دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
۰۹:۱۲ - ۰۲ مرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۵۰۰۰۶۷
حوزه بهداشت و رفاه

زنگ خطر کرونا در کاشان/ شیب نزولی شیوع ویروس در کرمانشاه و برخی شهرهای خوزستان

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
در حالیکه وضعیت کرونا در کاشان خطرناک شده و مبتلایان در این استان ۳ رقمی شده است، آمار مبتلایان در خوزستان و کرمانشاه روند کاهشی را طی می کند.

تعداد بیماران بستری در بیمارستان شهید بهشتی کاشانی مجدد سه رقمی و به ۱۰۱ نفر رسید و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی نارضایتی مردم را موجب شده است.

به گزارش تسنیم، تعداد بیماران حاد تنفسی بستری شده در بیمارستان شهید بهشتی کاشان به عدد ۱۰۱ رسید و این موضوع زنگ خطر را برای مردم منطقه کاشان به صدا درآورده است که باید بیش از پیش پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

مسوولان بهداشت و درمان در شهرستان کاشان بر رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک به هنگام تردد در بیرون از منزل تأکید دارند ولی افزایش تعداد بیماران حاد تنفسی بستری شده در بیمارستان نشان از آن دارد که پروتکل های بهداشتی توسط مردم رعایت نمی شود.

مسوولان امر یکی از دلایل این شرایط در کاشان را برگزار مراسمات جشن و عروسی و یا عزا می دانند و بر همین اساس برا برپایی مراکز تجمعی به عناوین مختلف شیوع این ویروس را سرعت بخشیدند و علاوه بر آن حجم کاری کادر درمان نیز افزایش پیدا کرده است.

علی یکی از شهروندان کاشانی در گفتگو با تسنیم ضمن انتقاد از برگزاری مراسمات دورهمی، جشن ها و یا مراسمات عزا گفت:این چنین مراسمات تنها به افزایش تعداد بیماران حاد تنفسی، شیوع هر چه بیشتر کرونا و وخیم تر شدن شرایط می انجامد.

این شهروند کاشانی با بیان این که لازم است مردم رفت و آمدها را به حداقل کاهش دهند، گفت: مردم باید خود را موظف به رعایت پروتکل های بهداشتی بدانند و برای حضور در مجامع عمومی حتماً از ماسک استفاده کنند تا از شیوع ویروس کرونا پيش‌گيري شود.

محدثه دیگر شهروند کاشانی با بیان این که از گوشه و کنار خبرهایی مبنی بر ابتلای افراد به کرونا با حضور در مراسمات عروسی و یا عزا را می شنویم، گفت: این چنین مراسمات تنها به تشدید ویروس کرونا منجر می شود و اوضاع را از وضع موجود وخیم تر می کند.

این شهروند کاشانی با بیان این که بعضی از بستگان به علت حضور در تجمعات و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به ویروس کرونا مبتلا شدند، گفت: از عموم مردم درخواست داریم تا حتماً به هنگام حضور در مراکز تجمعی از ماسک استفاده کنند.

محمدرضا دیگر شهروند اهل کاشان با بیان این که پدر من پرستار و در فشار بالای کاری قرار دارد، اظهار داشت :عدم رعایت پروتکل های بهداشتی باعث شده است تا مجدداً حجم کاری پرستاران افزایش پیدا کند در حالی چندین ماه است که در فشار کاری قرار دارند.

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

این شهروند کاشانی با بیان اینکه از تمامی شهروندان تقاضا داریم تا حتما از ماسک استفاده کنند، گفت: از تمامی شهروندان تقاضا داریم تا حد امکان در محافل و مجامع عمومی حضور پیدا نکنند تا در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال سهیم باشیم.

سیدعلیرضا مروجی با بیان این که تعداد بیماران حاد تنفسی بستری شده در بیمارستان شهید بهشتی به ۱۰۱ نفر رسید، عنوان کرد: تا به حال یک هزار و ۸۷۰ بیمار در کاشان به ویروس کرونا مبتلا شدند و طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا ثبت شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان این که افزایش تعداد بیماران بستری حاد تنفسی در بیمارستان نشان دهنده عدم جدّي گرفتن ویروس کرونا توسط شهروندان است، گفت: لازم است مسوولان به هنگام خروج از خانه پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده و حتما از ماسک استفاده کنند چراکه استفاده از ماسک تا حد زيادي ابتلا به ویروس کرونا را کاهش می دهد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه بیماری ویروس کرونا جهش یافته است، ابراز داشت: این جهش یافتگی به علت دوری از آنتیک بادی های موجود در بیماران است و از این رو امکان دارد بیمارانی که قبلا مبتلا شدند مجدد نیز به ویروس کرونا مبتلا شوند.

