پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۷۰۰۳۷

روش های مختلف مهاجرت به اروپا

مهاجرت به اروپا,راه های مهاجرت به اروپا,شرایط مهاجرت به اروپامهاجرت به اروپا
اروپا یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت محسوب می شود، برای اخذ اقامت اروپا راه های مختلفی وجود دارد که بسته به شرایط، هر فرد می تواند یکی از آنها را انتخاب کرده و اقدام کند. در ادامه این مطلب سرپوش به راه های مختلف مهاجرت به اروپا اشاره می شود.

مهاجرت به اروپا:

در چند سال اخیر شاهد مهاجرت تعداد زیادی از افراد حتی نزدیکان خود به کشورهای خارجی به خصوص اروپا بوده ایم، شاید ده سال پیش کمتر کسی به فکر دریافت اقامت ، اخذ ویزای شینگن و زندگی در کشور‌های اروپایی بود اما امروزه افراد زیادی را در صف های سفارتخانه ها می بینیم، این موضوع نشان دهنده تغییری عظیم در حوزه مهاجرت محسوب می شود.

اروپا بیشتر از ۵۰ کشور مستقل دارد و روسیه، آلمان، اتریش، فرانسه، سوئیس، اسپانیا، لهستان، هلند که جزء کشورهای مطرح جهان هستند در قاره اروپا واقع شده اند. 

مهاجرت به اروپا با روش های گوناگون و بنا بر دلایل متفاوتی صورت می گیرد. ممکن است افراد به دلیل کمبود غذا، جنگ، سیل، عوامل اقتصادی، بیکاری و... تصمیم به مهاجرت داشته باشند. در ادامه به روش های گرفتن ویزای و مهاجرت به اروپا اشاره شده است.

آمار مهاجرت به اروپا:

کشورهای اروپایی در میان ایرانیان طرفداران بسیاری دارد، به گونه ای که در سال ۱۳۹۹ بعد از مهاجرت به آمریکا بیشترین آمار به کشورهای اروپایی مربوط است. حدود ۲۹ درصد از ایرانیان به کشورهای اروپایی مهاجرت کرده اند، این آمار توسط دبیرخانه شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ارائه شده است. 

مهاجرت به اروپا,راه های مهاجرت به اروپا,روش های مختلف مهاجرت به اروپامهاجرت به اروپا از طرق مختلف

راه های مهاجرت به اروپا:

به طور کلی راه های مهاجرت به اروپا شامل موارد زیر می باشد:

- اقامت اروپا از روش تمکن مالی

- اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری

- اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت

- اقامت اروپا از طریق پناهندگی

- اقامت اروپا از طریق ازدواج

- اقامت اروپا با تولد

- اقامت اروپا از روش تحصیل

- مهاجرت به اروپا از طریق کار

اقامت اروپا از طریق تمکن مالی:

یکی از راه های دریاقت اقامت اروپا اقدام از طریق تمکن مالی است، این اقامت  FIP نام دارد و مخفف عبارت Financially Independent Person می باشد. این روش بسیار پرطرفدار است و تحت عنوان خود حمایتی نیز شناخته می شود. در این روش افراد باید ثابت کنند درآمد ماهیانه ثابت و پایداری دارند برای مثال درآمدشان از سود بانکی یا سود سهام یا حقوق بازنشستگی یا اجاره ملک و یا مجموع آنها به دست می آید. 

افراد باید ثابت کنند بدون نیاز به کار کردن می توانند درآمدی مناسب در اروپا داشته باشند. این مجوز مخصوص کسانی خواهد بود که در کشور خود تمکن مالی بالایی داشته باشند. افرادی که این اقامت را دریافت می کنند دیگر نیازی به کار کردن در اروپا نخواهند داشت. دولت های اروپایی از این افراد انتظار پرداخت مالیات یا بیلان سالیانه را ندارند. 

در صورتی که فرد بتواند برای خود و خانواده اش که شامل همسر و فرزند زیر ۱۸ سال است؛ ثابت کند درآمد ماهیانه ای حدود ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو دارد، شرایط اخد این اقامت را خواهد داشت. درآمد حاصله می تواند از منابع زیر تامین شود:

- سود سهام شرکت بورسی

- اجاره نامه ملک

- حقوق بازنشستگی 

- سود سپرده بانکی

اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری:

فردی که خواستار مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گذاری است باید ملکی را خریداری کند یا در موارد تعیین شده مانند اوراق قرضه دولتی یا خرید سهام شرکت های مورد تایید دولت در کشور مورد نظر، سرمایه گذاری داشته باشد. بنابر ارزشی که توسط قوانین کشور مورد نظر تعیین می شود توانایی اخذ اقامت دائم برای خود، مادر، پدر، همسر و فرزندان خود را خواهد داشت. 

خرید ملک در بیشتر کشورها می تواند فرد را به اقامت دائم برساند، اما در برخی کشورهای دیگر مانند یونان، پرتغال و اسپانیا بعد از خرید ملک فرد به ویزای طلایی و اقامت دست پیدا می کند. یونان تنها کشور است که بلافصله بعد از خریداری ملک فرد می تواند برای همسر، فرزندان زیر ۲۱ سال همچنین پدر و مادر متقاضی و پدر و مادر همسر اقامت دائم دریافت کند. 

مهاجرت به اروپا,راه های مهاجرت به اروپا,مهاجرت به اروپا با سرمایه گذاریمهاجرت به اروپا با سرمایه گذاری

اخذ اقامت اروپا و تابعیت از طریق تولد:

در بیشتر کشورهای اروپایی اخذ اقامت از طریق خون امکان دارد، البته در بسیاری از کشورها تنها با تولد فرد در خاک آن کشور نمی توان تابعیت را به دست آورد اما از موارد تاثیرگذار محسوب می شود. کسب تابعیت از طریق دو روش خاک و خون صورت می گیرد، معمولا این تابعیت غیرارادی و تحمیلی می باشد، به این صورت که اگر شخص از پدری ایرانی متولد شده باشد بر اساس قوانین کشور ما ناخودآگاه ایرانی محسوب می شود. بنابراین تمام ایرانیان تابعیت خود را از طریق تولد به دست می آورند که کاملا تحمیلی خواهد بود. 

ترک این نوع تابعیت باید بر اساس شرایط حقوقی خاص انجام شود، برای مثال ماده ۹۸۸ قانون معدنی اعلام می کند اتباع ایرانی نمی‌توانند ترک تابعیت کنند مگر با رعایت چهار شرط ذکر شده در ماده فوق.

اخذ اقامت اروپا و تابعیت از طریق ازدواج:

بر اساس آنچه نظام حقوق بین الملل خصوصی اعلام می کند و توسط اکثریت کشورها پذیرفته شده است در صورت ازدواج زوجین آنها می توانند برای اخذ تابعیت خود اقدام کنند. کشورهای اروپایی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و اگر فردی با یک اروپایی ازدواج کند می تواند جهت مهاجرت به اروپا و اخذ تابعیت از طریق ازدواج اقدام کند.

مهاجرت به اروپا,راه های مهاجرت به اروپا,مهاجرت به اروپا از طریق ازدواجمهاجرت به اروپا از طریق ازدواج

شرایط دریافت اقامت اروپا از طریق کار:

درپی کاهش نرخ تولد، کاهش جمعیت جوان و کمبود نیروی کار اتحادیه اروپایی چشم انداز اقتصادی را مطرح کرد و از سال ۲۰۰۷ برنامه با الهام از طرح گرین کارت آمریکا با تکیه بر رنگ آبی پرچم اتحادیه اروپا که آبی است، “ کارت آبی ” یا Bluecard ارائه شد. در طی این چشم انداز نیروهای کار متخصص و غیر اروپایی می توانستند برای کار کردن به تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا به غیر از کشورهای انگلستان، ایرلند و دانمارک که از شرکت در این برنامه خودداری نمودند، مهاجرت کنند. 

در نتیجه با استفاده از بلو کارت؛ دروازه های اتحادیه اروپا بر روی شهروندان غیراروپایی که شرایط مهاجرت را داشتند باز شد. اولین کشور اتحادیه اروپا که بیشترین مقدار استقبال را از این طرح داشته آلمان است. این کشور بزرگترین قدرت صنعتی اروپا محسوب می شود و شرایط و پیش نیازهای دریافت کارت آبی و اقامت اروپا را بطور رسمی اعلام و از اول ماه جولای سال ۲۰۱۲ میلادی به آن ضمانت اجرایی نیز داده است.

مهاجرت به اروپا,راه های مهاجرت به اروپا,شرایط دریافت اقامت اروپا از طریق کارمهاجرت به اروپا با شغل

مهاجرت به اروپا از روش تحصیلی:

افراد زیادی وجود دارند که تحصیل در دانشگاه های خارج کشور و برتر را به ماندن در کشور خود ترجیح می دهند. کشورهای اروپایی با داشتن برترین دانشگاه های دنیا توانسته اند علاوه بر رنکینگ بالا، رایگان بودن تحصیل در اکثر این کشورها بسیاری از دانشجویان را به خود جلب کنند. بنابراین تحصیل در دانشگاه های اروپایی راهی مناسب برای ورود به این کشورها و اخد اقامت آنها است، علاوه بر این موارد برخی از کشورهای اروپایی مانند اتریش، آلمان و فرانسه این امکان را برای دانشجویان خارجی فراهم می کنند که به شکل رایگان ادامه تحصیل دهند. 

تحصیل صرفا نمی تواند دلیلی برای اخذ اقامت در یک کشور باشد، در صورتی این موضوع ممکن می شود که دانشجو بعد از اتمام تحصیلات خود شغلی مطابق با رشته تحصیلی اش پیدا کرده و یا با اخذ یک پیشنهاد شغلی یا جاب آفر از طرف یک کارفرما بتوانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری و اقامت کاری تبدیل کند، بعد از آن هم با پرداخت مالیات در طی چند سال می تواند اقامت آن کشور را دریافت کند. 

در بیشتر کشورهای اروپایی بعد از اتمام دوره تحصیلی به مدت ۶ تا ۱۸ ماه به فرد فرصت داده می شود تا در کشور بماند و کاری را پیدا کند. در تمام طول تحصیل هزینه ها تقریبا رایگان هستند و معمولا دانشجویی که برای تحصیل به اروپا می رود اجازه دارد به مدت ۲۰ ساعت در هفته کار پاره وقت داشته باشد. بعد از اتمام دروه تحصیل اگر بتوانند مشغول به کار شوند اقامت اروپا را دریافت می کنند.

مهاجرت به اروپا از طریق پناهندگی:

در این نوع از اقامت افراد پناهجو، درخواست کننده و متقاضی، پناهندگی دریافت می کنند و تصمیم‌گیری درباره تقاضای پناهندگی آنها معتبر می‌باشد. این اقامت حق کار یا تغییر محل اقامت و حقوق دیگر را شامل نمی‌شود، ولی تحت شرایطی ممکن است این محدودیت‌ها برداشته شوند.

مهاجرت به اروپا,راه های مهاجرت به اروپا,مهاجرت به اروپا از طریق پناهندگیمهاجرت به اروپا از طریق پناهندگی

گردآوری: بخش گردشگری سرپوش

  • 19
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
الناز ملک,بیوگرافی الناز ملک,زندگینامه الناز ملک پور بیوگرافی الناز ملک، بازیگر سریال سقوط (+ تصاویر)

متولد:۱۹ آذر ۱۳۷۴ تهران

زمینه فعالیت:سینما، تئاتر و تلویزیون

پیشه:بازیگر

مدرک تحصیلی:دانش آموخته موسسه آزاد بازیگری

سالهای فعالیت:۱۴۰۱ تاکنون

قد:۱۷۴ سانتیمتر

ادامه
روبرتو تورس,بیوگرافی روبروتو تورس,روبرتو تورس بازیکن فولاد خوزستان بیوگرافی روبروتو تورس، بازیکن فوتبال اسپانیایی (+ تصاویر)

زاده:۱۶ اسفند ۱۳۶۷

زادگاه:پامپلونا

ملیت:اسپانیایی

پست:هافبک هجومی

پیشه:بازیکن فوتبال

ادامه
سپیده معافی,بیوگرافی سپیده معافی,عکس سپیده معافی بیوگرافی سپیده معافی بازیگر ایرانی- آمریکایی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۸ سپتامبر ۱۹۸۵

محل تولد:رگنسبورگ، بایرن، آلمان غربی

ملیت:ایرانی- آمریکایی

شهروندی:ایالات متحده آمریکا

حرفه:بازیگر سینما و تلویزیون

ادامه
محمد دلاوری,بیوگرافی محمد دلاوری,عکس های محمد دلاوری بیوگرافی محمد دلاوری + تصاویر و حواشی زندگی اش

تاریخ تولد: ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: روزنامه‌نگار، خبرنگار، مجری، نویسنده و مستندساز

تحصیلات: فوق لیسانس علوم سیاسی

شناخته شده برای: خبرنگاری واحد مرکزی خبر صدا و سیمای ایران

ادامه
سلطان محمود غزنوی,زندگینامه سلطان محمود غزنوی,بیوگرافی سلطان محمود غزنوی سلطان محمود غزنوی پادشاه قدرتمند غزنوی

تاریخ تولد: دهم محرم ۳۶۱ هجری قمری

محل تولد: شهر غزنی در منطقه زابلستان

پدر: سبکتگین

همسر: کوثر جهان

فرزندان: جلال داوود محمد ،سلطان مسعود غزنوی، عبدالرشید غزنوی، سلیمان ،شجاع

دین و مذهب: اسلام، سنی

ادامه
ذوالقرنین,زندگینامه ذوالقرنین,ذوالقرنین چه کسی است ذوالقرنین در حقیقت چه کسی بوده است؟

معنای اسم: صاحب دو شاخ

تکرار نام در قرآن: در سوره کهف

بیوگرافی ذوالقرنین:

ذوالقرنین یکی از شخصیت های قرآن و کتاب های مقدس می باشد که صاحب قدرت می شود تا دیواری را بین نوع بشر و قوم یاجوج و ماجوج ایجاد کند. این قوم تجسمی از آشوب بوده اند و رهاسازی آنها از پشت دیوار نشانه ای برای پایان دنیا خواهد بود. این قوم توسط خداوند در یک شب از روزهای قیامت نابود خواهند شد. این داستان از طریق رمانس اسکندر که نسخه ای افسانه ای از پیشه و زندگی اسکندر است در قرآن وارد شده است. 

براساس داستان قرآنی ذوالقرنین دارای سه لشکرکشی مهم بوده است که ابتدا به غرب، سپس به شرق و در نهایت به یک تنگه کوهستانی بوده است. وی انسانی یکتاپرست و البته مهربان بوده است که در راه عدالت به بیراهه کشیده نمی شده، به همین دلیل لطف خداوند مشمول حالش می شود. وی یار نیکوکاران و دشمن ستمگران محسوب می شده و به مال و ثروت دنیا علاقه نداشته، همچنین به سبب ایمانی که به خداوند و روز قیامت داشته خداوند او را مامور ساخت سدی می کند که از جنس آجر و سنگ از آهن و مس است و هدف از ساختن آن کمک به گروهی مستضعف در مقابل ظلم و ستم قوم یاجوج و ماجوج بوده‌ است. 

ادامه
ساتوشی ناکاموتو,بیوگرافی ساتوشی ناکاموتو هویت ناشناس ساتوشی ناکاموتو؛ خالق اصلی بیت کویین کیست؟

تاریخ تولد: اطلاعی در دست نیست

محل تولد: اطلاعی در دست نیست

حرفه: خالق بیت کوین

تاریخ شروع فعالیت: از دسامبر ۲۰۱۰

ساتوشی ناکاموتو,خالق اصلی بیت کویینبیوگرافی ساتوشی ناکاموتو

ادامه
آلفرد نوبل,زندگینامه آلفرد نوبل,آلفرد برنهادر نوبل زندگینامه آلفرد برنهادر نوبل؛ مخترع دینامیت و پایه گذار جایزه نوبل

تاریخ تولد: ۲۱ اکتبر ۱۸۳۳

محل تولد: استکهلم، سوئد

حرفه: شیمی ‌شناس، مهندس، مخترع، بازرگان و نیکو کار

شناخته شده برای: اختراع دینامیت، بنیانگذار جایزه نوبل

دین: بی دین، خداناباور

درگذشت: ۱۰ دسامبر ۱۸۹۶

ادامه
علی فتح الله زاده,بیوگرافی علی فتح الله زاده,عکس های علی فتح الله زاده علی فتح الله زاده؛ محبوب ترین مدیر باشگاه استقلال

تاریخ تولد: ۱۹ دی ۱۳۳۷

محل تولد: خوی، ایران

حرفه: مدیرعامل باشگاه فوتبال استقلال تهران

شروع فعالیت: ۲۳ مهر ۱۴۰۱

تحصیلات: دکتری اقتصاد از آکادمی ملی علوم آذربایجان

ادامه
ویژه سرپوش
X