سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
۱۷:۳۵ - ۳۰ مهر ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۷۰۷۳۵۴
فناوری اطلاعات و ارتباطات

میلیاردرهای دنیای فناوری چه ولخرجی هایی با ثروت عظیم خود می کنند؟

میلیاردرهای دنیای فناوری,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات

ثروتمندترین چهره های دنیای فناوری جزء بزرگ ترین میلیاردرهای دنیا هستند و طبیعتاً پول زیادی برای خرید چیزهای گران قیمت دارند. گرچه بسیاری از آن ها مثل بیل گیتس و مارک زاکربرگ، از ثروت خود برای کارهای بشر دوستانه استفاده می کنند، اما این چهره های مشهور ولخرجی های زیادی هم داشته اند. آن ها پول زیادی را صرف خرید انواع وسایل نقلیه، ملک و آثار هنری کرده اند.

در ادامه نگاهی خواهیم داشت به بزرگ ترین ولخرجی های چهره های میلیاردر دنیای فناوری.

میلیاردرهای دنیای فناوری,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات جف بزوس، ثروتمندترین انسان حال حاضر دنیا، یک جت شخصی ۶۵ میلیون دلاری خریده. بزوس، پایه گذار آمازون، که رسماً عنوان ثروتمندترین انسان حال حاضر دنیا را دارد، ۶۵ میلیون دلار را صرف خرید یک جت گلف استریم مدل G650ER کرد. این جت شخصی ظرفیت ۸ مسافر دارد.
میلیاردرهای دنیای فناوری,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات ایلان ماسک، پایه گذار تسلا و اسپیس ایکس، ۷۰ میلیون دلار را صرف خرید جت شخصی اش کرده. جت گلف استریم مدل G650ER ایلان ماسک زمانی خبرساز شد که معلوم شد شرکت تسلا ۷۰۰ هزار دلار را صرف سفرهای ماسک با جت شخصی اش در سال ۲۰۱۸ کرده بود.
میلیاردرهای دنیای فناوری,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات ماسک هم مانند بسیاری از میلیاردرهای دنیای فناوری پول زیادی را صرف خرید ملک کرده. یکی از اقامتگاه های ایلان ماسک که یک ملک ۱۷ میلیون دلاری در محله ی بل ایر لس آنجلس است، یک کتابخانه ی دو طبقه و یک انبار شراب با ظرفیت هزار بطری دارد. از دیگر میلیاردرهای دنیای فناوری هم که به کلکسیون املاک شان مشهورند، می توان به بیل گیتس اشاره کرد که عمارت لوکس و عظیمی به نام «زانادو ۲/۰» در واشنگتن دارد.
میلیاردرهای دنیای فناوری,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات گرچه ماسک خود معمولاً از یکی از خودروهای مقرون به صرفه تر شرکت تسلا استفاده می کند، اما پول زیادی را هم صرف خرید ماشین زیردریایی فیلم «جیمز باند» کرده. ایلان ماسک با پرداخت نزدیک به ۱۰۰ هزار دلار در یکی از مزایده های لندن صاحب این ماشین لوتوس اسپریت مدل ۱۹۷۶ شد. این همان ماشین زیر دریایی ای است که در فیلم ۱۹۷۷ «جیمز باند» به نام «جاسوسی که دوستم داشت» (The Spy Who Loved Me) از آن استفاده شده بود. علاوه بر این، ماسک یک ماشین فورد مدل T و چندین ماشین دیگر دارد.
میلیاردرهای دنیای فناوری,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات هواپیماهای لری السیون، پایه گذار اوراکل، البته نامتعارف تر هستند. الیسون دو جت جنگنده دارد. الیسون یک جت مدل Soviet MiG-29 و هم یک جت SIAI-Marchetti S.211 دارد که متعلق به نیروی هوایی ایتالیا بوده.
میلیاردرهای دنیای فناوری,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات الیسون البته به ولخرجی کردن مشهور است. او یک تیم قایقرانی برای شرکت در مسابقات قایق های تفریحی دارد. چندین خدمه هم در قایق های تفریحی او مشغول به کار هستند. قایق تفریحی فعلی لری الیسون حدود ۸۸ متر طول دارد. او قبلاً یک قایق تفریحی بزرگ تر به طول ۱۳۸ متر داشت. طبق شنیده ها، الیسون آن را به قیمت ۳۰۰ میلیون دلار فروخت.
میلیاردرهای دنیای فناوری,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات علاوه بر این، الیسون چندین جزیره ی شخصی در هاوایی دارد. لری الیسون با پرداخت مبلغی که ۶۰۰ میلیون دلار تخمین زده شده، ۹۸ درصد از جزیره ی Lana’i را خریداری کرد. دیگر املاک الیسون شامل اقامتگاه های لوکسی در ژاپن و سیلیکون ولی می شود.
میلیاردرهای دنیای فناوری,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات بیل گیتس، مدیر مایکروسافت هم یک جت شخصی دارد که او خود از آن به عنوان «ولخرجی بزرگش» یاد کرده. برخلاف جت جف بزوس که فقط ظرفیت ۸ مسافر را دارد، طبق شنیده ها، هواپیمای ۴۰ میلیون دلاری گیتس، ۱۹ مسافر را در خود جای می دهد.
میلیاردرهای دنیای فناوری,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات هواپیماهای لری السیون، پایه گذار اوراکل، البته نامتعارف تر هستند. الیسون دو جت جنگنده دارد. الیسون یک جت مدل Soviet MiG-29 و هم یک جت SIAI-Marchetti S.211 دارد که متعلق به نیروی هوایی ایتالیا بوده.
میلیاردرهای دنیای فناوری,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات گیتس همچنین یکی از مالکین هتل ۱۶۱ میلیون دلاری ریتز کارلتون در سانفرانسیسکو است. بیل گیتس این ملک را در سال ۲۰۱۳ به همراه چندین خریدار ناشناس، خریداری کرد.
میلیاردرهای دنیای فناوری,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات علاوه بر این ها، گیتس ۳۶ میلیون دلار را صرف خرید یکی از تابلوهای نقاشی وینسلو هومر، هنرمند آمریکایی و ۳۰ میلیون دلار را صرف خرید یکی از کتاب های خطی لئوناردو داوینچی کرده. هر دوی آن ها در عمارت واشنگتن گیتس نگهداری می شوند که «زانادو ۲/۰» نام دارد. گیتس تابلوی هومر را در سال ۱۹۸۸ و کتاب خطی داوینچی را ۶ سال بعد از آن خریداری کرد. از کتاب داوینچی که قدمت آن به قرن شانزدهم میلادی برمی گردد، در کتابخانه ی ۱۹۵ متر مربعی عمارت گیتس نگهداری می شود.
میلیاردرهای دنیای فناوری,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات ریچارد برانسون، مؤسس گروه ویرجین، در سال ۱۹۷۸ یک جزیره ی شخصی به نام Necker خریداری کرد. گرچه این جزیره در آن زمان تنها به قیمت ۱۸۰ هزار دلار خریداری شده بود، اما ارزش آن در سال ۲۰۰۶، شصت میلیون دلار تخمین زده شد. برانسون یک قایق دو بدنه (کاتامران) و یک زیر دریایی کوچک هم خریداری کرده که آن را به مهمانان اقامتگاهش اجاره می دهد. در واقع ولخرجی های برانسون را بیشتر نوعی سرمایه گذاری می توان دانست.
میلیاردرهای دنیای فناوری,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات جف بزوس هم ۳ هفته را در یک زیردریایی گذراند تا بقایای مأموریت آپولو ۱۱ را جمع آوری کند. در سال ۲۰۱۳، مؤسس آمازون ۳ هفته را درون یک زیر دریایی گذراند. این سفر موفقیت آمیز بود و آن ها توانستند راکت های کمکی به جا مانده از مأموریت سفینه ی فضایی آپولو ۱۱ را جمع آوری کنند.
میلیاردرهای دنیای فناوری,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات لری پیج، هم‌مؤسس گوگل، یک خانه ی ۷/۲ میلیون دلاری دارد که در فهرست مکان های تاریخی ثبت شده ی آمریکا قرار دارد. این عمارت برای پدرو دلموس، هنرمند آمریکایی ساخته شده بود. کار ساخت این خانه یک دهه یعنی از سال ۱۹۳۱ تا سال ۱۹۴۱ به طول انجامید. املاک اطراف عمارت هم متعلق به پیج هستند که یکی از آن ها یک ملک مجلل است.
میلیاردرهای دنیای فناوری,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات هم پیج و هم سرگئی برین، دیگر هم‌مؤسس گوگل، ابر قایق های تفریحی خودشان را دارند. ابر قایق های تفریحی یکی از ولخرجی های محبوب میلیاردرها هستند و هر دو مؤسس گوگل هم پول زیادی صرف خرید آن ها کرده اند. برین قایق تفریحی اش را ۸۰ میلیون دلار خریداری کرد که در سفر ۲۰۱۲ پیج و برین به فیجی از آن استفاده شد. پیج هم یک کشتی ۶ عرشه ای دارد که ۵ موج شکن به همراه خود دارد.
میلیاردرهای دنیای فناوری,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات هم‌مؤسس های میلیاردر گوگل یک جت شخصی مشترک و یک هواپیمای شخصی مشترک هم دارند. پیج و برین هواپیمای بوئینگ مدل ۷۶۷-۲۰۰ را که ظرفیت ۵۰ مسافر را دارد، در سال ۲۰۰۵ خریداری کردند. شرکت گوگل در سال ۲۰۱۴ کار ساخت یک فرودگاه شخصی را هم کلید زد که هزینه ی آن ۸۲ میلیون دلار تخمین زده شده.
میلیاردرهای دنیای فناوری,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات طبق شنیده ها، برین هزینه ی زیادی را صرف شرکت در کلاس های آموزش بندبازی می کند. کلاس های بندبازی پیشرفته ی سیرک نیویورک که برین در آن ها شرکت می کند ماهانه ۱،۷۶۰ دلار هزینه دارد.
میلیاردرهای دنیای فناوری,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات مارک زاکربرگ، مدیر فیسبوک علاوه بر ماشین های دیگرش، یک خودروی اسپورت ۱/۳ میلیون دلاری هم دارد. هوندا فیت و فولکس واگن جی تی آی دو ماشینی هستند که زاکربرگ معمولاً از آن ها استفاده می کند که هر دو نزدیک به ۳۰ هزار دلار قیمت دارند. با این حال، او در بین ماشین های مقرون به صرفه اش، یک خودروی لوکس هم دارد که آن ماشین اسپورت پاگانی هویرا است. این خودروی ایتالیایی حدود ۱/۳ میلیون دلار قیمت دارد.
میلیاردرهای دنیای فناوری,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات زاکربرگ ۱۰۰ میلیون دلار هم صرف خرید یک مزرعه ی نیشکر و یک ساحل شن سفید کرده. زاکربرگ در سال ۲۰۱۴ یک مزرعه ی نیشکر و یک ساحل سفید خریداری کرد. هر دو ملک، در جزیره ی Kauai هاوایی واقع شده اند. این دو ملک جمعاً ۳ کیلومتر مربع مساحت دارند.
میلیاردرهای دنیای فناوری,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات مایکل دل، مؤسس شرکت دل یکی از دو مالک هتل مجللی در هاوایی است. این هتل که در سال ۲۰۰۶ توسط مایکل دل و راب والتون، میلیاردر آمریکایی، خریداری شد، یکی از بهترین هتل های آمریکا به شمار می رود. این هتل ۷ استخر شنا، ویلاهای لوکسی رو به اقیانوس با اجاره ی هر شب ۱۸ هزار دلار و یک کلکسیون هنری بسیار ارزشمند دارد. مایکل دل علاوه بر خانه اش در شهر آستین تگزاس، یک پنت هاوس هم در شهر بوستون ماساچوست دارد.
میلیاردرهای دنیای فناوری,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات دل ۱۰۰ میلیون دلار هم صرف خرید یک کلکسیون شخصی عکس کرده. مایکل دل یک آرشیو عکس متشکل از ۱۸۵ هزار قطعه عکس نایاب و قدیمی را خریداری کرده. این خرید یکی از بزرگ ترین معاملات دنیا در زمینه ی عکس به شمار می رود. مایکل دل این عکس ها را به دانشگاه تگزاس در شهر آستین قرض داده.

  • 17
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شادمهر عقیلی,کنسرت شادمهر عقیلی,تصاویر شادمهر عقیلی بیوگرافی شادمهر عقیلی (+ تصاویر خانوادگی)

تولد: ۷ بهمن ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

ملیت: ایرانی

ساکن: ایالات متحده آمریکا

سبک ها: موسیقی پاپ فارسی

آغاز سال فعالیت: ۱۳۷۵

ادامه
بابک جهانبخش,کنسرت بابک جهانبخش,آهنگهای بابک جهانبخش بیوگرافی بابک جهانبخش خواننده پاپ ایرانی (+ عکس همسر و فرزند بابک جهانبخش)

نام اصلی: علی جهانبخش

سال تولد: ۱ فروردین ماه ۱۳۶۲

محل تولد: بوخوم، کشور آلمان

ملیت: ایران

سبک: پاپ

همسران: مروارید شهریاری (سابق)، پریا پرتوی فرد

ادامه
تایگر وودز,بیوگرافی تایگر وودز,عکس های تایگر وودز بیوگرافی تایگر وودز از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر خانوادگی)

نام عامیانه: تایگر

زاده: ۳۰ دسامبر ۱۹۷۵

محل تولد: کیپرس، کالیفرنیا

قد: ۱٫۸۵ متر

ملیت: ایالات متحده آمریکا

ادامه
پوریا یلی,زندگینامه پوریا یلی,تصاویر پوریا یلی بیوگرافی پوریا یلی مشهورترین بازیکن والیبال جوانان (+ تصاویر اینستاگرامی)

متولد: ۱ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: قوچان، ایران

قد: ۲۰۹ سانتی متر

رشته ورزشی: والیبال

پست: پشت خط زن

ادامه
استفن کری,تصاویر اینستاگرامی استفن کری,ازدواج استفن کری بیوگرافی استفن کری(+ تصاویر همسر و فرزندانش)

تاریخ تولد: ۱۴ مارس ۱۹۸۸

محل تولد: اکران، اوهایو

ملیت: American

قد: ۱٫۹۱ متر

دبیرستان: Charlotte Christian(شارلوت، کارولینای شمالی)

ادامه
کاکا,تصویر کاکا,سن کاکا بیوگرافی کاکا، یکی از مشهورترین بازیکن تاریخ فوتبال برزیل(+ تصاویر خانوادگی)

نام کامل: ریکاردو ایزکسون دوس سانتوز لیته

زادروز: ۲۲ آوریل ۱۹۸۲

زادگاه: گاما، برزیل

قد: ۱٫۸۶ متر 

پست: هافبک هجومی

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
میلاد عبادی‌ پور,بیوگرافی میلاد عبادی پور,زندگینامه میلاد عبادی پور بیوگرافی میلاد عبادی‌ پور بازیکن قدرتی تیم والیبال ایران (+ تصاویر)

متولد: ۲۵ مهر ۱۳۷۲

محل تولد: قره حسنلو، ارومیه، ایران

قد: ۱۹۶ سانتی متر

پست: دریافت کنندهٔ قدرتی

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
علی مطهری,تصاویر علی مطهری,علی مطهری کیست بیوگرافی علی مطهری، فرزند آیت الله مطهری (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۶ بهمن ۱۳۳۶

محل تولد: تهران

ملیت: ایرانی

همسر: نرگس انصاری

فرزندان: مرتضی، رضا، لیلا، زهرا

ادامه
رضا عابدینی والیبالیست,رضا عابدینی,رضا عابدینی بازیکن والیبال بیوگرافی رضا عابدینی بهترین بازیکن والیبال در پست سرعتی (+ تصاویر)

نام کامل: رضا عابدینی

تاریخ تولد: ۱۹/ ۵/ ۱۹۹۱ 

پست: مدافع

قد: ۲۰۳ سانتیمتر 

آخرین تیم باشگاهی: وزارت دفاع

ادامه
ویژه سرپوش