های قبلی است.

او با بیان اینکه شیوع بالای سوشه بریتانیایی بین مبتلایان به کووید۱۹ ناشی از سفرها و دورهمی‌های نوروزی است، می‌افزاید: علی‌رغم تمام گوشزدهای وزارت بهداشت و کارشناسان حوزه سلامت مردم به سفر رفتند و این اتفاق مجرمانه‌ای بود که با توجه به برخی اشتباهات رخ داد. با توجه به اینکه سرعت انتقال ویروس جهش‌یافته انگلیسی بسیار بالا است. بنابراین سفرها موجب شد سوشه بریتانیایی در سراسر کشور پخش شود.

رئیس مرکز تحقیقات ویروس‌شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه تأکید می‌کند: در حال حاضر واریانت غالب ویروس در ایران واریانت بریتانیایی است که گذردهی و انتقال آن بسیار زیاد است و بیماری‌زایی وخیم‌تری نسبت به سوشه‌های قدیمی ویروس دارد. برای همین است که در حال حاضر فشار خیلی بالایی را در تهران و شهرهای کشور می‌بینیم. تهران قلب اپیدمیولوژی ایران است و باید پایتخت را دریابیم چرا که حداکثر ظرفیت بیمارستان‌ها پر است و بیماران سرگردانند و همین سرگردانی بیماران و نبود تخت بستری باعث پخش ویروس و انتقال آن به دیگران می‌شود.

ناجی می‌گوید: در تهران نیاز است ظرفیت تخت‌های بستری را افزایش دهند. با وجود این هر اندازه هم ظرفیت‌ها زیاد شود و هر چند تا بخش غیر‌کرونایی نیز تعطیل شود همچنان بلافاصله از بیمار کرونایی پر می‌شوند. مشکل تخت در تهران بسیار جدی است و تخت خالی برای بستری بیماران کووید۱۹ وجود ندارد. ما روند خوبی را در تهران پیش‌بینی نمی‌کنیم.

پیک چهارم کرونا در تهران,افزایش بستری کرونایی در تهران

او می‌گوید: سفرها و دورهمی‌ها باعث این افتضاح شده است. با وجود این تجربه خوزستان نشان داد که هنوز هم دیر نشده و می‌توانیم با تصمیمات درست جلوی گسترش ویروس را بگیریم. برای مثال در خوزستان گروه واکنش سریع وزارت بهداشت وارد شد و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی وضعیت اپیدمی را تا حدودی کنترل کردند.

این ویروس‌شناس، کنترل اپیدمی در تهران را مشروط به چند عامل می‌داند و می‌گوید: تهران باید دو هفته لاک داون یا تعطیل شود، ظرفیت تخت‌های بیمارستانی افزایش یابد، بیماران مثبت باید ایزوله شوند و بیماریابی و تعداد تست‌ها زیاد شود. اینها اصول اولیه هستند، هرچه روند بیماریابی بیشتر شود از پخش ویروس در جامعه جلوگیری خواهد شد. این اقدامات را باید با جرأت زیاد و بدون هیچ‌گونه ملاحظه‌ای انجام دهیم. مردم باید در خانه‌هایشان بمانند تا چرخش ویروس در جامعه کم شود. واریانت بریتیش شوخی‌بردار نیست و ممکن است به علت رفت‌و‌آمد مسافران به ترکیه یا کشورهای دیگر به غیر از سوشه انگلیسی واریانت‌های مختلف نیز وارد کشور شود.

به گفته ناجی؛ به غیر از انگلستان که پایش‌های ژنتیکی بسیار مناسبی انجام می‌دهد سایر کشورها حتی امریکا نیز نمی‌تواند کار پایش ژنتیکی ویروس را انجام دهد. ممکن است ارتباط با هر کشوری باعث انتقال واریانت‌های مختلف شود. این در حالی است که در ایام عید بدون توجه به وضعیت قرمز کرونایی در ترکیه رفت‌ وآمدهای زیادی به این کشور انجام شد و امکان دارد جهش‌های آفریقایی و برزیلی نیز به ایران هم منتقل شده باشد. در هر حال شرایط بسیار بالایی از اپیدمی مربوط به کووید۱۹ را در کشور داریم و نیازمند این است که علی‌رغم همه مشکلات اقتصادی شهرهای قرمز لاک‌ داون شوند.

