پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۱۰۰۶

درمورد تحصیل در مجارستان بیشتر بدانید!

تحصیل در مجارستان,هزینه تحصیل در مجارستان,قوانین تحصیل در مجارستانتحصیل در مجارستان در مقاطع مختلف تحصیلی امکان پذیر است
به دلایل مختلفی اخذ اقامت دائم مجارستان بسیار پرطرفدار است و البته به طرق مختلفی اقامت دائم در این کشور قابل اخذ می باشد. تحصیل در مجارستان، یکی از مسیرهای ورود به این کشور برای اخذ اقامت است. 

تحصیل در مجارستان

مجارستان کشوریست که در مرکز قاره اروپا به پایتختی بوداپست میباشد و عضو پیمان شنگن محسوب می شود. کشورهای همجوار مجارستان شامل اتریش، اسلواکی، اوکراین، رومانی، صربستان، کرواسی و اسلوونی می باشند. دموکراسی، نظام حاکم بر مجارستان بوده و زبان رسمی این کشور مجاری میباشد و دین رسمی این کشور مسیحی است. همچنین فارینت( HUF)، به عنوان واحد پولی مجارستان محسوب میشود. از طریق تحصیل در مجارستان، شرایط کار و اقامت دائم و پاسپورت کشورهای سطح بالای اروپایی با سهولت بیشتری فراهم می گردد. کشور مجارستان به علت دانشگاه های معتبری که دارد دانشجویان بین المللی بسیاری که سودای اخذ اقامت و پاسپورت کشورهای مطرح و پیشرفته اروپایی را دارند، به خود جذب کرده است.

شرایط اخذ پذیرش جهت تحصیل در مجارستان

از شرایط تحصیل در مجارستان، می توان به آشنایی با روند اخذ پذیرش از دانشگاه های مجارستان و نیز آشنایی با مدارک و الزامات لازم برای ثبت نام در دانشگاه های مجارستان اشاره کرد. شرکت در آزمون ورودی یا Entrance Exam و ارائه مدرک مهارت زبان یکی از مهمترین شرایط تحصیل در مجارستان می باشد. در واقع ، شرکت در ازمون مذکور یکی از شروط پذیرش در دانشگاه های مجارستان است.

از دیگر شرایط تحصیل در مجارستان می توان به داشتن مدرک زبان و تسلط بر زبان هم به علت تحصیل به رشته زبان انگلیسی در مجارستان اشاره کرد. حداقل نمره آزمون زبان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های مجارستان شامل آزمون IELTS معادل ۶.۰ – ۵.۰ و نمره آزمون TOEFL معادل ۸۰- ۶۰ میباشد ولی جهت پذیرش و تحصیل در مجارستان، مدارک موردنیاز عبارتند از:

* فرم درخواست پذیرش دانشگاهی

* مدرک دیپلم متوسطه و ریزنمرات مربوطه

* انگیزه نامه یا SOP به زبان انگلیسی

* رزومه یا CV به زبان انگلیسی

* مدرک پرداخت شهریه و هزینه های تحصیل.

* نامه معتبر پذیرش از یکی از دانشگاه های مجارستان.

* گذرنامه؛ که باید در زمان ورود متقاضی شش ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد.

* رونوشت صفحه عکس دار گذرنامه.

* عکس گذرنامه باید در شش ماه اخیر گرفته شده باشد.

* مدرک بیمه سلامت.

* مدرک آدرس یا محل زندگی در مجارستان.

* گواهی تمکن مالی در قالب تضمین یا اقرارنامه بانکی؛ که باید هزینه های زندگی را پوشش دهد.

* فرم درخواست ویزا.

* پاکت نامه دارای تمبر به آدرس متقاضی.

* در صورتی که کنسولگری با شما قرار ملاقات ترتیب می دهد، باید از حدود ۴ تا ۶ هفته پیش، آنرا برنامه ریزی کرده باشید به این علت که زمان های ملاقات محدود هستند. فرآیند دریافت ویزا بعد از ملاقات، معمولاً ۱ تا ۴ هفته دیگر طول خواهد کشید.

تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان,تحصیل در مجارستان,تحصیل در مجارستان در مقطع دبستانادامه تحصیل در مجارستان و پذیرش از دانشگاه های پزشکی بیشترین متقاضیان را در جهان دارد

شما باید برای دریافت مجوز اقامت خود در ۱۵ روز اول ورود خود به مجارستان اقدام کنید. این قانون شامل شهروندان اروپایی و غیر اروپایی میشود که می خواهند بیش از ۹۰ روز اقامت داشته باشند. شهروندان اروپایی و حوزه اقتصادی اروپا باید برای دریافت مجوز اقامت و تحصیل در مجارستان، مدارک زیر را ارسال کنند:

> مدرک پرداخت شهریه و هزینه های تحصیل.

> مدرک پذیرش از دانشگاه میزبان در مجارستان.

> مدرک بیمه سلامت.

زبان تحصیل در مجارستان

زبان مجاری، زبان رسمی و ملی مجارستان محسوب میشود. برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی و مجارستانی در تمام سطوح، به دانشجویان و متقاضیان بین المللی عرضه می شوند. فراموش نکنید که زبان تحصیل در مجارستان در سطوح و مقاطع بالاتر، زبان انگلیسی می باشد.

متقاضیان و دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مجارستان باید مدرک زبان معتبر را، به یک زبان خارجی ارائه دهند. دانشجویان و متقاضیان خارجی در صورت نداشتن مدرک زبان معتبر، با شرکت در کلاس های آموزش زبان در موسسات دوره های زبان قادر خواهند بود تا توانایی های زبان خود را ارتقا دهند. چه بسا اگر متقاضیان خارجی قادر به تحصیل در زبان انگلیسی باشند، باید تلاش کنند تا در حد ممکن زبان مجارستانی را یاد بگیرند. بهترین راه برای تمرین و یادگیری زبان مجارستانی، برقراری ارتباط با افراد محلی و سایر دانشجویان است. یادگیری زبان مجارستانی بر رزومه دانشجویان خارجی تأثير مثبت و بسیار خوبی خواهد داشت.

تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان

امروزه افراد باتوجه به مشغله کاری، زندگی و درگیری های ذهنی که دارند، فرصت زبان آموزی در این کشور را ندارند. این دغدغه میتواند برای همیشه از مهاجرت فرد را منصرف نماید، چونکه هم اکنون یکی از ابزار موردنیاز ابتدایی مهاجرت، داشتن مدرک زبان است و خیلی از کشورها این مدرک را از متقاضی می خواهند. اندک کشورهایی هستند که فرصت اخذ ویزا و یادگیری زبان را به دانشجویان ایرانی می دهند. ولی برنامه و دوره های زبان در اکثر کشورهای دنیا وجود دارد و میتوان اقدام به پذیرفتن برای آن ها نمود ولی یکی از نکات اخذ ویزای تحصیلی اینست که در اکثر کشورها چنین امری ممکن نمی شود.

یکی از کشورهایی که برای دوره زبان صدور ویزا دارد، کشور مجارستان می باشد. اشخاص زیادی در این سالها برای یادگیری زبان انگلیسی یا آلمانی به مجارستان هجرت نموده اند. شخص میتواند فرصت ماندن در اروپا را پس از تحصیل در مجارستان با استفاده از سایر طرق مهاجرتی و تبدیل ویزا به دست آورد. اخذ پذیرش در دوره های زبان در هر سال برای حداقل ۲ دفعه وجود دارد و شروع ترم ها در ماه های شهریور و بهمن ماه میباشد که حداقل از ۶ ماه قبل بایستی برای آن برنامه ریزی نمود.

زبان تحصیل در مجارستان,مزایای تحصیل در مجارستان,تحصیل در مجارستانمتقاضیان میتوانند از طریق بورسیه های تحصیل در مجارستان، تحصیل رایگان در مجارستان داشته باشند

هزینه تحصیل در مجارستان

از اصلی ترین دلایلی که دانشجویان جهت تحصیل در مجارستان اقدام می کنند، پائین بودن نسبی هزینه تحصیل می باشد. هزینه تحصیل در مجارستان در قیاس با سایر کشورهای اروپای غربی، بسیار مقرون به صرفه تر است. دولت و دانشگاه های مجارستان باتوجه به کیفیت آموزشی بالا و امکانات مناسبی که در اختیار دانشجویان می گذارند، هزینه تحصیل مقرون به صرفه ای دارند. به اینصورت که با وجود ارائه امکانات اموزشی یکسان، در مجارستان میزان شهریه دانشگاه تقریباً نصف سایر کشورهای اروپایی تلقی می شود. از امکاناتی که به صورت رایگان در اختیار دانشجویان دانشگاه های مجارستان قرار می دهند می توان به امكانات ورزشی، استخرهای شنا، مركز كامپیوتر متصل به اینترنت، باشگاه های ورزشی، مراكز فرهنگی دانشگاه ها مثل كتابخانه و لابراتوارهای دانشگاه اشاره کرد.  

قوانین تحصیل در مجارستان

>> افرادی که به دنبال تحصیل در مجارستان در دوره های فنی و حرفه ای کالج ها هستند باید دقت کنند که مدارک فنی و حرفه ای با مدارک دانشگاه متفاوت بوده و ارتقاء درجه تحصیلی به دانشجویان داده نمی شود.

>> از قوانین تحصیل در مجارستان اینست که آموزش های پیشرفته تر در دانشگاه و یا کالج های مخصوص به مدت ۴ سال میباشد و در نهایت به صورت یک متخصص، شما را به بازار کار وارد می کند.

>> برای تحصیل در مجارستان در کلاس های فنی و حرفه ای که Bizonyitvan نام دارند، اکثر زمان کلاس به انجام کارهای عملی و پژوهشی اختصاص دارد و دانشجویان واحدهای زیادی را به دروس تئوری نخواهند گذراند.

>> داوطلبانی که جهت تحصیل در مجارستان در دوره های کالج ثبت نام می کنند عموما دوره ای به نام پارتیکوس را پشت سر گذاشته و بهمراه مهارت زبان، علوم پایه رشته انتخابی را فرا خواهند گرفت. این دوره که معمولاً دو ترم تحصیلی زمان می برد، دانش آموزان را جهت شرکت در آزمون ورودی آماده تر ساخته و سبب میشود در این آزمون ورودی به موفقیت برسند، بدین ترتیب دانشجویان باید ابتدا یک موسسه را یافته و پیش از هرگونه درخواست، در آن ثبت نام کنند.

تحصیل در مجارستان در مقاطع مختلف

* تحصیل در مجارستان در مقطع دبستان:

نظام آموزشی مجارستان، تحصیل در مجارستان در مقطع دبستان را تحصیلات سیکل اول یا دوره اول می نامد و این مقطع تحصیلی دانش آموزان سنین ۷ تا ۱۴ سال را شامل شده که بر اساس متد اروپایی خود به ۸ سطح گروه بندی می شوند. سطح اول مقطع دبستان در مجارستان شامل کودکان سنین ۶ تا ۷ ساله، سطح دوم مقطع دبستان در مجارستان شامل کودکان سنین ۷ الی ۸ ساله، سطح سوم مقطع دبستان در مجارستان شامل سنین ۸ تا ۹ سال، سطح چهارم مقطع دبستان در مجارستان برای سنین ۹ الی ۱۰ سال، سطح پنجم مقطع دبستان در مجارستان شامل دانش آموزان ۱۰ تا ۱۱ سال، سطح ششم مقطع دبستان در مجارستان شامل نوجوانان سنین ۱۱ الی ۱۲ سال، سطح هفتم مقطع دبستان در مجارستان شامل سنین ۱۲ تا ۱۳ سال و نهایتاً سطح هشتم مقطع دبستان در مجارستان شامل محدوده سنی ۱۳ الی ۱۴ سال می باشد.

تحصیل در مجارستان,تحصیل در مجارستان در مقطع دبیرستان,شرایط تحصیل در مجارستانجهت تحصیل در مجارستان باید دوره های کالج و آموزش زبان انگلیسی را بگذرانید

در عموم موارد برای دانشجویان متقاضی تحصیل در مجارستان دوره فوق لیسانس و بالاتر ویزای همراه بوده و برای والدین دانش آموزان تحت شرایطی خاص توسط اداره مهاجرت مجارستان صادر می شود، بدین ترتیب دانش آموزان برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان باید یک قیم قانونی در این کشور داشته باشند یا در مدارس شبانه روزی تحصیل کنند. 

* تحصیل در مجارستان در مقطع دبیرستان:

تحصیل در مجارستان در مقطع دبیرستان به اختصار سطح ۱ و سطح ۲ و سومین نامیده میشوند که بر اساس نظام آموزش ایران معادل دوره اول دبیرستان، دوره دوم دبیرستان و پیش دانشگاهی می باشد. این نظام آموزشی با نظام آموزشی اروپا منطبق بوده و سنین ۱۶ تا ۱۸ سال را شامل می شود. در تمام موارد برای مقطع دبیرستان هم ویزای همراه صادر نمی شود مگر در صورت موافقت اداره مهاجرت مجارستان در شرایط خاص، به این ترتیب دانش آموزان در این مقطع هم نیاز به قیم قانونی دارند که میتواند فردی ساکن مجارستان یا مدارس شبانه روزی باشد.

* تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی:

شخص بعد از پایان دوره دبیرستان و دریافت دیپلم معتبر در ایران، میتواند برای ورود به دانشگاه و تحصیل در دوره لیسانس در دانشگاه های مجارستان اقدام نماید. دوره تحصیل در مجارستان در مقطع لیسانس بین ۳ تا ۴ سال میباشد که طول مدت آن بسته به رشته متفاوت خواهد بود. به عنوان نمونه در این کشور رشته های هنرهای زیبایی، رشته های انسانی و علوم اجتماعی بمدت ۳ سال زمان می برد.

در مجارستان اغلب رشته ها در مقطع لیسانس آزمون ورودی داشته و دانشجویان باید در سطح بالایی از زبان انگلیسی نیز باشند. همچنین حتماً باید شخص مدرک دیپلم خود را دریافت نموده باشد و علاوه بر دیپلم، ریزنمرات خود را نیز به زبان مجاری و همینطور به زبان انگلیسی، به صورت ترجمه شده به دانشگاه موردنظر خود در این کشور ارائه دهد. برای دانشجویانی که برای تحصیل در مجارستان از خارج از اتحادیه اروپا اقدام می نمایند، نیز سدی مثل قبولی در آزمون های ورودی وجود دارد. از این جهت برای این دانشجویان، ابتدا به صورت پیش نیاز دوره هایی برپا می شود تا در این آزمون برای قبولی آماده شوند.

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مجارستان به مدارکی نظیر مدرک زبان انگلیسی نیز نیاز دارند که اغلب در این مقطع از آن ها آیلتس ۵ تا ۶ و یا تافل ۶۰ تا ۸۰ خواسته می شود. در صورتی که در آزمون ورودی قبول شوید، منع قانونی نخواهید داشت و میتوانید به دانشگاه دلخواهتان ورود کنید. در صورتی که این دوره را به زبان انگلیسی در مجارستان خوانده و گذرانده باشید، پس سیستم اموزشی دانشگاه مقصد هم باید به زبان انگلیسی باشد؛ به علت اینکه شما نمی توانید هنگامی که به زبان انگلیسی تحصیل کرده اید، در آزمون آلمان شرکت کنید؛ برای این که این آزمون به زبان آلمانی در این کشور برگزار می شود و شما به مشکل بر می خورید، پس غیر از دانش کافی باید نشان دهید که زبان کشور مورد نظرتان را نیز میدانید و به آن تسلط دارید.

تحصیل در مجارستان در مقاطع مختلف,تحصیل در مجارستان,تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی ارشدتحصیل در مجارستان با امکانات متعددی صورت می پذیرد

* تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد:

تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد جز گزینه های تحصیلی مقرون به صرفه است. از آنجا که مؤسسات آموزش عالی مجارستان کیفیت بالایی دارد، گزینه بسیار خوبی برای دانشجویان بین المللی محسوب میشود. در دانشگاه های مجارستان برنامه های کارشناسی ارشد از سیستم بولونیا پیروی می کنند یعنی در سرتاسر جهان معروف و مورد تأیید است. هزینه تحصیل در مجارستان برای دانشجویان بین المللی در مقایسه با دانشجویان اروپایی گرانتر است. بسیاری از دانشگاه های مجارستان دوره های کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

طول تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد بمدت یک تا دو سال است؛ زبان آموزش آن ها مجارستانی است،  اما خیلی از موسسات برای دانش آموزان محلی و برای جذب دانشجویان بین المللی، تصمیم به ارائه کامل برنامه های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی دارند. تمامی دانشجویان باید هزینه ثبت نام در دانشگاه را پرداخت کنند. متقاضی برای پذیرش دوره های کارشناسی ارشد باید مدرک لیسانسش را حداقل به مدت ۳ سال گذرانده باشد.

اغلب دانشگاه ها در زمینه یافتن فرصت های شغلی دانشجویان را راهنمایی می کنند. مدرک زبان انگلیسی برای پذیرش در این دوره های آیلتس ۵.۵ تا ۶.۵ است که معادل تافل ۷۰ تا ۸۰ است. اشخاص بایستی مدارکی همچون اصل و ترجمه مدارک دیپلم و لیسانس بهمراه ریز نمرات، مدارک هویتی و نامه تمکن مالی را به سفارت ارائه دهند در ضمن بابت اخذ پذیرش و تحصیل در مجارستان در رشته های مختلف کارشناسی ارشد، هیچ محدودیتی به زبان انگلیسی وجود نخواهد داشت.

تحصیل در مجارستان در مقاطع مختلف,تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد,تحصیل در مجارستاناز مهمترین مزایای تحصیل  در مجارستان، کار در هنگام تحصیل در مجارستان می باشد

* تحصیل در مجارستان در مقطع دکتری:

تحصیل در مجارستان در مقطع دکتری اغلب به صورت پژوهشی است ولی به طور کلی طول این دوره تحصیلی بین ۳ تا ۴ سال می باشد. معمولاً این دوره در مجارستان چیزی در حدود ۴ سال به طول خواهد انجامید که در دو دوره دو ساله انجام می شود. برای تحصیل در مجارستان در مقطع تحصیلی دکتری باید مدرک کارشناسی ارشد خود را دریافت کرده باشید. بطورحتم پژوهش ها و مقالاتی که در حین تحصیل خود در مقطع کارشناسی ارشد انجام داده اید، در موفقیت شما در پذیرش دکترا تأثير زیادی خواهد داشت.

تحصیل در مجارستان در مقطع دکتری همواره به صورت تئوری و عملی و پژوهشی است. شما میتوانید برای تحصیل در مقطع دکترا در این کشور به زبان انگلیسی بپردازید و از آنجایی که مجارستان از نظر موقعیت جغرافیایی در اروپای مرکزی قرار گرفته شده است؛ بدین ترتیب برای تحصیل دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا مقصد مناسبی به شمار می رود.

البته در مقطع دکترا شما نیاز دارید تا بتوانید استادی را بعنوان سوپر وایزر خود انتخاب کرده و او را به منظور جذب و پذیرشتان متقاعد نمایید. قطعاً این استاد دانشگاه، طبق توانایی های شما و سابقه تحصیلی شما تصمیم می گیرد که شما را انتخاب کند یا خیر؟ برای تحصیل در مجارستان در دوره دکتری نیز اجازه دارید به صورت پاره وقت بکار مشغول شوید که در این مقطع حدود ۳۰ ساعت در هفته مجوز کار دارید. اشخاص موظفند برای اخذ فاند و یا فول فاند در کشور مجارستان سوابق پژوهشی فوق العاده قوی مانند رتبه برتر دانشگاه ارشد، معدل و ریز نمرات بالای ۱۷، مقالات بین المللی، توصیه نامه های قوی و آیلتس قوی بسته بنظر استاد راهنما ارائه دهند.

تحصیل در مجارستان در رشته پزشکی

تحصیل در مجارستان در رشته های متنوع تحصیلی در زیر گروه رشته های پزشکی مثل پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی من جمله پرطرفدارترین حوزه های تحصیل در اروپا می باشد به این دلیل که ورود به دانشگاه های پزشکی برخلاف دیگر کشورهای اروپایی بسیار آسان است برای این که افراد پیش از ورود به دانشگاه در دوره های ۱ سال پیش پزشکی با همان Pre Medical  در کشور مجارستان شرکت نموده تا بتوانند برای آزمون آماده شوند. آزمون پیش پزشکی مجارستان سالی ۱ بار برگزار می شود و چه بسا افراد با تحصیل در دوره پیش پزشکی مجارستان می توانند در آزمون دانشگاه های لهستان نیز شرکت کنند. دوره های پیش پزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی میباشد و اشخاص برای ورود به دانشگاه های پزشکی این کشور به مدرک زبان نیاز ندارند برای این که زبان را در دوره های پیش پزشکی به آنها آموزش می دهند.

تحصیل در مجارستان,تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد,تحصیل در مجارستان در رشته پزشکیتحصیل در مجارستان در رشته های متنوع پزشکی، از پرطرفدارترین حوزه های تحصیل در اروپاست 

شرایط دریافت بورسیه تحصیل در مجارستان

- برای دریافت بورسیه تحصیل در مجارستان به دقت تمامی سوابق تحصیلی شما بررسی می شود و در صورت واجد شرایط بودن یکی از بورسیه های موجود در دانشگاه به شما تعلق ميگيرد ، بورس های تحصیلی اصولا به رشته هایی مثل پزشکی و یا تحصیلات تکمیلی اهدا می شود که اعتبار دانشگاه های مجارستان در اروپا و جهان یکی از علل اصلی استقبال از آن به شمار می رود.

- داشتن سن مناسب برای تحصیل از دلایل مهم دیگر در دریافت بورسیه تحصیل در مجارستان است، در دانشگاه های این کشور برای هر مقطع تحصیلی محدودیت سنی وجود دارد که چنانچه سن مناسبی داشته باشید میتوانید بورس تحصیلی را دریافت کنید.

- از دیگر شرایط مهم دریافت بورسیه تحصیل در مجارستان می توان به رزومه تحصیلی اشاره کرد. شما باید به دانشگاه ثابت کنید که به پیشرفت و تحقیق در رشته تحصیلی خود علاقمند هستید و مقاله های بین المللی، چاپ کتاب و غیره را انجام داده اید.

- معدل بالا در دوره های تحصیلی قبل هم از موارد تاثیرگذار در بورس تحصیل در مجارستان محسوب میشود ، در تمامی دانشگاه ها این شرایط تقریباً یکسان بوده و از نخستین موارد مهمی اند که از طرف دانشگاه در اعطای بورس تحصیلی مورد بررسی قرار میگیرند.

زبان تحصیل در مجارستان,تحصیل در مجارستان,تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبانهزینه تحصیل در مجارستان به نسبت دیگر کشورهای اروپایی مناسب تر است

- دقت داشته باشید که داشتن انگیزه و پشتکار کافی، مهم ترین فاکتور به دست آوردن بورس تحصیل در مجارستان است، در صورتیکه واقعا به دنبال بورس تحصیلی هستید برای دریافت آن تمام تلاش و توان خود را بکار بگیرید تا بتوانید یکی از بهترین و جامعه ترین بورس های تحصیلی در مجارستان را دریافت کنید.

کار دانشجویی ضمن تحصیل در مجارستان

کشور مجارستان این قابلیت را دارد تا افرادی که در حال تحصیل هستند، بتوانند ضمن تحصیل در مجارستان نیز به کار مشغول شوند. دانشجویان در این کشور اجازه کار پاره وقت دارند. دانشجویان در مقطع کارشناسی ۱۰ الی ۱۵ ساعت اجازه کار دارند و در مقطع کارشناسی ارشد بین ۱۵ الی ۲۰ ساعت در هفته مجوز کار کردن دارند. درست است که هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور بالا نیست، اما اکثر دانشجویان برای پوشش برخی از هزینه های خود تمایل دارند به کار مشغول شوند. برخی از این مشاغل دانشجویی در داخل خود محیط دانشگاه امکان پذیر است.

موقعیت کار پس از تحصیل در مجارستان

متقاضیان مهاجرت به مجارستان این امکان را دارند تا از طریق تحصیل در مجارستان به مدت حداکثر نه ماه بعد از اتمام تحصیل به دنبال یافتن فرصت شغلی موردنظر خود باشند. لازم به ذکر است در صورتیکه دانشجو قصد اقامتی مازاد بر زمان تحصیل خود به منظور جستجوی کار داشته باشد؛ باید قبل از اتمام تحصیلات خود و سر رسیدن تاریخ انقضای مجوز اقامت در کشور مجارستان، دست کم به مدت پانزده روز درخواست مبتنی بر تمدید مدت زمان اقامت برای پیدا نمودن شغل را به اداره مهاجرت تسلیم نماید. بعد از آن در صورتی اقامت دانشجو به اقامت کاری تبدیل خواهد شد که در مدت مذکور موفق به یافتن شغل و انعقاد قرارداد کار شود. این اقامت بعد از گذشت ۵ سال و با پرداخت بیمه و مالیات منجر به دریافت اقامت دائم و در یک نگاه کلی بعد از حدود حداقل هشت سال اقامت در خاک این کشور امکان درخواست تابعیت مجارستان را برای شخص فراهم خواهد نمود.

بررسی ویزای همراه برای تحصیل در مجارستان

کشور مجارستان به دانشجویانی که تصمیم تحصیل در مجارستان را دارند این قابلیت را می دهد که همسر و فرزند خویش را بعنوان همراه در کنار خود داشته باشند. دانشجویان پس از گرفتن پذیرش و دریافت ویزا و حضور در خاک این کشور، میتوانند درخواست الحاق همسر و یا فرزند خود را از اداره مهاجرت این کشور بنمایند. از مزایای گرفتن ویزای همراه اینست که همسر فرد دانشجو مجوز تحصیل و کار تمام وقت دارد و فرزند یا فرزندان دانشجو هم میتوانند به صورت رایگان از امکانات تحصیلی این کشور استفاده نمایند.

مزایای تحصیل در مجارستان

از مزایای تحصیل در مجارستان می توان به موارد زیر اشاره نمود :

> امکان ادامه تحصیل و کار در کلیه کشور های اروپایی، انگلستان، ایالات متحده آمریکا، کانادا

> سطح بالا آموزش و بین المللی بودن دانشگاههای مجارستان

> تائید بودن مدرک دانشگاههای مجارستان در کل دنیا

> مورد تائید بودن مدرک دانشگاههای مجارستان داخل ایران

> امکان کار کردن پس از اتمام تحصیل در سرتاسر اروپا بدون مشکل

> تحصیل به زبان انگلیسی در اروپا غیراز موسیقی

> امکان انتقال به کشور های دیگر اروپا و آمریکا و کانادا  حین تحصیل

تحصیل در مجارستان در مقطع دبستان,هزینه تحصیل در مجارستان,تحصیل در مجارستانتحصیل در مجارستان یکی از گزینه های مطلوب برای ایرانیان بشمار می رود

معایب تحصیل در مجارستان

بعضی از معایب تحصیل در مجارستان عبارتست از:

- کار دانشجویی

- دشوار بودن کار برای دانشجو ها

- آزمون ورودی دانشگاه های مجارستان

- سخت گیری دانشگاه های مجارستان

تحصیل در مجارستان,تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد,تحصیل در مجارستان در رشته پزشکیبرای تحصیل در مجارستان افراد باید از قوانین اخذ ویزا آگاه باشند

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 14
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
صابر کاظمی,فعالیت های ورزشی صابر کاظمی,صابر کاظمی و افراد پشت خط زن بیوگرافی صابر کاظمی بازیکن والیبال (+جدیدترین تصااویر)

تاریخ تولد:  ۳ دی ماه سال ۱۳۷۷

محل تولد: شهرستان آق قلای استان گلستان

قد ۲:  متر و ۵ سانتی متر 

وزن: ۸۷ کیلوگرم 

پست:پشت خط زن

ادامه
امانوئل سویدنبرگ,تصاویر امانوئل سویدنبرگ,عکسهای امانوئل سویدنبرگ زندگینامه امانوئل سویدنبرگ فیلسوفی باهوش تر از انیشتین (+تصاویر)

زاده:۲۸ ژانویهٔ ۱۶۸۸

زادگاه:استکهلم،  امپراتوری سوئد

دوره:فلسفه قرن هجدهم

علایق اصلی:الهیات, علم, فلسفه

درگذشت:۲۹ مارس ۱۷۷۲ 

ادامه
آریا برزگر,بازیهای لیگ برتر آریا برزگر,بازی های تیم ملی آریا برزگر بیوگرافی آریا برزگر بازیکن فوتبال ایران (+ تصاویر)

زاده:۱۸ مهر ۱۳۸۱   

زادگاه:شیراز

ملیت:ایرانی

پست:مهاجم

قد:۱٫۸۹ متر

ادامه
XXXXXXXXXXXX بیوگرافی آرمان درویش کارگردان و بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۹ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد:ملایر

حوزه فعالیت:کارگردانی و بازیگری

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
گابریل پین,گابریل پین مربی فوتبال ایتالیایی,بیوگرافی گابریل پین زندگینامه گابریل پین مربی فوتبال ایتالیایی (+ تصاویر)

زاده:۲۱ ژانویه ۱۹۶۲

زادگاه:ویتوریو ونتو، ایتالیا

ملیت:ایتالیایی

قد:۱.۷۴ m

پست:هافبک

ادامه
مسیح مهاجری,زندگینامه مسیح مهاجری,فعالیت های مسیح مهاجری زندگینامه مسیح مهاجری سیاستمدار ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۱۳۲۶ 

زادگاه:تنکابن،  ایران

ملیت:ایرانی

پیشه:مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی

دین:اسلام

ادامه
شفیعی کدکنی,دکتر شفیعی کدکنی,محمد رضا شفیعی کدکنی زندگینامه شفیعی کدکنی شاعر معاصر ایران (+ تصاویر)

زاده:۱۹ مهر ۱۳۱۸

زادگاه:کدکن،  نیشابور

ملیت:ایرانی

پیشه:شاعر،  استاد دانشگاه، پژوهشگر و نویسنده

دین:اسلام

ادامه
سرگی برین,زندگینامه سرگی برین,جوایز سرگی برین بیوگرافی سرگی برین موسس شرکت گوگل (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۱ اوت ۱۹۷۳

قد: ۱.۷۳ متر

ملیت: آمریکایی

زادگاه: مسکو، روسیه  SFSR، اتحاد جماهیر شوروی

مذهب: یهودی

ادامه
رودکی,شاعر رودکی,آثار رودکی سمرقندی زندگی نامه رودکی استاد شاعران و پدر شعر فارسی + آثار

زادروز:۱۱ رمضان ۲۴۴( قمری)

زاد گاه:پنجکنت، تاجیکستان کنونی

زمینهٔ کاری:شاعر، موسیقی دان

ملیت:ایرانی

مرگ:۳۲۹( قمری)

در زمان حکومت:سامانیان

ادامه
ویژه سرپوش