کد مقاله: ۹۸۱۲۰۰۰۲۸

روش ضدعفونی کردن دستگاه‌های الکترونیکی

روش ضدعفونی کردن دستگاه‌های الکترونیکی,ضدعفونی دستگاه‌های الکترونیکی برای مقابله با کرونا,راه های پیشگیری از ابتلا به کرونا,نحوه ضدعفونی کردن گوشی هوشمند,نحوه تمیز کردن صفحه کلید
بیماری کووید- ۱۹ که با اسم ویروس کرونا (corona) شناخته می شود، این ایام توجه افراد را برای تمیز کردن دستان جلب نموده، ولی تمیز نگه داشتن وسایلی که در طول روز مکررا مورد استفاده قرار می گیرند هم از اهمیت فراوانی برخوردار است که البته با گسترش فناوری، موبایل در صدر این لیست قرار دارد.

به گزارش ایسنا، آگاهی از اینکه پیدا کردن راهی مؤثر برای پاک کردن وسایل الکترونیکی ارزشمند شما بدون اینکه به آن ها آسیب برساند، کاری مشکل است و از سوی دیگر امکان دارد ابزارهایی وجود داشته باشند که وسایل شما را مرطوب کنند، اما عملا نتوانند از عهده ضدعفونی کردن آنها بربیایند. به همین علت وب سایت گیم اسپات شیوه هایی سریع و راحت را برای نحوه ضدعفونی کردن تلفن، صفحه کلید و دیگر ابزارهای فناوری رایج در نظر گرفته است.

در عصر گوشی های هوشمندی که غالبا با صفحه های نمایش بزرگ تعریف می شوند ، تمیز نگه داشتن گوشی آیفون یا اندروید شما، شاید از همیشه راحت تر باشد. از آنجایی که موبایل احتمالا از آن دسته وسایلی است که هر کجا که می روید همراهتان است، ضدعفونی آن بطور مرتب اهمیتی بالایی دارد. با وجود این، در صورتی که راه و محصول مناسبی را برای تمیز کردن گوشی خود انتخاب نکنید، میتوانید سبب صدمه زدن به گوشی خود شوید.

اول از همه، لازم است بدانید که نباید گوشی هوشمند خود را در هر محصول تمیزکننده ای فرو کنید. برترین راه برای ضد عفونی کردن آیفون، استفاده از الکل ایزوپروپیل ۷۰ درصد است و شرکت اپل هم محلول پاک کننده و ضدعفونی کننده کلروکس( Clorox wipe) را پیشنهاد می کند.

همینطور نباید الکل یا مواد ضد عفونی کننده (antiseptic) را مستقیما روی سطح و صفحه نمایش گوشی بزنید، چون خیلی مهم است که مایعات وارد هیچ یک از شکاف های گوشی نشود. بلکه یک دستمال نرم از جنس میکروفیبر را آغشته به الکل کنید و آن را روی تمامی سطوح گوشی و منافذ آن همچون محل شارژ، هندزفری و لنز دوربین بمالید و بعد از پاک و ضدعفونی کردن گوشی با یک دستمال نرم و خشک دیگر اقدام به خشک کردن گوشی آیفون خود کنید.

چگونه صفحه کلید و ماوس را تمیز کنید

تمیز کردن صفحه کلید و ماوس کمی سخت تر از گوشی های همراه است، زیرا احتمال اینکه مایعات به ابزارهای این وسایل الکترونیکی وارد شده و سبب خرابی آنها شود، بیشتر است. با وجود این، تمیز نگه داشتن آن ها سخت نیست. شما می توانید برای تمیز کردن این دستگاه ها، از همان الکل ایزوپروپیل ۷۰ درصد که برای تلفن خود استفاده می کنید بهره ببرید؛ با این تفاوت که باید قبل از پاک کردن دستگاه های خود، مقداری از رطوبت دستمال را با فشار دادن کم کنید. در این مرحله می توانید با خیال راحت، صفحه کلید و ماوس خود را نیز تمیز کنید، اما لازم است که بخش های بالایی و کناره های کلیدها را پاک کنید و درصورتی که می خواهید زیر کلیدها را هم پاک کنید، باید هر کدام از آنها را از جای خود خارج کنید.