او درباره مطرح شدن برخی مباحث پیرامون اقدامات واکسیناسیون کرونا در کشور هم عنوان می‌کند: هر چند ایپدمی در کشور ما طولانی و پیوسته شده است اما در رابطه با تأمین واکسن مشکلات جهانی در همه کشورها وجود دارد. تهیه واکسن بسیار مشکل شده و حتی کشورهایی که مشکلات ما را ندارند روند واکسیناسیون نیز در آنها متناسب با برنامه‌هایشان نیست و روند واکسیناسیون در آنها نیز عقب است. با این حال اصل اساسی در این کشورها رعایت اصول بهداشتی و محدودیت‌های حرکتی، تعهد داشتن به برنامه‌های بهداشت اجتماعی، نداشتن دورهمی و زدن ماسک است.

پیک چهارم کرونا در تهران,افزایش بستری کرونایی در تهران

جست‌و‌جوی افراد آلوده و درمان سریع سرپایی در شهرهای قرمز

حمید سوری رئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کووید۱۹ نیز درباره ضرورت اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در تهران و شهرهای قرمز به «ایران» می‌گوید: محدودیت‌های جدید می‌تواند در تماس افراد آلوده و ارتباطات برای رخداد بیماری وقفه بیندازد. البته اصل بر پیشگیری است تا اقدامات سلبی. اینکه مردم سفر بروند و بی‌احتیاطی کنند و بعد محدودیت اعمال کنیم اثرات موقت و کوتاه‌مدتی دارد.

سوری با انتقاد از کمرنگ شدن عملیاتی شدن برنامه‌های شهید سلیمانی می‌گوید: برای اینکه بار اپیدمی را کم کنیم باید حجم آموزش‌ها به مردم افزایش یابد، بیماریابی فعال تقویت شود، افراد آلوده مورد مراقبت و درمان سریع سرپایی قرار گیرند و درمان سرپایی زیاد شود تا از شدت گرفتن بیماری در بین افراد مبتلا جلوگیری کنیم. تجربه ما در خوزستان نشان می‌دهد؛ با تمهیداتی از جمله بیماریابی فعال و ایزوله کردن بیماران و انجام روزانه بیش از ۲۵ هزار تست برای جلوگیری از گسترش آلودگی جلوی گسترش اپیدمی گرفته شد.

او با بیان اینکه واکسیناسیون کرونا امر مهمی برای جلوگیری از گسترش اپیدمی است در عین حال تأکید می‌کند که کشور ما با چالش‌های جدی‌تری در این‌باره مواجه است و موانع خارجی وجود دارد که به ما واکسن نمی‌دهند. از طرفی عرضه واکسن کمتر از نیاز مجامع جهانی است. ما غیر از بیماریابی فعال، تقویت آموزش و مشارکت اجتماعی چاره دیگری نداریم. اپیدمی مستمر و پیش‌رونده شده و تاریخ انقضا و طول مدت ایپدمی به قدری زیاد شده که تاب‌آوری اقتصادی، روانی و اجتماعی مردم پایین آمده است. با وجود این معتقدم سایر سازمان‌ها در این زمینه کم‌کاری کردند. تا چه زمانی دولت می‌تواند به کسانی حقوق دهد که کار نمی‌کنند. بنابراین تعطیلی و دورکاری نمی‌تواند سیاست بلندمدت باشد. باید سازمان‌های دیگر به کمک دولت بیایند و زیرساخت‌های الکترونیک برای ارائه خدماتشان ایجاد کنند. برای مثال با ایجاد سایت‌های فروش آنلاین برای دستفروش‌ها به عنوان منابع مهم انتقال کرونا می‌توان معیشت این گروه را تأمین کرد. چرا که تا زمانی که سازمان‌ها آرایش رزمی در مقابل دشمن بیولوژیک نگیرند همین بازی‌ها را خواهیم داشت.

زالی مطرح کرد؛هفته سخت کرونایی در انتظار تهران است/پیشنهاد تعطیلی ۷ تا ۱۰ روزه

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، با اشاره به وضعیت قرمز کرونایی در پایتخت، تعطیلی یک هفته‌ای تا ۱۰ روزه تهران را پیشنهاد داد.