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

او ضمن تأکید بر عدم حضور در محافل و مجامع عمومی اظهار‌کرد: برگزاری عزا و عروسی یکی از عوامل شیوع این ویروس در منطقه کاشان بوده و بر همین اساس از شهروندان درخواست داریم تا اطلاع ثانوی از برگزاری این مراسمات پرهیز کنند.

شیب نزولی شیوع کرونا در کرمانشاه/ زنگ خطر ابتلا همچنان جدّي است

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه اظهار‌کرد: تضمینی برای ادامه روند نزولی شیوع کرونا در کرمانشاه وجود ندارد و باید همچنان پروتکل های بهداشتی رعایت شود.

محمودرضا مرادی در گفتگو با تسنیم، با اشاره به این که ویروس کرونا در استان هفته های اخیر سیر نزولی داشته است گفت: چند استان من جمله کرمانشاه و کردستان در هفته های گذشته از نظر شیوع کرونا شیب نزولی داشته اند.

او دلیل شیب نزولی شیوع کرونا را همکاري مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی عنوان کرد و اظهار‌کرد: ولی هنوز زنگ خطر شیوع کرونا در استان جدی است و رنگ هایی همچون سفید و قرمز و نارنجی که اعلام می شود هیچکدام دائمی نیست.

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

مرادی بیان کرد: اینک که شیوع کرونا در استان کرمانشاه شیب نزولی پیدا کرده هیچ تضمینی وجود ندارد که در هفته آینده همین روند ادامه پیدا کند و این بستگی به رفتار مردم دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه ادامه داد: مردم باید همچنان پروتکل های بهداشتی را رعایت و از ماسک استفاده کنند و فاصله حداقل یک و نیم یا دو متر را از یکدیگر داشته باشند.

او با بیان این که اورژانس بیمارستان های امام رضا (ع) و امام خمینی (ره) تا پایان سال تجهیز میشوند اظهار‌کرد: با توجه به توسعه بیمارستان ها در سال های اخیر اما اورژانس های آنها براساس نیاز روز تجهیز نشده اند.

مرادی ادامه داد: اورژانس بسياري از بیمارستان ها زمانی تکمیل شده که بسیاری از فرایندها آن زمان نبوده بطور نمونه اورژانس بیمارستان امام رضا برای ۴۰۰ تخت خواب برنامه ریزی شده در صورتی که اکنون ۸۰۰ تختخواب دارد.

شمار شهرهای قرمز خوزستان کاهش یافت

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اظهار‌کرد: بر اساس آمار هفته جاری سه شهرستان از وضعیت قرمز خارج شدند.

به گزارش فارس، فرهاد ابول نژادیان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه شمار بیماران بستری در تمام استان به صورت محسوس رو به کاهش و روز گذشته سومین بیمارستان درگیر با کرونا در اهواز از مدار درمان کرونا خارج شد.

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

او ادامه داد: به بیمارستان های شهرهای نزدیک به اهواز نیز که تعداد بسیار کمی بیمار مبتلا به کرونا دارند دستور داده شده که از این پس بیمار کرونایی بستری نکنند و بیماران به بیمارستان های اهواز اعزام شوند.

سرپرست دانشگاه جندی شاپور علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اظهار‌کرد: تصمیمات اتخاذشده درباره‌ی خارج کردن بیمارستان های کم تر درگیر با کرونا از مدار درمان کووید۱۹ جهت افزایش بیمارستان های سبز در استان است.

ابول نژادیان گفت: بر اساس آماری که دوشنبه هفته جاری اعلام شد، سه شهرستان از وضعیت قرمز خارج شدند و امیدواریم تعداد این شهرستان ها تا هفته آینده بیشتر شود.

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

  • 9
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
عکسهای کریم باقری,کریم باقری,زندگینامه کریم باقری بیوگرافی کریم باقری و افتخاراتش (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱ اسفند ۱۳۵۲

زادگاه: تبریز، ایران

قد: ۱٫۸۶ متر

پست: هافبک

کودکان: امیر و امید باقری

ادامه
امام رضا (ع),زندگی نامه امام رضا (ع),حرم مطهر امام رضا (ع) بیوگرافی امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۱ ذی القعده سال ۱۴۸ پس از هجرت

تاریخ مرگ: ۲۹ صفر سال ۲۰۳ پس از هجرت

محل زندگی: حجاز و خراسان بزرگ

کنیه: ابوالحسن (ابوالحسن ثانی)

طول عمر: ۵۵ سال

ادامه
گالیله,ماه تولد گالیله,نام پدر گالیله زندگینامه گالیله فیزیکدان ایتالیایی (+ تصاویر)

زادروز: ۱۵ فوریهٔ ۱۵۶۴

محل زندگی: دوک نشین بزرگ توسکانی، ایتالیا

ملیت: ایتالیایی

محل تحصیل: دانشگاه پیزا

شناخته شده برای: سینماتیک (مکانیک)، Dynamics، تلسکوپ، نظریه خورشید مرکزی

ادامه
فروغ فرخزاد,اشعار فروغ فرخزاد,خانواده فروغ فرخزاد زندگینامه فروغ فرخزاد و علت فوت او (+ تصاویر)

زادروز: ۸ دی ماه ۱۳۱۳ (۲۹ دسامبر ۱۹۳۴)

پدر: محمد فرخزاد

مادر: توران وزیری تبار

مرگ: ۲۴ بهمن ۱۳۴۵ (۱۳ فوریهٔ ۱۹۶۷)

ملیت: ایرانی

محل زندگی: تهران

ادامه
جان مینارد کینز,عکس های جان مینارد کینز,زندگینامه جان مینارد کینز بیوگرافی جان مینارد کینز و فعالیت های او در دوران زندگی اش (+ تصاویر)

حیطه: اقتصاد سیاسی

مکتب: اقتصاد کینزی

زادروز: ۵ ژوئن ۱۸۸۳

زادگاه: کمبریج، انگلستان

تاریخ مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۴۶

ادامه
ویلیام شکسپیر,آثار ویلیام شکسپیر,کتاب ویلیام شکسپیر زندگینامه ویلیام شکسپیر (+ تصاویر)

متولد: ۲۶ ماه آوریل ۱۵۶۴میلادی

فوت: ۲۳ ماه آوریل ۱۶۱۶ میلادی

سمت: شاعر و نمایشنامه نویس انگلیسی

ملیت: انگلیسی

محل زندگی: لندن، استراتفورد

سبک نوشتاری: تئاتر رنسانس انگلستان

ادامه
نیوتون,زندگی نامه نیوتون,قانون های نیوتون زندگی نامه نیوتون بزرگترین و مشهورترین دانشمند جهان (+ تصاویر)

متولد: ۴ ژانویهٔ ۱۶۴۳

محل تولد: روستای وولزثروپ، لینکلن شر، انگلستان

مرگ: ۳۱ مارس ۱۷۲۷

ملیت: انگلیسی

رشته فعالیت: گرماشناسی، فیزیک، ریاضیات، ستاره شناسی، فیزیولوژی، شیمی

دانش آموختهٔ: کالج ترینتی

ادامه
صادق هدایت,اشعار صادق هدایت,سگ ولگرد صادق هدایت بیوگرافی صادق هدایت از کودکی تا زمان خودکشی اش (+ تصاویر)

زادروز: ۲۸ بهمن ۱۲۸۱

ملیت: ایرانی

محل زندگی: ایران، هندوستان، فرانسه

مذهب: خداناباور، بی دین 

شغل: نویسنده، داستان نویس، مترجم، حسابدار بانک ملی ایران، کارمند وزارت خارجه

ادامه
مهناز افشار,عکس های جدید مهناز افشار,زندگینامه مهناز افشار بیوگرافی مهناز افشار و تصاویر اینستاگرامی او

تولد:۲۱ خردادماه ۱۳۵۶

زادگاه: تهران، ایران

ملیت: ایرانی

شغل: هنرپیشه

سال های فعالیت: ۱۳۷۷ تاکنون

ادامه
ویژه سرپوش