روش ضدعفونی کردن دستگاه‌های الکترونیکی,ضدعفونی دستگاه‌های الکترونیکی برای مقابله با کرونا,راه های پیشگیری از ابتلا به کرونا,نحوه ضدعفونی کردن گوشی هوشمند,نحوه تمیز کردن صفحه کلید

پس از اینکه تمام صفحه کلید خود را پاک کردید، می توانید از یک دستمال میکروفیبر یا پارچه بدون پرز برای خشک کردن آن استفاده کنید؛ حتی در صورتی که هیچ مایعی روی صفحه کلید شما دیده نمی شود، بهتر است این کار را برای ایمن تر بودن و حفظ سلامت دستگاهتان انجام دهید. خوشبختانه ماوس بسیار کوچکتر از صفحه کلید است، بدین ترتیب پاک کردن آن دشوار نخواهد بود؛ هرچند لازم است برای پاک کردن آن هم دقت بالایی به خرج دهید.

برای پاک کردن ماوس هم ابتدا دستمالی که به الکل ایزوپروپیل ۷۰ درصد آغشته شده را فشار دهید تا مایعات اضافی آن خارج شود، سپسس ماوس خود را با دستمال تمیز کرده و بعد از آن با یک پارچه میکروفیبر و یا پارچه بدون پرز پاک کنید. این شیوه برای تمیز کردن تمامی اجزای لپ تاپ ها نیز مؤثر است، هرچند هنگام پاک کردن مناطقی که دارای شکاف های باز هستند، باید احتیاط کنید، زیرا اصلا نباید مایعی را وارد دستگاه الکترونیکی خود کنید، اتفاقی که منجربه خراب شدن دستگاهتان می شود.

تمیز کردن دسته های کنترل کننده بازی های ویدئویی بسی ساده است، اما از آنجایی که هر دکمه، راهی به داخل دستگاه الکترونیک باز می کند، لازم است احتیاط کنید. دسته کنترل بازی را با الکل ایزوپروپیل ۷۰ درصد پاک کرده و فوری آنرا با دستمال میکروفیبر خشک کنید. درصورتی که می توانید اجزای دسته کنترل بازی را از هم جدا کرده و سپس آن را تمیز کنید، این کار را انجام دهید؛ این کار سبب می شود تمیز کردن هر دکمه جداگانه ساده تر شود، اما چندان هم لازم نیست تمامی دکمه های دسته را بصورت جداگانه تمیز کنید، مگر این که دستگاهتان بیش از حد کثیف شده باشد. یک راه بهتر برای تمیز نگه داشتن دسته کنترل و تمیز کردن شکاف های بین دکمه ها، استفاده از یک برس تمیزکننده است که می تواند برای تمیز کردن گردوغبار و تمیز کردن دکمه های دسته بسیار مناسب باشد.

روش ضدعفونی کردن دستگاه‌های الکترونیکی,ضدعفونی دستگاه‌های الکترونیکی برای مقابله با کرونا,راه های پیشگیری از ابتلا به کرونا,نحوه ضدعفونی کردن گوشی هوشمند,نحوه تمیز کردن صفحه کلید

چگونه صفحه نمایش را تمیز کنیم

صفحه ها شاید ساده ترین ابزارها برای تمیز کردن باشند. تا زمانیکه محصول مناسبی برای پاک کردن صفحه نمایش داشته باشید، احتمال اینکه مرتکب اشتباه شوید، پائین است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که محلول ضدعفونی کننده را روی پارچه میکروفیبر اسپری کنید، صفحه کثیف خود را پاک کرده و بعد آنرا با طرف دیگر خشک کنید. این روش مانیتورهای رایانه ای، نمایشگر لپ تاپ و صفحه نمایش تبلت بسیار خوب است و چه بسا برای تمیز کردن عینک هم می توان از آن استفاده کرد.

روش ضدعفونی کردن دستگاه‌های الکترونیکی,ضدعفونی دستگاه‌های الکترونیکی برای مقابله با کرونا,راه های پیشگیری از ابتلا به کرونا,نحوه ضدعفونی کردن گوشی هوشمند,نحوه تمیز کردن صفحه کلید

پاک کننده های باکیفیت زیادی برای تمیز کردن صفحه نمایش موجود است ، فقط مطمئن شوید که پیش از پاک کردن صفحه نمایش، تمیزکننده را روی پارچه میکروفیبر اسپری کنید. پاشیدن تمیزکننده روی صفحه بطور مستقیم می تواند منجربه وارد شدن ترشحات مایع تمیزکننده به دستگاه و آسیب رساندن به آن شود همینطور می توانید از دستمال های الکلی برای تمیز کردن صفحه ها استفاده کنید، هرچند درصورتی که روی صفحه نمایش عطسه یا سرفه کنید، استفاده از یک مایع ضدعفونی کننده مخصوص می تواند در پاک کردن صفحه نمایش موثرتر باشد.

  • 18
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید