یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱
۰۸:۳۲ - ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۳۰۲۵۴
مجلس

عجیب ولی واقعی؛ رائفی پور و موسسه مصاف قرار است کمیته انرژی تشکیل دهند/ واکنش تند کاربران در فضای مجازی

رائفی پور و نماینده مجلس,رائفی پور در کمیسیون انرژی
مصطفی نخعی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس تصویری از یک دیدار عجیب را در توییتر خود منتشر کرده است. او با انتشار تصویری از خودش در کنار علی اکبر رائفی پور از برگزاری یک دیدار تخصصی با هدف «مرور اولویت‌های حوزه انرژی کشور» با «استاد رائفی پور» خبر داده است.

به گزارش همدلی، علی‌اکبر رائفی‌پور اگرچه در موسسه‌اش نشسته و یا مشغول سخنرانی در جمع جوانان و نوجوانان ارزشی است، اما گویی عملکرد برخی از نمایندگان مجلس انقلابی او را وارد حاشیه‌هایی می‌کند که اگرچه برای او ناخوشایند نیست، اما این نمایندگان را درگیر برخی حواشی می‌کند.

این سخنران که از سوی نیروهای ارزشی «استاد» خطاب می‌شود و از طرف مخالفانش فردی با فوق‌دیپلم حسابداری، چندی است که در کانون توجه برخی از نهادها و چهره‌های اصولگرا واقع‌شده است.

در ابتدای تشکیل مجلس موسوم به انقلابی برخی از منتخبان این مجلس در اولین اقدامات خود به دیدار این چهره شتافتند و بعد هم عکس و خبر دیدار خود با او را منتشر کردند. درحالی‌که این اشتیاق از سوی رائفی پور دیده نمی‌شد و در رسانه اصلی متعلق به او به‌عکس و خبر این دیدارها بی‌توجهی می‌شد.

اگرچه در این حرکت نمایندگان تازه‌کار امری عادی به نظر می‌رسید، اما دیدار امیرحسین قاضی‌زاده که در قامت نامزد ریاست جمهوری هم ظاهر شد و اکنون معاون رئیس‌جمهور است، عجیب بود. در همان زمان نسبت به این دیدارها واکنش‌های بسیاری ابراز شد که عموماً سیاسی بود.

چندی پیش محسن علیزاده، نماینده‌ی سپیدان و بیضا در مجلس به دیدار رائفی پور رفت و با انتشار عکس آن در توییتر خود نوشت: ‏«در دیدار با برادر رائفی پور به مباحثی از جمله ترویج مهدویت، تقویت جبهه مقاومت، مبارزه با صهیونیسم جهانی، مقابله با اسلام‌ستیزی، بررسی پروژه نفاق و نفوذ و همچنین بررسی مسائل و مشکلات اقتصادی پرداختیم.» اما این جمله او واکنش برانگیز شد: «برای ایشان که عمار صاحب‌الزمان(عج) هستند آرزوی توفیق دارم» کاربران فضای مجازی به این موضوع واکنش شدید نشان دادند.

یک نفر نوشت: «‏دوره‌های قبل نماینده‌ها به دیدن مراجع می‌رفتند؛ برای مجلس جدید گویا رائفی پور مرجع است و نماینده‌ها به دیدنش می‌روند و رهنمود می‌گیرند». دیگری نوشت: «‏در مظلومیت مولامون امام زمان ارواحنا له الفدا همین بس که فردی چون رائفی پور از طرف نماینده مجلس شورای اسلامی، عمار امام زمان لقب میگیره! پناه بر خدا…» فرزند یکی از روحانیون اصولگرا نیز نوشت: «‏آقای نماینده ازآنچه به امام زمان نسبت دادید توبه کنید! توبه کنید» کاربری نیز نوشت: «محمدکاظم جعفری: ‏نشانه‌های عبور تندروها از رهبری/جمهوری اسلامی/روحانیت رو می‌بینید یا هنوز زوده؟» اما یک دیدار دیگر در روزهای اخیر نیز واکنش برانگیز شد. مصطفی نخعی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با انتشار تصویری از خودش در کنار علی‌اکبر رائفی پور از برگزاری یک دیدار تخصصی با هدف «مرور اولویت‌های حوزه انرژی کشور» با «استاد رائفی پور» خبر داده است.

تصویری که اگرچه نماینده مجلس با لباس رسمی دیده می‌شود، اما رائفی پور با یک تی‌شرت روبه روی او حاضرشده است. نخعی در ادامه این توییت نوشته درباره «لزوم استفاده از فرصت‌های سرزمینی و تبدیل‌شدن به یکی از هاب‌های انرژی دنیا» با «استاد رائفی» پور دیدار داشتم. این نماینده عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرده که این دیدار مقدمه‌ای برای شروع همکاری‌های نزدیک‌تر در پیشبرد اهداف مهم حوزه انرژی کشور باشد.

واکنش‌های روز گذشته به این خبر عمدتاً به این موضوع اشاره‌کرده‌اند که فهرست رزومه رائفی پور و ادعاهایش، هیچ نشانه‌ای از تخصص در حوزه انرژی وجود ندارد. یک کاربر مشهور با لحنی عصبانی نوشت: «شرم نمی‌کنید؟ شما مثلاً نماینده مجلس هستید! به‌جای هم‌نشینی با اساتید اقتصاد و انرژی، به‌جای همفکری با پژوهشکده‌ها، اولویت‌های حوزه انرژی را در هم‌نشینی با امثال «استاد رائفی» می‌جویید؟ مملکت‌داری، بچه‌بازیه؟ اینجا مهدکودکه؟ شوخی گرفتید صندلی مهم نمایندگی مجلس رو؟»

کاربری دیگر نوشت: «آخه تخصص رائفی پور چیه؟ مدرک تحصیلی؟ سابقه کاری؟ کسی که تا همین چندی قبل، خشک‌سالی ایران را توهم و اقدامات علیه خشک‌سالی را توطئه برای نظام می‌خواند، لایق گفتگو و همفکری است؟» یک نفر دیگر نیز با عصبانت نوشت: «‏‎‎شما واقعاً دکترای مکانیک دارید؟ از خودتان شرم نمی‌کنید، از شعور ملت شریفی که نماینده‌شان هستید شرمگین شوید. اولویت‌های انرژی را از رائفی‌پور می‌خواهید؟ چقدر قرآن و مکتب اهل‌بیت(ع) را می‌شناسید؟ به خاطر وقت بیت‌المال، از درگاه خداوند استغفار و از مردم شریف کشور عذرخواهی کنید!» کسی نوشت: «ایشون فوق‌دیپلم حسابداریه. چه تخصصی در زمینه انرژی داره که باهاشون دیدار کردید؟ ایشون در زمینه توهم قطعاً استادند و حتماً نظراتی خطرناک و متوهمانه به شما داده‌اند‌. »

کاربری هم توصیه کرده: «دست از بلاهت بردارید و به‌جای این فرد کم‌سواد از متخصصین باتجربه کمک بگیرید!» ‏‎‎یک نفر هم نوشت: «کشور این‌همه تحصیل‌کرده در حوزه انرژی و استاد دانشگاه نداره که شما رفتید با ایشون در باب انرژی مشورت می‌گیرید. بعد میگید چرا نخبه‌های کشور فرار می کنن.‏‎اولویت‌های حوزه انرژی رو باید با نخبگان علمی فارغ‌التحصیل در رشته‌های دانشگاهی مرتبط در میان بذاری نه فوق‌دیپلم حسابداری آقای به‌اصطلاح نماینده!»

‏‎‎کاربری نیز با اشاره به نداشتن سابقه کاری رائفی پور سؤالاتی پرسید: «واقعاً با ایشون در مورد اولویت‌های انرژی کشور صحبت کردین؟ ایشون مپنا تشریف دارن؟ توانیر حضور داشتند؟ نیروگاهی جایی حضور داشتن قبلاً؟ برق خوندن؟ مکانیک خوندن؟ چرا؟ نمی‌فهمم! میشه یکم توضیح بدین چرا شما باید با ایشون همکاری نزدیک در حوزه انرژی داشته باشین؟» ‏‎‎‎کاربری نیز چاره را در نوشتن نامه‌ای به رئیس مجلس دید: «چرا باید نماینده مجلس به‌جای مشورت با متخصصان و استادان دانشگاه و نخبگان برای تصمیم‌گیری در امر انرژی که مسئله حیاتی ست، با یک فوق‌دیپلم حسابداری که قبلاً نظرات غلط و نامربوطی در زمینه آب داده‌اند، دیدار نماید؟»

  • 17
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۶
غیر قابل انتشار: ۱۱
جدیدترین
قدیمی ترین
مطالعه کامل داشتن خیلی ارزشش بیشتر از مدرک بالا و داشتن ارشد و دکترا از سرفصلهای اجباری و بیهوده ست. ارشد دارم و اینو میگم.
مشاهده کامنت های بیشتر
سعید صادقی,بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست,عکس های سعید صادقی بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست ایرانی (+ تصاویر)

ملیت:ایرانی

محل تولد:ساری

پیشه:بازیکن فوتبال – عضو تیم ملی فوتبال ایران

پست:هافبک

پا:راست

تاریخ تولد:۵ اردیبهشت ۱۳۷۳

ادامه
الکساندر نوری,بیوگرافی الکساندر نوری,عکس الکساندر نوری بیوگرافی الکساندر نوری اولین سرمربی ایرانی در بوندس لیگا (+ تصاویر)

زاده:۲۹ مرداد ۱۳۵۸

زادگاه:شهر بوکستهوده آلمان

پیشه:سرمربی و فوتبالیست

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:آلمانی

ادامه
علی شادمان,بیوگرافی علی شادمان,زندگی نامه علی شادمان بیوگرافی علی شادمان، بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر)

زاده:۴ آذر ۱۳۷۵

زادگاه:ایلام

پیشه:بازیگر 

ملیت:ایرانی

تحصیلات:لیسانس رشته کارگردانی

ادامه
حامد سلطانی,بیوگرافی حامد سلطانی,حامد سلطانی مجری بیوگرافی حامد سلطانی و ماجرای فوت همسرش درتصادف (+ تصاویر)

متولد:۱۳ شهریور ۱۳۶۷ 

زادگاه:مشهد

زمینه فعالیت:تلویزیون

پیشه:مجری

مدرک تحصیلی:گرافیک

همسر:مرحوم فائزه صفری

ادامه
سعید عزت اللهی در کنار کارلوس کیروش,زندگی نامه سعید عزت اللهی,رابطه ترلان پروانه و سعید عزت اللهی بیوگرافی سعید عزت اللهی؛ بازیکن پرسپولیس و تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۵

محل تولد: ایران، بندر انزلی

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک میانی

قد: ۱۹۰ سانتی متر

ادامه
زندگینامه مارتا استوارت,سن مارتا استوارت,برنامه آشپزی مارتا استوارت بیوگرافی مارتا استوارت؛اولین زن میلیارد خانه دار

تاریخ تولد: ۳ آگوست ۱۹۴۱

محل تولد: نیوجرسی

نام همسر: اندی استورات

ملیت: آمریکایی

حرفه: میلیارد، سرمایه گذار، نویسنده

ادامه
عکس های محمدرضا اخباری,بیوگرافی محمدرضا اخباری,محمدرضا اخباری فوتبالیست بیوگرافی محمدرضا اخباری دروازه بان ایرانی

تاریخ تولد: ۲۶ بهمن ۱۳۷۱ معادل ۱۵ فوریه ۱۹۹۳

محل تولد: ایران، اصفهان

قد: ۱۹۰ سانتی متر

وزن: ۸۷ کیلوگرم

سمت: دروازه بان تیم تراکتور

ادامه
عکس حضرت علی اصغر,حضرت علی اصغر ع,حضرت علی اصغر زندگی نامه حضرت علی اصغر؛ نوزاد شش ماهه امام حسین

محل تولد: مدینه، حجاز

درگذشت: ۱۰ محرم ۶۱ ه‍.ق

محل شهادت: کربلا، عراق

مدفن: حرم حسین بن علی

نام پدر: حسین بن علی

نام مادر: رباب بنت امرئ القیس

ادامه
بیوگرافی بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین‌اللهی بیوگرافی بهرام عین اللهی؛ وزیر بهداشت دولت سیزدهم

زاده: ۱۰ بهمن ۱۳۳۷

سمت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

شروع فعالیت : ۳ شهریور ۱۴۰۰

ملیت: ایرانی

محل تحصیل: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش