دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
۰۸:۳۷ - ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۲۵۹۲
حوزه بهداشت و رفاه

ظرفیت کرونایی تهران تکمیل شده است

هر شانزده دقیقه یک نفر در تهران جان می‌دهد| پایتخت باید «قفل» شود

تکمیل ظرفیت بیمارستانهای تهران,کرونا در تهران
اوضاع کرونایی تهران اصلا خوب نیست و بیمارستان‌های پایتخت با کمبود تخت خالی برای بستری بیماران کووید ۱۹ مواجه شده‌اند.

آفتاب یزد نوشت: هر شانزده دقیقه یک نفر در تهران جان می دهد. این را فرمانده ستاد کل کرونا در پایتخت گفته. آماری ترسناک و بهت آور که نشان می دهد مرگ پشت در است و تلنگری کافی است تا جان ما را بگیرد. مثل همه آن هایی که دوست داشتند از این پاندمی جان سالم به در برند، روبروی آینه بایستند، موهایشان را شانه کنند، در شهر قدم بزنند و زیر سایه چنارها گمشده خود را بیابند. آمارها دهشتناک جلوه می کند اما در همین آشوب که نه خبری از واکسن برای توده هست و نه رقص زندگی را کسی به چشم دیده، لابد می توان در اوج یاس و استیصال به چیزهای خوب فکر کرد.

به این که آب از سرمان بگذرد اما غرق نشویم و از پس این ویروس چموش برآییم. به اینکه عمل جای شعار را بگیرد و دویست و پنجاه نفر در عرض یک روز بوی سدر و کافور نگیرند. به اینکه این روزهای نحس ته بگیرد و دستان ما دوباره باران شود. سیل شود و راه بیفتد و سراغ چشم ها و چشمه های زلالی را بگیرد که در اثنای این روزهای دوزخی گم شدند. به اینکه کارگران بی مزد و بیکار با لبخندی به خانه های خاموش خویش برگردند و چوب تصمیمات غلط را نخورند. در مرز مرگ و زندگی و بودن و نبودن که لباس هایمان بوی مرگ گرفته و بی تعارف هیچ بعید نیست جسممان در این اتمسفر وهم آلود کم بیاورد، شاید اندیشیدن به اردیبهشت ما را رها کند از هر چه که بوی زوال و تباهی می دهد.

آن وقت در طرفه العینی پر از هوای پرواز خواهیم شد، پرده های ابری را کنار خواهید زد، ماسک ها را از روی صورت هایمان برخواهیم داشت و برای موهای بلند دخترکان در تابلوهای نقاشی کِل خواهیم کشید. بله هر شانزده دقیقه یک نفر در بهشت زهرا زیر خروارها خاک می رود و کرونا در فضای مبهمِ روزمرگی مسئولانی که فقط بلدند حرف بزنند ذیل طومارهای حیات را امضا می کند و مرگ را به ریه های خسته وام می دهد. در چنین شرایطی کاش می شد پیش از آنکه نقشه کشور رو به سیاهی برود و اوضاع وخیم تر شود و موج خطرناک ویروس از ره برسد یک دل سیر بخوابیم و وقتی که بیدار شدیم دیگر خبری از بازی با کلمات نباشد و سعید نمکی از تعطیلی نیم بند شکوه نکند. کاش زندگان این سالِ کرونا زده در گذر تاریخ شیداترین آدم ها لقب بگیرند و مردگان روزهای قرنطینه به عاشق ترین زندگان بدل شوند. کاش...

ظرفیت کرونایی تهران تکمیل شده است/ پایتخت باید« قفل» شود

اوضاع کرونایی تهران اصلاً خوب نیست و بیمارستان های پایتخت با کمبود تخت خالی برای بستری بیماران کووید ۱۹ مواجه شده اند.

تکمیل ظرفیت بیمارستانهای تهران,کرونا در تهران

شرایط بیمارستان های پایتخت

شاید اگر به سراغ دو بیمارستان« امام خمینی» و« سینا» برویم، وضعیت کرونایی تهران تا حدودی برای همگان معلوم شود. زیرا، این دو بیمارستان، از جمله پرجمعیت ترین و شلوغ ترین بیمارستان های کرونایی تهران هستند که در ۱۴ ماه گذشته از شیوع کرونا در کشور، پذیرای تعداد زیادی از بیماران کرونایی بوده اند.

خسرو صادق نیت رئیس مجتمع بیمارستانی امام( ره)، ضمن اشاره به تشدید افزایش تعداد مراجعان، بستری ها و مرگ و میرهای کرونایی در این مرکز درمانی، گفت:ظرفیت کرونایی بیمارستان تکمیل شده و ما مجبوریم خدمات به بیماران غیر کرونایی را کمتر کنیم تا بتوانیم پاسخگوی بیماران کرونایی باشیم.

محمد طالب پور رئیس بیمارستان سینا هم با بیان اینکه تعداد بیماران ما نسبت به قبل از عید ۷ برابر شده است، گفت:از هر ۱۰ مراجعه کننده مجبوریم ۴ نفر را بستری کنیم و از الان باید برای روزهای آینده که به اوج مبتلایان خواهیم رسید فکر شود تا سرویس دهی به بیماران به هم نریزد.

تکمیل ظرفیت بیمارستانهای تهران,کرونا در تهران

ویروس انگلیسی بی رحمانه حمله می کند

در شرایطی که ویروس جهش یافته بی رحمانه حمله می کند، به نظر می رسد راه حل مقابله با بیماری در کلانشهری مانند تهران که جمعیت زیادی دارد، قفل کردن شهر باشد. زیرا، مشاهدات و گزارش ها حاکی از این است که با اعمال محدودیت هایی که از ۲۱ فروردین آغاز شده است، تغییر چندانی در رعایت پروتکل ها مشاهده نمی شود و رفت و آمدهای روزانه به قوت خود باقی است. مترو و اتوبوس ها همچنان پر از مسافر هستند و ادارات نیز همچنان به صورت حضوری خدمات ارائه می دهند.

به گفته علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، در موج چهارم کرونا، سوش غالب ویروس انگلیسی است و می توان گفت که اغلب مبتلایان درگیر ویروس جهش یافته شده اند که خطرناک تر از نوع چینی است.

وی درباره برخی درخواست ها برای تعطیلی کامل ادارات، افزود:اگر نیروی بسیاری از ستادهای وزارتخانه ها نیز دو سوم شوند هیچ اتفاقی نمی افتد و کار مردم انجام می شود، زیرا آنها نیروی اضافه دارند و ارباب رجوع نیز ندارند.

رئیسی ادامه داد :بر اساس شیوه نامه های بهداشتی در مناطق قرمز، مدیران ادارات می توانند تا یک سوم کارکنان را به محل کار بیاورند و بسیاری از کارهای بانک ها را می توان به صورت الکترونیکی انجام داد، زیرا کارکنان بانک ها از گروه های آسیب پذیر هستند.

منتظر روزهای سخت تری باشیم

آن طور که وزیر بهداشت روز گذشته در اولین گفتگوی زنده خبری در سال جدید با مردم داشت، باید منتظر روزهای سخت تری در هفته آینده باشیم. به طوری که آمار مرگ و میرها و بستری ها، بیشتر از اعداد و ارقام این روزها خواهد شد. در حالی که روز گذشته شاهد مرگ ۲۵۸ نفر از هموطنانمان بودیم، این عدد می تواند در روزهای آینده به ۲ برابر هم برسد. به طوری که چند روز قل، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، صحبت از ۶۰۰ مرگ روزانه کرده بود.

این در حالی است که بیشترین موارد بستری و مرگ و میر کرونایی در کشور، مربوط به تهران بوده است. یعنی اگر بتوان این بیماری را در تهران کنترل کرد، آن گاه توانسته ایم به میزان یک سوم از موارد ابتلاء و مرگ و میرها بکاهیم. زیرا، در روز گذشته بیش از ۱۴ هزار مراجعه کرونایی به مراکز بهداشتی و درمانی استان تهران داشته ایم.

آنچه مسلم است، اینکه امروز گرفتار موج سهمگین کرونا در کشور هستیم که از موج های قبلی ما سنگین تر است. اما، اظهارات مقابل همدیگر برخی مسئولان، وضعیت موجود را سخت تر خواهد کرد. زیرا، استاندار تهران مخالف تعطیلی و قفل شدن تهران است و در مقابل، کادر پزشکی و درگیر بیماری، موافق صد درصدی تعطیلی شهر هستند. باید منتظر روزهای آینده بود.

  • 16
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ژوزه مورینیو,شبکه اجتماعی ژوزه مورینیو,فعالیت های ژوزه مورینیو بیوگرافی ژوزه مورینیو یکی از مربیان برتر فوتبال جهان + تصاویر خانوادگی

متولد: ۲۶ ژانویهٔ ۱۹۶۳

محل تولد:پرتغال

فعالیت فعلی:مربیگری

پست گذشته:هافبک

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
راغب,زندگینامه راغب,اظهارات راغب در مورد مهاجرتش به یزد زندگینامه راغب خواننده ایرانی موسیقی پاپ (+ تصاویر)

نام هنری:مصطفی راغب

متولد:اسفند ماه ۱۳۶۸

زادگاه:تهران

مهارت:نقاشی، بازیگری و موسیقی پاپ

مدرک تحصیلی:کارشناسی مدیریت

شغل:تدریس و آموزش صداسازی و آواز

ادامه
محمود احمدی نژاد,دکتر محمود احمدی نژاد,عکس محمود احمدی نژاد بیوگرافی محمود احمدی نژاد ششمین رئیس جمهور ایران (+ تصاویر)

زادروز: ۶ آبان ۱۳۳۵

زادگاه: آرادان، گرمسار، ایران

دین: اسلام، شیعه

ملیت:ایرانی

پیشه:سیاستمدار ،  هیئت علمی

ادامه
ساره بیات,عکس ساره بیات,بیوگرافی ساره بیات متولد بیوگرافی ساره بیات بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر خانوادگی)

تایخ تولد: ۱۴ مهر ۱۳۵۸

محل تولد:تهران

پیشه:بازیگر

سال های فعالیت:۱۳۸۰  تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
روبرت امرسون لوکاس,تصاویر روبرت امرسون لوکاس,بهینه‌سازی ساختار مالیات رابرت لوکاس بیوگرافی رابرت لوکاس و فعالیت های او در زمینه اقتصاد (+ تصاویر)

زاده:۱۵ سپتامبر ۱۹۳۷

زادگاه:یاکیما، واشینگتن,  ایالات متحده آمریکا

زمینه:اقتصاد کلان

ملیت:ایالات متحده آمریکا

مکتب فکری:اقتصاد کلان کلاسیک نو

ادامه
بیوگرافی و زندگینامه لیندا کیانی عکس,لیندا کیانی,عکس های جدید لیندا کیانی بیوگرافی لیندا کیانی بازیگر موفق کشور (+ تصاویر اینستاگرامی)

تاریخ تولد:۲۳ شهریور ۱۳۵۹

محل تولد:آبادان

تحصیلات:فوق لیسانس فلسفه

ملیت:ایرانی

زمینه فعالیت:بازیگر

ادامه
ابوریحان بیرونی,درباره ی ابوریحان بیرونی,شرح حال ابوریحان بیرونی زندگینامه ابوریحان بیرونی دانشمند مشهور ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۳ ذیحجه ۳۶۲

زادگاه:کاث،  خوارزم

ملیت:ایران

دین:اسلام

دیگر نام ها:ابوریحان محمد بن احمد بیرونی

ادامه
هادی ساعی,هادی ساعی در نقش,زندگینامه هادی ساعی زندگینامه هادی ساعی تکواندوکار پیشین و بازیگر ایرانی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۱ خرداد ۱۳۵۵

محل تولد:شهرستان بستان آباد

ملیت:ایرانی

سال های فعالیت:۱۳۸۷ – ۱۳۶۵

پیشه:مدیر ورزشی، بازیگر

ادامه
سبک خاص حجت اشرف زاده,شهرت حجت اشرف زاده با ماه و ماهی,حجت اشرف زاده بیوگرافی حجت اشرف زاده خواننده ترانه ی معروف ماه و ماهی (+ تصاویر خانوادگی)

نام:حجت اشرف زاده

تاریخ تولد:۱۲ آذر ۱۳۵۸

محل تولد: نیشابور- خراسان رضوی

سبک: تلفیقی پاپ و سنتی

تحصیلات: کارشناس نرم افزار

ملیت: ایرانی

ادامه
ویژه سرپوش