۱۰:۴۹ - ۳۰ تير ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۴۰۸۵۱۴
کتاب، شعر و ادب

ثروتمندترین نویسندگان جهان را بشناسید

ثروتمندترین نویسندگان جهان,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات

گذراندن زندگی از طریق نویسندگی کار ساده‌ای نیست. زیرا ممکن است نویسنده‌ای ماه‌ها یا حتی سال‌ها برای چاپ یک کتاب زمان بگذارد، اما در نهایت کتابش به دلیل شرایط بد اقتصادی، فروش خوبی نداشته باشد. از این رو نمی‌توان هزینه‌های زندگی را تنها با حرفه نویسندگی پیش برد. اما برخی از نویسنده‌ها هم بوده‌اند که با فروش کتاب هایشان میلیون دلار به دست آوردند و نامشان را در میان ثروتمندترین افراد جهان کسب کرده‌اند. اگر شما هم دوست دارید که با ثروتمندترین نویسندگان جهان آشنا شوید، در ادامه مطلب همراه مان باشید.

جفری آرچر - ۱۹۵میلیون دلار

ثروتمندترین نویسندگان جهان,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات

جفری آرچر نویسنده و سیاست‌مدار سابق انگلیسی است که پیش از پرداختن به کار ادبی، حد فاصل سال‌های ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۴ عضو پارلمان بریتانیا و در سال‌های ۱۹۸۵–۱۹۸۶ معاون رئیس حزب محافظه‌کار بریتانیا بود. البته او خیلی زود از دنیای سیاست فاصله گرفت و رمان‎نویسی را آغاز کرد.

در واقع او همیشه آرزو داشت که روزی یک نویسنده بزرگ شود. از مشهورترین آثار او می‌توان به به «خط مستقیم»، «تصور غلط»، «زاده زندان »، «راه افتخار» و «تنها زمان خواهد گفت» اشاره کرد. بسیاری از داستان‌های او تبدیل به فیلم و سریال شد که موفقیت‌های زیادی را به‎همراه داشت. طبق گزارشات، سرمایه خالص او ۱۹۵میلیون دلار است.

جان گریشام - ۲۲۰میلیون دلار

ثروتمندترین نویسندگان جهان,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات

جان گریشام نویسنده آمریکایی است. او ابتدا به تحصیل رشته حقوق روی آورد و پس از اخذ مدرک این رشته از دانشگاه میسی سیپی، مدتی به کار وکالت در شهر آکسفورد مشغول شد. او مدتی نیز نماینده مجلس در پارلمان ایالتی بود، اما پس از چند سال از آن کار کناره گیری کرد.

نام او سال‌ها به عنوان نویسنده رمان‌های حقوقی پرفروش در آمریکا بر سر زبان‌ها است. رمان‌های گریشام به بسیاری از زبان‌های زنده دنیا حتی فارسی هم ترجمه و از اکثر کتاب‌های وی یک نسخه سینمایی نیز ساخته شده‌است. اولین رمان او با نام «زمانی برای مردن» یکی از مشهورترین رما‌های او است. «مشتری»، «اتاق گاز» و «پرونده پلیکان» از رمان‌های مشهوری هستند که به روی پرده سینما نیز راه یافتند. سرمایه خالص جان گریشام به ۲۲۰میلیون دلار می‌رسد.

نیگل بلکول - ۲۹۲میلیون دلار

ثروتمندترین نویسندگان جهان,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات

نیگل بلکول نیز یکی دیگر از مشهورترین نویسنده‌ها در سبک رمان‌های ترسناک است. از زندگی خصوصی این نویسنده اطلاعات دقیقی در دست نییست، جز این که او به همراه همسر و دخترش در تگزاس زندگی می‌کند. در واقع او نویسنده‌ای است که دوست دارد خودش را از طریق رمان هایش به تصویر بکشد.

در زمینه کاری، نیگل بلکول کار‌های گروهی را ترجیح می‌دهد. دایان کپری جزو افرادی بود که او پروژه‌های مشترک زیادی را با او به اتمام رساند به طوری که نام او اغلب به عنوان نویسنده دوم در بسیاری از رمان‌های دایان کپری مانند حواس‌پرتی مرگبار، بازی مرگبار و رابطه مرگبار به چشم می‌خورد. سرمایه خالص نیگل بلکول حدود ۲۹۲میلیون دلار تخمین زده شده است.

باربارا تیلور برادفورد - ۳۰۰میلیون دلار

ثروتمندترین نویسندگان جهان,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات

باربارا تیلور برادفورد یک رمان‎نویس بریتانیایی است که فعالیت اش را در دوران نوجوانی با نوشتن برای روزنامه‌های محلی آغاز کرد. اولین رمانش را در سال ۱۹۷۹ نوشت که به قیمت بیش از ۳۰میلیون دلار در کل جهان به فروش رسید. اگر چه چاپ این کتاب چندین سال به تعویق افتاد، اما او را در همان سال‌های اولیه فعالیت اش به شهرت رساند. پس از آن، او بیش از ۳۵ رمان نوشت که هر کدام طرفداران خاص خود را داشتند و در شهرت و محبوبیت باربارا تاثیرگذار بودند. کتاب «راز ما» نیز که به فارسی ترجمه شده، از دیگر آثار مشهور و پرفروش این نویسنده می‌باشد. بق گزارشات، باربارا تیلور برادفورد ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه خالص دارد.

