شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۱۰۰۴۶

آموزش بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ (+ تصاویر)

آموزش بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ,نحوه بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ,بک آپ گیری از چت واتساپجهت انتقال اطلاعاتتان باید ابتدا از گفتگوها و پیامهای خود بکاپ بگیرید
یکی از قابلیت های برنامه واتساپ این است که امکان بکاپ گیری از گفتگوها یا چت های خود با سایر کاربران را به روش های مختلفی فراهم کرده است. در صورت تمایل، شما می توانید مجددا به ارشیو گفتگوهایتان دسترسی پیدا کنید. در این مطلب آموزش بک آپ گیری از چت های واتساپ آموزش داده شده است.

آموزش بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ

یکی از پرطرفدارترین برنامه های پیغام رسان فعلی به نام واتساپ، دارای قابلیت هایی همچون ارسال و دریافت پیام های متنی و بکاپ گیری از گفتگوها می باشد. امین بالای واتساپ از دلایل موفقیت این اپلیکیشن به شمار می رود. درواقع یکی از قابلیت های واتس ­اپ اینست که می توانید پیام­ ها و فایل ­ها را به هر گوشی هوشمند دیگری انتقال دهید. به این صورت که ابتدا از گفتگو­ها و پیام­ های خود نسخه پشتیبان بگیرید.همچنین می توانید از ارشیو کل گفتگوهای خود در واتساپ به دو روش درصورت تمایل، بکاپ تهیه کنید.

نحوه بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ( آرشیو چت)

درصورت تمایل به بکاپ گیری از کل گفتگوهای خود در واتساپ باید به دو روش زیر عمل کنید:

۱. بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ در حافظه داخلی گوشی:

در روش اول برای این که از گفتگوهای واتساپ در حافظه داخلی گوشی خود بکاپ بگیرید باید مراحل زیر را طی کنید:

پس از باز کردن برنامه واتس اپ خود به قسمت تنظیمات( Setting) بروید. گزینه Chats را در منوی تنظیمات انتخاب کنید، سپس با انتخاب گزینه chat backup کافیست که گزینه سبز رنگ BACK UP را لمس کنید تا بکاپ گیری از آرشیو چت شما در حافظه داخلی دستگاه بطور اتوماتیک شروع شود.

این نکته را در نطر بگیرید که اطلاعات و جزئیات مربوط به آخرین بکاپ آرشیو گفتگوهای خود را در بخش فوقانی صفحه واتساپ و زیر گزینه Last Backup می توانید ببینید. آخرین بکاپ ذخیره شده از این روش در حافظه داخلی دستگاه را می توانید از اطلاعات موجود در کنار گزینه Local ببینید.

بک آپ گیری از چت واتساپ,آموزش بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ,نحوه بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپآموزش بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ در حافظه داخلی گوشی

۲. بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ با استفاده از Google Drive:

عبارت Google Drive را در گزینه ی Last Backup، مشاهده می کنید. بنابراین شما می توانید از گفتگوهای واتساپ با استفاده از سرویس ذخیره سازی ابری گوگل درایو، بکاپ بگیرید. در ادامه براساس مراحل زیر، عمل کنید:

پس از باز کردن برنامه واتساپ، گزینه Settings را از منوی اصلی برنامه انتخاب کنید. در این مرحله با انتخاب گزینه Chats باید بر روی گزینه Chat Backup کلیک کنید. در منوی Google Drive، گزینه Back up to Google Drive را لمس کنید و برای بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ، زمان مد نظرتان را مشخص کنید.

نحوه بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ,نحوه بک آپ گرفتن از چت های واتس اپ,نحوه بک آپ گرفتن از چت های واتس آپنحوه ی بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ با استفاده از Google Drive

شما میتوانید با بهینه سازی تنظیمات واتساپ خود، بطور اتوماتیک از آرشیو گفتگوهایتان در گوگل درایو در بازه های زمانی مشخص، شامل روزانه، هفتگی و ماهانه بکاپ بگیرید. بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ در گوگل درایو با انتخاب گزینه Never غیر فعال می شود.تنظیمات این بخش با انتخاب گزینه Only when I ta “Back Up” به گونه ای انجام میشوند که اگر BACK UP را بزنید؛ علاوه بر بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ در حافظه داخلی دستگاه، در سرویس گوگل درایو هم یک کپی از آن ذخیره خواهد شد. بنابراین قابلیت بکاپ گیری اتوماتیک در گوگل درایو با انتخاب این گزینه غیر فعال میشود و حالت آن دستی میشود. پس بنا به شرایط مورد نیازتان تنظیمات این بخش را اعمال کنید.

> گزینه Account:

با انتخاب گزینه Account برای بکاپ گیری از آرشیو گفتگوهای واتساپ خود، اکانت گوگل مد نظرتان را انتخاب کنید. همچنین میتوانید یک اکانت جدید با لمس گزینه Add account برای این کار، فعال کنید.

> گزینه Back up over:

گزینه Back up over به منظور بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ، شرایط مساعد ارتباطی را مشخص می کند. بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ با انتخاب گزینه Wi- Fi Only، فقط در شرایطی مقدر میشود که به شبکه وای فای وصل شوید. همچنین بکاپ گیری لز گفتگوهای واتساپ با انتخاب گزینه Wi- Fi or Cellular، در هر دو شرایط وصل بودن به وای فای (Wi-Fi) و موبایل دیتا امکانپذیر خواهد شد.

> گزینه ی Include Videos:

با فعالسازی گزینه Include Videos فایل بکاپ تهیه شده از آرشیو گفتگوهای واتساپ شما دارای ویدیو می باشد. درصورت عدم فعالاسازی این گزینه، به ویدیوها در زمان بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ توجهی نمی شود.

نحوه بک آپ گرفتن از چت های واتس آپ,بک آپ چت واتساپ,بک آپ گیری از واتساپآموزش بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ با استفاده از Google Drive

۳. بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ با استفاده از ایمیل:

کاربرد این روش برای زمانیست که قصد بکاپ گیری از پیام های رد و بدل شده یک پنجره گفت و گو یا چت را داشته باشید. فایل بکاپ با فرمت .txt در این روش، ایجاد میشود و می توان انها را از طریق ایمیل، ارسال کرد. برای استفاده از این روش باید در صفحه چت خود، آیکن سه نقطه را انتخاب کنید و به گزینه Export Chat در بخش More بروید. در اینصورت میتوانید به ایمیلتان تمام محتوای گفت و گو( شامل فایل ها) را بفرستید.

نحوه ی انتقال فایل های بکاپ گرفته شده

فایلی که از گوشی خود بکاپ گرفته اید را در این زمان به رایانه یا گوشی دیگری انتقال دهید تا امکان استفاده از آن در صورت بروز مشکل، وجود داشته باشید. گوشی خود را برای انجام این کار به رایانه یا فلش مموری وصل کنید و سپس به پوشه واتس اپی بروید که درون گوشیتان است. سپس با مراجعه به مدیریت فایل( file manager) گوشیتان پوشه Whatsapp را انتخاب کنید. با کپی کردن پوشه Databases می توانید آن را در دستگاه دیگری ذخیره کنید.

نحوه بارگذاری مجدد فایل های بکاپ گرفته شده

درصورت نصب برنامه جدیدی از Whatsapp و یا خرید یک گوشی تازه میتوانید محتویات چت هایتان را با روش های زیر در برنامه جدید انتقال دهید.

۱. ذخیره ی فایل بکاپ خود بر روی گوگل درایو، وقتی که برنامه را باز میکنید از شما میپرسد که تمایلی به بازآوری فایل بکاپ دارید که اگر موافق بودید مکالمه ها به واتساپ شما از طريق گوگل درایو انتقال داده می شود.

۲. اگر شخصاً قصد ذخیره ی فایل بکاپ را دارید، باید درگوشی خود به پوشه واتساپ بروید و همان پوشه ی کپی شده ی Databases را به آن جا منتقل کنید. پس از این که برنامه را باز کردید؛ پیامی که به شما نشان می دهد اینست که فایل بکاپ موجود است و میتوانید آنرا در صورت تمایل، بارگذاری نمایید.

آموزش حذف بکاپ واتساپ در اندروید

مسیر ذخیره ی فایل های پشتیبان واتساپ بر روی حافظه داخلی دستگاه های اندرویدی،/sdcard/WhatsApp/Databases/‎ می باشد. با این حال، خارج از اپلیکیشن واتس اپ نمیتوانید به فولدرهای آن دسترسی پیدا کنید؛ ولی میتوانید از ابزارهای مدیریت فایل برای حذف آنها استفاده کنید. به این صورت که با باز کردن فایل منیجر موبایل خود باید به فولدر WhatsApp وارد شوید. اکنون بعد از نمایش لیستی از فولدرها باید Databases را از میان آنها انتخاب کنید و بر روی Delete یا Remove کلیک کنید.

گردآوری: بخش دنیای دیجیتال سرپوش

  • 15
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سعید صادقی,بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست,عکس های سعید صادقی بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست ایرانی (+ تصاویر)

ملیت:ایرانی

محل تولد:ساری

پیشه:بازیکن فوتبال – عضو تیم ملی فوتبال ایران

پست:هافبک

پا:راست

تاریخ تولد:۵ اردیبهشت ۱۳۷۳

ادامه
الکساندر نوری,بیوگرافی الکساندر نوری,عکس الکساندر نوری بیوگرافی الکساندر نوری اولین سرمربی ایرانی در بوندس لیگا (+ تصاویر)

زاده:۲۹ مرداد ۱۳۵۸

زادگاه:شهر بوکستهوده آلمان

پیشه:سرمربی و فوتبالیست

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:آلمانی

ادامه
علی شادمان,بیوگرافی علی شادمان,زندگی نامه علی شادمان بیوگرافی علی شادمان، بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر)

زاده:۴ آذر ۱۳۷۵

زادگاه:ایلام

پیشه:بازیگر 

ملیت:ایرانی

تحصیلات:لیسانس رشته کارگردانی

ادامه
حامد سلطانی,بیوگرافی حامد سلطانی,حامد سلطانی مجری بیوگرافی حامد سلطانی و ماجرای فوت همسرش درتصادف (+ تصاویر)

متولد:۱۳ شهریور ۱۳۶۷ 

زادگاه:مشهد

زمینه فعالیت:تلویزیون

پیشه:مجری

مدرک تحصیلی:گرافیک

همسر:مرحوم فائزه صفری

ادامه
سعید عزت اللهی در کنار کارلوس کیروش,زندگی نامه سعید عزت اللهی,رابطه ترلان پروانه و سعید عزت اللهی بیوگرافی سعید عزت اللهی؛ بازیکن پرسپولیس و تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۵

محل تولد: ایران، بندر انزلی

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک میانی

قد: ۱۹۰ سانتی متر

ادامه
زندگینامه مارتا استوارت,سن مارتا استوارت,برنامه آشپزی مارتا استوارت بیوگرافی مارتا استوارت؛اولین زن میلیارد خانه دار

تاریخ تولد: ۳ آگوست ۱۹۴۱

محل تولد: نیوجرسی

نام همسر: اندی استورات

ملیت: آمریکایی

حرفه: میلیارد، سرمایه گذار، نویسنده

ادامه
عکس های محمدرضا اخباری,بیوگرافی محمدرضا اخباری,محمدرضا اخباری فوتبالیست بیوگرافی محمدرضا اخباری دروازه بان ایرانی

تاریخ تولد: ۲۶ بهمن ۱۳۷۱ معادل ۱۵ فوریه ۱۹۹۳

محل تولد: ایران، اصفهان

قد: ۱۹۰ سانتی متر

وزن: ۸۷ کیلوگرم

سمت: دروازه بان تیم تراکتور

ادامه
عکس حضرت علی اصغر,حضرت علی اصغر ع,حضرت علی اصغر زندگی نامه حضرت علی اصغر؛ نوزاد شش ماهه امام حسین

محل تولد: مدینه، حجاز

درگذشت: ۱۰ محرم ۶۱ ه‍.ق

محل شهادت: کربلا، عراق

مدفن: حرم حسین بن علی

نام پدر: حسین بن علی

نام مادر: رباب بنت امرئ القیس

ادامه
بیوگرافی بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین‌اللهی بیوگرافی بهرام عین اللهی؛ وزیر بهداشت دولت سیزدهم

زاده: ۱۰ بهمن ۱۳۳۷

سمت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

شروع فعالیت : ۳ شهریور ۱۴۰۰

ملیت: ایرانی

محل تحصیل: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

ادامه
ویژه سرپوش