پنجشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۹
۲۲:۲۷ - ۰۲ مهر ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۷۰۰۱۲۷
حوزه بهداشت و رفاه

فوت ۵ مادر باردار بر اثر کرونا در اصفهان/ ممنوعیت حضور دانش‌آموزان در مدارس قم؛ اوج گیری دوباره کرونا در بناب

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
وضعیت کرونا در شهرهای اصفهان، قم و بناب قرمز است. بر اثر کرونا در شهر اصفهان ۵ مادر باردار فوت کردند و همچنین حضور دانش آموزان در مدارس قم ممنوع شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعلام‌کرد: وضعیت بیمارستان های ما نیز در حالت خوبی قرار ندارد؛ چراکه بسياري از کادر درمان نیز به بیماری مبتلا شده اند و متأسفانه ۵ مادر باردار براثر ابتلا به کرونا جان خود را ازدست داده اند که چهار نفر از آنها برای خمینی شهر بوده اند که این موضوع میتواند شاکله ی یک زندگی را متلاشی کند و فرزندانی که بدون مادربزرگ می شوند.

به گزارش فارس، طاهره چنگیز بعدازظهر امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان خمینی شهر گفت: مشکل ما و ابعاد این مسأله که ناشی شده از بیماری کرونا است مشخص و واضح است؛ اینکه بیماری کرونا درمان اختصاصی ندارد را می دانیم و حداقل این موضوع را نیز می دانیم که این بیماری چگونه ایجاد می شود و چگونه میتوان از آن جلوگیری کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: تصور کنید جنگی رخ داده و ما میدانیم که دشمن از چه راهی وارد می شود اگر وارد شد ما سلاح اختصاصی برای نابودي او نداریم عقل حکم می کند در این نبرد راه‌های نفوذ را مسدود کرد؛ امروز نیز باید از شیوع بیماری کرونا پيش‌گيري شود.

او با اشاره به آمار شیوع بیماری در استان اظهار‌کرد: راه حل مقابله با ویروس کوید ۱۹ بسیار ساده است و آن رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت همگانی است که این موضوع به تجربه اثبات شده است که سختگیری در مراعات نکات بهداشتی آمار بیماران و تلفات ما را کاهش داده است.

چنگیز یادآور شد: مسؤولین شهرستان و افرادی که اعتبار و آبرویی بین مردم دارند همه تلاش خود را مصروف به مطلع کردن مردم از خطر بیماری و خواست رعایت بیش از پیش نکات بهداشتی است و راه‌های نفوذ این بیماری به خمینی شهر را مسدود کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: امروز همه باید در کنار هم بایستیم؛ شهرستان خمینی شهر متراکم ترین شهرستان در کشور ازنظر جمعیتی است که در این شهر باید دقت ها و حساسیت ها بیشتر باشد.

او افزود: امیدوارم عزم جدّي برای نابودی بیماری در خمینی شهر به وجود بیاید و اقداماتی هماهنگ در این خصوص انجام گیرد و هر اجتماعی انجام شود درواقع از ویروس کرونا دعوت کرده ایم.

چنگیز یادآور شد :عزیزانی که علاقه مند به مکتب حضرت اباعبدالله الحسین (ع) که در شهرستان خمینی شهر کم هم نیستند میتوانند برای آن ۲۰ درصد دانش آموزی که بضاعت خرید تجهیزات الکترونیکی برای دریافت کلاس آنلاین و لوازم التحریر را ندارند سرمایه و نذر خود را اینگونه ادا کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد :دین اسلام و ائمه (ع) فرموده اند که هیچ عبادتی بالاتر از تفکر نیست و علم بهترین عبادت ها است؛ پس با کمک به دانش آموزان نیازمند در جهت رشد سرمایه های انسانی و پیشرفت علمی فرزندان این آب وخاک قدمی برداریم.