دانیل استیل - ۳۱۰میلیون دلار

ثروتمندترین نویسندگان جهان,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات

دانیل استیل در سال ۱۹۴۷ میلادی در شهر نیویورک به دنیا آمد. او در داستان‎نویسی بسیار فعال بود به طوری که گاهی روی پنج پروژه از رمان‌هایش به صورت همزمان کار می‌کرد و بیشتر رمان‌های او پرفروش بوده اند. فرمول او در داستان‌نویسی اغلب شامل خانواده‌های ثروتمند رو به یک بحران است، در عین حال شگرد‌ها و چرخه‌های متناوب دیگری در آثارش مشهود است؛ از جمله تهدید توسط عناصر تاریکی مانند زندان، تقلب، باجخواهی و خودکشی. استیل همچنین مجموعه آثاری در زمینه داستان کودکان و شعر دارد که بسیار محبوب می‌باشند.

کتاب‌های او به ۲۸ زبان ترجمه شده که تاکنون از ۲۲ جلد آن‌ها اقتباس سینمایی یا تلویزیونی تهیه شده و دو اقتباس از کتاب‌هایش برنده جایزه گلدن گلوب شده‌اند. از مشهورترین کتاب‌ها او می‌توان به «بازی قدرت»، «خانه» و «انعکاس» اشاره کرد.‎دانیل استیل تاکنون بیش از ۸۰ رمان نوشته و کتاب‌های او بیش از ۵۸۰میلیون نسخه فروش داشته است. او توانسته رکوردی در کتاب رکورد‌های گینس ثبت کند و در دهه ۹۰ جز فعال‌ترین نویسندگان آمریکایی شناخته شود. با اینهمه شهرت و محبوبیت، طبیعی است که او ثروتی بالغ بر ۳۱۰میلیون دلار داشته باشد.

نورا رابرتز - ۳۹۰میلیون دلار

ثروتمندترین نویسندگان جهان,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات

نورا رابرتز نویسنده، پدیدآور و رمان‌نویس اهل ایالات متحده آمریکا است. آثار او جزو کتاب‌های پرفروش در جهان به شمار می‌روند به طوری که او به عنوان سومین نویسنده‌ای شناخته شد که توانست بیش از یک میلیون کتاب الکترونیک به فروش برساند. اولین رمان او «اصیل ایرلندی» نام داشت. او معمولا کتاب هایش را به سبک رمانتیک می‌نویسد که طرفداران زیادی نیز دارد. نورا در کل بیش از ۲۲۵ رمان نوشته است که بسیاری از آن‌ها به عنوان پرفروش‌ترین رمان‌های جهان شناخته شده اند. شاید برای شما عجیب به نظر برسد، اما نورا هر روز ۸ ساعت از زمانش را صرف نوشتن می‌کند.

نام او به عنوان یکی از پرفروش‌ترین نویسندگان ۲۰ سال اخیر در مجله نیویورک تایمز اعلام شده است. با این اوصاف، تعجبی ندارد که او سرمایه خالصی به ارزش ۳۹۰میلیون دلار داشته باشد.

استیون کینگ - ۴۰۰میلیون دلار

ثروتمندترین نویسندگان جهان,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات

استیون کینگ نویسنده آمریکایی خالق بیش از ۲۰۰ اثر ادبی در گونه‌های وحشت و خیال‌پردازی است. رمان‌های «کینگ» با چنان استقبال و گرمی از سوی خوانندگان روبه‌رو شد که دیری نپایید به سینما نیز راه یافت. کارگردانان بزرگ از روی بیشتر نوشته‌های او برداشت‌های سینمایی نیز کرده‌اند.

به عنوان مثال فیلم «ارواح» به کارگردانی استن وینستون و بازی مایکل جکسون یکی از آن فیلم‌های پرفروش سال بود. از دیگر فیلم‌های اخیر و محبوب او می‌توان به «آن» اشاره کرد که به کارگردانی اندرس موچیتی به روی پرده رفته است. سرمایه استیون کینگ، به عنوان یکی از بهترین نویسنده‌های جهان، ۴۰۰ میلیون دلار تخمین زده شده است.

جیمز پترسون - ۵۶۰میلیون دلار

ثروتمندترین نویسندگان جهان,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات

جیمز پترسون نویسنده اهل ایالات متحده آمریکا است که بیشتر به خاطر نوشتن رمان‌های تخیلی اش در مورد الکس کراس شناخته می‌شود. در سال ۲۰۱۶ میلادی فوربز او را پردرآمدترین نویسنده سال معرفی کرد و امروزه نیز او به عنوان سومین نویسنده ثروتمند جهان شناخته می‌شود. از این نویسنده کتاب زیبای «نیویورک» با ترجمه ابراهیم صبوری در سال ۱۳۹۷ به چاپ رسیده‌است.

محبوبیت داستان‌های او به قدری است که فیلم‌های بسیاری از روی رمان‌های او ساخته شده است. برخلاف دیگر نویسنده‌ها که یک سبک خاصی را در نوشتن دنبال می‌کنند، جیمز سبک‌های مختلف را امتحان کرده است. طبق گزارشات، او سرمایه خالصی حدود ۵۶۰میلیون دلار دارد که با توجه به استعدادهایش، لایقش است.

جی. کی. رولینگ - ۱میلیارد دلار

ثروتمندترین نویسندگان جهان,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات

جی. کی. رولینگ رمان‌نویس، فیلم‌نامه‌نویس و بشر دوست اهل بریتانیا است که عمده شهرتش را برای نوشتن مجموعه داستان‌های «هری پاتر» کسب کرده‌است. این مجموعه داستان به ۶۵ زبان و به‌طور تقریبی در ۴۵۰میلیون نسخه منتشر شده‌است. کتاب‌های هری پاتر از پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ بشر بوده‌اند. او با سرمایه خالص ۱ میلیارد دلار نه تنها به عنوان ثروتمندترین نویسنده جهان بلکه به انتخاب مجله تایم، پس از ولادیمیر پوتین، به عنوان دومین شخص تأثیرگذار در سال ۲۰۰۷ انتخاب شد.

در سال ۲۰۱۴ جایزه ادبیات داستانی زنان، اقدام به انتخاب بیست نویسنده زنی کرد که بیشترین تأثیر را بر روی خوانندگان خود گذاشته‌اند. در این فهرست، رولینگ پس از هارپر لی، مارگارت اتوود و شارلوت برونته در جایگاه چهارم قرار گرفت.

الیزابت بدنتر - ۱.۳میلیارد دلار

ثروتمندترین نویسندگان جهان,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات

الیزابت بدنتر نویسنده، جامعه‌شناس و مدیر ارشد اجرایی فرانسوی است که در حال حاضر به‌عنوان رییس هیئت مدیره شرکت پوبلیسیز فعالیت می‌کند. او با سرمایه خالص ۱.۳ میلیارد دلار، به عنوان ثروتمندترین نویسنده در جهان شناخته شده است. برخلاف بسیاری از نویسنده‌های این لیست که سبکی تخیلی داشته اند، الیزابت سبک واقعی را به دیگر سبک‌ها ترجیح می‌دهد. از کتاب‌های او می‌توان به «به اضافه عشق»، «ایکس ایگرگ، درباره هویت مردانه»، «بیراهه، تاملی بر سی سال فمینیسم» و «تنش، زن و مادر» اشاره کرد.

علارغم موفقیت‌هایی که او به عنوان نویسندگی به دست آورد، او بیشتر سرمایه‎اش را که حدود ۱۹ میلیارد دلار بود، از طرف شرکت پدرش به ارث برد. علاوه بر نویسندگی، او در زمینه حقوق زنان نیز فعالیت و شهرت زیادی دارد.

bartarinh​a.‎​ir
  • 11
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.6 stars from 12 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
کالدرون,بیوگرافی کالدرون,گابریل کالدرون بیوگرافی گابریل کالدرون (سرمربی جدید پرسپولیس)

نام کامل: گابریل اومبرتو کالدرون (Gabriel Humberto Calderón)

تاریخ تولد: ۷ فوریهٔ ۱۹۶۰

محل تولد: راوسون، آرژانتین

باشگاه سابق: القطر

باشگاه کنونی: پرسپولیس (سرمربی)

ادامه
آنته چاچیچ,بیوگرافی آنته چاچیچ,عکس های آنته چاچیچ بیوگرافی آنته چاچیچ

نام کامل: آنته چاچیچ

زادروز: ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۳

زادگاه: زاگرب، یوگسلاوی

پست: سرمربی

تحصیلات : فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی

ادامه
آندره آ استراماچونی,بیوگرافی آندره آ استراماچونی,استراماچونی بیوگرافی آندره آ استراماچونی، سرمربی جدید استقلال (+عکس همسر)

نام کامل: آندره آ استراماچونی

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۷۶

محل تولد: رم، ایتالیا

حرفه: مربیگری فوتبال

باشگاه فعلی: استقلال تهران

 

ادامه
مارک ویلموتس,بیوگرافی مارک ویلموتس,ویلموتس بیوگرافی مارک ویلموتس (+سوابق فوتبالی)

گزیده‌ای از بیوگرافی مارک ویلموتس

نام کامل: مارک روبر ویلموتس

تاریخ تولد: ۲۲ فوریهٔ ۱۹۶۹ ‏(۵۰ سال)

محل تولد: ژودوآنی، بلژیک

قد: ۱ متر و ۸۳ سانتی متر

 

ادامه

دلم خواسته بود بگویم نرو ، به تو نه ، به همه آدم های کوچه ، به پرنده هایی که می نشستند روی درخت های تازه برگ داده ، به گربه هایی که توی حیاط می دویدند، به کلاغی که بلند می پرید و صدای قارقارش تو را یاد حیاط مادربزرگ می انداخت .

...[ادامه]
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید