سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
۱۳:۳۰ - ۲۵ آبان ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۸۱۷۱۱
فیلم و سینمای جهان

۱۰ فیلم ترسناک که در مکان‌های زیبا فیلم‌برداری شده‌اند

فیلم ترسناک,فیلم های ترسناک با لوکیشن زیبا

همیشه کیفیتی خاص در فیلم‌هایی وجود دارد که فیلم‌برداری در لوکیشن را به فیلم‌برداری در استودیو ترجیح می‌دهند. چه این فیلم، «اسکای‌فال» باشد که راجر دیکینز فیلم‌برداری‌اش را انجام داده و چه تصویرهای هوایی بی‌نظیری که در «فراری» مایکل مان می‌بینیم. به طور کل، فیلم‌ها بسیاری راه‌هایی برای استفاده از مکان‌های زیبا و واقعی جهان بیرونی پیدا کرده‌اند و به کمک آن تأثیر بسیاری بر کیفیت نهایی گذاشته‌اند. فیلم‌های ترسناک هم از این قاعده مستثنا نیستند و مکان فیلم‌برداری فیلم ترسناک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. تعدادی فیلم ترسناک وجود دارند که در مناطق زیبا فیلم‌برداری شده‌اند.

البته مکان‌ها در صحنه‌های روز که تعدادشان خیلی کم است به خوبی دیده می‌شوند. فیلم‌هایی که در ادامه معرفی می‌شوند، در مکان‌های به‌یادماندنی فیلم‌برداری شده‌اند که هم باعث افزایش زیبایی فیلم شده‌اند و هم می‌توانند ایده‌های ذهن کارگردان را عملی کنند.

۱۰- خلیج بودگا، ایالت کالیفورنیا در «پرندگان» (The Birds)

فیلم ترسناک,فیلم های ترسناک با لوکیشن زیبا

سال انتشار: ۱۹۶۳

کارگردان: آلفرد هیچکاک

بازیگران: رد تیلور، تیپی هدرن، جسیکا تندی و…

امتیاز سایت IMDB به فیلم: ۷.۶

«پرندگان» آلفرد هیچکاک نه تنها یکی از بهترین فیلم‌ها با محوریت حمله‌ی حیوانات به بشر است، بلکه یکی از سرمشق‌های این ژانر هم محسوب شده و یک کلاس پیشرفته‌ی ایجاد تنش است. داستان فیلم، روایت‌گر سفر یک زن به خلیج بودگا و تلاش او برای به‌دست‌آوردن دل مردی‌ست که همان روز او را دیده. گرچه حتی قبل از اینکه این زن به خلیج برسد، پرنده‌ای او را کلافه می‌کند.

خلیج بودگا که در ایالت کالیفورنیا واقع شده و داستان فیلم و فیلم‌برداری اثر در آنجا اتفاق می‌افتد، تنها مورد حمله‌ی یک پرنده واقع نشده. بلکه ده‌ها هزار پرنده به آن هجوم آورده‌اند و دهکده‌ی ساحلی را با جیغشان و انبوه صدای بال‌هایشان روی سر گذاشته‌اند.

۹- مارتاز وینیارد، ماساچوست در «آرواره‌ها» (Jaws)

فیلم ترسناک,فیلم های ترسناک با لوکیشن زیبا

سال انتشار: ۱۹۷۵

کارگردان: استیون اسپیلبرگ

بازیگران: روی شیدر، رابرت شاو، ریچارد دریفاس و…

امتیاز سایت IMDB به فیلم: ۸.۱

«آرواره‌ها» اثر استیون اسپیلبرگ، سرآغاز فیلم‌های ترسناک تابستانی بود و در لیست محبوب‌ترین فیلم بسیاری از سینمادوستان دیده می‌شود. این فیلم داستان یک کوسه‌ی بزرگ را روایت می‌کند که در جزیره‌ای در سواحل باعث بروز حوادثی می‌شود.

جزیره‌ی آمیتی یک مکان تخیلی است اما در جایی فیلم‌برداری شده که تفاوت چندانی با مکانی که در دنیای داستان تصویر می‌شود، ندارد؛ یعنی در ایالت ماساچوست و در منطقه‌ی «مارتاز وینیارد».

۸- ایستگاه پوینت رایز در «مه» (The Fog)

فیلم ترسناک,فیلم های ترسناک با لوکیشن زیبا

سال انتشار: ۱۹۸۰

کارگردان: جان کارپنتر

بازیگران: آدرین باربو، جیمی لی کورتیس، جنت لای و…

امتیاز سایت IMDB به فیلم: ۶.۸

دو سال پس از «هالووین»، جیمی لی کورتیس و جان کارپنتر برای فیلم سینمایی «مه» دوباره با هم همکاری کردند. این فیلم ترسناک هم در از مناطق زیبا برای فیلم‌برداری‌اش استفاده کرده.

فضای روح‌زده‌ی فیلم بیشترین استفاده را از اتمسفر آبی صحنه می‌کرد. صحنه‌های اولیه‌ی مه‌آلود تنش زیادی را به فیلم می‌افزود. اما نقطه‌ی عطف فیلم آن‌جایی‌ست که در ایستگاه پوینت رایز فیلمبرداری شده. جالب اینجاست که از خلیج بودگا که پیش‌تر در فیلم «پرندگان» شاهدش بودیم هم در فیلم‌برداری این فیلم استفاده شده.

۷- مونت هود در «درخشش» (The Shining)

فیلم ترسناک,فیلم های ترسناک با لوکیشن زیبا

سال انتشار: ۱۹۸۰

کارگردان: استنلی کوبریک

بازیگران: جک نیکلسون، شلی دوال، فیلیپ استون و…

امتیاز سایت IMDB به فیلم: ۸.۴

گرچه ممکن است استیون کینگ بدش بیاید، اما باید بپذیرد که «درخشش»‌ بهترین اقتباس سینمایی‌ست که از آثار او ساخته شده است. فیلم پیرامون خانواده‌ی تورنس اتفاق می‌افتد که در هتل «اوورلوک» اقامت دارند.

خود هتل «اوورلوک» کم و بیش تبدیل به یکی از کاراکترهای اصلی داستان شده و این اتفاق در کتاب حتی محسوس‌تر از فیلم است. نماهای بیرونی از مکان فیلم‌برداری فیلم ترسناک «درخشش» باید هم ماهیت دوست‌داشتنی یک مکان برای اقامت در تعطیلات را تداعی می‌کردند و هم شرارتی پنهان در خود می‌داشتند. اقامتگاه تیمبرلین در مونت هود در اورگان، انتخاب فوق‌العاده‌ای بود.

۶- کمپ نو-بی-بو-سکو در وارن کانتی، نیوجرسی در «جمعه سیزدهم» (Friday the 13th)

فیلم ترسناک,فیلم های ترسناک با لوکیشن زیبا

سال انتشار: ۱۹۸۰

کارگردان: شان اس. کونینگهام

بازیگران: بتسی پالمر، آدرین کینگ، رابی مورگان و…

امتیاز سایت IMDB به فیلم: ۶.۴

«جمعه سیزدهم» شان اس کونینگهام که سرآغاز تولید یک مجموعه فیلم بود، گروهی از نوجوانان را دنبال می‌کرد که برای کمک به بازگشایی کمپ کریستال‌لیک که مدت‌ها بسته بوده استخدام شده‌اند. بیش از ۲۰ سال پیش، دو قتل در کمپ رخ داده و بازگشایی می‌تواند باعث تکرار تاریخ شود.

فیلم اول به دلایل نامعلوم، تنها فیلم این مجموعه است که در کمپ نو-بی-بو-سکو در نیوجرسی فیلم‌برداری شده. این فیلم فضایی فوق‌العاده ترسناک و در عین حال کلاسیک دارد که مخاطب را در خود می‌بلعد.

۵- یوگوسلاوی در «دراکولای برام استوکر» (Bram Stoker’s Dracula)

فیلم ترسناک,فیلم های ترسناک با لوکیشن زیبا

سال انتشار: ۱۹۷۳

کارگردان: دن کورتیس

بازیگران: جک پالانس، سایمون وارد، فیونا لویس و…

امتیاز سایت IMDB به فیلم: ۶.۲

فیلم تلویزیونی «دراکولای برام استوکر» از دن کورتیس که محصول سال ۱۹۷۴ است، با وجود اینکه بودجه‌ی فیلم فرانسیس فورد کاپولا با همین عنوان را ندارد، فیلمی مجلل با تولید خوب است که بیشتر از دیگر فیلم‌های دراکولا به منابع اصلی اقتباسش وفادار می‌ماند.

فیلم کورتیس در دو لوکیشن فیلمبرداری شد. برای فیلم‌برداری قلعه‌ی دراکولا، از یوگوسلاوی آرام و مه‌آلود استفاده می‌شد و برای نیمه‌ی دوم فیلم که در انگلستان رخ می‌دهد، از استودیو استفاده شد.

۴- کیپ فورچو در «فانوس دریایی» (The Lighthouse)

فیلم ترسناک,فیلم های ترسناک با لوکیشن زیبا

سال انتشار: ۲۰۱۹

کارگردان: رابرت اگرز

بازیگران: ویلم دافو، رابرت پتینسون، والریا کارمن و…

امتیاز سایت IMDB به فیلم: ۷/۴

رابرت اگرز یکی از چند مؤلفی است که سینمای وحشت امروز جهان را به پیش می‌برد. با وجود اینکه فیلم «جادوگر» او موفقیت مالی بیشتری به همراه داشت، عده‌ی زیادی فیلم «فانوس دریایی» را فیلم بهتری می‌دانند. این فیلم داستان دو مرد را دنبال می‌کند که در یک جزیره عقلشان را از دست می‌دهند.

فیلم «فانوس دریایی» هم درست مانند فیلم ترسناک «جادوگر» دو برگ‌ برنده در جیبش دارد؛ بازیگران فوق‌العاده و مناطق زیبا و خشن. «فانوس دریایی» از جمله‌ی آن فیلم‌هایی‌ست که برای ماندن در ذهن تماشاگر نیاز به تصاویر گروتسک یا تکان‌دهنده ندارند. فیلم‌برداری این فیلم ترسناک در طبیعت زیبای «کیپ فورچو» انجام شده و تصاویر خاطره‌انگیز بسیاری را از خود به جای می‌گذارد.

۳- بوداپست مجارستان در «میدسامر» (Midsommar)

فیلم ترسناک,فیلم های ترسناک با لوکیشن زیبا

سال انتشار: ۲۰۱۹

کارگردان: آری استر

بازیگران: فلورانس پیو، ویل پولتر، ویلیام جکسون هارپر و…

امتیاز سایت IMDB به فیلم: ۷/۱

آری آستر با خلق فیلم «موروثی» خود را به عنوان یک مؤلف خوش‌ذوق و نوگرا در عرصه‌ی فیلم‌های ترسناک معرفی کرد. فیلم بعدی‌اش با عنوان «میدسامر» هم نشان از خلاقیت بالای او داشت و امیدوارکننده بود. این فیلم، داستان زوجی جوان به نام‌های دنی و کریستین را دنبال می‌کند که رابطه‌ی آن‌ها بعد از قتل والدین دنی به دست خواهرش و خودکشی خود خواهرش، بیش از حد تیره شده. کریستین قصد دارد در یک جشنواره‌ی نیمه‌ی تابستانه در سوئد شرکت کند و دنی هم به او می‌پیوندد.

اکثر قریب‌به‌اتفاق صحنه‌های این فیلم ترسناک در بوداپست مجارستان فیلم‌برداری شده است؛ این مناطق زیبا و با طبیعت بکر و پررنگ‌ولعاب، یک احساس امنیت کاذب در مخاطب ایجاد می‌کنند، مخاطبی که نمی‌داند قصه قرار است به چه مسیر شوکه‌کننده‌ای برود.

۲- سانتا باربارا دو سامانا در «اولد» (Old)

فیلم ترسناک,فیلم های ترسناک با لوکیشن زیبا

سال انتشار: ۲۰۲۱

کارگردان: ام. نایت شایامالان

بازیگران: آرون پیر، توماسین مک‌کنزی، روفوس سوول و…

امتیاز سایت IMDB به فیلم: ۵.۸

فیلم «اولد» نشانه‌ی دیگری بود که خبر از بهبود ام. نایت شیامالان پس از عملکرد ضعیفش می‌داد. «اولد» سراغ ایده‌ای همزمان ساده و مبتکرانه می‌رود تا داستان یک فیلم ترسناک را برای مخاطب بسازد. این فیلم روایتگر چند خانواده است که در یک ساحل گیر افتاده‌اند؛‌ ساحلی که در آن به سرعت پیر می‌شوند.

مکان فیلم‌برداری فیلم ترسناک «اولد» در ساحل کوهستانی «پلایا ال وال» در «سانتا باربارا دو سامانا» بود. خود شهر که در جمهوری دومینیکن واقع شده، جذابیت به‌خصوصی ندارد. اما ساحلش بسیار رویایی و جذاب است. البته نه برای کاراکتر های «اولد»!

۱- ایالت جورجیا در «صورت‌غذا» (The Menu)

فیلم ترسناک,فیلم های ترسناک با لوکیشن زیبا

سال انتشار: ۲۰۲۲

کارگردان: مارک مایلود

بازیگران: آنیا تیلور جوی، رالف فینز، جنت مک‌تیر و…

امتیاز سایت IMDB به فیلم: ۷.۲

«صورت‌غذا» با بازی‌های خارق‌العاده و پایان بهت‌آورش یک شاهکار مدرن هیجان‌انگیز و ترسناک است. این فیلم که کارگردانی‌اش را مایک میلود بر عهده داشته، درباره‌ی گروهی از افراد فوق‌العاده ثروتمند است که به جزیره‌ای مرموز دعوت می‌شوند تا دست‌پخت یکی از بهترین آشپزهای جهان را بچشند. با این‌حال، ممکن است تجربه‌ای این میان در انتظارشان باشد که همگی آماده‌اش نباشند.

ابتدا قرار بود مکان فیلم‌برداری فیلم ترسناک «صورت‌غذا» در اسکاتلند باشد. این مکان بدون‌شک مملو از زیبایی‌های طبیعی بود. اما جایگزینش هم مکانی بسیار زیباست؛ جزیره‌ی جکیل در ایالت جورجیا. زمانی که مارگوت (آنیا تیلور جوی) و تایلر (نیکولاس هولت) برای آخرین وعده‌ی غذایی‌شان به یک جزیره می‌روند، آن جزیره در اصل «جکیل» است که در «گلین کانتی» ایالت جورجیا واقع شده.

  • 10
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
دیالوگ های ماندگار درباره خدا

دیالوگ های ماندگار درباره خدا دیالوگ های ماندگار درباره خدا پنجره ای به دنیای درون انسان می گشایند و راز و نیاز او با خالق هستی را به تصویر می کشند. در این مقاله از سرپوش به بررسی این دیالوگ ها در ادیان مختلف، ادبیات فارسی و سینمای جهان می پردازیم و نمونه هایی از دیالوگ های ماندگار درباره خدا را ارائه می دهیم. دیالوگ های سینمایی معروف درباره خدا همیشه در تاریکی سینما طنین انداز شده اند و ردی عمیق بر جان تماشاگران بر جای گذاشته اند. این دیالوگ ها می توانند دریچه ای به سوی دنیای معنویت و ایمان بگشایند و پرسش های بنیادین بشری درباره هستی و آفریننده آن را به چالش بکشند. دیالوگ های ماندگار و زیبا درباره خدا نمونه دیالوگ درباره خدا به دلیل قدرت شگفت انگیز سینما در به تصویر کشیدن احساسات و مفاهیم عمیق انسانی، از تاثیرگذاری بالایی برخوردار هستند. نمونه هایی از دیالوگ های سینمایی معروف درباره خدا در اینجا به چند نمونه از دیالوگ های سینمایی معروف درباره خدا اشاره می کنیم: فیلم رستگاری در شاوشنک (۱۹۹۴): رد: "امید چیز خوبیه، شاید بهترین چیز. و یه چیز مطمئنه، هیچ چیز قوی تر از امید نیست." این دیالوگ به ایمان به خدا و قدرت امید در شرایط سخت زندگی اشاره دارد. فیلم فهرست شیندلر (۱۹۹۳): اسکار شیندلر: "من فقط می خواستم زندگی یک نفر را نجات دهم." این دیالوگ به ارزش ذاتی انسان و اهمیت نجات جان انسان ها از دیدگاه خداوند اشاره دارد. فیلم سکوت بره ها (۱۹۹۱): دکتر هانیبال لکتر: "خداوند در جزئیات است." این دیالوگ به ظرافت و زیبایی خلقت خداوند در دنیای پیرامون ما اشاره دارد. پارادیزو (۱۹۸۸): آلفردو: خسته شدی پدر؟ پدر روحانی: آره. موقع رفتن سرازیریه خدا کمک می کنه اما موقع برگشتن خدا فقط نگاه می کنه. الماس خونین (۲۰۰۶): بعضی وقتا این سوال برام پیش میاد که خدا مارو به خاطر بلاهایی که سر همدیگه میاریم می بخشه؟ ولی بعد به دور و برم نگاه می کنم و به ذهنم می رسه که خدا خیلی وقته اینجارو ترک کرده. نجات سربازان رایان: فرمانده: برید جلو خدا با ماست ... سرباز: اگه خدا با ماست پس کی با اوناست که مارو دارن تیکه و پاره می کنن؟ بوی خوش یک زن (۱۹۹۲): زنها ... تا حالا به زن ها فکر کردی؟ کی خلقشون کرده؟ خدا باید یه نابغه بوده باشه ... زیر نور ماه: خدا خیلی بزرگتر از اونه که بشه با گناه کردن ازش دور شد ... ستایش: حشمت فردوس: پیش خدا هم که باشی، وقتی مادرت زنگ می زنه باید جوابشو بدی. مارمولک: شاید درهای زندان به روی شما بسته باشد، اما درهای رحمت خدا همیشه روی شما باز است و اینقدر به فکر راه دروها نباشید. خدا که فقط متعلق به آدم های خوب نیست. خدا خدای آدم خلافکار هم هست. فقط خود خداست که بین بندگانش فرقی نمی گذارد. او اند لطافت، اند بخشش، بیخیال شدن، اند چشم پوشی و رفاقت است. دیالوگ های ماندگار درباره خدا؛ دیالوگ فیلم مارمولک رامبو (۱۹۸۸): موسی گانی: خدا آدمای دیوونه رو دوس داره! رمبو: چرا؟ موسی گانی: چون از اونا زیاد آفریده. سوپر نچرال: واقعا به خدا ایمان داری؟ چون اون میتونه آرامش بخش باشه. دین: ایمان دارم یه خدایی هست ولی مطمئن نیستم که اون هنوز به ما ایمان داره یا نه. کشوری برای پیرمردها نیست: تو زندگیم همیشه منتظر بودم که خدا، از یه جایی وارد زندگیم بشه ولی اون هیچوقت نیومد، البته اگر منم جای اون بودم خودمو قاطی همچین چیزی نمی کردم! دیالوگ های ماندگار درباره خدا؛ دیالوگ فیلم کشوری برای پیرمردها نیست سخن پایانی درباره دیالوگ های ماندگار درباره خدا دیالوگ های ماندگار درباره خدا در هر قالبی که باشند، چه در متون کهن مذهبی، چه در اشعار و سروده ها و چه در فیلم های سینمایی، همواره گنجینه ای ارزشمند از حکمت و معرفت را به مخاطبان خود ارائه می دهند. این دیالوگ ها به ما یادآور می شوند که در جستجوی معنای زندگی و یافتن پاسخ سوالات خود، تنها نیستیم و همواره می توانیم با خالق هستی راز و نیاز کرده و از او یاری و راهنمایی بطلبیم. دیالوگ های ماندگار سینمای جهان درباره خدا گردآوری: بخش هنر و سینمای سرپوش

ویژه سرپوش