دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۹۰۰۷۹

همه چیز درباره ی اختراع خودروی آب سوز

خودروی آب سوز,خودروی آب سوز چیست,خودروی آب سوز چگونه کار می کندخودروی آب سوز یکی از انواع دستگاه‌های انرژی رایگان است
یک ادعا و نظریه در مورد یک نوع خودرو تحت عنوان خودروی آب سوز وجود دارد که برای تأمین انرژی اش بطور مستقیم از آب استفاده می کند. در واقع یکی از موضوعات ثبت اختراعات متعدد بین المللی،  روزنامه ها و مجلات علمی،  تلویزیون و وب سایت ها، این نوع خودروها بوده اند و ادعاهای این چنینی فاقد مبانی علمی بوده اند. در این مطلب از سرپوش به شرح توضیحاتی درباره خودروی آب سوز پرداخته ایم.

خودروی آب سوز

یکی از انواع دستگاه های انرژی رایگان، خودروی آب سوز نام دارد که بخاطر وعده بزرگش در میان پژوهشگران این حوزه، محبوبیت بالایی دارد. فقط کافیست که به جای بنزین گران قیمت از شیر آب، به میزان چند لیتر آب درون مخزن خودرو بریزید تا مجموعه عظیمی از مشکلات بشر( آلودگی هوا ، مشکلات استخراج نفت و…) حل شود. از بزرگترین مشکل خودروی آب سوز می توان به قوانین ترمودینامیک و میزان انرژی موردنیاز برای انجام چنین فرآیند شیمیایی پیچیده اشاره کرد.

ورودی و خروجی خودروی معمولی به ترتیب، بنزین بهمراه اکسیژن هوا و دی اکسید کربن بهمراه بخار آب می باشد. از این رو سطوح انرژی ورودی خودرو( بنزین) و خروجی آن( دی اکسید کربن و آب) بسیار متفاوت است و انرژی موردنیاز برای حرکت خودرو از اختلاف این سطوح انرژی، تامین می شود. 

پس از اینکه بنزین در خودروی معمولی میسوزد و انرژی آزاد میکند؛ موتور خودرو در تلاش برای تبدیل این انرژی مازاد به حرکت دورانی است تا خودرو را به حرکت درآورد ولی ورودی و خروجی خودرو در خودروی آبسوز، آب می باشد. پس میان ورودی و خروجی، هیچ اختلاف انرژی وجود ندارد و میزان انرژی قابل استخراج، منفی است و حتی صفر هم نیست. درصورتی که بازدهی الکترولیز آب و سوزاندن هیدروژن و اکسیژن به میزان ۱۰۰% باشد؛ انرژی خالصی که از این مجموعه خارج میشود، معادل صفر خواهد بود ولی بازده هیچ یک از این فرآیندها ۱۰۰ درصد نیست به همین خاطر به تزریق دائمی انرژی نیاز دارد.

خودرو آبسوز,خودروی آب سوز چیست,خودروی آب سوز در ایرانبزرگ‌ترین مشکل خودروی آب سوز مربوط به قوانین ترمودینامیک میباشد

تجربیات جهانی خودروی آب سوز

بحث خودرو های آب سوز در فناوری خودرو، بحث جدیدی به شمار نمی رود. در واقع قبل از مطرح شدن این ایده در ایران، در ابتدا غربی ها، آن را مطرح کردند. چارلز اچ گرت،« برای چند دقیقه» خودرویی با سوخت آب را به نمایش درآورد که این موضوع در اخبار صبح دالاس در تاریخ ۸ سپتامبر سال ۱۹۳۵ اطلاع رسانی شده است. گرت در خودروی آب سوز، الکترولیز آب را به اکسیژن و هیدروژن تبدیل کرد و در همان سال، گواهی ثبت اختراعی را به ثبت رساند. این ثبت اختراع، بیانگر نقشه ایست که یک کاربراتور با صفحات الکترولیز که مشابه کاربراتور های عادی است در بخش پایینی خود کار می کند. در اثر گواهی ثبت اختراع گرت، هیچ راهکاری برای شناسایی یک منبع جدید انرژی، شناسایی نشد.

استنلی مایر در سال ۱۹۸۰ مدعی شد که می تواند انرژی را از آب استخراج کند. اگرچه دچار تناقض گویی برای توضیح این پدیده شد. در سال ۱۹۹۶ استنلی مایر توسط دادگاهی در اوهایو به جرم تقلب و کلاه برداری، متهم گردید.

شرکت فن آوری هیدروژن کاربردی در سال ۲۰۰۲ اختراعی به نام" Aquygen" را ثبت کرد. ادعای این شرکت، چنین بود که می تواند باعث به حرکت درآوردن یک وسیله نقلیه با استفاده از سوخت آبی شود. دنیس کلاین، بنیانگذار این شرکت گفت که با تولیدکننده های بزرگ خودرو در حال انجام مذاکرات است و دولت آمریکا میخواهد با استفاده از تکنولوژی وی، خودروی هامر را تولید کند. اکنون این شرکت، دیگر هیچ ادعایی درخصوص این که می تواند سوخت خودرو را به وسیله آب تأمین کند، ندارد و صرفا می گوید که می تواند میزان بهره وری سوخت های هیدروژنی را افزایش دهد.

خودروی آب سوز واقعیت دارد,خودروی آب سوز چگونه کار می کند,عکس خودروی آب سوزدر خودروی آبسوز ورودی خودرو آب و خروجی آن نیز آب است

برطبق اعلام شرکت انرژی جهانی ژنزیس در سال ۲۰۰۲، وی دستگاهی را برای ورود به بازار، آماده کرده است که می تواند با جدا کردن و ترکیب مجدد هیدروژن و اکسیژن، انرژی را از آب استخراج کند. این شرکت نیز در سال ۲۰۰۳ گفت که به ارتقا این فناوری برای به حرکت درآوردن خودرو پرداخته است و با وجود دریافت بیش از ۲.۵ میلیون دلار از سرمایه گذاران، هیچگاه دستگاهی را به بازار، ارائه نکرد. بنیان گذار شرکت انرژی جهانی ژنزیس به نام پاتریک کلی در سال ۲۰۰۶ به دلیل سرقت و کلاه برداری به پنج سال زندان در نیوجرسی و بازپرداخت ۴۰۰ هزار دلار به خسارت دیدگان، محکوم گردید.

یک فرد ایرانی از سال ۲۰۱۶ مدعی ساخت خودرویی شد که برای تأمین انرژی اش، صرفا از آب استفاده می کند. اعلام این خبر در در روز های ابتدایی، حواشی بسیاری در پی داشت اما دیگر هیچ خبری از آن نشد تا جاییکه به این تصور رسیدیم که به همان سرانجام همیشگی دچار شده است . حال باید منتظر ماند ببینیم استفاده از خودرو آب سوز عملی خواهد شد یا خیر.

خودروی آب سوز,خودروی آب سوز چگونه کار می کند,تجربیات جهانی خودروی آب سوزخودروی آبسوز، مشکل در سطح یکسان انرژی مواد ورودی و خروجی دارد

گردآوری: بخش خودرو سرپوش

  • 11
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سارا خادم الشریعه,بیوگرافی سارا خادم الشریعه بیوگرافی سارا سادات خادم الشریعه استاد بزرگ شطرنج

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۵

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عناوین: استاد بین‌المللی (۲۰۱۵)، استادبزرگ زنان (۲۰۱۳)، استاد بین‌المللی زنان (۲۰۱۱)، استاد فیده زنان

(۲۰۰۸)

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
رسول خادم,بیوگرافی رسول خادم,تصاویر رسول خادم رسول خادم ورزشکار و سیاستمدار مردمی

تاریخ تولد: ۲۷ اسفند ۱۳۵۰

محل تولد: مشهد، ایران

حرفه: کشتی گیر، مدیر ورزشی و سیاستمدار

سبک ورزشی: کشتی آزاد

تحصیلات: دکتری جامعه شناسی

ادامه
ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,عکس های ژیلا شاهی بیوگرافی ژیلا شاهی، بازیگر توانمند سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۲ اسفند ۱۳۶۴

محل تولد: اردبیل، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۹ تا کنون

آثار برنده جایزه: قصر شیرین، موقعیت مهدی

ادامه
هجویری,زندگینامه هجویری,بیوگرافی هجویری درباره زندگی هجویری دانشمند بزرگ سده پنجم

لقب: داتا گنج بخش

دوره زندگی: سده پنجم هجری

محل تولد: غزنین

نام اثر: کشف المحجوب

درگذشت: ۴۸۱ و ۵۰۰ هجری قمری

محل دفن: میان دروازه بهاتی لاهور

ادامه
گری وینر,بیوگرافی گری وینر,عکس های گری وینر گری وینرچاک کارآفرین و نویسنده موفق آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۴ نوامبر ۱۹۷۵

محل تولد: اتحاد جماهیر شوروی

ملیت: آمریکایی- بلاروسی

حرفه: کارآفرینی، رسانه‌های دیجیتال و بازاریابی

شناخته شده برای: کارآفرینی و نویسندگی

دارایی: ۱۶۰ میلیون دلار

ادامه
میترا رفیع,بیوگرافی میترا رفیع,زندگینامه میترا رفیع بیوگرافی میترا رفیع، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

تولد:۱۲ آذر ۱۳۷۳

زادگاه:تهران

پیشه:بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون

تحصیلات:فوق لیسانس بازیگری

ملیت:ایرانی

ادامه
محمود صادقی,بیوگرافی محمود صادقی,عکس های محمود صادقی بیوگرافی محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی

تاریخ تولد: ۲ فروردین ۱۳۴۱

محل تولد: الیگودرز، ایران

حرفه: سیاستمدار ایرانی

تحصیلات: دکترای حقوق خصوصی

حزب سیاسی: روحانیون مبارز

ادامه
زانکو,بیوگرافی زانکو,عکس های زانکو زانکو خواننده محبوب و جوان ایرانی

حرفه: خواننده

سبک فعالیت: پاپ

سال شروع: ۱۳۹۸

ساز تخصصی: گیتار

زانکو,بیوگرافی زانکو,تصاویر زانکوبیوگرافی زانکو

ادامه
میرفندرسکی,ابوالقاسم میرحسینی فندرسکی,زندگینامه میرفندرسکی ابوالقاسم میرحسینی فندرسکی عارف و دانشمند دوران صفوی

تاریخ تولد: ۹۴۲ خورشیدی

محل تولد: فندرسک، گرگان، ایران

دلیل شهرت: دانشمند و حکیم

دوران زندگی: صفویه

وفات: ۱۰۱۹

محل دفن: تخت فولاد اصفهان

ادامه
ویژه سرپوش