یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
۱۱:۵۴ - ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۱۹۲۶
چهره ها در سینما و تلویزیون

روایت ۷ بازیگر زن مشهور هالیوود از دردسرهای قد بلند بودن

بازیگر زن مشهور هالیوود,دردسرهای قدبلند بودن
گرچه در حوزه هایی همچون مُد و ورزش، زنان بلند قد خواهان زیادی دارند، اما بسیاری از این دست زنان در زندگی عادی با کلیشه های اجتماعی دست و پنجه نرم می کنند، صرفاً به این خاطر که قد بلندتری دارند و از غالب زنان متمایز هستند. بازیگران زن بلند قد هالیوود هم از مشکلاتی گفته اند که به خاطر این ویژگی ظاهری در زندگی خود با آن ها رو به رو شدند.

به گزارش روزیاتو، گرچه در حوزه هایی همچون مُد و ورزش، زنان بلند قد خواهان زیادی دارند، اما بسیاری از این دست زنان در زندگی عادی با کلیشه های اجتماعی دست و پنجه نرم می کنند، صرفاً به این خاطر که قد بلندتری دارند و از غالب زنان متمایز هستند. بازیگران زن بلند قد هالیوود هم از مشکلاتی گفته اند که به خاطر این ویژگی ظاهری در زندگی خود با آن ها رو به رو شدند.

گوئندولین کریستی – ۱۹۰ سانتیمتر

بازیگر زن مشهور هالیوود,دردسرهای قدبلند بودن

گوئندولین کریستی به لطف نقش های ماندگارش در سریال هایی همچون «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) و «ونزدی» (Wednesday) در سال های اخیر به شهرت زیادی دست یافته است. با این حال، او تا رسیدن به این نقطه مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته است. او قبلاً به دلیل قد بسیار بلندش تنها برای نقش های بسیار خاصی انتخاب می شد.

این بازیگر ۴۴ ساله در مصاحبه ای در اینباره گفته: «به من می گفتند فقط به خاطر اینکه زن بلند قدی هستم و ظاهرم یک جورهایی غیر معمول است، احتمالاً هیچ وقت نمی توانم بازیگر شوم.»

با این حال، به لطف سریال «ونزدی» او احساس کرد ظاهر او نیز فارغ از قدش، زیبا است. موفقیت این سریال به افزایش شهرت و محبوبیت کریستی انجامید. نقش که او در این سریال داشت، با تحسین زیادی رو به رو شد.

الیزابت دبیکی – ۱۹۰ سانتیمتر

بازیگر زن مشهور هالیوود,دردسرهای قدبلند بودن

الیزابت دبیکی به دلیل قد بسیار بلند و اندام باریکش در کشور خود استرالیا به کار مدلینگ مشغول بود. با این حال، ورود به دنیای بازیگری برای او شرایط کاملاً متفاوتی داشت. نقش هایی که برای آن ها انتخاب می شد فریبنده، شرور و حتی بیگانه وار بودند، مانند نقشش در فیلم «نگهبانان کهکشان – بخش دو» (Guardians of the Galaxy – Vol. 2).

بالاخره در سال ۲۰۱۸ در فیلم «بیوه ها» (Widows) بود که دبیکی توانست نقش فردی عادی را بازی کند. او در مصاحبه ای در اینباره گفته: «برای من واقعاً خوشایند است که نقش یک شخص عادی و طبیعی به من پیشنهاد شود. مثلاً یک زن خانه دار یا یک جوان که جایگاه اجتماعی و اقتصادی پایینی دارد. تا به حال خیلی فرصت بازی در چنین نقش هایی را پیدا نکرده ام.»

جینا دیویس – ۱۸۳ سانتیمتر

بازیگر زن مشهور هالیوود,دردسرهای قدبلند بودن

جینا دیویس در فیلم های ماندگار زیادی از جمله «تلما و لوییز» (Thelma and Louise) نقش آفرینی کرده است، اما فعالیت خود را با کار مدلینگ آغاز کرد. با این حال، او اخیراً از اعتماد به نفس پایینش به خاطر قد خود در دوران کودکی گفته است. او اذعان کرده بلندتر بودن قدش از هم مدرسه ای های خود سبب شده بود احساس کند وصله ی ناجوری در میان آن ها است.

او در مصاحبه ای در اینباره گفته: «از بچگی قد بلند بودم. همیشه بلندترین بچه ی کلاس بودم، دختر و پسر فرقی نمی کرد. تا این حد متمایز بودن برایم بسیار اضطراب آور بود چون آخرین چیزی که دلم می خواست متمایز بودن بود. اینطور نبود که بچه ها مسخره ام کنند. خودم این حس را داشتم. احساس می کردم مثل بقیه نیستم.»

او همچنین گفته: «مادرم از همان اول می دانست که قدم خیلی بلند می شود و همیشه به من می گفت که قوز نکنم. می گفت باید صاف بایستم. برای همین من به جایش لگنم را خم می کردم تا شاید کمی کوتاه تر شوم. واقعاً دلم می خواست قدم کوتاه باشد.»

نیکول کیدمن – ۱۷۸ سانتیمتر

بازیگر زن مشهور هالیوود,دردسرهای قدبلند بودن

نیکول کیدمن که یکی از مشهورترین بازیگران زن هالیوود است، در فیلم ها و سریال های زیادی حضور داشته، تصویرش روی جلد مجلات زیادی رفته و حتی برای بازی اش در فیلم «ساعت ها» (Hours) جایزه اسکار دریافت کرده است. با این حال، در کودکی به خاطر قد بلندش با مشکلات زیادی رو به رو بود.

او در مصاحبه ای در اینباره گفته: «در نوجوانی به خاطر قد خیلی بلندم ترس ها و ناامنی های روانی زیادی داشتم. تا ۱۳ سالگی قدم به ۱۷۸ سانتیمتر رسیده بود.»

شارلیز ترون – ۱۷۵ سانتیمتر

بازیگر زن مشهور هالیوود,دردسرهای قدبلند بودن

شارلیز ترون همه نوع نقشی در کارنامه ی بازیگری اش دارد، از نقش های درام مثل فیلم «هیولا» (Monster) که در سال ۲۰۰۳ برای آن اسکار دریافت کرد گرفته تا نقش های اکشن و شرورانه مانند مجموعه فیلم «سریع و خشن» (The Fast and Furious).

با این حال، او شهرت حالایش را آسان به دست نیاورده است. به گفته ی ترون، قد بلندش رسیدن به نقش های دلخواهش را ساده نکرد. او در اینباره گفته: «نقش های واقعاً ارزشمند به کسانی می رسد که از نظر فیزیکی برای آن ها مناسب اند و تمام ماجرا همین است. مگر برای یک مدل زیبای شیک پوش ۲ و نیم متری چقدر نقش وجود دارد؟»

بلیک لایولی – ۱۷۸ سانتیمتر

بازیگر زن مشهور هالیوود,دردسرهای قدبلند بودن

بلیک لایولی فاش کرده همکلاسی هایش او را دست می انداختند و حتی او را «آبلاردو» صدا می زدند (یکی از شخصیت های برنامه عروسکی معروف “خیابان سسامی” که یک پرنده ی بزرگ زرد رنگ بود).

او در پستی اینستاگرامی نوشت: «در دوران دبستان بچه ها دستم می انداختند و پرنده ی گنده صدایم می کردند (چون خیلی قد بلند بودم و موهایم طلایی بود). یک نمونه از دوست شدن با چیزهایی که زمانی آزارت می داده.» بعد از این تجربه ی تلخ، لایولی حالا به صحبت درباره ی پذیرش ظاهر خود در شبکه های اجتماعی تأکید زیادی دارد.

سیگورنی ویور – ۱۸۳ سانتیمتر

بازیگر زن مشهور هالیوود,دردسرهای قدبلند بودن

ستاره ی فیلم هایی همچون «بیگانه» (Alien) و «آواتار» (Avatar) همواره با قد بلندش شناخته شده، امری که فرصت انتخاب شدن برای نقش هایی جالب و تبدیل شدن به یکی از بزرگ ترین ستارگان هالیوود را برایش فراهم آورده است.

با این حال، در کودکی قد همواره در افزایش ویور از سوی دیگران غیر طبیعی تلقی می شد و حتی والدینش به همین دلیل او را پیش پزشک بردند. به گفته ی ویور، او هنوز کودک بود که به قد حالایش رسید، امری که نگرانی زیادی برای خانواده اش و در مدرسه ایجاد کرده بود. او در اینباره گفته: «وقتی ۱۱ سالم بود همینقدر بلند بودم، مثل یک عنکبوت غول پیکر. فکر می کنم پدر و مادرم می ترسیدند باز هم قد بکشم.»

  • 11
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه
دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی

دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی شهاب حسینی یکی از بهترین بازیگران سینمای ایران است که تا به حال در آثار فاخری مانند محیا، دلشکسته، شهرزاد و... به نقش آفرینی پرداخته است. این هنرمند در هر یک از هنرنمایی های خود دیالوگ های ماندگاری دارد که در ادامه این مقاله از سرپوش قصد داریم به بخشی از آنها اشاره کنیم. بیوگرافی کوتاه از شهاب حسینی سید شهاب الدین حسینی تنکابنی در ۱۴ بهمن ۱۳۵۲ در تهران به دنیا آمد. وی اصالتا تن کابنی است و تحصیلات عالیه خود را در رشته روانشناسی از دانشگاه تهران برای مهاجرت به کانادا ناتمام گذاشت. وی در سال ۱۳۷۳ با پریچهر قنبری ازدواج کرد و حاصل این پیوند دو فرزند پسر به نام های محمد امین و امیرعلی است. فعالیت هنری شهاب حسینی با تئاتر دانشجویی و سپس، گویندگی در رادیو شروع شد. از جمله جوایز این هنرمند می توان به موارد زیر اشاره کرد: - او برای بازی در شمعی در باد (۱۳۸۲) و رستگاری در هشت و بیست دقیقه (۱۳۸۳) نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشنواره فیلم فجر شد.  - حسینی در سال ۱۳۸۷ با بازی در فیلم سوپر استار جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر را دریافت کرد. -  او خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد جشنواره بین‌المللی فیلم برلین ۲۰۱۱ را به‌همراه گروه بازیگران فیلم جدایی نادر از سیمین کسب کرد. - او در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۶ نیز با ایفای نقش در فیلم فروشنده توانست جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم کن را به خود اختصاص بدهد. دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی؛ درباره شهاب حسینی دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی فیلم سینمایی دلشکسته در نقش امیرعلی: - هر کی ریــش گـذاشت مسلمـــون نیـست، هـــرکی پیـشونیش رو داغ کـــرد، مــرد خــدا نیست. - تو همه ی اعتقادا اشتباه میشه. همیشه ام یه عده گرگن تو لباس میش! -  من بنده آن دمم که ساقی گوید یک جام دگر بگیر و من نتوانم - ما فردا میایم خواستگاری، دیگه نمی خوام خواهرم باشی می خوام نفسم باشی دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی در فیلم دلشکسته سریال شهرزاد در نقش قباد: -شهرزاد نمی دونی بدون، من با تو چیزایی پیدا کردم که هیچوقت تو زندگیم نداشتم و نمی خوام از دستش بدم. - ما همه مهره های سوخته ایم که زیر دست بزرگ آقاییم. -  آره خب عمو جان حقیقت تلخه عموجان، شنیدنش همچین یه جاهایی از وجدان آدمو جز میده. -  میرم صاف وامیستم جلوی بزرگ آقا بش میگم بزرگ آقا من، زن من، خب؟! پا به ماهه! عین ۱۰-۱۲ ماهو میخوام بمونم ور دلش چی میگی شما؟ - قباد : فقط یه سوال، خیلی دلم می خواد جوابشو بدونم، تو هنوزم دلت باهاشه؟ شهرزاد : فراموشی زمان می بره، فقط فکر می کنم اگه من به هر دری زدم، و اونی نشد که می خواستم بشه، لابد قسمت خرافه نیست، هست واقعا - موقتیه این روزا شهرزاد، می گذره. این وسط تنها چیزی که مهمه اینه که من هنوز با همه ی وجودم دوست دارم. عاشقتم - قباد : سخته واسم دوری تو اینو بفهم، چطوری اینو بهت ثابت کنم؟ شهرزاد : دیر شده، برای ثابت کردنش خیلی خیلی دیر شده … حتی ملک جوانبخت هزار و یک شبم نبودی وگرنه من کم قصه و داستان به گوش تو نخوندم. عاشق بزدل عشقو هم زایل می کنه آقای قباد دیوانسالار -قباد : این کارو باهام نکن شهرزاد. اینطوری خردم نکن. من هنوز دوستت دارم، خیلی بیشتر از قبل. همه چیو خراب نکن شهرزاد : برو قباد، پشت سرتم دیگه نگاه نکن -  من چی کار به کسی داشتم، داشتم زندگیمو می کردم. با بدبختی خودم سر و کله می زدم. اصلا روحمم خبر داشت همچین کسی تو این دنیا زندگی می کنه؟ کی نشونم داد؟ شما. بعدشم که فرستادینم تو بهشت تازه می خواستم بفهمم زندگی یعنی چی؟ تازه طعمش داشت زیر دهنم مزه مزه می کرد که یقه مو گرفتین ترپ انداختینم وسط جهنم. دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی در سریال شهرزاد سریال مدار صفر درجه در نقش حبیب پارسا: -تو را به جای همه دوست میدارم-تو را به خاطر عطر نان گرم برفی که اب میشود -برای بخشش اولین گناه-تو را برای دوست داشتن دوست میدارم-تو را به خاطر تمام کسانی که دوست نمیدارم دوست میدارم ...  - همين قدر حاليمه كه هيچ دست مساعدتي از طرف قدرتهاي استعماري داخل اين كشور دراز نشده!!الي به اينكه مقاصد سياسي و اغراض اقتصادي خاصي رو دنبال مي كردن.وام كه بهم فرصت بدن كه خودم براي زندگيم تصميم بگيرم؛خودم انتخاب كنم؛همين  - مظفر:منوببخش ...یافراموش کن! حبیب:میبخشم...ولی فراموش نمیکنم!!!  -حبيب: فقط چرا فكر مي كنيد كه سفر اعزام ممكنه منتفي بشه؟ دكتر: اين مملكت پسرجان،سرزمين گسل و زلزله و پس لرزه است!آدم از فردا روزش - این و خداوند باید جواب بده ، باید جواب این سوال رو بده ! اگه تو این دنیا هیچ جایی برای آرامش وجود نداره ؛ و اگه تمام رویاهای ما از عشق ، عدالت و آزادی فقط ی خیال بیهودس! پس چرا ما رو آفرید ؟!... -ميدوني چيه تقي جان؟من بر خلاف مرحوم پدرم،ازسياست چيز زيادي نميدونم! همين قدر حاليمه كه هيچ دست مساعدتي از طرف قدرتهاي استعماري داخل اين كشور دراز نشده!!الي به اينكه مقاصد سياسي و اغراض اقتصادي خاصي رو دنبال مي كردن.وام كه بهم فرصت بدن كه خودم براي زندگيم تصميم بگيرم؛خودم انتخاب كنم؛ همين دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی در سریال مدار صفر درجه سایر فیلم ها: -یه پایان تلخ بهتر از یه تلخی پایان ناپذیره ... (درباره الی) - میدونی برتر از عشق بی فرجام چیه؟فرجام بدون عشق... (برف روی شیروانی داغ) - من زندگی مو باختم حاج اقا منو از زندون می ترسونی؟برو از خدا بترس ... (جدای نادر از سیمین) - جنگ احساس مسولیته نه شلیکه گلوله ... (شوق پرواز) - هر چه تو اوج میگیری دنیا از دید تو بزرگتر می شود و تو از دید دنیا کوچکتر می شوی ... (شوق پرواز) - تو کویر ادم به خدا نزدیک تره چون اسمون به زمین نزدیک تره ... (پلیس جوان) - میدونی چیت حرص ادمو درمیاره؟اینکه حالت از من بده ولی حس واقعیتو بهم نمیگی خب چیه هر چی هست بیا به خودم بگو فکر میکنی چیزیمه؟فکر میکنی چون چیزیمه عرضه ندارم پس چون عرضه ندارم دیگه.....این منصفانه نیست چون من دارم سعی خودمو میکنم غلطی تا حالا نتونستم بکنم چون نمیتونم تمرکز کنم رو کاری ک باید بکنم نمیتونم تمرکز کنم چون همه ی وقتمو اون چرت وپرتا ی مزخرف و دغدغه های احمقانه پر کرده دانشکده ی مزخرف و شاگردای خنگ و... (پرسه در مه) گردآوری: بخش هنر و سینمای سرپوش

ویژه سرپوش