شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۹۰۰۴۴

معرفی دانشگاه رور بوخوم و شرایط پذیرش در آن

دانشگاه رور بوخوم,دانشگاه رور بوخوم در آلمان,دانشگاه رور بوخوم کجاستهدف دانشگاه رور بوخوم، تعالی در تحقیق ، آموزش و انتقال از طریق ایجاد شبکه های دانش میباشد
یکی از دانشگاه های بزرگ آلمان که به عنوان بخشی از سازمان بودجه ی تحقیقات آلمان محسوب میشود؛ به نام دانشگاه رور بوخوم می باشد. در سال ۱۹۶۲ ساخت این دانشگاه در تپه ی جنوبی منطقه ی روهر بوخوم مرکزی صورت گرفت و پس از جنگ جهانی دوم، نخستین دانشگاه عمومی بود که در آلمان تأسیس شد.

دانشگاه رور بوخوم

در غرب آلمان، شهری به نام بوخوم واقع شده است. در حال حاضر این شهر جایگاه ویژه ای را در زمینه تئاتر و موزه دارد؛ به این ترتیب که رتبه ی ۲۰ را در جایگاه تئاتر گرفته و رتبه ۱۲ را در زمینه موزه به خود اختصاص داده است. جمعیت شهر بوخوم برابر با ۳۶۵۰۰۰ نفر میباشد که ششمین شهر بزرگ ایالت نوردراین وستفالن محسوب میشود. دانشگاه رور بوخوم، اقدام به پذیرش دانشجو در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می نماید. این دانشگاه در حال حاضر ، ارائه دهنده ی ۱۸۴ برنامه تحصیلی مختلف از تمام رشته های دانشگاهی است.

اهداف دانشگاه رور بوخوم

هدف RUB تعالی در تحقیق، اموزش و انتقال از طریق ایجاد شبکه های دانش در سطح محلی، منطقه ای و بین المللی است. با تکمیل شبکه علمی RUB در سرتاسر جهان با تمرکز بر آموزش، RUB عضو فعال شبکه اوترخت، متشکل از ۳۰ دانشگاه برجسته اروپا، برنامه آموزش ترکیبی “Study Bridge” است که پل های Ruhr Ara را با آسیای شرقی و مرکزی و مؤسسه گوته تشکیل می دهد. RUB به پشتیبانی از “دانشگاه شبکه” می پردازد و فعالیت هایی در کمیته راهبری یادگیری و اموزش انجمن دانشگاههای اروپا دارد. علاوه‌براین ، RUB قهرمان توسعه پایدار و برابری اجتماعی در سطح بین المللی می باشد.

ساختار محوطه دانشگاه رور بوخوم

محوطه دانشگاه رور بوخوم به صورت متمرکز است. معماری ساختمان های دانشگاه رور بوخوم، الهام گرفته از دهه ۱۹۶۰ با نام “بروتالیسم ” است. از ویژگی های بارز این ساختمان ها می توان به یکسان بودن سقف آنها از نظر ارتفاع ظاهری اشاره کرد؛ درحالیکه ارتفاع مطلق ساختمان ها براساس موقعیتشان، فرق دارد.

چشم اندازهای دانشگاه رور بوخوم، خیره کننده است؛ به این خاطر که ارتفاعات سرسبز دره رور در کنار محوطه دانشگاه قرار گرفته است. ساختمان های دانشگاه رور برخلاف پراکنده بودن بسیاری از دانشگاه های قدیمی آلمان، در یک پردیس متمرکز شده اند. محل اصلی این پردیس در جنوب شهر بوخوم است. تاکنون به دفعات زیادی محوطه دانشگاه رور بوخوم را بازسازی کرده اند و از لحاظ ساخت و ساز، گسترش داده اند. به دلیل الودگی های مخرب، بعضی از ساختمان های اصلی ساخته شده در دهه ۶۰، مورد بازسازی قرار گرفته اند.

مزایای تحصیل در دانشگاه رور بوخوم,شرایط پذیرش در دانشگاه رور بوخوم,دانشگاه رور بوخوم کجاستدانشگاه رور بوخوم معتبرترین مدارک را در پایان تحصیلی به دانشجویان خود ارائه میدهد

شرایط پذیرش در دانشگاه رور بوخوم

برای شرایط پذیرش در دانشگاه رور بوخوم، بهتر است که به سایت این دانشگاه مراجعه کنید ولی متقاضیان مهاجرت تحصیلی به آلمان باید مدارک زیر را جهت ادامه تحصیل و اخذ پذیرش از دانشگاه رور بوخوم داشته باشند:

- تکمیل و ارسال فرم آنلاین پذیرش

- مدارک تحصیلی بعلاوه ریز نمرات

- مدرک زبان آلمانی حداقل TestDaF 4

- رزومه تخصصی تحصیلی

- پاسپورت معتبر

دپارتمان های دانشگاه رور بوخوم

دانشگاه رور بوخوم دارای بیست دانشکده میباشد که در ادامه با آن ها اشنا میشوید:

> دانشکده الهیات پروتستان

> دانشکده الهیات کاتولیک

> دانشکده فلسفه، اموزش و روزنامه نگاری

> دانشکده تاریخ( از جمله بخش های تاریخ، تاریخ هنر و علوم باستان شناسی )

> دانشکده فلسفه

> دانشکده حقوق

> دانشکده اقتصاد

> دانشکده علوم اجتماعی

> دانشکده مطالعات آسیای شرقی

> دانشکده علوم ورزشی

> دانشکده روانشناسی

> دانشکده مهندسی عمران و محیطزیست

> دانشکده مهندسی مکانیک

> دانشکده مهندسی برق و فناوری اطلاعات

> دانشکده ریاضی

> دانشکده فیزیک و نجوم

> دانشکده علوم زمین

> دانشکده شیمی و بیوشیمی

> دانشکده زیست شناسی و بیوتکنولوژی

> دانشکده پزشکی

> فرهنگ و اقتصاد اروپا

> مرکز بین رشته ای برای شبیه سازی مواد پیشرفته( ICAMS)

> دانشکده بین المللی علوم اعصاب

شرایط ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه رور بوخوم,اهداف دانشگاه رور بوخوم,دپارتمان های دانشگاه رور بوخومدریافت بورسیه تحصیلی از مزایایی است که شامل حال دانشجویان دانشگاه رور بوخوم خواهد شد

مقاطع تحصیلی دانشگاه رور بوخوم

* تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه رور بوخوم:

تحصیل در دانشگاه رور بوخوم در مقطع کارشناسی بمدت ۴ سال زمان میبرد. زبان تدریس اکثر رشته های این مقطع، آلمانی است؛ به همین علت دانشجویان باید از مهارت کافی در زبان آلمانی برخوردار باشند. دانشجویان باید برای برخی از رشته ها، مدارک زبان انگلیسی را به دانشگاه ارائه دهند. دانشگاه بوخوم، کلاس هایی را به صورت رایگان برای تسلط بیشتر دانشجویان به زبان آلمانی برگزار می کند تا افرادی که مسلط به این زبان نیستند؛ آشنایی پیدا کنند. هزینه ی پذیرش در دانشگاه رور بوخوم در مقطع کارشناسی، کران نیست؛ به همین خاطر دانشجویان بسیاری به آن جذب شده اند.

* تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه رور بوخوم:

دانشجو به منظور تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه رور بوخوم باید مدارکی را ارائه دهد که از آن ها می توان به مدرک کارشناسی و ترجمه ریز نمرات آن به زبان آلمانی اشاره کرد. باتوجه به نوع رشته و تعداد واحدهای هر ترم می توان هزینه تحصیل در این مقطع را تعيين کرد. تحصیل در دانشگاه رور بوخوم در مقطع کارشناسی بمدت ۲ سال زمان میبرد و در طول این دو سال باید تمامی واحدهای ارائه شده، پاس شود. اصلی ترین زبان موردنیاز برای تحصیل در این مقطع، زبان آلمانی است.

* تحصیل در مقطع دکترا دانشگاه رور بوخوم:

دانشجویان برای تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه رور بوخوم باید ۲ سال درس بخوانند و پایان نامه ای که در این مقطع ارائه می دهند باید به زبان آلمانی و یا انگلیسی باشد. در نتیجه دانشجو برای تحصیل در مقطع دکترا باید حتماً مسلط به زبان آلمانی و انگلیسی باشد. ارائه مدرک ترجمه شده کارشناسی برای ورود به این مقطع، الزامیست و تحصیل در این مقطع، بدون وجود آن امکان پذیر نیست.

بورسیه ها و کمک هزینه های بین المللی دانشگاه رور بوخوم آلمان( RUB)

در حال حاضر دو بورسیه برای دانشجویان بین المللی دانشگاه RUB ارائه می شود:

- کمک هزینه های فارغ التحصیلی:

معمولاً در پایان هر ترم، کمک هزینه های فارغ التحصیلی برای دانشجویان ارائه می شود. در دو دوره ی آپریل تا جولای و اکتبر تا ژانویه کمک هزینه ها پرداخت می شود. این بورسیه را به دانشجویان بین المللی می دهند که شرایط زیر را دارا باشند:دانشجویان فارغ التحصیل از یک مدرسه ی خارجی یا دانشجویانی که در خارج از کشور آلمان ، نخستین مدرک دانشگاهی خود را گرفته اند/ دانشجویانی که در حال اخذ مدرکشان هستند/ دانشجویانی که در طول دوره، باعث بهبود علمکرد تحصیلی خود شده اند/ دانشجویانی که به پشتیبانی مالی در مرحله ی آخر تحصیلشان وابسته هستند. عملکرد تحصیلی گذشته ی دانشجویان و نیازهای مالی آن ها به عنوان معیار انتخاب این بورسیه محسوب میشود.

- کمک هزینه های مخصوص دانشجویان بسیار متعهد:

معمولاً در پایان هر ترم زمستان، کمک هزینه های مخصوص دانشجویان بسیار متعهد ارائه می شود و در دوره ی آپریل تا سپتامبر/ دسامبر، این کمک هزینه را می پردازند. این بورسیه صرفا مختص دانشجویان بین المللی دارای شرایط زیر می باشد :دانشجویان فارغ التحصیل از یک مدرسه ی خارجی یا دانشجویانی که در خارج از کشور آلمان ، نخستین مدرک دانشگاهی خود را گرفته اند/ دانشجویانی که حداقل یک ترمشان را در زمان درخواست، در RUB گذرانده اند/ یا دانشجویانی که در زمینه های بین المللی RUB تعهدات برجسته ای را از خودشان به نمایش گذاشته اند. دانشجویانی که در حال گرفتن مدرکشان هستند./ دانشجویانی که در طول دوره، باعث بهبود علمکرد تحصیلی خود شده اند. دانشجویانی که به پشتیبانی مالی در مرحله آخر تحصیلشان، وابسته هستند. براساس عملکرد تحصیلی گذشته و تعهدات خاص، چنین بورسیه ای را ارائه می دهند.

مزایای تحصیل در دانشگاه رور بوخوم

>> طیف گسترده ای از رشته ها در دانشگاه رور بوخوم تدریس میشود و از این رو دانشجویان می توانند رشته دلخواهشان را انتخاب کنند.

>> معتبرترین مدارک توسط دانشگاه رور بوخوم به دانشجویان در پایان تحصیل ارائه میشود که در تمامی مراکز دولتی در کشورهای مختلف، چنین مدرکی اعتبار دارد.

>> از دیگر مزایای دانشگاه رور بوخوم برای دانشجویان بین المللی می توان به دریافت بورسیه تحصیلی اشاره کرد.

>> دانشگاه رور بوخوم برای دانشجویانش این مزیت را فراهم کرده که در هنگام تحصیل، اقامت تحصیلی آلمان دریافت کنند. این اقامت در طول زمان تحصیل اعتبار دارد.

>> از دیگر مزایای تحصیل در دانشگاه رور بوخوم می توان خوابگاه های دانشجویی را نام برد. این خوابگاه، امنیت دانشجویان را در داخل دانشگاه به صورت کامل تضمین میکند.

>> تدریس تمامی دروس در دانشگاه رور بوخوم توسط بهترین اساتید آلمان صورت میگیرد که این یکی از دلایل سطح بالای علمی دانشجویان این دانشگاه می باشد.

دانشگاه رور بوخوم,دانشگاه رور بوخوم در آلمان,شرایط تحصیل در دانشگاه رور بوخوماقامت تحصیلی آلمان از مزایای دانشگاه رور بوخوم بشمار میرود

>> هزینه تحصیل در تمامی مقاطع و رشته های دانشگاه بوخوم، کم است و برخی از دانشجویان این دانشگاه، قابلیت بهره مندی از تخفیفات این دانشگاه را دارند.

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 13
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سمیرا سیاح,بیوگرافی سمیرا سیاح,زندگینامه سمیرا سیاح بیوگرافی سمیرا سیاح بازیگر سینما و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

متولد : ۲۴ آذر ۱۳۵۲

زادگاه: تهران

زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون

پیشه : بازیگر

مدرک تحصیلی : کارشناسی بازیگری سینما

قد : ۱۶۵ سانتیمتر

ادامه
وینیسیوس جونیور,بیوگرافی وینیسیوس جونیور,زندگینامه وینیسیوس جونیور بیوگرافی وینیسیوس جونیور، جوان‌ترین گلزن ال‌کلاسیکو در سال ۲۰۲۱ (+ تصاویر)

زاده:۱۲ ژوئیهٔ ۲۰۰۰

زادگاه:برزیل

سمت:فوتبالیست

قد:۱۷۷ سانتی متر

ملیت:برزیلی

ادامه
کریم بنزما,بیوگرافی کریم بنزما,زندگینامه کریم بنزما بیوگرافی کریم بنزما مهاجم فوتبال فرانسوی (+ تصاویر خانوادگی)

متولد:۲۸ آذر ۱۳۶۶

زادگاه:فرانسه

زمینه فعالیت: ورزش فوتبال

پیشه:بازیکن فوتبال

مدرک تحصیلی:دیپلم

قد:۱۸۵ سانتیمتر

ادامه
سید رضا فاطمی امین,بیوگرافی سید رضا فاطمی امین,زندگینامه سید رضا فاطمی امین بیوگرافی سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت در دولت سیزدهم (+ تصاویر)

زاده:۱۳۵۳

زادگاه:شاهرود، ایران

ملیت:ایرانی

سمت:وزیر صنعت، معدن و تجارت

شروع به فعالیت:۳ شهریور ۱۴۰۰

دین:اسلام

ادامه
همسر یوسف صیادی,تصاویر یوسف صیادی,یوسف صیادی بیوگرافی یوسف صیادی بازیگر سینما و تلویزیون کشور (+ تصاویر)

زاده:۵ اسفند ۱۳۴۸

زادگاه:نازی آباد تهران

ملیت:ایرانی

پیشه:بازیگر

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
خلاصه داستان زندگی حضرت یحیی,زندگینامه حضرت یحیی,ولادت یحیى زندگینامه حضرت یحیی (ع) و نحوه ی به شهادت رسیدنش

محل تولد:فلسطین

آرامگاه:مسجد جامع اموی

خویشاوندان مهم:زکریا، مریم

پیامبران هم عصر :زکریا، عیسی

پیروان:بنی اسراییل

ادامه
غیاث الدین جمشید کاشانی,زندگینامه غیاث الدین جمشید کاشانی,بیوگرافی غیاث الدین جمشید کاشانی زندگی نامه غیاث الدین جمشید کاشانی، ریاضی‌دان و اخترشناس

تولد:۷۹۰ قمری

محل تولد:کاشان، ایران

درگذشت:۱۹ رمضان ۸۳۲ قمری

محل درگذشت:سمرقند اکنون در ازبکستان

پیشه:ریاضیات، ستاره شناسی

ادامه
آثار المیرا دهقانی,عکسهای اینستاگرامی المیرا دهقانی,آثار هنری المیرا دهقانی بیوگرافی المیرا دهقانی بازیگر سینما و تلویزیون (+ تصاویر)

متولد:۵ شهریور ۱۳۷۰ شیراز

محل زندگی:تهران

زمینه فعالیت:سینما و تلویزیون

پیشه:بازیگر

مدرک:فوق لیسانس صنایع غذایی

شروع فعالیت:۱۳۸۸ تاکنون

ادامه
کایل اسنایدر,بیوگرافی کایل اسنایدر,زندگینامه کایل اسنایدر بیوگرافی کایل اسنایدر و افتخارات این کشتی گیر(+ تصاویر)

نام خانوادگی: اسنایدر

متولد: ایالات متحده آمریکا

زاده:۲۰ نوامبر ۱۹۹۵

قد:۱۸۱

ملیت: آمریکایی

حرفه: ورزش کشتی ازاد

ادامه
ویژه سرپوش