چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
۲۳:۲۱ - ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۳۱۱۸۸
تحقیقات و پژوهش های پزشکی

عامل اصلی واکنش شدید هنگام ترس در کودکان کشف شد

کشف عامل اصلی واکنش شدید هنگام ترس در کودکان,ترس در کودکان
نتایج مطالعات جدید محققان دانشگاه میشیگان، عامل اصلی واکنش شدید هنگام مواجهه با ترس در کودکان را مشخص کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از مدیکال اکسپرس، چرا برخی از نوزادان بیش از دیگران نسبت به خطر درک شده واکنش نشان می دهند؟ طبق تحقیقات جدید دانشگاه ایالتی میشیگان و دانشگاه کارولینای شمالی، بخشی از پاسخ را میتوان در یک مکان شگفت آور یافت: سیستم هضم نوزاد.

سیستم گوارشی انسان میزبان جامعه وسیعی از میکروارگانیسم هاست که بعنوان میکروبیوم روده شناخته می شوند. تیم تحقیقاتی MSU- UNC دریافتند میکروبیوم روده در نوزادان با واکنش ترس شدید و نوزادانی که واکنش خفیف تری دارند، متفاوت است.

این پاسخ های ترس (چگونگی واکنش کسی در برابر یک موقعیت ترسناک) در اوایل زندگی میتواند شاخص های سلامت روان در آینده باشد و شواهد فزاینده ای وجود دارد که بهزیستی عصبی را به میکروبیوم روده گره می زند.

یافته های جدید نشان می دهد میکروبیوم روده میتواند روزی ابزاری جدید برای نظارت و پشتیبانی از رشد عصبی سالم در اختیار محققان و پزشکان قرار دهد.

ربکا کنیکمایر، رهبر مطالعه جدید MSU که در ۲ ژوئن در مجله نیچر کامیونیکشن، منتشرشد، گفت: این دوره اولیه رشد، فرصتی فوق العاده برای ارتقاء رشد سالم مغز است. میکروبیوم یک هدف هیجان انگیز جدید است که میتواند بطور بالقوه برای آن استفاده شود.

مطالعات در مورد این ارتباط و نقش آن در واکنش به ترس در حیوانات باعث شد تا کنیکمایر، دانشیار گروه اطفال و رشد انسانی کالج پزشکی انسانی و تیم او به دنبال چیزی مشابه در انسانها باشند و مطالعه چگونگی برخورد انسان به ویژه کودکان خردسال از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا در برخی موارد میتواند به پیش بینی سلامت روان کمک کند.

کنیکمایر اظهار‌کرد: واکنش های ترس بخشی طبیعی از رشد کودک است. کودکان باید از تهدید های محیط خود آگاه بوده و آماده پاسخگویی به آنها باشند، اما اگر آن ها نتوانند در هنگام ایمنی این پاسخ را کاهش دهند، ممکن است در معرض خطر بیشتری قرار بگیرند که ممکن است بعد ها در زندگی دچار اضطراب و بیماری افسردگی شوند.

به گفته کنیکمایر در انتهای دیگر طیف پاسخ، کودکانی که دارای پاسخ ترس فوق العاده خاموش هستند، میتوانند صفات بی عاطفه و غیراحساسی مرتبط با رفتار ضد اجتماعی پیدا کنند.

برای تعیین اینکه آیا میکروبیوم روده به واکنش ترس در انسان متصل است، کنیکمایر و همکارانش یک مطالعه آزمایشی را با حدود ۳۰ نوزاد طراحی کردند. محققان این گروه را با دقت انتخاب کردند تا آنجا که ممکن است عوامل مؤثر بر میکروبیوم روده را ثابت نگه دارند. به طورمثال همه کودکان از شیر مادر تغذیه کرده و هیچ یک از آنتی بیوتیک استفاده نمی کردند.

محققان سپس میکروبیوم کودکان را با تجزیه و تحلیل نمونه های مدفوع مشخص و پاسخ ترس کودک را با استفاده از یک آزمایش ساده ارزیابی کردند.

کنیکمایر اظهار‌کرد: ما واقعا می خواستیم این تجربه هم برای بچه ها و هم برای والدینشان لذت بخش باشد. این ها واقعا انواع تجربیاتی است که نوزادان در زندگی روزمره خود تجربه می کنند.

کشف عامل اصلی واکنش شدید هنگام ترس در کودکان,ترس در کودکان

محققان با جمع آوری تمام داده ها ارتباط معناداری بین ویژگی های خاص میکروبیوم روده و قدرت پاسخ های ترس نوزاد مشاهده کردند. به عنوان مثال کودکان با میکروبیوم های ناهموار در یک سالگی ترس بیشتری داشتند. میکروبیوم های ناهموار تحت سلطه مجموعه کوچکی از باکتری ها هستند، در حالی که حتی میکروبیوم ها تعادل بیشتری دارند.

محققان همچنین کشف کردند که محتوای جامعه میکروبی در یک سالگی مربوط به پاسخ های ترس است. در مقایسه با کودکانی که ترس آنها کاهش یافته است، نوزادانی که پاسخ آن ها بیشتر است برخی از انواع باکتری ها را دارند؛ با این حال تیم ارتباطی را بین میکروبیوم روده کودکان و نحوه واکنش آن ها در برابر غریبه هایی که ماسک ندارند، مشاهده نکردند. به گفته کنیکمایر این احتمالا به دلیل قسمت های مختلف مغز است که درگیر پردازش شرایط بالقوه ترسناک هستند.

کنیکمایر اظهار‌کرد: در مورد غریبه ها، یک عنصر اجتماعی وجود دارد؛ بنابراین کودکان امکان دارد سرسختی اجتماعی داشته باشند، ولی غریبه ها را تهدید فوري نمی دانند. این قسمت به ارزیابی سریع مغز می رود.

به عنوان بخشی از مطالعه، این تیم همچنین با استفاده از فناوری MRI از مغز کودکان تصویربرداری کرده است. آنها دریافتند محتوای جامعه میکروبی در ۱ سال با اندازه آمیگدالا بخشی از مغز است و در تصمیم گیری سریع در مورد تهدید های احتمالی نقش دارد.

اتصال نقاط نشان می دهد میکروبیوم ممکن است بر نحوه رشد و عملکرد آمیگدالا تاثیر بگذارد. این یکی از بسياري از امکانات جالب کشف شده در این مطالعه جدید است که تیم در حال کار برای تکثیر آن است. کنیکمایر همچنین در حال آماده سازی برای راه اندازی پرسش های جدید با همکاري های جدید است.

او اظهار‌کرد: ما فرصت بسیار خوبی برای حمایت از سلامت عصبی در ابتدای کار داریم. هدف بلند مدت ما این است که یاد بگیریم برای تقویت رشد و توسعه سالم چه کاری می توانیم انجام دهیم.

  • 14
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
 نواک جوکوویچ,زندگینامه نواک جوکوویچ,بیوگرافی نواک جوکوویچ بیوگرافی نواک جوکوویچ تنیس باز حرفه ای (+ تصاویر خانوادگی)

نام مستعار: نولی

کشور: صربستان

تاریخ تولد: ۲۲ مهٔ ۱۹۸۷

محل تولد: بلگراد، صربستان( یوگوسلاوی سابق)

قد: ۱/۸۸ متر

ادامه
مجید تخت روانچی,بیوگرافی مجید تخت روانچی,عکس مجید تخت‌روانچی بیوگرافی مجید تخت روانچی سیاستمدار و دیپلمات ایران (+ تصاویر)

زاده:۲۳ مهر ۱۳۳۷

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

پیشه:دیپلمات

ادامه
عبید زاکانی,زندگینامه عبید زاکانی,سبک و ویژگی عبید زاکانی زندگینامه عبید زاکانی، شاعر و نویسنده ی قرن هشتم هجری

زاده:۷۰۱ ه.ق

زادگاه:توابع قزوین

ملیت:ایرانی

مذهب:اسلام سنی شافعی

لقب:ارباب الصدور

بیوگرافی عبید زاکانی

طبق قرینه هاى موجود، ولادت عبید زاکانی در پایان قرن هفتم و آغاز قرن هشتم رخ داده است. او برخاسته از خاندان زاکانیان قزوینی است که برای خود، نام عبیداللّه زاکانی را انتخاب کرده است ( گر کنی با دگران جور و جفا/ با عبیدالله زاکانی مکن). خاندان زاکان از اعرابی محسوب میشدند که به ایران مهاجرت کرده بودند و در نزدیکی شهر همدان زندگی کردند و از آنجا در دیگر نقاط ایران پراکنده شدند.

ادامه
 سرخیو راموس,بیوگرافی سرخیو راموس,زندگینامه سرخیو راموس بیوگرافی سرخیو راموس و ماجرای ازدواجش (+ تصاویر خانوادگی)

زادروز:۳۰ مارس ۱۹۸۶

زادگاه: کاماس، Flag of Spain.svg اسپانیا

قد:۱ ٬ ۸۳ متر

پُست: دفاع راست و دفاع وسط

ملیت:اسپانیایی

ادامه
جواد عزتی,بیوگرافی جواد عزتی,عکس جواد عزتی بیوگرافی جواد عزتی بازیگر سینما و تلویزیون (+ تصاویر همسرش)

تاریخ تولد: ۲۰ دی ۱۳۶۰

تحصیلات:فارغ التحصیل تئاتر از هنرستان سوره

زمینه فعالیت:بازیگر

همسر:مه لقا باقری

ملیت:ایرانی

ادامه
دارا خسروشاهی کیست,بیوگرافی دارا خسروشاهی,عکس دارا خسرو شاهی بیوگرافی دارا خسروشاهی مدیر عامل اجرایی اوبر (+ تصاویر)

زاده:۷ خرداد ۱۳۴۸

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

پیشه:بیزینس ایرانی آمریکایی و مدیر عامل اجرایی اوبر و  مدیر عامل اجرایی سابق اکسپیدیا 

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
 ناصر خسرو,بیوگرافی ناصر خسرو,ناصر خسرو قبادیانی زندگینامه ناصر خسرو یکی از شاعران و فیلسوفان خراسان

زمینه فعالیت:شاعر، فیلسوف، حکیم، جهانگرد و مبلغ ۹ذیقعده ۳۹۴ قمری مذهب اسماعیلی

تولد:۹ ذیقعده ۳۹۴ قمری

وفات:۴۶۷ شمسی

محل زندگی:شهر قبادیان و شهر بدخشان در افغانستان

زمان حکومت:غزنویان و سلجوقیان

ادامه
عکس های ویلیام جیمز,نظریه ویلیام جیمز,مرگ ویلیام جیمز سایدیس زندگی نامه ویلیام جیمز سایدیس ریاضیدان نابغه آمریکایی (+ تصاویر)

زاده:۱ آوریل ۱۸۹۸

زادگاه:منهتن،  نیویورک، آمریکا

ملیت:آمریکایی

سمت:ریاضی دان،  کیهان شناس و زبان شناس نابغه آمریکایی

محل تحصیل:دانشگاه هاروارد، دانشگاه رایس

ادامه
 مهرداد جم,بیوگرافی مهرداد جم,عکس های مهرداد جم بیوگرافی مهراد جم از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر)

متولد:۱۳۷۶/۰۵/۱۴ آبادان

ملیت:ایرانی

حرفه:خواننده، ترانه سرا، آهنگساز 

سال های فعالیت: ۱۳۹۷ تا کنون

بیوگرافی مهراد جم

محسن سعیدی کیا متولد ۱۴ مرداد سال ۱۳۷۶ در شهر آبادان است که نام هنری او مهراد جم میباشد.

ادامه
ویژه سرپوش