او اظهار‌کرد: وقتی وضعیت قرمز است باید همه پناه بگیرند الآن وضعیت قرمز و فوق قرمز است هیچگونه تجمعی نباید انجام گیرد؛ روز گذشته در ستاد مقابله با کرونا استان بحث دورکاری کارمندان مطرح شد و ادارات با ۵۰ درصد ظرفیت خود ادامه فعالیت می کنند.

چنگیز افزود: وضعیت بیمارستان های ما نیز در حالت خوبی قرار ندارد؛ چراکه بسياري از کادر درمان نیز به بیماری مبتلا شده اند و متأسفانه ۵ مادر باردار براثر ابتلا به کرونا جان خود را ازدست داده اند که چهار نفر از آن ها برای خمینی شهر بوده اند که این موضوع می تواند شاکله ی یک زندگی را متلاشی کند و فرزندانی که بدون مادربزرگ می شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به درازمدت بودن زمان شیوع بیماری در آینده اظهار‌کرد: باید بر روی این موضوع برنامه ریزی کنیم و زیرساخت ها به ویژه مدارس و مساجد شهرستان و استان را فراهم کنیم.

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

او در پایان اظهار‌کرد: شهر خمینی شهر الآن مانند مریضی است که بیش از ۴۰ درجه تب دارد و نیازمند استراحت است و باید مراقبت ها را در این شهرستان بیشتر کرده و استراحت داده شود؛ ما اطلاعات ویژه ای از شهرستان بخصوصی را به مرکز اطلاع نمی دهیم و همه آمارها تجمیع و ارسال می شود و اگر ما اشکالی داریم باید درصدد رفع مشکل باشیم.

علیرضا بصیری نیز در این جلسه گفت: باید توجه داشت که با این که ظرفیت برخی از بیمارستان های خمینی شهر و اصفهان تکمیل شده است؛ ولی پذیرش و بستری بیماران کرونایی انجام می پذیرد حتی اگر این بستری در شهرستان های مجاور انجام شود.

فرماندار خمینی شهر افزود: برگزاری مراسمات ترحیم در محل مساجد و آرامستان ها ممنوع است؛ اما نماز جماعت با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود و مرا سمات عزاداری نیز در فضای باز و رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می گیرد و با موارد متخلف برخورد قانونی می شود.

او با اشاره به نظارت های دقیق بر رعایت پروتکل ها در جامعه افزود: در تفرجگاه ها نیز باید از اجتماع افراد جلوگیری شود اصناف نیز باید بیشتر از قبل نکات بهداشتی را رعایت کنند طی دو هفته اخیر باید بیش ازپیش اقداماتی برای پیشگیری از شیوع کرونا انجام پذیرد.

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

بصیری در ادامه اظهار‌کرد: ما برای اینکه مردم شهرستان درگیر بیماری نشوند تلاش می کنیم و بنابراین از اجتماعات جلوگیری می شود و در ایام اربعین نیز هیچگونه دسته بری و پیاده روی نخواهیم داشت.

فرماندار خمینی شهر با اشاره به آگاه کردن مردم شهرستان از آمارهای موجود اظهار‌کرد: باید آمارهای موجود در اختیار مسؤولان هیأت ها نیز گذاشته شود و آنها نسبت به خطر بیماری و اجتماعات پرخطر توسط مدیران اداره بهداشت شهرستان اطلاع رسانی شود.

او در پایان گفت: ادارات شهرستان نیز با ۵۰ درصد ظرفیت کارمندان تا روز ۲۰ شهریور ماه ادامه فعالیت می دهند.

***

حضور دانش آموزان در مدارس قم ممنوع است

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

مدیرکل آموزش وپرورش استان قم اظهار‌کرد: کلیه کلاس ها به صورت غیرحضوری و از طریق برنامه شاد و کانال های مدارس در حال برگزاری است و حضور دانش آموزان در مدارس و کلاس ممنوع است.

به گزارش تسنیم، حمیدرضا شیخ الاسلام امروز در جلسه ستاد مقابله با بحران استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، گفت: اگر قرار باشد تا در آینده حضور دانش آموزان را داشته باشیم از الان باید اقدامات لازم انجام شود.

او ادامه داد: کلیه کلاس ها به صورت غیرحضوری و از طریق برنامه شاد و کانال های مدارس در حال برگزاری است و حضور دانش آموزان در مدارس و کلاس ممنوع است.

مدیرکل آموزش وپرورش استان قم گفت: تدریس دانش آموزان در اختیار مدیران آموزشی قرار دارد و اگر دبیر و یا آموزگار شرایط تدریس در منزل را داشته باشد این اقدام انجام می شود و در غیر اینصورت با رعایت موارد بهداشتی از امکانات مدرسه برای ارائه آموزش استفاده کند.

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

شیخ الاسلام بابیان این که مجموعه آموزش وپرورش استان قم دارای ۲۷۰ هزار دانش آموز در ۱۴۰۰ واحد آموزشی است، گفت: اگر همکاران به کمک آموزش وپرورش نیایند با مشکل رو به رو می شویم ولی تا این لحظه خدمات آموزشی به خوبی در حال انجام است.

او اظهار کرد: در دوهفته ای که دانش آموزان در مدارس حضور پیدا کردند بیش از ۹۰ درصد پروتکل های بهداشتی رعایت شد، همه همکاران ما در حال آماده باش هستند و رصد آموزشی لحظه به لحظه انجام می شود.

مدیرکل آموزش وپرورش استان قم افزود: روزهای نخست حضور دانش آموزان در فضای مجازی باقوت و قدرت نبود، دیروز امروز برنامه شاد بخاطر کندی اینترنت با مشکل رو به رو شد که این موضوع به مخابرات اعلام شد.

شیخ الاسلام گفت: سرورهای ما در سطح وزارت خانه مشکل ندارد و تقویت شده است، در استان قم سرورهای آموزش وپرورش در دو روز گذشته تقویت شده است و رقم بسیار سنگینی برای خرید سرور جدید هزینه کردیم.

***

اوج گیری دوباره کرونا در بناب/ بناب در مسیر فاجعه انسانی

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بناب اظهار‌کرد: درصورتی که برخی محدودیت ها اعمال نشود، شاهد فاجعه انسانی طی روزهای آتی در بناب خواهیم بود.

به گزارش فارس، علی نیّرپور امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان بناب از مثبت بودن بیش از یک هزار و ۶۵۰ نفر بیمار کرونا در شهرستان بناب خبرداد و گفت: از ابتدای اسفند ماه  سال ۹۸ تا به حال ۷۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان امام خمینی (ره) بناب بستری شده اند.

او ادامه داد: طی این مدت ۱۱۹ نفر فوتی مشکوک به کرونا در شهرستان بناب داشته ایم که ۵۰ نفر از آن ها با تست کرونای مثبت بوده اند و مابقی مشکوک به کرونا ثبت شده اند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بناب با اشاره به ضرورت اعمال محدودیت های سخت طی روزهای آتی در شهرستان بناب اظهار کرد: اگر تمهیدات جدّي صورت نگیرد طی روزهای آتی شاهد فاجعه انسانی در این شهرستان خواهیم بود.

نیّرپور گفت: در هفتم شهریور تعداد مبتلایان به کرونا (corona) بستری در بیمارستان بناب ۳ نفر بودند که طی روزهای اخیر تعداد بستری ها به مراتب افزایش یافته و هم اکنون ۳۳ نفر بیمار کرونایی در بیمارستان بناب بستری هستند و پیش بینی می شود تعداد بستری ها تا پایان امشب به ۴۰ نفر نیز افزایش یابد.

او در ادامه تأکید کرد: مردم ضمن استفاده از ماسک باید فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کرده و از حضور در اجتماعات اجتناب کنند.

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

  • 9
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شیخ بهایی,درباره شیخ بهایی,لقب شیخ بهایی زندگی نامه شیخ بهایی شاعر و عارف ایرانی (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ فوریهٔ ۱۵۴۷

زادگاه: بعلبک، لبنان

تاریخ مرگ: ۱ سپتامبر ۱۶۲۱

آثار برجسته: کشکول

محل دفن: حرم امام رضا (علیه السلام)، مشهد، ایران

ملیت: ایرانی

ادامه
محسن ربیع خواه,افتخارات محسن ربیع خواه,بازی های باشگاهی محسن ربیع خواه بیوگرافی محسن ربیع خواه و تصاویری از وی

زادروز: ۳ دی ۱۳۶۶ ‏

زادگاه: تهران

قد: ۱٫۷۹ متر

پست: هافبک دفاعی، مدافع

ملیت: ایرانی

ادامه
مهدی کوشکی,ازدواج اول مهدی کوشکی,گروه لیو مهدی کوشکی بیوگرافی مهدی کوشکی بازیگر و کارگردان سینمای ایران + تصاویر همسرانش

تاریخ تولد: مرداد ماه ۱۳۵۹

محل تولد: خرم آباد، ایران

حرفه: بازیگر، نویسنده

ملیت: ایرانی

تحصیلات: لیسانس ادبیات نمایشی

قد: ۱.۷۰

ادامه
حضرت زینب (س),زندگینامه حضرت زینب (س),سرگذشت حضرت زینب (س) زندگی نامه حضرت زینب (س) از کودکی تا به شهادت رسیدنش

نام پدر: حضرت امیرالمؤمنین (علیه السلام)

نام مادر: حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)

ناریخ ولادت: پنجم جمادی الأولی سال پنجم (یا ششم) هجری قمری

محل تولد: مدینه منوره

همسر: عبدالله بن جعفر بن ابی‎طالب

وفات: شب یکشنبه ۱۵ رجب سال ۶۲ هجری قمری

ادامه
خواهران منصوریان,زندگی نامه خواهران منصوریان,زندگینامه خواهران منصوریان بیوگرافی خواهران منصوریان ( شهربانو - الهه - سهیلا ) + تصاویر

ملیت: ایران

زادهٔ: ۸ بهمن ۱۳۶۴

محل تولد: سمیرم

قد: ۱٫۷۵ متر

وزن: ۶۰ کیلوگرم

ورزش: ووشو

ادامه
نظامی گنجوی,کتاب نظامی گنجوی,زندگی نامه ی نظامی گنجوی زندگینامه نظامی گنجوی و آثارش (+ تصاویر)

زادروز: ۵۳۷ هـ. ق گنجه

محل زندگی: گنجه

ملیت: ایرانی

پیشه: شاعر، تاریخ نگار و داستان سرا 

سبک: عراقی

عنوان: حکیم نظامی

ادامه
محمود فکری,عکس محمود فکری,تعداد بازی ملی محمود فکری بیوگرافی محمود فکری و فوتبالیست شدن او (+ تصاویر)

زادروز: ۴ مرداد ۱۳۵۲

زادگاه: جوی بار، ایران

پُست: مدافع

ملیت: ایرانی

سال فعالیت: ۱۳۶۵

ادامه
سحر قریشی,طلاق سحر قریشی از همسرش,زندگی نامه سحر قریشی بیوگرافی سحر قریشی و علت مشهور شدنش (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۶ دی ماه ۱۳۶۶

زادگاه: تهران

قد: ۱٫۷۰ متر

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر، مدل

ادامه
مارکوپولو,زندگینامه مارکوپولو,کتاب سفرهای مارکوپولو بیوگرافی مارکوپولو و کتاب سفرهای او (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۵ سپتامبر ۱۲۵۴

زادگاه: ونیز، ایتالیا

تاریخ مرگ: ۹ ژانویهٔ ۱۳۲۴

ملیت: ونیزی

حرفه: تاجر و جهانگرد

ادامه
ویژه سرپوش