پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
کد مقاله: ۹۹۰۵۰۰۰۶۶

آشنایی با روش تست زنی در کنکور

روش تست زنی در کنکور,بهترین روش تست زنی در کنکور,برترین روش تست زنی در کنکورروش تست زنی در کنکور یکی از گام های اولیه در رسیدن به موفقیت می باشد
تست زنی در رقابت بزرگی به نام کنکور سراسری مهمترین بحث در برنامه ریزی مطالعاتی یک داوطلب کنکوری است. چنانچه در تست زنی با کمبود وقت مواجه شوید، تمام زحمات شما نابود می شود. لذا دانستن روش تست زنی در کنکور امری ضروری است که اکنون و پیش از آزمودن دانسته های خود باید به آن مجهز شوید.

تست زنی در کنکور

تصور  اشتباهی که بعضی از کنکوری ها دارند این است که تست زنی را جدایی از مطالعه میدانند، این در حالیست که تست زنی از مهم ترین مراحل مطالعه محسوب میشود و در صورتیکه این حلقه از مطالعه بدرستی تکمیل نشود، بی تردید با مشکل روبرو خواهید شد. یکی از اصلی ترین مشکلاتی که اغلب داوطلبان کنکور سراسری با آن دست و پنجه نرم می کنند، عدم اطلاع از روش درست تست زنی در کنکور می باشد. موفقیت تحصیلی هر دانش آموز بیش از هر چیز به میزان توانایی او در حل تست بستگی دارد و برای حل تست باید علاوه بر یادگیری بتوانید اطلاعات یاد گرفته شده را با هم ترکیب کنید و از بین گزینه ها جواب درست را پیدا کند.

انواع روش تست زنی

- تست زنی از نوع آموزشی یا تمرینی:

در مرحله روش تست زنی آموزشی شما باید بدون توجه به زمان پاسخگویی، تست زنی را برای هر درس شروع کنید. تست زنی آموزشی اولین قدم از برنامه تست زنی حرفه ای است و هنوز کار تمام نشده بنابراین داوطلب نباید تصور کند که با تست زنی آموزشی به تنهایی میتواند در کنکور سراسری نتیجه عالی را کسب کند به دلیل آن که مراحل بعدی تست زنی را هم باید پیاده سازی کند. بعد از مطالعه یک مبحث، تست های آموزشی مربوطه را پاسخ دهید. تست ها باید به صورت مجموعه ای باشد و طبق زمان کنکور باشد تا شما را در شرایط جلسه آزمون قرار دهد.

- تست زنی از نوع آزمونی:

در واقع روش تست زنی آزمونی، همان مجموعه تست هایی است که دانش آموزان در منزل برای خود در قالب آزمون برگزار می کنند و بگونه ای، خودشان را محک میزنند. در این مرحله شما باید زمان بگیرید و درصد پاسخگویی تان را نیز بدست بیاورید. این کار سبب میشود مهارت و یا عدم تسلط و اشکالات خودتان را در هر مبحث معلوم کنید و برای رفع این مشکلات تلاش بیشتری انجام بدهید.

آشنایی با روش تست زنی در کنکور,روش تست زنی در کنکور,روشی موثر برای تست زنی در کنکوردر روش تست زنی در کنکور، برای جلوگیری از فشار روحی، حل مساله را تکلیف و وظیفه ندانید

- تست زنی از نوع جمع بندی:

پس از اینکه شما تمام موضوع ها و مطالب را به خوبی مطالعه کردید و با بررسی تست های آموزشی، یادگیری خودتان را کامل کردید و همینطور بعد از حل کردن تست های ارزیابی، نقاط ضعف و قوتی که داشتید را شناختید و تسلط خودتان نسبت به مباحث گوناگون بیشتر شد، وقت آن رسیده که سراغ روش تست زنی جمع بندی بروید. در این مرحله شما همراه با دوره ی مطالب خلاصه شده شروع به جمع بندی مباحث میکنید. بهترین زمان برای تست های جمع بندی، پایان فصل تابستان، پایان ترم اول (دی ماه )، ایام نوروز و خرداد ماه است.