پیک چهارم کرونا در تهران,افزایش بستری کرونایی در تهران

به گزارش مهر، با اعلام رنگ قرمز کرونا در پایتخت جلسه اضطراری ستاد کرونا در کلانشهر تهران به منظور آمادگی بیمارستان برای پذیرش بیماران برگزار شد.

به گفته علیرضا زالی، میزان بالای ابتلاء و سرعت انتقال ویروس موجب شده تا سرایت پذیری کووید ۱۹ در موج جدید کرونا، بسیار بیشتر از دفعات قبل باشد.

وی با بیان اینکه هفته آینده هفته‌ای بسیار سخت برای پایتخت خواهد بود، افزود: تجربه اخیر خوزستان که با گونه جهش یافته کرونا ویروس رخ داد، در تهران نیز در حال تکرار است و باید تمهیدات متفاوت از قبل برای مدیریت این بحران داشته باشیم.

زالی گفت: متأسفانه با جدی نگرفتن توصیه‌های کارشناسان نظام سلامت، امروز شاهد وقوع یک سناریوی تلخ هستیم که نباید رخ می‌داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: میزان بستری بیماران کرونایی به چهار هزار و ۴۰۰ تخت در استان تهران رسیده و یک هزار و ۱۲۰ نفر از این بیماران یعنی حدود ۲۵ درصد آنها در بخش‌های مراقبت ویژه هستند.

وی با اشاره به میزان بستری یک هزار و ۱۰۰ بیمار در روز جاری، خاطرنشان کرد: در ۱۴ ماه گذشته چنین رکوردی در استان تهران ثبت نشده بود که نشانه نگران کننده‌ای برای روزهای آینده است.

زالی گفت: اولین شاخص تغییر یافته میزان مراجعه سرپایی افراد علامت دار به بیمارستان‌ها است که به شکل چشم گیری افزایش پیدا کرده که البته با بازگشایی درمانگاه‌ها و مطب‌های خصوصی بعد از تعطیلات نوروز احتمال تغییر دارد.

وی ادامه داد: شاخص بعدی میزان چرخش ویروس در استان است که بر اساس گزارش‌های معاونت‌های بهداشت سه دانشگاه ایران، تهران و شهید بهشتی به ۴۷ درصد رسیده و این یعنی از هر دو بیمار مشکوک، جواب آزمایش PCR یک نفر مثبت است که اگر جواب‌های منفی کاذب را هم در نظر بگیریم، عدد واقعی بالاتر هم می‌شود.

زالی گفت: هرم سنی مبتلایان تغییر کرده و بر اساس گزارش‌های دو هفته ابتدایی سال ۱۴۰۰، بالغ بر ۴۳ درصد بیماران بستری شده بالای ۶۰ سال سن داشتند و ۷۵ درصد مرگ و میر هم در همین گروه سنی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: تعداد مبتلایان زیر ۱۰ سال به ۸.۲ درصد رسیده که نشان می‌دهد که نرخ بستری و مرگ و میر در گروه‌های سنی پایین‌تر نیز در حال تغییر است.

زالی با بیان اینکه بیشترین میزان مرگ و میر در اسلامشهر، بهارستان، شرق و مرکز تهران رخ داده است، افزود: در این مدت بیشترین مراجعه سرپایی را در پاکدشت، مرکز و بخشی از شمال تهران و بیشترین بستری را در شرق، مرکز و بخشی از جنوب تهران شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه در این فوت شدگان از کودک یک ساله تا پیرمرد ۸۵ ساله وجود دارد، افزود: این الگو در همه استان‌های کشور در حال شکل گیری است و تا اوایل هفته آینده همه استان‌ها به یک وضعیت همگن می رسند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران خاطرنشان کرد: پیشنهاد ما برای گذر از این بحران، تعطیلی یک هفته‌ای تا ۱۰ روزه استان تهران است و آن را به معاون اول رئیس جمهور، وزیر کشور و وزیر بهداشت اعلام کرده‌ایم.

زالی همچنین گفت: تقاضای ما واکسیناسیون سریع کادر درمان بوده و خوشبختانه وزیر بهداشت موافقت کرده‌اند که ۵۳۰ هزار نفر فعال در حوزه بهداشت و درمان کشور چه در بخش خصوصی و چه دولتی در کوتاه‌ترین زمان واکسینه شوند.

  • 10
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
جواد عزتی,بیوگرافی جواد عزتی,عکس جواد عزتی بیوگرافی جواد عزتی بازیگر سینما و تلویزیون (+ تصاویر همسرش)

تاریخ تولد: ۲۰ دی ۱۳۶۰

تحصیلات:فارغ التحصیل تئاتر از هنرستان سوره

زمینه فعالیت:بازیگر

همسر:مه لقا باقری

ملیت:ایرانی

ادامه
دارا خسروشاهی کیست,بیوگرافی دارا خسروشاهی,عکس دارا خسرو شاهی بیوگرافی دارا خسروشاهی مدیر عامل اجرایی اوبر (+ تصاویر)

زاده:۷ خرداد ۱۳۴۸

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

پیشه:بیزینس ایرانی آمریکایی و مدیر عامل اجرایی اوبر و  مدیر عامل اجرایی سابق اکسپیدیا 

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
 ناصر خسرو,بیوگرافی ناصر خسرو,ناصر خسرو قبادیانی زندگینامه ناصر خسرو یکی از شاعران و فیلسوفان خراسان

زمینه فعالیت:شاعر، فیلسوف، حکیم، جهانگرد و مبلغ ۹ذیقعده ۳۹۴ قمری مذهب اسماعیلی

تولد:۹ ذیقعده ۳۹۴ قمری

وفات:۴۶۷ شمسی

محل زندگی:شهر قبادیان و شهر بدخشان در افغانستان

زمان حکومت:غزنویان و سلجوقیان

ادامه
 مهرداد جم,بیوگرافی مهرداد جم,عکس های مهرداد جم بیوگرافی مهراد جم از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر)

متولد:۱۳۷۶/۰۵/۱۴ آبادان

ملیت:ایرانی

حرفه:خواننده، ترانه سرا، آهنگساز 

سال های فعالیت: ۱۳۹۷ تا کنون

بیوگرافی مهراد جم

محسن سعیدی کیا متولد ۱۴ مرداد سال ۱۳۷۶ در شهر آبادان است که نام هنری او مهراد جم میباشد.

ادامه
سرنا ویلیامز,بیوگرافی سرنا ویلیامز,سرنا ویلیامز تنیسور بیوگرافی سرنا ویلیامز تنیسور مشهور آمریکایی (+ تصاویر)

زاده:۲۶ سپتامبر ۱۹۸۱ ‏

زادگاه:سگینو، میشیگان،  ایالات متحده آمریکا

ملیت:آمریکایی

پیشه:تنیسور  آمریکایی

قد:۱٫۷۵ متر

ادامه
گرشا رضایی,بیوگرافی گرشا رضایی,عکس های گرشا رضایی بیوگرافی گرشا رضایی (خواننده) بهمراه تصاویرش

متولد:۲۲ اردیبهشت ۱۳۶۳

زمینه فعالیت: موسیقی پاپ

پیشه:خواننده، آهنگساز و نوازنده

سالهای فعالیت:۱۳۹۱ تاکنون

ساز تخصصی: گیتار الکترونیک

قد:۱۹۰ سانتیمتر

ادامه
گلاره عباسی,عکس جدید گلاره عباسی,تصاویر جدید گلاره عباسی بیوگرافی گلاره عباسی بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۲۹ تیر ماه ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته تئاتر 

همسر: ادیب راد

ملیت:ایرانی

ادامه
سیما تیرانداز,بیوگرافی سیما تیرانداز,سیما تیرانداز و همسرش بیوگرافی سیما تیرانداز بازیگر سینما و تلویزیون (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۹ شهریور ۱۳۴۹

محل تولد:تهران

تحصیلات:کارشناسی در رشته ادبیات نمایشی از دانشگاه آزاد و کارشناسی ارشد کارگردانی و بازیگری از دانشکدهٔ سینما و تئاتر

حرفه:بازیگر سینما و تلویزیون

سالهای فعالیت:۱۳۶۶ تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
ویشکا آسایش,بیوگرافی ویشکا آسایش,زندگینامه ویشکا آسایش زندگینامه ویشکا آسایش بازیگر و طراح صحنه و لباس در سینما (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد:۱۳۵۱/۸/۱۶

محل تولد:تهران

قد: ۱.۷۶ m

تحصیلات:فارغ التحصیل طراحی صحنه از انگلستان

همسر:رضا قبادی

فرزند: گیو

ادامه
ویژه سرپوش