جمعه ۰۷ آذر ۱۳۹۹
۰۸:۱۲ - ۲۸ مهر ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۷۰۱۵۶۲
بین الملل

ترامپ در صورت شکست در انتخابات، ۲۰۲۴ باز می‌گردد/مشاور بایدن: چین از نظر راهبردی از آمریکا قدرتمندتر است!

انتخابات 2020 آمریکا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
استراتژیست ارشد سابق دونالد ترامپ در پیش‌بینی جالب توجهی گفت که دونالد ترامپ پیروز انتخابات سوم نوامبر خواهد بود و اگر او در انتخابات شکست بخورد، دوباره در ۲۰۲۴ بازمی‌گردد.

به گزارش ایسنا، استیو بنن، استراتژیستت ارشد سابق در کاخ سفید در گفت‌وگو با «د آسترلین» گفت پیروزی احتمالی جو بایدن در رقابت سوم نوامبر به معنای پایان راه برای دونالد ترامپ نیست و حتی اگر او ببازد، چهار سال بعد دوباره برای ورود به کاخ سفید تلاش خواهد کرد.

استیو بنن گفت: من اکنون این پیش‌بینی را می‌کنم؛ اگر به هر دلیلی انتخابات از ما دزدیده شد یا به هر طریقی جو بایدن برنده اعلام شد، ترامپ اعلام خواهد کرد که در سال ۲۰۲۴ دوباره در انتخابات شرکت می‌کند. به اعتقاد من، ترامپ در روز انتخابات پیروز خواهد شد.

به گفته این استراتژیست سابق، نتایج رقابت کنونی که "بسیار نزدیکتر از آن چیزی است که گزارش می‌شود" ممکن است بر سر نتایج مناقشه‌برانگیز به دیوان عالی کشیده شود و "به این زودی‌ها حل و فصل نشود."

اظهارات بنن پس از آن مطرح می‌شود که او دهم اکتبر در انجمن "فدراسیون جمهوری‌خواهان جوان" گفت، دونالد ترامپ می‌تواند " ساعت۱۰ یا ۱۱ صبح" روز سوم نوامبر بعد از "برنده شدن در اوهایو و پیشتازی در پنسیلوانیا و فلوریدا اعلام پیروزی کند."

استیو بنن تاکید کرد: نخبگان آسیب دیده‌اند. آنها نمی‌خواهند بروند و رای بدهند. خانم‌ها و آقایان، این یک تغییردهنده بازی است.

این کارمند سابق کمپین ترامپ به مدت هشت ماه به عنوان استراتژیست و مشاور ارشد رئیس‌جمهوری آمریکا مشغول به کار بود و در سال ۲۰۱۷ به شکلی ناگهانی از کار کنار گذاشته شد. او به تازگی به اتهام پولشویی و جعل مرتبط به یک کمپین آنلاین بازداشت شده بود. بنن که بازداشت خودش را "غیرمنطقی و با اهداف سیاسی" می‌دانست، ماه اوت با وثیقه ۵ میلیون دلاری آزاد شد و مه ۲۰۲۱ به دادگاه می‌رود. او اتهاماتش را نمی‌پذیرد.

مشاور بایدن: چین از نظر راهبردی از آمریکا قدرتمندتر است

تونی بلینکن مشاور سیاست خارجی جو بایدن در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی ان ان گفت ترامپ وجهه آمریکا را در سطح جهان تخریب و تضعیف کرده است.

انتخابات 2020 آمریکا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

به گزارش صداوسیما‏، تونی بلینکن مشاور سیاست خارجی جو بایدن در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی ان ان گفت: ترامپ وجهه آمریکا را در سطح جهان تخریب و تضعیف کرده است.

مجری پرسید: ما می‌دانیم که مواضع دونالد ترامپ درباره سیاست خارجی چیست. او آمریکا را از بسیاری از پیمان‌ها و توافق‌ها خارج کرد. در قلب سیاست خارجی جو بایدن چه چیزی قرار دارد؟

بلینکن: ترامپ از مسئوولیت شانه خالی کرده است. او از عمل به مسئوولیت در برابر متحدان و هم پیمانان کشورمان سرباز زده است. او از سازمان‌های بین المللی خارج شده است. او ما را از توافق‌هایی که به سختی ایجاد شده بودند، خارج کرده است. در اینجا مشکلی وجود دارد. زمانی که ما وارد موضوع نیستیم و هدایت اوضاع را برعهده نداریم دو موضوع روی می‌دهد‎‏؛ یا اینکه کشور دیگری جایگاه ما را در جهان می‌گیرد که این احتمالا در جهت منافع و ارزش‌های ما نخواهد بود. دوم اینکه بدتر هیچ موضوعی روی نمی‌دهد و کشوری جایگاه ما را نمی‌گیرد که در آن زمان خلاء قدرت ایجاد می‌شود؛ که این موضوع سبب هرج و مرج می‌شود. به هر حال این برای ما بد است. جو بایدن پیشنهاد داده است که ما باید بار دیگر نقش راهبرانه آمریکا در جهان را احیاء کنیم. او معتقد است روز و شب ما باید با دیپلماسی به پیش برویم. ما نباید کشور را همانند سال ۲۰۰۹ یا ۲۰۱۷ اداره کنیم. ما باید ظهور قدرت‌های جدید را قبول داشته باشیم. بسیاری از آن‌ها به خاطر فن آوری ابرقدرت هستند.

مجری: به نظر می‌رسد سیاست جو بایدن درباره چین همانند ترامپ باشد. در حالیکه که ترامپ خود را طرفدار چین جا می‌زند، اما جو بایدن انتقادات شدیدی از چین کرده است. نظر شما چیست؟

بلینکن: تفاوت‌های زیادی در رابطه با چین مشاهده می‌شود. چین یک چالش بزرگ است. این بزرگترین چالشی است که ما در رابطه با کشور‌های خارجی با آن روبرو هستیم. ما با آن‌ها از نظر فن آوری، اقتصادی، نظامی و حتی دیپلماتیکی دچار چالش هستیم. ما باید تلاش کنیم سیاست دشمنانه را به سیاستی رقابتی بدل کنیم. سوال این است که چگونه ما باید خود را در این وضع قرار دهیم. هم اکنون با هر معیاری چین از نظر راهبردی از ما قدرتمندتر است. این به خاطر اقدامات رئیس جمهور ترامپ است. رهبران چین معتقدند ۴ سال ریاست جمهوری ترامپ کمک زیادی به آن‌ها در رسیدن و تقویت اهدافشان کرده است. آن‌ها توافق‌های راهبردی خود را تقویت کرده اند. خارج شدن آمریکا از صحنه جهانی یک وضعیت خلاء را به وجود آورده است که چین آن را پر می‌کند و ترامپ ارزش‌های ما را تضعیف کرده است. رشد چالش ناشی از چین بیشتر ناشی از تضعیف ما است. بایدن سیاستی متفاوت از رئیس جمهور ترامپ در پیش خواهد گرفت. او بر روی کارگران خودمان سرمایه گذاری خواهد کرد. ما دموکراسی خود را احیاء می‌کنیم. با متحدان و هم پیمانان خود تعامل می‌کنیم و از طرف دیگر ارزش‌های خود را تقویت می‌کنیم. این موضوع سبب می‌شود که چین در موضع ضعف قرار گیرد. در نهایت آمریکا و لیبرال دموکراسی موضوعی است که مردم درباره آن تصمیم گیری می‌کنند. ۴ سال گذشته نشان داده است که نقش آن‌ها تا چه اندازه می‌تواند در شکل گیری ارزش‌ها و تقویت دموکراسی ما تاثیر داشته باشد. ما باید رفتارمان با چین را بررسی کنیم.

در ادامه مجری پرسید: جو بایدن مخالف افزایش نیرو‌ها در افغانستان است. از نظر شما چه اشکالی در سیاست ترامپ برای خروج از افغانستان پس از ۲۰ سال حضور در این کشور وجود دارد؟

بلینکن: جو بایدن مخالف افزایش نیرو‌ها در افغانستان است. او می‌خواهد شمار نیرو‌ها را کاهش دهد. او همچنین می‌خواهد شمار اندکی از نیرو‌ها را در افغانستان حفظ کند تا در صورت اقدامات القاعده و داعش بتوانند با آن‌ها مقابله کنند. اما تفاوت زیادی درباره پایان دادن به جنگ‌های بی پایان وجود دارد. بسیاری از مقامات نظامی از اقدامات ترامپ حمایت نکرده اند. یکی از مقامات طالبان گفته که ما امیدواریم که ترامپ بار دیگر انتخاب شود تا ما فعالیت خود را گسترش دهیم. ما باید هر گونه اقدامی را در رابطه با افغانستان به روشی مسالمت آمیز انجام دهیم.

  • 17
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
باباطاهر,اشعار باباطاهر,شعرهای باباطاهر زندگی نامه باباطاهر شاعر و دوبیتی سرای اواخر سده چهارم و پنجم

زادگاه: لرستان یا همدان

زاده: ۳۲۶ خورشیدی

پیشه: شاعر، دوبیتی سرا

ملیت: ایرانی

زمینه کاری: شعر، موسیقی

ادامه
لویی پاستور,نظریات لویی پاستور,لوئی پاستور زندگی نامه لویی پاستور دانشمند فرانسوی مشهور (+ تصاویر)

زاده: ۲۷ دسامبر ۱۸۲۲

زادگاه: ایالت دول، ژورا

ملیت: فرانسه

محل تحصیل: اکول نرمال سوپریور، دانشگاه پاریس

فوت: ۲۸ سپتامبر ۱۸۹۵

ادامه
دراگان اسکوچیچ,زندگی نامه دراگان اسکوچیچ,دراگان اسکوچیچ اهل کشور بیوگرافی دراگان اسکوچیچ (+ تصاویر)

زادگاه: رییکا، یوگسلاوی سابق

قد: ۱٫۸۱ متر

زاده: ۳ سپتامبر ۱۹۶۸

پست: هافبک

مدرک تحصیلی: لیسانس حرکت شناسی

پیشه: مربی فوتبال

ادامه
ایلان ماسک,بیوگرافی ایلان ماسک,زندگی نامه ایلان ماسک زندگی نامه ایلان ماسک و کارآفرینی های او (+ تصاویر)

زادگاه: پرتوریا، آفریقای جنوبی

زاده: ۲۸ ژوئن ۱۹۷۱

محل زندگی: لس آنجلس

ملیت: آمریکایی، کانادایی، آفریقای جنوبی

پیشه: مهندس، مخترع، بنیانگذار و کارآفرین

ادامه
محمدحسین کنعانی زادگان,علاقه محمدحسین کنعانی زادگان به پرسپولیس,افتخارات  محمدحسین کنعانی‌زادگان بیوگرافی محمدحسین کنعانی زادگان + تصاویر اینستاگرامی

زادروز: ۳ فروردین ماه ۱۳۷۳

زادگاه: آبادان، ایران

قد: ۱٫۸۸ متر

پست: دفاع وسط / دفاع راست

ملیت: ایرانی

ادامه
جیل بایدن,تصاویر جیل بایدن,بیوگرافی جیل بایدن بیوگرافی جیل بایدن، همسر جو بایدن (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۵ ژوئن ۱۹۵۱

محل تولد: هامونتن، نیوجرسی

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

حزب سیاسی: دموکرات

همسران: بیل استیونسون، جو بایدن

فرزندان: اشلی، بی، هانتر

ادامه
بیدل دهلوی,زندگینامه بیدل دهلوی,بیدل دهلوی زندگی نامه زندگی نامه بیدل دهلوی شاعر پارسی گوی هندی

متولد: ۱۰۵۴ هجری قمری

زادگاه: پتنه هندوستان

فوت: ۴ صفر ۱۱۳۳ (قمری)

آرامگاه: قریهٔ خواجه رواش کابل

پیشه: شاعر

ادامه
پروفسور سمیعی,بیمارستان پروفسور سمیعی در آلمان,پروفسور سمیعی بیوگرافی بیوگرافی پروفسور سمیعی و افتخاراتش (+ تصاویر مجید سمیعی)

زادهٔ: ۲۹ خردادماه ۱۳۱۶

زادگاه: تهران 

محل زندگی: هانوفر، آلمان

ملیت: ایرانی و آلمانی

محل تحصیل: دانشگاه یوهانس گوتنبرگ

پیشه: جراحی مغز و اعصاب

ادامه
هانده دوغان دمیر,بیوگرافی هانده دوغان دمیر,تحصیلات هانده دوغان دمیر بیوگرافی هانده دوغان دمیر، بازیگر جوان ترکیه ای (+ تصاویر)

زاده: ۲۲ نوامبر ۱۹۸۵

زادگاه: آنکارا – ترکیه

قد: ۱۷۰ سانتیمتر 

مدرک: لیسانس رشته جامعه شناسی

شغل: بازیگر

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش