یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳
۰۹:۵۸ - ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۰۶۰۵۲۰۰
سایر حوزه های اجتماعی

همه چیز در مورد اورژانس اجتماعی

اورژانس اجتماعی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,جامعه
اورژانسی برای دردها وظایف و اختیارات اورژانس اجتماعی در مواجهه با موارد اجتماعی چگونه است.

صدای فریاد و جیغ از دیوارهای اتاق به خانه رخنه می‌کند. صدای فریادهای توهینی که از سمت زن به شوهر و شوهر به زن در سکوت ساختمان می‌پیچد. فریادها و دعواهای‌شان ساعت نمی‌شناسد؛ ممکن است ساعت ٢ نیمه‌شب باشد یا ٢ بعدازظهر. از میان صدای فریادهای زن و شوهر صدای ناله و گریه کودکی هم شنیده می‌شود که با التماس از پدر و مادرش می‌خواهد دعوا را تمام کنند.

 

صدای شکستن ظرف، پرتاب‌شدن اشیا و تکان‌خوردن میز و صندلی هم میان صدای فریادها شنیده می‌شود. از میان صداها، صدای شیون‌های زن بیش از همه به گوش می‌رسد و با فریاد سعی می‌کند از خود دفاع کند. فریادهایی با مضمون این‌که دیگر نمی‌خواهد کتک بخورد، توهین‌هایی که به همسرش می‌کند و می‌گوید، چرا دست روی یک زن بلند می‌کنی. در آخر هم همیشه صدای کوبیده‌شدن دری می‌آید و پس از آن صدای شیون‌های زن که به نظر می‌رسد در اتاقی زندانی شده است و با التماس و گاهی هم با توهین می‌خواهد که از زندان درون خانه‌اش نجات پیدا کند.

 

در این زمان هر کسی به کمک فکر می‌کند، به این‌که باید راهی باشد تا کودک و مادر را نجات داد. البته که در بسیاری از این موارد همسایه‌ها سعی می‌کنند تا با یک دخالت کمکی به همسایه‌شان بکنند و فضا را آرام کنند. اما کمتر پیش می‌آید تا همین همسایه‌ها به اورژانس اجتماعی زنگ بزنند و از آنها درخواست کمک کنند. حداقل در این یک مورد که اتفاق نیفتاده است. البته که این می‌تواند بدان معنا باشد که مردم جامعه ما با اورژانس اجتماعی و خدماتش آشنایی ندارند.

 

اورژانس اجتماعی چیست؟

در هر جامعه‌ای برای پاسخگویی به نیازهای مردم و حل یا کاهش مشکلات آنها تمهیداتی اتخاذ و برنامه‌هایی تدوین و اجرا می‌شود. کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست. گرچه این برنامه‌ها می‌تواند حسب شرایط مختلف موجود در کشورها متفاوت باشد اما آن‌چه مهم است این‌که مسائل و راهکارهای مناسب شناخته و اجرا شوند.

 

یکی از این برنامه‌ها در ایران «برنامه اورژانس اجتماعی» است که حاصل فعالیت چندین ساله سازمان بهزیستی کشور در دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی است. این برنامه تلفیقی از مداخله در بحران، فردی، خانوادگی و اجتماعی (مرکز اورژانس اجتماعی)، خط تلفن اورژانس اجتماعی (١٢٣)، تیم سیار اورژانس اجتماعی (خدمات اجتماعی سیار) و پایگاه اورژانس اجتماعی (پایگاه خدمات اجتماعی) که در مرحله نخست با هدف توانمندسازی اجتماع‌محور شود و در سکونت‌های غیررسمی تدوین شده بود، است.

 

در این برنامه ویژگی مهم ارایه خدمات اجتماعی یعنی «تخصصی‌بودن»، «به‌موقع‌بودن» و «دردسترس‌بودن» مدنظر قرار گرفته است تا از این طریق ارایه خدمات اجتماعی به مردم در سازمان بهزیستی کشور محدود به زمان و مکان نشود و رویکرد فعال، جایگزین رویکرد غیرفعال شود و «اجتماع جامعه‌محوری» در برنامه‌ها عملیاتی شود. این برنامه استفاده بهینه از منابع مادی و معنوی (نیروی انسانی)، کاهش دیوان‌سالاری اداری، تجمع خدمات، هماهنگی بین واحدها، جامعیت و فراگیری و... را در پی دارد.

 

این برنامه قصد دارد تا مداخله‌های روانی اجتماعی را قبل از مداخله‌های قضائی و انتظامی و حتی در کنار این مداخله‌ها جایگزین کند که این مسأله در پیشگیری از وقوع جرم و قضازدایی نیز نقش مهمی ایفا می‌کند. شناسایی آسیب‌های اجتماعی شایع و درحال شیوع به‌صورت کشوری، منطقه‌ای و محلی نیز از طریق این برنامه صورت خواهد پذیرفت. درواقع این نوع مداخله‌ها تاثیرگذاری تئوری برچسب را به حداقل خواهد رساند تا زمینه‌ای برای توانمند‌سازی افراد در معرض آسیب و آسیب‌دیده اجتماعی و بازگشت آنها به زندگی سالم باشد.

 

اصول اورژانس اجتماعی شامل مواردی از جمله کمک به حذف آسیب‌های اجتماعی، ارایه خدمات با سه ویژگی به‌موقع‌بودن، دردسترس‌بودن و تخصصی‌بودن، همکاری درون و برون‌سازمانی، انجام کار تیمی، رویکرد علمی در مداخلات، مسأله‌یابی به‌موقع، توانمندسازی اجتماعی‌محور، جامعیت اقدامات و فراهم‌کردن زمینه مشارکت برای مردم و سازمان‌های مردم‌نهاد است.

 

کنترل و کاهش بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی، جایگزینی مداخلات روانی و اجتماعی به جای مداخلات انتظامی و قضائی، پیشگیری از وقوع جرم و ارتقای توانمندی افراد در معرض آسیب نیز اهداف این طرح عنوان شده است.

 

چه کسانی شامل کمک از اورژانس اجتماعی می‌شوند

گروه‌های هدف این برنامه نیز زوجین متقاضی طلاق و افراد دارای اختلاف خانوادگی حاد، زنان و دختران آسیب‌دیده اجتماعی، کودکان کار و خیابان، همسران و کودکان آزار‌دیده، دختران و پسران فراری از منزل و سایر افرادی هستند که به هر دلیل در شرایط بحرانی قرار گرفته‌اند. خدمات تخصصی این برنامه نیز خدمات مددکاری، روانشناسی، تربیتی، حقوقی، فرهنگی و آموزشی است. اما برای اجرای هرچه بهتر این برنامه به اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی به ‌آحاد جامعه، ایجاد هماهنگی با سازمان‌های مرتبط، نظارت مستمر بر فعالیت‌های برنامه، آسیب‌شناسی و انعکاس به ستاد مرکزی سازمان بهزیستی، تهیه بانک اطلاعات مراکز و موسسات در شهرستان‌ها، ارایه گزارش از عملکرد برنامه به مسئولان و نظارت و ارزیابی مستمر ضروری است.

 

کودک‌آزاری دردناک است

چند‌ سال پیش از یکی از خیابان‌های مرکز شهر عبور می‌کردم. مادر و پدری به همراه کودک ٢ یا ٣ساله‌شان دقیقا جلویم حرکت می‌کردند. کودک گریه می‌کرد و در میان صدای هق‌هق مادرش را صدا می‌کرد. پدر بعد از دقایقی عصبانی شد و دست کودک را با فشار زیادی لای دندان‌هایش قرار داد. گریه کودک شدت گرفت و از مادرش طلب کمک می‌کرد اما مادر بی‌توجه بود. پدر کودک کوچکش را بارها و بارها مورد ضرب‌وشتم قرار داد. کودکی معصوم و بی‌دفاع که دیگر حتی توان گریه هم نداشت.

 

خانم مسنی به پدر تذکر داد و در همان لحظه با برخورد تند پدر مواجه شد و وقتی پافشاری کرد مورد ضرب‌وشتم قرار گرفت. مردم دیگر اما بی‌توجه بودند. تا متوجه شدند که می‌‌خواهم با پلیس تماس بگیرم، با سرعت از آن خیابان فرار کردند و هرچه تلاش کردم نتوانستم متوقف‌شان کنم. در برخورد با چنین مواردی به نظر می‌رسد بیشتر همکاری و همیاری مردم تاثیرگذار است تا ماموران پلیس یا اورژانس اجتماعی بتوانند خود را به محل برسانند.

 

ماموران اورژانس اجتماعی ضابط قضائی نیستند

حسین اسدبیگی رئیس اورژانس اجتماعی کشور

 

برنامه اورژانس اجتماعی در معاونت اجتماعی بهزیستی کشور با شروع به کار مراکز مداخله در بحران از‌ سال ١٣٧٨ شروع به کار کرد. از ‌سال ١٣٨٣ خط سه رقمی ١٢٣ هم به آن اضافه شد و‌ سال ١٣٨٧ خودروهای خدمات سیار هم اضافه شدند و اورژانس اجتماعی شکل گرفت. درحال حاضر تا قبل از پایان‌ سال تعداد ١٩٧ مرکز اورژانس اجتماعی در تمام استان‌های کشور و ٢٩٧خودروی خدمات سیار وجود داشت که خوشبختانه در ‌سال‌جاری در مجلس شورای اسلامی تصویب شد که در برنامه ششم توسعه ١٤٠ مرکز دیگر در شهرهای جمعیت بالای ٥٠‌هزار نفر اضافه شود.

 

از ابتدای‌ سال تاکنون ٦٠ مرکز جدید در شهرستان‌ها افتتاح شده و تا پایان‌ سال در تمامی ١٤٠ شهرستان با بودجه خوبی که از طرف مجلس مصوب شده (١٠٠میلیارد تومان از محل هدفمندی یارانه‌ها) این مراکز افتتاح خواهد شد. گروه‌های هدف کسانی هستند که دچار خشونت‌های خانگی مانند کودک‌آزاری و همسرآزاری شدند، کسانی که اقدام به خودکشی کردند و همین‌طور پسران و دخترانی که از منزل فرار کردند و تمام افرادی که دچار بحران‌ با شروع به کار مراکز مداخله در بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی هستند. مراکز اورژانس اجتماعی حتی برای کسانی که به دلیل مشکلات خاص قادر به ماندن در منزل در طول شب نیستند، محل اسکان در نظر گرفته تا آسیب‌دیدگان محافظت شوند.

 

نکته دیگر این‌که اختیارات افراد اورژانس اجتماعی مشخص‌شده است. ماموران ما ضابط اجتماعی یا قضائی نیستند و امکان مورد هجوم قرار گرفتن کارشناسان ما از سوی افراد وجود دارد. به‌عنوان نمونه کسی که کودک خود را به گدایی وادار کرده یا کودک‌فروشی یا کودک‌آزاری انجام داده ممکن است با مداخلات اورژانس اجتماعی دچار خشم شده و به همکاران ما حمله کند. این موضوع چندین‌بار طی سال‌های اخیر به وقوع پیوسته و حتی یک مورد در حضور ماموران نیروی انتظامی حمله‌ فیزیکی شدیدی به همکاری که قصد گرفتن بچه با حکم قضائی را داشت، صورت گرفت. با این‌حال همکاران ما در اورژانس اجتماعی طبق رسالتی که بر دوش دارند این مهم را انجام خواهند داد و نگرانی‌ای از بابت آسیب‌ها ندارند.

 

اورژانس اجتماعی حق برخورد فیزیکی ندارد

بهمن کشاورز حقوقدان و وکیل پایه یک دادگستری

اقدامات مجرمانه که افراد ممکن است انجام دهند دو نوع است تعقیب بعضی نیاز به شاکی دارد و تعقیب برخی دیگر می‌تواند بدون اعلام شاکی و به صرف آگاهی مقام قضائی انجام شود. در گروه دوم صرف اعلام جرم از جانب هر کسی که در جریان وقوع آن قرار می‌گیرد، مرجع قضائی یعنی دادسرا را درگیر رسیدگی می‌کند. البته از این مرحله به بعد اعلام‌کننده جرم نقشی ندارد و دادسرا خود به پیگیری کار ادامه می‌دهد. استثنائا بعضی از سازمان‌های مردم‌نهاد را قانون‌گذار به موجب قانون آیین دادرسی کیفری جدید برای دخالت در مواردی از این‌گونه و پیگیری کار مجاز شناخته است.

 

بعضی از اقدامات خطرناک و ضداجتماعی درخور آن است به‌فوریت و قاطعیت با آنها مقابله شود. ازجمله کودک‌آزاری، جرایم علیه اشخاص، به‌ویژه جرایم علیه بانوان و مانند اینها. قانون‌گذار در قانون حمایت از کودکان و نوجوانان ضمن این‌که همه افراد زیر ١٨‌سال را مشمول این قانون قرار داده، کودک‌آزاری را جرم عمومی اعلام کرده است که نیازی به شاکی خصوصی ندارد.

 

بنابراین هرگاه دیدیم از خانه همسایه صدای گریه و فریاد می‌آید، خواه این صدا مربوط به کودک یا خانم یا حتی آقایی باشد، نباید موضوع را نادیده بگیریم، بلکه باید بلافاصله به پلیس ١١٠ و شماره اورژانس اجتماعی با ذکر نشانی و محل اعلام کنیم. اعلام به اورژانس اجتماعی این خاصیت را دارد که اعلام ما ثبت و ضبط می‌شود و چون پلیس هم می‌داند که چنین تشکیلات و فرآیندی وجود دارد، عکس‌العمل فوری نشان خواهد داد.

 

همچنین اگر در خیابان و شارع عام به موردی از تعرض و ایراد ضرب نسبت به بچه‌ها و بانوان برخوردیم، باید بلافاصله موضوع را به پلیس اطلاع دهیم و در مورد کودکان با کمک سایر رهگذران به‌ویژه از این‌که فرد مورد ظن بچه را از محل دور کند و با خود ببرد تا آمدن پلیس جلوگیری کنیم. توجه داشته باشیم که تعبیری که قانون‌گذار در مقام تعریف جرایم مشهود به کار برده تلویحا به افراد عادی نیز اجازه می‌دهد نسبت به دستگیری افراد متهم به ارتکاب جرایم مشهود اقدام کنند، البته این کار باید با نهایت احتیاط انجام شود. اما در مورد ربودن کودکان و بانوان شاید این احتیاط هم جایز نباشد و هر فرد مکلف است آنچه را می‌تواند در قبال مرتکبان این‌گونه جرایم انجام دهد.

 

تشکیلات اورژانس اجتماعی حق اقدام فیزیکی ندارد. حداکثر کاری که می‌تواند بکند این است که موضوع را به مقامات نظامی و انتظامی اطلاع دهد و احیانا در حد حضور در محل آن هم نه در داخل خانه بلکه در خیابان یا حداکثر مثلا در قسمت عمومی مجتمع آپارتمانی دخالت کند و منتظر اقدام پلیس شود.

 

بدیهی است در مواردی که بیم خطر بسیار شدید برای فردی – به‌ویژه کودک یا خانم- وجود داشته و این فرد کمک بخواهد دیگر افراد از جمله ماموران اورژانس اجتماعی با رعایت ضوابط مربوط به دفاع مشروع حق دخالت دارند ولی بدیهی است که این دخالت ناچار آنها را در معرض شکایات بعدی قرار خواهد داد. بنابراین به نظر می‌رسد بهترین راه توسل به نیروی انتظامی و درخواست اقدام سریع است و البته نیروی انتظامی نیز باید به فوریت اقدام کند.

 

خانمی که در خارج از کشور زندگی می‌کند برایم تعریف کرد که مشغول آماده‌کردن نوه خود برای بردن به استخر مجموعه ساختمانی بوده که با صدای زنگ در مواجه می‌شود و چون زبان انگلیسی نمی‌دانسته متوجه آنچه زنگ‌زننده می‌گفته نمی‌شود و در را باز نمی‌کند. بعد از چند لحظه با کوبیده‌شدن در آپارتمان و بعد از باز کردن در با سه پلیس قوی‌هیکل مواجه می‌شود که از او سراغ حضور بچه در خانه را می‌گیرند. عاقبت مشخص می‌شود که روز گذشته به نوه این کودک در کودکستان آموزش گرفتن شماره ٩١١ را در صورت لزوم داده‌اند.

 

بچه از روی کنجکاوی بعد از گرفتن شماره و شنیدن صدای مخاطب ترسیده و تلفن را قطع کرده است. مرکز پلیس از روی شماره بلافاصله آدرس را پیدا و اقدام می‌کند و ظرف چند دقیقه ماموران را اعزام کرده است. خانم می‌گفت تا زمانی که مطمئن نشدند مشکلی نیست، نرفتند و بعد با بچه صحبت کردند و به او آموزش دادند. وقتی از پنجره نگاه کردم دیدم دو خودروی پلیس و خودروی آتش‌نشانی و آمبولانس حضور دارند. گمان می‌رود هم پلیس و هم مردم ما درخور چنین برخورد و اقدامی هستند. همچنین به نظر بنده موضوع استفاده از اورژانس اجتماعی در مورد حیوان‌آزاری باید اعمال شود.

 

مهرنوش گرکانی

 

 

 

shahrvand-newspaper.ir
  • 392
  • 48
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱۰۳
در انتظار بررسی: ۱۲۶
غیر قابل انتشار: ۱۲۸
جدیدترین
قدیمی ترین
سلام وقتی با ۱۲۳تماس میگیریم جواب نمیدن اونوقت باید جه کار کنیم ؟ممنون میشم اگه راعنماییمون کنین
سلام من ز میزنم ب ۱۲۳ اصلا جواب نمیدن میگن ب ما ربط نداره ز میرنم‌پلیس اورژانس اومدن ولی برادرمو‌نبردبرادر من داعم داره توخونه منو داداش کوچیکمو اذیت میکنه میزنه ب پدرمادرم توهین میکنه تهدید میکنه همه مون اتیش میزنه الان س روزه منوبرادرم رفتیم ی جایه دیگه مااازکی کمک بخوایم
من یه دختر ۲۹ ساله مجرد هستم از طرف خانواده حمایت عاطفی ندارم.همش منت رو سرم می‌زارن وقتی برام کار انجام میدن.تو خونه هم حریم خصوصیم حفظ نمیشه.خواهش میکنم کمکم کنید
سلام من۱۹ سالمه ۱۷ سالم بود ب اجبارخانواده عقد کردم ی سالو خوردهیی عقدم پسره تهمت میزنه خانوادمم کتک میزنن و میگن ماطلاقتو نمیگیریم من چندین بار قصد خودکشی داشتم کسی هستت بهم کمک کنه واقعا شرایط سختی دارم بی محلی های خانوادم زندگیی ک داره توجوونی خراب میشه ایا حق زندگی ندارم کمکم کنین ممنون
سلام من۱۹ سالمه ۱۷ س...
سلام. تا حالا ثابت کردی که تهمت هایی رو که بهت میزنن دروغه؟ سعی کردی از خودت دفاع کنی یا اینکه فقط به حرف و تنبیه هاشون گوش کردی؟
سلام دخترمن بخاطرکم کاری اوژانس اجتماعی حقش ضایع شدمادربزرگش بحدی بچه روزده بودکه جای انگشتهاش وکبودی تایه هفته بعدش مونده بودحضانت باپدربودتا۹سال من رفتم عکس گرفتم ومدیرمدرسه مادربزرگ کودک ازارودرجریان گذاشت وده مهربچه روازمدرسه گرفت وبعدخوب شدن محل کبودی به مدرسه فرستادومن نتونستم گواهی پزشکی قانونی بگیرم درحالیکه من پرونده داشتم دراوژانس اجتماعی وخودشون درجريان موضوع بودن
نیازمند کمک خیرین هستم بچه یتیم دارم توی شرایط سختی هستیم
من یه برادر معتاد دارم که زن وبچش وبال گردن مادرم شده از ازاین زندگی خسته شدم من ومادرم کسی رونداریم نمیدونیم باید چی کارکنیم شرایط خیلی بدی داریم لطفا کمک کنین
سلام من و شوهرم اصلا باهم سازگاری نداریم باهاش نمیتونم صحبت کنم از بس عصبی و بد دهن و کتکارهست با کوچکترین مسله هم منو میزند حتی خانواده اش هم تو عصبانیتش همکاری میکنن تا پرش کنن .هیچکسیو ندارم کمکم کنه جایی ندارم برم بمونم لطفا کمکم کنید توروخدا قسم.باردارم هستم ۳ ماهه انقدر دیروز کتکم زده همه جام سست و کوفته شده صورتم کبود شده لطفا یه راه کار بهم بدید
سلام من و شوهرم اصلا...
تو رو خدا اون بچه رپ ب دنیا نیار اسیرش نکن التماست میکنم چون من ی بچه ده ساله دارم از دست شوهرم ضرب و شتم میشم بچم اسیره لطفا لطفا ی بچه بی گناه اسیر نکن نگو گناه داره بندازمش گناه اینه ک بیاریشو اسیرش کنی بعد با خارو زاری بزرگش کنی و بسپاری دست یکی مثل پدر روانیش
تو رو خدا اون بچه رپ...
موافقم
سلام من و شوهرم اصلا...
با ۱۲۳ تماس بگیرید
سلامن من ۱۹ سالمه ز۴سالگیم تولهربیتی بودم تااینکه دانشگاه قبول شدم خانوادم پیدام کردن منوبه زوربردن پیش خودشون من الان بابه برادرخلافکارویه خواهره بدکاره ویک مادرمعتادزندگی میکنم تزشئن فرارکردم دادشم پیدام کرد ودماغموشکوندومنو توخونه زندونی کرده الان من بایدچیکارکنم
سلامن من ۱۹ سالمه ز۴...
تماس بگیرید با ۱۱۰ و ۱۲۳
من ۱۸ سالمه و یک برادر ۲۱ ساله دارم که بسیار عصبی و خشن هر روز بهم فحاشی میکنه و کتکم میزنه و مادرم هم از پدرم جدا شده و با کس دیگه ازدواج کرده ما پیش مادرمون زندگی میکنم همین باعث شده برادرم خیلی بهم زور بگه و اذیتم کنه سرکار نمیره و همش خونس حتی جرئت نفس کشیدنم ندارم الکی فحاشی میکنه و من فقط باید نگاش کنم چون حتی اگه بهش بگم درست صحبت کن کتکم میزنه واقعا از این وضعیت خسته شدم چندین بارم قصد خودکشی زده به سرم باید چیکار کنم با این وضعیت لطفا کمکم کنید
من ۱۸ سالمه و یک برا...
از ساکنین محله و کسبه زحمت کش و دلسوز خیلی تشکر فراوان دارم که کمک های به هییت موکب و مسجد نظام مافی انجام دادند انشالا با دست پر کفایت حضرت علی و نجف لطف می فرمایند از خانم های محرمه قدر دانی و تشکر فراوان را داریم رانندگان دلسوز شرکت نفت و گروهدرمانی تامین قدر دانی به عمل می آید
سلام . من هفده سالمه پدرو مادرم تعادل روانی ندارن و برادر کوچیکم حدودا چهار سالشه و بلد نیست بره دسشویی واسه این بابام میبره میزارتش تو قفس حیوونا و هرچی داداشم تو اون تاریکی گریه میکنه و جیغ میزنه کسی عین خیالش نیست مامانم مثه سنگ فقط تماشا میکنه وقتی هم میگم برو بیارش بچتو تا نکشتش قاطی میکنه و جیغ میزنه و منو میگیره ب فهش واقعا حالم خوب نیست هرروزمون دعواست میخوام از خونه فرار کنم وسایلمم جم و جور کردم راستش دلم برا داداشم میسوزه تو این وضع بخواد بزرگ بشه نمیدونم اگه زنگ بزنم اورژانس اجتماعی میترسم صدامو ضبط کنن و تحویل خونوادم بدن چجوری میتونم زنگ بزنم جوری ک خونوادم متوجه نشن ؟؟
سلام . من هفده سالمه...
زنگ بزن نترس
سلام . من هفده سالمه...
عزیزم اوزانس اجتماعی امین مردم است نگران نباش حتما کمکت میکنن باهاشون تماس بگیر هیچ حرفی هم به خانوادت نمیزنن
سلام . من هفده سالمه...
سلام عزیزم اگر بیرون میروی مدرسه یا هرجای دیگری ازشون خواهش کن که اجازه بدن تا با۱۲۳تماس بگیری وکل شرایط منزل رو توضیح بده وازشون بخواه کمکت کنن .
درباره افراد ناتوان از حرکت کاری انجام نمیدهند
درباره افراد ناتوان ...
خیر خدا رو شکر هیچ عنوان مشکلجسمی و رو حی نداشتندو زندگی خیلی خوبی داشتیم در کنار خانواده و خواهر های گلم اکه کم و ککسری بود دوستان حلال کنن
درباره افراد ناتوان ...
از پاسخی که میدین مشخصه به هیچ دردی نمیخوره این ۱۲۳.
از پاسخی که میدین مش...
خدا رو شکر به هیچ عنوان پدر و مادر بنده به ناتوانی دچار نبودند یه مقدار کسالت داشتند دایی مرحوم و ابوی عموی بزرگگوار بنده دار فانی را وداع گفتند و التماس دعا از شما عزیزان و بزرگواران دارند انشالا مسافرت کربلا و مکه جبران شود
سلام مادر من از بچگي هميشه منو مي زد اونم نه زدن هاي معمولي زدن هاي بد چندين و چند بار هم تاحالا اسيب ديدم چشم پام و...... زندگي خوبي دارم و هرچي بخواهم دارم ١٣ سالمه اما ديگه واقعا از زدن ها و بد دهني هاش خسته شدم و ميخوام راحت شم البته پدرم خوب رفتار مي كنه اما تحت تاثير مادرم جديدا اصلا اهميت نمي ده و مثل مادرم بد دهني مي كنه واقعا احساس مي كنم ديگه نمي تونم
سلام مادر من از بچگي...
تو گذشته منی دووم بیار و خودتو قوی کن
سلام مادر من از بچگي...
من نسبت به آینده و روزگار دیدگاه خوبی دارم مادر بزرگ و دایی مرحوم مادرم ناراحتی بستری داشتند از مال دنیا هم بی نصیب نبودند برای رفع کسالت از جامعه مسلمین خدا را شاکریم که در گیر بیمارستان و بیماری لا الاج نشدیم
من شوهرم دست بزن داره سیزده ساله که این موضوع رو دارم تحمل میکنم دیگه خسته شدم جدیدا هم زدن هاش بدتر شده دیگه براش فرقی نمیکنه تو جمع باشه یا تو خیابون چه طوری میتونم کمک بگیرم لطفاراهنمیم کنید
من شوهرم دست بزن دار...
تسلیت واژه تلخیست که بیشتر از ان باعث ایجاد ناراحتی نشود انشالا نزد سفره با برکت امام حسن و امام حسین مهمان و دعا گوی شما هستیم
من شوهرم دست بزن دار...
دفعه ی بعد که کتکت زد برو ازش شکایت کن یابا مراکزمشاوره ی بهزیستی یاخانه های امن تماس بگیر یا این خط تلفن رو بگیر:۱۴۸۰ درمقابل خشونت سکوت نکن توحق داری از زندگیت لذت ببری اگه به نتیجه نرسیدی طلاق بگیر
دفعه ی بعد که کتکت ز...
از خدمات شهرداری و بچه های کارمند و زحمت کش در اقشار مختلف و اقسا نقاط ایران قدر دانی و تشکر فراوان را دارم انشالا در تمامی مراحل زندگی موفق و زیر سایه رهبر بزرگوار و دوستاران اهل بیت باشید . صبر و تقیه پیشه به عمل اورید
سلام مدتيست شاهد كودك آزاري توسط همسايه مان هستيم اما با مراجعه به بهزيستي وتماس با ۱۲۳به نتيجه نرسيديم.از آنجا كه از تبعات شناخته شدنمان توسط والدين كودكان آگاهيم نميخواهيم خودمان را معرفي كنيم.اما واقعا از شرايط اسف بار بچه هاي مذكور عذاب ميكشيم.اورزانس اجتماعي به ما گفت بايد از طريق دادگستري وشكايت پيگيري كنيد كه به دلايلي كه گفتم امكانش نيست.لطفا راهنمايي كنيد.جمعي از همسايه ها كه مدتهاست شاهد كودك آزاري در همسايگي خود هستند
خجالت نمیکشی از حرفی که زدی؟
سلام به نظر من انهای که در اورژانس اجتماعی کار میکنند فرشتگان بی بال در این دنیا هستند.من دستت همه ای انها را میبوسم سپاسگزارم
سلام وقت به خیر من زود عصبانی می شوم دوست دارم منطقی رفتار کنم وتحمل حر فهای مقابل را داشته باشم وبا بچه هایم مهربانتر باشم مرا راهنمایی کنید سپا س گزارم
سلام وقت به خیر من ز...
بنام خدا باسلام در جامعه ما به دلایل مختلف نحوه برخوردمان را با محرکها ی اطرافمان تغیرر داده اند و ما را تبدیل به شخصیت های دارای اختلال نمودند.اما با توجه به اینکه کانون گرم خانواده ها دارای قوانین خاص خودشان هستند، ما با اعمال خشونت صورت گرفته نسبت به روان پاکمان هر ارتباطی را با الگوی خانوادگی خودمان می سنجیم، به عنوان مثال هر زمان با فرزندانمان برخود داریم باید به خودمان تلقین کنیم که کودکمان دارای روانی پاک و معصوم است پس در نتیجه روان پر از خط و خطوط ارثی خود را در زمان حال پاک کرده و در پاسخ به جگر گوشه زندگی نور چشم مان می بایست از کلام ایده ال و برخورد ملایم استفاده نمود تا وی همانند ما دارای اختلالات رفتاری نگردد. از قدیم گفتند : یه سوزن به خودت بزن یه جوال دوز به دیگری. بدرود
من همسرم شصت و سه سالش هست جانباز اعصاب و روان هست خودم پنجاه و چهار سالمه سه فرزند دوتا ازدواج کردن همسرم چند بار تا حالا بستری شده وضعیت فکریش خیلی خرابه وسواس شدید داره فکرای شیطانی نسبتبه من داره فقط بگین ای منم ادمم و ارامش میخوام روح و جسم منو از بین برده هر کارم که بوده تا حالا کرده سنتی صنعتی همه جوره ای رواست من باید بیشتر از این بسوزم ناراحتی ثلب فشار خون اعصاب ضعیف روح و روانم از بین رفته بگید من چیکار کنم خسته شدم یکی بدادم برسه
سلام .الان ۸ماه کار میکنم ن بیمه ام ن حقوق دادن خود اورژانس اجتماعی کار میکنیم چطور به مردم خدمات بدهن درحالی که به این تعدادنیروها رسیدگی نمیکنن
سلام .الان ۸ماه کار ...
سلام شما جز کارکنان اونجا هستین ازتون خصوصی چجوری سوالی بپرسم؟؟؟
با سلام و خسته نباشد من در خصوص حقوق زنان خشونت دیده(همه انواع خشونت) می خواستم اطلاعات داشته باشم. لطفا راهنمایی بفرمایید بندهای این حقوق چگونه پیدا کنم؟ ممنون
با سلام و خسته نباشد...
چرا من هروقت ۱۲۳میگیرم جواب نمیدن
سلام.من خواهر ۳ سال ازدواج کرده با همسرش خیلی بحث میکنن و همسرش خیلی دست بزن داره و خواهرمو میزنه البته خواهرم خیلی خیلی بحث میکنه و حاضر جواب چند بار تا پای طلاق رفتن و پشیمون شدم.پدر مادر بزرگترا خیلی باهاشون حرف زدن ولی چاری نداشت.پدرم ومادر خیلی از این موضوعه ناراحتن.پدر پیش مشاور رفت ولی یا خواهرم.حرف مشاور گوش نمیداد.یا همسرش اصلا پیش مشاور نمیرفت الان یه بچه کوچیک دارن خیلی خیلی دعوا میکنن اورژانس اجتماعی کاری میتونه برای ما انجام بده؟
سلام.من خواهر ۳ سال ...
با سلام تا زمانی که طرفین خودسر و قدردان موقعیت نیستند ارتباط تیره تر خواهدشد. با اورژانس تماس بگیرید تا خانواده رو به پایگاه معرفی کنه
سلام.من خواهر ۳ سال ...
اورژانس اجتماعی نمیتواند کاری کند،البته شما هم کارت این رقم راه نمیوفته،شما برو نهضت سواد آموزی دو کلاس سواد یاد بگیر،اقلا خودت بهمی چی نالیدی
من توسن ۱۴ سالگی ب زوره خانواده شوهرکردم ..توسنه ۱۸ سالگی تصمیم ب جدایی گرفتیم چون نن دوسش نداشتم..الان ۱ساله تو راهه طلاقم..خانوادم منو زندانی کزدن توخونه و اجازه رفت وامد ب من نمیدن..خیلی از نظر روحی وروانی اذیتم میکنن..اورژانس خانواده میتونه کاری برام انجام بده..؟؟؟
من توسن ۱۴ سالگی ب ز...
باسلام حتما با اورژانس تماس بگیرید تا تیم سیار به محل اعزام بشه.
تو شهرستان گنبد سر چهارراه سرابی یک نفر که بچه ۱ ساله رو به پشتش بسته در حال گداییه.من به شماره ۱۲۳ زنگ میزنم و همیشه اشغاله. لطف کنید و بگید به کی گزارش بدم.
سلام اینجانب ۶۲ ساله دارای همسر و دو فرزند پسرهستم تحصیلاتم فوق لیسانس مهندسی است زمانی که ازدواج کردم بسیار جوان بودم و معبارهای واقعی جهت یک ازدواج موفق را نمیدانستم احساس میکردم همسرم یک نوع وسواس خغیف و مردم گریزی دارد انزمان دیپلم بودم کم تجربه همبشه با خودم کلنجار میرفتم که نه بابا من اشتباه میکنم بحرحال بدون اینکه برویش بیاورم زندگی را ادامه دادم خلاصه کنم همسرم به سن ۳۰ که رسید یواس یواش بیماری وسواس و مردم گریزیش خودش را نشان داد از فامیلم به بهانه های واهی برید و رفت و امد راقطع کرد بعد از مدتی باخانواده خودش هم قطع رابطه کرد من چون علاقه به او داشتم تحمل کردم در پنجاه و پنج سالگی بازنشسته شدم از اینجا دیگه نقطه عطف زجرکشیدنهایم اغاز شد بعلت وسواس شدیدی که دارد مجبورم درخدمتش باشم دستور میده بیا و برو دستورها شروع شد الان حدود ده سال است که غذا درست نمیکند و من از بیرون میخرم ا. دوپسری که دارم بزرگه که۳۶ سال دارد به خودم رفته اما کوچکتره که ۳۲ است اوهم به ویواس شدید مبتلا شده حالا شدن دونفر به یک نفر فرزند اولم رفت مسقل ک د خودش را و من موندم و این دو وسواسی شذید و بدبختی اینجاست که روانپزشک را قبول ندارند پس م از وسواس شدید از منزل لیرون نمیاد و همسرم نیز نه به مسافرت میاد نه میگذا د من برم بیرون حالا نازگیها میگه من مریض نبودم و تو مرا مریض کردی و دنبال متهم میگردد منم میگم باشه من مریضت کردم حالا میخواهم خوبت کنم پس با من بیا دکتر بلعخره بردمش دکتر ولی گوش به حرف پزشک و دستورات پزشک نمیده الان پانزده سال است که میره دکتر ولی میگه نمیفهمه یکی دوساله که بدتر شده و توهم هم بهش اضافه شده من دیگه بریدم و خودم حس میکنم دارم افسرده میشوم وای حواسم هست و اجازه نمیده که افسردگی برمن چیره شود راههای گ یز را بلدم و خودم را بزور حفظ کردم نا در خدمت این دو تا لیمار باشم البته پسرم اگر مادرش . وسواسی نبود خوب مبشد مادرش نمیگذاره پسرم خوب لشه پسرم نمیگذاره مادرش بهبود یابد بحرحال نمیدانم خداوند با این دو بیمار داره منو امتحان میکنه یا اینکه نه شانسم همین مقدار بوده است چندین بار از زجری که مبکسم میخواستم خانه را تذک و بجای نامحلومع بروم ولی وجدان رضایت نمیدهد بفرمایید من چه کنم
باسلام من خانمی هستم ۳۸ساله ۱۵سال پیش از همسرم جدا شدم و با امید به خدا زندگی میکردم پارسال وازطریق یکی از دوستان با اقایی اشنا شدم که این اقا سریع از من خواستگاری کرد و عقد دایم کردیم ولی بعداز ازدواج پسرم رو قبول نکرد و باوجود داشتن اعتیاد به مواد مخدر صنعتی (شیشه)بدبین من شده بود ۹ماه منو تو خونه حبس کرده بود وبه بهانه های مختلف منو زیر بار مشت ولگد خورد میکرد حدود ۷ماه پیش از خونه اش اومدم بیرون ولی حالا هرکار میکنم که بیاد واسه طلاق نمیاد خودمم هرکجا سوال کردم میگن یا باید وکالت ازش بگیری واسه طلاق یا۳میلیون حق وکالت ما میشه تا بتونیم طلاق تو بگیریم من هم که این مبلغ واسم بشدت زیاده پسرم ۱۹سالشه هم دانشگاه داره و هم مغازه ای کار میکنه که ماهی یک میلیون بیشتر حقوقش نیست حتی وضعیتم از اون ۹،ماه بدتر شده افسرده شدم و گوشه گیر از ترس اونم جرات ندارم از خونه بیرون برم محل خونه ام رو پیدا کرده و میاد خونه منو رفت وآمدهامو چک میکنه شرایط واسم دشوار شده لطفااگه راه حل یا مسیری هست راهنمایی ام کنین ممنون میشم
باسلام من خانمی هستم...
سلام خانم شوهرت بده دست پلیس از دستش شکایت کن بگو معتاد دست بزن داره ادم نبست
من۳۲سالمه ۱۷ساله که ازدواج کرده ام ویه دختر۱۳ ساله دارم مشکلم باهمسرم ۱۴ساله که تفاهم زیادی داریم ازجمله آقا وابسته به پدرومادرش بوداصلا به ما توجهی نمیکردهمه کاره بودموادبرای والدینش،قماری،بی تربیتی‌،شراب،بددهنی میگم دیگه همه کاره بودحالا هم رفتم دادگاه طلاق بگیرم میگن آقا معتادنباشه اگه مردطلاق نگیره نمیشه شما طلاق بگیرین تا الان هم سه میلیون خرج دادگاه کردم هنوزهیچی به هیچی توراخدا کمکم کنین به کمک شما نیازدارم راهنماییم کنین که چطورازش طلاق بگیرم ۵۰۰میلیون تومن بدهی داره ازهمه کس قرض گرفته برای موادپدرش الان هم قاچاقه نمیتونیم پیداش کنیم نه ما ونه دادگاه ممنون از لطفتون یاریم کنین به خاطردخترم
سلام من یه دوستی دارم که مادرش طلاق گرفته ودباره ازدواج کرده کلا مادرش انگار اونو نمیخواد ولی مخارجش رو بامنت میده ودوستم با مادربزرگش زندگی میکنه اما به تازگی ناپدریش بهش پیشنهاد رابطه نامشروع داده میگه میخوام خودکشی کنم یاکلا فرار کنم لطفا کمکم کنید
سلام من یه دوستی دار...
سلام عزیزم من خودم ۴ سال طلاق گرفتم با یک نفر اشنا شدم زبون نفهم شکاک الکل فروش
اگه یه نفر با پدرش مشکل داشته باشه و نخواد باهاش زندگی کنه میتونه از بهزیستی برای محل زندگی کمک بخواد؟ لطفا جواب بدین
سلام من ١٥ سالمه هر بار كه پدرم از كسي ناراحته منو كتك ميزنه يا اگه باهاش بحثي كنم طوري كه من كل بدنم گرفته و كبوده . خيلي وقتاهم از كمربند و ميله فلزي براي كتك زدن استفاده ميكنه . تهمت هاي خيلي بدي بهم ميزنه فحاشي ميكنه و كسي هم جلوش رو نميگيره و حتي از وقتي هم كه پچه بودم اين كارا رو باهام ميكرد . بيش از حد منو تو محدوديت گذاشته من ازادي ميخوام و ديگه خسته شدم اونقدري كه الان به خودكشي فكر ميكنم در واقع از ١٣ سالگي به اين موضوع فكر ميكردم ولي الان شدتش بيشتر شده من دلم نميخواد ديگه كتك بخورم و خودكشي كنم اما ديگه بريدم . خواهشا كمكم كنين كه بايد چيكار كنم ؟ مرسي
سلام من ١٥ سالمه هر...
سلام ..شما میتونید یا با شماره ۱۲۳ تماس بگیرین ومشکلتون را بگین...یا شماره ۱۴۸۰ برا مشاوره ...در همه زمینه ها مشاوره میدن....خودکشی راه درستی نیس...
با سلام. من ۳ ساله ازدواج کردم.و ی بچه ۱.۵ سالهدارم شوهرم هر چند مدت رو ب اعتیاد میاره و دست ب کتک کاری میزنه.هرچقدر با ۱۲۳ تماس میگیرم کسی گوشیو برنمیداره چرا؟چند وقته پیش نزدیک بود منو بکشه.میترسم بازم تکرار کنه
با سلام. من ۳ ساله ا...
سلام ...لطفا مشکلتونو کامل برای کارشناسای اورژانس اجتماعی بیان کنید ..حتما نتیجه بخش میشه واستون انشالله
سلام خسته نباشيد من حدود يك ساله كه افسردگى گرفتم و تحت فشار خانواده هستم هر روز حالم بدتر و بدتر ميشه، حتى خواب اروم هم ندارم و هرشب كابوس ميبينم و اكثرا با قرص خوابم ميبره خيلى دارم اذيت ميشم، من ٢١ سالمه و دلم نميخواد اينجورى بمونم:((( با ١٢٣ تماس بگيرم ميتونن بهم كمك كنن؟:(
سلام خسته نباشيد من...
سلام ..بله خیلی وقتا آدما بیشتر از چیزی که فکرشو میکنن نیاز به مشاوره و همفکری دیگرون دارن..لطفا با خط ۱۲۳ یا ۱۴۸۰ که به صورت رایگان و تخصصی ارائه خدمات اجتماعی میکنن در تماس باشید و از مشاوره مرکز بهره مند بشید. آرزوی سلامتی و امید دارم واستون
از کجا ببینم گفته هام ثبت شدن یا نه؟
سلام من ۲۷ سالمه و الان یهفتست منو تو خونه زندانی کردن نمیزارن نه سرکار برم نه بیرون کلی پدر مادرم منو زدن از وقتی یادمه یکم برو رو پیدا کردم از دوران راهنمایی تحت کنترل و کتک و حبس و محدود بودم زمان دانشگاه پدرم انقدر منو میزد و اذییت میکرد که مجبور شدم درس و ول کنم حالا مدام سرکوفت میزنن که من آدم نبودم صاف برم صاف بیام درس بخونم ۱۵ سالگی با یه پسری تو راه مدرسه آشنا شدم فهمیدن و منو میبردن و میاوردن و مدام کتکم میزدن و هنوز که ۱۱_۱۲سال گذشته به من میگن که من لیاقت آزادی ندارم پدرم موهای بلندم و دور اتاق میچرخوند و میگفت میزنم ناقصت میکنم میزنم موهاتو از ته هیچکس نگات نکنه منم یروز خودم موهامو از ته زدم الان چون نمیزارن نه با کسی آشنا شم برای ازدواج نه خواستگار مناسبی دارم نه با دوستام اجازه دارم پارکی تفریحی جایی برم بهشون الکی گفتم تمام طول هفته کلاس دارم که بتونم دوبارش و دوستامو ببینم دو ساعت با دوستام بیرون برم اونام فهمیدن و حالا منو حسابی زدن و تو خونه حبس کردن ۲ بار تا حالا تو سن های پایین تر فرار کردم اما شب نشده دلم نیومد برگشتم اما اینبار دیگه سنم رفته بالا دیگه خسته ام دیگه بریدم قلبم درد میکنه مدام سرگیجه دارم فقط میخوام یکی منو ببره و دیگه خانوادمو نبینم تورو خدا کمکم کنید خسته شدم از محدودیت از کتک از حبس شانس آوردم اینسری مثل سری های پیش گوشیمو نگرفتن اونم برای اینکه خودم خریدم گوشیمو من یه دختر ۲۷ ساله برای یکم آزادی مجبورم به هوای کلاس دروغ بگم و بپیچونم تورو قران کمکم کنید من خسته شدم
سلام من ۲۷ سالمه و ا...
انگار داشتی از زبون من حرف میزدی ـ منم ٢٤ سالمه و عین محدودیتای تو و حتی بدترشو دارم ـ فقط به فرار فکر میکنم ـ امیدوارم هیچ وقت دیگه خونوادمو نبینم هیچوقت
سلام.من و شوهرم ۸سال که ازدواج کردیم و دو تا بچه داریم.با اینکه با علاقه با هم ازدواج کردیم اما از روز اول با دخالت های بیجا و غیر منطقی خانوادش زندگیمون اشفته شد دخالت توی شخصی ترین موارد و راهکارهای اشتباه دادن حتی جلوی من پسرشونو تشویق به بد رفتاری کتک زدن وبی احترامی به خانواده من میکنن همش بهش میگن مرد با عرضه باید با زن و خانواده زنش بد رفتاری کنه حتی با اینکه از شهرشون مهاجرت کردیم بازم رفتارشون تمومی نداره و همیشه درگیریم کتک میزنه و منو تهدید به کشتن میکنه نمیتونم با کسی در میون بذارم میشه راهنمایم کنید
سلام من میخوام راجع به رندگی سختم زنگ بزنم اورژانس اجتماعی ولی میخوام فقط ازشوم مشورت بگیرم ولی میترسم اونا پیگیر بشن یا صدامو ضبط کنن .من کمک میخوام ولی مشورت که راهکار بدن نمیخوام کسی از تماس من خبردار بشه
سلام من میخوام راجع ...
نگران نباشید مشکلی براتون پیش نمیاد، اصل و اساس کار اورژانس اجتماعی بر رازداری و حفظ امنیت و حریم انسانهاست.
سلام خسته نباشيدمن يه برادر ٢٤ ساله دارم كه از كودكي تعادل رواني نداشت ولي خانوادم ميگفتن مشكلي نداره بزرگ ميشه درست ميشه و الان بدتر و بدتر شده نميدونم اگه موادي مصرف ميكنه يا نه ولي مدام شيشه ها رو ميشكنه و خونه رو خراب ميكنه پدرم هم براي كار خارج از كشور هستن تا بتونن زندگي خودبي براي ما فراهم كنن ولي از هيچكس حساب نميبره حتي پدرم هر روز هم كلي پول ميخواد دوتا ماشين زير پاش هست هفتگي كلي پول ميگيره از پدرم ولي بازم مياد خونه وسيله ها رو ميشكنه و داد و فرياد ميكنه تا مادرم بهش پول بده ،الانم چند روزه چاقو گذاشته زير بالشتش تا چيزي بهش بگي ميگيره سمتت مجبوري به خواسته اش عمل ميكنيم زنگ زدم اروژانس اجتماعي ميگن شمارشو بده مشاوره ما باهاش حرف بزنه!!!!! اخه انساني كه سالم نيست چه حرفي ميخوان باهاش بزنن ؟؟؟؟؟ پدر و مادرم عاصي شدن ديگه حتي ابرو هم براشون مهم نيست و ما ترس جونمونو داريم، با كي بايد تماس بگيرم؟؟ به پليس هم قبلا زنگ زديم اومدن گفتن اذيت نكن پسر خوبي باش و رفتن
سلام خسته نباشيدمن ي...
سلام من هم مثل شما همچین برادری دارم زندگیمون رو سیاه کرده کاملا درکت میکنم هزار جور دکتر بردیمش و مشاوره اما بی فایده است
سلام خسته نباشيدمن ي...
در این جور مواقع که جان اعضای خانواده مورد تهدید قرار گرفته،راهکار عاقلانه این هست که تشریف ببرید کلانتری محل و از برادرتون شکایت کنید.اونجوری پلیس وظیفه داره قاطعانه تر رسیدگی کنه. متاسفانه در برخی از واحدهای اورژانس اجتماعی بعضی از مددکاران محترم شاید متوجه وخامت اوضاع نباشند و راهکار مشاوره تلفنی رو مطرح می کنند که شاید چندان هم موثر نباشه. اگر هم خواستین بهتره یک مراجعه حضوری به سازمان بهزیستی یا اورژانس اجتماعی شهرتون داشته باشید.
امروزصدای جیغ و کمک و گریه و به در و دیوار کوبیدن بچه همسایه کل ساختمونو برداشته بود.زنگ زدم اورژانس اجتماعی گفت تو ساعت اداری تماس بگیرید :/ زنگ زدم کلانتری بازم خبری نشد .
امروزصدای جیغ و کمک ...
اورژانس اجتماعی شهر شما بدلیل کوچک بودن حریم شهری یا پایین تر بودن جمعیت نسبت به شهرهای بزرگتر،از نوع سطح سه می باشد چون تایم فعالیتشون صرفا در تایم اداری هست.در این مواقع بهتره در همون تایم اداری ۸ صبح تا ۱۴ بعد از ظهر، تماس بگیرین و مشکلاتتون رو مطرح کنید.
همش الکیه ده بار زنگ زدم گزارش دادم میگن مسائل خانوادگی بما ربطی نداره برید دادگاه خانواده شکایت کنین رفتیم دادگاه خانواده میگه طلاق بگیرین اینم شد راهکار
همش الکیه ده بار زنگ...
در این مواقع بهتره از یک مشاور خانواده مجرب که الحمدلله در جامعه هم زیاده کمک بگیرید. برخی از واحد های اورژانس اجتماعی فاقد مشاور مجرب هستند وصرفا میتونند کار مددکاری انجام بدن.این به معنای نقص در عملکرد نیست بلکه بدلیل کمبود نیروی مجرب هست که انشاالله بزودی حل خواهد شد.
سلام امروز توی بانک یه اقایی دختر بچه یکی یا دو ساله اشو به شدت کتک میزد بچه بیچاره التماس میکرد بابا نزن اینجور مواقع باید چیکار کرد؟واقعا ادم دیونه میشه اعتراض هم میکنی میگن بچه اشه.من واقعا هنوز حالم بده.میشه توضیح بدین اورژانس اجتماعی اینجور مواقع چیکار میکنند؟نکنه اونا هم نظرشون اینه که بچه خودشه و طرف دلش خواسته زده تو گوش یه کودک دوساله و کاری از دستشون برنمیاد؟
سلام امروز توی بانک ...
در این جور مواقع بهتره با حفظ ارامش، با فرد آزارگر با لحنی ارام و منطقی صحبت کنید.سعی کنید به جای تماشاچی بودن، از طریق برقراری یک ارتباط خوب اول اوضاع رو ارام کنید.بعد با فردی که کودک رو ازار میده گفتگو کنید.اینجور اتفاقات زیاد در سطح جامعه میافته که در این بین ممکنه والد، کودک یا هر دو مقصر باشن. شاید کودک بچه لجبازی باشه، دچار بیش فعالی باشه یا شیطنت زیادی داشته باشه یا اینکه والدین دچار مشکلات روحی، ضعف روانی، خستگی وسایر مشکلات زندگی باشن که روی رابطشون با کودکشون اثر داشته باشه. یا اصلا ممکنه اون کودک فرزند خودشون نباشه مثلا بچه یکی از اقوام یا فرزند خونده شون باشه.نباید خیلی سریع قضاوت کنیم اما در مواقعی که جان کودک در معرض خطر هست باید مثل یک مشاور دلسوز یا مددکار، عاقلانه و هوشمندانه عمل کنیم.
سلام من تحت خشونت خانگیم برادرم مشکل روانی داره منو به شدت کمک میزنه من درکرمان زندگی میکنم به کمک شما نیاز دارم خانواده م از ترس ابروشون کاری برام نمیکنن توروخدا من میخوام ازخونه فرار کنم
سلام من تحت خشونت خا...
با شماره ۱۲۳ تماس بگیرید یا اینکه حضوری مراجعه بفرمایید به اورژانس اجتماعی یااداره بهزیستی شهرتون
سلام من تحت خشونت خا...
کجای کرمانی؟
کجای کرمانی؟...
سیرجان
با سلام من بیستو چهار و خواهرم بیستو هفت ساله است هردو دانشجوایم و پدرومادر بازنشسته هستند از همان ابتدای کودکی تاالان پدرم همیشه ما رو اذیت وشکنجه روحی کرده است فردی بسیار مذهبی است اما جدیدا مذهبی شده و در طی چند سال اخیر جانمان را به لبمان رسانده ما دخترهای بسیار خوبی هستیم ول دائما به کفش و لباسمان گیر میدهد ما حتی رژ لب هم نمیزنیم حتی کرمضدافتاب ممنوع است او حتی مادرمان را هم اذیت میکرده باروانشناس صحبت کردم از تعجب کارهای او داشت شاخ در میاورد و میگفت شما که خیلی حجابتان خوب است دیگه نمیدونم چکار کنم. هیچ کاذی که دلم میخاد رو نمیتونم انجام بدم چون بدبین است من حتی کوچکترین وشخصی ترین کارهای خودم راهم پدرم دائما دخالت میکند.جدیدا خیلی به فرار یا خودکشی فک میکنم واقعا خسته ام خیلی خسته خیلی خیلی خواهش میکنم کمکم کنین.
با سلام من بیستو چها...
برای حل مشکلتون بهتره با ۱۲۳ شهرتون تماس بگیرید تا مددکاران اورژانس بتونند با خانوادتون صحبت کنند و انشاالله مشکلاتتون رو حل کنند ولی اگه به اورژانس اجتماعی دسترسی نداشتین بهتره با یه مشاور خانواده مشورت کنی و ازش راهکار بخای. پدرتون احتمالا دچار یه مشکل روحی هستن که باید بررسی بشه. سعی کنید با حفظ آرامش و سعه صدر پیگیر حل مشکلاتتون باشین و فراموش نکنید که خیلیها در این جامعه مسایل و مشکلات مثل شما رو دارند اما تونستند با تلاش و کوشش و دریافت راهنمایی منطقی مشکلاتشون رو حل کنند. بهتره اگر موقعیت مناسبی برای ازدواج یا ادامه تحصیل در شهر دیگه ای دارید ، حتما بهش فکر کنید.
سلام. ببخشید من با پدرم خیلی مشکل دارم. اختلاف نظر فراوان داریم و هر شب مشاجره می کنیم. این وضعیت بر روی درس خواندن من بسیار مشکل گذاشته.من دچار مشکل روانی شدم. وقتی که با کسی حرف می زند، فکر می کنم راجع به من حرف می زند. با دلایل منطقی چیزی رو برایش توضیح می دهم ولی تا بحثمان می شود، می گوید من تو را نفرین می کنم.البته آدم تحصیلکرده ای است و پزشک می باشد و خود من هم دانش آموز رشته ی تجربی کلاس دهم هستم. خیلی نگرانم و می ترسم این وضع تا کنکور هم ادامه پیدا کند و آینده ام دچار مشکل شود.بد مادرم هم همین وضع است و بعضی وقت ها حرف هایی می زند و متلک هایی بارش می کند که واقعا هم من و هم مادرم ناراحت می شویم و بعد هم می گوید که من منظوری نداشتم. همواره همکلاسی هایم را می بینم که چنین مشکلاتی ندارند و پدرشان همیشه به آنها محبت می کند و هر چی بخواهند دارند و درسهایشان هم ضعیف است. نمی دانم چگونه من با این جو روانی بوجود آمده، درس هایم از بقیه خیلی بهتر است. او همواره بقیه ی بچه ها را به رخ من می کشد و می گوید باید مثل اونها مودب باشی. در صورت اینکه آن بچه، پدرهایی دارتد که از هر لحاظ، چه عاطفی و چه مالی، آن ها را ساپورت می کنند. خواهش می کنم کمکم کنید. آیا مشکل من مشمول حمایت اورژانس می شود؟
سلام. ببخشید من با پ...
بهتره از مشاور مدرستون کمک بگیرید ولی اگه سنتون زیر ۱۸ سال هست مشکلتون یک نوع کودک آزاری روانی قلمداد میشه که میتونید با اورژانس اجتماعی شهرتون هم مطرح بفرمایید.
آدرس نداره
اورژانس اجتماعی یعنی چی ده با رزنگ زدم جواب نمیدهند واقعا چرا؟
سلام ببخشید من دختری و میشناسم که در سالهای گذشته چند بار مورد آزار جنسی قرار گرفته و به تازگی داداش ایشون از موضوع باخبر شده و به جای کمک ایناها رو آتویی برای آزار جنسی و ارضای هوای نفس خودش قرار داده و خواهرش و مورد آزار جنسی قرار میده این خانوم واقعا پاکه و خانومه ولی میترسه جوری که میترسه بره خونه و هر روز داداشش اونو تهدید به آبروریزی میکنه خواهش میکنم کمکش کنید من خودمم یه خانم هستم و نمیدونم چه طوری میشه مشکل و حل کرد
سلام ببخشید من دختری...
سلام دوستان. من مددکار اورژانس اجتماعی تهران هستم. اورژانس اجتماعی یک بخشی از سازمان بهزیستی هست. در اکثر شهرها، اورژانس اجتماعی داخل خود ساختمان بهزیستی هست. شما در هر شهر برای ارتباط تلفنی با اورژانس اجتماعی کافیه شماره۱۲۳ یا شماره اداره بهزیستی اون شهرستان رو بگیرید و بگید میخاهید با واحد اورژانس اجتماعی صحبت کنید.برای مراجعه حضوری هم میتونید به اداره بهزیستی اون شهر مراجعه کنید.همونطور که گفتم اکثر شهرهای با جمعیت بالا دارای اوژانس اجتماعی هستند.کار ما در اورژانس اجتماعی ارایه خدمات روانشناسی. مشاوره و مددکاری هست.در مورد زنان و کودکان و سالمندان و معلولین بی سرپرست و بدسرپرست به صورت تیمی اقدام میکنیم و این افراد رو به خانه های امن منتقل میکنیم. مددکاران واحد اورژانس اجتماعی تمام تلاششون رو می کنند تا امنیت اجتماعی جامعه رو تامین کنند و چه بسا بسیاری از این عزیزان در این راه جان خودشون رو از دست دادن و به شهادت رسیدن. در این شب ها و روزهای عزیز، پای سفره های افطار و سحر ما رو از دعای خیرتون فراموش نفرمایید. یا حق
من نمیدونم چقدر اورژانس اجتماعی کمک کننده است ولی واقعا در شرایط خیلی بدی هستم همسرم رفتار بسیار تکانشی دارد و خیلی دمدمی مزاج حتی یک ساعت روی حرفش نمیمونه وقتی سر موضوعی صحبت میکنیم با داد زدن و پرت کردن وسیله اصلا اجازه حرف زدن نمیده و فحش های خیلی رکیک میده، خیلی تلاش کردم ترغیبش کنم بریم مشاوره یا روانپزشک ولی میگه من همه ی اون چیزایی که میخان بگن را بلدم و باز فحش میده همش تو اضطرابم نمیدونم باید چیکار کنم ممنون میشم راهنماییم کنین
باسلام خیلی عالی ولی تو جامعه آ گاهی سازی بشه هدف اروژنس مردم نمیدون بنده تاز اطاع پیدا کردم مفیدبود ازمددکاران تشکر میکنم مال ارژنس اجتماعی
سلام من ده سال پیش جداشدم و همراهپدر ومادرم زندگی میکردم تا اینکه مادر حدود بیست روز پیش فوت کردن و برادر بزرگترم که شیشه مصرف میکنه خونه خودش رو ترک کرده واومده منزل ما و هر روز برای من مشلاکتی رو پیش میاره که ادامه زندگی برام اونجا مقدور نیست البته جای هم برای رفتن ندارم متاسفانه پدرم هم پیر و زمین گیره و من کلا تامین جانی از دست این ادم ندارم همیشه متوهم و غیرفابل تحمله و برادرهای دیگه من هماز این ادم میترسن لطفا به من کمک کنید من واقعا راهی به ذهنم نمیاد
سلام،من وشوهرم همو خیلی دوست داریم امادوتامون عصبی ولجبازیم که گاهی حس میکنیم عشقمون الکی باهم خیلی دعوا داریم الان ۳ماهه ک بچه دارشدم خیلی میترسم نمیدونم چیکارکنم و ازکی کمک بخوام توروخداکمکم کنید من ۱۸سال سنمه وباشوهرم۱۲سال اختلاف سنی داریم خیلی ناراحتم بعضی اوقات ارزو میکنم کاش نبودم ،توروخداکمکم کنید
سلام،من وشوهرم همو خ...
به مشاوره نیازدارید
سلام و خدا قوت.ای کاش بیشتر از مشکلاتی که خانمها با لجبازی و ناسازگاری بوجود میآورن صحبت بشه!خانم بنده با روح و روان من و دو دختر ۱۷و۴ساله مان بد واقعا بد رفتار میکند.بنده برای حل مشکل خانمم، مشاوره هم بردم که فقط با کلمات بازی میکند و هر نوع برخورد من چه تواضع و مهربانی وچه مخالفت با دروغ و تهمت و دعوا اوضاع را آشفته میکند و با دست آویز مهریه و...جلوگیرم میشود.حتی دقیقا بعد خروج از درب اتاق مشاور میخندد.خودم مدارا میکنم ولی دختر بزرگم خیلی در فشار هست.تمام تلاشهایم در بهترین حالت بسیار ماهرانه بر عکس تفسیر میشود.توصیف اوضاع مفصل است،غرض از مزاحمت:اینکه در حالی که رفتار ولجبازیهای همسرم باعث چندین بار اقدام به خودکشی ناموفق دختر بزرگم شده،، خدمات مشاوره دریافت کنیم؟چون نه قانون نه محبت نه منطق و...کارساز نبوده.شاید گیر کار جایی باشد که راهنمایی شما موثر واقع شود. تشکر
سلام.سوال داشتم درمورد وضعیت استخدام نیروهای اورژانس. کادر اورژانس اجتماعی استخدام دولت هستن یعنی کارمند سازمان بهزیستی کشور ;پس چه دلیلی داره بعضی عنوان میکنن نیروهای خصوصی؟؟
سلام. کادر اورژانس اجتماعی دولتی هستن یعنی کارمند سازمان بهزیستی کشور ;پس چرا بعضی ها میگن نیروی خصوصی؟؟
سلام تو خانواده مرتب دعوا دادو بیداد هست همش باهم دعواداریمسر چیزهای کوچک گرفته تا بزرگ گاهی پدرم دچار جنون انی میشه و خیلی دادو فریاد میکنه چجوری میتونم کمک بگیرم ؟
سلام با تشکر از شما برای تمام زحماتی که در جامعه میکشید ما همسایه ای داریم که از دست خودش و بچه هاش آسایش توی خونه نداریم همشون با هم دعوا دارن و فحش های رکیک نثار هم میکنن موقع هم نداره گاهی تا صبح سر و صداشون تموم نمیشه یه محل از دست اینها در عذاب هستن آیا پلیس اجتماعی به این مسله هم رسیدگی میکنه در ضمن تمامشون از قرصهای اعصاب و روان استفاده میکنن ممنون میشم راهننایی بفرمایید
واقعا کمک میکنن؟بخدا رسیدم ته خط اما روم نمیشه ب هیچکس بگم از مشکلاتم میترسم تحمل نتونم بکنم کار اشتباهی بکنم
سلام.از لحاظ روحی خیلی داغونم مراجعه کردم دوروزی میشه ولی نتیجه نگرفتم هنوز.
من دریک تنگنا قرار گرفتم دریک بن بست
من دریک تنگنا قرار گ...
تماس بگیرین خب
من دریک تنگنا قرار گ...
خوب زنگ بزن
خوب زنگ بزن...
من تماس گرفتم ولی فایده ای نداشت .... تا نمیری کسی کمکت نمیکنه
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش