یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۱۰۰۰۰۶۹

نکات مهم تحصیل در مالزی که باید بدانید

تحصیل در مالزی,تحصیل در مالزی در مقطع کارشناسی ارشد,تحصیل در مالزی در مدارستحصیل در مالزی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای افرادی است که می‌خواهند در آسیا تحصیل کنند
به علت مناسب بودن شرایط تحصیل در مالزی دانش آموزان و دانشجویان فراوانی برای گرفتن ویزای تحصیلی آن تلاش می کنند. با هر سنی که هستید میتوانید برای تحصیل در مالزی، درخواست دهید. تنها باید شرایط لازم را داشته باشید.

تحصیل در مالزی

کشور مالزی در جنوب شرقی اسیا واقع است که پایتخت آن کوالالامپور می باشد. پایتخت این کشور جزء ۱۰ شهر زیبای آسیا محسوب می شود. کشور مالزی دارای ۱۳ استان است که به هر استاندار آن پادشاه گفته می شود. بیشتر دانشجویان ایرانی که در حال تحصیل در مالزی هستند در استان سلانگور زندگی می کنند، به علت این که این شهر دارای دانشگاههایی میباشد که مورد تائید کشور ایران میباشد واحد پول مالزی این کشور رینگت می باشد.

از شهروندان کشور هند و کشور چین در مالزی بیشتر به چشم می خورد. دین رسمی مردم مالزی اسلام میباشد ولی معمولاً علاوه بر اسلام چند دین دیگر وجود دارد که آزادی در انتخاب دین در این کشور وجود دارد. آب و هوای مالزی در تمام فصلهای سال گرم و شرجی است. به علت امنیت بالا و مناظر زیبا سالانه پذیرای مهاجران فراوانی است که بخش عمده آن ها را افرادی تشکیل می دهد که به خاطر تحصیل در مالزی مهاجرت کرده اند.

شرایط تحصیل در مالزی

در زمینه تحصیل در مالزی، آموزش و پرورش این کشور به یکی از مهمترین اولویت های دولت این کشور در دهه قبل تبدیل شده است که متعهد به ارائه آموزش با کیفیت به تمامی دانش آموزان و دانشجویان می باشد. در دانشگاه ها و کالج های مالزی سه بار در سال میتوان برای پذیرش درخواست کرد. برای درخواست، شخص باید حداقل سه ماه پیش از شروع دوره، درخواست و مدارک خود را ارسال کند.

اگر شخص تحصیلات قبلی خود را در یک کشور انگلیسی تمام کرده باشد، دیگر نیازی به برگزاری آزمون های ورودی مثل SAT ،GRE، IELTS، TOEFL ندارد. اگر دانشجویی از یک کشور غیر انگلیسی زبان باشد، کالج یا مؤسسه میتواند برای زبان انگلیسی از او تست بگیرد. البته این هم در دانشگاه های مالزی متفاوت است. برای تحصیل در مالزی، کلیه متقاضیان باید دارای مدرک معتبر بین المللی زبان انگلیسی مثل آیلتس یا تافل باشند. حداقل نمره ای که برای ورود پذیرفته می شود IELTS 6 یا TOEFL Paper based 550 یا TOEFL اینترنتی ۲۱۳ است.

تحصیل در مالزی بدون مدرک زبان

تحصیل در مالزی بدون مدرک زبان هم امکانپذیر است. تنها کافیست که درخواست خود را پر نمایید. تمام کارهای مربوط به اخذ پذیرش و ویزای مالزی را در کم تر از ۲ ماه انجام دهید. در ضمن، هزینه لازم برای زندگی و ادامه درس در کوالالامپور یا دیگر شهرهای این کشور را هم داشته باشید. بعداز ورود به مالزی برای افرادی که مدرک زبان ندارند، کلاس های ویژه برگزار می شود. این دوره بسته به خود شخص از ۶ ماه تا ۱ سال ادامه می یاید. بعد از آن میتوانید در رشته مورد علاقه خود در دانشگاه، مشغول به خواندن شوید.

ادامه تحصیل در مالزی,تحصیل در مالزی,بهترین مقطع برای ادامه تحصیل در مالزیتحصیل در مالزی برای دانشجویان ایرانی امکان‌پذیر است

تحصیل در مالزی با صدور بیمه دانشجویی

بیمه دانشجویی از موضوعات مهم برای دانشجویانی است که علی الخصوص در مالزی و کشورهای دیگر مشغول به تحصیل هستند. درهرصورت زندگی و تحصیل در شهر غربت با تمام مزایا، فراز و نشیب هایی دارد که امکان دارد با حوادثی همراه باشد. خوش بختانه تحصیل در مالزی با صدور بیمه دانشجویی همراه است. کلیه دانشجویان از بیمه درمانی کامل برخوردارند و هزینه ی این بیمه، به نسبت امکانات و مزایا بسیار باصرفه است. این بیمه برای کل بیمارستان ها و حوادث در سراسر مالزی معتبر است.

چگونگی اخذ ویزای تحصیلی مالزی

تمام دانشجویان بین المللی ملزم به داشتن ویزای دانشجویی می باشند. گرفتن ویزای دانشجویی آسان است، هنگامی که از دانشگاهی پذیرش بگیرید خود دانشگاه از سوی شما برای ویزای دانشجویی اقدامات لازم را انجام می دهد. در بین مدارک دانشگاه که از طرف شما ارسال میشود یک ضمانت شخصی نیز وجود دارد، که برای آن باید مبلغی، بسته به کشور محل اقامت فعلی، پرداخت کنید. هنگامی که پذیرش و ویزای تحصیلی شما قطعی شد می بایست شخصاً از طریق سفارت یا کمیسیون عالی کشور مالزی در کشور خود برای ویزای یکبار ورود دانشجویی اقدام کنید. برای این کار باید شواهد و مدارکی از پذیرش تحصیلی و ویزای دانشجویی خود، گواهی تمکن مالی برای پرداخت شهریه و هزینه های زندگی، گواهی سلامت و تائید ترک کشور مالزی بعد از اتمام تحصیل را فراهم آورید. بسته به ملیت شما، امکان دارد مدارک اضافه نیز درخواست شود.

 مدارک لازم جهت تحصیل در مالزی

مدارکی که دانشجویان جهت تحصیل در مالزی باید ارائه دهند عبارتند از:

> ترجمه و ریز نمرات آخرین مقطع تحصیلی

> مدرک زبان آیلتس یا تافل

> گواهی اشتغال بکار (در صورتی که شامل متقاضی بشود)

> پرینت حساب تائید شده جهت اثبات پشتوانه مالی

> اصل و کپی گذرنامه

> اصل و کپی شناسنامه

> عکس

شرایط تحصیل در مالزی,تحصیل در مالزی در مقطع دکتری,تحصیل در مالزیتحصیل در مالزی در رشته‌های پزشکی، دندان‌پزشکی و شاخه‌های مهندسی رونق بسیاری دارد 

شرایط بورسیه تحصیلی دانشگاه های مالزی

بورسیه تحصیلی مالزی و کمک هزینه ها، روشی برای تأمین بودجه برای تحصیل در مالزی است. دانشگاه های مالزی اکثرا بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی را به دانشجویان بین المللی و همچنین داخلی ارائه میدهند و اطلاعات مربوط به این موارد در وب سایت های آن ها موجود است. دولت مالزی نیز برای دانشجویان بین المللی وجوهی فراهم می کند و یکی از این صندوق ها، بورسیه تحصیلی مشترک المنافع مالزی و برنامه کمک هزینه تحصیلی مالزی SFP است که برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دسترس می باشد. اکنون اعطاء بورسیه در مالزی محدود و اخذ آن با رقابت همراه است.

دانشجویانی که در سال اول تحصیلی در دانشگاه های مالزی نمرات بالایی داشته باشند میتوانند تقاضای تخفیف شهریه به دانشگاه بدهند که در صورت تائید تقاضای آنها حدود ۲۰ تا ۵۰ درصد از شهریه سالانه کسر می شود البته دانشجویانی که در مقاطع دبیرستان و پیش دانشگاهی معدل بالا داشته باشند میتوانند از همان شروع ترم اول تقاضای تخفیف شهریه بدهند. بورسیه تحصیلی بیشتر به دانشجویان مقطع دکترا تعلق ميگيرد که به صورت کمک هزینه های ماهیانه به دانشجویان پرداخت می شود. این کمک هزینه ها در قبال پروژه های تحقیقاتی و مقالات بین المللی که دانشجو بر اساس قرارداد انجام می دهد به آن ها داده می شود یا در قبال دستیاری تدریس و دستیاری تحقیق از طرف استاد راهنما به صورت ماهانه به دانشجو پرداخت می شود.

در برخی موارد، شما نیز میتوانید در ازای تدریس کردن و کارهای اداری، کمک هزینه ای را دریافت کنید. وزارت آموزش عالی مالزی همچنین برای دانشجویان خارجی که مایل به تحصیل در مالزی هستند دو برنامه بورسیه تحصیلی ارائه می دهد:

۱. بورسیه تحصیلی بین المللی مالزی MIS، با هدف تحصیلات تکمیلی دانشجویان با استعداد بین المللی در بعضی زمینه های خاص.

۲. دوره بورسیه تحصیلی مالزی و کمک هزینه اتباع کشورهای مشترک المنافع CSFP که به اتباع کشورهای مشترک المنافع اعطا می شود.

تحصیل در مالزی,کار دانشجویی و تحصیل در مالزی,تحصیل در مالزی در مقطع کارشناسیتحصیل در مالزی امکان پیدا کردن مشاغل دانشجویی را برای شما فراهم می‌کند

تحصیل در مالزی در مقاطع متفاوت

- تحصیل در مالزی در مدارس:

تحصیل در مالزی در مدارس و زمان آموزش کودکان از سنین ۴ تا ۵ سالگی در مقطع آمادگی شروع می گردد. تحصیل در مالزی در مقطع ابتدایی از ۶ سالگی به بازه ۶ الی ۷ سال به طول می انجامد که در این مقطع خواندن، نوشتن، ریاضیات پایه و علوم پایه در اولویت تدریس و آموزش می باشند. دانش آموزان در مالزی در سال های سوم و ششم در دو آزمون شرکت می کنند. تحصیل در مالزی در مقطع دبیرستان هم به دو دوره ۳ ساله تقسیم می گردد. تحصیل در مالزی در سه سال اول دبیرستان به آموختن دروس علوم پایه، علوم انسانی، هنر و آموزش های صنعتی به وسیله دانش آموزان سپری می شود و پس از سه سال در آزمون (PMR) شرکت می کنند.

تحصیل در مالزی در سه سال دوم دبیرستان به این صورت میباشد که مثل دو سال از این سه سال نیز دروس مشخصی به دانش آموزان آموزش داده می شود و در انتها دانش آموزان در آزمون های SPM شرکت می نمایند. سپس بعد از  سپری کردن در مجمع ۵ ساله، دانش آموزان به جهت ورود به دانشگاه های این کشور یک دوره یکساله بعنوان پیش دانشگاهی خواهند گذراند و بعد از سپری نمودن امتحانات پایان سال و موفقیت در آن ها موفق به دریافت مدرک STPM می گردند، که همان مدرک دیپلم محسوب می شود.

این مدرک معادل مدارک A Level در نظام آموزشی انگلستان است. دانش آموزانی که موفق به اخذ مدرک SPM  مالزی میشوند میتوانند برای تحصیل در مالزی در کالج ها و پلی تکنیک های این کشور مشغول به ادامه تحصیل شوند و دانش آموزانی که موفق به اخذ مدرک STPM شوند، میتوانند در دانشگاه های مالزی مشغول به ادامه تحصیل شوند. دوره های سه ساله طی شده در دانشگاه ها نیز که به مدرک Diploma منتهی می شود معمولاً با ۹۰ تا ۱۰۰ واحد (Credit) گذرانده می شود. متقاضیانی که مدرک Diploma یا Certificate از کالج ها یا پلی تکنیک های مالزی اخذ می کنند، میتوانند وارد دانشگاه های مالزی گردند.

معایب تحصیل در مالزی,تحصیل در مالزی,مزایای تحصیل در مالزیدانشگاه‌ باید به شما یک تأییدیه بدهد که شما صلاحیت کار حین تحصیل در مالزی را دارید

- تحصیل در مالزی در مقطع کارشناسی:

تحصیل در مالزی در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی اکثراً به زبان انگلیسی میسر است. طول دوره اغلب ۳ تا ۴ سال می باشد. از آن جا که مالزی اداره مرکزی برای پذیرش ندارد، پذیرش از طریق مکاتبه و تماس با دانشگاه ها میسر است. برای دریافت گواهی مدرک لیسانس، دانشجویان باید لااقل ۱۲۰ واحد را تکمیل کنند که دست کم ۳ سال طول می کشد. بطور کلی، شرایط ورود به برنامه کارشناسی داشتن یک مدرک تحصیلی قبل از دانشگاه است. بعضی از موسسات امکان دارد احتیاج به ارائه مدرک زبان انگلیسی داشته باشند، به عنوان مثال TOEFL 550 (مکتوب)، ۲۱۳ (به روش اینترنتی)، IELTS 6.0 یا MUET Band 4 لازم است. این شرایط از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت می باشد. بدین ترتیب داشتن مدرک دیپلم و مدرک زبان در حد آیلتس ۶ برای پذیرش در مقطع کارشناسی ضروری است. 

- تحصیل در مالزی در مقطع کارشناسی ارشد:

همان طور که بیان شد برای تحصیل در مالزی، این کشور، اداره مرکزی برای پذیرش ندارد. در عوض شما باید از طریق تماس مستقیم با دانشگاه ها، برای کارشناسی ارشد مالزی درخواست بدهید. دانشگاه ها شرایط پذیرش گوناگونی را برای دوره های تحصیلات تکمیلی خواهند داشت، ولی همه آنها در این مشترکند که داشتن مدرک کارشناسی در مقطع کارشناسی ارشد در یک موضوع مرتبط الزامی است.

درصورتی که مدرک لیسانس یا معادل آنرا نداشته باشید، ولی بتوانید تجربه کاری قابل توجهی نشان دهید، امکان دارد پذیرفته شوید. سایر معیارهای ورود به دوره های کارشناسی ارشد مالزی توسط دانشگاه ها به صورت جداگانه تعیین می شود. بیشتر مقامات دانشگاهی مالزی می خواهند سوابقی علمی پژوهشی به آنها ارائه دهید که حاکی از اشتیاق شما به تحصیل در مالزی و رشته مورد نظر باشد. خوب است این سوابق با توصیه نامه استاد شما همراه باشد.

تحصیل در مالزی در مقاطع متفاوت,تحصیل در مالزی بدون مدرک زبان,تحصیل در مالزیاز مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل در مالزی نداشتن محدودیت سنی برای ثبت‌نام است

زبان رسمی مالزی مالایی است، ولی هدف افزایش جذب دانشجویان خارجی سبب شده است که تعداد زیادی از دوره های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در دانشگاه های مالزی ارائه شوند. در صورتیکه زبان انگلیسی زبان اول شما نیست، امکان دارد از شما خواسته شود که آزمون زبان انگلیسی بدهید. آزمون های مشترک بین المللی زبان مثل TOEFL و IELTS معمولاً توسط دانشگاه های مالزی پذیرفته می شوند. حداقل نمرات مورد نیاز معمولاً در منطقه ۶۰ برای آزمون مبتنی بر اینترنت TOEFL و ۵.۵ تا ۶.۵ برای آیلتس است.

- تحصیل در مالزی در مقطع دکتری:

شرایط تحصیل در مالزی در مقطع دکتری از نظر معدلی، معدل بالای ۱۵ میباشد و همینطور متقاضی باید مدرک لیسانس و ریز نمرات آنرا نیز علاوه بر مدرک فوق لیسانس ترجمه کند. طول دوره تحصیل دکترا ۲/۵ تا ۳/۵ سال میباشد. شخص میتواند برای ۱- ۲ نفر اعضای خانواده ویزای همراه بگیرد. مدرک زبان بستگی به دانشگاه دارد. کالج زبان انگلیسی AWESOME در شهر کوالالامپور قرار گرفته است و ارائه دهنده دوره های آموزش زبان انگلیسی با استانداردهای عالی و کم ترین هزینه تحصیلی در مالزی برای تمامی سنین و سطوح گوناگون می باشد.

تحصیل در مالزی و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

تحصیل در مالزی و اخذ ویزای تحصیلی مالزی این امکان را فراهم می سازد تا به مدت یک سال متقاضی تحصیل در مالزی در این کشور اقامت نماید. طرح اقامت پس از تحصیل در کشور مالزی معروف به MM2H میباشد که تحت نظارت برنامه ی خانه دوم مالزی می باشد. اقامت بعد از تحصیل در مالزی به اینصورت میباشد که اشخاص با عضویت در این طرح، با هر ملیتی که باشند میتوانند با رعایت اصول مقرراتی خاص و با داشتن ویزای توریستی (ویزای مالتی پل)، مدت زمان زیادی را در مالزی زندگی می کنند.

البته اقامت برای تحصیل در مالزی تا مدت فارغ التحصیلی متقاضی راحت می باشد. برای متقاضیانی که از دانشگاههای مالزی فارغ التحصیل می گردند، راههایی به منظور اقامت و کار در مالزی از طریق اخذ مجوز کار موقت وجود دارد و همینطور از طریق اخذ مجوز متخصصان میتوان مبادرت نمود. مدت زمان مجوزهای کار در مالزی متفاوت است و از ۶ ماه تا ۵ سال می باشد. برای اخذ مجوز کار در مالزی شخص متقاضی باید اول شغلی در یک شرکت مالزیایی بیابد، که یافتن کار در مالزی بسیار سخت است و در این شرایط شهروند مالزی در اولویت قرار دارد. اگر متقاضی پیشنهاد شغلی دریافت نمود کارفرمای متقاضی باید جهت دریافت مجوز از دولت مالزی اقدام نماید چون که متقاضیان به صورت مستقل نمی توانند به آن اقدام نمایند.

تحصیل در مالزی,شرایط تحصیل در مالزی,تحصیل در مالزی بدون مدرک زبانبورسیه تحصیلی مالزی و کمک هزینه ها، روشی برای تأمین بودجه برای تحصیل در مالزی است

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی

کلیه دروس در دانشگاه های مالزی به زبان انگلیسی ارائه میشوند ولی به علت وجود دانشجویان از سرتاسر دنیا، دانشجویان فرصت یادگیری زبان های دیگر را نیز دارند. متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی حتماً میبایست تسلط کامل به زبان انگلیسی و حداقل مدرک زبان آیلتس ۶ یا ۶.۵ را داشته باشند البته برای آن گروه از متقاضیانی که مدرک زبان ندارند جای نگرانی نیست چون دانشگاه های مالزی برای آنها دوره های آموزشی زبان انگلیسی برگزار می کند. البته پیشنهاد ما به متقاضیان تحصیل در مالزی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی این است که دانشجویان قبل از رفتن به مالزی مدرک زبان خود را اخذ نمایند چون در اینصورت زمان ورود به مالزی راحت تر میتوانند با افراد ارتباط برقرار نمایند و احتیاجات خود را رفع کنند.

تحصیل در مالزی در مقطع کارشناسی,تحصیل در مالزی,معایب تحصیل در مالزیدر واقع ویزای تحصیل در مالزی مدرک شناسایی شما در این کشور است

تحصیل در مالزی در رشته پزشکی بسیار پرطرفدار و رقابتی میباشد و تحصیل در این رشته پرطرفدار ۵ تا ۶ سال به طول می انجامد که به سه مرحله اصلی تقسیم می شود: مرحله اول شامل دو سال اول تحصیل میباشد که شامل آموزش یکپارچه دروس مربوط به پزشکی می باشد. مرحله دوم شامل سال سوم تحصیلی میباشد که دانشجویان دروس تخصصی تر را می گذرانند و مرحله سوم تحصیل پزشکی در مالزی که شامل سال چهارم و پنجم می شود دانشجویان مشغول گذراندن مهارت های بالینی و دوره کارآموزی در رشته های مختلف بالینی می شوند. اکنون ۲۱ دانشکده پزشکی خصوصی و دولتی در مالزی تأسیس شده که همگی دارای اعتبار بین المللی می باشند و از طرف هیئت اعتبار بخشی ملی و شورای پزشکی مالزی تائید شده و مجوز رسمی دریافت کرده اند.

کار دانشجویی و تحصیل در مالزی

تمامی دانشجویان بین المللی مشغول به تحصیل در مالزی در موسسات آموزش عالی و دانشگاه های دولتی و خصوصی، تا زمانی که ویزای دانشجویییشان دارای اعتبار است، مجاز هستند به صورت پاره وقت و حداکثر ۲۰ ساعت در هفته و انحصاراً در طول تعطیلات میان ترم یا تعطیلات بیشتر از ۷ روز در رستوران ها، پمپ بنزین ها، سوپر مارکت ها و هتل ها کار کنند. لطفاً توجه داشته باشید که اول لازم است از ادارۀ مهاجرت، اجازۀ کار دریافت گردد. دانشجویان بین المللی مجاز به اشتغال در شغل صندوق داری نمی باشند.

همچنین، در بخش مشاغل هتل نیز دانشجویان بین المللی مجاز به اشتغال در موقعیت هایی مانند خواننده، ماساژور، نوازنده یا GRO (مهماندار هتل) نمی باشند. دانشجویان بین المللی مجاز به اشتغال در مشاغل یا فعالیت هایی که غیراخلاقی محسوب میشوند نمی باشند. درخواست اجازۀ کار پاره وقت بایستی از طریق مؤسسه ای که دانشجوی بین المللی در آن مشغول به تحصیل است ارائه گردد. جهت ثبت درخواست اجازۀ کار پاره وقت در ادارۀ مهاجرت کشور مالزی، لازم است دانشجوی بین المللی توسط نمایندۀ رسمی مؤسسه اموزشی معرفی شود.

مزایای تحصیل در مالزی,تحصیل در مالزی در مقطع کارشناسی ارشد,تحصیل در مالزیهزینه های تحصیل در مالزی در دانشگاه ها متفاوت است

معایب تحصیل در مالزی

در زمینه ی کیفیت زندگی  و تحصیل در مالزی، شاخص قدرت خرید مردم و شاخص بهداشت و درمان در سطح معتدل و شاخص امنیت و ایمنی کم است. از نظر شاخص هزینه ها و قیمت املاک به نسبت درآمد افراد در جامعه نیز تا حدی معتدل میباشد ولی شاخص آلودگی زیاد بوده و بطور کلی کیفیت زندگی در مالزی در سطح میانه است. 

در مالزی حقوق و دستمزدها بسیار پایین هست. برخلاف کشورهای دیگر که برای دانشجویان سخت کوش و مستعد کمک های مالی و بورسیه های تحصیلی فراوانی موجود است، در کشور مالزی در دانشگاههای دولتی که اصلآ و ابدآ از بورسیه خبری نیست و در دانشگاههای خصوصی نیز فقط هر چند وقت یک بار برای جذب دانشجوی خارجی به مدت محدودی تخفیف ده تا سی درصدی در نظر میگیرند، ولی در عمل در مورد بورسیه در مقطع لیسانس به هیچ وجهی بورسیه دریافت نخواهید کرد، در مقطع فوق لیسانس بورسیه تحصیلی فقط مخصوص دانشجویانی میباشد که تحصیل آن ها در مالزی در مقطع فوق لیسانس بر اساس مدل تحقیقاتی باشد و موضوع تحقیقات آن ها مهم و پروپوزال آنان برای کشور مالزی مفید باشد و این بورسیه به یک تا دو نفر تعلق خواهد گرفت و نه بیشتر.

مزایای تحصیل در مالزی

مالزی علاوه بر پیشتاز بودن در کیفیت آموزش، با وجود ارزان بودن هزینه ی تحصیل و زندگی، فرهنگ بسیار غنی دارد. مردمی بسیار مهمان نواز و با فرهنگ که میتوانند برایتان خاطره سازی کنند. مالزی متشکل از گروه‌ها و اقوام گوناگون چینی، هندی، مالایی و سایر گروه های بومی (Bumiputera) است، به همین دلیل به یک جامعه ی چند فرهنگی معروف است. یکی از مهم ترین مزیت های تحصیل در مالزی نداشتن محدودیت سنی برای ثبت نام و تحصیل در دانشگاه های مالزی است. هرچند زبان رسمی این کشور Bahasa Malaysia  است ولی از زبان انگلیسی بطور گسترده بعنوان زبان دوم استفاده می شود. 

تحصیل در مالزی,تحصیل در مالزی در مدارس,ادامه تحصیل در مالزیپیش از سفر برای تحصیل در مالزی بودجه تحصیلی خود را تأمین کنید

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 17
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ژوزه مورینیو,شبکه اجتماعی ژوزه مورینیو,فعالیت های ژوزه مورینیو بیوگرافی ژوزه مورینیو یکی از مربیان برتر فوتبال جهان + تصاویر خانوادگی

متولد: ۲۶ ژانویهٔ ۱۹۶۳

محل تولد:پرتغال

فعالیت فعلی:مربیگری

پست گذشته:هافبک

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
راغب,زندگینامه راغب,اظهارات راغب در مورد مهاجرتش به یزد زندگینامه راغب خواننده ایرانی موسیقی پاپ (+ تصاویر)

نام هنری:مصطفی راغب

متولد:اسفند ماه ۱۳۶۸

زادگاه:تهران

مهارت:نقاشی، بازیگری و موسیقی پاپ

مدرک تحصیلی:کارشناسی مدیریت

شغل:تدریس و آموزش صداسازی و آواز

ادامه
محمود احمدی نژاد,دکتر محمود احمدی نژاد,عکس محمود احمدی نژاد بیوگرافی محمود احمدی نژاد ششمین رئیس جمهور ایران (+ تصاویر)

زادروز: ۶ آبان ۱۳۳۵

زادگاه: آرادان، گرمسار، ایران

دین: اسلام، شیعه

ملیت:ایرانی

پیشه:سیاستمدار ،  هیئت علمی

ادامه
ساره بیات,عکس ساره بیات,بیوگرافی ساره بیات متولد بیوگرافی ساره بیات بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر خانوادگی)

تایخ تولد: ۱۴ مهر ۱۳۵۸

محل تولد:تهران

پیشه:بازیگر

سال های فعالیت:۱۳۸۰  تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
روبرت امرسون لوکاس,تصاویر روبرت امرسون لوکاس,بهینه‌سازی ساختار مالیات رابرت لوکاس بیوگرافی رابرت لوکاس و فعالیت های او در زمینه اقتصاد (+ تصاویر)

زاده:۱۵ سپتامبر ۱۹۳۷

زادگاه:یاکیما، واشینگتن,  ایالات متحده آمریکا

زمینه:اقتصاد کلان

ملیت:ایالات متحده آمریکا

مکتب فکری:اقتصاد کلان کلاسیک نو

ادامه
بیوگرافی و زندگینامه لیندا کیانی عکس,لیندا کیانی,عکس های جدید لیندا کیانی بیوگرافی لیندا کیانی بازیگر موفق کشور (+ تصاویر اینستاگرامی)

تاریخ تولد:۲۳ شهریور ۱۳۵۹

محل تولد:آبادان

تحصیلات:فوق لیسانس فلسفه

ملیت:ایرانی

زمینه فعالیت:بازیگر

ادامه
ابوریحان بیرونی,درباره ی ابوریحان بیرونی,شرح حال ابوریحان بیرونی زندگینامه ابوریحان بیرونی دانشمند مشهور ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۳ ذیحجه ۳۶۲

زادگاه:کاث،  خوارزم

ملیت:ایران

دین:اسلام

دیگر نام ها:ابوریحان محمد بن احمد بیرونی

ادامه
هادی ساعی,هادی ساعی در نقش,زندگینامه هادی ساعی زندگینامه هادی ساعی تکواندوکار پیشین و بازیگر ایرانی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۱ خرداد ۱۳۵۵

محل تولد:شهرستان بستان آباد

ملیت:ایرانی

سال های فعالیت:۱۳۸۷ – ۱۳۶۵

پیشه:مدیر ورزشی، بازیگر

ادامه
سبک خاص حجت اشرف زاده,شهرت حجت اشرف زاده با ماه و ماهی,حجت اشرف زاده بیوگرافی حجت اشرف زاده خواننده ترانه ی معروف ماه و ماهی (+ تصاویر خانوادگی)

نام:حجت اشرف زاده

تاریخ تولد:۱۲ آذر ۱۳۵۸

محل تولد: نیشابور- خراسان رضوی

سبک: تلفیقی پاپ و سنتی

تحصیلات: کارشناس نرم افزار

ملیت: ایرانی

ادامه
ویژه سرپوش