مواد لازم برای یک روش درست تست زنی در کنکور

برای یک روش درست تست زنی در کنکور، لازم است که برخی از مواد اولیه آن را تهیه کنید. این مواد در دسترس همه می باشد، پس با تهیه آن ها شانس موفقیت خود را بالا ببرید. هر داوطلب دارای نقاط قوت و ضعف در دروس متفاوت است. آنها را در نظر گرفته و بسته به توانایی خود تصمیم بگیرید که چه تعداد سوال را میتوانید پاسخ دهید. در نتیجه نیاز به پاسخ گویی تمامی سوالات نمی باشد و تکلیف شما هم مشخص است.

>> رعایت زمانبندی هر درس، یکی از روش های تست زنی در کنکور:

هر درس را در زمان خود و براساس شناختی که از خود در آزمون های آزمایشی بدست آورده اید، پاسخ دهید. برای کسب نتیجه خوب در کنکور باید به تمام دروس پاسخ دهید حتی اگر در درسی بسیار ضعیف هستید باز هم باید یک دور کامل تست ها را بخوانید و به دنبال تست های راحت و آسان بگردید. در تست زنی در کنکور به ضرایب دروس در رشته مورد نظر دقت کنید. 

>> دانش کافی در مسأله مورد نظر، امری مهم در تست زنی در کنکور:

واضح است که داشتن اطلاعات کافی و منظم، برای هر نوع امتحانی لازم است. بدین ترتیب تلاش کنید تا حد توانتان، در مسئله موردنظر مطالعه کنید تا در تست زنی در کنکور موفق شوید. برای کسب دانش کافی روش درست درس خواندن هم اهمیت دارد.

>> علامت گذاری سوالات وقت گیر در کنکور:

یک روش تست زنی در کنکور اینست که سوالات وقت گیر را دسته بندی کنید و علامت گذاری کنید. به عنوان نمونه می توانید برای سؤال هایی که اصلاً مطالعه نکرده اید علامت ضربدر گذاشته و عبور کنید اما برای سوالاتی که جواب را یادتان نمی آید یا بین دو گزینه مشکوکید یا سؤال گنگ است علامت ستاره بگذارید و بعد از جواب دادن به سوالاتی که از جواب مطمئنید سراغ آنها بیایید و در مرحله آخر درصورتی که وقت اضافه آوردید روی پرسش های ضربدری فکر کنید.

روش درست تست زنی در کنکور,بهترین روش تست زنی در کنکور,روش تست زنی در کنکوردر روش تست زنی در کنکور، سعی کنید سوالات هر درس را زودتر از زمان مشخص شده، پاسخ دهید

>> آمادگی فراشناختی و روش تست زنی در کنکور:

فراشناخت، یعنی توانایی فکر کردن به تفکر. به این معنی که شما بتوانید نسبت به افکاری که در سرتان هست، وسوسه ها، اضطراب، استرس، مسائل حاشیه ای و اعتماد به نفس پایین فکر کنید، آن ها را کنترل کرده و به مدیریت آنها بپردازید تا در زمان کنکور لطمه ای به تست زدن شما وارد نشود. این مسأله به کمک یک روانشناس بالینی قابل دسترسی است. همچنین شرکت در کنکورهای آزمایشی می توانید در این به شما کمک کند. کنکور آزمایشی دارای فواید بسیاری می باشد و در جنبه های مختلف سنجش به داوطلبین، کمک می کند.

>>حذف گزینه غلط، روش درست تست زنی در کنکور:

گزینه هایی که می دانید نادرست هستند را حذف کنید. برای این روش تست زنی در کنکور شما باید حتماً آزمون های کنکور چند سال قبل را به خوبی تجزیه تحلیل کرده باشید تا با دیدن گزینه های اشتباه آنها را شناسایی و حذف کنید.

>> فهمیدن سؤال، نصف پاسخ:

کلیدی ترین نکته در تست زنی، این است که به خوبی سؤال و معنای آن را درک کنید. برای اینکار تلاش کنید در تمرین های خود، تنها با خواندن صورت سؤال و بدون در نظر گرفتن گزینه ها، پاسخ را حل یا کشف کنید و بعد نزدیک ترین گزینه را انتخاب کنید. به مرور زمان این روش روش تست زنی شما را به یک تست زن پرسرعت و حرفه ای در کنکور تبدیل می شوید.

>> هدف گذاری:

پیش از حضور در جلسه آزمون هدف گذاری کنید. خیلی از داوطلبان بنا به دلایلی نتوانسته اند روی تمامی مباحث مطالعه داشته باشند یا برخی داوطلبان به پرسش های بعضی دروس کلا جواب نمی دهند بهتر است شما پیش از آزمون هدف گذاری کنید با توجه به شرایط خود به چند سؤال از ۱۰ سؤال در یک مبحث پاسخ دهید.

روش تست زنی در کنکور,آشنایی با روش تست زنی در کنکور,برترین روش تست زنی در کنکوربرای بهره برداری از نتایج ماه ها تلاش، باید با روش تست زنی در کنکور آشنایی داشته باشند

تکنیک زمان های نقصانی، روشی موثر برای تست زنی در کنکور

تکنیک زمان های نقصانی یکی از تکنیک های مدیریت زمان و روشی موثر برای تست زنی در کنکور بوده که مکمل تکنیک ضربدر منها میباشد. در این تکنیک داوطلب برای پاسخگویی به هر مبحث بازه زمان مشخصی را در نظر گرفته، به حل تست ها پرداخته و بعد از اتمام حل تکنیک سوالات شک دار، پرسش های زمانی را برای مرور مطالب ذخیره کرده که از آن استفاده می کند. نمره منفی آزمون های آزمایشی و کنکور سراسری، درست یا غلط بودن پاسخ یک سؤال تأثير فراوانی در نتیجه این آزمون ها دارد. برترین کار زمان مواجه با تست های شک دار این است که به دانش خود در آن مبحث مراجعه کنیم. بطور مثال، در صورتیکه آن مبحث را مطالعه نکردیم از پاسخ دادن به آن چشم پوشی کرده و در صورت مطالعه و تمرین مبحث مورد نظر روی گزینه ها بیشتر فکر کرده و  گزینه مطمئن تر را انتخاب کرده زیرا احتمال درست جواب دادن وجود دارد.

بهترین روش تست زنی در کنکور,روش تست زنی در کنکور,روشی موثر برای تست زنی در کنکوردر روش تست زنی در کنکور، با دقت ببیند که تست یک مرحله دارد یا دو مرحله ای است

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 18
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
الناز ملک,بیوگرافی الناز ملک,زندگینامه الناز ملک پور بیوگرافی الناز ملک، بازیگر سریال سقوط (+ تصاویر)

متولد:۱۹ آذر ۱۳۷۴ تهران

زمینه فعالیت:سینما، تئاتر و تلویزیون

پیشه:بازیگر

مدرک تحصیلی:دانش آموخته موسسه آزاد بازیگری

سالهای فعالیت:۱۴۰۱ تاکنون

قد:۱۷۴ سانتیمتر

ادامه
روبرتو تورس,بیوگرافی روبروتو تورس,روبرتو تورس بازیکن فولاد خوزستان بیوگرافی روبروتو تورس، بازیکن فوتبال اسپانیایی (+ تصاویر)

زاده:۱۶ اسفند ۱۳۶۷

زادگاه:پامپلونا

ملیت:اسپانیایی

پست:هافبک هجومی

پیشه:بازیکن فوتبال

ادامه
سپیده معافی,بیوگرافی سپیده معافی,عکس سپیده معافی بیوگرافی سپیده معافی بازیگر ایرانی- آمریکایی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۸ سپتامبر ۱۹۸۵

محل تولد:رگنسبورگ، بایرن، آلمان غربی

ملیت:ایرانی- آمریکایی

شهروندی:ایالات متحده آمریکا

حرفه:بازیگر سینما و تلویزیون

ادامه
محمد دلاوری,بیوگرافی محمد دلاوری,عکس های محمد دلاوری بیوگرافی محمد دلاوری + تصاویر و حواشی زندگی اش

تاریخ تولد: ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: روزنامه‌نگار، خبرنگار، مجری، نویسنده و مستندساز

تحصیلات: فوق لیسانس علوم سیاسی

شناخته شده برای: خبرنگاری واحد مرکزی خبر صدا و سیمای ایران

ادامه
سلطان محمود غزنوی,زندگینامه سلطان محمود غزنوی,بیوگرافی سلطان محمود غزنوی سلطان محمود غزنوی پادشاه قدرتمند غزنوی

تاریخ تولد: دهم محرم ۳۶۱ هجری قمری

محل تولد: شهر غزنی در منطقه زابلستان

پدر: سبکتگین

همسر: کوثر جهان

فرزندان: جلال داوود محمد ،سلطان مسعود غزنوی، عبدالرشید غزنوی، سلیمان ،شجاع

دین و مذهب: اسلام، سنی

ادامه
ذوالقرنین,زندگینامه ذوالقرنین,ذوالقرنین چه کسی است ذوالقرنین در حقیقت چه کسی بوده است؟

معنای اسم: صاحب دو شاخ

تکرار نام در قرآن: در سوره کهف

بیوگرافی ذوالقرنین:

ذوالقرنین یکی از شخصیت های قرآن و کتاب های مقدس می باشد که صاحب قدرت می شود تا دیواری را بین نوع بشر و قوم یاجوج و ماجوج ایجاد کند. این قوم تجسمی از آشوب بوده اند و رهاسازی آنها از پشت دیوار نشانه ای برای پایان دنیا خواهد بود. این قوم توسط خداوند در یک شب از روزهای قیامت نابود خواهند شد. این داستان از طریق رمانس اسکندر که نسخه ای افسانه ای از پیشه و زندگی اسکندر است در قرآن وارد شده است. 

براساس داستان قرآنی ذوالقرنین دارای سه لشکرکشی مهم بوده است که ابتدا به غرب، سپس به شرق و در نهایت به یک تنگه کوهستانی بوده است. وی انسانی یکتاپرست و البته مهربان بوده است که در راه عدالت به بیراهه کشیده نمی شده، به همین دلیل لطف خداوند مشمول حالش می شود. وی یار نیکوکاران و دشمن ستمگران محسوب می شده و به مال و ثروت دنیا علاقه نداشته، همچنین به سبب ایمانی که به خداوند و روز قیامت داشته خداوند او را مامور ساخت سدی می کند که از جنس آجر و سنگ از آهن و مس است و هدف از ساختن آن کمک به گروهی مستضعف در مقابل ظلم و ستم قوم یاجوج و ماجوج بوده‌ است. 

ادامه
ساتوشی ناکاموتو,بیوگرافی ساتوشی ناکاموتو هویت ناشناس ساتوشی ناکاموتو؛ خالق اصلی بیت کویین کیست؟

تاریخ تولد: اطلاعی در دست نیست

محل تولد: اطلاعی در دست نیست

حرفه: خالق بیت کوین

تاریخ شروع فعالیت: از دسامبر ۲۰۱۰

ساتوشی ناکاموتو,خالق اصلی بیت کویینبیوگرافی ساتوشی ناکاموتو

ادامه
آلفرد نوبل,زندگینامه آلفرد نوبل,آلفرد برنهادر نوبل زندگینامه آلفرد برنهادر نوبل؛ مخترع دینامیت و پایه گذار جایزه نوبل

تاریخ تولد: ۲۱ اکتبر ۱۸۳۳

محل تولد: استکهلم، سوئد

حرفه: شیمی ‌شناس، مهندس، مخترع، بازرگان و نیکو کار

شناخته شده برای: اختراع دینامیت، بنیانگذار جایزه نوبل

دین: بی دین، خداناباور

درگذشت: ۱۰ دسامبر ۱۸۹۶

ادامه
علی فتح الله زاده,بیوگرافی علی فتح الله زاده,عکس های علی فتح الله زاده علی فتح الله زاده؛ محبوب ترین مدیر باشگاه استقلال

تاریخ تولد: ۱۹ دی ۱۳۳۷

محل تولد: خوی، ایران

حرفه: مدیرعامل باشگاه فوتبال استقلال تهران

شروع فعالیت: ۲۳ مهر ۱۴۰۱

تحصیلات: دکتری اقتصاد از آکادمی ملی علوم آذربایجان

ادامه
ویژه سرپوش
X