جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
۰۹:۱۵ - ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۰۷۳۸
بانک و بیمه

شرکت پارس آریان: رقم تسهیلات دریافتی از بانک صادرات ۶۰۰ میلیارد بود که قبل از سررسید آنها، تسویه شده

شرکت پارس آریان,تسهیلات

شرکت سرمایه گذاری پارس آریان در خصوص شایعه "صدور کیفرخواست برای مدیران وقت بانک‌های پاسارگاد و صادرات" بیان نمود:

۱.تسهیلات مطروحه که رقم واقعی پرداخت شده آن ۰۰۰ر۶ میلیارد ریال بوده و در اسفند ماه سال ۱۳۹۸ با رعایت کلیه تشریفات و مقررات قانونی پرداخت شده است و شرکت گیرنده تسهیلات که شرکت سرمایه‌گذاری پارس آریان (سهامی عام) یکی از سهامداران بانک و از شرکت های بنام سرمایه گذاری و نیز پذیرفته شده در فرابورس (که به گواهی رتبه‌بندی سال ۱۴۰۰ IMI صد رتبه اول در بین شرکت‌های سرمایه‌گذاری و با رتبه پنجمی در سطح یکصد شرکت برتر شرکت‌های کشور دارا بوده است) می باشد و از وجاهت اعتباری لازم برای دریافت این مقدار تسهیلات برخوردار بوده است.

۲. تسهیلات مذکور طی دو مرحله در شهریور و دی ماه سال ۱۳۹۹ طی دو مرحله و ‌حتی دوماه زودتر از سررسید یک‌ساله کاملاً بازپرداخت شده است و شرکت گیرنده تسهیلات ( شرکت پارس آریان) هیچ گونه بدهی از این بابت به بانک صادرات ندارد، همچنین طبق نظریه کارشناسی مدیریت ذیربط در بانک مرکزی ج.ا.ا تسویه پرداخت اصل و فرع مبلغ ۰۰۰ر۶ میلیارد ریال تسهیلات دریافتی و تسویه آن با نرخ ۲۴ درصد در مقاطع تاریخی فوق‌الذکر مورد تائید قرار گرفته است.

 ۳. شایان ذکر است مبلغ ۰۰۰ر۶ میلیارد ریال تسهیلات در چارچوب عقود اسلامی و با رعایت کلیه قوانین و طی مراحل قانونی دریافت و در همان روز بلافاصله و بدون هیچ گونه دخل و تصرفی و از طریق سامانه ساتنا بانک صادرات به حساب بانکی دو شرکت تحت پوشش شرکت مزبور واریز و در همان زمان توسط دو شرکت مزبور به مصرف بازپرداخت بدهی تسهیلاتی آنها در بانک پاسارگاد رسیده است. بنابراین هیچ گونه پولی از نظام بانکی کشور خارج نگردیده و هیچگونه دخل و تصرفی در جهت منافع شخصی و یا شخصیت حقوقی و مشارکت در اخلال کلان در نظام اقتصادی صورت نپذیرفته است. اضافه می نماید که تسهیلات دریافتی در شرایطی که قبل از موعد سررسید، تسویه شده به هیچ عنوان از مصادیق تحصیل مال نامشروع محسوب نمی گردد. همچنین اتهام اخلال در نطام کلان اقتصادی کشور نیز در مورد اخذ تسهیلات به عنوان یک حق مشروع و قانونی برای هر شرکت و مصرف آن به شکل قانونی و تسویه آن قبل از سررسید قرارداد، طبق قوانین موضوعه جزو مصادیق مجرمانه اخلال در نظام اقتصادی کشور محسوب نمی شود.

۴. لازم به ذکر است شرکت پارس آریان بر خلاف ادعای دادستان محترم تهران، زیر مجموعه بانک پاسارگاد نبوده، بلکه یکی از سهامداران این بانک می باشد و طبق مفاد اساسنامه خود، دارای اختیار لازم جهت تأمین منابع مالی جهت شرکت های تحت پوشش خود می باشد، فلذا هیچ امر غیر قانونی صورت نگرفته است.

۵ . وجوه پرداختی به دو شرکت تحت پوشش به عنوان قرض الحسنه، بلافاصله ۷۳ درصد آن به میزان ۱۸۰ر۲ میلیارد ریال در تاریخ ۱۳۹۹.۰۱.۱۱  و ۱۷ درصد باقیمانده آن به میزان ۸۲۰ میلیارد ریال در تاریخ ۱۳۹۹.۰۲.۰۲ از شرکت های دریافت کننده قرض الحسنه نقداً دریافت و تسویه گردیده است و در ادامه همانطور که توضیح داده شد در دو مرحله  کل اصل و فرع تسهیلات دریافتی به بانک صادرات پرداخت و تسویه حساب به عمل آمده است. بنابراین با عنایت به توضیحات ارایه شده، قطع نظر از اینکه پرونده یاد شده اصالتاً فاقد هر گونه وجه کیفری و حتی حقوقی بوده و دریافت تسهیلات با رعایت کلیه قوانین و مقررات موضوعه و رعایت بهداشت اعتباری صورت پذیرفته و پیش از سررسید به طور کامل توسط شرکت پارس آریان تسویه گردیده است.

شرکت پارس آریان,تسهیلات
  • 16
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
ویژه سرپوش