یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
۱۱:۵۴ - ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۱۹۲۶
چهره ها در سینما و تلویزیون

روایت ۷ بازیگر زن مشهور هالیوود از دردسرهای قد بلند بودن

بازیگر زن مشهور هالیوود,دردسرهای قدبلند بودن
گرچه در حوزه هایی همچون مُد و ورزش، زنان بلند قد خواهان زیادی دارند، اما بسیاری از این دست زنان در زندگی عادی با کلیشه های اجتماعی دست و پنجه نرم می کنند، صرفاً به این خاطر که قد بلندتری دارند و از غالب زنان متمایز هستند. بازیگران زن بلند قد هالیوود هم از مشکلاتی گفته اند که به خاطر این ویژگی ظاهری در زندگی خود با آن ها رو به رو شدند.

به گزارش روزیاتو، گرچه در حوزه هایی همچون مُد و ورزش، زنان بلند قد خواهان زیادی دارند، اما بسیاری از این دست زنان در زندگی عادی با کلیشه های اجتماعی دست و پنجه نرم می کنند، صرفاً به این خاطر که قد بلندتری دارند و از غالب زنان متمایز هستند. بازیگران زن بلند قد هالیوود هم از مشکلاتی گفته اند که به خاطر این ویژگی ظاهری در زندگی خود با آن ها رو به رو شدند.

گوئندولین کریستی – ۱۹۰ سانتیمتر

بازیگر زن مشهور هالیوود,دردسرهای قدبلند بودن

گوئندولین کریستی به لطف نقش های ماندگارش در سریال هایی همچون «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) و «ونزدی» (Wednesday) در سال های اخیر به شهرت زیادی دست یافته است. با این حال، او تا رسیدن به این نقطه مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته است. او قبلاً به دلیل قد بسیار بلندش تنها برای نقش های بسیار خاصی انتخاب می شد.

این بازیگر ۴۴ ساله در مصاحبه ای در اینباره گفته: «به من می گفتند فقط به خاطر اینکه زن بلند قدی هستم و ظاهرم یک جورهایی غیر معمول است، احتمالاً هیچ وقت نمی توانم بازیگر شوم.»

با این حال، به لطف سریال «ونزدی» او احساس کرد ظاهر او نیز فارغ از قدش، زیبا است. موفقیت این سریال به افزایش شهرت و محبوبیت کریستی انجامید. نقش که او در این سریال داشت، با تحسین زیادی رو به رو شد.

الیزابت دبیکی – ۱۹۰ سانتیمتر

بازیگر زن مشهور هالیوود,دردسرهای قدبلند بودن

الیزابت دبیکی به دلیل قد بسیار بلند و اندام باریکش در کشور خود استرالیا به کار مدلینگ مشغول بود. با این حال، ورود به دنیای بازیگری برای او شرایط کاملاً متفاوتی داشت. نقش هایی که برای آن ها انتخاب می شد فریبنده، شرور و حتی بیگانه وار بودند، مانند نقشش در فیلم «نگهبانان کهکشان – بخش دو» (Guardians of the Galaxy – Vol. 2).

بالاخره در سال ۲۰۱۸ در فیلم «بیوه ها» (Widows) بود که دبیکی توانست نقش فردی عادی را بازی کند. او در مصاحبه ای در اینباره گفته: «برای من واقعاً خوشایند است که نقش یک شخص عادی و طبیعی به من پیشنهاد شود. مثلاً یک زن خانه دار یا یک جوان که جایگاه اجتماعی و اقتصادی پایینی دارد. تا به حال خیلی فرصت بازی در چنین نقش هایی را پیدا نکرده ام.»

جینا دیویس – ۱۸۳ سانتیمتر

بازیگر زن مشهور هالیوود,دردسرهای قدبلند بودن

جینا دیویس در فیلم های ماندگار زیادی از جمله «تلما و لوییز» (Thelma and Louise) نقش آفرینی کرده است، اما فعالیت خود را با کار مدلینگ آغاز کرد. با این حال، او اخیراً از اعتماد به نفس پایینش به خاطر قد خود در دوران کودکی گفته است. او اذعان کرده بلندتر بودن قدش از هم مدرسه ای های خود سبب شده بود احساس کند وصله ی ناجوری در میان آن ها است.

او در مصاحبه ای در اینباره گفته: «از بچگی قد بلند بودم. همیشه بلندترین بچه ی کلاس بودم، دختر و پسر فرقی نمی کرد. تا این حد متمایز بودن برایم بسیار اضطراب آور بود چون آخرین چیزی که دلم می خواست متمایز بودن بود. اینطور نبود که بچه ها مسخره ام کنند. خودم این حس را داشتم. احساس می کردم مثل بقیه نیستم.»

او همچنین گفته: «مادرم از همان اول می دانست که قدم خیلی بلند می شود و همیشه به من می گفت که قوز نکنم. می گفت باید صاف بایستم. برای همین من به جایش لگنم را خم می کردم تا شاید کمی کوتاه تر شوم. واقعاً دلم می خواست قدم کوتاه باشد.»

نیکول کیدمن – ۱۷۸ سانتیمتر

بازیگر زن مشهور هالیوود,دردسرهای قدبلند بودن

نیکول کیدمن که یکی از مشهورترین بازیگران زن هالیوود است، در فیلم ها و سریال های زیادی حضور داشته، تصویرش روی جلد مجلات زیادی رفته و حتی برای بازی اش در فیلم «ساعت ها» (Hours) جایزه اسکار دریافت کرده است. با این حال، در کودکی به خاطر قد بلندش با مشکلات زیادی رو به رو بود.

او در مصاحبه ای در اینباره گفته: «در نوجوانی به خاطر قد خیلی بلندم ترس ها و ناامنی های روانی زیادی داشتم. تا ۱۳ سالگی قدم به ۱۷۸ سانتیمتر رسیده بود.»

شارلیز ترون – ۱۷۵ سانتیمتر

بازیگر زن مشهور هالیوود,دردسرهای قدبلند بودن

شارلیز ترون همه نوع نقشی در کارنامه ی بازیگری اش دارد، از نقش های درام مثل فیلم «هیولا» (Monster) که در سال ۲۰۰۳ برای آن اسکار دریافت کرد گرفته تا نقش های اکشن و شرورانه مانند مجموعه فیلم «سریع و خشن» (The Fast and Furious).

با این حال، او شهرت حالایش را آسان به دست نیاورده است. به گفته ی ترون، قد بلندش رسیدن به نقش های دلخواهش را ساده نکرد. او در اینباره گفته: «نقش های واقعاً ارزشمند به کسانی می رسد که از نظر فیزیکی برای آن ها مناسب اند و تمام ماجرا همین است. مگر برای یک مدل زیبای شیک پوش ۲ و نیم متری چقدر نقش وجود دارد؟»

بلیک لایولی – ۱۷۸ سانتیمتر

بازیگر زن مشهور هالیوود,دردسرهای قدبلند بودن

بلیک لایولی فاش کرده همکلاسی هایش او را دست می انداختند و حتی او را «آبلاردو» صدا می زدند (یکی از شخصیت های برنامه عروسکی معروف “خیابان سسامی” که یک پرنده ی بزرگ زرد رنگ بود).

او در پستی اینستاگرامی نوشت: «در دوران دبستان بچه ها دستم می انداختند و پرنده ی گنده صدایم می کردند (چون خیلی قد بلند بودم و موهایم طلایی بود). یک نمونه از دوست شدن با چیزهایی که زمانی آزارت می داده.» بعد از این تجربه ی تلخ، لایولی حالا به صحبت درباره ی پذیرش ظاهر خود در شبکه های اجتماعی تأکید زیادی دارد.

سیگورنی ویور – ۱۸۳ سانتیمتر

بازیگر زن مشهور هالیوود,دردسرهای قدبلند بودن

ستاره ی فیلم هایی همچون «بیگانه» (Alien) و «آواتار» (Avatar) همواره با قد بلندش شناخته شده، امری که فرصت انتخاب شدن برای نقش هایی جالب و تبدیل شدن به یکی از بزرگ ترین ستارگان هالیوود را برایش فراهم آورده است.

با این حال، در کودکی قد همواره در افزایش ویور از سوی دیگران غیر طبیعی تلقی می شد و حتی والدینش به همین دلیل او را پیش پزشک بردند. به گفته ی ویور، او هنوز کودک بود که به قد حالایش رسید، امری که نگرانی زیادی برای خانواده اش و در مدرسه ایجاد کرده بود. او در اینباره گفته: «وقتی ۱۱ سالم بود همینقدر بلند بودم، مثل یک عنکبوت غول پیکر. فکر می کنم پدر و مادرم می ترسیدند باز هم قد بکشم.»

  • 11
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
درک لانسفورد شگفتی های زندگی درک لونسفورد: بیوگرافی یکی از برجسته ترین بدنسازان جهان

تاریخ تولد: ۱۴ می ۱۹۹۳

محل تولد: آمریکا

حرفه: بدنساز حرفه ای

قد: ۱۶۷/۵ سانتی متر

وزن: ۱۰۲ تا ۱۰۸ کیلوگرم

ادامه
حمید الدین بلخی حمید الدین بلخی، شاعر و نویسنده قرن ششم

ملیت: ایرانی

دوران زندگی: قرن ششم هجری قمری

حرفه: نویسنده، ادیت و شاعر ایرانی

اثر: مقامات حمیدی

درگذشت: ۵۵۹ هجری قمری

ادامه
بدیع الزمان جزری بدیع الزمان جزری، دانشمند مسلمان و پدر علم رباتیک

تاریخ تولد: ۱۱۳۶ میلادی

محل تولد: جزیره ابن عمر

حرفه: همه‌چیزدان، مخترع، ریاضی‌دان، صنعت‌گر و مهندس مکانیک

درگذشت: ۱۲۰۶ میلادی

آثار: الجامع بین العلم و العمل النافع فی صناعة الحیل

ادامه
بیوگرافی آماندا سایفرد آماندا سایفرد؛ از مدلینگ تا سینما و تلوزیون

تاریخ تولد: ۳ دسامبر ۱۹۸۵

محل تولد: آلن تاون، پنسیلوانیا

حرفه: بازیگر، خواننده، صداپیشه و مدل

آغاز فعالیت: ۲۰۰۰

تحصیلات: دیپلم

ادامه
عبدالله بن علی زندگینامه عبدالله بن علی فرزند امام علی (ع)

تاریخ تولد: ۳۵ هجری قمری

نام پدر: امام علی (ع) 

نام مادر: ام البنین

وفات: ۶۱ هجری قمری در کربلا

از یاران: امام حسین (ع)

ادامه
ابوالقاسم زهراوی پدرعلم جراحی نوین؛ ابوالقاسم زهراوی

تاریخ تولد: ۹۳۶ هجری قمری

محل تولد: مدینة الزهراء اسپانیا

ملیت: اسپانیایی

حرفه: پزشک و جراح

شهرت: پدر جراحی مدرن

آثار: التصریف لمن عجر عن التالیف

ادامه
ایمان صفا بیوگرافی هنرمند مردمی؛ ایمان صفا

چکیده ای از بیوگرافی ایمان صفا:

نام کامل: ایمان صفا

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

حرفه: هنرپیشه، بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس هنر و معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز

ادامه
احمد شاه قاجار زندگینامه احمد شاه قاجار؛ آخرین پادشاه سلسله قاجاریه

تاریخ تولد: ۱۲ بهمن ۱۲۷۵

محل تولد: تبریز، آذربایجان غربی، ایران

سلطنت: ۲۵ تیر ۱۲۸۸ تا ۹ آبان ۱۳۰۴

پیشین: محمدعلی شاه

جانشین: رضا شاه، موسس حکومت پهلوی

درگذشت: ۹ اسفند ۱۳۰۸ در نویی سورسن، اودوسن، فرانسه

ادامه
جمال الدین عبدالرزاق جمال الدین عبدالرزاق اصفهانی، شاعر قرن ششم

زندگی: قرن ششم

محل تولد: اصفهان

حرفه: شاعر، حکیم 

آثار: دیوان اشعار به دو زبان فارسی و عربی

وفات: ۵۸۸ هجری قمری

مدفن: اصفهان

ادامه
دیالوگ ونزدی,دیالوگ سریال ونزدی,دیالوگ هایی از ونزدی

دیالوگ ونزدی ونزدی ( Wednesday) مجموعه ای تلویزیونی در ژانر کمدی، ترسناک، ماوراء طبیعی و داستان بلوغ است که بر اساس شخصیت ونزدی آدامز ساخته شده‌ است. جنا اورتگا در نقش ونزدی آدامز، یک دختر ۱۶ ساله که دارای قدرت‌های فرا حسی است. او به دلیل ایجاد شرارت در مدارس دیگر به آکادمی نِوِرمور فرستاده می‌شود. یکی از ویژگی های ونزدی این هست که به هیچ کسی اهمیت نمی دهد و نگرانی های دیگران برای او ارزشی نداره و بسیار حاضر جواب است. در ادامه این مقاله سرپوش  به معروف ترین دیالوگ های سریال ونزدی پرداخته ایم. دیالوگ معروف از ونزدی آدامز: آماتورهایی مثل شما آبروی گروگان گیری را میبرند. دیالوگ های سریال ونزدی: من فکر نمیکنم از همه بهترم، فقط اینکه از تو بهترم دیالوگ ونزدی  به دوستش: هر وقت حالم بهم خورد به تو فکر میکنم. دیالوگ هایی از ونزدی: من طوری رفتار می‌کنم که انگار مهم نیست اگر کسی من رو دوست نداشته باشه. در اعماق وجودم پنهانی از آن لذت می برم. دیالوگ هایی از ونزدی آدامز: من به انتقام باور دارم، معمولا هم خیلی گرم و با درد زیاد درستش می‌کنم. حاضرجوابی های ونزدی: دوست شما بودن باید با یک برچسب هشدار دهنده همراه باشد. دیالوگ های به یاد ماندی ونزدی آدامزی جالب ترین دیالوگ های ونزدی:  احساسات مساوی با ضعف است. دیالوگ هایی مشهور در سریال ونزدی: ونزدی دختر رویاهای شما نیست. او کابوس شماست. دیالوگ جذاب ونزدی: جالب ترین گیاهان در سایه رشد می کنند. پاسخ های ونزدی به دوستانش: من به بهشت یا جهنم اعتقاد ندارم، اما به انتقام اعتقاد دارم! دیالوگ مشهور ونزدی آدامز: هرکس کفش های پاشنه بلند را اختراع کرد، به وضوح یک شکنجه گر در کنارش بوده. دیالوگ های کاراکتر اصلی سریال ونزدی: تو دلیلی هستی که میفهمم چقدر ضروری است که هرگز خود را از دست ندهم. گردآوری: بخش هنر و سینما بیتوته

ویژه سرپوش