چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۱۰۰۷۸

تکنیک های تست زنی به سبک خیلی سبز

تکنیک های تست زنی,تست زنی به سبک خیلی سبزتکنیک های تست زنی

آشنایی با تکنیک های مختلف تست  زنی یکی از مهم ترین عوامل برای کسب موفقیت در کنکور سراسری به شمار می رود. بنابراین بسیاری از دانش آموزان به  دنبال پیدا کردن این روش ها هستند تا بتوانند این آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارند. بنابراین پیش  از خرید کتاب تست کنکور تجربی، ریاضی و انسانی، لازم است تکنیک ها و روش های مختلف تست زنی را مورد مطالعه قرار دهید.

در این مقاله قصد داریم برخی از تکنیک های تست  زنی به سبک خیلی سبز را بیان کنیم. اما پیش  از ورود به مبحث، ذکر این نکته ضرورت دارد که در حال  حاضر انواع مختلفی از تست ها، طراحی و تدوین می شوند. هرکدام از این تست ها نیز مهارت ها و تکنیک های خاص خود را می طلبند.

تکنیک تست زنی با هدف یادگیری مطالب درسی

یکی از تکنیک های تست  زنی، توانایی حل مسائل آموزشی با هدف یادگیری این مباحث است. به  طور کلی می توان گفت تست هایی که به  صورت آموزشی تدوین شده اند و قرار است به یادگیری بیشتر شما کمک کنند، از جمله تست هایی هستند که برای نخستین  بار با آن ها مواجه می شوید و می خواهید آن ها را حل کنید.

در حالت معمول، این نوع از تست ها از نظر میزان درجه  بندی سختی، در رده  تست های آسان قرار می گیرند. این تست ها با این هدف طراحی می شوند که بتوانند دانش آموزان مختلف را با مفاهیمی که در درس مطرح شده  است آشنا کنند. بنابراین یکی از روش های بسیار مناسب تست  زنی در این موارد، این است که نباید به عامل زمان، توجه داشته باشید.

از طرف دیگر و از آنجایی  که برای اولین  بار با این تست ها مواجه می شوید، انتظار نداشته باشید که پاسخ شما به این سوالات، صد در صد، صحیح باشد. در حقیقت می توان گفت مهم ترین عامل در چنین شرایطی، یادگیری و آموزش هرچه بیشتر شما است.

تکنیک تست زنی با هدف عمیق شدن آموخته ها

برخی از انواع تست هایی که در حال حاضر طراحی و تدوین می شوند، تست های تثبیت  کننده مفاهیم آموزشی هستند. این نوع از تست ها برای این تدوین می شوند که به عمیق تر شدن یادگیری دانش آموزان کمک کنند  این سوالات، درجه سختی بالاتری نسبت  به تست های آموزشی دارند و باید به  نحوی به حل  و فصل این تست ها دست بزنید که به  طور کامل، بر مبحث مورد نظر تسلط پیدا کنید.

تکنیک تست زنی با هدف ارزشیابی و محک خود

یکی از انواع تست ها، تست هایی هستند که با هدف ارزیابی تدوین می شوند. بنابراین لازم است تست های مهم و پر از نکته را انتخاب کنید و به پاسخگویی آن ها دست بزنید. این نوع از تست ها درجه سختی بالاتری نسبت  به تست های آموزشی و تست های تثبیتی دارند. بنابراین انتخاب این تست ها و پاسخگویی به آن ها و سپس ارزیابی و محک خود از این طریق، نقش قابل  توجهی در موفقیت شما در کنکور سراسری دارد.

تکنیک تست زنی با هدف افزایش سرعت و دقت

همان طور که می دانید، کنکور در مدت  زمانی مشخص برگزار می شود و بسیاری از دانش آموزان از این نظر با مشکلاتی مواجه می گردند. بنابراین لازم است با تکنیک های تست  زنی زمان دار آشنایی داشته باشید. تمرین این نوع از تست ها به شما کمک می کند تا بتوانید در مدت  زمان تعیین  شده و با افزایش سرعت و دقت، آزمون خود را پشت سر بگذارید.

بنابراین لازم است حتما تعداد مناسبی از تست ها را انتخاب کنید که مشابهت قابل  توجهی با تست های آزمون سراسری دارند. پس  از آن می توانید مدت  زمانی مشابه با کنکور را نیز در نظر بگیرید و سعی کنید در این بازه زمانی، تست های مشخص  شده را حل کنید. انجام چنین فرآیندی مهارت های تست  زنی شما را افزایش می دهد.

تکنیک های تست زنی,زیست شناسی جامع کنکور تست خیلی سبززیست شناسی جامع کنکور تست خیلی سبز

تست زنی متنوع از همه مباحث

بعضی از دانش آموزان، در هنگام تست زنی تنها بر روی موضوعات خاص و کتاب ها و مباحث ویژه، متمرکز می شوند. این عامل باعث عدم موفقیت آن ها در کنکور سراسری خواهد شد. در چنین شرایطی، باید سعی داشته باشید تمامی موضوعات و مباحث مطرح  شده در کلاس درس را تحت پوشش قرار دهید و به تست  زنی آن ها اقدام کنید.

یکی از نکات بسیار مهم در چنین مواقعی، این است که برخی از مباحث و موضوعات، هر سال در کنکور سراسری تکرار می شوند. بنابراین لازم است حتما این مباحث را به  طور دقیق تر مطالعه کنید و از آن ها غافل نشوید.

استفاده از ابزارهای سنجش، از قبیل کرنومتر

برای این  که بدانید برای حل کردن یک تست، چه مدت  زمانی را صرف می کنید، لازم است از ابزارهای دقیقی از قبیل کرنومتر استفاده کنید. بسیاری از دانش آموزان در چنین شرایطی، مدت  زمانی را که صرف حل یک مسئله می کنند در کنار تست، ثبت می نمایند.

در این  صورت می توانند زمان مناسب برای حل کردن تست های زمان دار را در نظر بگیرند و به ارزیابی مدت  زمانی که صرف حل تست کرده اند دست بزنند. بنابراین می توانند در موقعیت های بعدی که دوباره به حل این نوع از تست ها، اقدام می کنند دوباره زمان را نیز اندازه بگیرند و سعی کنند هر بار زمان کم تری را برای حل تست، صرف کنند. این عامل باعث می شود تا دقت آن ها و سرعت حل کردن تست، افزایش پیدا کند و از طرف دیگر بر روی مبحث مورد نظر مسلط شوند.

علامت دار کردن تست های مهم

برخی از تست ها از دیگر موارد مهم تر هستند. بنابراین باید آن ها را با علائم ویژه، نشان دار کنید. در صورتی  که این تست ها نشان دار شده باشند، شما می توانید در هنگام مرور مطالب، آن ها را به  سادگی پیدا کنید.

تحلیل تست ها

یکی از تکنیک های بسیار مهم در هنگام تست  زنی، تحلیل است. به  ویژه تحلیل کردن تست هایی که با هدف آموزش و یادگیری و یا تثبیت و تعمیق مطالب درسی تدوین شده اند، بسیار اهمیت دارد. در صورتی  که تست ها را مورد بررسی دقیق و تحلیل قرار دهید، می توانید تمامی نکات و گزینه های آن را به  دقت، موشکافی کنید.

تکنیک های تست زنی,عربی جامع تست خیلی سبزعربی جامع تست خیلی سبز

یادداشت برداری و نکته نویسی

یکی دیگر از تکنیک های تست  زنی، یادداشت برداری و نکته نویسی است. بنابراین لازم است تمامی نکاتی را که فکر می کنید اهمیت خاصی دارند در یک دفتر، یادداشت کنید و سپس آن ها را دسته بندی و مرتب نمایید. در این  صورت می توانید به  راحتی به  مرور مطالب، دست بزنید.

لازم است پیش  از فراهم کردن ابزارهای مورد نیاز برای آزمون سراسری، از قبیل خرید مداد آزمون و یا فراهم کردن کتاب ها، از قبیل کتاب گام به گام ریاضی ششم و یا کتاب تست کنکور تجربی و…، به نکات دیگری نیز توجه داشته باشید. آشنایی با تکنیک های مختلف تست زنی، یکی از این نکات است.

  • 16
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رسول خطیبی رسول خطیبی سرمربی تیم پیکان

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
جی پی مورگان بیوگرافی جی پی مورگان: مردی که بانکداری را متحول کرد

تاریخ تولد: ۱۷ آوریل ۱۸۳۷

محل تولد: هارتفورد، کنتیکت

ملیت: آمریکایی

حرفه: بانکدار و سرمایه گذار

محل تحصیل: دانشگاه گوتینگن

درگذشت: ۳۱ مارس ۱۹۱۳

ادامه
علی شریفی زارچی بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

ادامه
عمران خان بیوگرافی عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان

تاریخ تولد: ۵ اکتبر ۱۹۵۲

محل تولد: لاهور، پاکستان

ملیت: پاکستانی

حرفه: نخست وزیر سابق پاکستان

شروع فعالیت: ۲۵ آوریل ۱۹۹۶

حزب سیاسی: تحریک انصاف پاکستان

ادامه
ژوائو فلیکس ژائو فلیکس سوپراستار نوظهرو فوتبال

تاریخ تولد: ۱۰ نوامبر ۱۹۹۹

محل تولد: ویزئو، پرتغال

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم / هافبک هجومی / وینگر

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۱۴ 

ادامه
رضا شکاری رضا شکاری بازیکن با استعداد فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۰ خرداد ۱۳۷۷

محل تولد: محله خاک سفید، تهرانپارس

اصالت: سراب، آذربایجان شرقی، ایران

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک هجومی

باشگاه کنونی: باشگاه فوبتال سپاهان

ادامه
ویژه سرپوش