شنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۹۰۰۷۹

همه چیز درباره ی اختراع خودروی آب سوز

خودروی آب سوز,خودروی آب سوز چیست,خودروی آب سوز چگونه کار می کندخودروی آب سوز یکی از انواع دستگاه‌های انرژی رایگان است
یک ادعا و نظریه در مورد یک نوع خودرو تحت عنوان خودروی آب سوز وجود دارد که برای تأمین انرژی اش بطور مستقیم از آب استفاده می کند. در واقع یکی از موضوعات ثبت اختراعات متعدد بین المللی،  روزنامه ها و مجلات علمی،  تلویزیون و وب سایت ها، این نوع خودروها بوده اند و ادعاهای این چنینی فاقد مبانی علمی بوده اند. در این مطلب از سرپوش به شرح توضیحاتی درباره خودروی آب سوز پرداخته ایم.

خودروی آب سوز

یکی از انواع دستگاه های انرژی رایگان، خودروی آب سوز نام دارد که بخاطر وعده بزرگش در میان پژوهشگران این حوزه، محبوبیت بالایی دارد. فقط کافیست که به جای بنزین گران قیمت از شیر آب، به میزان چند لیتر آب درون مخزن خودرو بریزید تا مجموعه عظیمی از مشکلات بشر( آلودگی هوا ، مشکلات استخراج نفت و…) حل شود. از بزرگترین مشکل خودروی آب سوز می توان به قوانین ترمودینامیک و میزان انرژی موردنیاز برای انجام چنین فرآیند شیمیایی پیچیده اشاره کرد.

ورودی و خروجی خودروی معمولی به ترتیب، بنزین بهمراه اکسیژن هوا و دی اکسید کربن بهمراه بخار آب می باشد. از این رو سطوح انرژی ورودی خودرو( بنزین) و خروجی آن( دی اکسید کربن و آب) بسیار متفاوت است و انرژی موردنیاز برای حرکت خودرو از اختلاف این سطوح انرژی، تامین می شود. 

پس از اینکه بنزین در خودروی معمولی میسوزد و انرژی آزاد میکند؛ موتور خودرو در تلاش برای تبدیل این انرژی مازاد به حرکت دورانی است تا خودرو را به حرکت درآورد ولی ورودی و خروجی خودرو در خودروی آبسوز، آب می باشد. پس میان ورودی و خروجی، هیچ اختلاف انرژی وجود ندارد و میزان انرژی قابل استخراج، منفی است و حتی صفر هم نیست. درصورتی که بازدهی الکترولیز آب و سوزاندن هیدروژن و اکسیژن به میزان ۱۰۰% باشد؛ انرژی خالصی که از این مجموعه خارج میشود، معادل صفر خواهد بود ولی بازده هیچ یک از این فرآیندها ۱۰۰ درصد نیست به همین خاطر به تزریق دائمی انرژی نیاز دارد.

خودرو آبسوز,خودروی آب سوز چیست,خودروی آب سوز در ایرانبزرگ‌ترین مشکل خودروی آب سوز مربوط به قوانین ترمودینامیک میباشد

تجربیات جهانی خودروی آب سوز

بحث خودرو های آب سوز در فناوری خودرو، بحث جدیدی به شمار نمی رود. در واقع قبل از مطرح شدن این ایده در ایران، در ابتدا غربی ها، آن را مطرح کردند. چارلز اچ گرت،« برای چند دقیقه» خودرویی با سوخت آب را به نمایش درآورد که این موضوع در اخبار صبح دالاس در تاریخ ۸ سپتامبر سال ۱۹۳۵ اطلاع رسانی شده است. گرت در خودروی آب سوز، الکترولیز آب را به اکسیژن و هیدروژن تبدیل کرد و در همان سال، گواهی ثبت اختراعی را به ثبت رساند. این ثبت اختراع، بیانگر نقشه ایست که یک کاربراتور با صفحات الکترولیز که مشابه کاربراتور های عادی است در بخش پایینی خود کار می کند. در اثر گواهی ثبت اختراع گرت، هیچ راهکاری برای شناسایی یک منبع جدید انرژی، شناسایی نشد.

استنلی مایر در سال ۱۹۸۰ مدعی شد که می تواند انرژی را از آب استخراج کند. اگرچه دچار تناقض گویی برای توضیح این پدیده شد. در سال ۱۹۹۶ استنلی مایر توسط دادگاهی در اوهایو به جرم تقلب و کلاه برداری، متهم گردید.

شرکت فن آوری هیدروژن کاربردی در سال ۲۰۰۲ اختراعی به نام" Aquygen" را ثبت کرد. ادعای این شرکت، چنین بود که می تواند باعث به حرکت درآوردن یک وسیله نقلیه با استفاده از سوخت آبی شود. دنیس کلاین، بنیانگذار این شرکت گفت که با تولیدکننده های بزرگ خودرو در حال انجام مذاکرات است و دولت آمریکا میخواهد با استفاده از تکنولوژی وی، خودروی هامر را تولید کند. اکنون این شرکت، دیگر هیچ ادعایی درخصوص این که می تواند سوخت خودرو را به وسیله آب تأمین کند، ندارد و صرفا می گوید که می تواند میزان بهره وری سوخت های هیدروژنی را افزایش دهد.

خودروی آب سوز واقعیت دارد,خودروی آب سوز چگونه کار می کند,عکس خودروی آب سوزدر خودروی آبسوز ورودی خودرو آب و خروجی آن نیز آب است

برطبق اعلام شرکت انرژی جهانی ژنزیس در سال ۲۰۰۲، وی دستگاهی را برای ورود به بازار، آماده کرده است که می تواند با جدا کردن و ترکیب مجدد هیدروژن و اکسیژن، انرژی را از آب استخراج کند. این شرکت نیز در سال ۲۰۰۳ گفت که به ارتقا این فناوری برای به حرکت درآوردن خودرو پرداخته است و با وجود دریافت بیش از ۲.۵ میلیون دلار از سرمایه گذاران، هیچگاه دستگاهی را به بازار، ارائه نکرد. بنیان گذار شرکت انرژی جهانی ژنزیس به نام پاتریک کلی در سال ۲۰۰۶ به دلیل سرقت و کلاه برداری به پنج سال زندان در نیوجرسی و بازپرداخت ۴۰۰ هزار دلار به خسارت دیدگان، محکوم گردید.

یک فرد ایرانی از سال ۲۰۱۶ مدعی ساخت خودرویی شد که برای تأمین انرژی اش، صرفا از آب استفاده می کند. اعلام این خبر در در روز های ابتدایی، حواشی بسیاری در پی داشت اما دیگر هیچ خبری از آن نشد تا جاییکه به این تصور رسیدیم که به همان سرانجام همیشگی دچار شده است . حال باید منتظر ماند ببینیم استفاده از خودرو آب سوز عملی خواهد شد یا خیر.

خودروی آب سوز,خودروی آب سوز چگونه کار می کند,تجربیات جهانی خودروی آب سوزخودروی آبسوز، مشکل در سطح یکسان انرژی مواد ورودی و خروجی دارد

گردآوری: بخش خودرو سرپوش

  • 11
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
جی پی مورگان بیوگرافی جی پی مورگان: مردی که بانکداری را متحول کرد

تاریخ تولد: ۱۷ آوریل ۱۸۳۷

محل تولد: هارتفورد، کنتیکت

ملیت: آمریکایی

حرفه: بانکدار و سرمایه گذار

محل تحصیل: دانشگاه گوتینگن

درگذشت: ۳۱ مارس ۱۹۱۳

ادامه
علی شریفی زارچی بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

ادامه
عمران خان بیوگرافی عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان

تاریخ تولد: ۵ اکتبر ۱۹۵۲

محل تولد: لاهور، پاکستان

ملیت: پاکستانی

حرفه: نخست وزیر سابق پاکستان

شروع فعالیت: ۲۵ آوریل ۱۹۹۶

حزب سیاسی: تحریک انصاف پاکستان

ادامه
ویژه سرپوش